L GEMEENTE WADDINXVEEN Kunstwerk in Zuidplas Subsidie Gered Gereedschap Nieuwe mijlpaal voor Boonstoppel II ll w Souburgh wil 60 nieuwe maaltijdkoffers :i Gemeente doorbreekt impasse LUILAKVIERING SPREEKUREN BO UWVERGUNNINGEN WIJZIGINGEN GROFVUIL- OPHAALDIENST WIJZIGINGEN HUISVUIL- OPHAALDIENST WIJZIGING VERORDENING BEHANDELING BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN VERGADERINGEN t* :1L TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Pagina 3 8 "t WADDINXVEEN - De Stichting Wereldwinkel Waddinxveen krijgt dit jaar voor de bij haar ondergebrachte afdeling Gered Gereedschap Wad dinxveen een eenmalige financiële bijdrage van 973,-. Dit geld is be stemd voor de voortzetting van het waterpasproject en de inruilactie van opgeknapt gereedschap in samenwerking met de firma Wolff Nederland. 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 Verieende bouwvergunningen Commissie voor Volkshuisvesting en Milieuzaken op woensdag 15 mei 1991, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 15 mei 1991, aanvang 18.00 uur in het gemeentehuis i WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft vorige week vrijdagmiddag op het bedrijvenpark Coenecoop Boonstoppel Truckservice BV officieel geopend. Het is het 9e Waddinxveense bedrijf J dat op Coenecoop de poorten heeft geopend. Er volgen er nog drie. In de nieuwbouw van Boonstoppel zag Waddinxveens eerste burger een blijk van vertrouwen in de toekomst en ruimte voor verdere expansie. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Marga KJompéhoeve 19 Berkengaarde 15 Linzenakker 39 I - vrijdag 24 mei 1991 Tuinbouwweg 18 Koekoekdreef 19 Het ligt in de bedoeling dat de plaatse- MASïfÊ De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Om de stichtingskosten zo laag moge lijk te houden heeft Gered Gereed schap zich bij de Stichting Wereldwin kel Waddinxveen aangesloten, waar door men onder de bestuurlijke verant woordelijkheid van de Wereldwinkel opereert. Een gedeelte van het toege kende subsidiebedrag 1989 heeft Ge red Gereedschap gebruikt in 1990. Prinses Beatrixlaan 118 In de nacht van vrijdag 17 op zaterdag 18 mei a.s. zal weer de jaar lijkse luilakviering plaatsvinden. In het kader van de luilakviering zal in sporthal ”De Sniep” een nachtprogramma worden georganiseerd van 24.00 - 06.00 uur. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) een dakkapel op het achtergevel dakvlak het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak U wordt verzocht het vuil pas op de ophaaldag aan de Reinigings dienst aan te bieden. Nadere informatie kan worden verkregen bij de Dienst Openbare Werken, onder het telefoonnummer 14433 of 12926. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. U wordt verzocht het vuil pas op de ophaaldag aan de Reinigings dienst aan te bieden. Nadere informatie kan worden verkregen bij de Dienst Openbare Werken, onder het telefoonnummer 14433 of 12926. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Het grofvuil zal in de maand mei 1991 als volgt worden opgehaald: - donderdag 16 mei 1991: grofvuil van Wijk 2 (dinsdagwijk); - donderdag 23 mei 1991: grofvuil van Wijk 3 (woensdagwijk); - donderdag 30 mei 1991: grofvuil van Wijk 4 (vrijdagwijk). In verband met de komende pinksterdagen zullen wijzigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilophaaldienst. nog steeds in volle omvang bij alle be trokkenen aanwezig. Aan de kosten van het kunstwerk zal ook bijgedragen moet worden door het ministerie van WVC, de provincie Zuid-Holland en het hoogheemraadschap van Schieland wil realisering tot de mogelijkheden gaan behoren. Hoewel wordt gestreefd naar een ze kere verbreding van de keuze van de kunstenaars zullen ze toch selectief worden uitgenodigd, omdat naar de mening van het Praktijkbureau Beel dende Kunstopdrachten alleen zo de kwaliteit van het kunstwerk kan wor den gewaarborgd. Het goede idee zal dus van drie kunstenaars moeten ko men. Genoemde besluiten en bestemmingsplannen liggen met ingang van donderdag 16 mei 1991 gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Ruimte en Bouw van 08.