STUUR VAN STREEKBUS ZES TITELS DE GOUWE MEER VROUWEN ACHTER Kom in de Kas groot succes Oude gas flessen naar de brandweer Avond voor jongeren in Hazerswoude ZTTC wint Tien jaar vlooienmarkt aan Bredeweg WADDINXVEEN - Met een speciale feestavond in de groenteveiling De Kring-Waddinxveen aan de Bredeweg zal woensdagavond 24 april het tweede lustrum van de zaterdagse vlooien markt in het veilinggebouw worden ge vierd. Voldoende hotels Titel twee Kwiek-teams WSE-PRIJS WINNAARS o Be Fair Cl tegen SVV Cl Muizenplaag teistert kweker Produkten De Kring STichting Compleet Zeskamp Junioren i T Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 10 april 1991 de laatstgehouden trekking Beethovenlaan. v?„ WADDINXVEEN - De openingswedstrijden van de Kringkampioen- schappen 1991 voor de kring ’’Gouwe Rijnstreek”, hebben de Gouwe- zwemmers zes kampioenstitels opgeleverd. Hiernaast mochten zij nog eens zeven maal het ereschavot beklimmen voor een andere medaille- plaats. WADDINXVEEN - De gemeentelijke brandweerkorpsen in de provincie Zuid-Holland houden een gezamen lijke inzamelingsactie van lege en oude ongebruikte gasflessen. Zowel particulieren als bedrijven kun nen hun oude gasfles(sen) inleveren op vrijdag 12 en zaterdag 13 april. In Waddinxveen kan dat bij de Ge- meentewerf, Noordkade 48 op vrijdag 12 april van 09.00 -16.00 uur en op za terdag 13 april van 09.00 -13.00 uur. Komende zondag is de negende trek king met als hoofdrpijs een tuinmeu- belset van Van der Linde ter waarde van duizend gulden. Pagina 23 Zenuwenklus Heb je de keuring goed doorstaan dan kom je onder de hoede van een instruc teur. Hij leidt je op tot het rijbewijs. Vanaf het moment datje gaat lessen ben je in dienst van Westnederland en ont vang je een salaris. Na het behalen van het rijbewijs ga je 25 dagen met een leermeester mee. Dit is een ervaren chauffeur die je de routes leert en alles wat zich tijdens de rit voordoet. zien of je al dan niet stressbestendig ben maar de geleerden kunnen er heel wat wijs uit worden. De medische keuring is ook best zwaar maar niet zwaarder dan een goede sportkeuring. Uiteraard worden alle functies getest maar de dames wordt ook gevraagd naar het wel en wee rond de maandelijke perioden.” BOSKOOP - De drempel die men moet nemen om te komen tot een sollicitatie als buschauffeur is soms nog hoger dan de treeplank van de bus zelf. Dit geldt niet alleen voor vrouwen, ook veel mannen moeten iets overwinnen. Tijdens een bezoek aan de Boskoopse vestiging van streekvervoerbedrijf Westnederland vertelt een ’oude’ rot in het vak: ”Je moet gewoon lef hebben om zo’n kist te besturen. Voor de rest is alles te leren.” En de goede man had gelijk. Zodra je met dat beetje lef over de drempel bent gestapt en het gewoon eens probeert, dan gaat de rest vanzelf. GK-verslaggeefster Kate Goudriaan nam de proef op de som en beland de achter het stuur van een lesbus. I I I I I WADDINXVEEN - Dit zijn de prijs winnaars van de laatste WSE-voetbal- loterij. Daarvoor gingen mevrouw Brugman uit Brasschaat in België en haar dochter op de foto met de gewon nen fiets van Frans Versluis aan de In de lesbus ontmoeten we twee dames en een heer die graag het beroep van parttime buschauffeur willen uitoefe nen. De ëën heeft al twee keer examen gedaan maar krijgt van Westnederland een herkansing. Nummer twee heeft ook al een examen achter de rug. In structeur Martin Hassing verklapt dat de meesten wel een keer zakken. ”De