muzikaal spektakel Zaterdag 17 e rommelmarkt ANBO ook in Concordia: A. Boonstoppel jr. BV Boskoop actief Elke Mitsubishi heeft tijdelijk een Ondernemers in interviewronde: Aan de Dreef/Sniepweg Collecte Zaterdag banenshow bij Dactylo Jan Mulder in Brugkerk Van Eeuwen heeft Mei- Bockbier Open Cirkel Per saldo 25 zaken erbij in W’veen KRISTALON ALBATROS Bedrijfs terrein raakt op WlNIHHHtST vAxyufjXttv m BEMESTING POTCULTURES OPLOSMESTSTOF r agrarische toelevering i formules aangepast aan groeifasen spoorelementen in chelaatvorm voor blad- en bodembemesting 11 Pagina 13 Goudse streek Concordia concerteerde voor250 mensen. Van de in 1898 opgerichte muziekvereni- M. MOS SR. Deze aktie is uitsluitend van toepassing op nieuwe Mitsubishi's i De ervaren rommelmarktsorteerders staan ook dit jaar weer versteld over de kwaliteit van de aangeboden tweede- handsspullen. Prima meubelen, boe ken, elektra en kleding zullen te koop worden aangeboden. Verder is er een groot aanbod van bomen en planten, in deze periode een welkome aanvulling in de tuin of op het balkon. zal zich ook presenteren in een kraam op het nieuwe rommelmarktterrein. WADDINXVEEN - Voor het Natio naal Fonds Kinderbescherming is in Waddinxveen 7.441,20 bijeen gecol lecteerd. MITSUBISHI MOTORS WADDINXVEEN - In De Schaaps kooi aan de Nesse houdt de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel woensdagavond 1 mei vanaf acht uur een avond over het thema ’’Gestalte van het Koninkrijk van God in de Ge meente”. Spreker is J. v.d. Wolf uit Pijnacker. De avonden zijn bestemd voor jonge ren en ouderen die positief mee willen denken in het gemeente-zijn in deze tijd. ging traden het orkest, het slagwerkensemble en de mini- en majoretten voor het voet licht. Dirigent Koos de Jong verving de aan zijn hand geblesseerde G. de Knegt. Bij zonder onderdeel van het programma was het muzikale ontbijtgesprek en een muzi kale prijsvraag die werd gewonnen door de 7-jarige Tommy de Haan. DEALER VOOR WADDINXVEEN EN OMGEVING. AUTOMOBIELBEDRIJF Noordlcade 18 - Waddinxveen - Tel. 01828-19285 Voor wat betreft de werktijden zijn er legio mogelijkheden. Er is werk voor kandidaten die full-time of part-time, of slechts enkele uren per week be schikbaar zijn. WADDINXVEEN - Komende zaterdag zal op het evenementerrein aan de Dreef/Sniepweg - waar vorige week het partycircus van Gertjan van der Loo en Partner heeft gestaan - de jaarlijkse rommelmarkt van de Cen traal Hervormde Gemeente worden gehouden. De rommelmarkt duurt van 9.00-16.00 uur. In de loop der jaren is dit evenement uitgegroeid tot een groots festijn met de laatste jaren steeds een opbrengst van rond de 40.000 gulden. Voor velen zal een bezoek aan deze rommelmarkt een begin betekenen van een extra lang en feestelijk Koninginne-weekend. Daarnaast bieden ook Nieuwerkerk a/ d IJssel en Bodegraven mogelijkheden. Voor wat betreft de agribusiness komt hier nog een behoorlijke ruimteclaim bij. De aanzienlijke overloop vanuit het Westland is ondermeer geprojec teerd in de zogenaamde B-driehoek en in gebieden ten oosten van de Rotte (met name gemeente Moerhuizen). Als suggestie werd door de onderne- De opbrengst van de rommelmarkt wordt verdeeld over verschillende pro jecten binnen en buiten de kerkelijke gemeente. Zo is ook een flink bedrag toegezegd aan de Evangelische Hoge school in Amersfoort. Deze instelling de Stichting Donorwerving een lezing zal houden. Deze middag begint om 