St. Victorkerk is ruim 110 jaar oud Zaterdag open kassen van ujuk Filmhuis Gouda 15 jaar volop in de ’Picture (s)’ Van 10.00-16.00 uur Rising Hope in jeugddienst College van GS is rond Spoedig vertrek naar Delfzijl Goed Werk verkoopt speelgoed Randstad heeft volop werk Treinverkeer lag even stil Open huis op Zesde Tochtweg 4 Tussen 2 miljoen yucca’s Concert in koepelzaal Omniversum Een maaimachine, die aan uw wens voldoet en bij uw gazon past, staat bij ons! TUIN en PARKMACHINES van der Knijff BREDEWEG 31 - TEL. 01793-1728 MOERKAPELLE jonge, enthousiaste administratie- medewerkers m/v Van Wijk Int. Transport BV Strijd om kerkhof T randstad uitzendbureau Ontmoetingskerk Genezingen Kapel Keuze uit 45 verschillende machines. voor de planning voor de fakturering INT. TRANSPORT B.V. Chauffeur m/v Afdelingsecretaresse m/v Woensdag 3 april 1991 Pagina? zonder snel wijzigen. Onder pastoor Zeventien bedrijven aan en om de Abraham Kroesweg doen komende za- EIGEN REPARATIEDIENST De eerste ’betere’ films werden gedraaid in ’De Ruimte’ aan het Regentesse- plantsoen. Ruim twee jaar na de op richting volgde in 1979 de verhuizing naar de huidige lokatie in de Lethmaet- straat, op de tweede verdieping van de Van Wijk Int. Transport is een dynamisch bedrijf op het gebied van transport, distributie, warehousing en expeditie. TUINTREKKERS, GRONDFREZEN, BOSMAAIERS ENZ. ENZ. In korte tijd steeg het aantal donateurs van 65 naar 100 filmliefhebbers. Uil- driks is dan ook tevreden over de aan dacht die het Filmhuis in de pers krijgt. HAZERSWOUDE - Het interkerkelijk jongerenkoor en combo Rising Hope verleent op zondag 7 april medewerking aan een jeugddienst in de Gereformeer de kerk van Hazerswoude-dorp. De dienst begint om 9.00 uur. Voorganger is ds. V.d. Woude uit Wassenaar die uitgaat van het thema ’Je hoeft niet bang te zijn’. Het koor van Rising Hope bestaat uit ongeveer 25 personen die vierstemmig zingen, begeleid door een combo. Bij optredens wordt gebruikt gemaakt van PA-installatie. Het geheel wordt geleid door Marion de Hoogh. Het koor kan wel wat aanvulling gebruiken, belang stellenden kunnen eens een repetitie be zoeken, elke dinsdag van 19.45 tot21.45 uur in de Gereformeerde kerk. Voor inlichtingen: tel. 01728-9707 of 8181. terdag 6 april mee aan de manifestatie ”Kom in de Kas”. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 6 april van 10.00-16.00 uur is het ”Kom in de kas”in Waddinxveen. Deze jaarlijkse manifestatie - in het agrarisch achterland van dit Gouwedorp elke twee jaar - wordt vrijdag middag in de futuristische potplantenkwekerij Sjaloom aan de Abraham Kroesweg officieel geopend door staatssecretaris P. Dankert van Buiten landse Zaken. Wegens sterke uitbreiding zoeken wij voor onze vestiging te Waddinxveen: Belangrijk is een goed administratief organisa torisch inzicht en een flexibele instelling Deze zal op accurate wijze de fakturering op ons geautomatiseerd systeem gaan verzor gen. ”De donateurs krijgen ook automatisch ons programmaboekje toegestuurd en komen (daarom) vaker dan de ’losse’ bezoekers”. Het Goudse Filmhuis trok in 1990 3400 bezoekers. Dat waren er 200 meer dan in het jaar ervoor. Als de grootste wens naar het centrum van Gouda te kunnen verhuizen kan wor den verwezenlijkt verwacht men nog be tere resultaten. Mark Uildriks; ”Er zijn vergevorderde plannen om te verhuizen naar de Peperstraat in het oude centrum van Gouda waar we in Sociëteit ’Over de Brug’ gehuisvest zouden kunnen worden. Als alles doorgaat is de ver huizing over een half jaar een feit. We zouden dan over 110 zitplaatsen gaan beschikken in plaats van de 85 plaatsen die we nu hebben”. Aan wensen