Theo 50, ’n bloemetje hoort erbij Rabobank O E I Prijzen uitgereikt Boomfeestdag ’91 i ÏCOLOPHONÏ -Weekblad voor- Èi, Jeugdkoor Vox Jubilans op tv Praatcafé peuters Oranje feest in Zuidplas Thema- avonden Open huis Van der Sluis in nieuw onderkomen Ondernemers vereniging Moerhuizen W’veense vlag is te koop ’’Patatje finito” RUN OP VAKANTIES NA EINDE GOLFOORLOG I Weekenddienst dierenarts: Leiden Jeugdkoor Scriptie W,| 'I- (ZONDAG) NEDERLANDS -- l\II l\d lensten Pagina 5 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 3 april 1991 I ZONDAG 7 AFRIL 1991 1 Ondertrouwd: R. A. Wilting en E.M.P. Oosterling; J. J.M. van den Nieuwendijk en A.M. van Eek; J. Roubos en A. Meerkerk; W. Deeleman en J. Mekenkamp; E.M. de Boer en R. Meijer; M. van Tilburg en U.A. Odenbach; H.G. Eterman en C.E. Betist; E. Erkelens en E. de Wit; P.J.J. Geerts en M.J. Ooms. Overleden: Rip, Johannes Adrianus, oud 70 jaar; Bonefaas, Pie ter, oud 64 jaar; Van Eijk, Rudolf Frans, oud 37 jaar; Vermeulen, Gerardus Petrus, oud 62 jaar; Van Cuilenburg, wv Kraan, Marian ne, oud 75 jaar; Oskam wv Verweij, Antonia Maria, oud 87 jaar; Verzijden, Jacob, oud 74 jaar. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft dienst: Arts: B. Glaser, Souburghlaan 13/15, tel. 14100. Dienstdoende apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 17255. Gehuwd: A.M. Rutjens en S.C. Rietveld; J.W.J. Hoogendoorn en G.B.I. Hengstman; K.H.M. Dukker en A.M. Vader; A.P. Baaij en A. van ’t Wout; F. van den Berg en M. W. van Dijck; B.C. As- scheman en I.E. Ekking. WADDINXVEEN - In het gemeentehuis zijn de prijzen uitgereikt in het kader van de jaarlijkse Boomfeestdag. Aan het Raadhuisplein is op de tweede etage een kleine tentoonstelling ingericht van alle door de deelne mende Waddinxveense jeugd gemaakte werkstukken. De expositie duurt tot woensdag 10 april. Die middag kunnen de leerlingen hun werkstukken weer ophalen. i i i J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens Rnnchestraat (50 ReeinviiV tel 01 gOO-amO ZATERDAG 6 APRIL 1991 EN ZONDAG 7 APRIL 1991 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft dienst: Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 40-42, tel. 19239. (ZATERDAG) Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 12676. HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. C. v.d. Berg, Noordwijk 17.00 uur ds. J. Boer, Benthuizen De Hoeksteen: 9.30 uurds. E.F. Vergunst, Ridderkerk 18.30 uur P. Vermaat, Maassluis Bethelkerk: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 17.00 uurds. A. Zoutendijk, Utrecht Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. S. Meijers, Zeist 17.00 uur ds. J. Maasland, Kootwij kerbroek Immanuëlkerk: 9.30 uur ds. H.H. Tulp, Driebergen 19.00uurds. C.B. Roos, Bilthoven GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uur ds. R. Fernhout, Alphen aan den Rijn 17.00uurds. Z.C. Versluys, Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ds. D. Boyd 18.30 uur ds. J. v.d. Zeeuw JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. G. Leendertse, Den Haag-Zuid 17.00 uurds. G. Leendertse, Den Haag-Zuid CATEGORIE 1 (GROEP 5 EN 6) Eerste prijs: Raymond Bosman en Laurens de Koning van de Annie M.G. Schmidtschool, tweede prijs: Anneke Hak van de Rehobothschool, eervolle vermelding: Assia Kraan van de Savor- nin Lohmanschool. CATEGORIE 2 (GROEP 7 EN 8) Eerste prijs: Melvin Streng van de Kar dinaal Alfrinkschool, tweede prijs: Ro ger Kool van de Koningin Juliana- school, eervolle vermelding: Melvin van de Berg, Vincent Boere, Jeroen van Dorp van de Kardinaal Alfrink school en Vincent en Angelo