14.00 uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad te Waddinx veen. Alle ouderen zijn daar van harte wel kom, de toegang is gratis en in de pauze wordt een kopje koffie aangeboden. Speciaal ouderen uit Boskoop worden van harte uitgenodigd deze bijeen komst te bezoeken. Zij kunnen er ken nis maken met het bestuur en zich ver der laten inlichten over het werk van de ANBO. Voor haar leden heeft de afdeling een busreis georganiseerd naar de Bra bantse Peel op donderdag 23 mei. Men kan alle gewenste inlichtingen over de ANBO verkrijgen op de vol gende telefoonnummers: 01828-12689 11680 10059. Op verzoek wordt u via deze telefoonnummers een kennisma- kingspakket toegezonden. Op deze te lefoonnummers kan men zich natuur lijk ook als ANBO-lid aanmelden. staan 162 opheffingen, 87 vertrok ken ondernemingen en 25 faillisse menten. De branches die het sterkst groei den zijn groothandel (+48) en za kelijke dienstverlening (+37). Het aantal ondernemingen groeide het sterkst in Gouda. Per saldo nam het aantal ondernemingen in deze ge meente met 36 toe. Waddinxveen en Reeuwijk kenden een toename van respectievelijk 25 en 16 onder nemingen. Bijna drievierde deel van de onder nemingen die zich van elders in Midden-Holland hebben gevestigd is afkomstig uit Zuid-Holland. Verandering van het aantal werk zame personen bij ondernemingen nadat deze in het Handelsregister zijn ingeschreven, wordt in tabel 1 niet vermeld. Faillissementen wor den geregistreerd na ontvangst van de melding van de uitspraak van het faillissement door de arrondisse mentsrechtbank. Het Kamer van Koophandel-dis- trict Midden-Holland omvat de ge meenten: Bergambacht, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moerhuizen, Moordrecht, Neder- lek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ou derkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist en Waddinxveen. Volgens de Wet Handelsregister zijn ingeschreven: alle onderne mingen die in Nederland zijn geves tigd, een nevenvestiging hebben, danwel vertegenwoordigd worden WADDINXVEEN-GOUDA - Het gebied Gouda/Waddinxveen/Moor- drecht leent zich uitstekend voor de invulling van de groei behoefte van de Goudse regio, zo blijkt uit een interviewronde onder een twaalftal onder nemers uit Midden-Holland. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De ANBO-afdeling Waddinxveen (Al gemene Nederlandse Bond voor Ouderen) gaat ook onderdak bieden aan leden uit Boskoop, zolang er in dit kwekersdorp nog geen eigen zelfstan dige afdeling is. Met de werving van Boskoopse leden is al begonnen. WADDINXVEEN - Het jaarlijkse voorjaarsconcert van de Waddinx- veense muziekvereniging Concordia mocht zich vrijdagavond in de Ont moetingskring aan de Groensvoorde verheugen in een grote belangstel ling. Gezien het programma en de traditie was dit niet zo verwonderlijk, want het was een muzikaal spektakel van jewelste. Lansing 9 Boskoop Tel.: 01727-13178 Voorweg 14 Hazerswoude Tel.: 01728-8585 Fax: 01728-8941 Door de ondernemers werd naar voren gebracht dat stilstand achteruitgang is en dat, zonder het hele gebied vol te storten met beton, in het verlengde van reeds gestarte ontwikkelingen gezocht moet worden naar ruimte voor (mini maal autonome) groei. Als een goede lokatie werd met name het gebied Gouda/Waddinxveen/Moordrecht ge noemd. WADDINXVEEN/GOUDA - In de eerste drie maanden van dit jaar groeide het aantal bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland ingeschreven Waddinxveense ondernemingen per saldo met 25. In Moerhuizen kwamen er per saldo 6 onderne mingen bij en in Boskoop 9. In Waddinxveen ging het om 46 nieuwe inschrijvingen gedurende het eerste kwartaal van 1991. Hier van kwamen er 7 van buiten de Goudse streek. Maar omdat er 13 bedrijven werden opgeheven, 7 vertrokken en 1 in faillissement (tussenhandel) raakte (totaal 21) steeg het aantal bedrijven per saldo 25. In de maanden januari, februari en maart is het aantal ondernemingen in geheel Midden-Holland per saldo met 94 toegenomen. Het grootste deel hiervan telt één, twee, drie of vier werkzame perso nen. In totaal zijn er circa 190 ar beidsplaatsen bijgekomen. Tegen over 311 nieuwe inschrijvingen en 57 vestigingen van buiten de regio staan 162 opheffingen, 87 vertrok- WADDINXVEEN - Vorige week heeft de Waddinxveense slijter van het winkelcentrum Luifelbaan, Gert Jan van Eeuwen, een bezoek gebracht aan het Brouwhuis in het Limburgse Arcen. Bij de Arcense Stoombierbrouwe- rij bracht hij met de brouwmeester een toast uit op het eerste Mei- Bockbier. Bier staat volop in de belangstelling en Van Eeuwen heeft in zijn winkel dan ook een groots assortiment van ruim 100 soorten bier, waaronder alle trappisten- en abdij-bieren. Een nieuwe trend is het zoge noemde witbier, dat in tegenstel ling tot de bekende biersoorten niet alleen met gerst, maar ook met tarwe wordt bereid. Het Raaf wit bier is één van de betere soorten en is deze week binnengekomen. Bij de vele verschillende biersoor ten zijn diverse soorten glazen ver krijgbaar. Fraaie bokalen en krui ken waarin de speciale eigenschap pen van de biersoorten beter tot haar recht komen. Over het brouwproces van het Mei- Bockbier laat Van Eeuwen in de winkel aan de Luifelbaan zaterdag 27 april een informatieve videopre sentatie zien. i MET OF mers de inkrimping van het veeteelt- en landbouwareaal gedaan, vooral met het oog op de structurele problemen in deze sector. De goede bereikbaarheid van de regio is voor de ondernemers één van de aan trekkelijke vestigingsvoorwaarden Ook op de wat langere termijn zal deze bereikbaarheid gegarandeerd moeten zijn. De congestie op de weg in de rich ting van de grote stedelijke (afzet-) centra zal de komende jaren alleen toe nemen. De oplossing hiervoor ligt vol gens de ondernemers niet alleen in het vergroten van de wegcapaciteit. Ook de kwaliteit van de overige vormen van transport (spoor, water, lucht) dient fors te worden verbeterd. Gewezen werd op een benodigde ver betering van de bereikbaarheid van Gouda vanuit zuidelijke richting, via aanleg van de Zuidwestelijke Rand weg. Ook de ontwikkeling van een transferium, waar automobilisten di rect vanaf de snelweg over kunnen De Middenhollandse ondernemers noemden in de interviewronde de lig ging van Gouda en omgeving als een zeer positieve vestigingsvoorwaarde. De consumentgerichte industrie vindt binnen een straal van 45 kilometer zes tig procent van zijn klanten terug. Voor de transport- en distributiesector geldt dat de transportkosten door de centrale ligging van Midden-Holland in de Randstad tot een relatief laag nivo zijn beperkt, waarbij tevens vaak ’’tegen de files in” wordt gereden. Mensen met een hongerig gevoel of lekkere trek kunnen genoeg van hun gading vinden: stroopwafels, sateh, slaatjes, oliebollen en nog veel meer is bij de kramen rond het terras te koop. De banenshow wordt juist op zaterdag