Rotary naar Keukenhof 1 MEI IN DE BOOG Truckwasstraat Roel van Schravendijk directeur van Kreater Boonstoppel Order van bedrijf voor Wereldwinkel met bewoners Souburgh Jaarlijks autoritje zaterdagmiddag voor vijfde maal Kamerlid bij CDA in Het Trefpunt Diefstal info Expositie Peter Zwaan in Gouda Bingo Boekenmarkt Expositie echtpaar Ouderen in Griekse sferen Slow Food proeverij ’t Baarsje Klaverj as nacht in De Boog L Keukenhof Schade aan uw auto vereist q deskundige reparatie, [r®** Noordwijk Organisatie .MJ Ifocwa irrma jj van den broek totaalinstallateurs bv huurgeyser de automatische-giro afschrijving- van het tweede kwartaal91 zal eind April begin iïlei worden afgeschreven GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF geef tijdig bericht, indien U verhuisd C f:7 o Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 24 april 1991 Pagina 11 Een beeld van de proeverij in restaurant ’t Baarsje. Links vooraan Daam Scharloo en rechts vooraan zijn vrouw dinxveen om de inwoners te attenderen op de officiële opening van Kreater. Voorts zijn er de theatervoorstellingen Heksen en Tantes en zijn er exposities met maskers en werkstukken van de Kreater-cursisten te zien. GOUDA/WADDINXVEEN - WADDINXVEEN - In verband met de viering van Koninginnedag wordt op maandag, 29 april ’s avonds om half acht in het Anne Frank-centrum een grote bingo-avond gehouden voor alle Waddinxveense senioren. Er zijn tal van prijzen te winnen. De zaal gaat open om 18.45 uur. Ook deze keer woftit voor dit evenement een grote op komst verwacht. Babara. Naast haar voorzitter drs. Andrea van Gemst van Slow Food. (Foto: Sjaak Noteboom). l sers, maar ook veel Fransen en engels- sprekenden, en niet te vergeten Japan ners. Tot besluit van het bezoek aan de Keu kenhof werd op één van de zonovergo ten terrassen een kopje koffie of thee gedronken met een stuk taart, terwijl men tegelijkertijd kon genieten van de kleurenpracht. Rond vier uur werden de auto’s weer opgezocht. WADDINXVEEN - Blijkens een me dedeling van de Waddinxveense rijks politie is uit een magazijn van een ga rage aan de Sniepweg in Waddinxveen een auto-radio-cassetterecorder gesto len. Dit jaar was door de Rotary Club geko zen voor de Keukenhof in Lisse, een riskante keuze omdat men erg afhanke lijk was van het weer. Bovendien moesten er ook voor bijna alle bewoners rolstoelen meegenomen worden in een grote bestelauto of ter plaatse in Lisse bij de Keukenhof ge huurd worden. Ondanks de lage middagtemperatuur (7°) was het droog en lekker zonnig, en niet al te winderig, zodat het festijn WADDINXVEEN/BOSKOOP - Negen organisaties, verenigd in het 1- mei- comité Boskoop-Waddinxveen, houden het traditionele 1-mei-feest volgende week woensdag in het buurtcentrum De Boog aan de Waddinx veense de C. Huygenslaan. De avond begint om 19.45 uur en het officiële gedeelte zal omstreeks 22.30 uur worden beëindigd. In 1987 nam de Rotary Club voor de eerste maal het initaitef om in het kader van de Community Service (dienstver lening aan de gemeenschap in de meest uitgebreide zin van het woord) iets te ondernemen voor de bejaarden van Waddinxveen. In dat jaar werd een grote loep met in gebouwde lamp voor de leeszaal aange boden, alsmede een abonnement op de bibliotheek voor boeken met grote let ters terwij leen rondrit door Zuid-Hol- land werd afgesloten met een bezoek aan Avifauna in Alphen aan den Rijn. Sindsdien werd dit evenement jaarlijks herhaald, omdat directie en bewoners van Huize Souburg de uitgaansmiddag zo bijzonder waarderen. De Waddinxvener Peter Zwaan exposeert eigen werk in het Goudse winkeltje Het Drieluik aan de Cappenersteeg 20- 22 van 27 april tot en met 8 juni. Peter Zwaan voltooit volgend jaar zijn studie schilderen aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Behalve schilderijen maakt hij ook te keningen en etsen met als thema ”de mens”. Deze etsen zijn nu te zien in Het Drieluik aan de Cappenersteeg 20- 22 in Gouda op dinsdag tot en met za terdag van 9.30-17.30 uur. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Am nesty International houdt op de zater- dagmarkt van 22 juni de jaarlijkse boe kenverkoop. Deze heeft tot doel de middelen van de Boskoopse A.I.-groep aan te vullen zodat het komende jaar weer activiteiten georganiseerd kunnen worden. Mensen die voor deze verkoop boeken beschikbaar willen stellen kun nen contact opnemen met mw. C. Boer- ma, Kievitstraat 6 tel. 01727-17143, mw. T. Hoogendoom, Biezen 133 tel. 01727-13736. In Waddinxveen met mw. A. Dijkhuizen, tel. 01828-17640 of mw. T. Ribbens, tel. 01828-18899. Eventueel worden de boeken thuis af gehaald. Amnesty International is een onafhan kelijke organisatie. Zij werkt voor men sen in alle landen ter wereld, ongeacht het bewind, de politieke of godsdien stige overtuiging, ras, sekse, taal of et nische afkomst van het individu. Het streven naar onafhankelijkheid heeft echter tot gevolg dat van geen enkele regering geldelijke steun aangenomen mag worden. Subsidies worden niet aanvaard. Voor haar inkomsten is Am nesty geheel aangewezen op contribu ties, giften en eigen fondswerving, zoals in Boskoop al jaren gebeurt door middel van een boekenverkoop. WADDINXVEEN/BOSKOOP Werkstukken van het Waddinxveense echtpaar Coby Groenewegen (aquarel len) en Jan Groenewegen (etsen) zijn vanaf volgende week donderdag 2 mei te zien in de petite galerie van het Vijfde Wiel aan de Barendstraat in Boskoop. Coby Groenewegen volgt al meer dan tien jaar cursussen in tekenen en schil deren op De Werkschuit, het Gouwe College en sinds ’88 op Expressie ’70 in Alphen a/d Rijn. Jan Groenewegen was van 1965 tot 1983 als leraar verbonden aan de La gere Tuinbouwschool in Boskoop. Daarna kreeg hij de tijd om meer te gaan tekenen en zich tevens de kunst van het etsen meester te maken. Daar toe volgde hij lessen bij Han van Ha gen, etser in Nieuwkoop. De laatste jaren was hun werk regelma tig te zien in bibliotheken en restau rants in de omgeving van Waddinx veen. Ook namen zij vanaf de oprich ting deel aan de exposities van de Wad dinxveense Kunstkring. Het Vijfde Wiel is geopend op donder dag van 14 tot 17 uur, op vrijdag van 14 tot 21 uur en zaterdags van 10 tot 17 uur. Op de vrijdagavonden 3, 10 en 24 mei zijn beide exposanten aanwezig om iets van hun werkwijze te demonstre ren. De expositie duurt tot en met 1 ju li. WADDINXVEEN - Half mei wordt het nieuwe pand van Boonstoppel Truckservice BV geopend, waarin gevestigd een hypermoderne truc kwasstraat voor bedrijfswagens. naties volgens computergestuurde was programma’s kunnen worden gerei nigd, met minimale wachttijden. Een speciale hogedruk reiniger met meerdere spuitlansen met heet water staan borg voor een perfekte schoon maakbeurt van diverse voertuigen. Ook kunnen auto’s van een waslaag worden voorzien en zijn er mogelijkhe den voor bij komende werkzaamheden zoals motorreinigingen en stofzuigen. Voor de chauffeurs is er in het ruim op gezette pand een kantine ingericht. Een toilet groep kompleet met douche is aanwezig, zodat ook chauffeurs zich kunnen verfrissen. In het nieuwe te openen pand zijn ook andere activiteiten gevestigd, waar het speciale bedrijfswagen onderhoud door gespecialiseerde