Gouwe-titel in 6 seconden Excelsior damtitel C. Barelds WSE blijft in 3e klas Fietstocht Gouwebloem Straten korfbal Succesvol slot voor hockeyers Onderlinge van WS V Sjoeltitel Jan Kersbergen Pyramiderit Tourclub ’80 E. Zanen bij ZTTC Z’huizen Nacompetitie verloren R. Boogaard aspiranten damkampioen WADDINXVEEN - Rogier Boogaard is bij de damvereniging Excelsior kam-i pioen geworden bij de aspiranten/pu-< pillen. Na het eerste volledig rondspel had hij reeds de eerste plaats van dej ranglijst ingenomen met een voor-i sprong van vier punten op Daniel’ Westmaas. Meneba- tournooi bij WSE Kwiek-titel Marco Hoogendam Bingo in Fietstocht Open Cirkel i Verlies koplopers Geslaagde tournooien bij WSE Succesvol vier x vier 1 J WADDINXVEEN - WSE blijft gewoon derde klasser. Na het verlies van 3-1 tegen Lugdunum werd de nacompetitie afgesloten met een gelijkspel (1-1) tegen Woerden. Met deze resultaten werden de Waddinxveners uit geschakeld voor het spelen van een promotiewedstrijd. De ogen op het tweede klasserschap zijn nu gericht op het komende seizoen of het seizoen daarna. i WADDINXVEEN - In zijn laatste wedstrijd in de finale won Cor Barelds van Dirk Heeren I en behaalde daarmee het clubkampioenschap van de damvereniging Excelsior. WADDINXVEEN - Het tweede herenteam van De Gouwe-waterpolo had maar zes protest-seconden nodig tegen PSV 2 (11-10) om in het Gou- webad de Sniep alsnog te kunnen promoveren naar de reserve eerste klasse van de KNZBDe winnende goals werd gemaakt door Jaco de Jong uit een strafworp. 3 Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 mei 1991 SPORT. RECREATIE In het middenspel kwam Cor Barelds iets beter te staan, doordat Dirk Hee ren zijn linkervleugel niet goed ontwik kelde. Na een verkeerde ruil van Dirk ruilde Cor af en kreeg daarbij een op gerukte schijf. Ten koste van een schijf werkte Dirk deze schijf weg. Na deze materiaalwinst werkte Cor, die dit seizoen zowel in de voorronde als in de finale van de onderlinge com petitie ongeslagen is gebleven, de strijd naar winst. Door deze winst kan Cor Barelds (9 punten uit 5) niet meer worden inge haald door Dick Dibbets en Jaap van der Eist (beiden 6 uit 4). In het laatste onderlinge duel moeten zij uitmaken wie beslag gaat leggen op de 2e en 3e plaats. In de finalepoule werd nog een wed strijd gespeeld. Piet Swart en Tijmen den Ouden legden een leuke partij op het bord. In het gevorderd middenspel moest Tijmen toezien, dat Piet via de rechtervleugel sterk kwam opdringen. Het verzuim van een goede tegenzet, bracht Tijmen in moeilijkheden en Piet, die in de finale tot dan toe punt loos was gebleven, kon enkele zetten later volle winst laten noteren. Het duel tussen Teun Twigt en Jan Both in de tweede poule had dan wel geen betekenis meer voor de le plaats fRnnd van Oiit is hiAr nnopclaopn rv>n- ZEVENHUIZEN - Zaterdag voor een week werd voor de vijfde achtereenvol gende keer het door de Zevenhuizense tafeltennisvereniging ZTTC georgani seerde PerCom ZTTC VIP-toemooi gehouden in de grote sporthal van het Zevenhuizense dorpshuis Swanla. Dit toernooi vormde de afsluiting van het tafeltennisseizoen in de afdeling Gouda van de NTTB. Voor de derde maal trad PerCom Automatisering CV uit Waddinxveen op als hoofdsponsor. Super VIP bij de landelijke senioren werd dit keer E. Zanen van de vereni ging Vriendenschaar uit Gouda. Deze kampioen is de opvolger van de dit jaar helaas afwezige Wim IJsselsteyn, die door een hardnekkige ziekte er niet bij kon zijn. Op een gedeelde tweede plaats ein digde good old