gehouden om werkzoekenden, die niet op werkdagen langs kunnen komen, de mogelijkheid te bieden zich te laten in formeren over de honderden beschik bare banen. Ook schoolverlaters die doordeweeks nog op school zitten kun nen vrijblijvend komen informeren naar de ’’vakantiebanen”. Om iedereen de kans te geven zich op ee.n passende wijze in te schrijven, ligt er een leuk presentje klaar. Dit per soonlijke gebaar is om iedereen wat be ter te leren kennen. Immers, pas wan neer de wensen ten aanzien van een tij delijke baan duidelijk kenbaar zijn ge maakt, kan Dactylo optimaal bemidde len. door een handelsagent die gemach tigd is tot het sluiten van overeen komsten, danwel behoren aan een in Nederland gevestigde rechtsper soon of vennootschap. De inschrij vingen moeten plaatsvinden bij ie dere Kamer in welker district de onderneming gevestigd is. Niet ingeschreven zijn die onderne mingen welke aan publiekrechte lijke lichamen behoren; die waarin uitsluitend landbouw of visserij door een natuurlijk persoon als enig eigenaar wordt bedreven en die waarin uitsluitend straathandel in de vorm van venten wordt uit geoefend door de ondernemer of leden van zijn gezin. Ook uitgezon derd zijn de vrij- beroep beoefena ren, voorzover hun onderneming niet in de vorm van een rechtsper soon is georganiseerd. WADDINXVEEN/GOUDA - Het af gelopen jaar is er in de regio Midden- Holland 8,7 ha bedrijfsterrein uitgege ven. Het grootste deel hiervan (5 ha) kwam voor rekening van de gemeente Waddinxveen. Het bedrijfsterrein Coenecoop I in Waddinxveen is hier mee op een enkel perceel na uitgege ven. Op dit terrein hebben zich hoofd zakelijk groothandelsbedrijven en licht industriële bedrijven uit Waddinxveen en omgeving gevestigd, zo meldt de Goudse Kamer van Koophandel. Op dit moment is er in de regio nog zo’n 23 ha bedrijfsterrein voorhanden. Hiervan bevindt zich 6 ha in Gouda (bedrijfsterrein Gouwestroom) en een kleine 5 ha in Nieuwerkerk a/d IJssel (bedrijfsterrein Hooge Veenen II). De (est van het beschikbare oppervlak is verdeeld over de overige gemeenten in de regio. In voorbereiding is momenteel een tweetal grotere bedrijfsterreinen in Midden-Holland. Het betreft de be drijfsterreinen Coenecoop II in Wad dinxveen en Broekvelden II (Bodegra ven) respectievelijk 16 en 15 ha groot. Deze terreinen kunnen nog voor een beperkt aantal jaren lucht zorgen wat betreft de uitbreidings- en verplaat- ringsbehoefte onder de groothandel en lichte industrie in de regio. Aan terreinen geschikt voor kantoren en high-tech bedrijvigheid is nu reeds een tekort. Het bedrijfsterrein de Goudse Poort in Gouda, waar de laat ste jaren een concentratie van zakelijke dienstverlening in gang is gezet, is ge heel uitgegeven. Over een "opvolger” voor dit terrein beschikt de regio niet. Dit vormde mede aanleiding voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland een ruimtelijk- èconomische toekomstvisie voor Mid den-Holland op te laten stellenIn deze visie, die in juni gepresenteerd zal wor den, wordt uitvoerig ingegaan op on dermeer mogelijke bedrijfsterreinlo- katies voor de diverse bedrijvigheid in de regio. Deze en andere voordelen hebben er toe geleid dat in Midden-Holland sprake is geweest van een gunstige eco nomische wind in de zeilen. De poten ties van de regio dienen, volgens de on derzoekers die het interview met de on dernemers hebben afgenomen, te wor den gezocht bij de kleinere tot middel grote