van de Sa- vornin Lohmanschool, Marjolein Eer den van de Kardinaal Alfrinkschool. Het uitbreken van de Golfoorlog leidde tot een sterke daling in de reizen- verkoop. Dat gold niet alleen voor zakenreizen. Rond de jaarwisseling komt meestal de stroom van boekingen voor de zomer vakantie op gang, maar die bleef nu uit. Rijkelijk voorzien van reisprogram ma’s wachtte de aspirant-vakantieganger af. Op allerlei manieren werd geprobeerd om het boeken van reizen te stimule ren, bijvoorbeeld via een speciale annuleringsregeling. Het snelle einde van de oorlog lijkt nu dus ook de boekingsproblemen van de reisbranche op te lossen. Waddinxveen UitgeverijVETA B.V- Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m Donderdag: 8.30-17.30 uur Vrijdag: 8.30-12.30 uur Klachten bezorging: Sweelinckhof31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 34,-per halfjaar. Ad vertentie-tarieven Losse mm-prijs 0,51 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. WADDINXVEEN - Alfa- en Subaru- dealer Van der Sluis hield zaterdagmid dag tussen vier en zes uur een open huis in het nieuwe bedrijfscomplex. Sinds kort is Bart van der Sluis verhuisd van de Staringlaan naar de Dorpstraat 59 in Waddinxveen. Een goed ver zorgde werkplaats met de modernste apparatur zorgen daar voor de meest uiteenlopende reparaties. In de showroom staan de twee parade- paardjes Alpha Romeo en Subaru ge broedelijk naast elkaar te pronken. De complete Alpha-lijn, de 33-75 en de 164, staan glanzend op nieuwe eigena ren te wachten. Natuurlijk is Subaru compleet vertegenwoordigd van de mini-jumbo tot en met de geavan ceerde legacy. Het open huis, natuurlijk in Paassfeer, werd gehouden onder het genot van een drankje en een hapje. Nadat het paasconcert voorheen ver schillende keren plaatsvond in De Doe len en vorig jaar in het Haarlems Con certgebouw, werd nu de Leidse Pieter- kerk als locatie gekozen. ”De Pieters kerk heeft een schitterende concert zaal”, licht Martin Zonnenberg toe. Woensdag 20 maart werd in Waddinx veen de Nationale Boomfeestdag ge vierd. Bij elke basisschool is een boom geplant. Elke school heeft deze viering op eigen wijze ingevuld. ’s Middags was er de inzameling van alle werkstukken en tekeningen die door kinderen uit groep 5 t/m 8 ge maakt waren rond het thema ”de boom in je buurt”. Ruim honderd inzendin gen zijn in ontvangst genomen, Het was duidelijk te merken dat veel scholen extra aandacht geschonken hadden aan de Boomfeestdag gezien het grote aantal inzendingen. Na het in leveren konden de kinderen een puz- zeltocht lopen in het Mevr. Kuipers Rietbergplantsoen Deze puzzeltocht was uitgezet door le den van de werkgroep Natuur- en Mi lieu Educatie van de gemeente Wad dinxveen. Na afloop kregen alle deel nemers een buttón en iets lekkers. De jury van de prijsvraag heeft de vol gende prijswinnaars uitgekozen. Naast de hoofdprijzen in beide categorieën zijn er ook een aantal eervolle vermel dingen. WADDINXVEEN - Steeds vaker wordt de gemeente Waddinxveen be naderd met het verzoek de gemeente- vlag te mogen gebruiken voor officiële en feestelijke gelegenheden. Graag wordt aan dit verzoek om een gemeente vlag te mogen lenen voldaan. In toenemende mate wordt ook geïn formeerd naar de mogelijkheid om een gemeentevlag te kopen. Die mogelijk heid is er nu. Bedrijven, winkeliers(verenigingen), sportverenigingen, instellingen en par ticulieren kunnen nu een gemeentevlag kopen. Er zijn twee uitvoeringen: een gevelvlag (aftnetingen 150 x 150 cm ad 40,- incl. BTW) en een mastvlag (af metingen 225 x 225 cm ad 50,- incl. BTW) Bestellingen kunnen telefonisch