Basisschool Zeer drukke open dag Sterrenborgh en het lbo Puntendeling op De Woerd Oud-marineman stuurt zilveren ICW Hb vi ■I Jan Hielema van het CDA Halve ton Project voor amateur- muzikanten Boulebeker voor Leo Dompeling extra voor Gouwebad Toi-Toi vrijdag weer in AF-centrum MBUMA- AVOND Koffiebar Vergadering van D’66 Jubileum- weekeinde St. Victor Finale van bedrijfs- volleybal op 24 april ’’HARDE’’ GRENS GOUDA O 'M ff? I I I w ■I ■M MMMi '2 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. A VW Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 17 april 1991 Pagina 17 c# V/ TRAIj Ik Jeu de boulewinnaar Leo Dompeling met zijn teampartner Pieter van Oosten. (Foto: Rob Hielema). MM TKJJl GOUDA - Het Goudse Sterrenborgh (sociale werkvoorziening) kijkt te rug op een zeer geslaagd openingsweekeinde. De receptie/open huis op vrijdag en de open dag op zaterdag werden bezocht door naar schatting 5.000 bezoekers. De reacties waren zonder uitzondering zeer lovend. Mensen toonden zich verrast over het moderne en veelzijdige karakter van Sterrenborgh. BERT DE RIJKE, directeur van de openbare Annie M.G. Schmid tschool, Zuidplashof WADDINXVEEN - Vrijdagavond 19 april is er in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse een open avond voor iedereen. Er is een muziek boek, er wordt aan bijbelstudie gedaan en er zijn nog andere activiteiten. De koffiebar is open vanaf kwart voor acht. CDA-fractievoorzitter én grootvader Jan Hielema. (Foto: Ton Bennemeer). Oud-marineman en oud-CDA-gemeenteraadslid C. Dijkshoorn is secretaris van de 25-jarige ondernemerskrin^ "Industrieel Contact Waddinxveen” (ICW). Tekening: Elias). De nieuwbouw van Sterrenborgh werd vrijdagmiddag geopend door de com missaris van de koningin van Zuid-Hol- land, mr. S. Patijn. Na het officiële ge deelte vond het open huis plaats voor de relaties, die niet bij de officiële ope ningshandeling konden zijn. Dit open huis werd bezocht door ongeveer 800 mensen. Op zaterdag kwamen nog eens zo’n 4.000 belangstellenden. Voor de bezoekers, zowel op vrijdag middag als op zaterdag, was een vaste route door het gebouw uitgestippeld, die hen in de gelegenheid stelde kennis te maken met alle aspecten van het be drijf. Op veel plaatsen werd bij wijze van demonstratie gewerkt. Volgens de directeur van Sterren- WADDINXVEEN - Leo Dompeling heeft zaterdag aan de Alberdingk Thijmlaan het eerste Woubrechttour- nooi van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen gewonnen. Geassisteerd door jeu de boulers speelden 13 bewo ners van het gezinsvervangend tehuis Woubrecht aan het Woubrechterf een tournooi van drie wedstrijden. Het eerste Woubrechttournooi was georganiseerd door Dino Giancaspero die mede door de inzet van vele andere leden dit tournooi tot een succes heeft gemaakt. Het was compleet af, zoals dat heet. Er was volop te drinken en te eten. Er gin gen er dan ook heel wat aan de saté! Aanvankelijk was het wel een beetje eng en voor sommige Woubrecht- be woners. Allemaal vreemde mensen die je nieuwe dingen vertellenen ook nog met je meespelen, maar die beginner- sangst was er snel af en iedereen deed spontaan en ontspannen mee. Alhoewel de één hier meer feeling voor heeft dan de ander, toonden alle bewo ners grote inzet en kwam het tot de vol gende stand: 1. Leo Dompeling, 2. Pe ter de Beer, 3. Janco den Ouden, 4. Mi- nou de Waal, 5. Auke Brem, 6. Jan van Soest, 7. Nelleke van Vliet, 8. Bep den Houter, 9. Arie van der Haar, 10. An nie Schouten, 11. Sjaak van Rijn, 12. Jan van Buuren, 13. Camille Groot- aers. Bij thuiskomst waren er grootse verha len over wat al niet gebeurd was en hoe goed een ieder het wel gedaan had. Een grote wisselbeker staat nu op de kast in Woubrecht. Iedereen is er trots op en Leo Dompeling is vast van plan deze beker volgend jaar te