Damfinales In herfst alweer zijn gestart 5e keeperskamp Be Fair staakte voetbalwedstrijd Patatvreters Met Frans Hoek en Sylvette Degen winnen vier x viertournooi WSE sluit af met gelijkspel (2-2) Heren 2 Flyers dichtbij titel Grote zege van Korbis Alexander Poot naar NK turnen Redelijke vangst L. Broekman op le plaats in 60 km-loop Be Fair Waddinxveen WSE ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Ml Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Parfumerie Mieke Kruiderij de Peperboom Q and S V.d. Panne bv dames heren heren (uit Veldhoven) (uit Groningen) (uit Delft) ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 13 APRIL 1991 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 18.45 uur de Gouwe 1-Njord1 19.45 uur de Gouwe 1-ZCG1 20.45 uur deGouwe2-DZVKoudijs3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 10 april 1991 Pagina 25 SPORT., RECREATIE zijn 3 poules van elk 6 spelers met een finale-competitie gestart. I 1 Hieraan namen dinsdag 20 april zo’n 15 teams deel die naar hartelust streden om de hoogste eer. Winnaar werd uit eindelijk het team van de ’’Patatvre ters” dat alle wedstrijden won. Na afloop reikte Jan Bornebroek, voorzitter van de evenementencom missie, de prijzen uit en ontving iedere deelnemer nog een balpen welke ge schonken werd door het mini-keepers- kamp. WADDINXVEEN - Ondanks de con currentie van de scholen, korfbal, vol leybal en schoolvoetbal in de Paas vakantie kan voetbalvereniging Wad dinxveen terugkijken op een geslaagd vier tegen vier-tournooi voor de Wad- dinxveense jeugd in de leeftijd van 8 tot 12 jaar. WADDINXVEEN - Alexander Poot van de Waddinxveense gymnastiekver eniging TOOS heeft zich geplaatst voor het Nederlands kampioenschap tur nen. Dat gebeurde zaterdag toen in de sporthal ”de Sniep” de halve finale voor de Nederlandse kampioenschap pen turnen werden gehouden. Tijdens deze wedstrijd kwamen 130 jongens en heren in actie en omdat de deelnemers zich via twee plaatsings- wedstrijden voor deze wedstrijd moes ten kwalificeren, konden de toeschou wers genieten van turnen op hoog ni veau. Om 9.45 uur begonnen de jongens van de niveau’s 4,5 en 6 aan hun wedstrijd. De organiserende gymnastiekvereni ging TOOS was tijdens deze wedstrijd ook goed vertegenwoordigd, want in niveau 4B deed Maarten Verbree mee, in 5B draaide Jurjen van Pruissen mee en bij niveau 6B moesten Joachim van der Have, Johan Faay en Klaas Buij- tendorji de TOOS-eer hoog houden. Dat dit geen eenvoudige opgave was werd al snel duidelijk, want het jury- corps, dat bij de meeste deelnemers toch al geen goede indruk achterliet, gaf de TOOS-jongens geen krediet. Verder was het ook nog zo dat de TOOS-heren het voordeel van de thuiswedstrijd niet voldoende uit wis- Het persoonlijke moyenne van deze fi nales wordt gevoegd bij de dubbel ge telde moyennes van de voorronde, waarna de eindstand van het seizoen 1990-1991 definitief kan worden vast gesteld. Dit betekent dus, dat de win naar van een poule niet per definitie clubkampioen is of hoger wordt geklas seerd. ten te buiten en er eerder slechter dan beter door gingen presteren. In niveau 6B eindigde Joachim met 37.45 punten op de tiende plaats, ter wijl Johan en Klaas met respectievelijk 27,95 en 27,25 punten op de elfde en twaalfde plaats eindigden. Jurjen van Pruissen begon erg goed aan deze wedstrijd, maar door een mislukte lange mat oefening kon hij zich niet bij de beste drie kwalificeren en zodoende geen directe plaatsing voor de NK af dwingen. Hij eindigde met 44.8 punten op de zesde plaats en kwalificeerde zich wel voor de ’play off-wedstrijd, waar nog eens drie plaatsen voor de NK te verdienen zijn. Maarten draaide een redelijke wed strijd tot aan het laatste toestel. Maar zijn puntentotaal van 38,7 was slechts voldoende voor de tiende plaats en dus moet ook