opleiding gebeurt in een sneltreinvaart. Sommigen hebben dan nog niet het ver- keersinzicht dat nodig is. Anderen be heersen technisch de bus nog niet hele maal en de volgende wil het zo mooi mogelijk doen waardoor hij veel te langzaam rijdt. Echt veel voorkomende oorzaken zijn niet te noemen.” Westnederland heeft op dit moment een eigen opleidingsschool voor buschauf feurs. Dagelijks zijn er vier bussen op de weg met twee tot drie leerlingen. Tijdens de opleiding van vier weken leren zij de bus besturen en kunnen, als het goed gaat, hun rijbewijs behalen. Daarna gaat men met een leermeester een aantal weken de routes rijden. In deze tijd wordt aandacht besteed aan het theore- In gebied De Kring worden zowel groenten als bloemen-geproduceerd. De laatste jaren is het aandeel van de bloementeelt sterk toegenomen. Op dit moment is de verhouding vrij wel fifty-fifty. Met dit verschil dat de bloemensector nu, naar oppervlakte bezien, de groentesector is voorbijge streefd. Respectievelijk bedraagt het glasareaal 707 en 678 ha. De meest geproduceerde groenten zijn komkommers, paprika, tomaten, au bergines en witlof. Bij de bloemen zijn dit rozen, orchideeën, gerbera’s, chry- santen en anjers. Naast de glastuin bouw wordt in De Kring op 1.000 ha spruiten geteeld. De gezamenlijke produktiewaarde van bloemen en groenten in de glastuin bouw in De Kring, bedraagt 1 miljard en aan werkgelegenheid biedt de tuin bouw ruim 11.000 arbeidsplaatsen. De laatste week stapt hij ook wel eens uit en dan moet je het zelf doen. Dat is best een zenuwenklus. Gelukkig sta je er nooit alleen voor. Via de semafoon zijn collega’s op te roepen en ze zijn altijd bereid om te helpen. Toch ben je na de eerste solorit blij als de leermeester weer in de bus stapt”, zegt Gerda Boegheim. Zij raadt alle vrouwen, die interesse hebben voor een parttime baan op de bus, aan zich te melden op 29 april. Deze kennismaking is geheel vrijblij vend. Gerda Boegheim heeft nog een goede raad. Met zijn 1385 hectare glasareaal en circa 1.300 kwekerijen is De Kring in grootte het tweede tuinbouwgebied van Nederland. De Kring wordt grof weg begrensd door de rijkswegen A12, A13 en A20, ofwel de driehoek tussen de plaatsen Den Haag, Gouda en Rot terdam. De tuinbouw in gebied De kring wordt vooral gekenmerkt door de moderne opzet van bedrijven, de toepassing van de nieuwste teelttechnieken en de sterke expansiedrift. Zo luiden de hui dige prognoses dat het oppervlakte gla sareaal in tuinbouwgebied De Kring in het jaar 2000 verdubbeld zal zijn. De belangrijkste gemeenten, voor zover het de tuinbouw betreft, zijn: Pij- nacker 307 ha, Bleiswijk 260 ha, Berkel en Rodenrijs 221 ha, Moerhuizen (Moerkapelle en Zevenhuizen) 134 ha, Nieuwerkerk a/d IJssel 108 ha, Berg- schenhoek 105 ha en Nootdorp 96 ha (Bron: CBS 1990). Voor de leeuwen Martin Hassing is een gezellige instruc teur die op eenvoudige wijze laat ken nismaken met de 12 meter lange bus. Op het industrieterrein Coenekoop mag de leerling achter het stuur plaats ne men. De lesbus heeft een automatische transmissie en dat vereenvoudigt het rij den wel. Voorzichtig gas geven en het gevaarte zet zich in beweging. Wie zich de eerste les in een personenwagen nog herinnert, weet dat de auto er met de leerling vandoor gaat. Zo ook met deze bus, maar na een paar rondjes lukt het al wat beter. Via het industrieterrein rij den we richting Waddinxveen. Het blijft echter opletten: in de spiegels kij ken, de