Ton de Gruyl (Vrien denschaar), die net als voorgaande ja- ren weer net de titel miste en Peter Jan van Rijs van de vereniging IT VN uit Nieuwkoop. Bij de eerste klas senioren werd net als vorig jaar ZTTC-er Vincent Buitena Super VIP. Deze Rotterdammer speelde een ijzersterk toernooi en werd ongeslagen kampioen. Buktena zorgde voor het enige succes namens de ver eniging ZTTC. Tweede in deze klasse werd B. de Vries van Vriendenschaar. Bij de landelijke junioren werd Super Vip P. den Bulk van de vereniging BOK. Tweede werd K. Glass van de vereniging ILAC. Alle spelers ontvingen uit handen van de oud-internationals een schitterende VIP-beker, die beschikbaar gesteld wa ren door de Rabo-bank. Tevens werd er een door B. en W. Zevenhuizen be schikbaar gestelde aanmoedigingsbe- ker uitgereikt door loco-burgemeester A.W. Lips van Zevenhuizen. Een team van 8 oud-internationals vormde het demonstratie-team dat tij dens het toernooi voor een schitterend schouwspel zorgde. Deze kanjers van weleer speelde een soort mini-VIP- toernooi met als absolute hoogtepunt een finale tussen ZTTC en Tempo Team-trainer Bert van der Helm en zijn oud-teamgenoot Ed van de Berg. Na twee ongekend spannende game’s moest een derde game de beslissing gaan brengen tussen deze twee tafel- tennisgiganten. Ed van de Berg bracht het in deze game tot een 18-14 voor sprong, maar Bart van der Helm haalde op dat moment al zijn truken uit de kast en speelde op routine de partij magi straal uit. Als derde eindigde Kees Vessur. 4e werd Bert Schoofs. Oud VIP-winnaar Piet Luteyn werd 5e, 6e werd Ladisiay Prorok, 7e werd oud-speler van ILAC Peter Noëls met als 8e zijn broer Rob Naë Is Zoals bekend speelde zaterdag 27 april het tweede heren-waterpoloteam van De Gouwe de laatste competitiewed strijd tegen PSV 2 uit Eindhoven. Bij winst zou De Gouwe kampioen zijn, bij elke andere uitslag PSV 2. Bij een stand van 10-10 werd een PSV-speler tijdelijk het water uitgestuurd. De Gouwe wist echter van de man- meer-situatie geen gebruik te maken en miste met nog slechts 6 seconden te gaan. Op dat moment mocht een speler van Eindhoven in principe in het water terugkomen. Het was echter al zijn derde persoonlijke fout en dat bete kent dat een andere speler voor hem in de plaats moet terugkomen. Ondanks het feit dat de jury zijn derde persoonlijke fout duidelijk met de rode vlag aangaf, kwam hij toch terug in het water. Het tumult dat ontstond en de scheldkannonade van zijn medespelers maakte ook voor hem zijn fout duide lijk en hij zwom gauw terug. Op het moment dat de andere speler te rugkwam was het tijd. De scheidsrech ters hadden het spel gewoon door laten gaan en voor hen was de wedstrijd afge lopen. PSV was kampioen. De Gouwe liet het er echter niet bij zit ten. Gesterkt door het jurylid Henny van de Bosch en hoofdklassescheids- rechter Henk van Erk tekende aan voerder Eric van Leeuwen protest aan. Indien de fout toegegeven zou worden, dan zou De Gouwe immers, met nog zes seconden te gaan, een strafworp toegewezen kunnen krijgen en weer lewinnaar geworden), maar toch was hier sprake van een leuke strijd. Heel lang ging het gelijk op, doch in een 5- om-5-stand sloeg de sluwe Twigt toe. Middels fraai positiespel forceerde de oude meester een verdiende winst. In de 3e groep is het gevecht om de poulewinst nog in volle gang. Gerrit Heeren bond Cor Stolker aan de zege kar en Jan de Heer won moeizaam van Sjaak de Wit. Gerrit Heeren trof een goed openende Cor Stolker tegenover zich. In het mid denspel echter wist Gerrit