geen gebrek. Zo wil men ook een vast betaal de kracht die gaat zorgen voor de oplei ding van operateurs, het onderhoud van de techniek en een deel van het secreta riaatswerk van zwaar belaste schouders afneemt. Wij denken hierbij aan kandidaten met een admini stratieve opleiding en ervaring. Wij bieden u uitstekende arbeidsvoorwaarden. Belangstellenden kunnen hun schriftelijke sollicita tie richten aan de afd. Personeelszaken, t.a.v. Dhr. H. van Eersel van: Breedeweg 23 2742 KZ Waddinxveen Tel. 01802-5200 WADDINXVEEN/AMSTER- DAM - Na een staking en bedrijfs bezettingen de afgelopen jaren heeft NKF Kabel onverwacht vaart kunnen zetten achter de verhuizing van de fabriek in Waddinxveen naar Delfzijl, aldus berichten in de landelijke pers. Van de produktiecapaciteit is al on geveer 60 a 70 procent over, aldus drs. R. de Bakker, lid van de raad van bestuur van NKF Holding, bij de presentatie van het jaarverslag. Oorspronkelijk zou de produktie pas in 1992 in Delfzijl worden ge concentreerd. Van de 115 produk- tiemedewerkers in Waddinxveen gaan er slechts enige tientallen over. De rest wordt bemiddeld naar een werkkring elders. In Waddinxveen blijft voorlopig het sterk afgeslankte kantoor. In Delft komt in 1993 een fabriek voor laagspanningskabels met kunststo- fisolatie in bedrijf, maar die zal vol gens vice-voorzitter van de raad van bestuur A. Appel geen nieuwe werkgelegenheid opleveren, omdat het hier een verhuizing uit een ge huurd pand betreft. Pastoor Jacobus Tersmette (1824- 1833) kreeg na veel strijd verlof tot het aanleggen van een kerkhof in 1828. vroeg een rijkssubsidie van 5.700,- om de kerk te vergroten, maar de plan nen werden uitgesteld, omdat men eerst wilde afwachten hoeveel katho lieken zich in de Zuidplaspolder zou den gaan vestigen. Misschien was het beter een nieuwe kerk te bouwen. Hij werd opgevolgd door pastoor Buis (1833-1839), pastoor J.B. Eulenbach (1839-1844), Pastoor W. van den Bach (1844-1863). In 1858, na het herstel van hiërarchie, werd de statie tot parochie verheven. De parochie strekte zich vanuit de Zijde in Boskoop tot de ring vaart van de Zuidplaspolder bij Zeven huizen en Moerkapelle. GOUDA - ”15 Jaar de betere films” staat te lezen op een spandoek in de zaal van het Goudse Filmhuis aan de Leth- maetstraat. Een tekst die onderstreept waar de Stichting Filmhuis Gouda zich sinds de oprichting in het voorjaar van 1976 voor heeft ingezet: de Goudse re gio voorzien van de ’betere’, alternatie ve en vooreerst niet-commerciële films. Dat laatste criterium is inmiddels door de realiteit van dreigende exploitatiete korten enigszins afgezwakt. Met een festival rond het thema ’Film in Film’ werd afgelopen paasweekend het jubi leum in passende stijl gevierd. De in het heden of verleden nauwst bij het Film huis betrokkenen c.q. genodigden luid den donderdag j.l. het feest in met een besloten voorstelling van Woody Al len’s ’Purple Rose of Cairo’, die werd voorafgegaan door een korte ’alterna tieve’ speech van de ’nestor’ van het Filmhuis, Fred Hoppe. Bent u in het bezit van grootrijbewijs en chauffeursdiploma, er zijn nu volop mogelijkheden zowel voor enkele weken als voor enkele maanden. De verdiensten zijn prima. Informatie bij Ina Kooien, tel. 01828-30 233, Waddinxveen, Nesse 34a. Dat grotere publiek wat het Filmhuis wil bereiken kan sinds een half jaar rekenen op een recenter filmaanbod. De toe treding tot de Associatie van Neder landse filmtheaters geeft toegang tot alle in Nederland uitgebrachte films. Daar naast is de filmhuur lager en dat komt de financiën weer ten goede. ”We stre ven naar het zijn van een volwaardige vertoner. Zo zijn we nu meer in de