Nevenvestiging makelaardij Weer records BRANDEN IN WADDINXVEEN voor masters De Pater Stress-cursus voor manschappen Be Fair-tennis Boers BV: Acht maal loos alarm Disco- en rap in Luilaknacht Dure bloemen BRIDGE DRIVE hervat competitie =5 in Boskoop Brandweer heeft ook ’n vangzeil I I Zaterdag 18 mei 1991 Beurshal Boskoop Zaal open: 20.00 uur Start programmma: 20.30 uur Breda Stress Winkels Benjamin Beleid I BOSSTOCK WOODKOOP FESTIVAL Voorverkoop kaarten 17,50: aan de zaal 20,00 sigaren mag. Verkley BC straat City music Alphen a/d Rijn De Hoes Bloes Band - Nobody and his business Livin' Blues - Bertus Borgur's groove express Harry Muskee Gang Pagina 21 WADDINXVEEN - Een spectaculaire hoeveelheid brandmeldingen (van 91 in 1989 naar 131 in 1990) en een cursus stresspreventie van de GGD Midden-Holland voor Waddinxveense brandweerlieden. Dat zijn twee aandachttrekkende gegevens uit het pasverschenen jaarverslag 1989-1990 van de Waddinxveense vrijwillige brandweer, die wordt geleid door commandant P. Baan en 34 manschappen telt. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 mei 1991 Aantal 130 120 110 100 90 80 70 60 50 40 30 20 10 0 jaar '84 '85 '86 '80 '81 '82 '83 '87 '88 '89 Brandweer rukt steeds vaker uit komen. ■4 *90 de sporthal ”de Sniep”. Dit jaar werd de grens van 10 mil joen gulden gepasseerd (5,9 mil joen bloemen en 4,1 miljoen plan ten). Het record is vooral omerke- lijk omdat er als gevolg van Hemel vaartsdag slechts vier veildagen wa ren. WADDINXVEEN - Na een weekje vrij heeft Be Fair-tennis de competi tie hervat. Dames-, heren-, mixed-, jongens- en veteranenteams kwamen in actie. Het komende weekeinde zal een uitge breide ploeg van de De Gouwe-mas- ters, waaronder twee debutanten in Breda deelnemen aan masterwedstrij- den. Naast "de oude rotten” Nic Geers en Hans den Boer zal de ploeg waar schijnlijk bestaan uit Niek de Leeuw, die sinds kort in de 30-34 klasse zwemt en twee kersverse masters Tom Co- zijnse en Erik van Leeuwen die hier als Gouwe-masters zullen debuteren. Zoals aangekondigd wordt in de vrij j dagnacht voor Pinksteren een disco- ei» rapspektakel gehouden in de sporthal "de Sniep” aan de Sniepweg in Wadi dinxveen. De toegangsprijs is 12,5(S per persoon. Het Luilakfestijn in dé» nacht van vrijdag 17 op zaterdag 18 me£ duurt van 24.00-06.00 uur. In samenwerking met de grootste drive* in show in de Benlux Maxell Music CD-Videoshow, wordt de Luilaknacht een echt festijn. Als absolute toppei bezoekt een swingende rapper dt sporthal om de bezoekers naar een mu zikaal hoogtepunt te brengen. De beste hits, de meest swingende hou se, new-beat en de lekkerste sixties worden in combinatie met de meest ge varieerde lichtshow en perfecte video clips gepresenteerd. De luilakken wor den zeker wakker geschud tijdens deze avond. In het tweejaarlijkse verslag schrijft brandweercommandant P. Baan dat 1989 en 1990 twee j aren geweest waarin de vrijwillige brandweer veel in actie is gekomen. Er werd in één jaar tijd zo’n 30 procent vaker uitgerukt. Vorig j aar werden 20 buitenbranden en 11 binnenbranden geblust en moesten 12 autobranden en 5 schoorsteenbran den worden bedwongen. Ook was er 18 keer loos alarm. In 60 gevallen werd In de komende jaren zijn er dus volop investeringen in geld, materiaal en menskracht nodig om de Waddinx veense vrijwillige brandweer op het zelfde