Nazorg brandweer wordt belangrijker Spectaculaire stijging branden vrouwen Ledenlijst Jaarverslag 1989-1990 vrijwillige brandweer Collecte Disco De Paddestoel Brandweer zoekt Curasao centraal Max Havelaar- koffie helpt koffieboeren Koffiebar Rode Kruis p^ggx p| 4 Brandpreventie Voorlichting Opleiding Wedstrijden Onderscheidingen Keurmerk Salvage” Leden 01828 - 18708 ^FVZ^SCHEMAN A c GAAT U VERHUIZEN? B?KBOE VRHUIZRS Wilt U informatie? WADDINXVEEN ■k S i Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 mei 1991 Een recente brand waar de Waddinxveense vrijwillige brandweer voor in actie moest komen gebeurde in de Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen brandweer van Waddinxveen daadwer kelijk gebruik gemaakt van de dienst van ’’salvage”. Gesteld kan worden dat dit als positief is ervaren. In voorko mende gevallen zal er derhalve we derom een beroep worden gedaan op de zogenaamde ”salvage”-coördina- tor. brandpreventie te stimuleren. Indien er bij de Waddinxveense scho len behoefte blijkt te bestaan aan na dere voorlichting met betrekking tot de brandpreventie, dan zal het Waddinx veense brandweerpersoneel het ko mende jaar een instructie c.q. voorlich ting verzorgen. WADDINXVEEN - De ledenlijst van de Waddinxveense vrijwillige brandweer zag er op Oudejaarsdag 1990 zo uit: R.M. Alblas P. Baan C.J. Bil M. Boeren W.C. Boeren M. Boersma B. F. Boonstoppel jr W. Brandhorst H. Dijkstra T. Esveld C. J.M. v.d. Hoorn M.P. Hilgers R.J.J. Huisman G. J. Huizer P.J.M. v.d. Kley M. Koetsier J.K. Meijer J.H.P. Mulder N. Neeleman D. J. Neven R.S. Olsder A.J. Pelupessy C. de Rooy J.J. Sahetapy A. M. Smit M.L. v.d. Stelt J.J. Spruyt J.W. Vermeulen D. van Vliet H. van Vliet jr B. P. de Vos A.P.N. Wallaart W. v.d. Wees W.M. van Vliet In het kader van de brandpreventieve taak en de brandbestrijding heeft de brandweer in de afgelopen twee jaar bezoeken gebracht aan een aantal on dernemingen, dat zich recent in Wad dinxveen heeft gevestigd. De bedoeling van dergelijke bezoeken is om te bezien of, eventueel in samen spraak met de politie, de noodzaak aanwezig is een zogenaamd aanvals plan te ontwikkelen om bij eventuele calamiteiten adequaat op te kunnen treden. Behalve nieuwe bedrijven heeft de Waddinxveense brandweer eveneens het veilingterrein aan de Bredeweg meerdere malen bezocht en aan ver schillende inspecties onderworpen. Na overleg met het bestuur van de veiling zijn voorzieningen getroffen, in de vorm van geboorde putten, die de blus- watervoorziening op aanvaardbaar ni veau brengen. Ook het komende jaar zullen deze brandpreventiebezoeken gecontinueerd worden. ZEVENHUIZEN - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zeven huizen is er vrijdagavond 17 mei om acht uur weer een praatcafé in koffie bar ’t Praathuis. Er is volop gelegen heid tot biljarten en darten, maar ook om te praten en te kaarten. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Ook op de gezinsbeurs Futura ’90, die op 13 tot en met 15 september 1990 in de tennishal ’’Sniepweg” werd gehou den, ontbrak de Waddinxveense brandweer niet. Leden van het brand weerkorps gunden de bezoekers een blik achter de schermen van de vrijwil lige brandweer. De aanwezigheid van de brandweer op de beurs had een tweeledig doel. Ten eerste werd voorlichting gegeven over brandpreventieve maatregelen in en om het eigen huis. Verder werd in het kader van de ledenwerving aan belang stellenden informatie verschaft over de organisatie van de brandweer en even tueel te volgen brandweeropleidingen. verwonderlijk dat de Max Havelaar- koffies bij een smaaktest van de Consu mentenbond, waarvan de resultaten in oktober 1990 in de Consumentengids werden gepubliceerd, beter uit de bus komen dan andere koffies. Voor alles bieden de voorwaarden van Max Havelaar de kleine koffieboeren echter de mogelijkheid om op eigen kracht richting te geven aan hun ver dere toekomst. Het is nu aan de consu menten te