Maarten het volgend seizoen opnieuw proberen. De prijs die de KNGV-regio Gouda WADDINXVEEN - In de vierde klasse werd zaterdagmiddag de wed strijd TAVV-Be Fair op verzoek van de emotioneel geraakte Waddinxve- ners gestaakt, zodat hun club met 19 punten uit 18 wedstrijden in de mid denmoot blijft staan. De met 1-0 in het voordeel van de ter Aarse club ge staakte wedstrijd wordt wellicht zaterdag 20 april uitgespeeld. WSE speelde 2-2 gelijk tegen Altior en bezet in de derde klasse met 20 punten x uit 19 wedstrijden de vierde plaats van boven. In de afdeling Gouda ver loor het zondagteam van Waddinxveen met 4-0 van RVC. De A-regiona- len van WSE verloren met 2-1 van Katwijk en blijven met 5 punten uit 18 wedstrijden onderaan staan. De B-regionalen van WSE wonnen met 2-1 van Unitas en zijn daarmee een goede middenmoter. Sport. Op vrijdagmiddag werd het festijn af gesloten met de keeperspelvormen, welke bestond uit de onderdelen penal- tyschieten, 16-meterlijnballen, de uit trap gericht (volley-dropkick naar ei gen keuze) en het duel 1:1 in de vrije ruimte. Winnaars per groep waren: 1. Joost van Apeldoorn, 2. Sebastiaan Janssen, 3. Martijn Gerritsen, 4. Stephan de Bruijn, 5. Marco Bakker, 6. Leendert Boerefijn, 7. Sjaak Scholten, 8. Emiel v.d. Nagel, 9. Sander v.d. Zijden, 10. Sammy Pattiwael en 11. de meisjes Ni cole Piket en Daphine den Besten. Alle prijzen werden geschonken door Uhl- sport, leverancier van de keepershand- schoenen. Het kamp werd afgesloten door organi sator Inge Rehorst en in zijn dank woord haalde hij de vele sponsors naar voren, waaronder Rik Verwaal, de doelman van het derde van Waddinx veen en fanatiek Joop Hiele-fan, die onder meer verantwoordelijk waren voor de komst van Joop Hiele en het slagen van dit vierde keeperskamp. Het vijfde mini-keeperskamp zal wor den gehouden op 16, 17 en 18 oktober met onder meer de Frans Hoek keeper- spromotiedag, wederom de penalty- bokaal en de primeur van de eerste vrouwelijke keeperstrainer Sylvette Degen van F.C. Zoetermeer. Met het aantrekken van een beroemde doel man zijn de onderhandelingen nu reeds bezig. WADDINXVEEN - In de eerste groep van Excelsiors damfinales is Jaap van der Eist verrassend goed gestart door Piet Swart te kloppen. Hij neemt daardoor meteen de leiding in de le finalepoule. Na de voorronden WADDINXVEEN - Het tweede he renteam van Flyers-basketbal is weer een stap dichter bij het kampioenschap gekomen. De uitwedstrijd tegen Leiderdorp vormde geen enkel probleem. Rustig spelend werd Leiderdorp op achter stand gezet en langzaam maar regelma tig werd deze achterstand steeds gro ter. De eindstand werd 36-76. Vrijdag 19 april om 19.15 uur kan door Flyers 2 bij winst op Lokomotief het kampioen schap worden gevoerd. Dames 1 redde het niet tegen BVO in Alphen aan den Rijn. Bij het begin van de tweede helft was er nog een sprankje hoop. De stand was toen 28-23. Maar BVO bleek toch te sterk. Einduitslag 59-42. Voor jongens-junioren is het doek ge vallen. De nederlaag tegen Leerdam betekende degradatie. Toch was het een mooie wedstrijd om naar te kijken, waarbij Flyers de eerste helft onder controle leek te hebben, maar de laat ste minuut werd fataal. Zes scores van Leerdam brachten de ruststand op 40- 43. Na de rust bleef Flyers bij tot de veer tiende minuut, toen brak de weerstand en kon Leerdam de twee winstpunten mee naar huis nemenEindstand 75-85 Topscoorders: Coen van Wilgen met 29 en Lennart van Aggele met 22 punten. Dames 2 behaalde een moeizame over winning op LUSV uit Leiden. Het lijkt wel of het naderende kampioenschap remmend werkt op het team. Deson danks blijft men winnen en daardoor verdient men de titel. De ruststand was 26-21 en de einduitslag 44-34. Top scoorders: Astrid Scholtes en Nathalie Gielliet met 12 punten. Heren 3 hield de opgaande lijn in het spel van