Turkse order voor NKF Gereedschapsactie voor vluchtelingen reparatie. Schade aan uw auto vereist deskundige Vergadering Verkoop Zomer- zegels Sneker natuursteenbedrijf met vestiging op Coenecoop Dr. Cossée over Islam en Christendom Grafwerken specialisatie De Steenklip van de RPF Duidelijkheid basisvorming Administratie kantoor Roos naar Zuidplaslaan Nissan Motor Nederland BV levert 10 jaar bedrijfswagens Geschiedenis Scherpe selectie O ZONWERING High Tech 1 Èfocwa armi Dit is de Waddinxveense vestiging van De Steenklip BV op Coenecoop, geleid door unit-manager J. Hendrik. Fo to: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Stichting Gered Gereedschap (Waddinxveen), de Stichting Vluchteling Nederland (Den Haag) en de firma Wolf (Ros malen) gaan samen met de vakhandel in actie voor vluchtelingen. WADDINXVEEN - Op het bedrijvenpark Coenecoop staat de Waddinx veense vestiging van Koninklijk Natuursteenbedrijf De Steenklip BV uit het Friese Sneek. Deze vestiging werd eerder dit jaar door burgemeester C.M. van der Linden officieel geopend. WADDINXVEEN/DELFT - NKF Kabel BV in Waddinxveen, dochter van NKF Holding (onderdeel van de Nokia Groep) in Delft, heeft een op dracht van 13 miljoen gulden verworven van de Turkse PTT, voor de leve ring van glasvezelkabels en kabelgarnituren ten behoeve van verbindin gen voor telecommunicatie met een totale lengte van 1800 km in verschei dene gebieden in Turkije. Dorpstraat 76 Waddinxveen Op afspraak geopend - ook 's-avonds - of vrijblijvend met monsterboeken bij u aan huis. 01828 - 18505 - 30277 GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 -FOCWA, kenmerk voor vakwerk Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 17 april 1991 Pagina 9 De Steenklip meer thuis in bouwwereld die uit Honduras zijn teruggekeerd. t In de toonzaal zijn velerlei stukken na tuursteen te bewonderen en te betas ten. Gezeten aan gedistingeerde grijs marmeren tafels kan worden overlegd over het gebruik van natuursteen in in terieurs en bouwwerken. Achter de kantoren ligt de produktiehal, die plaats biedt aan zaag- en polijstactivi- teiten. Men kan ook nog meedoen aan een prijsvraag. De twee winnaars gaan naar Malawi en El Salvador, het gereed schap officieel aanbieden. Goed Ge reedschap is ook daar nog steeds het halve werk. En zonder dat begin je wei nig en leert de jeugd ook niet meer werken. Ook spijkers, schroeven, plakband, lijm en materialen zijn welkom. Voor vrouwen zijn goed garen, spelden en naalden welkom. Goed Gereedschap vraagt voor deze actie ook twee een voudige fototoestellen met filmpje om mee te zenden voor de zogenaamde feedback berichtgeving. De werkgroep heeft verder nog altijd vrijwillig(st)ers nodig (telefoon 01828-14772). NKF Kabel BV heeft deze opdracht verworven als partner in een consor tium, geleid door STFA Energy Tele communications, een Turks bedrijf, dat is gespecialiseerd in installatie- en constructiewerkzaamheden De totale waarde van deze turnkey-op- dracht voor het consortium bedraagt 18 miljoen. Dit nieuwe contract volgt slechts enkele weken na een opdracht voor 50 miljoen van de Turkse PTT, voor de installatie voor kabeltelevisie netwerken in Ankara en Adana. Het NKF-aandeel in de opdracht om vat de levering van glasvezelkabels voor bovengrondse in ondergrondse toepassingen, alsmede kabelgarnituren en engineering ondersteuning. Al gauw wordt het bedrijf de grootste speciaalzaak voor grafwerken in Ne derland. Het wordt duidelijk dat het bedrijf nu ook een bedrijfsleider nodig heeft, die twee kwaliteiten in zich ver enigt: gedegen vakmanschap en orga nisatorisch vermogen. In het begin van de jaren zestig wordt daartoe de na tuursteenbewerker Tjamme Seinen aangetrokken om de werkplaats te lei den. WADDINXVEEN - Op de boven