Heeren hem in de tang te nemen en kreeg Cor Stol ker steeds moeilijker spel. In deze fase stond Gerrit, analytisch ge zien, vermoedelijk reeds gewonnen, doch een foutzet bespoedigde de winst van Gerrit, die hier met nog 1 wedstrijd te spelen met een fraaie score van 9 uit 5 aan de leiding gaat, direkt gevolgd door jan de Heer (8 uit 5). In het eindspel stond Sjaak de Wit mi nimaal gelijkwaardig aan Jan de Heer. Een verkeerde voortzetting deed alle illusies van Sjaak verschrompelen en even later moest hij opgeven. Sjaak had hier meer uit de partij kunnen ha len. Op donderdag 23 mei worden de laat ste wedstrijden in de 3 finalepoules ge speeld, zodat daarna de definitieve rannliicf Van wnrdpn r»ncrp»maaVt WADDINXVEEN - Komende zater dag 25 mei houdt Stichting De Gouwe bloem haar traditionele fietstocht, dit maal als onderdeel van de Sportweek Waddinxveen. Start en finish zijn in het gebouw van De Gouwebloem aan de Tollenslaan, alwaar om 08.45 uur kan worden inge schreven. De start is om 09.00 uur. Er kan worden ingeschreven tot 12.00 uur en de finish sluit om 16.00 uur. De afstanden bedragen 35 en 45 kilometer. Onderweg ontvangen de deelnemers diverse versnapperingen en na afloop ontvangt men een herinneringsvaantje. Dit jaar gaat de tocht via Moerkapelle, Kruisweg naarde Rottemeren. Het in schrijfgeld bedraagt./ 4,- per persoon en kinderen tot 13 jaar bestalen 2,- per persoon. Meer informatie betref- •fende deze tocht bij de heer A.J. Both, telefoon 01828-15777. WADDINXVEEN - Voor het door Korbis-korfbal op vrijdagavond 24 mei aan de Dreef te houden stratenkorfbal- tournooi hebben zich 12 ploegen inge schreven. Grote afwezigen zijn nog de teams van A.H. en de Rijkspolitie. Deelnemende verenigingen zijn: Gers- thoppers, Goudfazanten 1 en 2, Puur Natuur, Anco (winnaar 1989), NKF 1 en 2, The Birds, Tarweakker, Team Jaco Wineke ”Wat maakt het nou uit”, Jan Spui en Bruwa. Er wordt gespeeld in 2 poules van 6 teams op 4 velden. De eerste wedstrij den worden gespeeld om 19.00 uur, ter wijl de finale (de winnars van de 2 pou les) om 21.30 uur begint. Jansen beleefde met zwart benauwde uurtjes tegen Van der Born, die met zijn ver opgerukte pionnen allerlei lis tigheden uithaalde. Ook deze partij werd afgebroken, maar wie de betere stand heeft is moeilijk te beoordelen. Kardol-Philipse haalde een oude Sici- liaanse opening uit de doos. Zwart kwam in het middenspel een pion voor, maar wit wist naar een eindspel af te wikkelen met lopers van ongelijke kleur en dat betekende remise. Stam-de Niet was een wilde en snelle partij, waarin Stam een pion voor kwam maar even treuzelde met het doorzetten van de aanval. De Niet treuzelde niet en nam via zijn open lij nen het initiatief over en schoof wit van het bord. Van Kleef offerde met zwart in de ope ning tegen V.d. Neut een paard en toen wit een en-passant slag over het hoofd zag, zag het er beroerd uit voor V.d. Neut. Van Kleef wikkelde echter te luchtig af, verloor pardoes een toren en uiteindelijk nog het spel. H. van Offeren-D. van Offeren is het best te omschrijven als broedermoord op het bord met de 64 velden. Alle vel den werden optimaal gebruikt in een felle strijd, waarin Daan uiteindelijk het zoet van de overwinning mocht smaken. Van der Starre-Besemer vochten het uit met de Hongaarse Balogh verdedi ging. Wit speelde het middenspel zwak en na nog een blunder kon hij het opge ven. Smit-Ridder probeerden het weer eens met het Froms-gambiet. Ritter of ferde een pion en kreeg een mooie aan val, maar Smit verdedigde kundig, ruilde zijn dame in tegen twee torens en wikkelde af naar een gewonnen eind spel. De volgende partijen werden remise: De Bock-Brobbel, V.d. Knaap-Reus en D.J. van Offeren-v.d. Geer. De overige uitslagen waren: V.d. Hoek- Muit 1-0, Stouten-van Gort 0-1, Ver- waal-Prins 1-0, H.E. van Offeren-van Sandijk 0-1 en Ponsioen-Wiersma 0-1. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Hen- nink 1989, Jansen 1895, Kardol 1748, van Woudenberg 1651, v.d. Born 1641, CLaassen 1635, Philipse 1621, de Niet 1611, Smitskamp 1537, Ellers 1428, Smit 1421 en Stam 1405. WADDINXVEEN - Jan Kersbergen is sjoelkampioen van Waddinxveen ge worden. In het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan ontving hij als resultaat van de 10 beste sjoelavon- den met 100 keer sjoelen de Henk Es huis-wisselbeker. De laatste sjoel- avond van dit seizoen vierde de sjoel- club ook het 10-jarig bestaan. De eerste sjoelavond van het seizoen 1991-1992 is woensdag 28 augustus in het gebouw van de schuttersvereniging aan de Alberdingk Thijmlaan. Bekers werden uitgereikt in de volgende klas se: Klasse A: 1. Jan Kersbergen (13.873 punten), 2. Wim Valenkamp (13.844 punten), 3. Wim Slingerland jr. (13.838 punten). Klasse B: 1. CeesKuypers (12.961 pun ten), 2. Ed den Drijver (12.878 pun ten), 3. Guus v. Renesse (12.864 pun ten). Klasse C: 1. Asha den Drijver (11.913 punten) 2. Floor v. Abshoven (11.752 punten), 3. Cees v. Wijk (11.735 pun ten). Klasse D: 1. Mike v. Beek (10.670 pun ten), 2. Renzo v. Beek (10.658 pun ten), 3. Janny Sleeuwenhoek (10.519 punten). Klasse E: Ronald Kersbergen (9.697 punten), 2. Janny v.d. Laan (9.640 punten). Tegen Woerden was WSE alleen ge spitst op een goede prestatie want de Woerdenaren moesten winnen of ge lijkspelen. Woerden, dat Engels voet bal speelde met veel inzet en hoge bal len voor het doel, kreeg in de eerste helft de meeste kansen. Na de rust opnieuw twee innig spelende elftallen en weer een slechte arbitrage. De meeste kansen waren voor Woer den, maar ze werden door WSE om zeep geholpen. Na een kwartier werd Willem den Besten vervangen door Robert Kerkhoff. In de 24e minuut creëerde WSE zich eigenlij k pas de eer ste kans. Erwin Pleus zag zijn inzet in het zijnet belanden. Tien minuten voor tijd was het wel zover. Een strakke voorzet van Marcel van Dijk werd a la Bep Bakhuis door Erwin Pleus ingekopt (1-0). Even later was het bijna 2-0. Robert Kerkhoff kreeg de bal echter helemaal verkeerd op de voet. Guillaume van Wilgen verving kort voor tijd de geblesseerde René Moons. Nog korter voor tijd kreeg Woerden loon naar werken. Na wederom een ar bitrale fout (uitbal Woerden in plaats van een vrije trap WSE) werd de bal voorgezet. Dick Wahl maakte zijn naam een faam waar door 1-1 koppend aan te tekenen. Een geschenk voor Woerden. Immers, een verlies bij WSE zou hen, veel in komsten gescheeld hebben bij de thuis wedstrijd tegen Lugdunum die bij winst van WSE nutteloos geweest zou zijn. Een einde kwam aan een seizoen met veel pech voor WSE. Al te vaak kreeg de tegenstander een of meerdere pun ten in de schoot geworpen door per soonlijke blunders. De nacompetitie werd met te weinig bezieling gespeeld om een rol van betekenis te kunnen spelen. In de tweede onderlinge competitief wist hij deze voorsprong te behouden en kan zich dan ook met recht dam-i kampioen in de categorie pupillen/aspi-J ranten noemen. Daniel Westmaas legde beslag op de tweede plaats en de derde plaats wa^ voor Wim den Hertog, die op zijn beurt Dick Bergout juist 1 punt wist voor te blijven. Deze