Open dag wegvervoer Kees en Mieke naar Z-Afrika? P L In Alphen aan den Rijn Bep Vermeij PvdA-raadslid KNO V kiest Wil Waterreus-de Vries, CDA-raadslid De Randstad Boliviaanse Witte rijst Wereldwinkel Woningbouw Zevenhuizen nog geen lokatie Expositie van Verzets museum verlengd IW 13 14 Uit de pers ijl f I 111 ffll f: lob SS u M Pagina 9 8 Woensdag 3 april 1991 De Open Dag Wegvervoer heeft tot doel het imago van het chauffeursvak te verbeteren en, met name jonge men sen, te laten zien dat het een veelzijdig en boeiend vak is, met zeer goede toe komstmogelijkheden De vervoersbranche is een grote be roepssector in Nederland. Vele duizen den mensen vinden in en om het ver voer hun werk. Het is daarbij een groeisector, waarin het echter de laat ste jaren steeds moeilijker is goed ge schoolde mensen te krijgen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Een zestigtal transportbedrijven uit de ge hele regio houden in samenwerking met de Stichting Vakopleiding Weg vervoer op zaterdag 13 april op het terrein van de vervoersschool aan de Anthonie van Leeuwenhoekweg 8 in Alphen aan den Rijn voor de vierde maal een open dag. lid van de raadscommissies openbare werken en verkeer en volkshuisvesting en milieuzaken. Op de foto ging ze met haar lievelingspoes. (Foto: Ton Benne- meer). WADDINXVEEN - Bep Vermeij (50) is fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in Waddinxveen. Zij maakte aan den lijve mee wat het is om geen wethouder te kunnen worden en om de wethouderspost te zien overgaan van PvdA in PCW-handen. Bep Vermeij is ’’Komt dappre jongens, let nu op, En trouw je best gedaan, Om als gij wakkre schutters zijt, Ginds naar Transvaal te gaan. Wij helpen daar de Boeren dan, En sparen er geen Engelschman”. kar mee. Ze reden de woestijnrally dit keer opnieuw uit en wisten met hun Toyota-4 Runner na de nodige averij en ontberingen in het algemeen klasse ment een zestiende plaats te behalen. In hun klasse T2 werden ze tweede. Het Waddinxveense echtpaar eindigde in het algemeen klassement van 1985 als 12e (Mercedes 300 GD), van 1986 als 42e (Mitsibishi Pajero), van 1987 als 12e (Mitsubishi Pajero), van 1988 als 8e (Mitsubishi Pajero) en van 1989 als 5e (Mitsubishi Pajero). Voor het maken van deze foto nam ze uit haar woonkamer aan de Wingerd haar stoel en een aantal boeken mee naar het Gouwebos tussen Waddinx veen en Boskoop. (Foto: Ton Benne- meer). '.A Kees en Mieke Tijsterman, die ooit 5e wer- den in het algemeen klassement van Parijs-Dakar, in januari 1992 naar het Zuidafrikaafye Kaap de Goede Hoop (Foto: Archief). WADDINXVEEN/PARIJS - Gaat het succesvolle Waddinxveense rally- echtpaar Kees (37) en Mieke Tijsterman-van Nielen (35) van de Tweede Bloksweg/Mercuriusweg in januari volgend jaar naar Zuid- Afrika Die vraag kan nu gesteld worden omdat de organisator van de traditionele rally Parijs-Dakar, Gilbert Sabine, deze week in het Franse sportdagblad ’TEquipe” plannen heeft ontvouwd voor de nieuwe rally ’’Dakar ’92, Pa- rijs-Kaap de Goede Hoop”. B <1 A gemeenteraadslid sinds 1982. Zij was directeur van een LOM-school in Gouda en coördinator van de Centrale Commissie van Onderzoek voor het Openbaar Speciaal Onderwijs te Gou da. Ze is nu adviseur vanuit het Spe ciaal Dagonderwijs-voorrangsgebied «WADDINXVEEN - Wil Waterreus-de ■yries is sinds 1987 gemeenteraadslid ^voor het Christen-Democratisch Appel (CDA) in Waddinxveen. Ze was secre