medewerkers zal worden uitgevoerd. Vanzelfsprekend is er terdege rekening gehouden met allerlei milieu aspecten: uitgebreide filter-schoonmaak en fil tersystemen. Olie- en brandstofaf- scheiders alsmede slibvangputten ga randeren een minimale belasting van het milieu en voldoen ruimschoots aan de wettelijke gestelde eisen op dit ge bied. WADDINXVEEN - Voor het vijfde achtereenvolgende jaar zijn zater dagmiddag ongeveer 50 bewoners van Huize Souburgh aan de Prins Bern- hardlaan te gast geweest van de Rotary Club Waddinxveen. Ruim twintig leden van de Rotary Club, de meeste vergezeld van hun echtgenoten, hadden ieder twee of drie bewoners in,hun auto meegenomen voor een bezoek aan de Keukenhof in Lise. De middag werd besloten met een rit langs de boulevard van Noordwijk. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Er zal een korte inleiding gehouden worden over sociale vernieuwing door oud-PvdA-wethouder drs. M. Kraaije- stein (medewerker Erasmus-universi- teit), er vindt een optreden plaats van de Fanfare De Tegenwind uit Utrecht en er speelt een Eritrese muziekgroep. Het volledige programma ziet er zo uit: 19.45 uur: Zaal open/koffie 20.00 uur: Opening 1-mei-comité 20.15 uur: Optreden Fanfare De Te genwind 20.30 uur: Inleiding sociale vernieu wing door M. Kraaijestein van de Era- mus-universiteit 20.50 uur: Pauze 21.15 uur: Optreden Eritrese muziek groep 21.30 uur: Optreden Fanfare De Te genwind 22.30 uur: Sluiting officiële gedeelte. Fanfare De Tegenwind uit Utrecht speelt de sterren van de hemel in be wolkt Nederland en op woensdag 1 mei in buurtcentrum De Boog. Zij komen het 1-mei-feest met swingende muziek opluisteren. De band bestaat uit trompetten, trom bones, bas, saxofoons, klarinetten, hoorn en natuurlijk slagwerk. Het re- pertoir is gevarieerd: van tango tot sal sa, van smartlap tot ska. Muziek die niet onder een noemer te vangen is, maar wel iedereen aanspreekt. waar naar door de bewoners al weken lang was uitgekeken, toch doorgang kon vinden. Na een mooie en snelle rit werd de Keukenhof in Lisse bereikt rond twee uur en kon de wandeling door dit bloe- menpark, onze vaderlandse trots en toeristentrekker bij uitstek, beginnen. Zowel de Souburgh-bewoners als hun Rotary-begeleiders genoten intens op deze 20ste april van de honderden soor ten bloemen, die op hun mooist in bloei stonden. En het was gelukkig niet zo druk op de lanen en paden, dat deze in vasie van rolstoelen hinderlijk was voor de overige bezoekers, meestal Duit- breed opgezette 1-mei- aktiviteiten sinds 1985 en sinds 1989 in samenwer king met Boskoopse groeperingen. De toegang tot de activiteiten van het 1-mei-comité is gratis. Wel wordt er een inzameling gehouden. De op brengst komt dit jaar ten goede aan de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen, die steun verleent aan een bedrijvenproject in de Pe ruaanse hoofdstad Lima. In Peru heerst cholera. Door voorlich tingscampagnes in dat land is gepro beerd de verspreiding van deze ziekte tegen te gaan. De door Waddinxveen gesteunde ontwikkelingsorganisatie Cidiag is in de sloppenwijk Villa el Sal vador ingeschakeld bij deze voorlich ting. Het 1- mei-comité hoopt ee hoog bedrag in te zamelen voor de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking. WADDINXVEEN - Zoals aangekon- digd gaat komend weekeinde met een feestelijke programma het nieuwe cen trum voor kunstzinnige vorming Krea ter in de oude Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat officieel open. De festi viteiten beginnen komende vrijdag avond om acht uur als burgemeester C.M. van der Linden op de