de laatste weken vast, maar dit was niet genoeg om Hooters uit Leiden een nederlaag toe te brengen. Het was een spannende wedstrijd. De ruststand was 26-29. Hooters startte de tweede helft een stuk beter dan Flyers en de daardoor verkregen voorsprong bleek beslissend voor de winstpunten. Eind uitslag 52-66. Topscoorders: Gert Jan Oskam 19 en Derk Deenik 12 punten. Dames 4 behaalde een nuttige overwin ning in Rijswijk tegen Lokomotief. Ondanks een grote foutenlast, waar door men de wedstrijd met vier dames moest uitspelen, werd Lokomotief op een nederlaag getrakteerd. De rust stand was 13-27. De eindstand 41-56. Topscoorders: Jesca van Loo 14 (vier driepunters) en Monique Noordhoek 13 punten. Meisjes-kadetten draaien volop mee in de kampioenspoule. Een derde plaats is zo goed als zeker en dit is een uitste kende prestatie. Vrijdagavond werd Leiderdorp met een nederlaag naar huis gestuurd. De eerste helft nam Flyers al een beslissende voorsprong. Ruststand 32-17, einduitslag 61-35. Topscoorders: Martine Broekman 16 en Marianne v.d. Hoeven en Marloes Thijs 12 punten. In de eerste poule liet voorzitter Piet Swart zich door Jaap van der Eist ver rassen. Eigenlijk droeg hij daartoe zelf bijVanuit een klassieke opbouw leek Piet beter te staan, doch feitelijk had den beiden geen echt voordeel. Na een verkeerde dubbele ruil resteerde een simpele winstcombinatie voor Jaap en dat was meteen uit. Tij men den Ouden trachtte tegen Cor Barelds een aanval over de rechter vleugel te ontwikkelen. Geleidelijk aan kon Cor de opsluiting definitiever ma ken, daar Tijmen zijn centrum niet op timaal mee opbouwde. In de eindfase leek het er voor Tijmen somber te gaan uitzien, doch door een verrassende, niet al te moeilijke combinatie kon hij zich uit de opsluiting bevrijden en res teerde een remisestand (Zie partijnota- tie). WADDINXVEEN - De Waddinx veense korfbalvereniging Korbis wist zaterdagmiddag aan de Dreef RWR uit Rhoon een grote nederlaag toe te bren gen. Met de overduidelijke cijfers 15 voor en 3 tegen moest de zaalkampioen diep in het korfbal-stof bijten. En te recht, want op alle fronten was Korbis de betere ploeg. Geen enkele twijfel derhalve over wie de sterkste zou zijn. Onmiddellijk nam Korbis het heft in handen en werd Rood-wit Rhoon klem gezet. Fel verdedigen en snelle onder scheppingen zorgden er voor dat Kor bis veelvuldig in balbezit kon komen en blijven. Doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Spoedig slaagde Marco van Leeuwen er in om vanuit een verre schietpositie doeltreffend uit te halen (1-0). Niet al leen Marco van Leeuwen bewees die middag over een goed schot te bezitten. Ook Frits Visser, Pieter Slootweg en Erwin Lesschen bewezen beslist over een juist richtingsgevoel te beschikken. Via 2-0 en 3-0 door respectievelijk Frits Visser en Pieter Slootweg kon RWR nog iets terug doen maar daarna drukte Korbis resoluut via treffers van Erwin Lesschen, Henk Naves en Frits Visser door naar een 8-1 ruststand. De tweede speelhelft gaf in feite weinig nieuws ten opzichte van de eerste ter mijn. Een veel beter Korbis dat vrolijk de score wist uit te breiden. Verantwoordelijk hiervoor waren op nieuw Erwin Lesschen, Pieter Sloot weg, Frits Visser, Henk Naves en Wim Lebbing. Opmerkelijk in deze wed strijd was wel het feit dat alle doelpun ten in deze wedstrijd door de heren werden gescoord. Door deze riante overwinning behoudt de ploeg van trainer-coach Gijs van de Brink volop uitzicht op een hoge eind klassering die wellicht tot promotie naar het District zou kunnen leiden. Wil Korbis zover komen, dan zal in elk geval zaterdag thuis tegen de Jodan Boys gewonnen moeten worden. v.d. Zeijden, Michael Berhane, Anne- mieke Blonk, Petra van Helden, Sammy Pattiwael, Arjan van Erk en Ton Lugthart. Rónd half zes arriveerde de gast in het kamp, voormalig