bochten ruim maar niet te royaal nemen. Stiekem een stoeprandje pikken is er niet bij. De gevorderde leer lingen hebben het achterin niet gemak kelijk. Regelmatig schieten ze naar vo ren als er geremd wordt. Hassing: ”Dat gebeurt iedereen de eer ste keer, alleen door veel te rijden en oefenen is hierin verbetering aan te brengen. Tijdens het examen wordt ook daarop gelet. De passagiers moeten rus tig in de bus kunnen zitten.” Eenmaal aangekomen bij de vestiging van Westnederland heeft Hassing nog een verrassing in petto. ”Rij maar naar achteren”, zegt hij. Vol goede moed doen we dat. ”Nu rdnddraaien en dan weer keurig de bocht om.” Het gaat goed totdat Hassing op de rem stampt. ’’Kijk eens in de spiegel”, zegt hij. Hé, daar staat een paaltje. In z’n achteruit en terug rijden. De tweede poging lukt beter en heelhuids komt de lesbus aan. Al met al een spannende ervaring. Ze ker is dat bij voldoende motivatie om het vak in te willen, er dan ook een weg is. De STichting Kring Promotie stelt zich ten doel door het verstrekken van voor lichting de bekendheid van gebied De Kring te vergroten. De stichting werd opgericht in 1989 en wordt gedragen door een brede groep van (tuin- bouwjorganisaties. De activiteiten van de stichting bestaan uit het verstrekken van informatie via haar medium Circulatie (gratis voor journalisten), het verzorgen van oplei dingen, het participeren in evenemen ten en het uitgeven van een bulletin voor de kwekers in het gebied. ZEVENHUIZEN - Vorige week don derdag 4 april speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisver eniging ZTTC de negende wedstrijd in de eerste klasse van de Goudse tafel- tenniscompetitie in Nieuwkoop tegen het tweede team van T1VN. De eerste wedstrijd in deze competitie was al geëindigd in een 7-3 winst voor ZTTC, nu werd er met 6-4 door de Zevenhui zenaren gewonnen. Man van de wed strijd was dit keer Vincent Buitena, die al zijn partijen voor ZTTC in winst om zette. ZTTC heeft nu 11 punten uit negen wedstrijden en strijdt met het derde team van ILAC om de eervolle tweede plaats op de ranglijst. De volgende wedstrijd voor ZTTC in het competitieprogramma is aan staande vrijdag 12 april in het Zeven huizense dorpshuis ’’Swanla” tegen het eerste team van Eldos uit Lekkerkerk. De eerste wedstrijd in deze competitie eindigde in deze competitie eindigde in een 6-4 winst voor ZTTC. Keuringen Iemand die twee jaar geleden al de stap nam was Gerda Boegheim. Ze had wel iswaar een groot rijbewijs en mocht af en toe op de vrachtwagen van haar man rijden maar veel ervaring had ze niet. Mevrouw Boegheim vertelt haar ver haal. ’’Mijn man heeft me gestimuleerd om iets met het rijbewijs te gaan doen. Op de vrachtwagen zag ik niet zitten met al dat laden en lossen dus toen heb ik de stap naar de bus gewaagd. Na het sollicitatie-gesprek werd ik opgeroepen voor de keuring. Deze omvatte twee delen: een psychische en een lichamelij ke keuring. Beide keuringen zijn me honderd procent meegevallen. Ik weet dat het mensen weleens afschrikt als er een psychologische keuring wordt ge vraagd bij een sollicitatie. De angst om afgewezen te worden is groter dan vaak wordt gedacht. Dit geldt overigens ook voor andere beroepen, waar een derge lijke keuring bij komt kijken. De keuring verloopt heel netjes. Eerst krijg je lange lijsten met multiple choice vragen. Soms schiet je weleens in de lach om wat ze vragen. Sommige vragen worden ook herhaald, zij het dan