gele genheid actuele films naar Gouda te ha len”, aldus Uildriks, die meteen de komst van de nieuwste Woody Allen film aankondigt. ka’s. De hulp van ’’Moeder Natuur” bij de gewasbescherming, doordat de tuinder bij het bestrijden van schadelijke in- sekten hun natuurlijke vijanden te hulp roept. Een show van groenten, bloe men en planten. De open dag wordt gehouden aan de Abraham Kroesweg in Waddinxveen. Deze weg ligt op de grens tussen Moer kapelle, Zevenhuizen en Waddinx veen. Volg vanaf de uitvalswegen van deze plaatsen de borden "Kom in de Kas”. Aan de Abraham Kroesweg is voldoende parkeergelegenheid. DEN HAAG - Het is een uitgemaakte zaak dat halverwege deze maand het CDA uit het college van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid- Holland verdwijnt. GS wordt in de komende vier jaar gevormd door PvdA, VVD en D'66. In het met één persoon uitgedunde col lege van GS neemt de 42-jarige Rotter dammer George Brouwer de plaats in van PvdA-gedeputeerde Peter van Heemst. George Brouwer gaat voor de PvdA cultuur en jeugdzaken doen. Terugkeren de PvdA-gedeputeerden Hans van der Vlist (43) uit Schiedam en Loudi Stoljer-Nanninga (45) uit Delft. Zij behouden hun portefeuilles, res pectievelijk milieu en ruimtelijke orde ning. Het nieuwe college van Gedeputeerde Staten, dat op 16 april aantreedt en uit zeven gekozen bestuurders zal bestaan, is nu geheel rond. Behalve de drie PvdA’ers worden het: de 40-jarige mevrouw Lynde Blok uit Den Haag (Recreatie, Agrarische Za ken) en de 59-jarige Jan Pool uit Lei derdorp (Welzijn) namens D’66, plus de 55-jarige Ted Jansen (Verkeer, Ver voer) en de 51-jarige mevrouw Irma Günther (economie, toerisme, water schappen, bestuurszaken), beiden voor de VVD. WADDINXVEEN/GOUDA - Het treinverkeer tussen Waddinxveen en Gouda heeft gistermorgen drie kwar tier stilgelegen. Dat kwam door een de fect aan de oude spoorbrug over de Gouwe in Gouda. Hierdoor reden een klein uur lang ook geen treinen van en naar Gouda uit Zoetermeer, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Voordat de Nederlandse Spoorwegen bussen konden inzetten voor het vervoeren van de gestrande treinpassagiers was het euvel alweer verholpen. De tijd is nu anders. Gereformeerden en rooms-katholieken bouwden jaren geleden gezamenlijk de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde. ”Een nieuwe kerk die veelbetekenend Ont- moetingskerk genoemd werd”, staat er in de aloude ’’Parochiegids” van de St. Victorparochie in Waddinxveen. Aan deze gids ontlenen wij het reilen en zei len van deze geloofsgemeenschap in onze gemeente door de jaren heen. Eén van de hoogtepunten uit het be staan van het Filmhuis is de in gebruik neming van de in de branche als ’onver slijtbaar’ te boek staande Bauer film- projektor in mei 1987. Het werken met deze projektor heeft ertoe geleid dat de kwaliteit van de voorstellingen is ver beterd. Door de jaren heen is ook ver betering opgetreden in het interieur van het filmhuis dat is voorzien van een bar- buffet. De medewerkers stopten veel vrije tijd in het met een bescheiden bud get werkende Filmhuis, dat overigens op een andere lokatie is begonnen. De 22 medewerkers, die automatisch ook bestuursleden zijn, willen anno 1991 weliswaar een duidelijk tegenwicht bieden ten opzichte van het aanbod van de commerciële Hollywood-produkties (Arcade), maar men is er intussen wel achter dat teveel idealisme qua pro grammering niet goed is voor de be zoekcijfers. ”Die zijn inderdaad be langrijk”, beaamt medebestuurslid Mark Uildriks. ”We streven nu naar een breder publiek ten opzichte van vroeger. Dat heeft ook te maken met het feit dat sommige commerciële films