hoge kwalitatieve peil te hou den. Hierbij springt de opleiding voor rampenbestrijding, duiken en preven tie in het oog. Ook de hulpverlening aan gedupeerden en beperking van de schade ("salvage”) is hierbij aan de or de. Belangrijk zijn de activiteiten ter voor- De groep 24K neemt vrijdagnacht deel aan het disco- en rapspektakel in - - - - BOSKOOP/WADDINXVEEN - De Pater Makelaardij BV van de Schie- landweg in Waddinxveen bereidt niet alleen de bouw van een nieuw kan toorcomplex aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen voor, maar gaat ook een nevenvestiging betrekken in het nieuwbouwcomplex op de hoek Zijde-Koninginneweg in Boskoop. In de klasse 50-plus zou Nico Geers al les op alles zetten om het nationale re cord op de 50 m vrije slag, dat hij vorige week moest afstaan, weer in handen te krijgen. Of het nu de verbeterde keer- punttechniek of de flitsende start was die de Gouwe-master na het bestude ren van de starter op het startblok bracht is niet duidelijk, maar het le verde wel het beoogde resultaat. Met een tijd van 0.28.75, hetgeen een ver betering van 0.02 sec betekende, bracht hij de titel weer op zijn naam. Ook op de 50 m vlinderslag zou hij goed uit de verf komen. In een goede race zou hij zijn NR van vorige week (0.34.05) op 0.32.7 brengen en daar mee tevens als eerste aantikken. Na deze extra inspanningen zou Nic op de overige nummers weliswaar als eerste eindigen maar zaten er verder geen nieuwe records meer in. (100 m vrije slag 1.04.76; 50 m rugslag 0.37.8 en 100 m wisselslag 1.18.89). WADDINXVEEN - Na de successen Van het vorige weekeinde in Zwijn- drecht, hebben de master-swimmers van De Gouwe op zondag 5 mei in Al melo wederom beslag weten te leggen op een aantal Nederlandse records. Zoals vorige week gebleken leverde vooral de meer technische aanpak van de veteranen dit seizoen een belang rijke bijdrage aan de verbetering van hun prestaties. Door het derde damesteam werden drie voorgaande speeldagen met ver lies afgesloten. Maar nu kwam het team van Marjan van Peet met 3-2 winst terug van DDH in Zwijndrecht. Joke van Hooft won haar single: 6-4/6- 3. Wil Hogenelst won haar single met 6- 3 en 6-0. Het dubbelspel van Jopie Boonstoppel met Sil Hogenelst werd ook vlot gewonnen en wel met 6-0/6-2. Team 4 behaalde een winst van 4-1 te gen SLV uit Schiedam. De damesdub- bel van Martje Jansma met Jeanette Malestein, werd 7-5/3-6/6-4. die van Yvonne de Koekkoek met Marleen Kroes 6-3/6-2 en die van Yvonne mnet Jeanette werd 6-4/6-4. Marleen Kroes, single spelend, won met 6-3 en 6-2. Team 6 kam tegen Sluipers 4 op 3-2 winst. De gewonnen partijen waren van Henny Poot, single, 6-2Z4-6/6-2. Vervolgens de damesdubbel Jose van Heel met Maya van Termey (6-3Z6-3). De damesdubbel Henny met Maya werd 6-2/6-1 Team 7 kon thuis spelend tegen Be Quick uit Maassluis slechts twee singles binnen halen, Hiervoor zorgden Corrie Revet met 6-2/6-1 en Jeanne Claassen. Jeanne maakte het heel spannend. Tie break was nodig voor de eerste set. Set standen werden 7-6 en 7-5. Drie dubbel spelen werden door de Maassluis-da- mes gewonnen. Team 8 speelde met invalster Mary Vermeulen in Rozenburg en kwam thuis met 3-2 winst. De damesdubbel Mary met Barbel Schouten werd 7-5 en 7-6. Lenie Blanken met Barbel kwam op 6-2 en 6-2. Lenie won tevens haar single, zij het na drie sets: 6-3/3-6Z6-4. Team 