competitie werd gestart met 21* spelers. Uiteindelijk zijn er daarvan 17 zeer enthousiaste jeugdige dammers overgebleven. Gedurende het gehele damseizoert 1990-1991 werd hen de spelregelkennis en de beginselen van het damspel bijgej bracht door Excelsiors jeugddamlei) ders. Reeds jarenlang wordt bij deze instructies gebruik gemaakt van een groot magnetisch dambord. Vanzelfsprekend wordt telkens weer veel tijd ingeruimd voor een onderlinge competitie. Twee onderlinge competi-l ties werden samengevoegd, waarna de eindstand kon worden opgemaaktj Door het bestuur zijn acht prijzen bei schikbaar gesteld. Er zijn twee extra prijzen voor de grootste progressie en wel voor Dick Berghout (van 60% naar 83%) en Rol bert de Jong (van 20% naar 50%). WADDINXVEEN - Komende zondag' 26 mei vindt voor de tweede maal bij i WSE-voetbal het 21e Meneba-voetbal-, toernooi plaats. Vorig jaar waren de1 personeelsvereniging van de meel fa briek en de deelnemers bijzonder te-i vreden over de gastvrijheid van WSE,; dat het dit jaar niet moeilijk was om de' juiste vereniging te kiezen. Vorig jaar werd er door 12 teams aan het lustrumtoernooi deelgenomen en* waren er naast voetbal ook andere acti- viteiten voor met name de kinderen.: Zo was er een levende poppenkast, een ballenhok, een groot luchtkasteel en- een ballonnenwedstrijd. De voetbaldag werd afgesloten met een barbecue, die muzikaal werd ontlijst; door de Goudse Gatenblazers. Deze lustrumdag werd door ruim 800 men-’ sen bezocht en was een groot succes' voor de organiserende personeelsver eniging en WSE. Het voetbaltournooi werd vorig jaar voor de zesde maal gewonnen door Lu- bro dat in de finale 101 speelde tegen Kempenland, maar de shoot-outs betert nam. WADDINXVEEN - Het hockeysei- zoen kon voor de Waddinxveense hoc keyclub succesvol worden afgesloten. Voor de tweede maal in successie wist heren II beslag te leggen op het kam pioenschap van de poule. Een prima prestatie, waarmee tegelijkertijd de aansluiting op heren I weer wat dichter bij kwam. Heren I wist op uitstekende wijze dit seizoen de derde plaatsen de 3e klasse van de hoofdbond te veroveren. Da mes I, waarvoor aanvankelijk degrada tie gevaar dreigde, beleefde in de tweede helft van de competitie een op merkelijke come-back en zag zelfs kans op de vijfde plaats in de poule te eindi gen, eveneens een niet geringe presta tie. Bij de jeugd wist jongens B het kam pioenschap te veroveren, terwijl ook meisjes B bovenaan staat in de poule en daar alleen nog van kan worden verdre ven als een aantal inhaalwedstrijden door nr. 2 in de poule wordt gewonnen. Spanning dus nog even. Het is al weer het tweede seizoen dat tot volle tevredenheid wordt gebruik gemaakt van het kunststofgrasveld (KGV). Bijna altijd bespeeldbaar en dus geen inhaalprogramma voor HCW voor wat betreft thuiswedstrijden. Aangezien het tweede (natuurgras) veld nog steeds onbespeelbaar is (drai- nagesleuven) moest het hele competi- tieprogramma op kunstgras worden af gewerkt, hetgeen de wedstrijdcommis- saris veel hoofdbrekens heeft bezorgd. Op Koninginnedag vond het traditio nele Ratjetournooi plaats. Een altijd weer heel gezellig tournooi, georgani seerd door de jeugd waaraan alle leden met familie en kennissen kunnen deel nemen. Bij de prijsuitreiking werd tevens de ”Óme Bertus”-bokaal uitgereikt aan het jongens B-team, aangezien dit team het hoogste doelquotient be paalde van alle Waddinxveense elftal len. Het is het tweede achtereenvol gende jaar de jongens B deze bokaal wist te veroveren. Ook dit jaar zijn er