Steeds meer klanten Tij sterman Autosport Rebus voor rommelmarkt Toneel bij De Wadde Open dag van het Patiëntenplatform Op 6 en 7 juni Nieuwe huisvesting aan Mercuriusweg Hardlopende ambtenaren in Friesland Uit in Zuid- Holland Musical in kerk van Zevenhuizen Floebeldag Mgr. Bekkers in Gouwebos Recreatie- magazine Zuid-Holland Keramiek expositie Auto soppen tijdens shoppen ’’Zuidplas” wil zich opheffen o® K® I Natuurmonumenten Festivalbeleid ra -- I 1 ite Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 juni 1991 Pagina 13 toneel gespeeld door de MAVO-LHNO-LTO-leerlingen. Kees Tijsterman Autosport beschikt aan de Mercuriusweg over een goed Oplossing rebus: Naam: Adres: Tel: kx-.- J geoutilleerde werkplaats en een bescheiden showroom. (Foto: Kees Tijster man. WADDINXVEEN - Kees en Mieke Tijsterman van de Tweede Bloksweg (straks Mercuriusweg) hebben vorige week woensdagmiddag en -avond op feestelijke wijze hun nieuwe pand aan de Mercuriusweg 19 officieel in gebruik genomen. Van heinde en ver kwamen de genodigden voor een hapje en een drankje. Ook burgemeester C.M. van der Linden kwam even langs. Kees en Mieke Tijsterman hadden hun bezoek gevraagd het op prijs te stellen als ze een envelop met inhoud meenamen voor ”de men sen in Afrika”. gé trouwbaarheid van de te gebruiken componenten en materialen. Dat is ge specialiseerd werk en daar heeft Kees Tijsterman Autosport een reputatie mee opgebouwd. Naast de specifiek technische kanten van de terreinwagenbusiness houden Kees en Mieke Tijsterman zich ook be zig met het geven van speciale ”off- road-trainingen”, die al dan niet in sa menwerking met gespecialiseerde reis- bureau’s in binnen- en buitenland wor den georganiseerd. WADDINXVEEN - Bij de christelijke scholengemeenschap De Wadde (Sniepweg) staat het 11e theaterproject voor de deur. Na een poosje van afwezigheid wordt er op de school op donderdag 6 en vrijdag 7 juni weer en voor advies. In hetzelfde pand huist ook het Gehan dicaptenplatform (POLG). Juist nu ge handicapten en chronisch zieken het door alle nieuwe maatregelen steeds moeilijker krijgen is ondersteuning en informatie voor hen van groot belang. Ook bij hen is het op zaterdag 8 juni open huis. Als extra attractie zal de groep ”Het Kan Beter” twee maal optreden met satirische sketches over de gezond heidszorg. Aanvang van de voorstellin gen om 13.00 en 14.00 uur. Verder zijn er de hele dag videobanden te bekijken en natuurlijk is er koffie en thee. Neem deze kans waar en maak kennis met het patiëntenplatform. Spierings- traat 2 (aan de achterzijde van het Wil lem Vroesenhuis). Door de week is het platform dagelijks te bereiken van 10.00-16.00 uur (vrijdag’s tot 13.00 uur). Het Klachtopvang- en Adviesbu reau heeft spreekuur op maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 tot 11.00 uur. Telefoon 01828-12777. De nieuwe lokatie van Kees Tijsterman Autosport aan de Mercuriusweg. (Foto: Kees Tijsterman). bouwers klas 3BA o.l.v. Bas Brunt en Danny van Zaanen, kledingverzorgers Mariëlle Tanis, Liesbeth Siegersma en Cocky van den Spek, grimeurs Irene Faay, Suzanne Potuyt, Hesten van Zanten, Ninetta Gissi, Trinet Loss en Marjo Vermeulen en souffleuse Ellen van Ofwegen. Inleveren: 8 juni op de rommelmarktbazar in de Passage bij het terras van de Kruiskerk. Trekking van 5 leuke prijzen uit goede oplossingen om 1^.00 uur door J. Akkerhuis, mede-organisato|! van de eerste rommelmarkt. o*L» WADDINXVEEN - De kinderen van de rooms-katholieke Mgr. Bekkers school aan de Peter Zuidlaan hebben vorige week dinsdag 28 mei een heer lijke sport- en speldag beleefd op het terrein van atletiekvereniging Antilope en in het Gouwebos. Na eerst een eucharistieviering in de Ontmoetingskerk te hebben gehouden onder het thema: ’’Liefde als wapen” (De lijfspreuk van bisschop Bekkers, de naamgever van de school), ging het in optocht - schoolvlag voorop - naar de atletiekvelden. Na het