Actie voor Buitenbad weer open Groen licht Waddinxveen tennis RTW brengt oratorium Expositie aquarellen en poppen Europees record voor Nico Geers telt 11 jeugdteams verkiezing waterschap Twee vrouwen kandidaat voor rondweg Project voor muzikanten ’’Paulus” Nico de Leeuw 40 jaar bij Ottevanger B.V. Kamermuziek in kerk van Zevenhuizen Van Gouwebad ”de Sniep” Informatie- avond Annie M.G. Schmidtschool Zondag Gebouwd Ongebouwd AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 mei 1991 Pagina 27 4 i en De Waddinxvener Nico de Leeuw kreeg de gouden eremedaille van de Nederlandse Maatschappij voor Nijver- i rink en invalster Justna Benschop) doet het zeer goed. Na 3 wedstrijddagen hebben ze het maximum aan punten behaald 15 en staan daardoor op de eerste plaats met zelfs 7 punten voor sprong op de 2e in de poule. Het gemengd team t/m 17 jaar3e klasse (Edmund Cheung, Hassan Choukri, Tessa Koster, Marcelina Oosthoek en invaller Paul Sijl) heeft na 4 dagen de 4 sterkste tegenstanders gehad en daar door pas 2 punten binnen kunnen ha len, maar de hoop is nu op de volgende 3 ontmoetingen gevestigd. NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIE BEDRIJF Door de aanleg van deze nieuwe weg worden twee doelen gediend, te weten een betere bereikbaarheid van het be drijfsterrein en een vermindering van de verkeersdruk op de kruispunten Dreef en Sniepweg. Met name voor het vrachtverkeer zal de situatie aanmer kelijk verbeteren. De realisering zal plaatsvinden na verwerving van de ei gendom van de betreffende gronden door de gemeente. Bij FOCWA Garantiebedrijf GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828)12588 Waddinxveen Het jongensteam t/m 17 jaar (Jeroen Terpstra, Roelof Tettero, Kees Hoo- gendoorn, Willen Bloem) heeft alleen de eerste dag met 2-3 verloren maar verder met 5-0,4-1 en 3-2 gewonnen en zo in totaal 14 punten behaald. deze keer ook een paar troeven. In de 30-35 klasse kon Niek de Leeuw op de 50m schoolslag de tweede plaats op zijn naam brengen in 0.36.89. Op de 50m vlinderslag ging het net allemaal even wat te snel voor deze veteraan en ein digde hij in 0.33.40 als vijfde en ook op de 50m vrije slag waar het er altijd al zeer hard aantoe gaat bleef hij met 0.29.84 net buiten de prijzen. Óp de 200m schoolslag klasseerde Niek zich in 3.01.57 als vierde. De Gouwe ’’masters” ploeg werd dit maal versterkt met de debutant Eric v. Leeuwen die in de klasse 30-35 aan de start zou komen. Eric zwom tijdens deze wedstrijden een aantal prima tij den maar zou helaas net buiten de me dailles vallen. (100m vrije slag 1.03.99 zesde; 400m vrije slag 5.04.4 vijfde en 50m vrije slag 0.29.09 vierde). WADDINXVEEN - Van zaterdag 18 mei t/m 31 augustus opent het Gou webad ”de Sniep” in Waddinxveen weer haar buitenbadpoorten. WADDINXVEEN - Bij Waddinxveen-tennis zijn dit seizoen 8 jeugd teams op zaterdag actief en 3 jeugdteams op zondag. heid en Handel voor zijn 40-jarig dienstverband bij Ottevanger Machinefabrieken BV in Moerkapelle. Rechts di recteur D.W. Ottevanger. (Foto: Ottevanger BV). WADDINXVEEN - Voor de op woensdag 22 mei te houden verkiezin gen van leden voor het algemeen bestuur van het waterschap Meer en Woude staan 6 Waddinxveense kandidaten (en even zoveel plaatsvergan- gers) van de 13 kandidaten. WADDINXVEEN - In de categorie gebouwd is de Waddinxveense Maria Wientjens-van der Velden de enige vrouwelijke kandidaat voor de op woensdag 22 mei te houden bestuurs verkiezing voor het waterschap Meer en Woude. Voor de categorie onge bouwd is C.A. Sinnema-v.d. Brand de enige vrouwelijke kandidaat. De Waddinxveense kandidaten in dis trict 1 zijn: men zo de verrichtingen van de klein tjes gadeslaan. Tijdens of na het buitenzwemmen kan ook gebruik worden gemaakt van alle elementen van het sub-tropische zwembad. De tarieven van het binnen- en buitenzwemmen zijn gelijk gehou den. Iedere dag kan men van 06.45 - 10.00 uur en van 11.00 - 19.45 uur zwemmen (behalve op donderdag tot 08.30 en vanaf 12.00 uur) en in de weekeinden van 10.00 - 16.30 uur. In tegenstelling tot de afgelopen winter kan men in het komende zomerseizoen zelfs tot 10.00 uur ’s ochtends gebruik maken van het goedkope ’’vroege vo- geltarief’. In de laatste week van het zomersei zoen van 26 augustus t/m 30 augustus zal na verloop van enige jaren weer de Zwemvierdaagse worden georgani seerd. WADDINXVEEN - Maandagavond 27 mei om acht uur zal er in de open bare Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof 3) een informatieavond gegeven worden voor de ouders van de kleuters van groep 1 Ook degenen, die van plan zijn hun kind in de loop van het komend school jaar in te schrijven, zijn van harte wel kom. Informatie zal gegeven worden over de manier van werken in de kleu tergroepen. Verder is er ook gelegen heid om vragen te stellen over de gang van zaken op school. Tijdens de grote renovatie en nieuw bouw van het subtropisch zwembad is ook dit gedeelte van het complex gron dig opgeknapt en aangepast. Zo is on dermeer een nieuwe waterzuiverings installatie aangebracht, een (beperkte) zonneweide aangelegd en nieuwe sani taire voorzieningen zijn geïnstalleerd. Dankzij de ingebruikname van de energiebezuinigende warmtekracht- koppelingsinstallatie kan nu ook het buitenbad bij verwarmd worden. Via het sub-tropische bad is middels een schuifpui het buitengebeuren te berei ken. Dit houdt in dat alle buitenzwem mers gebruik kunnen maken van de overdekte, verwarmde kleedfacilitei- ten. -- en Faunabeheer en is tevens coördina tor Consulentenschappen. De heer Re- voort heeft met name interesse in na-C tuurbeheer en -ontwikkeling. Plaatsvervanger A.M. ZANDIJK, Schuberthof 55 te Waddinxveen is ver tegenwoordiger van een landelijk dag blad. Hij is geïnteresseerd in water- schapsaangelegenheden. W. WATERREUS, Lindengaarde 1 te Waddinxveen is management consul tant. De heer Waterreus is lid van pro vinciale staten van Zuid-Holland. Hij heeft bestuurlijke belangstelling voor' het waterschap. Plaatsvervanger J.A. HIELEMA, Vondellaan 7 te Waddinxveen is lid van de gemeenteraad van Waddinxveen. De heer Hielema heeft eveneens be stuurlijke belangstelling voor het wa terschap. M.C. WIENTJES-V.D. VELDEN, Distelveld 18 te Waddinxveen is lid van de gemeenteraad van Waddinxveen en bestuurslid van het intergemeentelijk samenwerkingsorgaan Midden-Hol- land. Mevrouw Wientjens-van der Vel-- den levert graag een bijdrage ten be hoeve van een verantwoord econo misch en recreatief gebruik van water en waterstaatswerken. Plaatsvervanger H.D. VINK, Weide- zoom 5 te Waddinxveen is administra- tie-adviseur. Hij