in een andere vorm. Er zitten onderdelen in met taal rekenen en techniek. Met dat laatste ging ik dus compleet de mist in want ik ben niet technisch”, zegt Gerda lachend. Aan het muzikale festijn, waarvoor de hal met zitjes, bars, podia, bomen, eet tentjes en een ouden ambachtenmarkt met glasblazen, tingieten en klompen maken wordt ingericht, werken mee de drive-in-show De Gouden Uren, zan- ger-presentator Freddy Memphis, de zangers Jacques Herb, Arne Jansen, Marylin en Piet Veerman, het show- en amusementsorkest De Bietenbouwers en de Waddinxveense carnavalsvereni ging De Gouweslobbers. Behalve de aanwezigheid van moderne glastuinbouwgebieden, biedt De Kring aan haar kwekers een compleet tuin- bouwapparaat. Er is een sterk ontwik keld bedrijfsleven en in het gebied zijn tal van organisaties actief. Daarnaast zijn er in De Kring drie vei lingen gevestigd: een bloemenveiling te Bleiswijk en twee groenteveilingen waarvan een eveneens in Bleiswijk en de andere in Waddinxveen. BLEISWIJK - De belangstelling voor het landelijke ”Kom in de Kas”-evene- ment op zaterdag 6 april was groot. Zo’n 7.000 bezoekers namen een kijkje in verschillende tuinbouwbedrijven in Waddinxveen. Dat was namelijk de gemeente waar de open dag van de tuinbouwsector zich dit jaar afspeelde voor wat betreft ge bied De kring; een van de vele regio’s in Nederland waar Kom in de Kas wordt gehouden. Behalve de opengestelde tuinbouwbe drijven waren er tal van andere groene attracties. Zo hield de afdeling 3B- hoek van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde een de monstratie bloemenschikken op een van de deelnemende bedrijven. Verder hadden groenteveiling De Kring en Bloemenveiling Berkel een bloemen- en groenteshow ingericht. Op vrijdag 5 april werd de officiële ope ning van ”Kom in de Kas” verricht door staatssecretaris Piet D ankert van Buitenlandse Zaken. Elk jaar wordt het startsein in een andere regio gege ven en dit jaar heeft gebied De Kring de gebeurtenis naar zich toe weten te trekken, In potplantenkwekerij Sjaloom te Waddinxveen, één van de modernste tuinbouwbedrijven van Nederland, hield Dankert zijn openingstoespraak voor een groep van 200 officiële geno digden. Hij onderstreepte daarbij het toenemende belang van de tuinbouw voor ’s lands economie. De pupillen van trainster Trudy Ver meulen openden het kampioenschap met een overwinning op de 4 x 100 m wisselslag estafette bij de dames. Het team met Diana v.d. Zijden, Sharon Stayen, Natascha Matheeuwsen en Ilse v.d. Dussen klopte met een verschil van ruim drie seconden de ploeg de ploeg van GZC en won dit nummer in 4.56.1. Bij de heren werd dit keer begonnen met de 4 x 200 m vrije slag. Mark v.d. Zijden, Wilco v.d. Broek, Michel Jon- gejan en Jan Willem v.d. Hoek moes ten met een tijd van 8.40.1 genoegen nemen met een tweede plaats achter het team van De Zijl/LGB. De eerste individuele kampioenstitel was voor Arno v.d. Dussen op de 200 m wissel slag die hij in 2.55.8 op zeer overtui gende wijze won. Zijn clubgenoot Koen Groenleer werd derde op dit nummerin 3:02.6. Bij de allerjongste meisjes, onder de 10 jaar, zwom Michelle Nahon zich in een goede tijd van 617.6, op de 400 m vrije slag, naar de eerste plaats. Op dit zelfde onderdeel bij de jongens onder de 10 jaar, werd Viktor Terlaky derde in 6.25.1. De 400 m wisselslag leverde de De Gouwe-zwemsters vijf medaille- plaatsen op, waarvan twee kampioens titel. In de klasse onder de 16 jaar werd