GEMEENTE WADDINXVEEN Bassie en Adriaan in Nieuw kantoor Baas Bedrijven IRTW-RADIOI Boskoopse Beurshal Daniël Westmaas damt in Mook W’vener (26) veroorzaakt ongeval Einde aan moeilijke verkeerssituatie Nieuwe voorzitter ^FVZasscheman SPREEKUREN HINDERWET COLLECTEVERGUNNING GEMEENTEVLAG TE KOOP 01828 - 18708 BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN BUDGETCONSULENTE INZAMELINGSA CTIE OUDE GASFLESSEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN I w M| GAAT U VERHUIZEN? 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 ERKENDE VHïHUIZERS Wilt U informatie? FA WADDINXVEEN 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 UW ADVERTENTIE BEREIKT 22.000 GEZINNEN 6 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 3 april 1991 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 7143/89 en 9245/90. VRIJDAG 5 APRIL ZATERDAG 6 APRIL 09.30/11.30/ ZONDAG 7 APRIL daV ma -prog ramma- WADDINXVEEN - Baas Bedrijven BV heeft het nieuwe hoofdkantoor aan de Wilhelminakade, waarvoor burgemeester C.M. van der Linden (eerste steen met anderhalf]arige Nick Baas) en wethouder K.W.Th. van Soest (bouwstart) in de afgelopen winterperiode officile daden verricht ten officieus in gebruik genomenOp een later moment dit voorj aar volgt de officiële opening van het pand, waarvoor nu de omgeving wordt inge richt en verfraaid. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 26 maart 1991 vergunning ingevolge de De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretatis. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op de agenda o.a.: - Bouwplan(nen) t.b.v. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening op dinsdag 9 april 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Hinderwet tot het oprichten of inwerking zijn drijven is verleend aan: WADDINXVEEN - Be Fair-volleybal is op zoek naar een nieuwe voorzitter. De huidige eerste man Jan van Rijswijk heeft besloten na vijf jaar de voorzit tershamer gehanteerd te hebben een stapje terug te doen. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen Bestellingen kunnen telefonisch worden doorgegeven tot 13 april a.s. aan de dames M. v.d. Meer en Y. Bayrak van de sectie Burger zaken van de afdeling Algemene Zaken, telefoon 01828-14433. Na ontvangst van de bestelling ontvangt u schriftelijk bericht over de wijze van betaling en de levering. Er zijn ook tafelvlaggetjes van Waddinxveen te bestellen. Deze vlaggetjes (15 x 15 cm) aan een zwarte mast (30 cm) op zwarte voet kosten ƒ10,-(incl. BTW), inclusief verzendkosten. Ook deze tafel vlaggetjes zijn telefonisch te bestellen. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 274B AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 20.00 uur - Khabar oua Nagham. Pre sentatie: Hamid Meskine. 21.00 uur - Non-stop-muziek. 22.00 uur - Da Capo. Presentatie: Jan Koorengevel. 00.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Peter Teunisse. 01.00 uur - Non-stop-muziek. 09.00 uur - D’r Uit met Teunisse. Pre sentatie: Peter Teunisse. 11.00 uur - Hitherinneringen. Presen tatie: Ed Schuurman en Gerben van Kruistum. 13.00 uur - Huis op je radio. Presenta tie: Diederick Huizinga. 15.00 uur - RTW Aktueel. Presentatie: Ton van Bemmel. 17.00 uur - Sportuitslagen. Presentatie: Paul Aalbers Menno Tamming. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 19.00 uur - Hitfront Dansable. Presen tatie: Gert Voogd. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. 14433 14433 In de week van 8 t/m 13 april 1991 zal er gecollecteerd worden door het Nationaal Fonds Kinderbescherming. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instellingen staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. Burgemeester en wethouders uitstluitend na afspraak met de secre taresse. van de volgende be- Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Steeds vaker wordt de gemeente benaderd met het verzoek de ge- meentevlag te mogen gebruiken voor officiële en feestelijke gele genheden. Graag wordt aan dit verzoek om een gemeentevlag te mogen lenen voldaan. In toenemende mate wordt ook geïnfor meerd naar de mogelijkheid om een gemeentevlag te kopen. Die mogelijkheid is er nu. Bedrijven, winkeliers(verenigingen), sport verenigingen, instellingen en particulieren kunnen nu een gemeen tevlag kopen. Er zijn twee uitvoeringen: - gevelvlag afmetingen 150 x 150 cm ad 40,- incl. BTW - mastvlag afmetingen 225 x 225 cm ad 50,- incl. BTW Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Het gereedkomen van het nieuwe com plex betekent een einde aan de soms moeizame en gevaarlijke verkeerssi tuatie voor het verkeer naar en van het einde van de Wilhelminakade, Stoof- kade en Broekhuizen. De bewoners daar ergerden zich wel eens aan de on verlichte obstakels en de op de open bare weg opgeslagen bouwmaterialen. Maar aan deze situatie is nu definitief een einde gekomen. Baas Bedrijven BV heeft gezorgd voor een markant kantoorgebouw aan de Gouwe. Dat was ook een eis van het ge meentebestuur. Het ontwerp is van Stuurman Partners BV, terwijl de bouw in handen was van SMT in Veg hel. Het complex, met een vloeropper vlakte van 2.000 vierkante meter, kost drie miljoen gulden. De sterke groei van de Baas Bedrijven deed de vraag naar kantoorruimte zo .toenemen dat een paar jaar geleden De nieuwbouw van Baas Bedrijven aan de Wilhelminakade. (Foto: Intercolor/De Rooij). BOSKOOP - Het vooral van de televisie bekende clownsduo Bassie en Adriaan geeft een voorstelling op zaterdag 13 april om 14.00 uur in de Beurshal. Tij dens de voorstelling, die inclusief pauze twee uur duurt, treedt ook de Neder landse goochelkampioen Andre du Lord op. Als Bassie hem daarbij helpt loopt alles gegarandeerd in de soep. Bassie en Adriaan hebben jarenlang rondgereisd met het Circus Renze, maar kwamen er achter dat de kinderen toch voor de twee clowns kwamen. Daarom is een streep gezet achter het circus en treden ze nu op in theaters, zalen en sporthallen. De optredens verlopen vol gens een vast schema. Adriaan legt in drie minuten de spelregels uit, waarna het tweetal van wal steekt met een dub- belconference. Niet alleen de jeugd is dan verkocht, ook menige ouder geniet. Bassie en Adriaan zijn nooit grof, maar ook niet kinderachtig. Hun motto is ’’Behandel een kind als een volwassene en je hebt er geen kind aan”. Bas en Adriaan van Toor zijn broers die al tientallen jaren in het vak zitten. Het begon er mee dat Bas, om zijn geringe lengte Bassie genoemd, in 1946 voor het Lokaal Journaals om 13.30/15.30/17.30 uur. Lokaal Nieuws om 12.30/14.30/16.30/ 18.30 uur. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen VERHUIZINGEN tneeaenoHieM Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 10 april 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op agenda o.a.: - Advies om lid te worden van de gebruikersvereniging voor soft ware- produkten van L+T. - Voorjaarsnota 1991 en Meerjarenbegroting 1992-1995. - Advies inzake data exposities/kamerrnuziekconcerten 1991-1992 in de raadzaal. - de directie van Samaco B.V. Technische Handelsbedrijf ten be hoeve van een metaalbewerkingsbedrijf op het perceel Coene- coop 47; - de directie van Drukkerij A-twee ten behoeve van een handels- drukkerij/offsetdrukkerij op het perceel Coenecoop 121K. Verzoeken om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat verzoeken om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend ten behoeve van: 1Het gebied, globaal begrensd door de bedrijfsbebouwing aan de Mercuriusweg en de Maarten Schoutenstraat, de bedrijfs- en woonbebouwing aan de nabij de Zuidkade, de Apollolaan en de Mercuriusweg, ook bekend als het A3-gebied: het oprichten