bedrijven die uit industrieel of dienstenoogpunt grote delen van de Randstad als hun afzetmarkt kennen. Daarnaast constateren de onderzoe kers dat Gouda, ten aanzien van de za kelijke dienstverlening, een duidelijke streekfunctie heeft. Een zeer belangrijke gespreksonder werp tijdens de interviewronde was de beschikbare ruimte voor bedrijvigheid in Midden-Holland. De plannen van Rijk en Provincie om een halt toe te roepen aan alle verdere uitbreidingen van de stedelijke gebieden in het Groene Hart, waartoe Midden-Hol land wordt gerekend, staan lijnrecht te genover de potenties van de regio. De huidige bedrijfsterreinreserveringen in het streekplan zijn naar verwachting al onvoldoende voor een normale econo mische ontwikkeling van de gevestigde bedrijvigheid. moet groeien stappen op de trein, bij Moordrecht kwam aan de orde. Aanleg van dit transferium sluit uitstekend aan op de gewenste ontwikkelingsrichting van het gebied ten westen van Gouda, zo werd gesteld. Het overheidsoptreden valt in de ogen van de ondernemers vooral op door het gebrek aan beslissingen en het ontbre ken van eenduidigheid van beleid. Het gebrek aan beslissingen uit zich vooral in de jarenlange discussies rond het Groene Hart, met tegelijkertijd een zwalkend uitgiftebeleid, hetgeen al heeft geleid tot menige ongewenste ontwikkeling. De ondernemers wensen duidelijke streekplannen met oog voor de claims vanuit het bedrijfsleven. Op rijks- en lokaal nivo dienen geen tegen gestelde signalen te worden afgegeven, zoals nu wel het geval is. Daarnaast wordt gesteld dat bedrijfs- terreinbeleid een regionale zaak is die een regionale aanpak vereist. Gemeen telijke samenwerking is in de ogen van de Middenhollandse ondernemers een ’’must”, bij welke uitspraak de KvK zich graag aansluit. De visie van het re gionale bedrijfsleven is inmiddels gro- tendeelds onderschreven door de ge meenten in Midden-Holland. Voor de kinderen zijn er genoeg attrak- ties om de dag door te komen. Grabbe len, pony rijden en een ballonnenwed strijd zijn de bekendste activiteiten op deze 17e rommelmarkt. Uitzendwerk is vaak tijdelijk, maar het is ook een ideale opstap voor kandida ten die op zoek zijn naar een vaste baan. Door het tijdelijke karakter van uitzendwerk kunnen bijvoorbeeld schoolverlaters bij meerdere bedrijven werkervaring opdoen en ondervinden welke baan hen het meeste aanspreekt. Dactylo is een landelijke uitzendorga nisatie met 145 vestigingen door heel Nederland. Onderling wisselen de ves tigingen gegevens aan elkaar uit, het geen betekent dat Dactylo in heel Ne derland iemand aan een baan kan hel pen. Dus, wanneer u op zoek bent naar een baan, kom dan eens vrijblijvend kennismaken met de eigentijdse werk wijze van Dactylo Uitzendburo. Dat hier met vereende krachten een ge werkt is en wordt zal duidelijk zijn. Maar liefst 140 medewerkers zullen die zaterdag actief zijn. Enkele van hen staan klaar om de grotere spullen tegen een redelijk tarief thuis te bezorgen. ten, een werk speciaal geschreven voor deze groep slagwerkers door Jan Al- blas. In het eerste werk werd op realistische wijze een gezin aan de ontbijttafel uit gebeeld. De uitvoering van het tweede werk was indrukwekkend, niet in de laatste plaats door de ferme greep die Jan Alblas op het geheel had. Een voorproefje van wat te verwachten valt als men op deze ingeslagen weg verder gaat. Een compliment voor de slagwer kers en Jan Alblas. Ondanks enige