Ilse v.d. Dussen kampioen in 5.35.6 en bij de dames ging de titel naar ’’good old” Diana v.d. Zijden in 5.49.1. De zilve ren medaille in de klasse onder de 18 ging naar Natascha Matheeuwsen in 6.00.5, en in de groep onder de 14 jaar waren er twee ereplaatsen voor De Gouwe. Sharon Stayen werd hier tweede in 6.05.6 en Danny Matheeuw sen werd derde in 6.18.1 Bij de jongens werd ditmaal de 400 m wisselslag afgewerkt, ook hier be haalde de De Gouwe goede resultaten. Mark v.d. Zijden werd kampioen in de klasse onder de 18 jaar in 4.51.2 en Jan Willem v.d. Hoek veroverde de titel bij de heren in 4.51.0. Verder was er nog een tweede plaats voor Bob de Bruyn in 5.45.9 bij de jongens onder de veer tien jaar en een derde plaats voor zijn broer Peter de Bruyn (5.43.6) die bij de jongens onder de 16 jaar zwom. Met deze wedstrijden heeft De Gouwe een uitstekende opening van het Kring- kampioenschap neergezet. In het me- daille-klassement staan zij momenteel ruimschoots aan de leiding. Zondagmiddag hebben de De GOuwe- zwemmers in het zwembad ”de Sniep” onder grote publieke belangstelling deelgenomen aan wedstrijden in de zeskamp met B&O/Torpedo uit Hil versum, De Kempvis uit Spijkenisse, Nautilus uit Dordrecht, TZC Vahalis uit Tiel en VZC uit Vlaardingen. Tij dens deze wedstrijden behaalde De Gouwe negentien medaille-plaatsen op de individuele nummers. In de jongste groep, onder de 10 jaar, behaalde Robin van Lienden op resp. de 50 m en de 100 m vlinderslag de eer ste plaats in 0.41.5 en 1.20.1. Op de 50 m waren de tweede en derde plaats eveneens voor De Gouwe. Raymond Houdijk pakte het zilver in 0.43.0 en Viktor Terlaky het brons in 0.46.0. In de groep meisjes onder de 12 jaar waren er twee bronzen medailleplaat- sen en wel voor Marije v.d. Boon op de 100 m schoolslag in 1.30.4 en Patricia van Heemert op de 50 m vrije slag in 0.33.2. Natascha Matheeuwsen pres teerde ditmaal uitstekend bij de dames. Eerst pakte zij het goud op de 50 m vrije slag in 0.29.3 en vervolgens het brons op de 200 m wisselslag in 2.36.3. Marion van Hooft werd op dit nummer eerste in 2.27.9, wat haar tevens een startlimiet voor de NK opleverde. In de groep meisjes onder de 14 jaar was er brons voor Sharon Stayen op de 100 m wisselslag in 1.15.5. Tenslotte behaalde de De Gouwe-zwemsters in de klasse onder de 16 jaar nog eens drie ereme dailles. Marion van Hooft pakte zilver op de 50 m rugslag in 0.32.5, net voor WADDINXVEEN - Maandagavond 15 april zal het C-l-elftal van Be Fair- voetbal uitkomen tegen de C-l-jeugd van eredivisie-vereniging SVV uit Schiedam. C-l speelde al eerder dit jaar op het kunstgrasveld van hockey club Waddinxveen tegen dit elftal, maar een revanche op het ’’echte veld” komt er nu aan. De wedstrijd die onder leiding zal staan van KNVB-scheids- rechter W.S.A. de Ruyter begint om 19.00 uur. Het is een kwestie van tijd en dan zijn de B-l- en C-l-elftallen van Be Fair kampioen. Voor B-l betekent dit bo vendien promotie naar regionaal voet bal, de wens van iedere jeugdvoetbal ler en trainer. A-l houdt het spannend in de hoofd groep. Titelkandidaat Sportlust. met 2-0 verslagen. A-l staat nu 2 nun- ten achter op Sportlust en ONA L wordt daar heel spannend n-z was vrij. B-l speelde met 1-1 gelijk tegen ESTO. Met 5 punten voorsprong en 3 wedstrijden voor de boeg, moet zater dag in de wedstrijd reeds tegen Nieuw koop de kampioensvlag gehesen kun nen worden, aanvang 12.45 uur. B-l en C-l spelen binnenkort voor de