ook artistiek verantwoord zijn. Met het vertonen van uitsluitend ’elitaire’ films komen we financieel niet uit en werpen we een drempel op voor het publiek. Daarnaast moeten we denken aan de motivatie van onze medewerkers. Werken voor lege zalen is niet bepaald motiverend en een te beperkte program mering leidt tot verlies”. voormalige LOM-school, buiten het Goudse centrum. Het door financiële tegenslag geplaagde Filmhuis moest in april ’82 met de voorstellingen stoppen, maar kon later met de gemeente Gouda een regeling treffen waardoor het zeven de seizoen toch kon starten in september ’82. Op dit moment werkt men met een kleine, strukturele subsidie van de ge meente Gouda. Mark Uildriks zegt hier over: ”Die subsidie is ten opzichte van het gevoerde beleid onvoldoende, maar voor de huidige situatie voldoende. On ze inkomsten komen verder uit de con tributie van onze donateurs, uit de ad vertenties in het door ons uitgegeven programmablad en uit de verkoop van entreebewijzen 8,- p.p.). Ook ont plooiden we tegenwoordig aktiviteiten voor scholen waarmee we een aktieve doelgroep bereiken. In 1990 verzorgden we vier schoolvoorstellingen en daar willen we graag mee doorgaan”. WADDINXVEEN - Zaterdag 6 april houdt Atelier Zesde Tocht aan de Zesde Tochtweg 4 in Waddinxveen weer een open dag. Tijdens dit open huis zal een demonstratie worden gege ven van raku stoken (van 11.00-16.00 uur). Atelier Zesde Tocht, dat zaterdag in haakt op ”Kom in de Kas” verzorgt cursussen tekenen, schilderen en kera mische handvormen en stoken in een veldoven ”Raku”. De cursussen worden gegeven op zater dag of op donderdagavond en zijn zo wel voor beginners als voor gevorder den. Beginners krijgen bij de cursus kerami sche handvormen gelegenheid kennis te maken met het materiaal, de tech niek en de vormgeving, terwijl bij teke nen en schilderen de basisprincipes als perspectief, compositie en kleur aan de orde komen. Belangrijk is het durven. Als men een maal over de drempel heen is, kan de beginnend cursist zich verrassend snel ontwikkelen. Voor de gevorderde is het een prikkeling hun persoonlijke vormgeving en visie verder te ontwik kelen. Een groep kan stimulerend werken en bestaat uit maximaal 10 personen per cursus. Ter afsluiting zal er voor de cur sisten van keramische handvormen in een veldoven raku worden gestookt. De prijzen zaterdag 75,- per dag (incl. materiaal en lunch) en donderdag 25,- per avond (incl. materiaal en kof fie). De begeleiding wordt verzorgd door Marius Erkelens (1938, opleiding aan verschillende academies van beeldende kunsten afd. monumentale uitdruk kingsvormen) voor de teken- en schil dercursus en Nelly van der Spek (1938, opleiding aan de school keramische vormgeving) voor de cursus Kerami sche Handvormen. Pastoor Josephus W. Hendrickx (1863- 1878) maakte nieuwe plannen tot ver groting of vernieuwing van de kerk. Ze werden in 1867 voorlopig uitgesteld wegens de heersende veepest; er heer ste veel armoede in de parochie.Pas toor Hendrickx heeft veel assistentie gehad. Eén van hen, G. van Galen, stierf aan de pokken die hij bij een be diening had opgelopen. Zijn naam staat op het priestergraf op het Victor- kerkhof. In 1873 werd de parochie school gesticht, de heer Staal werd het eerste hoofd der school. Pastoor G.J.W. Quant (1878-1885) is de bouwheer van de tegenwoordige kérk aan de Zuidkade. Architect Mar- gry liet aanbesteden voor 45.160. Op 27 oktober 1880 werd de kerk ingewijd. Pastoor A. Rutten (1885-1890) werd opgevolgd door pastoor P. J.J. Scheffer (1890-1924) die dus maar liefst 34 jaar herder van Waddinxveen is geweest. Hij heeft de devotie tot Maria van Waddinxveen