laten zien dat zij de boeren die kans willen geven. De week van de koffie is wellicht aanleiding om Max Havelaar eens te proberen. Voor een lekker bakje leut met het oog op de Derde Wereld. WADDINXVEEN - Nederland is een koffieland bij uitstek. Met een jaarlijks gebruik van ruim 8 kilogram per inwo ner - wat neerkomt op meer dan 200 li ter koffie - zijn wij na de Scandinaviërs de grootste koffiedrinkers ter wereld. We stellen dan ook toenemende eisen aan de kwaliteit en de smaak van de koffie. De prijs die we ervoor betalen, stijgt echter niet. In 1954 betaalden we voor een pak koffie evenveel als nu, terwijl brood bij de bakker bijvoor beeld tien keer zo duur geworden is. Die lage prijs heeft negatieve gevolgen voor de kwaliteit van de koffie. Een lage prijs is natuurlijk voordelig voor de koffieconsument. De koffie boeren kunnen er echter nauwelijks een fatsoenlijk bestaan mee opbou wen. Dat heeft een negatief effect op kwaliteit en smaak van de bonen, die de koffieboeren voor een deel bepalen. Na een nieuwe sterke prijsval in 1989 concludeert de Vereniging van Neder landse Koffiebranders en Theepakkers (VNKT) in haar jaarverslag: ”Het ri sico bestaat dat veel koffieproducenten de lagere opbrengsten zullen trachten te compenseren door de kosten te redu ceren, wat zich met name uit in een ver minderde verzorging van de aanplant. Na verloop van tijd kan dit resulteren in een kwaliteitsvermindering en in een lagere opbrengst per hectare”. Een ho gere rechtvaardige prijs is dus niet al leen in het belang van koffieboeren, maar ook in het belang van de consu ment. aardewerkfabriek De Wigo aan de Noordkade. (Foto: Archief). WADDINXVEEN - Uit het in het pasverschenen jaarverslag 1989-1990 van de Waddinxveense vrijwillige brandweer gepubliceerde overzicht van het aantal uitrukken van de brandweer van het afgelopen jaar blijkt dat zich in de jaren 1989-1990 een spectaculaire toename van het aantal brandmeldingen heeft voorgedaan. Kon in het jaar 1988 nog gesproken worden van een, vanuit brandweeroogpunt bekeken, zeer rustig jaar, de jaren 1989-1990 leverden een tegengesteld beeld op. WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense vrijwillige brandweer wordt de nazorg van de spuitgasten een steeds belangrijker onderdeel. In het pasverschenen jaarverslag 1989-1990 van de lokale brandweer staat dat. zelfs de sterkste onder de vrijwilligers na ernstige calamiteiten blijvende psychische schade kan oplopen als de nazorg niet zo goed mogelijk ge beurt. Voorkomen dienst te worden, dat de bevelvoerder bij een uitruk niet alle beschikbaar aanwezige brandweermensen kan inzetten. een bepaalde periode door de leden van een wedstrijdteam zeer specialis tisch voor een bepaald onderdeel van de wedstrijd moet worden getraind. In het afgelopen jaar is een herziene druk van de brochure over de vrijwil lige brandweer van Waddinxveen ver schenen. In deze brochure wordt infor matie gegeven over de taken van de brandweer, zoals het bussen van bran den, het bevrijden van slachtoffers, het redden van dieren en rampenbestrij ding. Daarnaast wordt in het kort iets over de organisatie van de Waddinxveense brandweer verteld. Bovendien wordt vermeld hoe men tot de vrijwillige brandweer kan toetreden en aan welke voorwaarden men dan moet voldoen. De brochure is kosteloos verkrijgbaar in het gemeentehuis. In het kader van de voorlichting door het Waddinxveense brandweerkorps heeft een aantal groepen van Waddinx veense basisscholen een bezoek aan de brandweerkazerne gebracht. Tijdens deze bezoeken werd door le den van de gemeentelijke brandweer een beeld van hun werkzaamheden ge schetst. Uiteraard kregen de scholieren even eens een rondleiding langs het mate rieel waarover de vrijwillige brandweer beschikt. Sinds 1 september 1988 is het brand- weeronderwijs opgezet volgens een zo genaamd modulair systeem. De veran dering van het opleidingssysteem was noodzakelijk door