9 van Ria Bakker had deze keer alles tegen in de wedstrijden met dames uit Krimpen. Speciaal de sterkste van het Krimpense team viel op. De dag werd afgesloten met 0-5 verlies. Team 11 had evenwel alles mee en kwam op 5-0 winst tegen Waddinxveen 6. Alle partijen werden in 2 sets gewon nen. Marjan Bons was door griep ge veld, maar werd goed vervangen door Ekkie Bom. De andere speelsters wa ren Nelly v.d. Velde, captain Krina Smit en Henny Joling. Jongens tot en met 14 jaar hadden het zaterdag druk met hun tegenstanders. Het werd 4-1 voor Be Fair. Joram Kos ter verloor zijn enkelspel in drie sets, maar samen met Kees Kool won hij de herendubbel, ook in drie sets. koming van stress bij de Waddinx veense spuitgasten en hulpverleners. De cursus die zij op dit terrein volgen wordt gegeven door een arts van de GGD Midden-Holland. Brandweerlieden krijgen nameijk ge regeld te maken met schokkende erva ringen, waarbij beroepsmatige begelei ding in de verwerking ervan niet gemist kan worden. De korpsleiding deed al eerder een cur sus preventie traumatische stress. De stress-cursus voor de manschappen is daar een direct gevolg van. In kleine groepjes krijgen de spuitgasten van de GGD-arts in vier bijeenkomsten de ge legenheid hun ervaringen te spuiten. In het natraject zijn ook de huisarts en medisch specialisten bij de nazorg be trokken indien de brandweerman blij vend problemen in zijn functioneren zou ondervinden. Nog deze zomer hoogwaarschijnlijk kort voor of na de bouwvakvakantie - zal het voormalige winkelpand van ’t Warenhuis in Boskoop gesloopt wor den en plaats maken voor moderne nieuwbouw, passend in de vernieuwing van het centrum van het kwekersdorp. Deze nieuwbouw gaat ruimte bieden aan enkele winkels en bedrijven. Voorts komen in de voormalige show room van Hooftman, welke garage naar Coenecoop in Waddinxveen is verhuisd, een reisbureau en makelaar dij De Pater BV te zitten. De nieuwbouw op de hoek Zijde-Ko ninginneweg moet niet alleen aanslui ten op het nieuwe en in aanbouw zijnde Boskoop Centrum Plan (het maakt er óok deel van uit) maar ook passen in het totale centrum van Boskoop. Zoals het op papier staat straalt het ontwerp een zekere klasse uit, het heeft allure. Dit wordt veroorzaakt door een tamelijk monumentale vormgeving en de materiaalkeuze: baksteen en glas. Hiervoor is bewust gekozen, zo laten W. Verweij en N. Lieve van VOF Bos koop Centrum Plan weten, daar dit deel van het project heel centraal is ge legen in het centrum van Boskoop. Juist op deze plek komt straks de zo be langrijke oversteekplaats die een scha kel vormt tussen noord en zuid. Dit plan behelst in het totaalgebeuren de fasen 2 en 3, nadat eerder aan de Voorofscheweg al met fase 1 is begon nen. De oplevering zal echter niet ge lijktijdig kunnen plaatsvinden, zoals aanvankelijk het uitgangspunt was. Op enkele ruimtes voor winkels en be drijven na is het grootste deel van het nieuwe project al verhuurd. Daarom zullen de bouwactiviteiten na de bouw- Bij de planten lag de omzet welis- waar 1 procent lager, maar was er ook 25 procent minder aanvoer. De gemiddelde prijs nam hierdoor toe met 26 procent. In de Moederdagweek werd ook nog het week-omzetrecord gebro- ken. Tot nu toe was het record van Bloemenveiling Berkel 8,4 miljoen 2 gulden, Dit komt tot uiting in de omzetcij--] fers die werden gerealiseerd. Bloe-N