verdieping van het kantoor van Vink Verzekeringen aan de Zuid plaslaan, waar op de benedenver dieping de Centrale Volksbank kantoor houdt, gaat zich het Wad dinxveense administratiekantoor Roos vestigen. In de te betrekken ruimte zat tot voor kort het groter gegroeide computerbedrijf Brewa- com. Met ingang van maandag 6 mei ver huist het administratiekantoor Roos naar het kantoorpand aan de Zuidplaslaan 19. Een snelle groei van het bedrijf, dat inmiddels vier full-time krachten telt, en een te krappe behuizing in het huidige pand in De Akker, deed de heer M. Roos besluiten een nieuwe behui zing te betrekken op de bovenetage van het kantoorpand aan de Zuid plaslaan. Na een grondige face-lift en een ef ficiënte indeling is een modem kan toor ontstaan, waarin een geavan ceerd computernetwerk op een snelle en accurate wijze gegevens verwerkt. Administratiekantoor Roos heeft zich in een korte tijd gemanifes teerd. Een breed dienstenpakket op administratief- en fiscaal gebied staat voor cliënten ter beschikking. Voor startende ondernemers is ook begeleiding op allerlei terrein aan wezig. WADDINXVEEN - Nissan-dealer Auto Baas BV, met vestigingen in Gouda en Waddinxveen (Zuidelijke Dwarsweg), heeft er aandacht aan ge schonken dat Nissan Motor Nederland B.V. dit jaar het tienjarig bedrijfswa- gen-jubileum viert. Het tweede lus trum wordt landelijk feestelijk onder streept met de presentatie van een vol ledig nieuwe en unieke Nissan-bedrijfs- wagen: de ’’Trade”. De geschiedenis van de Koninklijke Steenklip begint in 1839, als Folkert Petrus Kuperus, van beroep molenma ker, begint met het houwen van graf stenen. Aangetrokken door het am bachtelijke karakter van het werk en aangespoord door de bijval die hij voor zijn werk ontvangt, besluit hij in 1840 over te stappen naar het steenhouwer- sambacht. Onder het motto studio fofetur inge- nium, Latijn voor ’’studie, verstand en kunst”, bouwt hij een ambachtelijke steenhouwerij op in Bozum, een dorpje vlak bij Sneek. Het bedrijfje wordt wijd en zijd bekend, en maakt grafstenen voor de gehele omtrek, die vervoerd worden met rolwagen, hand kar en beurtschipper. Dat Folkert Pe trus en zijn zoon Folkert Folkerts na de eerste halve eeuw over de nodige ex pertise beschikken, blijkt onder meer uit het feit dat de steenhouwerij. In het begin van deze eeuw verschillende on derscheidingen ten deel vallen. In 1925 Eén van de verklaringen voor dat suc ces is het gegeven, dat Nissan van het begin af aan de ombouw van de diverse modellen zelf organiseerde. Daarbij werd samengewerkt met kwalitatief hoogstaande ombouw- specialisten. Daardoor was het mogelijk om ook alle later geïntroduceerde bedrijfsauto’s, zoals de Nissan Vanette en Cabstar, optimaal te kunnen aanpassen aan indi viduele klanteneisen. Voor alle Nissan- bedrijfswagens is zodoende altijd een reeks ombouw-mogelijkheden be schikbaar, tegen vaste tarieven en na tuurlijk met volledige garantie. Aan het succes van de Nissan bedrijfs- auto-reeks heeft de Vanette in grote mate bijgedragen. Van dit in 1982 geïn troduceerde model werden in het eer ste jaar al vijfhonderd exemplaren ver kocht en dat aantal zou daarna alleen maar toenemen tot ruim duizend een heden, een aantal dat sinds 1988 jaar lijks wordt gehaald. De introductie van de Cabstar, die sinds 1985 wordt aangeboden zorgde voor nog hogere verkoop-aantallen. Wat dit laatste betreft verwacht Nissan Motor Nederland ook veel van de nieuwe Sunny Q-bic, een compacte be stelwagen op basis van de buitenge woon succesvolle Nissan Sunny. De Steenklin stelt zelf de collectie na- WADDINXVEEN - Door de Remon strantse Gemeente van Waddinxveen wordt volgende week donderdagavond 25 april om acht uur in het kerkgebouw aan de Zuidkade een gemeente-avond gehouden