doelman van Feye- noord, reserve bij het Nederlands elftal en nu de betrouwbare sluitpost van het Schiedamse SVV Joop Hiele, die al meteen werd omringd door kinderen om zijn fel begeerde handtekening. Even na zes uur nam hij plaats onder de lat op het hoofdveld en de grote strijd kon gaan beginnen. Alleen Arjan van Erk slaagde erin om het fenomeen drie maal te passeren en in een barrage won Sander v.d. Zijden het van Martijn Gerritsen in de strijd om de tweede en derde plaats. Scheidsrechter was Rob Overkleeft uit het betaalde voetbal. Na afloop gaf Joop Hiele zijn hand schoenen aan de jongste deelnemer Ramey van Zetten op wie hij nog drie strafschoppen nam en Ramey twee maal de inzet stopte. Daarna was er in het clubgebouw dat inmiddels was vol gestroomd, nog een bijna uur durend praatje met de goalie en reikte hij de prijzen uit van de penalty-bokaal welke beschikbaar waren gesteld door Massa De wedstrijd tussen TAW en het be zoekende Be Fair werd na 15 minuten spelen in de tweede helft gestaakt. Oorzaak was een ongelukkige botsing tussen een TAVV-speler en Arjan Taal, waarna laatstgenoemde ongeveer acht minuten buiten bewustzijn op het veld bleef liggen. De overwegend jonge spelers van Be Fair waren hierdoor dermate emotio neel aangeslagen, dat verder spelen niet mogelijk bleek. De opgeroepen arts heeft bij Arjan Taal een lichte her senschudding en gaf hem toestemming per auto naar huis te gaan. Gelukkig gaat het nu redelijk goed met hem. Toch begon deze middag in een opper beste stemming, want zowel de spelers als de supporters werden naar Ter Aar vervoerd in een door de supportersver eniging beschikbaar gestelde bus. Ook op het veld had deze geste een po sitieve invloed, want al na vijf minuten spelen had Marco Noordhoek een prima kans om de score open te bre ken, maar alleen voor de keeper kon hij het met niet vinden. Ook een goed genomen vrije schop van Erik Valk werd door de Ter Aarse doelman uit de bovenhoek geranseld. Na 20 minuten werd Erik Valk door Pe ter Konijn weggestuurd en kon we derom alleen voor de keeper deze uit gelezen kans niet benutten. Ook de keiharde schuiver van Peter Konijn uit een afgeslagen corner trof niet het beoogde doel. Direct na rust was het de Be Fair doel man Henk Vermulm, die met een kat achtige sprong Be Fair voor een achter stand behoedde. Wat Be Fair de gehele eerste helft niet lukte, daarin slaagden de gastheren na 11 minuten spelen wel. Een hoge voorzet van de linkervleugel werd door Marco Noordhoek niet vol doende weggewerkt, waardoor de Ter Aarse spits in de gelegenheid werd ge steld de score te openen. Kort hierna werd de wedstrijd gestaakt vanwege het ongeval met Arjan Taal. Zeer waarschijnlijk zal het vervolg van deze wedstrijd op 20 april uitgespeeld moe ten worden. Voor zaterdag 13 april staat de moei lijke uitwedstrijd tegen de Jodan Boys op het programma. Bij een eventuele winst van Be Fair kan de ploeg niet meer degraderen. Waddinxveen was tegen RVC ’33 to taal van slag. Na de voortvarende start, waarbij Waddinxveen een ieder verras te, komen nu moeilijke tijden aan voor Waddinxveen. Door de schorsing van Michel Sip en enkele blessure gevallen was het effect enigszins verzwakt. RVC buitte het windvoordeel goed uit. Met twee doel punten drukten de Reeuwijkers Wad dinxveen vast op eigen helft. De schade voor Waddinxveen werd nog groter. Doordat keeper Wilco Ver- mey tot twee maal toe een speler had belet kom hij de kleedkamer opzoe ken, Marcel van Leeuwen nam zijn plaats onder de lat in. Waddinxveen profiteerde in de tweede helft met windvoordeel de achterstand ongedaan te maken, maar RVC gaf geen krimp. Bij twee uitvallen waren de Reeuwijkers succesvol (4-0). Moe gestreden Raymond Bey moest nog met een blessure naar de kant. Met ne gen man kon Waddinxveen alleen er ger voorkomen en had