taresse van beroep. Haar leven kent In de vervoerssector hebben de ontwik kelingenniet stil gestaan. Zowel op technisch als ergonomisch gebied zijn de afgelopen decennia vele verbeterin gen aangebracht. Zo kunnen vrouwen even goed een truck besturen als man nen. Spierkracht is geen vereiste meer. Vanuit het chauffeursvak kan men doorgroeien in diverse specialities, zo vele politieke aspecten, omdat haar man een (opnieuw gekozen) lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland is. Eveneens voor het CDA. In het ge meentehuis is Wil Waterreus-de Vries als gevaarlijke stoffen vervoer, beder felijke waar of verhuizingenMaar men kan ook de logistieke kant opgaan inn het magazijn of als planner. Jonge mensen met een opleiding op LBO-B-niveau kunnen via het leer lingstelsel de basisopleiding wegver voer met het chauffeursdiploma halen. Deze opleiding bestaat uit veel praktij k en een deel op de praktijk gerichte theorie. De Stichting Leerlingwezen Vervoer verzorgt de opleiding, diverse stage plaatsen en individuele begeleiding van de leerlingen. Vanaf 16 jaar kan de op leiding worden gevolgd. Deze duurt dan tweejaar. Dus met 18jaarkanmen al een truck besturen. Wie zich aanmeldt krijgt eerst een solli citatiegesprek en een medische keu ring. Daarna gaat de stichting een leer- en arbeidsovereenkomst met de leer ling aan voor de duur van twee jaar. In die periode krijgt men een salaris vol gens de CAO voor het wegverkeer. Na de opleiding is men van een baan verzekerd, want de vervoersbedrijven kampen met een groeiend tekort aan goed geschoold personeel. Tijdens de open dag op zaterdag 13 april in Alphen aan den Rijn kunnen bezoekers kennis maken met alle typen vrachtwagens. Deze zijn om te bezich tigen neergezet door vervoersbedrij ven uit de regio. Naast deze truckshow kan men informatie krijgen over de op leiding en over het vak. Er zijn de hele dag ervaren chauffeurs aanwezig die vanuit hun eigen ervaring vragen kunnen beantwoorden. Als ex tra attractie kan men een ritje maken door Alphen aan den Rijn in een grote truck van één de bekende merken. Voor de jonge kinderen zijn er ook di verse attrracties zoals een springkussen en gratis chocolademelk. Uiteraard krijgen de ouderen koffie. Vanaf het NS-station Alphen aan den Rijn pendelt de gehele dag gratis een shuttlebus voor hen die met het open baar vervoer komen. Omstreeks 11.00 uur gaan de hekken open en tot 16.00 uur kan men terecht bij de Vervoers school aan de Anthonie van Leeuwen hoekweg in Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Tentenfabriek en kampeersport De Randstad aan de Mercuriusweg heeft een grootscheepse opknapbeurt en uitbreiding achter de rug. Een kind wil zich met de held uit een boek identificeren en daar werd ge bruik van gemaakt door het aan te spo ren flink te oefenen voor later. Uit een boekje van 1820 ’’Hernieuwde Kinder- vermaecken en Kinderspelen’:, de vol gende tekst" ’’Vermaak u vrijelijk kinderen, in uwe jeugd, met dit vaderlandsche spel; op dat, wanneer gij ouder geworden zijt, en het belang van Vaderland en Volks zulks van u vorderen, gij dan ook tonen moogt Nederlanders, dat is, edelmoe dige helden en dappere soldaten te zijn”. Algemeen Dagblad: ”Het krijgsbedrijf werd verheerlijkt, dat is het enge aan de prenten in Gouda. Een ander ele ment in de reeks prenten is de lofzang op het kolonialisme en de daarmee ge paard gaande racistische opvattingen. De