wor den doorgegeven totl3 april aan de da mes M. v.d. Meer en Y. Bayrak van de sectie Burgerzaken van de afdeling Al gemene Zaken, telefoon 01828-14433. Er zijn ook tafelvlaggetjes van Wad dinxveen te bestellen. Deze vlaggetjes (L5 x 15 cm) aan een zwarte mast (30 cm) op zwarte voet kosten 10,- (incl. BTW), inclusief verzendkosten. Ook deze tafelvlaggetjes zijn telefonisch te bestellen. BURGERLIJKE. ontvangst nemen. Zoals bekend zal voor de eerste prijs winnaars een bordje met hun naam ge plaatst worden bij de boom die in de buurt van hun school geplant is. verder kregen alle prijswinnaars een prijs die ze mee naar huis kunnen nemen. De jury bestond uit leden van de werk groep Natuur- en Milieu Educatie van de gemeente Waddinxveen. Met het in gezonden werk is een tentoonstelling ingericht. Deze tentoonstelling zal in het gemeen tehuis tot na de paasvakantie te bezich tigen zijn. Wie zijn werkstuk na afloop van de tentoonstelling mee naar huis wil nemen kan dit woensdagmiddag 10 april komen afhalen op het gemeente huis. ^MEDISCHE. Geboren: Hester Marije, d.v. E. Meijer en J.C. Bolhuis; Hester Eveline, d.v. E.F. de Rooij en H.J. Stark; Maarten Nick, z.v. J.W.F.B. Helmig en C.A.M. Gruijters; Melissa, d.v. R. Harden dood en C. Slappendel; Laura Simone, d.v. H. Kuiper en I. Stol; Kawtar, d.v. D. Kalai en N. Madi; Cigdem, d.v. M. Piri en H. Ceyhan; Mirjam Maria, d.v. J.C. Cok en J. Hogerbrug; Wesley Timothy, z.v. W. van der Plaat en J.E. Korpershoek; Maurice Christian, z.v. P. Bakker en A.M. Bons; Rens, z.v. R.P. Droge en P. van Wolfswinkel; Kaya, d.v. R.A. Kuit en L.M. Kerver; Jacob Anton, z.v. P. Evers en W. A. Bos; Jeroen Johannes, z.v. J.T. van Rijn en P.A.C. van Koppen; Laurens Koen, z.v. F.H. Olijve en S. Kapel; Richard Bastiaan, z.v. G.C. van Os en G.G. Oostrom; Lyn- net Alexandra, d.v. P.J. Frijling en A.G. Wierenga; Tessa Dominique, d.v. R.F. Vergeer en A. Negenman; Wessel, z.v. R. Spoor en C.J.H. Brans; Rudolph Guillermo, z.v. R.W. Kroes en E.C. Gutierrez; Thomas Raoul, z.v. H.C. Verlaan en P.C. Valk. Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende ■dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 09.00 uur Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur ds. A. Moerkerken 18.00 uur ds. A. Moerkerken GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. J.J. Verwey, Leeuwarden-Huizum 14.45 uurds. H. Hidding, Bunschoten-West WADDINXVEEN - Donderdagavond 7 april om vijf minuten over tien zendt de Evangelische Omroep de televisie opnamen uit van een onlangs gehouden Paasconcert vanuit de Pieterskerk te Leiden. Aan dit concert werkte ook het jeugdkoor van ”Vox Jubilans” mee met pianobegeleiding van hun dirigent Jan Mulder. Daarnaast is er ook nog een groot sa mengesteld gemengd koor te horen en te zien, dat zingt met begeleiding van orkest en Bert Kruis aan het orgel. Frans van Tilburg heeft de leiding van dit samengestelde koor. Ook de solisten Lisette Emmink en Jan Feijen werkten mee. Samen met de so praan Lisette Emmink zingt het jeugd koor het indrukwekkende ”God and God alone”. Dit nummer is door het koor al op CD uitgebracht en werd met succes ook al eerder in De Doelen ge zongen. Ook in het ’’Kroont Hem met gouden kroon” laat de Waddinxveense jeugd van zich horen. Het koor heeft dit jaar overigens al ver schillende malen van zich laten horen in Barneveld en Gouda, en ook binnen kort staan er diverse optredens op het programma. Zo zingt het samen met In feite was er eerder sprake van het uitstellen van de boeking, dan het dras tisch wijzigen van de vakantieplannen. De kans dat de mooiste plekjes het