RVC de buit binnen. Komende zondag wacht Wad dinxveen de lastige uitwedstrijd tegen Haastrecht. Tegen Altior stond WSE al in de zesde minuut met 0-1 achter door een verde- digingsfout van Guillaume van Wilgen. De rest van de eerste helft speelde zich vrijwel af op de helft van Altior. Hele en halve kansen van de gasten werden door Dennis Jager en Willy Beelen om zeep geholpen. Maar Vrouwe Fortuna hielp niet echt mee. Na een klein half uur spelen kreeg Al- tior-speler Ronald Otto een officiële waarschuwing wegens herhaald grof spel jegens zijn directe tegenstander, die hem verder aan banden legde. Tot doelpunten kwam het in de eerste helft niet meer. Na rust dacht WSE uit een ander vaatje te tappen, maar Ronald Otto joeg de bal toch hoog over het WSE-doel. Tien minuten later was er eindelijk loon naar werken. Willy Beelen speelde zich vrij en schoot de bal in de doelmond, echter tegen, medespeler Martijn Sol, waarna de bal voor de voeten van good- old Rene Moons terecht kwam:l-l. Nog geen minuut later weer een goede kans. Nu schoot Rene Moons vanaf 16 meter de bal juist over de kruising. Weer een minuut later was het wek raak. Jan Willem van Triet nam een vrije trap op links (hij zette strak voor) waarna Willy Beelen feilloos 2-1 inkop te. De Altior-defensie wankelde. Patrick Rijnbeek had 3-1 op z’n schoen. Bert Otto haalde de bal juist weg toen voor de zoveelste maal dit jaar een indivi duele blunder van één van de spelers een zekere overwinning kostte. Altior scoorde op een wijze zoals men’ nogal eens op televisie laat zien vanuit een ver tropisch land. Keeper Robert Jan Poelwijk van Altior trapte de bal uit waarna het leder ’’gejaagd door de wind” in het andere strafschopgebied' plofte en vervolgens over de ingeslapen Richard Scheurwater heen stuitte: 2-2. Een kwartier voor tijd was dit genoeg, om Altior een punt te laten veroveren want alhoewel Patrick Rijnbeek en Willem den Besten (ingevallen voor, Robert Kerkhof) nog kansen kregen' bleef het bij 2-2. Kort voor tijd werd aan Altior-kant Wilco Riethoven nog genoteerd we-< gens aanmerkingen op de leiding. Hij vond dat de hevig bloedend Theo de Heer (bloedneus en tand door de lip dankzij een elleboogstoot) zich aan stelde en anders best buiten de lijnen behandeld kan worden. De sfeer dreigde precair te worden vandaar dat de scheidsrechter er maar snel een eind aanmaakte. Zondag mogen de oranje-zwarten van Ad v.d. Herik naar de Bollenstreek om in Noordwijkerhout WSB te bezoe ken. Een tegenstander waarvan verle den jaar om deze tijd met 8-1 werd ver loren. Op vrijdag 10 mei zal het volgende vier tegen vier-toernooi worden gehouden. Dit is de dag na Hemelvaart en zal zijn voor de leeftijd 8 tot 14 j aar (jongens en meisjesteams). De deelname zal weer gratis zijn. Inschrijfformulieren zijn vanaf het ko mend weekend tot en met dinsdag 30 april af te halen bij J. de Jeu (Willem de Rijkelaan 96), M. Schijff (leplaan 115), B. v.d. Sluis (Mozartlaan 11), J. Bornebroek (Gruttodreef 33) en het clubgebouw van Waddinxveen-voet- bal, ’s avonds na 18.00 uur en gedu rende het gehele weekend. De wedstrijden in de 2e poule eindig den alle onbeslist. Ruud van Dijk speelde tegen Adriaan Blom aanval lend vanuit de Roozenburg-opbouw. In dat soort standen voelt Adriaan zich wel op zijn gemak. De diverse inge vlochten dreigingen werden door bei den gepareerd. Kees Blonk en Jan Both gaven elkaar in leuke partij geen duimbreed toe. WADDINXVEEN - In de herfstvakantie zal op de nieuwe velden van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep” door Inge Rehorst de vijfde editie met het mini-keeperskamp worden gehouden. Met die mededeling werd vrijdag het tweedaagse vierde mini-keepers kamp afgesloten. Aan dit succesvolle evenement namen 68 keepers (7 meisjes) deel. Hoogte punt was de komst van SVV-doelman Joop