schoonheidsfoutjes, zoals het uit de maat lopen en het laten vallen van de stokken waarmee men jongleerde, was het optreden van de mini- en majoret ten, in samenwerking met de harmo nie, leuk om te zien. Het concert werd afgesloten door een optreden van alle medewerkers, waar bij het licht vervangen werd door bran dende fakkels, hetwelk een goede vondst was van de regie. De bolero-achtige klanken van de drumband, met begeleiding van de har monie en de dansende majoretten, groot en klein, werden door het pu bliek met een warm applaus gewaar deerd. Annie van Rutten praatte het programma vakkundig aan elkaar. In zijn totaliteit was dit concert een goede propaganda voor deze vorm van muziekbeoefening. WADDINXVEEN - Uitzendbureau Dactylo aan de Kleikade houdt ko mende zaterdag 27 april van 10.00- 15.00 uur een banenshow. De Dactylo-banenshow is bedoeld voor iedereen die op zoek is naar een (andere) baan. Dagelijks komen er bij Dactylo vacatures binnen in alle secto ren en beroepen. Naast de vacatures in de administratieve, technisch, (pa- ra)medische en industriële sector, zijn er zelfs mogelijkheden op het gebied van off-shore. WADDINXVEEN - Zaterdagavond om acht uur geeft Jan Mulder een con cert op het orgel van de Brugkerk te Waddinxveen. Jan Mulder is in 1963 te Rotterdam ge boren. Toen hij op 12-jarige leeftijd een talentenjacht won, besloot hij om pianoles te gaan nemen. Dat kreeg Jan toen van de leraar van Pieter van Vol lenhoven. Op het conservatorium stu deert hij nu piano en orgel. Naast virtuoos speler is Jan Mulder een enthousiast koordirigent van het be kende jeugdkoor Vox Jubilans in Wad dinxveen. Het concert van deze avond is gericht op het Koninginnefeest. Daardoor kunnen de bezoekers deze avond veel liederen meezingen, zoals Komt nu met zang en Gelukkig is het land. Ver der worden er werken ten gehore ge bracht van G.F. Handel, A. Vivaldi, J.S. Bach, J. Stanley, Chr. H. Rinck, F. Mendelssohn-Bartholdy, N.J. Lem- mens, E. Gigout en tenslotte van de concertgever zelf, die improviseert over vaderlandse liederen met aan het slot het Wilhelmus. De resultaten van de interviewronde zijn verwerkt in het rapport ’’Kiezen voor Kansen, Marktverkenning econo mische potenties Zuidvleugel Rand stad” dat onlangs is uitgekomen, en waaraan door de Samenwerkende Ka mers van Koophandel in Zuid-Holland is meegewerkt. Enkele andere conclusies van de ge houden interviewronde over het groeien in het Groene Hart zijn: De regio Midden-Holland bezit aan zienlijke potenties en heeft deze de af gelopen jaren ook voor een deel al ge realiseerd. Voor de komende jaren is er behoefte aan extra ruimte voor de verwachte aanhoudende groei. De overheid dient op korte termijn, terdege rekening houdend met econo mische belangen, ruimtelijke beslissin gen te nemen en deze op een consis tente en eenduidige wijze uit te drage en uit te werken. De Waddinxveense ANBO-afdeling, die vorig jaar op 28 mei werd opgericht en spectaculair groeide van 14 naar 224 leden, gaat haar vleugels dus uitslaan. Het bestuur heeft besloten nu ook in de buurtgemeente Boskoop te beginnen ouderen te interesseren voor het werk en het lidmaatschap van de ANBO. Momenteel zijn nog slechts 10 ouderen in Boskoop lid van de ANBO. Omdat Boskoop nog geen eigen afdeling heeft zijn deze ouderen zogenaamde ’’zwe vende leden”, direct resorterend onder het hoofdbestuur te Utrecht. Hoewel de ANBO opkomt voor de col lectieve en individuele