GEMEENTE WADDINXVEEN Open dag wegvervoer Voorj aarsconcert van Concordia Autoshow Auto Baas HINDERWET COLLECTEVERGUNNING KAMERMUZIEKCONCER TEN SPREEKUREN INZAMELINGSA CTIE OUDE GASFLESSEN VERGADERINGEN CHEMO-CAR IN WADDINXVEEN GEMEENTEVLAG TE KOOP BOUWVERGUNNINGEN BEKENDMAKING VERLENING VRIJSTELLING OPROEP KANDIDA TEN COMMISSIE VOOR KUNST EN CULTUUR TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 In de Waddinxveense bruidsvilla prachtige collectie NIEUWE bruidsjaponnen. TEVENS ALLE TOEBEHOREN. Bel vrijblijvend voor een afspraak. Mevr. J. de Vries - Brugweg 90 - Waddinxveen - Tel. 01828-15953 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 - 2 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Verkeer Milieudienst Midden-Holland, nrs. 10021/90, 10232/90 en 8603/90 alsmede aan: Da Costaweg 1 Brugweg 114 De chemo-car komt dit jaar verder nog op de volgende data: Graanakker 12 Vijverlaan 12 y Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 10 april 1991 - de directie van De Mik B.V. ten behoeve van een (glas)tuin- bouwbedrijf op het perceel Abr. Kroesweg 46-48;- - de directie van Rodi B.V. ten behoeve van een snijbloemenkwe- kerij op het perceel Abr. Kroesweg 25; De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 11 april tot 11 mei 1991ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeente huis, alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. De overige agendapunten zullen worden behandeld in het gemeen tehuis, aanvang 18.15 uur. Troelstrahoeve62 Sperwerhoek 24 Het besluit tot het verlenen van vrijstelling ligt met ingang van 11 april 1991 ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: 1. Regeling Kom bij de Brug, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak het plaatsen van een berging het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Er zijn ook tafelvlaggetjes van Waddinxveen te bestellen. Deze vlaggetjes (15x15 cm) aan een zwarte mast (30 cm) op zwarte voet kosten 10,- (incl. BTW), inclusief verzendkosten. Ook deze tafel vlaggetjes zijn telefonisch te bestellen. op het big band-programma met stuk ken als Elvis Selection en Moment foor Morricone. De harmonie staat onder leiding van G. de Knegt. Concordia zal spoedig ook weer op straat te zien zijn, namelijk met een op treden op dinsdag 30 april in de Groenswaard tijdens een door de buurtvereniging ”De Wingerd” geor ganiseerde lampionnenoptocht. De Open Dag Wegvervoer heeft tot doel het imago van het chauffeursvak te verbeteren en, met name jonge men sen, te laten zien dat het een veelzijdig en boeiend vak is, met zeer goede toe- komstmogelij kheden ALPHEN AAN DEN RIJN - Een zestigtal transportbedrijven uit de ge hele regio houden in samenwerking met de Stichting Vakopleiding Weg vervoer op zaterdag 13 april op het terrein van de vervoersschool aan de Anthonie van Leeuwenhoekweg 8 in Alphen aan den Rijn voor de vierde maal een open dag. Bedrijven die wettelijk verplicht zijn hun chemisch afval op een verantwoorde wijze af te voeren, kunnen niet bij de Chemocar te recht. - 14 juni 1991 - 9 augustus 1991 -11 oktober 1991 - 13 december 1991 Afwas- en schoonmaakmiddelen - Boenwas - Glansmiddel - Waspoeders - WC-reiniger - Zeep Cosmetica - Lippenstift - Nagellak - Nagellakverwijderaar - Parfums - Spuitbussen deodorant haarlak Onderhoudsmiddelen - Bijts - Houtbeschermingsmiddelen - Kwastenreiniger - Lak - Lijm - Terpentijn - Verf - Verfafbijter - Vernis - Vlekkenwater - WC-ontstopper Auto - Anti-roestmiddel - Autoshampoo - Autowax - Koelvloeistof - Remvloeistof - Smeerolie Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. De vervoersbranche is een grote be roepssector in Nederland. Vele duizen den mensen vinden in en om het ver voer hun werk. Het is daarbij een groeisector, waarin het echter de laat ste jaren steeds moeilijker is goed ge schoolde mensen te krijgen. Diversen - Fotografische produkten (ontwikkelaar, fixeer) - Inkt (toner, stempel- kussen) - Laboratoriumafval - TL-buizen Brandstoffen - Benzinerestjes - Petroleum - Spiritus voor fonduestellen - White Spirit Medicijnen - Ether - Gebruikte en ver vallen medicijnen en geneesmiddelen Insecticiden en pesticiden - Mosdoders - Onkruidverdelgers - Rattenvergif Vetten - Fondue-olie - Frituurolie - Frituurvet - Smeerolie 14433 14433 Bestellingen kunnen telefonisch worden doorgegeven tot 13 april a.s. aan de dames M. v.d. Meer en Y. Bayrak van de sectie Be stuurszaken van de afdeling Algemene Zaken, telefoon 01828- 14433. Na ontvangst van de bestelling ontvangt u schriftelijk bericht over de wijze van betaling en de levering. Dmitri Ferschtman en Mila Baslawskaya zullen op donderdag 11 april a.s. om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis het laat ste kamermuziekconcert van dit seizoen verzorgen. Dmitri Ferschtman (cello) en Mila Baslawskaya (piano) zullen werken ten gehore brengen van Schumann en Brahms. Men kan toegangskaarten telefonisch reserveren op werkdagen - de directie van B.V. Machine- en Apparatenfabriek Vanderloo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ten behoeve van een machinefabriek op het perceel Noordkade 74. Nadere informatie wordt desgevraagd graag verstrekt door de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433, toestel 297. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. De benodigde verklaring van geen bezwaar is door Gedèputeerde Staten van Zuid-Holland verleend bij besluit van 26 maart 1991 nr. DRG/LPS/33954. De gemeentelijke brandweerkorpsen in de provincie Zuid-Holland houden een gezamenlijke inzamelingsactie van lege en oude onge bruikte gasflessen. Zowel particulieren als bedrijven kunnen hun oude gasfles(sen) in leveren op vrijdag 12 en zaterdag 13 april. In Waddinxveen kan dat bij de Gemeentewerf, Noordkade 48 - op vrijdag 12 april van 09.00 -16.00 uur - op zaterdag 13 april van 09.00 -13.00 uur Commissie voor Openbare Werken en op woensdag 10 april 1991 In tegenstelling tot hetgeen vorige week is gepubliceerd, vangt de vergadering aan om 17.00 uur. Deze vergadering begint met een fietstocht door de wijk Zuidplas. Verzamel- en vertrekpunt in en vanaf het restaurant van het Gou- webad ”de Sniep”. In de week van 15 t/m 20 april zal er gecollecteerd worden door de Nederlandse Hartstichting. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. voor de geschillen van bestuur..De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Op vrijdag 12 april a.s. kunt u het klein chemisch afval, dat u be waard heeft in uw bewaarbox met behulp van de verwisselbare bin- nenemmer persoonlijk aan de chemo-car afgeven. De chemo-car is een speciaal ingerichte wagen voor ontvangst en vervoer van scha delijke stoffen uit huishoudens zoals: Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Commissie voor de Financiën op donderdag 11 april 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Evaluatie HALT/project alsmede advies tot voorlopige conti nuering van de deelname aan het project. - Voorstel inzake afrekening kosten reconstructie Noordeinde. - Meerjarenbegroting 1991-1995. - Voorjaarsnota 1991. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van aanloopinvesterin- gen Tuinbouwleerbedrijf. - Beschikbaarstellen aanvullend krediet ten behoeve van de ver bouw Gouwebad ”de Sniep”. Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Noordkade 109 De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Batterijen - Auto-accu’s - Batterijen voor transistors, lampen enz. - Knoopcellen Bovenstaande en vele andere gelijksoortige produkten kunt u inle veren bij de chemo-car. Als u twijfelt of een bepaald produkt wel chemisch afval is, neemt u het dan gewoon mee en vraag dit. Steeds vaker wordt de gemeente benaderd met het verzoek de ge- meentevlag te mogen gebruiken voor officiële en feestelijke gele genheden. Graag wordt aan dit verzoek om een gemeentevlag te mogen lenen voldaan. In toenemende mate wordt ook geïnfor meerd naar de mogelijkheid om een gemeentevlag te kopen. Die mogelijkheid is er nu. Bedrijven, winkeliers(verenigingen), sport verenigingen, instellingen en particulieren kunnen nu een gemeen tevlag kopen. Er zijn twee uitvoeringen: - gevelvlag afmetingen 150 x 150 cm ad 40,- incl. BTW - mastvlag afmetingen 225 x 225 cm ad f 50,- incl. BTW U kunt wèl: - het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling; - uw buren of kennissen vragen om het klein chemisch afval te ge ven; - u kunt het ook op werkdagen brengen naar de gemeentewerf, Noordkade 48 (openingstijden 08.00 - 12.00 uur en 13.00 -16.00 uur). leerlingen in het jeugdorkest zaten, naar het ’’grote orkest” gegaan, waarin zij nu al een jaar enthousiast meespe len. De harmonie zal voor de pauze een klassiek programma ten gehore bren gen, waaronder Sinfonia van Bach met een solo voor hobo die gespeeld zal worden door Charlotte van Barneveld en Adagietto met een solo voor de dwarsfluit gespeeld door Ingrid Uithol. Na de pauze zal de harmonie overgaan WADDINXVEEN - De Waddinxveense muziekvereniging Concordia is de laatste weken weer bijzonder actief. Zo hebben zij op zaterdag 6 april een curiosamarkt gehouden in hun clubgebouw ”De Hoge Noot”. De op brengst daarvan bedroeg 1.500,-. Tot 11 mei 1991is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. debetrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. Ter inzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 2 april 1991vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking zijn van de volgende be drijven is verleend aan: Verzoeken om vrijstelling Herplaatsing De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1. Nesse 2: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een winkelruimte in een horecaruimte. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - Eenmaal per jaar houdt Auto Baas een geweldige Nissan autoshow in de bedrijven te Gouda en Waddinxveen (Zuidelijke Dwarsweg). Deze keer staat dit te gebeuren van 11 tot en met 20 april. Een origineel idee hiervoor werd ge vonden in de toezending van een uitno diging met daarop een schoppen aas bevestigd die naar 2000 vaste relaties is gegaan. Iedereen die met deze kaart een bezoek brengt aan de show mag het kaartspel ”een en twintig” gaan spelen aan de speciale ’’speeltafel”. Wie geluk heeft en wint van de ’’bank” krijgt een mooie prijs. De showroom in Gouda is speciaal voor de show twee keer zo groot gewor den, zodat de nieuwe Nissan modellen er nog beter en aantrekkelijker worden uitgestald. Nissan nieuws is onder an dere de nieuwe Nissan Sunny en de 100 NX. Twee enorme bestsellers die gretig hun weg naar de consument hebben ge vonden. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Daarnaast is de hele vereniging al enige tijd bezig met het instuderen van het programma voor het Voorjaarscon- cert, dat gehouden zal worden op vrij dagavond 19 april om acht uur in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde in Waddinxveen. De toegang is gratis. De majorettes onder leiding van Els Uilenbroek en Cora Verkade, zijn zeer ijverig met het instuderen van hun show, die zij dan ook op het voorjaars concert zullen dansen op de levende muziek, gespeeld door de harmonie. Het gaat hier om Cornfield Rock (op treden van de minirettes), Princess Street Parade (optreden van de majo rettes) en Mexican Trumpets (optre den van de mini- en majorettes). Deze shows zijn gemaakt door de beide instructrices. De drumband zal dit voorj aarsconcert in een nieuwe formatie op het podium Verleende vrijstelling ex artikel 19° 19a W.R.O. vliegterrein Hoogeveenseweg Burgemeester en wethouders maken bekend dat bij collegebesluit van 9 april 1991 vrijstelling is verleend van de bepalingen van het vi gerend bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied West” als bedoeld in de artikelen 19 en 