eerste weg zijn, is nu groot. Lang wachten met boeken kan dan op een teleurstelling uitdraaien. Weet u al waar u naar toe wilt of wilt u eerst nog informatie over diverse reisbestemmingen? Kom dan nu naar de Rabobank, dan bent u zeker van een deskundig advies. Tenslotte: zou het grootste reisbureau van Nederland ook niet de mooiste vakantieplekjes weten? Jan Mulder levert een belangrijke bij drage aan dit EO-Paasconcert. ”Ik ben al een jaar of vier dirigent van het jeugdkoor Vox Jubilans”, vertelt hij. ”Vox Jubilans betekent ’’jubelende stemmen”. Jan Mulder vindt zijn jeugdkoor een bijzonder koor. ”We hebben nu rond de vijftig leden, in leeftijd variërend van 16 tot 23 jaar. Ons repertoire be staat voornamelijk uit niet al te moei lijke geestelijke liederen. De liederen die we zingen, zijn vaak Nederlandsta lig, hoewel we af en toe ook Engelsta lige liederen zingen. De laatste jaren doen ook wij steeds meer aan gospel muziek. Heel ’’succesvol” is het lied ”God and God alone”, dat we ook op het Paasconcert hopen te zingen. Jan Mulder krijgt op zijn koor veel kin deren van ouders die op het ’’grote” koor Vox Jubilans zitten. ’’Velen van hen krijgen het zingen in feite dus al van huis uit mee. Een bijkomstig voor deel is dat hier in Waddinxveen en om geving nog veel mensen thuis met el kaar het geestelijke lied zingen. Alles bij elkaar draagt dat ertoe bij dat het ni veau van ons koor behoorlijk hoog ligt”. Dirigeren doet Jan met veel plezier, hoewel hij duidelijk laat merken dat het bijzaak voor hem is. ”In de eerste plaats ben ik organist en pianist. Als dirigent werk je met zangers en dat is iets heel bijzonders. Het is erg fijn als er iets heel moois tot stand komt en als de mensen in de zaal het dan ook nog mooi vinden. Met elkaar heb je het dan gedaan”. Over wat Pasen voor hem betekent, merkt Jan Mulder op: ”Het is een ge voel van blijdschap, wat er mag zijn met Pasen. Ik probeer er bij mijn in breng aan dit paasconcert zoveel moge lijk de nadruk op te leggen dat het feestelijk zal klinken. Het is een feest, omdat Christus voor ons is gestorven en opgestaan. Hij heeft ons gered”. Enkele van de liederen die worden ge zongen, zijn: ’’Christus is opgestaan uit de doden”, ’’Daar juicht een toon”, ”De dag door Uwe gunst ontvangen”, ”U zij de glorie”, ”God and God alo ne”. Er staan ook enkele klassieke werken op het programma. Samensteller Martin Zonnenberg is en thousiast over het programma. ”Het wordt een prachtig concert, waarin de blijde boodschap van de opgestane Here centraal staat”. ZEVENHUIZEN - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 in Ze venhuizen is er vrijdagavond 5 april om acht uur voor 15 jarigen en ouder een praatcafé in koffiebar ’t Praathuis. Deze avond wordt er een dartcompeti- tie en een biljartcompetitie gehouden. Natuurlijk kan men ook genoeg andere spelletjes doen en wat met elkaar pra ten. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van het Kruiswerk Midden- Holland houdt deze en volgende maand vier thema-avonden voor ou ders van 1,5- tot 3,5-jarige peuters. De bijeenkomsten worden ’s avonds tussen acht en tien uur gehouden op maandag 29 april, maandag 6 mei, maandag 13 mei en maandag 27 mei in het Groene Kruis-wij kgebouw aan de Stationsstraat. De vier bijeenkomsten worden geleid door Jeanette Vlag (wijkverpleegkun dige) en Francies Ochtmans (opvoe- dingsvóorlichtster). De thema’s gaan over eten en slapen door peuters, ei genwijze peuters en het straffen van ondeugende peuters. Opgave voor maandag 22 april via tel. 01828-17377 of 01828-12455 (tussen de middag). WADDINXVEEN - Koninginnedag 