onder het motto ’’Christen dom en Islam, confrontatie of ontmoe ting?” Inleider op deze avond is de remon strantse predikant dr. E.H. Cossée uit Rotterdam. Na een globale vergelij king van Christendom en Islam, zal dieper worden ingegaan op wat ons verbindt en scheidt. Zal de werkelijke scheidslijn van de toekomst die tussen Christendom en Is lam zijn? Is er dialoog tussen religies mogelijk? De recente gebeurtenissen in de Golf en die op de jongste Assem blee van de Wereldraad van Kerken in Canberra zullen in de overwegingen worden betrokken. Belangstellenden, ook van buiten de gemeente, zijn van harte welkom. Met de introducties van vierwielaange- dreven modellen als de Patrol (1983) en King Cab (1986), waarvan ook versies op grijs kenteken beschikbaar kwa men, zag Nissan Motor Nederland zijn belangen op de bestelwagen-markt ver der toenemen. En legendarisch was na tuurlijk ook de ‘’Van”-uitvoering op basis van Nissan Sylvia, die lange tijd met gepaste trots de titel van ’’snelste besteller” droeg. WADDINXVEEN/SNEEK - De hoofdactiviteit van de Koninklijke Steenklip is van oudsher het ont werpen en vervaardigen van graf werken. Het perfectioneren van deze activiteit, waarbij duurzaam heid, service en kwaliteit voorop staan, leidde ertoe dat het bedrijf vanaf 1971 - als enige in Nederland - het predikaat ’’Koninklijk” mocht gaan voeren. Sinds 1990 wordt de uiterst modern geoutilleerde Sneker steenhouwe rij in haar landelijke service-activi- teiten ondersteund door de nieuwe vestiging in Waddinxveen. Uit de aard der zaak is het kiezen van een gedenkteken ter herinne ring aan een dierbare overledene een zeer persoonlijk, emotionele aangelegenheid. Wie zich daarvoor geplaatst ziet, wil het liefst bij één terzakekundige adviseur te rade kunnen gaan, die in staat is alle wensen te vertalen in een passend gedenkteken. De Steenklip levert die persoon lijke dienstverlening. De gedegen heid waarmee de landelijke advi seurs te werk gaan, is ook voor een groot aantal uitvaartorganisaties reden om De Steenklip aan te wij zen als adviseur, waarin nabestaan den vertrouwen kunnen hebben. In de praktijk is gebleken dat de meeste opdrachtgevers, als dat mo gelijk is, liefst een eigen, persoon lijk karakter zouden willen geven aan het gedenkteken. Bij De Steenklip worden de gedenktekens dan ook op maat ontworpen. De adviseurs betrekken daarbij alle aspecten van het (steenhou- wers)ambacht. Technische zaken als steensoort, houdbaarheid van steen en opschrift, ontwerp en vlak verdeling, maar ook praktische as pecten, zoals de regels van de be graafplaats en de gemeente inzake grafmonumenten, spelen een rol bij het opstellen van het advies. Om opdrachtgevers een idee te ge ven van de mogelijkheden, be schikken de adviseurs van De Steenklip over uitgebreid fotoma teriaal van modellen die De Steenklip reeds heeft vervaardigd. De werkwijze van De Steenklip ga randeert kwaliteit. Daarom biedt De Steenklip een zeer langdurige garantie op geleverde produkten. Ook restauratiewerkzaamheden aan grafwerken die niet door De Steenklip zijn geleverd, zijn geheel gegarandeerd. De Steenklip BV, geleid door directeur Lukas Hazelhoff, vierde vorig jaar het 150-jarig bestaan met de ingebruik name van een vernieuwde en vergrote fabriekshal in Sneek door de Friese commissaris Hans Wiegel. Waddinxveen is de tweede vestiging geworden van De Steenklip BV. ’’Hiermee is De Steenklip klaar voor de toekomst”, aldus directeur Lukas Ha zelhoff, die in die functie directeur Ja cobus Reitsma is opgevolgd. ”De toe komst kenmerkt zich bij ons door een nog betere dienstverlening, terwijl de verder uitbouw van onze activiteiten vooral gezocht wordt in de bouw, zowel restauratie als nieuwbouw”. De Sneker Koninklijk Natuursteenbe drijf De