bekercompetitie. B-l op dinsdag 16 april om 19.00 uur tegen Groeneweg. Bij winst spelen zij op dinsdag 23 april opnieuw thuis tegen de winnaar van Nieuwerkerk-Spirit. C-l speelt op zaterdag 20 april bij Schoonhoven en bij winst op zaterdag 4 mei thuis tegen de winnaar van Haa- strecht-Spirit. Het betreft dan de kwartfinales. Bij Be Fair rekent men op minstens 1 finalist, met succes. Yvette de Beer die voor het brons 0.33.9 nodig had. Sharon Stayen tikte op de 200 m schoolslag als tweede aan in 2.53.2. Bij de jongens onder de 14 jaar was er een eerste en een derde plaats voor Bob de Bruijn op de 50 m schoolslag in 0.36.1 en de 200 m schoolslag in 2.19.7. Tenslotte zwommen bij de heren Mark v.d. Zijden en Jan Willem v.d. Hoek vier medailles bij elkaar. Op de 50 m vrije slag werd Jan Willem tweede in 0.24.9 en Mark derde in 0.25.8. Op de 200 m wisselslag lagen de ver houdingen net andersom. Hier werd Mark eerste in 2.11.3 en Jan Willem tweede in 2.13.0. Verder werden er in het programma van zondag nog een aantal estafettes afgewerkt waarop De Gouwe ook goed presteerde. Aller eerst won de ploeg met Andres v.d. Sluys, Arno v.d. Dussen, Koen Groen leer en Harry de Bruij n de 4 x 50 m wis selslag in 2.29.5. Ilse v.d.. Dussen, Yvette de Beer, Barbara Pouw, Sandra Berckenkamp en Marion van Hooft werden tweede op de 5 x 50 m vrije slag bij de meisjes onder de 16 jaar in 2.26.2. en tenslotte pakte Marije v.d. Boon, Patricia van Hemert, Inge v.d. Schrier en Danny Matheeuwsen een bronzen medailleplaats op de 4 x 100 m vrije slag bij de meisjes onder de 14 jaar. MOERKAPELLE - Tuinbouwbedrij ven in Moerkapelle kampen met een muizenplaag van ongekende omvang. De schade die de naar schatting enkele honderdduizenden dieren aanrichten is zo groot dat de tuinders vrezen voor hun inkomsten dit jaar. Rozenkweker L. Borsboom dreigt zelfs failliet te gaan aan deze affaire. Alleen al in de kassen van Borsboom lopen naar schatting van Rentokil, een bedrijf dat is gespecialiseerd in de be strijding van ongedierte, 200.000 bos muizen rond. Hun aantal neemt nog elke dag toe, omdat de muizen zich in een enorm tempo voortplanten. ”Ik ben begonnen met rijden toen mijn kinderen 15 en 17 jaar waren. Persoon lijk vind ik dat je niet te vroeg de kinde ren alleen moet laten. Ondanks hun leeftijd hebben we allemaal tijd nodig gehad om ons aan te passen. De kinde ren moeten hun verhaal kwijt kunnen als ze thuis komen. Mijn man heeft nu een vaste werkplek dus ook hij is altijd bereikbaar. Ik raad vrouwen met kinde ren dan ook aan goed te overwegen hoe de op vang en dergelijke te regelen. Be denk, dat als je kind ziek is, je zelf er het liefste bij bentHeb je geen goede oppas dan kun je in een conflictsituatie ko men. Verder kan ik het iedereen aan raden. Het is werkelijk een enig vak. Je krijgt leuke collega’s. De band die je met de passagiers krijgt is ook de moeite waard. Iedereen tot vijftig jaar kan solli citeren.” ’’Vervolgens is er een reactietest. Van tevoren wordt uitgelegd op welke knop pen je moet drukken bij een bepaald geluid of lichtsignaal. Men kijkt dan hoe lang je dit volhoudt en hoe je con centratie is. Aan het eind volgt een ge sprek met een psycholoog. Heel on spannen vraagt hij over je motivaties, je gezin, wat voor werk je eerst hebt ge daan. Ook doet hij een stressbestendig- heidstest. Binnen een bepaalde tijd moet je een aantal tekens op papier zet ten. Ik weet niet hoe je nu precies kan Gerda