zingen van het eigen Mgr. Bekkersschoollied ging men in groepjes, onder begeleiding van ouders en leerkrachten, aan de slag. Er werd gerend, gesprongen - hoog en vér - gegooid, geroeid, geslingerd, ge klommen en heerlijk gesmuld van al lerlei op verrassende plaatsen opdui kende tractaties. Het parcours door het Gouwebos was wel het hoogtepunt van de dag: boomstamwerpen, touwbrug overklauteren en eierkoek peuzelen. En tussen de middag kwam er een heuse patat frites-kraam het sportter rein oprijden. Een gezellige, gezamen lijke maaltijd was het resultaat. Daarna weer volop aan de slag: ballen door poortjes slaan, touwklimmen (”wat een dun touw”), bootje varen, touwtje springen, balvakwerpen. Het was met recht een echte Floebeldag. En het weer werkte gelukkig ook be hoorlijk mee. GOUDA - Zaterdag 8 juni houdt het Patiëntenplatform Midden-Holland open huis in haar nieuwe pand aan de Spieringstraat in Gouda. Het Pa tiëntenplatform is een organisatie van en voor gebruikers van de gezond heidszorg. Van direct praktisch nut voor de bewoners van Midden- Hol land zijn het unieke Voorlichtingscentrum en het Klachtopvang- en Ad viesbureau voor klachten over de gezondheidszorg. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Heksentoeren in Schoonhoven, een haven zonder schepen in Goedereede, het Woudt als kleinste en mooiste dorpje van het Westland, muziekfestij nen of een lasershow aan de Maas zijn maar een paar tips die het nieuwe ”Uit in Zuid-Holland” magazine biedt voor een actieve zomer in Zuid-Holland. Gedeputeerde George Brouwer (PvdA) deelde vorige week de eerste exemplaren van het nieuwe magazine uit op de terrassen in Rotterdam. Het is 1 het tweede jaar dat het magazine ver schijnt. Het magazine informeert be woners en bezoekers van Zuid-Holland over de verschillende mogelijkheden om de vrije tijd in deze provincie te be steden. Per regio wordt de lezer wegwijs ge maakt in de vele culturele, recreatieve en toeristische bezienswaardigheden en evenementen die Zuid-Holland deze zomer te bieden heeft. Daarnaast is een dagagenda die op overzichtelijke wijze laat zien wat erop welke dag waar gebeurt. Aan Den Haag en Rotterdam is in het magezine extra aandacht be steed. Bij het Platform kunnen mensen te recht met vragen over de gezondheids zorg, over hun rechten als patiënt, over patiëntenverenigingen en lotgenoten contact en met klachten over ervarin gen in de gezondheidszorg. Op 8 juni zet het Platform haar deuren van 11.00 tot 16.00 uur open. Iedereen kan een kijkje komen nemen en uitleg krijgen in het Voorlichtingscentrum. Er bestaan in Nederland vele ziekte beelden en er zijn haast evenzoveel pa tiëntenverenigingen die hun leden bij staan, informatie geven en met mede patiënten in contact brengen. Over deze organisaties is er in het Voorlich tingscentrum informatie te vinden. Daarnaast zijn er vele boeken, tijd schriften en knipsels. Het aantal klachten dat de medewer kers van het Klachtopvang- en Advies bureau de laatste tijd te verwerken krij gen neemt aanzienlijk toe. De mensen weten de weg naar het bureau te vin den. Bij de medewerkers van het bu reau weten zij hun klacht in kundige handen. Van groot belang is ook dat dit bureau onafhankelijk is van de gezondheids zorg zelf. Dat mensen met een klacht naar het bureau komen kan belangrijk zijn voor hebzelf, het is zeker zo be langrijk voor medegebruikers van de gezondheidszorg. De klachten geven het Patiëntenplatform gegevens in han den in haar onderhandelingen met de gezondheidszorg. Het bureau behandelt niet alleen klachten, maar geeft ook adviezen, bij voorbeeld over uw rechten als patiënt. Geregeld worden b.v. adviezen gege ven over het inzien van dossiers en over veranderen van arts. Op zaterdag 8 juni kunt bij de mede werkers van het bureau terecht. Zij ge ven uitleg hoe het bureau werkt, maar u kunt ook bij hen terecht met klachten Rallyrijder Kees Tijsterman en