Steenklip is van oudsher ge specialiseerd in grafwerken. De laatste tien jaar is een groeiend deel van de op drachten afkomstig uit de bouwwereld; met name de vestiging in Waddinx veen, die begin 1991 in gebruik werd genomen, houdt zich bezig met de uit voering hiervan. In de twee vestigingen werken onge veer zeventig mensen, die een geza menlijke omzet realiseren van twaalf miljoen gulden, zo’n 12% van de totale markt in Nederland. Daarmee is De Steenklip de grootste steenhouwerij van Nederland. Steeds vaker doen (interieur) architec ten en aannemers, bedrijven, instellin gen en ook particulieren, wanneer zij natuursteen willen toepassen in bouw werken, een beroep op de expertise van de Koninklijke Steenklip. Het is vooral de Waddinxveense vesti ging van De Steenklip die zich voor een belangrijk deel bezighoudt met deze discipline. In de produktiehal zijn polijst- en zaag- faciliteiten beschikbaar en er is een schitterende toonzaal ingericht, waar men rustig de tijd kan nemen om ideeën op te doen en advies te vragen. Natuurlijk worden alle produkten van De Steenklip op maat gemaakt en gele verd. De vele voorbeelden die in de toonzaal te zien zijn van het gebruik van natuur steen in nieuwe en oude huizen, brug gen en sluizen, gevels en trappen, keu kens, vloeren en wanden, laten duide lijk zien wat de aantrekkingskracht is van het natuurprodukt. Want natuursteen is niet alleen uiter mate solide en duurzaam; ieder stuk is ook uniek en heeft een onverganke lijke schoonheid, die niet door mode achterhaald kan worden. Het is niet verwonderlijk dat natuursteen al van oudsher door de mens gebruikt wordt voor bouwwerken, zowel ter verstevi ging als ter verfraaiing. Wist u bijvoorbeeld dat het Vaticaan in natuursteen is gebouwd? De gebruikte steensoort is het Italiaanse travertin. Travertin is in Nederland minder be kend, omdat het enigzins poreus is. Men aarzelt vaak om het te gebruiken. Toch zijn er voor travertin heel veel toepassingen denkbaar. De vakman kan u zo adviseren, dat uw ontwerp net zo duurzaam zal blijken als het Vati caan. Voor iedere toepassing is er een geëi gende steensoort, want ’’natuursteen” is eigenlijk een verzamelnaam voor zulke uiteenlopende materialen als gra niet, marmer, travertin en leisteen. De fel begeerde delfstof komt bovendien voor in een schier eindeloze variatie, die zelfs binnen één en dezelfde groeve grote verschillen in uiterlijk en kwali teit kan opleveren. Het spreekt vanzelf dat een leverancier van natuursteen precies moet weten welke bouwkun dige en decoratieve eisen aan de steen gesteld zullen worden, zodat een ver antwoorde keuze kan worden gemaakt voor een bepaalde steensoort. In 1966 treedt Lolke Cuperus terug en wordt Seinen, wegens geleverde excel lente prestaties, compagnon in De Steenklip. Onder de bezielende leiding van het duo Reitsma-Seinen krijgt De Steenklip in 1971 van Hare Majesteit Koningin Juliana het predikaat ’’Ko ninklijk” toegekend. Vanaf 1972 heet het bedrijf dan ook ’’Koninklijk Na tuursteenbedrijf De Steenklip”. ”De Koninklijke Steenklip”, zoals het bedrijf in de wandelgangen ook wel wordt F. Cuperus Zonen in Sneek voortgezet door de zonen van Folkert Folkerts, Lolke en Gerrit. Als de firma in 1930 de eerste zaagma chine koopt, om te kunnen beantwoor den aan de snel groeiende vraag, wordt het bedrijf omgedoopt tot ’’Machinale Steenhouwerij De Steenklip”, naar de Eerste Steenklipstraat, waarin het be drijf is gevestigd. De groei wordt voort gezet in 1956, als Lolke Cuperus de Sneker steenhouwerij Hofstra en Zijl- stra overneemt. Deze uitbreidingen brengen organisatorisch en personele uitdagingen met zich mee, waarvoor nieuwe expertise nodig is. Die wordt gevonden in Jacobus Reitsma uit Zut- phen, een oude bekende van