doen herleven. In zijn tijd is de parochie uitgegroeid, zijn vele organisaties ontstaan, die het gemeen schapsleven stimuleren. Pastoor C.Kors (1924-1934) heeft de huidige pastorie aan de Zuidkade laten bouwen (eerste steen 1926) en hij heeft een ver warming in de Victorkerk laten aan brengen. In 1929 werd de St. Jozef school geopend. Pastoor H.J. Vonk (1934-1950) maakte hier de moeilijke J mee- Onder pastoor G.J.W. van Dijk (1950- 1958) begon Waddinxveen zich snel uit te breiden: de St. Victorstraat, St. Vic- torplein en Ringvaartsingel ontstaan in de jaren ’55-’58. In augustus 1957 werd hier tot kapelaan benoemd A. Simonis, thans bisschop van Rotterdam. Pastoor H. van Drunen (1958-1962), vierde het 300-jarig bestaan van de parochie en zag ook de eerste huizen van de Oran- jewijk en de Vondelwijk komen. Het beeld van de parochie gaat zich nu bij- Op de daaropvolgende zaterdag 6 april opent een groot aantal tuinbouwbedrij ven aan de Abraham Kroesweg en om geving de deuren voor het grote pu bliek tijdens de landelijke manifestatie ”Kom in de Kas”. Van 10.00 tot 16.00 uur is het in de kassen een feest van kij ken, ruiken en proeven. In een wandel- of fietstocht langs 17 glastuinbouwbedrijven kan het gehele gezin kennis maken met de moderne vaderlandse tuinbouw. Op elk bedrijf wordt door de tuinder zelf uitleg gege ven. Een greep uit wat de bezoeker zoal kan zien. Rozen die groeien op verrijdbare tafels gevuld met substraat. Tomaten die met behulp van een computer nauwkeurig op kleur worden gesor teerd. Hommels die worden gebruikt bij de bestuiving van tomaten en papri- Onder pastoor J.A.M. Saulenn (1965- 1974) werden de noodscholen vervan gen door definitieve gebouwen; de St. Paulusschool werd geopend 29 april 1968, en de officiële opening van de Mgr. Bekkersschool was 24 april 1970. De belangrijkste gebeurtenis was ech ter de bouw en ingebruikneming van de tweede kerk, de Ontmoetingskerk. Deze kerk is gebouwd in samenwer king van gereformeerden en rooms-ka tholieken. Vooropgesteld werd, dat een samenwerking alleen op financiële gronden onvoldoende was; men wilde elkaar als kerk erkennen en elkaar de dienst bewijzen om ieder op eigen wij ze, maar in één gebouw, samen te ko men als Kerk van Christus. Toen bleek dat de overgrote meerderheid van alle betrokkenen zich achter de plannen stelden, werd een stichting gevormd die het beheer over de kerk zou gaan voeren. In de stichtingsacte werd vast gelegd dat een overeenkomst als deze alleen zin heeft, indien deze wordt ge dragen door de vaste wil tot een harmo nische samenwerking bij beide partij en. Het contract en de stichting mogen geen aantasting zijn van de zelfstandig heid van beide kerken; beide kerken hebben gelijke rechten en plichten. Het juridische eigendom ligt bij de Ge reformeerde Kerk. Nog steeds wordt bezien hoe het gemeenschappelijke ei gendom geregeld dient te worden. De Ontmoetingskerk werd in gebruik genomen op 27 augustus 1969. Pastoor Saulenn noteert nog in het archief- boek: ”Wij hopen in 1969 vurig dat dit het begin mag zijn van een steeds hech tere eenheid tussen beide kerken”. Vanaf 8 mei 1966 wordt wekelijks een gestencild kerkbericht uitgegeven on der de naam Victorientje, dat door vrij willigers bij de katholieke adressen wordt bezorgd. Pastoor Cornelis de Jager is dus de eer ste pastor van Waddinxveen na de re formatie; zijn statie had nog geen vas tomschreven gebied, hij was nog volop pionier, missionaris. Hij was in bezit van een oud beeldje van Onze Lieve Vrouw, dat vroeger in de Sint Janskerk te Gouda had gestaan. Dit beeldje plaatste hij in het kerkje aan de Gou we; het werd het middelpunt van een bijzondere