menveiling Berkel realiseerde eenj 19 procent meer omzet ten opzichte van de Moederdagweek in 1999, terwijl de hoeveelheid aange-‘ voerde bloemen 18 procent lager. Dit betekent dat de prijzen dit jaar' 37 procent hoger waren. Uitgesplitst naar bloemen en plan- ten ontstaat een vergelijkbaar beeld. Bij de bloemen was de om- zet 38 procent hoger, de aanvoer 16 J procent minder en verbeterde de gemiddelde prijs met maar liefst 54 procent. vakvakantie een aanvang nemen. Be- ganegronds komt op de in het oog lo pende hoek Zijde-Koniginneweg een nieuwe vestiging van Blue Star (dames- heren- en vrijetijdskleding) met een oppervlakte van 80 vierkante meter. Daarnaast aan de Koninginneweg een nieuw onderkomen door drogisterij Kruidvat, dat met 210 vierkante meter de grootste huurder wordt. Aan de Zijde nestelt Opdrachtfoto zich naast Blue Star. Boven de winkels ko men op de eerste verdieping winkels in de schoonheids- en cosmeticasfeer. Jenny Baak opent er haar nieuwe schoonheidssalon terwijl ook Snel Hairstyling er onderdak vindt. Twee ruimtes op deze verdieping zijn nog niet verhuurd, maar er is wel belang stelling van bedrijven die zich in deze branche bezighouden. Nog niet is precies bekend welke be drijven zich op de tweede en hoogste verdieping zullen vestigen. Er zijn ver schillende mogelijkheden zodat de ruimte plaats kan bieden aan één of meerdere bedrijven. Bij de bouw van de nieuwe winkels op de plaats van het huidige Warenhuis zal het overigens niet blijven. De voorma lige showroom van autobedrijf Hooft man aan de Zijde zal worden aangepast en gaat onderdak bieden aan een reis bureau en makelaardij De Pater BV. Linda Kranenburg opent er een reisbu reau met het uitgangspunt dat vrije tijdsbesteding steeds belangrijker wordt. Makelaardij De Pater is geen onbekende in Boskoop en koos voor een vestiging met het oog op de vele ac tiviteiten in het boomkwekersdorp. Gezien vanuit de richting hefbrug moet dan weer sprake zijn van eenheid door een aaneengesloten rij publiektrek- kende winkels in combinatie met de be staande juwelier Colpa, een bank en een nieuwe apotheek. Geruchten over het niet doorgaan van de nieuwe apo theek, annex drogisterijworden in alle toonaarden ontkend. Naast deze apo theek komt een doorsteek naar het cen traal gelegen parkeerterrein bij super markt AH. De realisering van het Boskoop Cen trum Plan verloopt bijna volgens plan. Nadat op 6 november 1990 de eerste paal aan de Voorofscheweg werd gesla gen door burgemeester J.J. Spros, is de eerste fase met een korte vorstonder- breking voorspoedig verlopen. Er wordt van uit gegaan dat de oplevering van deze fase eind van dit jaar mogelijk moet zijn. Door de vorstperiode is de start van de fasen 2 en 3 iets vertraagd. Deze zomer wordt echter begonnen, met daarbij ook fase 4: herbouw op de plek van ’t Warenhuis eveneens rond de bouwvak vakantie. De vernieuwing van cen- trum-zuid zal dan in snel tempo gestalte krijgen. Geert Verhoeff had drie sets nodig om zijn enkel te winnen. Geert en Mees van Rijswijk wonnen hun dubbel, ook al in drie sets. Kees en Mees wonnen als dubbel met de setstanden 6-4 en 6-0. Heren-veteranen team 2 had drie par tijen winst en twee verlies tegen Rozen burg. De herendubbel van Fred de Winter met Johan de Feyter ging naar de tegenstanders. Ook de samenspe lende John Welleman en Chris Waage- naar