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zulks op verzoek van de Goudse Modelvliegclub. verschijnen: namelijk als slagwerken- semble. De drumband is overgegaan op slagwerkensemble om variatie in het geheel aan te brengen en om het aan trekkelijk te maken voor de huidige le den en voor de nieuwe leden. Dit houdt in dat hiervoor meerdere slagwerkinstrumenten benodigd zijn, en daar zal Concordia de komende ja ren in gaan investeren. De drumband blijft, als drumband wel de straatoptre- dens doen, maar zal voor binnencon- certen als slagwerkensembles optreden onder leiding van J. Alblas. Op dit voorj aarsconcert is dit slagwer kensemble voor de eerste keer te zien en te horen met de volgende muziek stukken: Three brothers en Evenemen ten. Laatstgenoemd werk is gecompo neerd door J. Alblas. Dan tot slot zal de harmonie optreden. Na het voorj aarsconcert van verleden jaar zijn de leerlingen die toen nog als In het belang van een schoon milieu wordt ook dit keer weer op uw medewerking gerekend. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenèn. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 11 april 1991 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur voor een ieder in het ge meentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). In de commissie voor Kunst en Cultuur is een vacature ontstaan. De commissie heeft tot taak het college van burgemeester en wet houders te adviseren over het kunst- en cultuurbeleid in de meest brede zin en over de subsidiëring daarvan. Als lid van de commissié zijn benoembaar personen die deskundig zijn op het betrokken werkterrein, dan wel daar grote affiniteit mee bezitten, zodat van hen een nuttige inbreng in het werk van de com missie kan worden verwacht. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij mevrouw I.C. van ’t Hof, sectie Welzijn, telefoon 14433, toestel 165. Zij die belangstelling hebben voor het lidmaatschap van de com missie, dan wel geschikte kandidaten voor benoeming willen voor dragen, worden uitgenodigd hiervan vóór 19 april a.s. schriftelijk mededeling te doen aan: het College van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Naar aanleiding van klachten nog het volgende: - u dient het klein chemisch afval persoonlijk aan de chauffeur van de chemo-car te geven. Indien dit niet mogelijk is, mag u het che- misch-afval absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. De chemo-car stopt op negen plaatsen in de gemeente. De stand plaatsen van de chemo-car zijn: - 08.30 - 09.15 uur Wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; - 09.15 -10.00 uur Wijk Zuidplas, cirkelflats; - 10.00 -10.45 uur Bomenwijk, Winkelcentrum leplaan; - 11.30 -12.15 uur Oostpolderwijk, Overtoom; - 12.45 -13.30 uur Centrum, Passage ingang Stationszijde; - 13.30 -14.15 uur Vondelwijk, Winkelcentrum Luifelbaan; - 14.15-15.00 uur Groenswaard, Winkelcentrum Groensvoorde; - 15.00 -16.00 uur Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. tussen 09.00-12.00 uur onder nummer 01828-14433, toestel 165 of 166. De gereserveerde kaarten dienen dan aan de zaal te worden be taald. Indien men geen kaarten heeft gereserveerd, kan men aan de zaal kaarten kopen vanaf een half uur voor de aanvang van het con cert. Commissie voor de Sociale Zorg op donderdag 11 april 1991, aanvang 19.15 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Advies met betrekking tot het Intergemeentelijk Stimulerings- project: beleidsplan 1990-1991, jaarrapport 1989 en voortgang in 1991. Mevrouw Scholten, coördinator van het ISP, zal tijdens de vergadering een toelichting geven en mogelijke vragen beant woorden. - Rapport inzake de evaluatie/verslag van het eerste jaar van de sa menwerking op het gebied van bestrijding van bijstandsfraude. - Concept raadsvoorstel Voorjaarsnota 1991. - Concept raadsvoorstel Meerjarenbegroting 1991-1994.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3