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, Waddinxveen. wordt geen huisvuil opgehaald; wordt huisvuil van maandag 20 mei 1991 opgehaald; - woensdag 22 mei 1991 wordt huisvuil van dinsdag 21 mei 1991 opgehaald; - donderdag 23 mei 1991 wordt huisvuil van woensdag 22 mei 1991 opgehaald, alsmede het grofvuil van wijk 3 (woensdagwijk); wordt het huisvuil normaal opgehaald. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat met ingang van heden gedurende dertig dagen bij de afdeling Algemene Zaken, sektie Bestuurszaken, van 08.30 uur tot 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar is, de door de raad in zijn vergadering van 24 april 1991 vastgestelde verordening tot tweede wijziging van de ’’Verordening, regelende de instelling, samenstelling en be voegdheden van de commissie voor de bezwaar- en beroepschrif- BOUWPERCEEL: Noordeinde bij nr. 120 Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een agrarische bedrij fswoning (ter vervanging van de bestaande woning nr. 120) het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis alsmede het plaatsen van thousiasme een praktische vorm van ontwikkelingssamenwerking bedrijft. In samenwerking met de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/ LTO/LHNO De Wadde (Sniepweg) is er in 1989 gestart met het zogenaamde waterpasproject. De Wadde is bereid gevonden om in samenwerking met de afdeling Gered Gereedschap Waddinx veen het waterpasproject met twee jaar voort te zetten. Op landelijk niveau gaat Gered Ge reedschap samenwerken met de firma Wolff Nederland. De actie houdt in dat Woiff in het voorjaar een inruilactie houdt van gereedschap. Woiff zorgt voor de publiciteit en zal de versche ping van de herstelde gereedschappen voor haar rekening nemen. •l Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. De afdeling Gered Gereedschap Wad dinxveen (Gered Gereedschap is een landelijke stichting) bestaat uit een aantal vrijwilligers die door middel van het inzamelen, herstellen en verzenden van handgereedschap naar groepen in Derde Wereldlanden met groot en- Aanvankelijk stelde de gemeente Waddinxveen het nu toegekende be drag al in 1989 beschikbaar, maar dit geld kon Gered Gereedschap toen niet van haar rekening afhalen, daar zij geen stichtingspapieren hadden. De Rijkspolitie zal de ouders van minderjarige kinderen die tijdens de luilakviering strafbare feiten plegen of daarbij betrokken zijn, na verhoor van deze kinderen, uitnodigen nog dezelfde nacht op het bureau van de Rijkspolitie te verschijnen. De Rijkspolitie laat echter ook weten oogluikend te zullen toestaan dat de Waddinxveense jeugd in het kader van de luilakviering za terdagmorgen 18 mei a.s. vanaf 04.00 uur slapers wekt, onder de voorwaarde dat dit niet op een al te hinderlijke wijze gebeurt. Voorts adviseert zij de inwoners van de gemeente om preventieve maatregelen te treffen, zoals het uitzetten van de deurbel en het niet onbeheerd buiten laten staan van allerlei goederen, om zo doende eventuele ergernis te voorkomen. Op de agenda o.a.: - Advies inzake aanschaf van 60 maaltijdkoffers opslagwagen ten behoeve van de uitbrengmaaltijden in het weekend. - Advies tot vaststelling van de regeling in borgstelling ten behoeve van schuldsaneringskredieten. - Advies inzake verlening gemeentegarantie aan de Stichting Re gionaal centrum Dagvoorzieningen voor kinderen en jeugdigen in Midden-Holland ter financiering van een medisch kleuterdag verblijf in wijk Zuidplas (20 kindplaatsen). Commissie voor de Financiën op donderdag 16 mei 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Borgstelling in het kader van schuldhulpverlening. - Aanvraag gemeentegarantie ten behoeve van het te realiseren medisch kleuterdagverblijf in Zuidplas. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van kunstwerk Zuidplas. - Beschikbaarstellen krediet naar aanleiding van scholenschouw bijzonder basisonderwijs. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van voorzieningen open baar basisonderwijs. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van vervroegde aflossing vaste geldlening. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van deelname land- schapsstruktuurplan. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van aanschaf maaltijd koffers en transport/opslagwagen. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van deelname c.a. Stich ting regionale banenpool Midden-Holland. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van aktie tankslag. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van tuinbouwleerbe- drijf. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van hogere bijdrage mi lieudienst Midden-Holland. - Reconstructie Brugweg (stukken volgen nog). De ervaring leert dat de luilakviering soms gepaard gaat met onder meer ernstige geluidsoverlast, alsmede het aanrichten van vernie lingen. Voor de Waddinxveense Rijkspolitie is dit aanleiding om op te tre den tegen excessen, dat wil zeggen dat de politie zal optreden tegen verkeersovertredingen, het veroorzaken van verkeersgevaarlijke situaties, het plegen van vernielingen en het veroorzaken van over last. Op de bijeenkomst in het nieuwe be drijf sprak niet alleen burgemeester Van der Linden, maar ook directeur Arie Boonstoppel jr. DAF-verkoopdi- recteur J. Koenen en bedrijfsleider Koos Minnee. Het officiële gedeelte werd aan elkaar gepraat door Els Boonstoppel-de Graaff, echtgenote van Arie Boonstoppel jr die zich voor stelde als medewerkster van Boonstop pel Truckservice BV. Het in 1988 opgerichte Boonstoppel Truckservice BV is voortgekomen uit het 40 jaar oude autobedrijf dat Arie Boonstoppel sr. destijds overnam van Bram v.d. Spek. In 1963 werd het be drijf Peugeot-dealer, in 1982 werd het Mitsubishi-dealer en in 1984 Ford- agent, terwijl in 1990 het Boskoopse autobedrijf Voskuilen BV werd over genomen. Drie jaar geleden werd be sloten de vestiging aan de Oranjelaan te verplaatsen naar Coenecoop. ten”. De wijzigingsverordening bevat bepalingen met betrekking tot de behandeling van bezwaarschriften tegen beschikkingen van schooldirekteuren ingevolge de Leerplichtwet 1969. De wijzigingsverordening treedt in werking op 18 mei 1991. Op de agenda o.a.: - Kredietverstrekking opknappen Brugweg. Het college van Gedeputeerde Staten heeft in zijn eerder ge noemde besluiten van 23 april 1991 verklaard dat de onder a. en b. genoemde besluiten in zijn geheel niet onherroepelijk zijn. Het on der c. genoemde plan is onherroepelijk verklaard met uitzondering van: - het woord ’’horecabedrijf’ in artikel II.4; - de wijzigingsbevoegdheid naar woningbouw in artikel IV. 1 lid II. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend en zij die bezwaren hebben tegen onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten ten aanzien van het plan onder a, alsmede de inspecteur vap de Ruim telijke Ordening kunnen gedurende bovengenoemde termijn van één maand tegen de nog niet onherroepelijk goedgekeurde gedeel ten van de bestemmingsplannen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Onder ruime belangstelling werd de opening van Boonstoppel Truckservice BV verricht door burgemeester C.M. van der Linden. Tijdens de openings handeling werd een DAF-95 spececab op een putlift omhooggebracht en door middel van het inwerkingstellen van een 2.5 tons loopkraan onthuld. Rondom het nieuwe truckcentrum wa ren vele bedrijfswagens, afkomstig van klanten van Boonstoppel Truckservi ce, voor deze gelegenheid opgesteld, zodat men een indruk kon opdoen van de vele varianten van carrosserieën. Een hoogwerker werd voor geïnteres seerden in werking gesteld en op 22 me ter hoogte was een goed overzicht over Waddinxveen mogelijk. In het nieuwe truckcentrum worden bedrijfswagens gerepareerd, er wordt service verleend en onderhoud verricht met