Lolke, die in 1956 als nieuwe compagnon van ”De Steenklip” zijn jarenlange bedrijfseco nomische en management- ervaring in brengt. tuursteen samen. Daartoe onderhoudt het bedrijf vaste contacten met alle be langrijke groeves op de wereld. Regel matig worden de marmergroeven in Italië en Griekenland en de graniet- groeven in Scandinavië bezocht om na tuursteen te selecteren. Ontgonnen blokken worden nauwkeurig onder zocht en, na goedkeuring, in optie ge nomen. De beslissing om al of niet tot aankoop over te gaan, wordt echter pas geno men als het blok gezaagd is. Pas dan is te zien of het blok gaaf is - of er geen kleurverschillen optreden, of de struc tuur regelmatig is. De Steenklip kan overigens, als grote afnemer, zeer snel over een nagenoeg onbegrensd scala van steensoorten be schikken. Dat er daarbij schaalvoorde len behaald worden, spreekt vanzelf; de automatisering in de groeven, ge combineerd met de gestroomlijnde lo gistieke processen van De Steenklip, hebben de luxe marmeren tegel onge veer in dezelfde prijsklasse gebracht als de hardgebakken plavuis. Zowel particulieren als organisaties kunnen rechtstreeks of via een archi tect of aannemer terecht bij De Steenklip. Omdat de toepassing van natuursteen in bouwprojecten een complexe materie is, is het raadzaam om De Steenklip vroeg te betrekken bij een project. Die kan er worden meege dacht èn meegedaan. De mensen van De Steenklip weten al les van de klimatologische en mechani sche invloeden op natuursteen, van de budgettaire effecten van het gebruik van natuursteen, en van de eisen aan kwaliteit, duurzaamheid en uitvoering die bij de verschillende projecten wor den gesteld. Vaak wordt meegedacht en meegedaan met de opdrachtgever. Een object kan door De Steenklip wor den vormgegeven, van globaal ontwerp tot belettering. Tevens kunnen bouw tekeningen worden geleverd. Tenslotte kan het natuursteen door De Steenklip bij het betreffende project worden ge plaatst. Kortom, De Koninklijke Steenklip is, mede dankzij de ervaring die in honderdvijftig jaar is opge bouwd, veel méér dan een leverancier van natuursteen. In de afgelopen jaren is De Steenklip bij verschillende interessante restaura tie- en nieuwbouwprojecten betrokken geweest. In Leiden werden op grote schaal bruggen en sluizen gerestau reerd, in Den Haag werd het Konink lijk Paleis hersteld en verfraaid. In het nieuwe kantorencomplex van KPMG in Amstelveen heeft De Steenklip voor natuurstenen venster banken, bureaus en baliebladen ge zorgd. Op dit moment restaureert De Steenklip - met een speciale ontheffing - het zandstenen huisje bij theater Carré in Amsterdam. Onder het motto ’’Help een Vluchte lingenkamp” is de Stichting Gered Ge reedschap met deze partners gestart met een gereedschapsactie voor twee vluchtelingenkampen. Daarvoor zijn bij de vakhandel in Wad dinxveen inzamelbakken neergezet voor oud, roestig of overtollig gereed schap. Vrijwilligers van Gered Gereed schap knappen het op, of slijpen het en zorgen voor verzending. De inzamelbakken staan bij De Bas (Jan Dorrekenskade), Formido (Noordkade), Tuincentrum Gerts (Noordkade) en bij de Firma Vis (Ka naalstraat). Gered Gereedschap heeft al een druk seizoen achter de rug. De vorige actie van twee kerken leverde zo’n 700 stuks gereedschap op en vier handnaaima- chines. Er zijn nu 500 stuks gereed en verzendklaar tezamen met 10 nieuwe waterpassen, gemaakt door leerlingen van De Wadde. Dat vluchten niet meer kan in deze we reld zien we dagelijks op het beeld scherm. Onze wereld telt nu 15 miljoen vluchtelingen. Dat is evenveel als de bevolking van Nederland. Verdreven van huis en haard, mensen op de vlucht voor geweld, vervolging, onderdruk king, op zoek naar bescherming. De inzamelactie van het gereedschap is nu voor