gevel de naam van het al een seizoen officieus in gebruik zijnde centrum onthult. Krea ter, waarvan de voormalige Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen aan de Zuidkade de ruggegraat vormt, wordt geleid door oud-muziekschool- directeur Roel van Schravendijk. On der zijn leiding werden in de afgelopen periode in de vrijkomende ruimten een balletzaal, een bar en een foyer ge maakt. Gedurende het open huis van vrijdagavond en van zaterdag zijn er muziekoptredens van het wereldbe roemde saxofoonkwartet Aurelia, het duo Snaren met slagroom en van Boli via Canta. De laatste groep verzorgt za terdag ook buitenoptredens in Wad- WADDINXVEEN -De afdeling Wad dinxveen van het Christen-Democra- tisch Appel (CDA) houdt donderdag avond 25 april om half negen een alge mene ledenvergadering in Het Tref punt aan de Stationsstraat. Eén van de sprekers is het CDA-Tweede-Kamer- lid mevrouw mr. M.H.J. Soutendijk- van Appeldoorn. De in Utrecht geboren en in Nuenen wonende 42-jarige christen-democrate maakt sinds 3 juni 1986 deel uit van de Tweede Kamer. Marian Soutendijk- van Appeldoorn doorliep de Pedagogi sche Acadamie en deed doctoraal-exa- men rechten. Voor haar Kamerlid maatschap was ze griffier bij een recht bank, docent aan de Katholieke Uni- versiteit Brabant in Tilburg, lid van het algemeen bestuur van het CDA provin cie Noord-Brabant en secretaris van het CDA-Vrouwenberaad Noord-Bra bant. Op de avond in Het Trefpunt zal het CDA-Tweede-Kamerlid, die lid is van de commissie-Deetman, welke onlangs voorstellen presenteerde om te komen tot een beter functioneren van de poli tiek op alle niveaus, spreken over staat kundige- en bestuurlijke vernieuwing. Voordat het openbare gedeelte van de ledenvergadering begint wordt om acht uur nog een huishoudelijke vergade ring gehouden. Bestuurslid Hans Ou- dijk is aftredend en niet-herkiesbaar wegens vertrek naar het buitenland. Het Waddinxveense CDA-bestuur heeft ter vervulling van een vacature in het provinciale CDA-bestuur als kan didaten voorgedragen fractievoorzitter J.A. Hielema en regiosecretaris S. Zuidam. Op de agenda staan verder een verslag van de laatste ledenverga dering, het jaarverslag 1990, het finan cieel jaarverslag 1990 en de begroting voor 1991. WADDINXVEEN - Maandagavond werd in de toneelzaal van het Anne Frank- centrum een culturele avond ge houden voor de ouderen en minderva- liden. Dit keer was het een dia-avond. De heer A. Verwaal, oud-leraar van de Prof. Kohnstammschool voor open baar MAVO en thans wonend te Dren ten, vertoonde dia’s over de cultuur, het leven en werken en het landschap van Griekenland. De dia’s waren door hem zelf gemaakt tijdens een tweetal reizen naar dit land. Hij vertoonde een serie over een reis van 25 jaar geleden en daarna een serie die hij enkele jaren terug heeft ge maakt. De heer Verwaal wilde hiermee aantonen dat er in die 25 jaar in dat land - en dan zeker op het platteland - niet veel is veranderd. Voordat hij begon met het vertonen van de dia’s vertelde de heer Verwaal het een en ander over het land. Duide lijk liet hij merken hoe verwant de Ne derlandse taal is met de Griekse taal, omdat in de Nederlandse taal tal van Griekse woorden zijn opgenomen. Om een beeld te krijgen van het echte Griekenland was de heer Verwaal met zijn vrouw het binnenland ingetrok ken. In de toeristencentra ziet men het echt Griekenland niet, wel in het bin nenland. Aan de hand van de dia’s kon men dan ook zien hoe men in Grieken land leeft en werkt, hoe gastvrij de be woners zijn, maar ook hoe rijk dit land is aan een eeuwenlange cultuur. Interessant