technologische ont wikkelingen en de centrale rol die de brandweer sinds 1985 heeft in de ram- penbestrij dingsorganisatie Het om die reden opgezette project Reorganisatie Rampenbestrijding heeft geresulteerd in het ontwikkelen van een nieuw opleidingssysteem voor de brandweerorganisatie, de modu laire structuur. Het kenmerkende van de modulaire opleidingsstructuur is, dat in de oplei ding onderscheid wordt gemaakt tus sen de basisopleiding en aanvullende opleidingen. De basisopleiding bestaat uit verplichte- en keuzemodulen. In dien de (deelexamens van de modules, behorende bij een bepaalde functie, met goed gevolg zijn afgelegd, ont vangt men het betreffende diploma. Een consequentie van de modulaire opleidingsstructuur is, dat er duidelijk dient te bestaan over de opbouw en de samenstelling van het brandweerkorps. In verband hiermee is inmiddels een formatieplan voor de brandweer in de laatste fase van voorbereiding. WADDINXVEEN - De Waddinx veense vrijwillige brandweer heeft ook in het afgelopen jaar getracht nieuwe leden te werven. Gelet op de instroom van nieuwe leden is de brandweer hierin redelijk geslaagd. Bovendien zijn per 1 januari 1991 wederom drie nieuwe leden tot het Waddinxveense korps toegetre den. Helaas moet worden gecon stateerd dat zich onder de nieuwe leden vooralsnog geen vrouwen be vinden, aldus brandweercomman dant P. Baan. Tijdens de gezinsbeurs Futura ’90 heeft de Waddinxveense brand weer ook getracht nieuwe leden te werven, waarbij de aandacht mede op vrouwelijke vrijwilligers was ge richt. Concrete resultaten heeft dit tot dusverre niet opgeleverd. In het recente verleden is door mid del van een advertentie in het Weekblad voor Waddinxveen wel getracht vrouwen te interesseren voor de brandweer. In de betref fende oproep werd vermeld dat de voorkeur werd gegeven aan vrou welijke vrijwilligers. Het resultaat van de oproep was, dat slechts één vrouwelijke kandidaat zich meld de. Ervaringen elders in den lande heb ben geleerd dat, indien zich slechts één vrouw zich aanmeldt, de inte grale binnen het korps gedoemd is te mislukken. Het Waddinxveense korps streeft er derhalve naar, dat er minimaal twee vrouwen binnen het korps aangesteld kunnen wor den. De vrouwen ondervinden in die situatie immers steun aan elkaar en kunnen zich zo gemakkelijker een positie verwerven binnen de ’’mannenmaatschappij” van het korps. Om de vrouwelijke integratie daad werkelijk te bewerkstelligen, zal het komende jaar een nieuwe po ging worden ondernomen vrouwen voor de vrijwillige brandweer te in teresseren. Hopelijk meldt zich dan nog een vrouwelijke kandidaat. Ui teraard blijven ook mannelijke kandidaten welkom. Terwijl het er in 1988 nog op leek - be zien over een aantal voorgaande jaren - dat het aantal ’’uitrukken” van de brandweer, ondanks de groei van de Waddinxveense bevolking in het re cente verleden, zich zou stabiliseren op het peil van de eerste helft van het de cennium, leveren de jaren 1989-1990 een indicatie voor het tegendeel op (1980 56, 1981 64, 1982 66, 1983 70, 198468,1985 98,198693,198785,1988 61,1989 91 en 1990 131). De stijgende lijn in met name de jaren 1985-1986 blijkt zich, na een korte sta bilisatie in de jaren 1987-1988, ver sterkt door te zetten in de jaren 1989- 1990. Uit het overzicht van de brandmeldin gen blijkt tevens dat de hulpverlening van de brandweer een steeds belangrij ker rol speelt. Een speciale hulpverle ning van het afgelopen jaar verdient, vanwege haar toch wel bijzondere aard, een extra vermelding, te weten de hulpverlening bij de schade als gevolg van de januaristorm. Tijdens de hevige januaristorm aan het begin 1990 werd vele malen een dank baar beroep op het Waddinxveense brandweerkorps gedaan. De vrijwilli gers van de gemeentelijke brandweer hadden tijdens deze dagen nauwelijks een rustig ogenblik. De ene hulpaan- vraag volgde de andere in snel tempo op. Vanzelfsprekend stelden de gehol pen Waddinxveense