is bestuurslid van een V VD-afdeling. De heer Vink voelt zich bestuurlijk betrokken bij het water- schapsgebeuren. WADDINXVEEN - Tijdens een na tionale ’’Masters” zwemontmoeting, georganiseerd in Breda door Old Dutch, heeft de Gouwe-veteraan Nico Geers een nieuw Europees record ge zwommen op de 200m rugslag in de klasse 55-59 jaar. Geers bracht het nieuwe record, in een uitstekend opge bouwde, race op 2.53.91. Naast de gouden medaille op dit num mer zou de Gouwe ’’master” nog een aantal uitstekende prestaties neerzet ten. Op de 100m vlinderslag eindigde hij als tweede in 1.09.23. Op de 400m vrije slag was Nico evenwel weer goed op dreef, hier won hij in 5.12.09. De 50m vrije slag deed hij wat rustiger, waardoor een verdere verbetering van zijn Nederlands record van vorige week er ditmaal niet inzat, en werd met 0.29.39 tweede. De oudste Gouwe zwemmer, Hans den Boer, ditmaal geplaagd door een hand- blessure, zag op de 50m schoolslag toch kans om nog wat van zijn inschrijfgeld af te snoepen. Hij werd daarmee eerste in 0.40.99. Ook op de 200m schoolslag was hij niet te stuiten en tikte hij in 3.24.48 als eerste aan. In de jongere groepen had de Gouwe cob Catsiaan 53 te Waddinxveen is bos wachter in het Recreatieschap Bospark (Gouwebos) te Waddinxveen. Me vrouw Sinnema heeft bijzondere inte resse in waterschapsaangelegenheden. Plaatsvervanger K. SINNEMA, Jacob Catsiaan 53 te Waddinxveen is adjunct accountant bij een bank. De heer Sin nema oefent verscheidene kerkelijke functies uit en is CNV-bestuurslid. Hij wil met name voor de belangen van om wonenden van het Bospark in het wa terschap opkomen. Op zaterdag spelen er 8 jeugdteams competitie. Het gemengd team hoofd klasse t/m 14 jaar Paulien Knieriem, Stephanie Kok, Victor Boeve en Timo Termeer) heeft het tot nu toe erg moei lijk gehad. Ze moesten tegen veel kin deren tennissen die op Regio- of Dis- tricts-training zitten en hebben na 4 wedstrijddagen 6 punten bij elkaar ge speeld. Het gemengd team t/m 14 jaar 2e klasse (Renate Westevink, Evelien Terpstra, Han Knechting, Bob van Leeuwen en invaller Gert-Jan van Heemst) heeft nog alle 4 keren gewonnen en staat met 14 punten samen met het team uit Bleiswijk (ook ongeslagen) aan kop. Het meisjesteam t/m 14 jaar (Yuen Kwan Tsang, Inge Koop, Marije en Bebby Ferber) heeft op de 4e wed strijddag eindelijk hun eerste punt be haald. Inge Koop vocht uit alle kracht en heeft door 2 keer de tie-breaks te winnen haar hele single met 7-6,7-6 ge wonnen. De sterkste tegenstanders zijn nu achter de rug en men hoopt nu op de volgende punten. Het jongensteam t/m 14 jaar (Emile Buring, Norbert Evers, Marvin Fok, Edwin Doeleman) ook voor het eerst op de zaterdag spelend heeft al 3 moei lijke speeldagen achter de rug maar heeft toch 4 punten weten te behalen. Vooral Norbert heeft voor de goede cijfers gezorgd door 2 keer zijn single en een keer een dubbel te winnen. Het gemengd team t/m 17 jaar le klasse (Casper Knieriem, Ralph Zijderhand, Mariska Verbakel, Angelique v.d. Sluis en invaller Jeroen Terpstra) heeft al 3 keer met 5-0 gewonnen, jammer genoeg 1 keer doordat de tegenstander niet op kwam dagen. Verder heeft het team 1 keer met 2-3 verloren tegen het team dat na 3 wedstrijddagen op kop ligt. Verder blijft het team nog in de strijd