kwamen niet tot winst. Cor Fels met Chris werd een drie-setter met winst. Fred de Winter met John Welleman werd 6-2Z6-4 en Cor Fels kwam samen met Johan uit op 6-4/6-1. Als veteraan speelt men uitsluitend dubbels. Het team heren 2 speelde op eigen ter rein tegen Stellendam. Twee van de vijf wedstrijden werden gewonnen en wel beide in drie sets. Frits van Kempen zorgde voor winst in zijn enkelspel. Ru dolf Klaric en John v.d. Plasse noteer den winst in de herendubbel. In team 7 werd hard gevochten door de heren, maar tot echte winst kwamen ze niet. Deze keer 2-3 verlies in Stolwijk. Jan Kuyer won vlot zijn enkel met 6-1 en 6-2. Samenspelend met Rob Schol ten werd de herendubbel gewonnen met 6-3Z6-4. Team 10 kwam als overwinnaar uit de strijd tegen SLV 6 dat uit Schiedam overkwam. Heren-enkel van Ron de Gunst had een tie-break. Setstanden 7- 6/6-3. Opnieuw had hij een tie-break nodig in het herendubbel met Jan Joet- sier. Het werd 6-2 en 7-6. Peter Bey en Jan Koetsier kwamen in hun dubbel op 5-7/6-3Z6-2. Mixed-team 2, dat in de derde klasse speelt, kwam tot slechts twee winstpun ten en wel in het enkelspel van Sigrid van Dijk met de setstanden 6-1 en 6-3 en in herenenkel van Simon van Geme ten: 6-1/6-4. Er werd gespeeld tegen het sterke team Phoenix 2 uit Rotter dam. Team 4 komt uit in de zesde klasse, maar ziet zachtjes al promotie naar de vijfde klasse komen. Een 5-0 winst werd bereikt tegen Reyerbos 5 uit Rid derkerk, dat op de tweede plaats staat in de poule waarin team 4 speelt. De trotse overwinnaars zijn Antoinet Vis, Jeroen van Tol, Joke v.d. Meer en Arie van Eyck. Kapitein Ans de Jong stond reserve en dirigeerde de zaken vanaf de wal. WADDINXVEEN - Door de bridge club Waddinxveen wordt in het kader van de Waddinxveense Sportweek ook dit jaar weer de traditionele bridge drive georganiseerd en wel op woens dag 5 juni. Zoals gewoonlijk wordt de drive ge houden in "Het Trefpunt” (Stations straat). Aan vang 20.00 uur precies. Inschrijfgeld 15,- per paar (aan de zaal te voldoen). In elke lijn van acht paren worden drie prijzen beschikbaar gesteld (bij 16 paren dus zes prijzen). Men kan zich telefonisch melden bij de navolgende leden van het bestuur mevr. L.C. Ebens-van Gelder (01828- 13718), H. van As (01828-16648), W. Moons (01828-12398) en J.M.G. Stra- ver (02828-14717). In verband met de grote belangstelling en de beperkte speelruimte is spoedige aanmelding dringend gewenst. Mees- terpunten zijn voor deze drive aange vraagd. WADDINXVEEN - De Waddinx veense vrijwillige brandweer heeft ook behoorlijk last van loos alarm, mede door slecht functionerende automati sche brandmelders. Het meeste loos alarm was in 1989 en in 1990 afkomstig van transportbedrijf Boers BV (acht maal). In het rijtje loos alarm komen ook voor restaurant De Gouwe Dis, Duik alarm Kanaaldijk, Beukenhof 3, J. Dorrekenskade 50, Van Stijn Meu- belfabr. Wilhelminakade, Rijksweg A 12, Huize Souburgh, Autobrand A 12, Axis Coenecoop, Computercentrum Beukenhof, Standby storing alarmont- vangst en zenders, Van Wijk Brede- weg, Wingerd 454, Kanaaldijk, Beu kenhof Computer Centrum, Boers B.V. (8 x), 2e bloksweg (vuilverbran ding), vrachtwagen in brand A 12, Anne Frank-Centrum, Huize Sou burgh (verbrand brood in broodroos ter), test Woubrechterf 2-10, bejaar dencentrum Anne Frank, Zuidkade 1. Ook in de 60-plus zou de