onverbloemdheid waarmee daar toen uiting aan werd gegeven komt nu onthutsend over”. Goudsche Courant: ’’Talrijke voor kin deren bestemde prentenboeken zijn op de expositie te zien. Al die werken be vatten verhaaltjes met opgeklopte he- roiek. De oorlog wordt voorgesteld als een onmisbare ervaring tijdens welke, eigenschappen als moed, trouwe en dapperheid zwaar op de proef werden gesteld”. NRC Handelsblad: ’’Zeker nu de halve wereld elkaar met meer dan een houten zwaardje bevecht is het ontmoedigend om te zien hoe wapengeweld in kinder boeken lange tijd gepresenteerd is als logische consequentie van vaderlands liefde en heldhaftigheid”. Gouda/Moordrecht. Bep Vermeij maakt in het gemeentehuis deel uit van de raadscommissies algemeen bestuur lijke zaken, bezwaar- en beroepschrif ten en onderwijs en personeelszaken. V t s&ssti GOUDA - De tentoonstelling over mi litarisme in kinderboeken in het Zuid- hollands Verzetsmuseum aan de Turf markt in Gouda is verlengd tot woens dag 19 juni. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00- 17.00 uur en zondag van 12.00-17.00 uur. De tentoonstelling geeft een beeld van een genre illustraties in kinderboeken van de 19e en begin 20e eeuw. Normen en waarden als heldhaftigheid, moed, eer en vaderlandsliefde - voor die pe riode belangrijke, opvoedende waar den - komen in prenten tot uitdruk king. Zij laten een van de vele wijzen zien waarop volwassenen in het verle den hebben gepoogd om de kinderwe reld te beïnvloeden en voor hun doelen te gebruiken. Kinderboeken zijn mede-opvoeders, mens- en maatschappijbeelden worden via verhaal en prent op het kind overge dragen. Verhalen uit de vaderlandse geschiedenis vol van patriottisme be doelden de vaderlandsliefde op te wek ken. Een versje uit 1860 bij een van de prenten: WADDINXVEEN/MOERHUIZEN - In het bestemmingsplan Swanla in Ze venhuizen worden door de bouwbe drijven Van Hoorn BV uit Capelle aan den IJssel en Bontenbal Bouw BV uit Reeuwijk 8 sociale huurhuizen, 5 pre- miekoopwoningen, 2 vrije sectorwo- ningen en 4 luxe vrije sectorwoningen gebouwd naar een ontwerp van het Waddinxveense architectenbureau Treffers en Polgar BV. Opdrachtgever voor de huurwoningen is de woningbouwverebniging Beter Wonen. De koopwoningen worden voor verantwoordelijkheid van de bouwbedrijven neergezet. Deze monsterrit, die een einde moet maken aan de 13 afleveringen gekend hebbende woestijnrally Parijs- Dakar, start op zaterdag 28 december en ein digt op maandag 20 januari in Kaap stad. De deelnemers zullen dan dwars door het Afrikaanse continent 12.000 kilo meter hebben afgelegd. Dat is 3.000 ki lometer meer dan een gemiddelde Pa rijs-Dakar, die ook nog eens drie dagen korter is. Gilbert Sabine, vader van de in 1986 tij- .dens Parijs-Dakar in een helicopter verongelukte Thierry Sabine, stelt zich op het standpunt dat de nieuwe uitda ging voor mens en machine extra leven digheid kan betekenen. Na de reis naar Zuid-Frankrijk wordt in het Franse Marseille of het Spaanse Barcelona ingescheept, waarna de ka ravaan Tripolis, Libi, Tchaad, Zaïre, Zambia en Namibië aandoet om in Zuid- Afrika te eindigen Volgens Gilbert Sabine is er nu meer dan ooit een kans op ’’Dakar ’92, Pa- rijs-Kaap de Goede Hoop”, omdat het in gang gezette democratiseringsproces en de ontwikkelingen rond het afschaf fen van de apartheid in Zuid-Afrika nu ook de aanleiding vormen voor het In ternationaal Olympisch