verering voor de Moeder Gods, tot in onze dagen met veel liefde bewaard, ook in de tegenwoordige kerk aan de Zuidkade, rechts achter aan. De kluis bevat nog handgeschre ven teksten uit die dagen, waarin de pastoor wonderlijke genezingen ver meldt. Na de dood van pastoor De Jager in 1673 hebben verschillende priesters hier de zielszorg uitgeoefend; het wa ren moeilijke tijden; het was soms zelfs onmogelijk een officiële aanstelling te krijgen zonder een gevangenisstraf of uitwijzing te riskeren. Pastoor Adria- nus van der Goes was hier vanaf 1673, pastoor J.P. van der Velden rond 1710. Hij werd in 1719 opgevolgd door Fran- ciscus Willebrinck, die veel strijd ge voerd heeft om de grenzen van zijn sta tie vast te leggen. Hij kon het maar moeilijk verwerken dat sommigen lie ver naar Reeuwijk liepen dan de verre tocht naar de Goudkade te maken. Pastoor Henricus van de Broek (1731- 1761), vergrootte de oude kerk van 36 voet tot een kerk van 48 voet in 1741In de laatste jaren van zijn pastoraat ver zocht hij om hulp van een assistent of kapelaan. In 1854 werd de eerste offi ciële kapelaan, Theodorus van den Boer, benoemd. De parochie telde toen 500 communicanten. Pastoor Wil helmus Josephus Cramer (1761-1776), Adrianus van Rossen (1776-1797), Mattheus Leonardus Everard (1797- 1817) en Franciscus Stook (1818-1823) oefenden achtereenvolgens de ziels zorg uit over Waddinxveen, Bloemen- daal en omgeving. Een middelgroot bedrijf in Waddinxveen is op zoek naar een enthousiaste secretaresse voor de commerciële afdeling. Bent u tussen 20-25 jaar en op zoek naar een leuke baan, dan is dit wellicht iets voor u. REGIO - In de grote koepelzaal van Omniversum wordt op 10 april een con cert gegeven. In samenwerking met de Stedelijke Muziekschool ’s-Gravenhage en de Vereniging voor Vrienden van Museon en Omniversum werd een pro gramma samengesteld met optredens van een hobo-fagot ensemble, een strijkkwartet, een Afrikaans drumen semble, Flamenco-gitaristen en een clo- se-harmony groep. Er worden werken uitgevoerd van onder meer Teleman en Schubert. Kaarten kosten 7,50 gulden en zijn ver krijgbaar tijdens de openingsuren aan de balie van Omniversum, President Kennedylaan 5 in Den Haag (tel. 070- 3545454). De aanvangstijd is 20.00 uur. WADDINXVEEN - De futuristische potplantenkwekerij Sjaloom aan de Abraham Kroesweg heeft een bewogen jaar achter de rug. Eerst de aanbieding van de eerste Ondernemersprijs Waddinxveen, daama de verhuizing en officiële opening van de Henegouwerweg naar de Abra ham Kroesweg verhuisde kwekers, veel publiciteit (onder ander het ook on langs integraal in het Weekblad voor Waddinxveen geplaatste artikel in het blad 19NU van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw) en ko mende vrijdagmiddag de officiële opening van de landelijke manifestatie ”Kom in de Kas” in aanwezigheid van PvdA- staatssecretaris Piet Dankert van Buitenlandse Zaken. Het publiek kan zaterdag 6 april tussen 10.00-16.00 uur volop rondkijken bij Sjaloom en 16 andere Waddinxveense tuirtdersbedrijven. Sjaloom kweekt onder leiding van directeur Bernard Oosterom en zijn va derjaarlijks twee miljoen yncca::s op 3.600 vierkante meter. Het bedrijf is een voorbeeld voor de moderne, computergestuurde tuinbouw. Bij Sjaloom worden de elke twee weken in Amsterdam aankomende hou ten stammetjes uit het Midden-Amerikaanse Guatamala in vier maanden tijd opgekweekt tot yucca;s, die voor 80 tot 90 procent weer worden geëx porteerd. Over de oudste geschiedenis van Wad dinxveen is maar weinig bekend. Vóór 1280 stond in Bloemendaal een kapel, die toegewijd was aan Sint Victor. Na 1340 werd in het nog jonge dorp Wad