benjamin van De Gouwe in deze klasse, Hans den Boer, wee twee Nederlandse records verbeteren. Het betrof dit keer de 10 m schoolslag. Hans bracht na zijn race 1.31.7 op de klokken wat naast een eer ste plaats tevens een nieuw nationaal record betekende. Met een rustig ge zwommen 50 m vrije slag waarop hij in 0.32.9 als eerste aankwam zwom Hans een tweede Nederlands record en wel op de 200 m schoolslag in 3.23.9. Volgens zijn commentaar na de race had dit nog wel sneller gekund want: "In mijn snelle dagen in de 55-plus klasse had ik al eens 3.16.0 gezwom men, maar ik heb op deze afstand moeite met de juiste verdeling van mijn krachten. Ik had de indruk dat ik aan het einde nog over had”, aldus de vete raan. Tenslotte zou hij op de 50 m schoolslag in 0.41.6 eerste worden. BLEISWIJK - Jarenlang stegen de- bloemenprijzen in de week voor! Moederdag naar grote hoogte. In’, 1989 en 1990 was daar evenwel) geen sprake van. Dit jaar echter» was het beeld weer als vanouds. De I bloemen en planten waren zeer1 duur. hulp verleend, zoals bij wateroverlast, stormschade, vastzittende iften en ver keersongevallen. De hevige jauaris- torm in 1990 bracht geen enkel ogen blik rust. De brandweer heeft hierbij niet alleen meer te maken met haar oorspronke lijke taak van brandbestrijding. "De laatste jaren blijkt zich een ontwikke ling te hebben voorgedaan, waarbij een groot deel van haar taak bestaat uit het verlenen van hulp in een zeer geva rieerde vorm”, aldus Piet Baan. Daarnaast heeft de brandweer inge volge de Rampenwet en Brandweerwet 1985 in de rampenorganisatie een pro minente rol toegewezen gekregen. Ten gevolge van de opheffing van de Be scherming Bevolking (BB) heeft in het kader van de rampenbestrijding een aanzienlijke verschuiving van taken in de richting van de regionale en ge meentelijke brandweer plaatsgevon den. Met het oog hierop hebben de leden van het korps, naast de eigenlijke brandweeropleiding, ook de afgelopen jaren weer specifiek op de rampentaak toegespitste opleidingen gevolgd. Bo vendien werd aan een aantal oefenin gen deelgenomen, P. Baan: "Als gevolg van belangrijke ontwikkelingen, zoals een omvangrijke nieuwbouw van woningen en een forse uitbreiding van de industrie zal de brandweerzorg binnen de Waddinx veense gemeentegrenzen aan de eisen van de tijd moeten blijven voldoen. Geconstateerd kan worden dat er de komende jaren forse investeringen ten aanzien van de gemeentelijke brand weerzorg plaats zullen moeten vinden. De aanschaf van de nieuwe brandweer- helmen in 1991 vormt daartoe een eer ste aanzet. "Het leidt geen twijfel dat ook de ram pentaak een aantal consequenties, zo wel financieel als organisatorisch, voor de gemeentelijke brandweer zal heb ben. Vanzelfsprekend dient in het ka der van het materiaal- en personeels- plan te worden aangegeven hoe een en ander in de komende jaren het best kan worden gerealiseerd, dat wil zeggen dat een nauwkeurig afweging van moge lijke alternatieven zal moeten plaatvin- den”. Alleen indien er een duidelijke visie is hoe de taak en de daarmee samenhan gende organisatie van de brandweer er nu en in de toekomst uit dient te zien, kan de continuïteit in het functioneren gewaarborgd blijven, stelt de Wad dinxveense brandweercommandant. De brandweer zal in dat geval haar be langrijke taak kunnen blijven vervul len. Om de continuïteit, met