Hiele. e.o. beschikbaar had gesteld voor de turner met het hoogste puntentotaal in de ochtendwedstrijd werd uitgereikt aan Dennis Uljee van Tumlust Alk maar. Hij behaalde precies 50.0 pun ten. In de middagwedstrijd kwamen nog vier TOOS-heren in actie. Van deze vier heren was Alexander Poot in ni veau 2B de enige die zich middels een tweede plaats met 42.45 wist te kwalifi ceren voor de NK. Arthur Blom draaide mee in niveau 2C en eindigde met 41.25 op de elfde' plaats en ook voor hem is het seizoen dus afgelopen. Hetzelfde geldt voor Peter Noorlander die in niveau 3C uitkwam en met een totaal van 43.4 eveneens op de elfde plaats eindigde. Albert Hogeweg turnde een wedstrijd zonder mislukkin gen, maar miste net het laatste restje overtuiging dat hem een plaatsje bij de eerste drie op kon leveren. Hij ein digde nu met 44.8 op de vierde plaats en moet, net als Jurjen, op 27 april in Olst alsnog een toegangsbewijs voor de NK in de wacht zien te slepen. Het hoogste puntentotaal tijdens de middagwedstrijd was 51.5 en werd be haald door Marco Scheufele van VOLO Haarlem en ook hij mocht de prijs van de KNVG-regio Gouda e.o. in ontvangst nemen. WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW een afsluitende wedstrijd van de wintercompetitie. Er werd voor een koppel wedstrijd gekozen, waarbij de koppels door loting werd verkregenEr werd gevist in de Oude Rijn, waar de vangst redelijk was, maar toch wat te gen viel, omdat om deze tijd de vangst daar doorgaans erg goed is. Als eerste drie koppels eindigden: 1. H. Romeyn en M. Reichard (8640 gr), 2. M.A. van Leeuwen en J. Verhoef (8490 gr) en 3. J. van Egdom en H. de Haan (6250 gr). De volgende wedstrijd is de eerste van de zomercompetitie op zaterdag 20 april. Vertrek hiervoor om 5.30 uur vanaf het NS-station Waddinxveen. Een team bestaat uiteraard uit vier deelnemers en eventueel 2 reserves. Eén van de deelnemers/sters zal als aanvoerder moeten fungeren en als contactadres met de organisatie. Een leider is dus niet meer verplicht. Kees stond iets sterker en compacter in het centrum. Jan daarentegen zocht zijn kracht in een beperkte omsinge ling. Teun Twigt was in de eindfase tegen Gerrit van der Zijden in moeilijkheden gekomen. Gerrit forceerde doortocht naar de damlijn en om hetzelfde te be reiken, moest Teun 2 schijven offeren. In de stand van dam met 3 schijven te gen dam met 1 schijf offerde Teun zijn 3e schijf en wilde indirect een schijf van Gerrit afdwingen. Een zeer fraai gefor ceerde remise? Deze puntendeling werd inderdaad overeengekomen, doch het was de be langstellend toekijkend zoon van Teun Twigt, die een fraaie winst door dam- vangst op de lange lijn voor Gerrit aan toonde en daarmee duidelijk maakte, dat zijn vader door het oog van de naald was gekropen. Daar zit Teun niet mee, want in een finale is het zeker ook het resultaat dat telt. In de 3e poule is Jan de Heer meteen aan de leiding gegaan, dankzij winst op Cor Stolker. In het middenspel kon Jan profiteren van een misstap van Cor. De schijfwinst luidde de volle winst in. Bertus van Eijk en Jan Kramer gaven elkaar niets toe en ook de Gerrit Hee- ren en Dirk Heeren II bleken geheel aan elkaar gewaagd te zijn. In beide partijen werden geen fouten gemaakt en verkreeg geen van de spelers echt duidelijk voordeel. De puntendelingen zijn hier dan ook zeer terecht. Letteke Broekman, 60 kilometer in 4 uur 57minuten en 35 seconden. (Foto: Han Zoet). WADDINXVEEN - Op Tweede Paas dag werd door de atletiekvereniging Texel een compleet programma afge draaid uit een draaiboek met lange tot ultra lange afstanden hardlopen. Er was gelegenheid om mee te doen aan de volgende starts: 15-18-42,2 (mara thon) en 60 kilometer individueel, ter wijl daarnaast estafetteploegen konden inschrijven voor 4 x 15 km of 2 x 30 kilo meter. Letteke Broekman van