burgers de hulp van de vrijwillige brandweer bijzonder op prijs. De raad van de gemeente Waddinx veen heeft in zijn vergadering van 31 ja nuari 1990 dan ook zijn grote waarde ring uitgesproken voor de inzet en het adequaat optreden van onder meer de brandweer bij storm en stormschade. Dat doet de vrijwillige brandweer deugd. Op zaterdag 29 september 1990 zijn de jaarlijkse brandweerwedstrijden in de wedstrijdkring ”10 gemeenten Gouwe- IJssel” in Capelle aan den IJssel gehou den. Ook het Waddinxveense brand weerkorps was dit jaar weer van de par tij. Op de eerste, tweede en derde plaats eindigden respectievelijk de brand weerkorpsen uit Gouda, Driebruggen en Zevenhuizen, welke zich hiermee plaatsten voor de finale-wedstrijd regio "Midden-Holland” op 27 oktober 1990 in Boskoop. In de afgelopen jaren werd weer we derom met een eenheid deelgenomen aan de regionale oefen-/toertocht, die langs een aantal regiogemeenten voerde en waarbij in de bezochte ge meenten diverse opdrachten moesten worden uitgevoerd. De prijsuitreiking vond, evenals in voorgaande jaren, in Waddinxveen plaats. Voor een beperkte deelname aan brandweerwedstrijden door het Wad dinxveen brandweerkorps is bewust ge kozen. De reden hiervan is, dat het Waddinxveense brandweerkorps streeft naar het opleiden/trainen en voor de hand hebben van zogenaamde all-round brandweermensen, die in principe overal inzetbaar zijn. Het bewust trainen voor een brand- weerwedstrijd zou hieraan afbreuk kunnen doen, in die zin dat gedurende WADDINXVEEN - Eind deze maand, begin volgende maand collec teert weer het Rode Kruis. Dit jaar loopt de collecteperiode van 26 mei tot en met 8 juni. Jaarlijks kloppen honderdduizenden mensen aan bij het Rode Kruis, in Ne derland en daarbuiten. Ze vragen om hulp: hulp bij het overleven of hulp bij het draaglijker maken van het leven. Het Nederlandse Rode Kruis vindt dat het zijn menselijke plicht is om die hulp te geven. Het vindt ook dat mensen die om hulp vragen op hulp moeten kun nen rekenen. Maar helpen kost geld. Om te kunnen helpen rekent het Rode Kruis op men sen die ook vinden dat helpen moet. Jaarlijks benadert het Nederlandse Rode Kruis daarvoor de bevolking en wel op verschillende manieren: met een door de PTT bezorgde acceptgiro- mailing; met vrijwillige collectanten die een giftenvelopje of een acceptgiro overhandigen of met een intekenlijst rondgaan. Daarnaast wordt ook in veel plaatsen een straatcollecte gehouden. Met het oog hierop is een aanzet gege ven voor nazorg bij de brandweer in Waddinxveen. Nazorg houdt in dat de brandweermensen, nadat zij gecon fronteerd zijn geweest met psychisch moeilijk verwerkbare situaties bij hulp verlening en/of brand, adequaat wor den opgevangen. Het doel van de na zorg is dat de brandweermensen onder begeleiding in de gelegenheid worden gesteld deze moeilijke situaties te ver werken. Hiertoe kan gebruik gemaakt worden van een zogenaamde ’’belevingseva- luatie”. Een en ander houdt in dat de brandweermensen onder begeleiding, georganiseerd over deze moeilijke er varingen kunnen praten met brand weermensen, die dezelfde ervaring hebben opgedaan. De bedoeling hier van is dat men in de gelegenheid wordt gesteld om de ervaringen onder ogen te zien en van ’’zich af te praten”. Het is daarom van groot belang dat voor deze belevingsevaluatie richtlij nen worden opgesteld om het verwer kingsproces goed te laten verlopen. Bij het Ministerie van Binnenlandse Za ken, directie Brandweer, is hierover in samenspraak met de Rijksspychologi- sche Dienst een werkgroep ingesteld. In afwachting van dergelijke richtlijnen is in overleg met de leden van het brandweerkorps een voorlopige werk wijze afgesproken waarin zonodig, in overleg met de betrokken brandweer man, een beroep zal worden gedaan op de huisarts of de GG en GD. Naar aanleiding van een bijeenkomst van het commandantenoverleg, waar onder meer werd gesproken over het omgaan