weer flink wat jon gere leden bij geschreven. Maar helaas moest ook afscheid worden genomen van een aantal oudere jeugdleden en jonge senioren, die zich genoodzaakt zagen om studieredenen het lidmaat schap op te zeggen. Een en ander betekent dat er een aan tal elftallen met een wat krappe bezet ting zitten en dus best aanvulling kun nen gebruiken. Dat geldt met name ook voor het heren semi-veteranen- team (25-40 jaar), een team waarbij re- creatie/gezelligheid voorop staat, maar dat nog een aantal mensen voor hun elftal tracht te strikken. Ten overvloede wellicht wordt gewe zen op de mogelijkheid van trimhoc- key, voor al diegenen, die niet voluit willen hockeyen maar zich toch een maal in de week als sportieve ontspan ning, op plezierige wijze met de hoc keysport willen bezighouden. Nieuwe leden kunnen zich melden bij de secre taris Y.J. van der Honing, Nassaulaan 28, Waddinxveen, tel. 16116. WADDINXVEEN - Zaterdag heeft Marco Hoogendam de jeugdtitel van tafeltennisvereniging Kwiek gewon nen. De deelnemers uit de landelijke competitie en de afdelingsklassen 1 en 2 waren ingedeeld in twee poules. In poule A eindigde Marco Hoogen dam op een gedeelde eerste plaats met Leon Bouwman, in poule B eindigde Martijn Gilhuis als le en Jurgen Rei chard als 2e. De kruisfinale die volgde leverde een finaleplaats op voor Marco en Leon en daarmee een herhaling van de wedstrijd in de poule. Ook dit keer wist Marco te winnen (21- 17/22-20) en daarmee de jeugdtitel 1991 in de wacht te slepen. Jurgen Rei chard moest het, om de derde plaats, opnieuw opnemen tegen Martijn Gil huis. Deze keer liet Jurgen zich niet verrassen en won (21-16/22-20). Uitslag: 1. Marco Hoogendam, 2. Leon Bouwman, 3. Jurgen Reichard. De spelers uit de competitieklassen 3 en 4 streden om de B-titel. Rein Sterke en Michel v.d. Lans werden winnaar van de poule en speelden een kruisfi nale tegen de nrs. 2, resp. Erik Lam- booij en John van Ommeren. Rein en Michel speelden om de le en 2e plaats, die verrassend door Rein werd gewon nen (21-16/9-21/21- 21/21-15). De strijd om de derde plaats ging tussen John en Erik en werd door John gewonnen (21- 14/21-10). Uitslag: 1. Rein Sterke, 2. Michel v.d. Lans, 3. John van Ommeren. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 25 mei wordt er weer een grandioze bingoavond georganiseerd door Stich ting Wijkwerk De Zuidplas in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Begonnen wordt om 20.00 uur. Er worden 9 gewone ronden gespeeld en 1 super-ronde. De kaarten voor de gewone ronden kosten 1,- en de kaar ten voor de super-ronde kosten 2,50 alle kans op het kampioenschap heb ben. Dat zijn nu eenmaal de gevolgen bij foutief terugkomen in de laatste mi nuut. De scheldkannonade van de PSV-ers en het feit dat één scheidsrechter het foutief terugkomen had gezien was ei genlijk al een bekentenis. Donderdag avond 16 mei in het zwembad de Sniep was het zover. De KNZB besloot om de wedstrijd met nog 6 seconden te gaan, uit te spelen, beginnend met een strafworp voor De Gouwe. De man met de stalen zenuwen was Jaco de Jong. Hij moest het oordeel velllen. Gesteund door vele supporters en belangstellenden lagen de keeper van PSV en Jaco oog in oog, wachtend op het fluitsignaal van de scheidsrech ter. De scheidsrechter floot en Jaco knalde droog in de hoek. De vreugde bij De Gouwe was groot en men maakte in de laatste 5 seconden geen fouten meer. PSV vatte de zaak sportief open deelde de feestvreugde in de bar en het zwem bad. Gezien het geringe onderlinge krachtverschil en