Antilope had haar keuze deze keer laten vallen op de ultra lange afstand van 60 kilometer en toog met haar hele gezin naar Texel. Reeds de nodige keren heeft zij aan marathons meegedaan, doch nooit eer der aan zo’n lange afstandswedstrijd. Broekman: ”Het was een uitdaging om hieraan mijn krachten eens te meten en ik moet zeggen, dat het mij goed is be vallen. Je stelt je mentaal in op de af stand van 60 kilometer en dan loop je die uit, zoals je de marathons gewend bent uit te lopen”. Het parkoers was schitterend uitgezet over het gehele eiland en liep rechts om, met de start bij de aankomstplaats van de veerboot en langs de westkant naar boven, waar De Cocksdorp ligt. Vandaar langs de oostkant weer naar beneden, waarna de finish in Den Burg was gepland. Het eerste deel gaat over strand (plm. 11 km) door het bos en over duinen en fietspaden, het tweede deel is geheel verhard en loopt over de waddendijk. Broekman: ”Na de start om 10.30 uur liep ik al snel alleen, want vooral bij lange afstanden is het nodig om je eigen tempo te zoeken en niet met een groep mee te gaan. Het was een heel zware, maar ook bijzonder mooie loop. Zwaar omdat je door mul zand loopt, door duinen, dus heuvelachtig, maar vooral omdat je na plm. 35 km nog 25 km op de waddendijk storm tegen had”. De eerste mannelijke deelnemer fi nishte in 4 uur 1 minuut en 41 secon den. Letteke Broekman presteerde het om niet eens erg vermoeid als eerste dame de finish te bereiken in 4 uur 57 minuten en 25 seconden. Broekman: ”Ik voel mij prima, wie weet volgt er nog eens meer”. Het praatje van Waddinxveen-voorzit ter Henk Kuiper ging in op het nu voor bije vierde mini-keeperskamp en het komende vijfde. ”Dit was de laatste keer dat jullie op deze velden mochten. De volgende keer mogen jullie op deze nieuwe velden”, aldus Henk Kuiper, zijn hand strekkend naar het prachtige complex dat Waddinxveen in het nieuwe seizoen zal gaan bespelen. Ook organisator Inge Rehorst was sik tevreden. ”Het liep weer als een trein. Dit is allemaal mogelijk gemaakt door de onmisbare steun van diverse men sen. Waddinxveen heeft een heel goede beurt gemaakt en je kunt ook merken dat de vereniging weer leeft”. ’’Twee jaar geleden zat de club op een dood spoor, maar onder andere door een flinke aanwas van leden kunnen ze weer naar boven kijken. Gelukkig blij ven ze zichzelf en spiegelen ze zich niet af aan andere verenigingen en dat is een heel sterk punt. Ik wil daarom ie dereen bedanken die aan het slagen van dit vierde mini-keeperskamp heeft meegewerkt”, aldus Inge Rehorst. Aan het kamp namen 68 keepers deel, onder wie 7 meisjes; twee jongens moesten wegens blessures op het laat ste moment afzeggen. In totaal werd er vier keer getraind, waarbij Michel de Rijk van Feyenoord en Sammy Patti wael (voorheen Waddinxveen) van Sparta de voorbeelden gaven. De eerste training handelde over het vallen, duiken en zweven. Tijdens de tweede training ging het over de positie in het doel, het voetenwerk voor het doel en flankbalien. Tijdens de derde training werden voorbeelden gegeven van tippen naast en over het doel en het voetenwerk in en voornamelijk buiten de 16 meter. Verder waren demonstraties van 10 ballen (zweven met aanzet vanaf de doelpaal naar de andere hoek) en over het stompen voor een tegenstander langs. De vierde training had als in houd het duel 1:1 in de kleine en vrije ruimte. Op donderdagmiddag was er ook de voorronde van de penalty-bokaal waar voor zich meer dan 100 deelnemers hadden opgegeven. De volgende 18 schotvaardigsten plaatsen zich voor de finale: Ramey van Zetten, Kees An ker, Michael Westenberg, René v.d. Sluis, Lesley Heeren, Martijn Genis ten, Stephan de Bruijn, Hans van Tricht, Jerry Verhoef, Ronald van Ge- meren, Leendert Boerefijn, Sander

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 25