om de le plaats. Het gemengd team t/m 17 jaar 2e klasse (Marieke Kok. Peggy Olde Bijvank, Egon Ter Morshuizen, Michael Weste- GOUDA - In de maanden mei en juni is in de polikliniek van het Goudse Sint Jozef Ziekenhuis een expositie van aquarellen en poppen van Annie de Joode. Portretten van houtskool, aquarellen van landschappen (met de polders rond Gouda en de Reeuwijkse Plassen als fa voriete plekjes), zijn niet de enige crea tieve uitingen van Annie de Joode. Heel mooi zijn haar poppen. De hoofd- jes, handjes en voetjes boetseert zij van zelfhardende klei, terwijl ook de schoentjes en kleertjes van ’’eigen hand” zijn. Eerder exposeerde zij in Gouda, Rot terdam en Utrecht. In 1989 won zij een eerste prijs tijdens de tentoonstelling ’’Rotterdam Spoortunnel” in de Lau- renskerk. Het juryrapport vermelde: ”De kleur nuances zijn gedurfd en toch ingeto gen. Het doek toont een subtiele ver eenvoudiging van het onderwerp, waardoor het aan kracht wint”. Met 9 andere kunstenaars maakt Annie de Joode deel uit van het ’’Vrij Ate lier”, dat iedere maandagmiddag do micilie kiest in de Buurtstee aan de Bloemendaalseweg in Gouda. In de zondagkompetitie spelen er in to taal 9 jeugdleden verdeeld over 3 teams. In team 2 gemengd 5e klasse spelen naast seniorleden, 2 juniorleden: In grid Boere en Jacqeuline Poot. Zij heb ben na 4 kompetitiedagen in totaal 15 punten behaald door 2 keer met 4-4 en 1 keer met 6-2 te winnen en 1 keer met 1-7 te verliezen. Het team 4 gemengd 6e klasse waarin o.a. Manon Terpelle en Maarten v. Leeuwen spelen, heeft na 4 ontmoetin gen 17 punten behaald door 4-4,4-4, 7- 1 en 2-6 te spelen. Het 5e team 6e klasse bestaat hoofdza kelijk uit jeugdleden en een seniorlid: Debbie Arends, Marianne Brussel, Astrid Keijser, Sander de Bakker en Jeroen Termeer. Het was voor de meesten van hen het debuut in de zondagkompetitie. Van daar dat ze zelf nog aan de resultaten moeten wennen: 0-8, 2-6, 2-6, 2-6. Maar met nog 3 ontmoetingen voor de boeg hopen zij op verbetering. Het gebied Coenecoop II is gelegen tussen het huidige bedrijfsterrein Coe necoop, de spoorlijn Alphen-Gouda en de Zuidelijke Dwarsweg. Bij de inrich ting van het gebied zal veel aandacht worden geschonken aan een voortzet ting van de huidige uitstraling van het bestaande bedrijfsterrein en dit zo mo gelijk nog versterken. De term bedrijvenpark is in deze geen loze kreet. Door middel van een sa menspel tussen representatieve gebou wen en een aankleding met groen en water zal niet alleen een visueel aan trekkelijk beeld kunnen ontstaan, maar ook een functioneel aantrekke lijk geheel voor degenen die daar werken. Inmidddels is van gemeentewege de procedure tot onteigening in gang gezet teneinde de eigendom van de Betref fende gronden te verwerven. Deze pro- dedure is ook in gang gezet voor de zuidelijke rondweg, die aangelegd zal worden tussen de spoorwegovergang in de Zuidelijke Dwarsweg en de Beije- rincklaan. WADDINXVEEN - Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft goedkeuringen verleend aan de bestemmingsplannen ’’Bedrijvenpark Coenecoop II” en ’’Landelijk Gebied West, 3e herziening”. Met deze goedkeuring van Gedeputeerde Staten is een belangrijke stap gedaan in de richting van de realisering van enerzijds de uitbreiding van het huidige