belangen van alle ouderen, zoals het in de statuten staat omschreven, zijn het toch de ANBO-afdelingen die de plaatselijke belangen van de ouderen kunnen be hartigen. Het bestuur van de ANBO-afdeling Waddinxveen heeft nu de tien ANBO- leden in Boskoop gevraagd en aange boden zich aan te sluiten bij de afdeling Waddinxveen en te participeren in de activiteiten die de afdeling ontwikkelt. Tot nu toe hebben vier leden positief en enthousiast gereageerd. Gezamelijk gaat men nu proberen ook in Boskoop het ledenaantal uit te breiden en wel licht kan uiteindelijk in Boskoop een nieuwe en eigen ANBO-afdeling ont staan die zelfstandig de belangen van de ouderen in Boskoop kan beharti gen. Onder plaatselijke belangen wordt ver staan belangen aangaande welzijn, ge zondheidszorg, huisvesting, veiligheid en financiën, maar ook zaken zoals re creatie en vrije tijdsbesteding, ledereeen die de leeftijd van 50 jaar heeft bereikt kan lid worden van de ANBO. De ANBO is er voor alle oude ren, ongeacht levenbeschouwing of po litieke kleur. Het lidmaatschap is niet duur. De contributie bedraagt slechts ƒ19,60 voor een alleenstaande en ƒ28,20 voor een echtpaar (per jaar). ANBO-leden ontvangen 11 maal per jaar de ANBO-krant ’’Samen op Weg”, een krant boordevol voor oude ren belangrijke zaken. Leden in Wad dinxveen en Boskoop ontvangen bo vendien 10 maal per jaar het plaatse lijke mededelingenblad ’’Gouwe Nieuws” met lokale informatie en met een voor leden gratis advertentiepagi na. Verder organiseert de afdeling thema bijeenkomsten over allerlei belang rijke zaken. Zo was er een bijeenkomst over ’’Wonen voor Ouderen” en ”het werk van de notaris”. Voor woensdagmiddag 24 april is weer zo’n thema-bijeenkomst georganiseerd over ’’Orgaandonatie”, waar de heer W. de Heus uit Wijk bij Duurstede van Vóór de pauze waren het de muzikan ten van de harmonie onder leiding van Koos de Jong (die dirigent Gerrit de Knegt, wegens een hem overkomen ongeval verving), welke in een geva rieerd concert heel veel uit de muzikale kast haalden. Marsmuziek, symfonische muziek, ro mantische en eigentijdse muziek, disco muziek en street parade. Kortom, voor elk wat wils. Kenmerk van dit concert was de luchtige verpozingsmuziek waar men probleemloos naar kon luisteren. Een zo veelzijdige muziekvereniging als Concordia verdient een pluim als men zo alert reageert op een dirigent, die volkomen onverwacht moet inval len. Een bijzondere pluim verdienen de twee solisten Charlotte van Barne veld, die de solo voor hobo voor haar rekening nam in Sinfonia van Joh. Chr. Bach, waarvan alleen de Andante no 2 werd gespeelden Ingrid Uitholdie so leerde op haar dwarsfluit in een eigen tijdse werk van Ted Huggens Adagio for Flute. Hoewel amateurs niet kunnen concur reren met het technisch niveau van be roemde uitvoeringen, zeker niet als zij nog zo jong zijn, kunnen zij deson danks, door grote betrokkenheid en ei gen klankkleur, die doordringen in het karakter van de muziek die zij uitvoe ren. Dat zij daarbij nerveus waren was merkbaar, maar niet hinderlijk. Na de pauze kwam het spektakel. Daar was eerst het optreden van het slagwer kensemble. Dit ensemble, gevormd uit de vroegere drumband, heeft onder lei ding van Jan Alblas een eerste fase van een meerjarenplan afgesloten. Zij demonstreerden dat in een tweetal werken: Three brothers van de Ameri kaan Michael Colgras en Evenemen-

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13