was ook om te zien hoe zui nig de Grieken op hun cultuur zijn en hoe het verleden nog steeds in het da gelijks leven leeft. De bezoekers waren allen enthousiast over hetgeen door de heer Verwaal was geboden, maar ook over de verteltrant van de heer Ver waal. Na afloop werd hij door voorzitter A. Both bedankt en werd aan zijn vrouw voor haar steun in het samenstellen van de serie dia’s een fraai bouqet rozen aangeboden. De laatste avond van het seizoen 1990- 1991 is op maandagavond 13 mei met een optreden van de Goudse Operette. Op de ruime lokatie in Coenecoop, Boonstoppel Truckservice verhuist van de Oranjelaan, welke zeer goed toe gankelijk is voor groot vervoer, is er een wasstraat met een lengte van maar liefst 22 meter. Uniek is dat hierin met behulp van de modernste apparatuur van het bekende merk Karcher combi- De thuisreis ging met een omweg via Noordwijkerhout naar Noordwijk door de prachtige bollenvelden, in volle bloei, aan weerszijden van de weg. Langzaam begon de weg te stijgen en via de duinen werd de badplaats Noordwijk bereikt waar het zeer druk was op deze zonnige zaterdag. Grote verrassing op de Koningin Wil- Roel van Schravendijk is de directeur van het vrijdagavond officieel te openen centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat. Daarvoor was hij directeur van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen, die is opgegaan in Kreater. (Foto: Yon Bennemeer). Dit jaar nemen de volgende organisa ties deel aan het 1-mei-comité Bos koop-Waddinxveen: Groen Links, af delingen Waddinxveen-Boskoop, Rooie Vrouwen, afdeling Waddinx veen, Wereldwinkel Waddinxveen, NIVON-afdeling Waddinxveen, PvdA-afdelingen Waddinxveen-Bos koop, Industriebond FNV, afdeling Waddinxveen, Voedingsbond FNV, Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen en de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving. Het 1-mei-comité Boskoop-Waddinx veen stelt zich tot doel één maal per jaar een activiteit te organiseren waar bij er voor (leden van) progressieve maatschappelijke organisaties, vereni gingen en politieke partijen een moge lijkheid is elkaar in ongedwongen sfeer te ontmoeten en onderlinge kontakten te leggen. De activiteiten zijn ook voor niet aan een organisatie gebonden personen openbaar. Het comité ontplooit haar WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag werd in restaurant ’t Baarsje van Daam Scharloo aan de Zwarteweg een presentatie en proeverij gehouden van de Neder landse afdeling van de internatio nale organisatie Slow Food. In een gezellige en sfeervolle am biance bereidde chef-kok Gerard Schalkwijk die dag gerechten als verse en blikasperges, zelfge maakte en kant en klare tomaten soep, verse en diepgevroren kabel jauw en zelfbereide en verpakte ba varois. De aanwezigen hadden weinig moeite de versies te onderscheiden: de kant en klare varianten bleven opvallend vaak liggen. Slow Food, de ’’Internationale Be weging ter Bescherming van het Recht op Genieten”, heeft zich sinds de oprichting in Italië, begin 1989, als een inktvlek over de aard bol verspreid. Afdelingen zijn er van Venezuela tot Singapore en van Zweden tot Japan. In april 1990 richtten Ton van der Kolk en Andrea van Gemst de Ne- derlanse tak van deze organisatie van ’’actieve genieters” op. De reacties zijn enthousiast. Slow Food stelt zich ten doel de herwaardering van de smaak, het behoud en de vernieuwing van de culinaire cultuur en het bevorderen van de kennis over voedsel, smaak en reuk. Middels een aantal presentaties in het land Iaat Slow Food nu zien wat deze doelstellingen concreet bete kenen. Door