verdedigen. Naast deze beker waren er tal van an dere prijzen voor de andere bewoners en aantal sponsors hebben het nodige geschonken. Een grote snoepvoorraad was het gevolg! Jan Hielema is getrouwd en heeft drie kinderen. Zijn geboorteplaats is Buitenpost. Voor het CDA maakt Jan Hielema in Waddinxveen deel uit van de ge meentelijke raadscommissies voor algemeen bestuurlijke zaken en voor onderwijs en personeelsza ken. afgelopen 15 jaar bij adviesgesprekken met ouders gezien, dus hij kent mijn advies ook niet. Tenslotte moet hij mijn stukje in het jubileumnummer (nog) maar eens lezen, dan begrijpt hij misschien wat mijn standpunt tegen over het lager beroepsonderwijs (lbo) is. In de vorige week huis-aan-huis ver spreide jubileumuitgave van de onder- nemerskring Industrieel Contact Wad dinxveen (ICW) stelt de voorzitter de heer A.W. Brand dat ’’directeuren van basisscholen moeten ophouden met hun negatieve benadering van het L.B.O.”. Ik begrijp niet hoe de heer Brand aan die wijsheid komt. Ik heb nog nooit een woord met hem gewisseld, dus mijn standpunt kent hij niet. Ten tweede heb ik hem nog nooit in de WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad gevraagd tot het beschikbaarstellen van een krediet van 50.000,- in verband met over schrijding van verbouwkrediet van Gouwebad ”De Sniep”. De hogere kapitaallasten kunnen wor den gedekt uit de hogere inkomsten uit de entreegelden, aldus B. en W. in een toelichting. WADDINXVEEN - De 49-jarige Jan Hielema is fractievoorzitter van het Christen-Democratisch Appèl (CDA) in de Waddinx- veense gemeenteraad. Hij woont aan de Vondellaan 7 en is sinds 1981 lid van de gemeenteraad. Jan Hielema was meubelstoffeerder en werkte bij het Regionaal Zieken fonds Gouda-Woerden, het laatst als hoofd van de afdeling verstrek kingen. Ook binnen de Gerefor meerde Kerk en in het verenigings leven (jeu de boulesvereniging Waddinxveen en de Stichting Ge handicaptenplatform Waddinx veen) was en is hij actief. WADDINXVEEN - Waar de dames van de tennisvereniging Waddinx veen vorige week dinsdag 9 april maximaal scoorden in zowel de thuis- als in de uitwedstrijden, kwamen de thuisspelende zaterdagmiddagspelers niet verder dan een puntendeling (winst voor 3e gemengd, 3e heren en 2e veteranen), terwijl van de 6 uitspelende teams alleen de gemengde teams 2 en 4 een positief eindscore behaalden. Geen echt succesvolle start van de een week langer durende competitie, maar het weer maakte veel goed. met het in de hoofdklasse spelende ve teranen 1 moet leiden. Dat alle partijen in twee sets werden afgewikkeld, geeft hoop voor dit team met Jan Dolislager, Joop Nederhof, Gerard Venmans en Gerard Boer. Van de uitspelende teams is te melden dat gemengd 1 (Ton Rutten) met 3-2 won van Ommoord 1, dat gemengd 4 (Mieke Bartens) KSW met 3-2 ver sloeg dat heren 1 (Luciën Hendriks) ondanks versterking van Mare Uitten- broek met 4-1 door Overwaard onder de voet werd gelopen, waarbij de com binatie Marc/Ab Koppenaal de eer wist te redden, dat ROVs de heren van team 4 van Piet van der Vlies het leven zuur maakte (4-1), dat Hans Benschop met heren 6 tegen 3 Dl-heren van Zwijndrecht 7 geen kans maakte en vrij vlot maar zonder punt terug was op De Woerd en dat ook de veteranen van team 1 (Rob Binkhuijsen) in TC Krim pen een te sterke tegenstander troffen, die alle punten wist te behouden. Uit de setstanden is te concluderen dat er voor de geroutineerde Waddinxve- ners in tenminste drie partijen goede kansen zijn geweest. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van Democraten ’66 heeft haar halfjaarlijkse algemene afdelings- vergadering gehouden. Tijdens deze vergadering werd J.W. Selles gekozen tot secretaris. Het afde lingsbestuur bestaat thans uit L.H. de Haan (voorzitter), J.W. Selles en me vrouw C.E. Bokma-Breeuwer (pen ningmeester). Daarnaast werden enkele belangrijke Waddinxveense politieke onderwer pen besproken zoals de lokatie van een nieuw winkelcentrum en de aanleg van een veilige fietsroute door Waddinx veen. Ook werd aandacht besteed aan de voor D’66 voorspoedig verlopen Pro vinciale Staten-verkiezingen. Bovendien werd besloten dat een aan tal leden ter ondersteuning van de twee raadsleden W.L. J. de Wit (fractievoor zitter) en mevrouw S. Barth-v.d. Hon- del, commissievergaderingen zullen gaan bijwonen. WADDINXVEEN - In het afgelopen weekeinde vierde scouting Sint Victor het 45-jarig bestaan. De scoutinggroep werd in 1946 opgericht voor de Wad dinxveense jeugd. Elke week spelen nu 125 jeugdleden het spel van scouting in 7 speltakken in het clubhuis aan de J.W. Frisoweg. Omdat deze 7 speltakken één groep vormen werd er een groot jubileum- weekend georganiseerd in de bossen van Baarn. Een mooi kampterrein met twee clubhuizen, plaats voor zo’n 12 tenten en voldoende ruimte voor sport en spel. Vrijdag 12 april vertrokken de gidsen, verkenners, rowans en sherpa’s in een grote bus om het hele kamp op te bou wen. Zaterdag 13 april kwamen de be vers, welpen en kabouters. Het be loofde een grandioos weekend te wor den. Elke speltak verzorgde zijn eigen acti viteiten zoals toneel, creatief, actief en muziek. Zaterdag waren er ook geza menlijke activiteiten. Zo was er eerst een gezamenlijke maal- tijd. Deze maaltijd bestond uit een grote pan soep en 250 stokbroodjes-ge- zond. Hierna was er een vossejacht, waarbij iedereen op zoek moest naar 23 vossen. Vicky (de groepsmascotte) trakteerde de scoutingleden op baseball-petjes in de kleuren blauw en geel met Vicky- opdruk net als op de truien en T-shirts. Hierna begon het kampvuur. Elke speltak had wel een act verzonnen en er werd door iedereen luidkeels meege zongen. Het was het hele weekend schitterend weer met veel zon. Het werd een week end om nooit te vergeten. Zondag kwam iedereen vermoeid en voldaan terug in Waddinxveen, waar een hele boel ouders stonden te wachten. Scouting St. Victor gaat nu op naar de 50 jaar. Maar ze blijven intussen niet stil zitten. De voorbereidingen voor de zomerkampen zijn al in volle gang. borgh, ing. W. Backer, sloeg juist dat goed aan bij de bezoekers. ”Zij konden zien wat de mensen hier allemaal kun nen. De Sterrenborghers gaven zelf antwoord op vragen en toonden de pro- dukten op hun werkplek. Dat deed het goed”. Het Industrieel Bedrijf, dat als hoofd bewoner van de nieuwe huisvesting kan gelden, trok grote aandacht. Op de houtafdeling wekte de moderne en nieuwe machines, zoals de takmachine en dakpuntenzaag, bewondering. Op de overige produktie-afdelingen maak ten de bezoekers kennis met inpak- werk, mailingen en montage. Ook de expositie van de externe objek- ten, met onder meer foto’s van admini stratief werk, conciërgefunkties, maga zijnbedienden en archiefmedewerker gaf een duidelijk beeld van de moge lijkheden. En datzelfde gold voor de expositie van het groenbedrijf met boerderij, stads kwekerij en hoveniersbedrijf. Gerichte belangstelling was er voor de banen-info. Personeelsmanager F. van der Post: ”Er werden veel vragen ge steld over de mogelijkheden om hier te kunnen werken en inschrijvingsproce dures. Mensen namen zelfs informatie over bestaande vacatures mee en in schrijfformulieren”. WADDINXVEEN - Voor een volle zaal verzorgde de Waddinxveense to neelgroep Toi-Toi zaterdagavond 13 april de première van het toneelspel ’’Alles in de tuin” van Edward Albee. Het was een boeiende, fascinerende en soms ontroerende voorstelling van dit meesterwerk van Albee. Toi-Toi heeft bewezen deze enorme uitdaging aan te kunnen en heeft er een prachtig schouwspel van gemaakt. Het publiek was vol lof over alle speelsters en spelers, die door hun