dinxveen een kerk gebouwd, toegewijd aan Sint Petrus, gelegen aan de Kerk straat, ongeveer waar nu de oude ge meentelijke begraafplaats is. Deze kerk werd in 1838 wegens bouwvallig heid gesloten en later vervangen door de hervormde Brugkerk bij de hefbrug over de Gouwe. Na de reformatie was de uitoefening van de rooms-katholieke godsdienst verboden; er werd nog wel op verschil lende plaatsen heimelijk gekerkt, on der andere in het huis Souburgh van de ambachtsheer Diederik van Schagen. Verschillende priesters trokken in die tijd door het land om, waar het moge lijk was, de sacramenten te bedienen jaren van de crisistijd en oorlog en de eucharistie te vieren. n t w „ar> n;;t Het was de tijd van de schuilkerken. Rond het jaar 1660 trachtte Cornelis de Jager, zoon van de griffier op het stad huis te Gouda en priester van de Hol landse missie, onder Zuid-Waddinx- veen een kerk te stichten. Hij werd in Leiden in de gevangenis geworpen. Zijn vader kocht hem voor 1500,- weer vrij. Toen kocht hij een stuk grond ten westen van de Gouwe, dat nog onder de jurisdictie van Bloemen daal hoorde, omdat vroeger de loop van de Gouwe anders was geweest. Hier kon hij op eigen kosten een kerkje bouwen: in Bloemendaal was men wat ruimte op het stuk van godsdienstvrij heid dan in Waddinxveen. Zo is het verklaarbaar waarom de oude kerk van deze parochie zo ver buiten het cen trum van het dorp gelegen is. Zo is het ook verklaarbaar dat Sint Victor de pa troon van de parochie is geworden: de kerk lag onder Bloemendaal, dat van ouds onder de patronage van deze hei lige stond. B.A. Emmelkamp (1962-1965) bouwde men noodscholen in de Oran- jewijk en de Vondelwijk; er kwam een noodkerk (de Petruskapel) aan de Jan Willem Frisoweg. In 1964 werd de Vic torkerk grondig gewijzigd. o WADDINXVEEN - De rooms-katholieke St. Victorkerk aan de Zuid kade is al meer dan 100 jaar oud. De bouwkosten bedroegen 45.160,-. Met het nieuwe Godshuis op die plek bleef de rooms-katholieke St. Vic torparochie destijds de plek trouw waar deze geloofsgemeenschap tot ontwikkeling had kunnen komen: Ver van de dorpskern van Waddinx veen dat na de reformatie niets meer van rooms-katholieke wilde weten WADDINXVEEN - De Stichting Goed Werk in Waddinxveen gaat voor een goed doel houten speelgoed uit Sri Lanka verkopen. Dat gebeurt bij de Van Mourik Super markt in de Passage (zaterdag 6 april), bij N. Geluk (woensdag 10 april van 13.30-21.00 uur op het adres Kievit- dreef 73)via de telefoon (op woensdag 10, donderdag 11 en vrijdag 12 april via 01828-16284 en 01828-14261) en in de hal van het winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan (zaterdag 13 april). In 1977 startte John Karunaratne in Sri Lanka op bescheiden schaal een hout- bewerkingsbedrijfje. Al spoedig werkte er een tiental jongeren uit la gere sociale milieus. Na een basisopleiding van drie maan- den ontvangen de jongens een loon en delen ze mee in de verschillende sociale I voorzieningen. Door de gedegen oplei- ding en regelmatig werk zijn ze in staat ook elders een baan te vinden of zelf j een bedrijfje te beginnen. Dit biedt de jongens goede toekomst perspectieven. Nu bekijkt men of er ook zoiets voor meisjes gestart kan worden. Goed Werk betrekt van deze organisa tie voornamelijk houten speelgoed, met eenvoudig gereedschap worden de produkten gemaakt. Het hout voor dit speelgoed komt via restantpartijen. Dit wordt via officiële inkoopburo’s inge kocht. De verf die voor het verven van het speelgoed wordt gebruikt, is lood vrij. PRIJS-IDEE HANDMAAIERSVANAF 119,00 ELECTROMAAIERS VANAF 315,00 MOTORMAAIERSVANAF 595,00

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 7