twee dezelfde gerech ten te laten proeven, de een ’’fast” en de ander ’’slow” bereid, wil Slow Food het publiek zelf laten beslis sen wat het lekkerder vindt. Leden van Slow Food herkent men overal ter wereld aan hun zilveren of gouden slakje, het symbool van de organisatie. Voor aanmeldingen en informatie: Stichting Slow Food Nederland, Postbus 2695,1000 CR Amsterdam. WADDINXVEEN - De Wereldwinkel bij het Koningin Wilhelminaplein heeft voor de zeepsteenbewerkers in India een grote opdracht van ruim 6500 gulden ge kregen van een Waddinxveens bedrijf. De zeepsteenbewerkers in Agra (Noord-India) zijn al hard aan het werk voor kerst geschenken voor een Waddinxveens bedrijf, die bij de Wereldwinkel zijn besteld. Het is van grote betekenis voor de kleine producenten in Agra, die nu een beter in komen krijgen voor hun ambachtelijke produkten. Het betekent dat er weer meer gedaan kan worden aan kwaliteits verbetering van de leefomgeving. Beter water, geen open riool meer en betere huisvesting. Harde Gorora-zeepsteen wordt gedolven in de hquvels met behulp van dynamiet. De mijnwerkers vervoeren de brokken van 10 kilo op hun hoofd naar de steenbe werkers. De uiteindelijke kleur van de zeepsteen is niet te voorspellen. Vandaar dat elk voorwerp uniek is, vooral omdat ook alles handgehouwen en gepo lijst wordt. Moeten er gaatjes gemaakt worden in de artikelen, dat doen de vrou wen, gedult werk waar ze uren mee bezig zijn. Wie ook een projekt wil steunen in de Derde Wereld door zeer tijdig een grote be stelling voor relatiegeschenken of voor eventueel ook al kerstpaketten te doen kan voor informatie terecht bij de Wereldwinkel in Waddinxveen. helmina-boulevard was een groot aan tal mozaïken van bloemen die langs de zeezijde was opgesteld, recht tegen over het desbetreffende hotel of restau rant. Jammer genoeg kon er niet gestopt worden om even te genieten van het uitzicht op zee door de grote auto- drukte op de boulevard. Via Rijnsburg en Oegstgeest werd te ruggereden naar Waddinxveen, waar rond half zes de bewoners van Sou burgh door hun Rotary-begeleiders werden overgedragen aan het verple gend personeel van dit verzorgingste huis. Een van de bewoners van Souburgh zei hardop wat de meeste van hen dachten: ’’Hartelijk dank voor de fijne middag. Ik vond het heerlijk om door jullie meegenomen te worden. Hopelijk doen jullie het nog veel vaker, en ik hoop dat ik het ook nog’vaak mag mee maken”. WADDINXVEEN - Na een onderbre king van een jaar wil de Waddinx veense klaverjasvereniging De Spring plank in de Luilaknacht voor Pinkste- ren weer de ’’Nacht van Waddinxveen” houden. Dit koppelklaverjastoemooi voor de liefhebbers wordt in samenwerking met het buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) gehouden in de late uren van vrijdag 17 mei en de vroege uren van zaterdag 18 mei. In het buurtcentrum De Boog wordt op vrijdag 17 mei om 20.30 uur ’s avonds gestart met de eerste ronde. Er zullen totaal 6 ronden worden gespeeld, zodat het om 2.30 uur op zaterdagmorgen 18 mei weer zal eindigen. De kosten voor de deelnemers zijn 7,50 per persoon (inclusief een natje en een droogje). Uiteraard zullen de te winnen prijzen weer aantrekkelijk zijn. Inschrijving (max 80 personen) vooraf bij klaverjasvereniging De Spring plank, tel. 16947 of 17671 of bij buurt centrum De Boog, C. Huijgenslaan 1, tel. 16860. heeft u een storing, bel tussen 9.00-10.00u □1727-17116 (elke werk dag) 2771 BC Boskoop 2742 80 WaMinneen Reijerskoop2 Kerkweg-west 10 Telefoon 01727-17116 Telefoon 01828-19888 o

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 11