uitstekende spel en voortreffelijke tekstkennis er een geweldige toneelavond van maak ten. Ook het decor, dat aankleding, de be lichting en de bijbehorende muziek wa ren keurig verzorgd. Toi-Toi speelt dit mooie en boeiende toneelspel komende vrijdagavond nog een keer in het Anne Frank-centrum, zodat een ieder die het gemist heeft als nog kan komen genieten. De voorstel ling, het examenwerkstuk van regis seuse Joke Maas uit Reeuwijk, begint komende vrijdagavond om acht uur. ’’Alles in de tuin” is een toneelstuk van Edward Albee, dat wel een ”een zwarte komedie” is genoemd. Er valt veel te lachen bij het volgen van de pe rikelen van Richard en Jenny, een echt paar van begin veertig jaar, dat finan cieel in de problemen dreigt te komen. Binnenskamers hebben ze vaak ruzie om geld, geld en nog eens geld; buiten de deur spelen ze de rol van de maat schappelijk geslaagde man en vrouw. Het stuk eindigt dramatisch tijdens een groot opgezet feest ten huize van dit ’’sympathieke” stel. De schrijver heeft in het stuk een aantal symbolische elementen opgenomen om de scheiding te laten zien tussen dat wat mensen graag willen en dat, wat de maatschappij mogelijk maakt. WADDINXVEEN - Woensdag 10 april werd de eerste editie van het Wad dinxveense bedrij fsvolleybaltournooi georganiseerd door CVB Bank/Be Fair-volleybal. Welgeteld 21 teams hadden zich aangemeld in twee catego rieën, 8 teams met alleen heren en 13 teams ’gemengd’. Bij de gemengde teams werd er gespeeld in twee poules van 4 en 1 van 5. In poule A was de gemeente duidelijk te sterk voor Dactylo (2e) en Alblas en Satcom. In poule B won Vanderloo alle wedstrijden en kon Proefstation 2 tweede worden. Adviesburo Smit kon nog twee punten vergaren ten koste van de Goudsche Machinefabriek 1In poule C was het CS Engineering wat de toon aangaf. Alle wedstrijden werden met groot ver schil gewonnen. Goede tweede was hier het team van Bruwa dat alleen van CS Engineering verloor. Derde met 4 punten werd het team van proefstation 1. De teams van de Goudsche Machi nefabriek 2 en Treffers en Polgar wer den gedeeld laatste. Bij de heren was het vooral in poule D erg spannend. De teams van de Goud sche Machinefabriek, Stuurman en Marskramer deden niet voor elkaar on der. Alle drie eindigden ze met vier punten. Het puntgemiddelde moest uiteindelijk de beslissing brengen en dat was in het voordeel van Stuurman die eerste werd. Goudsche Machinefa briek werd tweede en Marskramer der de. Het team van Van den Berg maakte geen beste beurt want er werd geen punt behaald. In poule E was het overduidelijk hét team van Boere dat eerste werd met 3 gewonnen wedstrijden. Tweede wercl Koppert, derde Treffers en Polgar en vierde Satcom. Woensdag 24 april worden de finale wedstrijden verspeeld. Alle teams ko men dan weer in actie in de winnaars- poules en verliezers-poules. Aan vang 19.00 uur in sportzaal Groenswaard. KF- Gemengd team 1, spelend in de tweede klasse (vergelijkbaar met eerste klasse van 1990 door wegvallen hoofdklasse B), had een zware dobber aan TC ’73, dat met een punt meer naar huis ging. Captain Henriëtte Laan scoorde zowel in haar met groot overwicht gewonnen enkel, als in haar dubbel met Cora San ders. In het gemengd dubbel hadden de slim spelende Cora en Martin Sanders goede kansen, maar verloren uiteinde lijk toch de derde set met 5-7. Mix-team 2 onder leiding van Jan Huis man versloeg Unilever 2 met 4-1Lydia Koop en invaller Gerard van Oyen wonnen de enkelspelen overtuigend in twee sets. Ook de dames- en herendub bel met respectievelijk Hannelore Stel ling en Jan Huisman konden - zij het mei enige moeite - worden binnenge haald. Henk Ter Meer trof het met heren 2 slecht. Tegenstander Los Bigotes trad aan met 4 C2-spelers. Toch hadden onze Dl-spelers kansen in de dubbels Johan van Beek/Henk (met zelfs een matchpoint) en Wim de Lang/Johan (eindresultaat 0-5). Doorzettingsvermogen en veel sprank jes geluk konden het in verblindend te nue gestoken derde heren van de fa- nate Maurice van Wingerde niet wor den ontzegd. De doorslaggevende laat ste herendubbel van Andy Pelupessy en Maurice leek bij een 2-5 stand in de tweede set en een vlot verloren eerste set al in handen van Dash ’35, maar weer eens bleek dat bij tennis alles mo gelijk blijft en de Waddinxveners wis ten de lange (tot 21.30 uur) en enerve rende partij toch naar zich toe te trek ken (3-2). Heren 5 begon uitstekend met winst in de herenenkel van Henk Bloks, maar verloor vervolgens drie partijen. Ruud Spillenaar en Ton Oostendorp konden de schade beperken tot 2-3. Veteranen 2 van captain Carl Hassel- bach wist met zijn dit jaar versterkte team, waarin invaller Harry Luiten zich voortreffelijk weerde, de eerste stap te zetten op de weg die naar de aansluiting WADDINXVEEN/GOUDA - De jazzgroep Available Jelly heeft van de Stichting Go-Jazz, in het kader van een project, de opdracht gekregen nieuwe stukken te componeren. Dit project zullen zij onder de naam Gouda’s Glo rie, samen met een nog te formeren big-band, uitvoeren op zaterdagmid dag 22 juni 1991 in Gouda. Go-Jazz, de stichting jazz en geïmpro viseerde muziek in Gouda met de aan de Souburghlaan wonende Waddinx- vener M.W. de Jong als lid, zoekt voor het project Gouda’s Glorie amateur- muzikanten uit de Goudse regio die het notenschrift redelijk beheersen, die durven te improviseren en soleren en die spelen op tuba of sousafoon of trompet of trombone of bugel of saxo foon of bas of drum. Voorafgaand aan het optreden zal er op dinsdag- en donderdagavonden in de periode 28 mei tot 20 juni afwisse lend in Gouda en Waddinxveen gere peteerd worden van 19.30 tot 22.00 uur. Voor meer informatie en opgave (gaarne uiterlijk zaterdag 20 april) kan gebeld worden met Leo Bontje (01820- 26850 na 21.00 uur), Lies Tredgett (01820-27581) en Rien de Jong (01828- 15698 na 19.00 uur). V LEZERS schrijven WADDINXVEEN - De Mbuma-zen- ding in Waddinxveen houdt dinsdag avond 23 april om half acht een bijeen komst in het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Mer- curiusweg. Daar spreekt die avond drs. A.C. Rij ken uit Houten. WADDINXVEEN/DEN HAAG 'r Het aangeven van ’harde’ grenzen vodr onder meer Gouda en Alphen aan den Rijn om te voorkomen dat te ver in het Groene Hart wordt gebouwd en het om stellen van een scenario, samen met het rijk en de tuinbouw, over nieuwe kas- sengebieden elders in nederland, om dat wordt verwacht dat Zuid-Holland na 2005 daarmee vol zit. Dat zijn twee punten uit het nieuv/e programma van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, wat wordt gevormd door PvdA, VVD en D’66. Volgens dat programma gaat de provincie Zuid- Holland vijf miljoen gulden extra be zuinigingen op subsidies in het wel zijnswerk. Verwacht dat daardoor di verse steunmaatregelen zullen verval len. Daarnaast gaat de provincie meer taken op sociaal-cultureel gebied (zoals het jeugd- en jongerenwerk) overdra- gen aan gemeenten. Dat is een ander kernpunt uit het be leidsprogramma van PvdA, D’66 en VVD voor de periode 1991-1995. Andere punten uit het gesloten ak koord zijn: - aanleg van de supersneltrein TGV óf langs rijksweg A 4 (Den Haag-Amster dam) óf over bestaand spoor, dus niet door het Groene Hart. - Een veel doortastender houding van de provincie tegenover gemeenten die niet willen meewerken aan grote nieuwbouwplannen - Een initiatiefplan voor een grenswij ziging tussen Den Haag en Waterin gen, zodat de bouw van 10.000 huizen in de Wateringveldsche Polder en de Wippolder (nu nog bezit van Waterin gen) op Haags grondgebied gaat plaats vinden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 17