1991 zal vooral weer in de Waddinx veense wijken worden gevierd op dins dag 30 april. Op de Beukenhof is er de kindermarkt van de Lions Club Wad dinxveen. Evenals voorgaande jaren wordt er ook dit jaar in de wijk Zuidplas van 09.30- 20.30 uur een Oranjefeest gehouden op initiatief van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas. Tijdens de spelletjesmiddag kunen 600 kinderen meedoen. Wie er dus zeker van wil zijn dat zijn kind mee kan doen maakt gebruik van de voorinschrijving, welke gehouden zal worden van maan dag 22 april t/m vrijdag 26 april. In schrijving kan uitsluitend plaatsvinden op gezette tijden in Het Zuidhonk (De Duikelaar). In de week van 8 t/m 13 april wordt er in de wijk huis-aan-huis een boekje be zorgd met daarin alle gegevens over Koninginnedag 1991. Dit boekje zal persoonlijk aangeboden worden met de vraag om een kleine bijdrage voor alle kosten, zodat op de dag zelf bijna alle activiteiten gratis kunnen zijn. De Stichting Wijkwerk De Zuidplas kan nog volop vrijwilligers/sters ge bruiken voor een goed verloop van alle activiteiten op Koninginnedag. Wie zin heeft om (beperkt) mee te helpen om er weer een geslaagde dag voor groot en klein van te maken, kan zich telefo nisch aanmelden bij Marijke Stuurman (tel. 19170), of bij Mieke van Velzen (tel. 11171). Een aantal leerlingen heeft een scriptie gemaakt over bomen. Ook hiervan wil de jury een aantal eervolle vermeldin gen maken. De Boom: David Paul Verschoor en Marijke Roseboom van de Koningin Beatrixschool. Bomen: Janneke van Beuzekom van de Mgr. Bekkersschool. De Beuk: Karolien Swets van de Wil lem van Oranjeschool. Op woensdagmiddag 27 september was in het gemeentehuis de prijsuitreiking van de prijsvraag. Ook de winnaars van de puzzeltocht houden er een prijs in MOERHUIZEN - Met ingewonnen adviezen van de Waddinxveense on- dernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) gaan de onderne mers in de industrie, handel, transport en dienstverlening uit Zevenhuizen- Moerkapelle zich verenigingen in de Ondernemersvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle. De ondernemersvereniging zal zich be zig gaan houden met belangenbeharti ging richting gemeente, provincie, rijk en nutsbedrijven, optreden als aan spreekpunt en zich richten op informa- tieuitwisseling, zowel tussen de leden onderling als door het uitnodigen van deskundigen. De oprichting van de ondernemersver eniging is een initiatief van een zestal ondernemers uit Zevenhuizen en Moerkapelle, gesteund door de Kamer van Koophandel. Op 11 maart is door de initiatiefgroep een oprichtingsbijeenkomst georgani seerd om de behoefte aan een onderne mersvereniging te peilen. Deze bijeen komst werd zeer druk bezocht. Tijdens de bijeenkomst ging de heer A.W. Lips, burgemeester van Zeven- huizen-Moerkapelle, als gastspreker in op het belang van een ondernemersver eniging voor de gemeente. De heer A.W. Brand, voorzitter van het Industrieel Contact Waddinxveen, gaf aan welke activiteiten een onderne mersvereniging zoals kan ontplooien. Vanuit de initiatiefgroep werd vervol gens een toelichting gegeven op de op zet van de Ondernemersvereniging Ze- venhuizen-Moerkapelle, zoals de ver eniging voorlopig wordt genoemd. Na afloop van de vergadering hadden zich reeds circa 40 ondernemers aange meld als lid van de vereniging. Hiermee was de oprichting van de On dernemersvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle een feit. In een volgende bijeenkomst, die binnen enkele weken plaatsvindt, zal het bestuur worden ge kozen. Met de oprichting van de Onderne mersvereniging