met mensen die aan traumati sche stress onderhevig zijn of zijn ge weest, zal de korpsleiding deelnemen aan een cursus preventie traumatische stress. De taken van de vrijwillige brandweer zijn mede als gevolg van nieuwe tech nologische en industriële ontwikkelin gen qua moeilijkheidsgraad toegeno men. Dit maakt het noodzakelijk dat de brandweermensen zich bekwamen door het volgen van cursussen. Dit, te zamen met goed materiaal en mate rieel, zorgt er grotendeels voor dat de leden van het brandweerkorps ade quaat kunnen optreden. In dit verband is de aanschaf van de nieuwe brandweerhelm in 1990 van bij zonder belang. Tijdens een speciale bijeenkomst op 10 september 1990 in de brandweerkazerne reikte burge meester C.M. van der Linden de nieuwe brandweerhelmen en -gelaats- stukken uit. De nieuwe uitrustingsstukken van Drëger vervangen de oude en zware brandweerhelmen, waardoor de veilig heid van het brandweerpersoneel nog beter is gegarandeerd. Aan de officiële ingebruikname was ook een instructie voor de Waddinxveense spuitgasten verbonden, zodat iedereen de 35 nieuwe helmen goed weet te gebrui ken. Met de nieuwe helmen is een stap gezet op weg naar een modem en goed toegerust brandweerkorps. Sociale aspecten spelen echter ook een belangrijke rol in het goed functione ren van het brandweerkorps. De perso neelsvereniging speelt hierbij een cen trale rol. Door middel van allerlei acti viteiten van de personeelsvereniging leren de brandweermensen elkaar in een gemoedelijke sfeer kennen. Dit is een belangrijk aspect, omdat de brand weermensen tijdens een aktie immers op elkaar zijn aangewezen. De gezel ligheid wordt beschouwd als een bind middel waardoor kameraadschap en onderling vertrouwen ontstaan. In 1988 startten twee leden van het brandweerkorps, te weten de heren W.M. van Vliet en H.S. Kobrua, met de duikersopleiding voor de brand weer. De reden hiervoor was, dat het bestaande duikteam, gevormd door de heren A.M. Smit, J.C. Spruyt en A.P.N. Wallaart, vanwege hun be roepsmatige activiteiten, overdag niet volledig inzetbaar was. Het was om deze reden dat bij een dui- kalarm, via de alarmcentrale Gouda, overdag automatisch duikassistentie werd aangevraagd. Inmiddels hebben de heren W.M. van Vliet en H.S. Ko brua hun duikersbrevet behaald, zodat het Waddinxveense korps ook overdag weer adequaat bij duikalarm kan op treden. Dit kan tot een besparing van kostbare seconden leiden, die onder bepaalde omstandigheden wellicht van doorslaggevende betekenis kunnen blijken te zijn. In het kader van de rampenbestrijding wordt door de Regionale Brandweer een opleiding verzorgd, die gericht is op de raak van de brandweer tijdens een ramp. Hiertoe is een twintigtal zo genaamde bouwstenen ontwikkeld. Inmiddels hebben vrijwel alle leden van het brandweerkorps de basisoplei ding voor de rampenbestrijding in de vorm van bouwsteen nummer 1, met succes doorlopen en afgerond. Daar naast is een aanvang gemaakt met, af hankelijk van de functie van de betref fende brandweerman in de rampenor ganisatie, het volgen van andere bouw stenen. Tijdens bijzondere bijeenkomsten van de Vrijwillige Brandweer van de ge meente Waddinxveen op 22 mei 1989 en 17 februari 1990 heeft burgemeester C.M. van der Linden aan een aantal le den van het Waddinxveense brand weerkorps een brandweeronderschei- ding van de Koninklijke Nederlandse Brandweervereniging en de Neder landse Vereniging van Brandweercom mandanten uitgereikt. Op 22 mei 1989 ontving de heer J. Nee leman de bronzen medaille met bijbe horende oorkonde voor 12,5 jaar brandweerdienst, terwijl de heer D. van Vliet de verzilverde medaille, met bijbehorende oorkonde kreeg uitge reikt voor 25 jaar brandweerdienst. Het afgelopen jaar werd de heer C. de Rooij onderscheiden met de bronzen medaille met bijbehorende oorkonde voor 12,5 jaar brandweerdienst. Ver der ontvingen de heren C.J.M. van Hoorn J.H.P. Mulder en G. van de Spoel de bronzen