van 66 woonhuizen met bijbehoren; 2. Centraal gelegen in het bij 1. genoemde gebied: Het oprichten van 16 woonhuizen met bijbehoren; 3. Aan de noordelijke flank van het bij 1. genoemde gebied, ter weerszijden van het verlengde van de Maarten Schoutenstraat: Het oprichten van 13 woonhuizen met bijbehoren. Tot 4 mei 1991 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur en van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren heb ben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Commissie voor Economische Zaken, Recreatie en Emancipatiezaken op dinsdag 9 april 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Stand van zaken leerbedrijf voor de tuinbouw. - Gemeente en ambulante handel. - Herziene begroting zwembad De Sniep 1991. - Financieel jaarverslag zwembad De Sniep 1990. - Evaluatie Nota emancipatie. - Voorjaarsnota 1991 en Meerjarenbegroting 1992-1995. werd besloten een forse uitbreiding te gaan realiseren. Even heeft nog het idee gespeeld de huidige kantoorac- commodatie aan de Zuidelijke Dwars weg te vergroten, maar nieuwbouw bleek uiteindelijk de goedkoopste op lossing. Baas Bedrijven BV beschikt nu over dubbel zoveel kantoorruimte als tot voor kort het geval was. Een voorbeeld van de groei en bloei van het Waddinxveense bedrijf, dat ge leid wordt door president-directeur J. B aas en - sinds j uli vorig j aar - door een managementteam van zes man (P.C.J. de Jong, N. Baas, R.G. Tournier, J.G.M. van Vliet, P.E.M. Verstege en C.W. van Harskamp) is de oprichting van Mitac Waddinxveen BV, de nieuw ste loot aan de stam van Maas Bedrij ven. Mitac Waddinxveen BV voert werkzaamheden in de milieu- techni sche sfeer uit. Het negentigjarige bedrijf, voorzien De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 4 april tot 4 mei 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeente huis, alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. WADDINXVEEN -De Waddinxve- ner Daniël Westmaas neemt deze week in Mook deel aan het driedaagse Ne derlandse damkampioenschap voor pupillen. Hij verdedigt daar de kleuren van de Dambond Midden-Holland. Daniël Westmaas vervangt de verhin derde Dick Berghout, evenals Daniël jeugdammer bij Excelsior. Dick Berg hout werd enkele weken geleden dam- kampioen bij de pupillen in de Dam bond Midden- Holland. Daniël haalde daarbij een uitstekende derde plaats. WADDINXVEEN - Een 26-jarige Waddinxvener heeft door grove onop lettendheid in de nacht van zaterdag op zondag een ernstig ongeval veroor zaakt op rijksweg A 12 (Gouda- Utrecht) bij Reeuwijk. Hijzelf, zijn passagier en een andere weggebruiker moesten in een ambu lance met letsel naar het Goudse St. Jo zef Ziekenhuis vervoerd worden. Van de Waddinxvener is een bloedproef af genomen. De 26-jarige bestuurder van een perso nenauto reed met hoge snelheid en door nog onverklaarbare oorzaak in volle vaart achterop de wagen met een Reeuwijks/Gouds echtpaar, waarvan de vrouw zes maanden in verwachting was. Ze kreeg door de klap spontaan weeën. De Waddinxvener en zijn Waddinx veense passagier liepen nekletsel, her senschuddingen en botbreuken op. De auto van de Waddinxvener draaide na de botsing meerdere keren om zijn as en kwam tegen de vangrail tot stil stand. Daar eindigde ook de van achte ren aangereden en fors in elkaar zit tende andere personenauto. De be stuurder daarvan bleef ongedeerd. eerst een circus zag en toen meteen wist dat hij artiest wilde worden. Hij leerde van alles en eind 1956 stond hij als acro baat in een Belgisch circus. Korte tijd nadat zijn contract afliep kreeg hij heimwee naar het circus, vroeg zijn broer Adriaan mee en zo was het acro batenduo The Crocksons geboren. Na twee jaar hard trainen onder leiding van Ferry Assendorf kreeg het tweetal suc ces. In 1966 begonnen ze aan een bui tenlandse toernee, maar in Benidorm