behulp van moderne en geavan ceerde apparatuur. Men heeft de be schikking over een remmentestbank met keuringsput voor APK-keuringen en het ijken van tachograven. Voorts beschikt men over een smeer- en servi- ceput, drie hefbruggen voor onder houd en reperatie, waarvan er twee ge schakeld zijn voor komplete vrachtwa gencombinaties. Een putlift, waarmee elk voertuig omhoog gebracht kan wor den draagt extra bij aan arbeidsvrien- delijke werkomstandigheden. lijke afdelingen de bruikbare gereed- - Centraal in het bedrijfgesitueerd is een schappen bij de winkeliers ophalen en - u-j- herstellen voor verzending. Dit her stelde gereedschap is bestemd voor vluchtelingenkampen in Malawi en El Salvador. De verwachting is dat door deze actie veel gereedschap zal binnen komen en dat hiervoor extra kosten ge maakt moeten worden voor onder an dere nieuwe onderdelen. Gezien het feit dat het hier gaat om een Waddinxveens initiatief, dat een bij drage levert aan de de praktische ont wikkelingssamenwerking, zijn B. en W. akkoord gegaan met de subsidie verlening aan de Stichting Wereldwin kel Waddinxveen, afdeling Gered Ge reedschap Waddinxveen. ruime receptie met een volledig geau tomatiseerde administratie. Ook het magazijn met 2 verdiepingen beschikt over een volledig geautomatiseerd sys teem voor voorraadbeheer. Voor me dewerkers en chauffeurs is er in het ruim opgezette pand een kantine inge richt met daarnaast speciale kleed- en douche-ruimtes. Om klanten optimale diensten te kun nen verlenen biedt Boonstoppel Truck service een zeer breed pakket aan. Naast verkoop, onderhoud en service heeft het truckcentrum ook de beschik king over een Shell-brandstofpomp met creditcardsysteem voor dag en nacht tankenOok met de computei ge- Op de volgende dagen wordt het afval in de groene container opge haald: - maandag 20 mei 1991 - dinsdag21 mei 1991 stuurde wasstraat voor bedrijfswagens tot 19 meter lang, denkt Boonstoppel Truckservice de klant optimaal van dienst te kunnen zijn. Op zaterdag werd open huis gehouden, waarbij tal van activiteiten plaats von den. Voorafgaand werd door de mede werkers van Boonstoppel Truckservice onder politiebegeleiding een bijzon dere bedrijfswagenoptocht gehouden door Waddinxveen. De feestelijke optocht werd opgeluis terd door een brasband, die op een van de DAF-trucks mee reed. Tevens werd omstreeks 13.00 uur de zesde DAF voor transportbedrijf Zijderhand offi cieel door bedrijfsleider K. Minnee aan de familie Zijderhand overhandigd. Later op de middag vond de officiële overhandiging van de zestigste DAF aan Van Noort Transporten BV plaats. Een DAF-95 330pk, met verlengde spacecab en verhuisopbouw werd door de heer H. Kruit, zone-manager van DAF Nederland, officieel aan de direc tie van Van Noort overhandigd. WADDINXVEEN - De aanschaf van 60 maaltijdkoffers en een transport/op slagwagen ten behoeve van de uit brengmaaltijden in het weekeinde - zo als die voor ouderen en mensen met een handicap worden verzorgd door Huize Souburgh (Prins Bernhardlaan) - gaat de gemeente 1.950,- kosten. Om de nieuwe maaltijdkoffers is ge vraagd door de Commissie Flankerend Ouderenbeleid. De huidige metalenen onderling afwijkende maaltijdsetjes, die door vrijwilligers worden rondge bracht, leveren namelijk problemen op bij het transport en koelen snel af. Zoals bekend gaat Huize Souburgh, dat door de week 30 maaltijden ver zorgt en in het weekeinde en op feest dagen 60, op termijn de gehele uit- brengmaaltijdvoorziening verzorgen (zowel in het weekeinde als door de week), waarvoor de aan te schaffen maaltijdkoffers evenzeer nodig zijn. Op de agenda o.a.: - V.N.G.-circulaire betreffende Besluit wonmggebonden subsi dies. Aanvullend onderzoek naar asbest in het gemeentehuis. Rapport inzake de door de Inspectie V.R.O.M. uitgevoerde con trole van de woningbouwvereniging S.S.W. - Aktie Tankslag. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood ^.Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 mei 1991 WADDINXVEEN - Er komt 7.500,- uit de gemeentekas voor het op zetten van een selectieprocedure, die moet leiden tot het maken van een aandachttrekkend kunstwerk in de wijk Zuidplas. Dit kunstwerk moet 150 jaar Zuidplaspolder en het wonen en leven op 7.10 meter beneden de zeespiegel symboliseren. |Over de selectieprocedure hebben de ^gemeente Waddinxveen en het Prak- Ltijkbureau Beeldende Kunstopdrach ten van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) overeenstemming bereikt. Hoewel het idee van het Zuidplas-kunstwerk al da teert van 1989 kwam de zaak in een im passe door een vertragende discussie over een open of een selectief uitnodi- gingsbeleid voor kunstenaars. Nu is afgesproken dat drie door het Praktijkbureau geselecteerde kunste naars zullen worden gevraagd een schetsontwerp te maken. De kosten hiervan bedragen vijf mille per ont werp. Het is de bedoeling deze kosten te delen, zodat het Praktijkbureau en de gemeente ieder maximaal 7.500,- bijdragen. Het kunstwerk zou een plaats moeten krijgen in Zuidplas-extra, de van Van Leeuwen BV aangekochte landbouw- ’grond waarvoor woningbouwplannen •"-bij de provincie Zuid-Holland zijn in gediend. De gemeente bekijkt nog waar precies in dit gebied. Besluitvor ming hierover wordt binnen enkele maanden verwacht. De gemeente wil de nieuwe woning- bouwplannen, de inrichting van het ge wenste groengebied en de realisering J: van het kunstwerk goed coördineren. JEr is overigens steeds vanuit gegaan dat het Zuidplas-kunstwerk geïntegreerd wordt in het groen-woongebied. Daarom is duidelijkheid over de invul ling van Zuidplas-extra noodzakelijk alvorens overgegaan kan worden tot het opdrachtgeven tot het ontwerpen van een kunstwerk. De coördinatie wordt derhalve ondergebracht in de ge- meentelijke werkgroep Zuidplas. De gedachte aan een kunstwerk tussen de Piasweg en Beijerincklaan op een plek waar het laagste polderwaterpeil - -7.10 meter NAP - wordt gemeten is Burgemeester C.M. van der Linden opende Boonstoppel Truckservice BV op het bedrijvenpark Coenecoop. Op de foto van links naar rechts be drijfsleider Koos Minnee, burgemeester C.M. van der Linden, A. Boon stoppel jr. en Boonstoppelmanager G. den Dekker. (Foto: Sjaak Note- boom). Commissie voor Sociale Zorg op donderdag 16 mei 1991, aanvang 19.45 uur in het gemeentehuis Goedkeuring bestemmingsplannen ’’Bedrijvenpark Coenecoop II”, ’’Landelijk Gebied West, 3e herziening” en ’’Recreatiegebied Gouwebos ’89” De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de volgende bestemmingsplannen (gedeeltelijk) zijn goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland: a. ’’Bedrijvenpark Coenecoop II”, vastgesteld door de raad in zijn vergadering van 19 september 1990, is gedeeltelijk goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 23 april 1991, nr. DRG/LPS/24857A. Goedkeuring is onthouden aan artikel 5, lid la, regelende de mogelijkheid dat op het bedrijfsterrein zelf standige kantoren kunnen worden gevestigd. Het bestemmingsplan voorziet in een uitbreiding van het be staande bedrijfsterrein Coenecoop. b. ’’Landelijk Gebied West, 3e herziening”, vastgesteld door de raad in zijn vergadering van 19 september 1990, is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 23 april 1991, nr. DRG/LPS/24903/A. Het bestemmingsplan voorziet in de aanleg van een verbindings weg tussen de Zuidelijke Dwarsweg en de Beijerincklaan. c. ’’Recreatiegebied Gouwebos ’89”, vastgesteld door de raad in zijn vergadering van 19 september 1990, is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 23 april 1991, nr. DRG/ LPS/24906A- Ten aanzien van de (gedeeltelijk) goedgekeurde bestemmingsplan nen als genoemd onder a. en b. wordt ingevolge artikel 13, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening de gronden aangewezen ten aanzien waarvan de verwerkelijking van het plan in de naaste toe komst nodig wordt geacht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3