Boegheim achter het stuur van de bus: "Het is werkelijk een enig vak. WADDINXVEEN - Vorig jaar bena derde het college van B. en W. het be stuur van de ondernemerskring Indus trieel Contact Waddinxveen (ICW) met het verzoek informatie te geven over de in en om het Gouwedorp ge wenste hotelaccommodatie. Het college had van het bedrijfsleven begrepen dat de tien kamers van hotel- café-restaurant De Unie aan de Kerk- weg-Oost niet toereikend waren om aan de vraag te voldoen, hoewel over deze zaak met eigenaar A. Versloot nimmer is gesproken. Van de plannen is overigens verder niets meer vernomen, omdat ze minder urgent zijn gebleken dan kennelijk ge-, dacht. Inmiddels zijn er langs de rijks weg A 20 tussen Gouda/Waddinxveen en Rotterdam diverse nieuwe hotel- voorzieningen verrezen. Het gaat hier om Novotel Brainpark, Golden Tulip Barbizon, Elysee Parkhotel (Nieuwer kerk aan den IJssel) en Campanile (Gouda). Deze vier hotels hebben in totaal 473 kamers. Dit aantal kamers kan uit-l groeien naar 709 kamers omdat in Rot-| terdam-Oost ook een Campanile-hotelj (80 kamers) in aanbouw is en er verder plannen zijn voor een hotel in de Maas stad van de Franse FIM-groep (156 ka mers). WADDINXVEEN - Afgelopen speel- week heeft Kwiek-tafeltennis zich op gemaakt voor het kampioenschap van. twee seniorenteams. Kwiek 4, dat in de) derde klasse al geruime tijd een riante: voorsprong had, werd door de 10-0* winst op het Goudse Flamingo’s 5 on-’ bereikbaar voor de concurrentie. Piet Swart, Rob Kappé en Adrie Bercj* kenkamp speelden een sterke competia tie, waarbij door alle drie de spelen, zo’n 80% van de partijen in winst werdj omgezet. Zij kunnen zich gaan opma? ken voor de tweede klasse. Kwiek 7, eveneens uitkomend in de) derde klasse, stuitte op meer tegen> stand. In Gouda werd echter met 8-2; gewonnen van ISV 2, waardoor ze oom bereikbaar werden voor naast concur^ rent Smash 2 uit Schoonhoven. Hans van der Drift, Sjouk Walraven en Yingi Jun Wang promoveren hierdoor even-j eens naar de tweede klasse. Kwiek 1 heeft vrijwel geen kans meer op het kampioenschap in de eerste klasse. Tegen koploper Gouda 1 werd weliswaar gelij k gespeeldmaar Gouda heeft uit de laatste drie wedstrijden nog slechts 1 punt nodig. Gerard van Dam en Ronald Verboon wonnen twee keer en samen het dubbel, Wim van Wage-1 ningen kwam niet tot winst. Het eerste juniorenteam won afgelo pen zaterdag verrassend van het Nij- kerkse Rega 2. Kwiek opende sterk door winst van Addy de Wit en Marco Hoogendam, maar moest toestaan dat Rega terugkwam door winst in het derde enkelspel en het dubbelspel. Daarna gaf Kwiek geen punt meer uit handen en werd het tenslotte 8-2. Addy de Wit en Marco Hoogendam wonnen beide drie keer, Jurgen Reichard won tweemaal. Kwiek 2 staat op een gedeelde eerste, plaats. Afgelopen zaterdag werd met W 1 gemakkelijk gewonnen van Kwiek 3. Het ziet er naar uit dat de beslissing tus-j sen de twee koplopers in de laatste wedstrijd beslist gaat worden als Kwiek uit moet tegen opponent 11 VN 1 iri Nieuwkoop. Kwiek 4 blijft ook kans houden. Afgei< lopen zaterdag wonnen Guido Kappé> Stefan Kogel en Dennis Pronk met 8-2* van Reeuwijk 1. Ook zij spelen zaten* dag waarschijnlijk een belangrijke laat ste wedstrijd. In Bodegraven moet darj worden gespeeld tegen BOK 2, dat mo» menteel de lijst aanvoert. tische gedeelte van het vak. De routes moet men leren kennen, de methodiek van de plaatsbewijzen en het omgaan met de passagiers. Dit