Zevenhuizen-Moerka- pelle beschikt nu iedere gemeente in de regio Midden-Holland over een samen werkingsverband van ondernemers en heeft ook de Kamer van Koophandel in iedere gemeente een aanspreekpunt. Mg w WW kfrk BOSKOOP/WADDINXVEEN - De al een jaar ongebruikte snack- kar aan de Linnaeusweg, bij het Wilgenlaantje bij de Boskoopse kant van het Gouwebos, gaat nu toch verdwijnen. Het besluit is in harmonie geno men. Eigenaar J. van Hal uit Wad dinxveen heeft voor dit jaar geen vergunning aangevraagd en de ge meente Boskoop schriftelijk laten weten geen prijs te stellen op voort zetting van zijn handel. Het komt de gemeente goed uit, daar de in verval geraakte snackkar een bron van ergernis was en het verdwijnen er van de mogelijkheid schept het terrein op te knappen. Daarmee komt een eind aan een slepende kwestie. Jarenlang heeft de heer Van Hal op deze plek zon der problemen zijn nering gehad, tot heil van buurtbewoners en pas santen. De problemen kwamen toen de snackkar tijdens een zware storm schade opliep, lange tijd onge bruikt bleef en doelwit werd van vandalisten. Het werd steeds meer een rommeltje, een goedbedoelde poging tot opknappen ten spijt. Toen de gemeente in het voorjaar van 1990 pogingen ondernam het ’’frietkot” weg te krijgen werd dit tot hoge instanties aangevochten door Van Hal, die op dat moment nog plannen had om weer te ope nen. Daar is nu toch van afgezien, waarna de kwestie voltooid verle den tijd is. Een publikatie van de Rabobanken Waddinxveen en Boskoop ”De monumentale ambiance, het unieke decor en het prachtige licht van de Pieterskerk in Leiden geven een sfeer die u elders niet snel zult aantref fen”. prijst een folder van de stichting Pieterskerk ’’haar” kerk aan. De Pieterskerk is een laat-gotische kruisbasiliek. Zij werd in 1121 inge wijd. Het huidige gebouw stamt uit het begin van de vijftiende eeuw. De toren aan de westzijde is in 1512 ingestort en nooit meer herbouwd. De preekstoel dateert uit 1521In 1572, toen de stad tijdens de Tachtigjarige Oorlog de zijde van Willem van Oranje koos, kwam de Pieterskerk in protes tantse handen. Een jaar later werd de stad belegerd door de Spanjaarden. Nadat dat beleg in 1574 weer was opge heven, stroomde de bevolking samen voor een dankdienst. Sindsdien wordt elk jaar op 3 oktober een dankdienst gehouden in de kerk. In de Pieterskerk valt de gedenkplaat van ds. John Ro binson op. Van 1609 tot 1621 was hij de geestelijke leider van de groep Pilgrim Fathers, die tijdelijk in Leiden vertoef den. het grote koor op woensdagavond 24 I april in de Rotterdamse Laurenskerk, waar een grote zangavond wordt be- legd. Hier zullen o.a. ook de koren van Arie Pronk optreden. Op 15 mei werkt het jeugdkoor mee aan een orgelconcert van Jan Mulder in de St. Janskerk te Gouda, dit op uitno diging van de Goudse Orgelcommissie en op 7 juni is er nog een optreden in de Grote Kerk van Dordrecht. Voorlopig dus nog volop werk voor het uit ruim 45 leden tellende jeugdkoor, dat nu eerst vol spanning uitkijkt naar hun tv-optreden vanuit de schitteren de, en prachtig met bloemen versierde, Pieterskerk. De Rabobank constateert dat na het einde van de Golfoorlog de Nederlander geleidelijk aan weer in vakantiestemming komt. Het aantal boekingen is in korte tijd sterk gestegen. Daarbij is een duidelijke belangstelling voor Griekenland merkbaar. Ook de interesse voor Turkije neemt toe. Om ook aan de vraag naar bestemmingen in Spanje en Portugal te kunnen voldoen, hebben de touroperators daar extra accommodatie ingekocht. I ■*<3 Tekening: Elias.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 5