bedrijfsterrein Coenecoop en anderzijds een betere ontsluiting voor (vracht-)verkeer vanaf de Beijerincklaan naar Coenecoop (Zuidelijke Dwarsweg). WADDINXVEEN/GOUDA - De jazzgroep Available Jelly heeft van de Stichting Go-Jazz, in het kader van een project, de opdracht gekregen nieuwe stukken te componeren. Dit project zullen zij onder de naam Gouda’s Glo rie, samen met een nog te formeren big-band, uitvoeren op zaterdagmid dag 22 juni 1991 in Gouda. R. DRESCHLER, Heggewinde 8 te Waddinxveen is technisch medewerker bij het hoogheemraadschap van Schie- land. De heer Dreschler is ouderling binnen de Gereformeerde Kerk Vrij gemaakt en heeft vanuit zijn werkkring interesse in de bestuurlijke verant woordelijkheid die aan het waterschap is toevertrouwd. Plaatsvervanger N.L. BOSSCHA, Ka- milleveld 6 te Waddinxveen is ver keersongevallenanalist. ING. H. REVOORT, Schuberthof 34 te Waddinxveen heeft zijn werkkring bij het ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij als directiese cretaris van de Directie Natuur, Milieu WADDINXVEEN - In het wekelijks verzoekprogramma ”Da Capo” van de RTW-radio (101.1 FM via de kabel en 105.8 Mhz FM via de ether) is vrijdag avond voor Pinksteren van 22.00-24.00 uur het oratorium Paulus te beluiste ren. Het bekende componist van ”A Midsummemightsdream”, ”Die He- briden (Fingalshöhle)” en ’’Lieder ohne Worte”, Felix Jakob Ludwig Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847), die er op 20-jarige leeftijd in slaagde de eerste uitvoering na de door van Bach door te zetten van Bach’s Mattheus- Passion en daarmee de aanzet gaf tot de moderne Bach-cultus, voltooide in 1836 het oratorium ’’Paulus” (Op. 36), dat de bekering van Saulus tot Paulus te Damascus en het verdere boeiende le ven van deze belangrijke apostel be handelt. Vrijdagavond 17 mei om 10.00 uur is dit oratorium te beluisteren in een uit voering door het Rundfunkchor en Ge- wandhausorchester Leipzig met het Gewandhaus-Kinderchor op een digi tale opname uit 1986, uit te zenden door de lokale omroep RTW, in de achtste uitzending van het klassieke ra dioprogramma ”Da Capo”. Interessant is, dat Mendelssohn-Bar tholdy zelf dirigent was van de Ge- wandhausconcerten te Leipzig, evenals van het later opgerichte Conservato rium aldaar, waarvan hij directeur werd. ”Da Capo” is een wekelijks verzoek programma op vrijdag, waarin inwo ners van Waddinxveen hun favoriete klassieke muziek aan anderen laten ho ren. Wegens de uitzonderlijke lengte (bijna 2 uur) van dit oratorium moest de gebruikelijke opbouw van het pro gramma geheel worden aangepast. Voor ouders met kleine kinderen is een beschut zonnig gelegen terras rond het peuterspeelbadje gesitueerd. Vanuit een gemakkelijke stoel of ligbed kan vaarten van het waterschap zijn niet toegankelijk voor recreanten om be schadigingen te voorkomen. ’’Toch hebben de waterschappen best wel het een en ander aan ’’groen” te bieden aan de recreant”, zo vindt Ma ria Wientjens-van der Velden. ”Er kan best een beperkt recreatief ’’mede ge> bruik” toegestaan worden. Te denken valt aan rustige vormen van recreatie; zoals wandelen, fietsen en vissen. Als ik gekozen zou worden in het bestuur van het waterschap zou ik me graag in-, zetten om dit te bevorderen”. MOERKAPELLE/WADDINX- VEEN - De aan het Noordeinde