het grote verschil met de andere ploegen hadden eigenlijk beide ploegen moeten promoveren. WADDINXVEEN - Zaterdag 25 mei wordt het seizoen van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel af gesloten met een fietstocht. Iedereen die van fietsen houdt is om 13.00 uur welkom bij De Schaapskooi aan de Nesse 1 (achter de Brugkerk). De tocht gaat langs mooie plekjes in de omgeving. Er wordt een paar keer ge stopt, zodat degenen die niet zo vaak fietsen ook mee kunnen, het gaat om de gezelligheid en niet om de prestatie. Rond 16.30 uur is men weer in De Schaapskooi terug. De kosten zijn 2,- per volwassene, 1,50 per kind. Ook niet-Open- Cirkel- bezoekers zijn welkom. Inlichtingen Rii Cnnnip Q1R9R-1A1R1 WADDINXVEEN - Bij de jeu de bou- lesvereniging Waddinxveen moesten Nel de Lange en Norbert Schifferling dinsdagavond 14 mei hun tweede ver- liespartij incasseren. Rita Flipse en Corrie ’t Hart versloegen de koplopers met 13-11. Detweede partij werd door Norbert en Nel met 13-5 gewonnen van Rob Hulst en Ruud v.d. Akker. Marco van Wageningen en Francisca Laning wonnen twee partijen met 13-7 van respectievelijk Adriaan Warme- link en Edward Springer en Thea Springer en Henry van Wageningen. Zij nestelden zich hierdoor stevig op de tweede plaats. Ook Piet van der Made en Betsy Stuut deden goede zaken door twee partijen te winnen. Zij verdrongen daardoor Dino Giancaspero en Hans v.d. Klis van de derde plaats. De spanning aan de kop is door deze uitslagen weer geheel terug. Alle drie doublettes hebben nu 10 van de twaalf wedstrijden gewonnen met respectie velijk de puntensaldo’s van 67,64 en 50 pluspunten. Vanaf deze week worden er drie partijen per dinsdagavond ge speeld. Zaterdagmorgen om 6.00 uur verza melden zich 46 leden van de jeu de bou- lesvereniging Waddinxveen op het speelterrein aan de Alberdingk Thijm laan in Waddinxveen voor het tweede Luilaktoernooi. In een koude vrieslucht werden de eer ste partijen gespeeld. Na twee partijen werd gezamenlijk van het ontbijt geno ten. Om twaalf uur was het spel ge speeld, Wouter de Lange en Norbert Schifferling wisten de eerste prijs in de wacht te slepen. Tweede werden Betsie Stuut en Piet v.d. Made en derde Wil fried en Joop Dries. Elly Nieuwland en Quint v.d. Loo wis ten de poedelprijs in de wacht te slepen door 5 partijen te verliezen. Voorzitter Jan Joziasse bedankte on der applaus de beheerscommissie die gezorgd had voor een gezellige sfeer en het goede ontbijt. WADDINXVEEN - Op het WSE- complex zijn drie jeugdtoemooien ge houden. Zaterdag was er een ”lady- day” met ’s morgens meisjes-pupillen en ’s middags meisjes-junioren. Op Tweede Pinksterdag was er een groots F-pupillentoernooi. De beide meisjes-toernooien kampten met afzeggingen van verenigingen die te veel hooi op hun vork namen. De deelnemende meisjesteams deden ech ter hun best er wat van te maken. Bij de meisjes-pupillen werden twee poules gespeeld, waarna de poulewin- naars elkaar in de finale bevochten, ’s- Gravenzande S V won daarbij van CSW (Wilnis). WSE werd tweede in de pou le. ’s Middags won SJC de ene poule (meisjes-junioren 1) en SVLV de an dere (meisjes-junioren 2). De ploegen uit Noordwijk en Voorschoten waren sterker dan WSE 1 en 2, die beiden tweede werden. Op Tweede Pinksterdag bij WSE een groots F-pupillentoernooi. Zestien teams van de 8 verenigingen vulden met ouders en grootouders ”de Lans brekers”. Helaas kwamen de WSE-pupillen niet helemaal uit de verf. Zowel F1 en F2 werden laatste in de poule welke ze deelden met Quick Boys (Katwijk). RVVM (Ridderkerk) en ’s Graven- zandse SV Quick Boys wonnen in zo wel de F-l als de F-2-poule. In de an dere F1 en F2-poule heerste Spijke- nisse over zowel Roodenburg (Leiden) als Tonegido (Voorburg) en RKWIK (Vlaardingen). Zaterdag 25 mei is het laatste WSE- - jeugdtoernooi en wel voor E- en D-pu- pillen. ’s Morgens strijden Spijkenisse, Hekelingen, Voorburg en Lens naast WSE om de prijzen in de El- en E2- poule. ’s Middags is de ”Ome Piet van Zaal- wisselbeker” inzet van de strijds tussen de Dl- en D2-elftallen van BSC’68 (Benthuizen), Verburgh (Poeldijk), SVLV (Voorschoten) en WSE. WSE won dit toernooi nog nooit eerder al hoewel de beker al zo’n twintig jaar be staat. De beker is ooit geschonken door "Ome” Piet van Zaal en de wedstrijden om deze beker zijn zo ongeveer de oud ste traditie van WSE. Een traditie die WADDINXVEEN - Het bij Waddinx- veen-voetbal gehouden vier tegen vier-; tournooi was wederom een succes. Dit; tournooi werd met de officiële regels; gespeeld. Het aantal gescoorde doel-j punten was gelijk het aantal punten dat) je haalde. Zodoende was er nog niks, beslist tot dat de laatste wedstrijd was. gespeeld. Er werd in 2 poules gespeeld. In poule; 1 waren de jongere teams ingedeeld. De einduitslag in poule 1 was: 1. AjaxJ (13 pnt.), 2. TZN (6 pnt.), 3. Spetter: Girls (6 pnt.). De einduitslag voor poule 2 was: 1The j F-side (4 pnt.) 2. Zuidplasbende (2) pnt.), 3. The Little Ladies (2 pnt.). De, overige teams, die de eerste drie niet; gehaald hadden zaten te genieten van. de zon en de finalewedstrijden. Om de 5e en 6e plats speelden Spetter Girls -j Little Ladies (2-1) en om de 3e en 4e. plaats TZN-Zuidplasbende (0-2). De finale tussen Ajax en F-side ein-j digde na een spannende wedstrijd in 1- J 1. Hierna de prijsuitreiking door de te- vreden organisator Inge Rehorst,) waarbij voor iedere speler een per-j soonlijke prijs was. Gezien het enthou-,.; siasme van de deelnemers zal dit zeker j een vervolg krijgen. ■5 ZEVENHUIZEN - Zaterdag 1 juni houdt de Tourclub Zevenhuizen ;;80 de Pyramiderit naar de Pyramide van Austerlitz. Er zijn routes van 35 km (starttijd 10.00-13.00 uur), 60 km (starttijd 10.00-12.00 uur), 100 km (starttijd 8.00-10.00 uur en 200 km (starttijd 7.00-8.30 uur). Alle afstan den zijn uitgepijld. Inlichtingen: 01802-1409 (na 18.00 uur). Na afloop kan men douchen op camping Zevenhuizen, Tweemanspol- der 1? Zevenhuizen WADDINXVEEN - Vorige week don derdagavond werd de 31e ronde ge speeld in de interne competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV. Opvallend was de opmars van Van Woudenberg, die binnen enkele weken opklom van de 11e naar de 4e plaats. Deze keer moest Claassen er aan gelo ven. Van Woudenberg zette met wit een degelijke Italiaanse partij op het bord, waarin hij constant het initiatief nam. Na de wat zwakke 18e en 19e zet van zwart, voltooide wit met enkele krachtzetten zijn aanval en de hele stel ling van zwart stortte in en Claassen kon opgeven en aan zijn vakantie gaan denken. Het leidende trio handhaafde zich, maar ondervond een geduchte tegen stand. Hennink-Smitskamp was een flonkerende partij waarin wit lange tijd de aanval leidde. De witte koning kwam zeer optimistisch in het open veld om de aanval te ondersteunen, maar dat was het keerpunt. Smitskamp nam door een fraaie combinatie de aan val over en joeg de koning naar de rand van het bord. In de afgebroken stand zal Hennink heel wat huisvlijt nodig hebben om een remise afwikkeling te vinden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23