laatste lijkt wat vreemd, maar als je in de spits een volle bus hebt en er zitten er een paar te brommen die te laat komen moet je daar wel tegen bestand zijn. Stressbe stendigheid is dan ook ëën van de voor waarden waaraan een buschauffeur moet voldoen. HAZERSWOUDE - In Hazerswoude- Rijndijk wordt dinsdagavond 16 april om acht uur in gebouw Het Anker aan de Chopinlaan een thema-avond van CDJA en de CNV Jongerenorganisatie gehouden over psychische arbeidson geschiktheid onder jongeren. De problematiek van de arbeidsonge schiktheid is de laatste maanden voort durend in het nieuws. Overheidsplan- nen om de WAO-cijfers terug te drin gen halen regelmatig de voorpagina’s van kranten en complete tv-program- ma’s worden aan dit onderwerp be steed. Een speciale groep arbeidsongeschik ten krijgt in deze discussie betrekkelijk weinig aandacht. De om psychische re denen arbeidsongeschikte jongeren. Toch is juist hier een zeer groot pro bleem te constateren. Ter illustratie, eind 1989 was bij 31% van alle nieuwe uitkeringsgerechtigden psychische aan doeningen de oorzaak van de arbeids ongeschiktheid. Bij jongeren ligt dat percentage aanmerkelijk hoger: 42% bij jongeren van 15 tot en met 24 jaar en 37% bij jongeren van 25 tot 34 jaar. (Bron: jaarcijfers 1989 GMD). Deze cijfers zijn de laatste jaren sterk toegenomen. Een alarmerende situa tie. Voor de CNV Jongerenorganisatie was dit een reden om een zwartboek uit te brengen met daarin de ervaringsver halen van jongeren. Aan de hand van deze verhalen zijn een redelijk aantal conclusies te trekken en aanbevelingen te doen en inmiddels gedaan. De voornaamste oorzaken blijken on der andere te liggen in een te hoge werkdruk, slecht leiding geven, onvol doende begeleiding en het feit dat er binnen organisaties maar weinig naar goede oplossingen wordt gezocht. Op vallend is ook dat medezeggenschap sorganen als middel tot aanpak door de geënqueteerden maar nauwelijks wordt genoemd. Het mag duidelijk zijn dat dit de oplos sing van dit probleem niet alleen ligt bij werknemers. Het is een zaak van poli tiek, werkgevers en vakbonden die ge zamenlijk naar een oplossing moeten zoeken. Dit was dan ook reden voor de CNV Jongerenorganisaties in Zuid-Holland en de CDJ A-afdeling Hazerswoude om gezamenlijk een thema-avond te orga niseren. Ook in de regio ”het groene hart” is het aantal arbeidsongeschikte jongeren te hoog. Daarom hebben eide jongerenorganisaties gezamen lijk deze regionale discussie-avond georganiseerd. betrokkenen van de diverse organisa ties zullen op dinsdagavond 16 april hierover discussiëren. Maar ook aan wezigen in de zaal worden van harte uitgenodigd om over dit onderwerp mee te praten. De discussie zal geleid worden door Frank Dales, raadslid van D’66 in Al- phen aan den Rijn. Hij zal stellingen, opgesteld door leden van CDJA en CNV Jongerenorganisatie, voorleggen aan onder andere een directielid van de GMD; Evert Jan Hazeleger, landelijk voorzitter CNV Jongerenorganisatie; Paul Dekkers, landelijk bestuurslid CDJA, mevrouw drs. J. Rietveld, se cretaris sociale zekerheid NCWen on der voorbehoud Hans Huibers tweede kamerlid van het CDA. Dit zijn de prijswinnaars van de laatstgehouden trekking van de loterij van WSE-voetbal. Op de foto staan de in België wonende mevrouw Brug man en haar dochter met de gewonnen fiets bij Frans Versluis aan de Beet hovenlaan. (Foto: WSE/Barry Rodenburg).

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23