wo- nende Waddinxvener Nico de Leeuw heeft stil gestaan bij zijn 40-jarig dienstverband het Moerkapelse bedrijf Ottevanger Machinefabriek BV. Tijdens het jaarlijkse personeelsfeest, dat ditmaal gehouden werd in party centrum ’’Condor City” te Waterin gen, werd door directeur D.W. Otte- vanger aan Nico de Leeuw de gouden ere-medaille met bijbehorend getuig schrift van de Nederlandse Maatschap pij voor Nijverheid en Handel uitge reikt. De jubilaris kwam als 16-jarige in dienst bij het Moerkapelse bedrijf dat silo’s- en installaties bouwt voor de voedingsmiddelen- en veevoeder-in- dustrie en is bijna zijn hele loopbaan als buitendienst medewerker actief ge weest. In zin dankwoord memoreerde de di recteur de vele projekten in binnen- en buitenland welke onder de leiding van de jubilaris gerealiseerd werden. In zijn vrije tijd is Nico de Leeuw actief- bij de voetbalvereniging Waddinx veen. Overigens was zijn broer Dirk. welke reeds vele jaren in Moerkapelle woont, enkele jaren geleden eveneens 40 jaar in dienst bij Ottevanger. In het district 1 ongebouwd zijn dat C.M. Kroes (Noordeinde 130) en C.A. Sinnema-v.d. Brand (Jacob Catsiaan 53) en hun plaatservangers A.W. J. van Straalen (Noordeinde 36) en K. Sin nema (Jacob Catsiaan 53). Voor gebouwd in hetzelfde district zijn dat R. Dreschler (Heggewinde 8), ing. H. Revoort (Schuberthof 34), W. Wa terreus (Lindengaarde 1) en M.C. Wientjens-van der Velden (distelveld 18) en hun plaatsvergangers N.L. Bos scha (Kamilleveld 6), A.M. Zandijk (Schuberthof 55), J.A. Hielema (Von dellaan 7) en H.D. Vink (Weidezoom 5). Tot nu toe is de opkomst voor wa- terschapsverkiezingen erg laag, name lijk tussen de 5 en 10 Het stembu reau voor deze verkiezingen is voor stemdistrict 1 alleen in Boskoop. Wad- dinxveners zullen dus naar Bokoop moeten om hun stem uit te brengen! ’’Hierdoor wordt een drempel opge worpen om te gaan stemmen. Dat is nogal ondemocratisch en zal de op komst niet gunstig beïnvloeden. Een tweede stembureau in Waddinxveen was mijns inziens correcter geweest”, melde aldus de Waddinxveense kandi daat Maria Wientjens-van der Velden dit ook aan het waterschap Meer en Woude die dit niet konden tegenspre ken. Het was een vrij willekeurige keuze van het waterschap geweest! Be woners van Zoetermeer, die in Bent huizen moeten gan stemmen, hebben hiertegen ook al geprotesteerd. Op de oproepingskaarten van het wa terschap staat ook nog eens in 9 van de 10 gevallen de naam van de mannelijke echtgenoot vermeld, ook al staat het huis op beiden naam en zijn de echtge noten in gemeenschap van goederen getrouwd. Dat betekent niet dat de vrouw met dat stembiljet niet zou kunnen gaan stemmmen. Daarvoor hoeft niets inge vuld of aangevraagd te wordenZij kan gewoon met de oproepingskaarten naar het stembureau gaan en haar stem uitbrengen. Wel is het zo, dat er per oproepings- kaart maar één van de twee echtgeno ten kan stemmen, omdat men niet stemt per persoon maar per huis of per grondbezit. Veel onderhoudswegen, kaden ZEVENHUIZEN - In de kamermu- iziekserie van de Zeven Muzen zal het (duo mandoline-gitaar Hans Wesseling en Leo Heijndra, een uitvoering geven op zaterdag 25 mei in Zevenhuizen. Het concert zal plaatsvinden in de Vrij zinnige Kerk aan de Dorpsstraat 139. Aanvang 20.00 uur. Op het programma