name in de korpsleiding, te kunnen waarborgen, heeft (vooruitlopend hierop) al een drietal brandweermensen in 1989 reeds een aanvang met de cursus onder- brandmeester gemaakt. Deze grafiek geeft aan hoe het uitrukken van de Waddinxveense vrijwillige brandweer de laatste tijd is toegenomen. Werd in 198056 maal in actie gekomen, vorig jaar was dat 131 maal. In vergelijking met 1989 is dat een stijging van 30procent. Grafiek: Gemeente Waddinxveen). WADDINXVEEN - De Waddinx veense vrijwillige brandweer heeft vijf bluseenheden. Het gaat hier om een autospuit hoge- en lage druk MV (chas sis Mercedes, opbouw Kronenburg), bouwjaar 1978, voorzien van een mobi- lofooninstallatie; een Mercedes man- schappen/materiaalwagen met 2-wie- lige aanhanger-motorspuit MV type Kronenburg junior C met Volkswagen 1600 industriemotor en aanhanger poe- der-blusser (p 250), het geheel van het bouwjaar 1975 en voorzien van een mo- bilofooninstallatie; een Simca bestel auto bouwjaar 1985, onder andere voorzien van kleine blusmiddelen, perslucht-apparaat en enig klein ge reedschap, de kleine klussen- of com- mandowagen, voorzien van een mobi- lofooninstallatie en twee draagbare motorspuitjes lage druk KV. Niet meer in gebruik zijn een Magirus autospuit bouwjaar 1927 lage druk MV en een brandspuitje (geschonken door fa. Bremmer) bouwjaar 1901. Voorts beschikken de spuitgasten over persluchtapparatuur, compleet met persluchtmaskers en zuurstofcylinders en duikersuitrusting compleet be staande uit droogpakken, zuurstofcy linders, longautomaten en maskers. Als overig (hulpverlenings)materiaal is aanwezig een spreidvijzel, een hefkus- sen, een redschaar, twee portopowers, een tirfor, twee lichtaggregaten, een pneumatische lichtmast (incl. set lam pen), lieren, motorpompjes, motor- pompaggregaat voor aandrijving, spreidvijzel e.d. straatwaterkanon, motorkettingzaag en een vangzeil. Voor verbinding en alarmering kan ge bruik worden gemaakt van drie mobi lofoons (regio-eigendom), één op elk uitrukvoertuig, vier portofoons en 23 oproep-ontvangers ("piepers”), merk BMD-Motorola. Volgens de gemeente en de rijkspolitie» leert de ervaring dat de Luilakvierin^ soms gepaard gaat met onder meer ernj{ stige geluidsoverlast, alsmede het aan-* richten van vernielingen. Voor de Waddinxveense rijkspolitie is? dit aanleiding om op te treden tegen ex-jj cessen, dat wil zeggen dat de politie zal* optreden tegen verkeersovertreding gen, het veroorzaken van verkeersge-a vaarlijke situaties, het plegen van ver-j nielingen en het veroorzaken van over-» last. De rijkspolitie zal de ouders van min-E derjarige kinderen die tijdens de luilak-j viering strafbare feiten plegen of daar-» bij betrokken zijn, na verhoor van dezes kinderen, uitnodigen nog dezelfdej nacht op het bureau van de rijkspolitie* te verschijnen. De rijkspolitie laat echter ook weten oogluikend te zullen toestaan dat de Waddinxveense jeugd in het kader van de Luilakviering zaterdagmorgen 18 mei vanaf 04.00 uur slapers wekt, on der de voorwaarde dat dit niet op een al te hinderlijke wijze gebeurt. Voorts adviseert zij de inwoners van de J gemeente om preventieve maatregelen te treffen, zoals het uitzetten van dé deurbel en het niet onbeheerd buiten laten staan van allerlei goederen, om zodoende eventuele ergernis te voor-

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 21