gesp met bijbeho rende oorkonde voor 20 jaar brand weerdienst. Tenslotte ontving de heer P. Baan, commandant van de Vrijwillige Brand weer van Waddinxveen, de zilveren gesp met bijbehorende oorkonde. Daarnaast ontving hij een bronzen leg penning (met inscriptie) en een me daille van Brandweer Nederland voor 30 jaar brandweerdienst. Sinds november 1988 zijn er koffies op de markt, die rekening houden met de situatie van de kleine koffieboeren: koffies met het Keurmerk van Max Ha velaar. Koffie met het Keurmerk van Max Havelaar ligt in bijna elke super markt en in alle wereldwinkels. Deze koffie, te herkennen aan het vignet met de koffieboer, is voor de volle honderd procent rechtstreeks ingekocht bij or ganisaties van kleine koffieboeren te gen een prijs die hen bestaanszeker heid garandeert. Van een pak Keur- merkkoffie houden ze ruim één gulden over, van andere koffie nog geen twee kwartjes. Andere belangrijke inkoop- voorwaarden zijn het verstrekken van kredieten en contracten voor langere termijn. Dit pakket van voorwaarden, gegarandeerd door het Max Havelaar Keurmerk, geeft boeren zicht op een beter bestaan. De Max Havelaar-koffieboeren willen nog meer aandacht gaan schenken aan de kwaliteit van de koffie. De prijs die zij via Max Havelaar ontvangen is daar toe een stimulans. Het zijn juist kleine koffieboeren die veel zorg besteden aan hun produkt, veelal samen met de hele familie. Bovendien gaan zij op een vriendelijke manier met het milieu om. Zij hebben geen grote velden en ver bouwen de koffie in hun natuurlijke omgeving, temidden van een geva- Naast de gemeentelijke brandweer heeft ook de preventiecommissie van de Regionale brandweer Midden-Hol land tientallen bezoeken aan verschil lende objecten in de gemeente Wad dinxveen afgelegd, waarbij vele brand- preventie-adviezen zijn afgegeven. Nadat de commandant van de Wad dinxveense brandweer had geconsta teerd, dat er bij de in de gemeente Waddinxveen gevestigde scholen, uit zonderingen daargelaten, weinig aktie werd ondernomen ten aanzien van brandpreventieve maatregelen, heeft het college van Burgemeester en Wet houders een handreiking willen doen. Aangezien het college de wenselijk heid van het nemen van dergelijke maatregelen wilde benadrukken, heeft zij richtlijnen voor het samenstellen van een brandbeveiligingsinstructie c.q. ontruimingsinstructie van de Re gionale Brandweer Midden-Holland aan de directies van de in Waddinxveen gevestigde scholen toegezonden. Zij hoopt hiermee de aanzet tot het nemen van maatregelen op het terrein van de WADDINXVEEN - In het gebouwtje van de wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat wordt vrijdagavond 17 mei de laatste disco-avond van het seizoen gehouden voor de jeugd van 12 tot en met 18 jaar. Na deze avond zal er bijna een half jaar geen grote disco meer komen. Drive-in-discotheek ’’The Flying Dutchman” met dj Ed en dj Rab draait op deze Final Disco alle grote dancehits van het afgelopen jaar en natuurlijk ook van dit moment. De zaal zal om 20.00 uur worden geopend en sluit om 24.00 uur. De entreeprijs is een rijks- daalder. Op vrijdag 24 mei wordt er voor de wat jongere jeugd van 9 tot en met 15 jaar nog een extra disco-avond georgani seerd in De Paddestoel. Dit is ook ge lijk de laatste kleine disco van het sei zoen. Begonnen wordt dan om 19.15 uur en de afsluiting is om 2115 uur. De entree is 1 gulden. In het recente verleden heeft het Wad dinxveense korps, na intern en extern beraad met diverse organisaties en or ganen, besloten gebruik te maken van ’’salvage”. ’’Salvage” omvat alle activiteiten die plaatsvinden direct na het optreden van brandweer, politie en/of justitie en die de bedoeling hebben de schade te be perken. Het afgelopen jaar is, nadat in voorgaande jaren positieve ervaringen in de regio Eindhoven waren opgedaan met ’’salvage”, gewerkt aan het opera tioneel maken van een landelijke ”sal- vage”-structuur. Bij ’’salvage” gaat het om activiteiten die gericht zijn op hulpverlening aan gedupeerden in onmiddellijke aanslui ting op hulpverlening van de kant van de brandweer en politie, ongeacht of de betrokken gedupeerde wel of niet is verzekerd, beperking van schade en een eerste opname van de situatie ten behoeve van de betrokken verzeke raars. Om uniformiteit te krijgen bij een ”sal- vage”-aktie is een zogenaamd ’’draai boek voor ”salvage”-akties” ontwik keld. De hierin beschreven procedures en werkafspraken waarborgen een vol ledige instandhouding van de eigen verantwoordelijkheden en bevoegdhe den van de betrokken functionarissen van brandweer, politie en justitie, zon der dat van hen extra inspanningen worden gevergd. Vanwege de vele positieve aspecten van een landelijke ”salvage”-structuur en naar aanleiding van een positief schrijven van het Ministerie van Bin nenlandse maken, is in het comman dantenoverleg van de regionale brand weer, na een toelichting in woord en beeld van de directeur van ’’salvage”, afgesproken dat ’’salvage” in alle ge meenten van deze brandweerregio werkzaam zal zijn. Inmiddels heeft ook de vrijwillige In 1990 heeft een aantal leden het Wad dinxveense brandweerkorps verlaten. Achtereenvolgens zijn dit H. Mein (brandwacht eerste klas, in dienst ge treden op 1 april 1988, eervol ontslag per 1 mei 1990), H.S. Kobrua (brand wacht eerste klas, in dienst getreden op 1 april 1987, eervol ontslag per 1 okto ber 1990) en G. van de Spoel (brand wacht eerste klas, in dienst getreden op 1 januari 1970, eervol ontslag per 1 ja nuari 1991). In de verslagjaren 1989-1990 zijn de volgende nieuwe leden tot het Wad dinxveense brandweerkorps toegetre den: D.J. Neven (adspirant brand wacht, in dienst gereden per 1 april 1989), B.F. Boonstoppel jr (adspirant brandwacht, in dienst getreden per 15 juni 19900, R.J.J. Huisman (adspirant brandwacht, in dienst getreden per 15 juni 1990) en J.J. Sahetapy (adspirant brandwacht, in dienst getreden per 15 juni 1990). Met ingang van 1 januari 1991 zijn bo vendien nogmaals drie nieuwe leden tot de vrijwillige brandweer toegetre den. Zij hebben het afgelopen jaar kennis gemaakt met het werk van de Waddinxveense brandweer. Tevens werd de heer S.W. van der Wolf aangesteld als beleidsmedewer ker brandweer- en politiezaken op de afdeling Algemene Zaken, sectie Be stuurszaken. Hij fungeert als coördinator van alle brandweeraangelegenheden, zowel binnen als buiten het gemeentehuis. Door de constructie is er, zowel voor het bevoegde gezag als de brandweer, een aanspreekpunt in de organisatie rieerde begroeiing. Het is dan ook niet aanwezig voor alle brandweeraangele- -J~* J- TT genheden. Eenzelfde functie vervult hij ook in de rampenbestrijdingsorga nisatie. Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de personeelsvereniging ’’Jan van der Heijden” op 29 januari 1990 is, als gevolg van het vertrek van één van de bestuursleden, een wijziging in de sa menstelling van het bestuur doorge voerd. De samenstelling van het bestuur is thans als volgt: voorzitter M.L. van der Stelt, secretaris T. Esveldt, penning meester W. van der Wees, overige le den M. Koetsier, J.J. Spruyt en C.H. de Vries. WADDINXVEEN - Dinsdag avond 21 mei houdt de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Waddinxveen, haar laatste avond van dit seizoen in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). Deze avond staat in het teken van Curacao. De heer Edsei A.V. Jes- surun, gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen, komt de aanwezige leden informeren en vertellen over zijn land. Corrie Mook zal op deze avond trakteren op een echte specialiteit van dit eiland. De aanvang van de avond is 20.15 uur. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen VERVOER VERHUIZINGEN -^^HieegenoHien Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen ^77 i z»:3 w.>ww JÉ

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 11