de vluchtelingenkampen. Voor een semi-permanent kamp in Malawi bestemd voor Mozambikanen, die we gens oorlogsgeweld gevlucht zijn. Voor het kamp Segundo Montes in El Salva dor, dat ligt in gedemilitariseerde zone en wordt bewoond door vluchtelingen NKF’s partner in dit consortium is ver antwoordelijk voor survey, ontwerp, installatie en opleiding. Dit jaar zal met de werkzaamheden een aanvang wor den gemaakt en het project zal in de loop van 1992 worden voltooid. De bovengrondse kabels zijn overeen komstig het Metal-Free Self- Suppor ting glasvezelkabel concept, dat is ont wikkeld door NKF. Dit concept maakt het mogelijk, zeer efficiënte en econo mische telecommunicatievoorzienin gen in te bouwen in nieuwe en be staande bovengrondse elektriciteits- netwerken en het voorziet in hoog waardige, bovengrondse kabels voor alle toepassingen. De strategische samenwerking, die be gin 1990 totstandkwam tussen het Finse Nokia en NKF, waarbij Nokia meer derheidsaandeelhouder werd in NKF Holding NV, is een belangrijke factor geweest in de verwerving van dit con- tract*door NKF. De kabels zullen geza menlijk worden gemaakt door NKF en Türkkablo, een Turkse kabelfabriek die toebehoort aan de Nokia Group. Gedurende de looptijd van het project worden investeringen gedaan in Türk kablo voor de produktie van glasvezel kabel, waarmee Nokia/NKF de moge lijkheid wordt verschaft, haar reeds vooraanstaande positie te versterken in de snel groeiende Turkse markt voor telecommunicatie WADDINXVEEN/BUNNIK - De mi nister van Landbouw, Visserij en Na tuurbeheer, drs. P. Bukman, nam dins dag 16 april in het Openluchtmuseum te Arnhem de eerste zomerpostzegels in ontvangst uit handen van de heer A.J. Scheepbouwer, algemeen direc teur PTT Post. Het onderwerp van de serie van drie postzegels is Nederlandse boerderijen. Ontwerper Paul Mijksenaar heeft voor de afbeeldingen de keuze laten vallen op boerderijen die gelden als typerend voor een bepaalde streek. Afgebeeld zijn een griedboerderij uit Friesland, een Gelderse t-huisboerde- rij en een gesloten Limburgse boerderij die rondom een binnenplaats is ge bouwd. De verkoopactie duurt tot en met 31 mei. De zomerpostzegels worden ver kocht door driehonderd plaatselijke af delingen van het Fonds Zomerpostze gels in stands van het postkantoor of een ander openbaar gebouw en aan de loketten van het postkantoor. Rond het thema het leven op en om de boerderij organiseert het Fonds Zo merpostzegels, in samenwerking met het fotovakblad Foto Doka en onder auspiciën van de BNAFV, een foto- en diawedstrijd. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten goede aan de res tauratie van een historische blekerij en wasserij in het Openluchtmuseum te Arnhem. De opbrengst van de jaarlijkse ver koopactie voor zomerpostzegels be draagt ongeveer drie miljoen gulden. Hiermee kunnen enkele honderden grote en kleinere projecten op het ge bied van cultuur en maatschappelijk welzijn financieel worden gesteund. Het Fonds Zomerpostzegels maakte vorig jaar onder meer de aanschaf van een reddingsboot en een aftastbare ma quette voor blinden mogelijk. Verder ging er een bijdrage naar de restauratie van een monumentale kerk in Edam. Een bijslag van dertig en vijfendertig cent op de gangbare frankeerwaarde van de postzegels stelt het Fonds Zo merpostzegels in staat dergelijke pro jecten te financieren. De plaatselijke afdelingen worden in staat gesteld een lokaal project te steu nen, dat zij zelf mogen uitkiezen. Zij verkopen niet alleen zomerpostzegels, maar ook een assortiment andere arti kelen. Van de netto-opbrengst van de nevenartikelen mogen zij éénderde ge deelte zelf besteden. WADDINXVEEN - De Waddinx veense kiesvereniging van de Reforma torische Politieke Federatie (RPF) heeft vorige