ontstond de gedachte aan een speciale kindershow. Dat sloeg zo goed aan dat de show ook in het Spaans, Engels en Duits werd gedaan. Zo ontstond het duo Bassie en Adriaan, in 1977 voor het eerst in een televisieserie en sindsdien niet meer weggeweest. Tekst, regie en montage doen Bas en Adriaan zelf. Op Kindernet, uitgezonden via de Astra sa- teliet, zijn Bassie en Adriaan nu weke lijks te zien op zaterdag- en zondag ochtend om 9.00 uur in 19 Europese landen. Plaatsbewijzen voor de voorstelling zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Jon- gejan’s Boekhandel, Dorpsstraat 10. Inwoners van de gemeente Waddinxveen die in de schulden zijn ge raakt of dreigen te geraken, kunnen op twee middagen in de week, en wel op dinsdag en donderdag van 13.00-17.00 uur voor schuld hulpverlening terecht bij de sectie Bijstandsmaatschappelijk Werk van de afdeling Welzijn, Onderwijs en Sociale Zaken. De sectie wordt bijgestaan door de budgetconsulente van de Stich ting Consument en Huishouding, mevrouw A. Smets-Wilms. Bij de schuldhulpverlening ligt de nadruk op het wegnemen van de oorzaak, die meestal ligt bij overbesteding van het inkomen. De budgetconsulente geeft adviezen over bestedingspatronen, maar ook over organisatie en planning van het huishouden. Voor het maken van een afspraak kunt u kontakt opnemen met me vrouw Smets, telefoon 14433, toestel 122. De gemeentelijke brandweerkorpsen in de provincie Zuid-Holland houden een gezamenlijke inzamelingsactie van lege en oude onge bruikte gasflessen. Zowel particulieren als bedrijven kunnen hun oude gasfles(sen) in leveren op vrijdag 12 en zaterdag 13 april. In Waddinxveen kan dat bij de Gemeentewerf, Noordkade 48 - op vrijdag 12 april van 09.00-16.00 uur - op zaterdag 13 april van 09.00-13.00 uur Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-^0.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. een psychiatrische praktijk met gastenver blijf aan de Bloemendaalseweg. - Voorbereidingsbesluit t.b.v. het Brugcentrumgebied. - Ontwerp-bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980, 3e herziening. - Ontwerp-bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980, 4e herziening. - Voorjaarsnota 1991 en Meerjarenbegroting 1992-1995. Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met de be palingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: 1, 2 en 3: Zuidkade-Wilhelminakade 00.00 uur - Non-stop-muziek. 09.00 uur - Kerkuitzending. Uitzending van de Gereformeerde kerk Vrijge maakt. De dienst begint om 10.00 uur. 12.00 uur - RTW-Klassiek. Presenta tie: Henk Laan. 14.00 uur - RTW Vakantie magazine. Presentatie: Kate Goudriaan. 15.00 uur-De Komische Noot. Samen stelling Gert-Frank van der Poel. 16.00 uur - RTW Sportcafé. Presenta tie: André de Knoop. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur - Trendy. Jongerenmagazine. 21.00 uur - Diederick Huizinga. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. 24.00 uur: Sluiting. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunningen te verlenen. In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekenin gen, ter inzage met ingang van 4 april 1991 gedurende 14 dagen, tij dens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur voor een ieder in het ge meentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). van een nieuwe huisstijl, bestaat verder uit J. Baas Waddinxveen, J. Baas Haarlem, J. Baas Dokkum, J. Baas Te lecom, H. Baas Kabelwerken, Schoon- derwoert, Bagaco, Standaard Monta ge, Optical Waveguide Systems en Coenecoop ingenieursbureau. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 10 april 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorjaarsnota 1991 en Meerjarenbegroting 1992-1995. - Afwikkeling renovatie Noordeinde. l TB

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3