Staan werken van Handel, Bach, ijlaydn, Chopin en Bartók. De toe gangsprijs is 7,50. Vrienden van de Zeven Muzen betalen ƒ5,-. Jongeren tot 16 jaar hebben gratis toegang. Na de eerste samenkomst in oktober 1987 raakten beide musici zo enthou siast over de klankcombinatie mando line en gitaar, dat het besluit om te con certeren vlot was genomen, Vanaf de 17e eeuw tot heden heeft deze combinatie allerlei componisten geïn spireerd. Naast dit bestaande reper toire bleek dat veel muziek zich leende óm te worden bewerkt voor mandoline en gitaar, hetgeen de mogelijkheid biedt een zeer gevarieerd programma samen te stellen. Tevens is de mandoline het enige so- praaninstrument waarmee gitaar akoestisch in zijn volledige klank- en kleurrijkdom klinkt. Ook dynamisch zijn beide instrumenten gelijkwaardig, zodat van pianissimo tot forte ongefor ceerd gemusiceerd kan worden. Hans Wesseling, geboren in 1952, stu deerde gitaar bij Pieter van der Staak en luit bij Gusta Goldschmidt. Op 9-ja rige leeftijd begon hij met mandoline spelen. Tijdens zijn luitstudie speelde hij reeds in het ensemble voor oude muziek. Studio Laren, waarmee hij ge durende een periode van vijf jaar con certen gaf. In 1980 zocht Theo Loevendi een man- dolinespeler voor de theaterproduktie ’’Venus en Aonis”. Hieruit ontstond het Nieuw Ensemble. Sinds de oprich ting tot nu toe heeft het ensemble tien tallen premieres gespeeld van onder meer Theo Loevendi, Guus Jansen, Tristan Keuris, Joep Straeser, Klaas de Vries, Donatoni. Naast het Nieuwe Ensemble speelt hij incidenteel man doline, gitaar of banjo bij verschillende orkesten. Leo Heijndra werd geboren in 1950. Na eerst elektrotechniek te hebben ge studeerd aan de Universiteit van Delft wijdde hij zich aan de muziekstudie. Hij studeerde gitaar bij Hans van Goch, ensembleleiding en compositie bij Bernard van Beurden. Naast soloconcerten heeft hij jarenlang opgetreden als duo met zijn broer die dwarsfluit speelt. Hij heeft zich spe ciaal toegelegd op het ontwikkelen van programma’s rond een bepaald thema, die van uitgebreide toelichting worden voorzien. Hiernaast heeft hij zich ver diept in het eigentijdse muziekreper toire voor de gitaar. Komende zaterdag wordt voor de eerste maal het verkleinde buitenbad bij het Gouwebad ”de Sniep” in gebruik genomen. In het verwarmde water kan tot en met 31 augustus gezwommen worden. (Foto: Sjaak Noteboom). C.M. KROES, Noordeinde 130 te Waddinxveen heeft een landbouwbe drijf. De heer Kroes is sedert 1980 lid van het algemeen bestuur en vanaf 1986 lid van het dagelijks bestuur van het waterschap. Voorts is hij secretaris van de Raad van Toezicht van de Rabo bank Waddinxveen en vice-voorzitter van de onderlinge Brandverzekering Reeuwijk e.o. Hij heeft een grote mate van belangstelling en betrokkenheid bij het waterschapsgebeuren en streeft ernaar de belangen van de diverse cate gorieën te behartigen, met name de agrarische sector. Plaatsvervanger A.W.J. VAN STRAALEN, Noordeinde 36 te Wad dinxveen heeft een landbouwbedrijf en is actief geweest in een landbouwjonge- renorganisatie. Ook heeft hij grote be langstelling en betrokkenheid bij het waterschap en streeft een goed water beheer na. C.A. SINNEMA-V.D. BRAND, Ja- L xfr -

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 27