week maandagavond de jaarvergadering gehouden. Op deze goed bezochte avond was uitgenodigd de heer L. Mensinga uit Delft. Na het huishoudelijk gedeelte waren er bestuursverkiezingen. Ida Molenaar, al jarenlang secretaresse, was aftre dend en niet herkiesbaar. Ze kan dit se cretariaat niet meer combineren met haar vele andere functies, zoals het zit ting hebben in de Provinciale Kontakt Raad van de RPF in Zuid-Holland. Op voordracht van het bestuur was als nieuw bestuurslid verkiesbaar Bart van der Roest, die met algemene stemmen gekozen werd. De heer Mensinga, raadslid voor RPF, SGP en GPV in Delft, hield een refe raat over de Provinciale Staten. Hierin kwam vooral de coördinerende functie van de provincie naar voren. Dat dit wel eens botst met persoonlijke of plaatselijke belangen is duidelijk, en kan een verklaring zijn voor het soms negatieve imago van de provincie. Dit, samen met de vraag in hoeverre de provincie nu bestuurlijke en politieke taken en functies heeft, beheerste de discussie na het referaat, en besloot ook deze geslaagde vergadering. Een chassis-cabine model, dat het gamma naar boven toe afrondt. An dere nieuwtjes zijn de komst van de Nissan Vanette ’’Sailor” en een heel bijzondere uitvoering op basis van de vierwielaangedreven Nissan Patrol R. Nissan heeft zich in de afgelopen tien jaar tijd een vaste plaats veroverd op de Nederlandse bedrijfswagenmarkt. Werd er in 1981, bij de introductie van de (toen nog Datsum) Urvan, meteen een marktaandeel van twee procent be haald, in de jaren erna zag Nissan dat cijfer feitelijk alleen maar stijgen. Met als hoogtepunt 1989een j aar waarn 9,5 procent marktaandeel werd behaald in de sector bedrijfswagens onder 3.500 kilogram ’’G.V.W.” (Gross Vehicle Weight). heet, blijft in zeker opzicht een familie bedrijf. Zowel de oudste als de jongste zoon van Reitsma leveren, als organi satiedeskundigen, in de tien jaar daarna belangrijke bijdragen aan de ontwikkeling van de organisatie. En vakman Folkert Petrus Cuperus, ach terkleinzoon van de oprichter, fungeert in Sneek als rechterhand van de be drijfsleider. Na het vertrek in 1985 van Reitsma’s jongste zoon, Jelmer Jan, als commer cieel directeur, zorgt Lukas Hazelhoff voor verdere groei van De Steenklip. Mede op zijn initiatief is begin 1991 een nevenvestiging in Waddinxveen ge opend, waardoor De Steenklip zich nog beter kan richten op snelle en per soonlijke service door heel Nederland. De randstedelijke vestiging van De Steenklip is gevestigd op Coenecoop in Waddinxveen-Zuid. Het pand van De Steenklip is vooralsnog bescheiden van omvang, maar biedt een voor industrie terreinen ongewone aanblik. Op de gevel van De Steenklip is name lijk een verrassende combinatie van moderne glazen panelen en donker grijze granieten tegels aangebracht. De deur is voorzien van roodbruine stenen handgrepen, waarin het vergulde logo van de Koninklijke Steenklip is uitge hakt. Van buiten is de smaakvol inge richte toonzaal al te zien. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. WADDINXVEEN - Dit voorjaar ver wacht de intergemeentelijke werk groep basisvorming en schaalvergro ting duidelijkheid over mogelijke breekpunten, plan van aanpak en de tijdslijn. Het gaat hier om de invoering van de basisvorming in de onderbouw van het voortgezet onderwijs (3 jaar lang dezelfde 14 vakken op alle scho len) en het mogelijk samenvoegen van (delen van) scholen voor voortgezet onderwijs in Waddinxveen en Bos koop. De bevoegde gezagen hebben besloten om een stuurgroep van de besturen, die aan het regionaal overleg basisvorming en schaalvergroting deelnemen, in te stellen. Per deelnemend bestuur is één gemandateerde vertegenwoordiger af gevaardigd. sg

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 9