Comit (IOC) om Zuid-Afrika te laten terugkeren in de internationale sportgemeenschap. Kees en Mieke Tijsterman deden dit jaar voor de zesde maal aan Parijs-Da- M Waddinxveen - in de Wereidwin- «j ke) bij het Koningin Wilhelminaplein is N weer een nieuw produkt te koop: Witte ijst uit Bolivia. Zo’n 25 jaar geleden trokken onafhan kelijke ex-mijnwerkers naar de streek Alto Ben naar het noorden van Bolivia om daar een nieuw bestaan op te bou wen. Deze colonos startten de verbouw van rijst. Om elkaar te steunen bij hun werk richtten de onervaren boeren in het dorpje Bella Vista een coöperatie op. In het begin ging het vooral om kredie ten. maar al snel ging men zich bezig ^Jiquden met de verwerking en verhan- --deling van de rijst. Er werd een rijst- pelmachine gekocht en een vrachtwa- _^_gcn voor het vervoer. Daarnaast maakt de coöperatie zich nu Tfstèrk voor een goede samenwerking U tussen de aangesloten families en er 1 zijn voorzieningen voor onderwijs en [gezondheidszorg gemaakt. Ook niet- c leden kunnen hiervan gebruik maken. De rijst is van goede kwaliteit, een ~móoie grote korrel en moet twintig mi nuten koken. Het kopen van deze rijst geeft de mensen in Bella Vista meer ze kerheid en extra steun om hun werk vol te houden en uit te breiden. Er is in de Wereldwinkel al weer nieuwe aanvoer van dadels en Sesam- pasta, potten van 250 en 350 gram, uit Mozambique. Ook is er nieuwe voor raad kunstnijverheid en een mooie sor tering sieraden. Alles de moeite waard om eens te komen Wereldwinkelen. De heer M. van Hoek, hoofd van de buitendienst van de Stichting Vak opleiding Wegvervoer, welke stichting zaterdag 13 april een Open Dag Wegvervoer in Alphen aan den Rijn houdt. WADDINXVEEN - Waddinxveens KNO V-voorzitter J.H.P. Mulder meent dat 1991 een heel belangrijk jaar wordt voor de georganiseerde midden stand in het Gouwedorp. Hij schrijft dat in zijn bijdrage in het maartnummer van het KNOV- maga zine Midden-Holland. Jan Mulder doelt hier op de plannen voor een nieuw winkelhart. Op de lokatie hier voor (Passage-Noord, Passage-West of Be Fair-voetbal) studeert het gemeen tebestuur tot deze zomer. ’’Gezien het grote belang dat wij als on dernemers bij de plannen hebben en het belang van een goed functionerend hoofdcentrum, zal het bestuur het col lege vragen om directer en nauwer be trokken te worden bij de verdere studie en planvorming”, aldus KNVO-voor- zitter Jan Mulder die deze woorden kennelijk aan het papier toever- trouwde toen nog niet bekend was dat namens de plaatselijke middenstand secretaris Ververs sr. in commissiever band de beraadslagingen zou gaan vol gen, samen met een landelijk KNOV- deskundige. ”Het is voor het KNOV-bestuur op het moment nog niet mogelijk om een juiste keuze te maken tussen deze twee varianten. Uitgangspunten daarbij zijn: huurprijzen moeten per vierkante meter acceptabel zijn voor een ge meente als Waddinxveen, komen er trekkers?, de bereikbaarheid en de eventuele saneringen”. ”Dit alles zijn punten die nader onder zocht moeten worden en waarvoor wij ons sterk moeten maken. Wij moeten bij dit alles de consument ook niet uit het oog verliezen die in een gemeente als Waddinxveen recht heeft op een goed functionerend winkelcentrum. Hierin moeten ook de openings- en sluitingstijden eensluidend zin zodat ook die problemen tot het verleden be horen”. G F I I ATV U f fS 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 9