naviga- trice Mieke Tijsterman-van Nielen zijn erg blij met hun nieuwe lokatie voor Kees Tijsterman Autosport. Vanuit dit nieuwe onderkomen kan er beter en ef ficiënter worden gewerkt als het om het onderhouden en repareren van terein- wagens gaat. Naast de min of meer ge standaardiseerde werkzaamheden aan diverse terreinwagens neemt het pre pareren voertuigen voor wedstrijd- doeleinden en avontuurlijke reizen steeds meer toe. De groeiende belangstelling voor ter reinwagens in het algemeen en het rij den met terreinwagens in verschillende takken van autosport in het bijzonder, hebben ertoe geleid dat de gebruikers van dit type voertuigen andere dan de gebruikelijke technische assistentie verlangen. Hoewel de geautoriseerde merkdea lers, daar waar het programma ook in terreinwagens voorziet, door de impor teurs op technisch en commercieel ni veau permanent worden geassisteerd, blijkt uit de praktijk dat de eigenaar van een terreinwagen voor zijn speci fieke wensen eerder geneigd is een van de 4-wd specialisten te raadplegen. Kees Tijsterman Autosport ontwik kelde zich de afgelopen jaren van een veelzijdig technische specialist tot dé specialist op terreinwagensgebied in de Benelux. De successen van Kees en Mieke Tijsterman in de vermaarde ral lyraid Paris-Dakar in de door Kees zelf geprepareerde voertuigen hebben daar zonder twijfel de solide basis voor ge legd. Sinds enkele jaren groeide de belang stelling uit binnen- en buitenlandse ge bruikerskringen zodanig dat er een nieuwe lokatie gezocht moest worden om aan de toenemende vraag te kun nen voldoen. Met het in gebruik nemen van het nieuwe bedrijf aan de Mercuriusweg in Waddinxveen, verwacht Kees Tijster man Autosport aan deze groeiende vraag te kunnen voldoen. Het nieuwe bedrijf beschikt over een goed geouttilleerde werkplaats en een bescheiden showroom. De werkplaats biedt de mogelijkheid om aan verschil lende voertuigen tegelijk te werken zonder dat er permanent voertuigen heen en weer gerold moeten worden. Omdat terreinwagens ook écht smerig kunnen worden, is er inpandig een schoonmaakruimte opgenomen waar door middel van hogedruk reinigers het voertuig grondig gereinigd kan worden alvorens er aan gewerkt moet worden. Kees Tijsterman Autosport houdt zich bezig met het onderhouden en repare ren, het restaureren en prepareren van 4-wielaangedreven voertuigen. Behalve de min of meer routine-matige werkzaamheden op het gebied van on derhoud en reparatie, is het vooral des kundigheid op liet gebied van de prepa- ratiA van vnArtniaprr vnnr -zrtxv^l u/pd. strijd- als recreatieve doeleinden waar aan dit bedrijf zijn faam te danken heeft. ’’Het prepareren van een terreinwa gen, ongeacht voor welk doel het voer tuig wordt ingezet, is een kwestie van uitbalanceren van de wensen en moge lijkheden die de opdrachtgever ver langt”, stelt Kees Tijsterman vast. Voertuigen die in wedstrijdverband worden ingezet, worden getoetst aan de regels die door de FIA (Fédération Internationale de 1’Automobile, de overkoepelende autosportorganisatie) zijn vastgelegd. Sommige organisaties van grote evenementen zoals Paris-Da kar, scherpen deze eisen nog wat ver der aan in een eigen 'technische regle ment’. Voordat er aan de preparatie van een wedstrijdauto wordt begonnen, wordt eerst zo’n technisch reglement tot in het detail bestudeerd om te zien wat er allemaal mogelijk is. Bij wedstrijdauto’s gaat het vooral om snelheid en lage eigen gewichten, ter wijl voor rallyraids er meer aan uithou dingsvermogen en actieradius gedacht moet worden. Bij voertuigen die wor den ingezet voor langdurige tochten, waarbij grote afstanden door niemand- land afgelegd moeten worden, stellen de gebruikers weer hele andere eisen. De topsnelheid van de terreinwagen is voor deze activiteit van geen belang, een laag zwaartepunt van het voertuig daarintegen juist weer wel. Elke op dracht vraagt op die manier een grote kennis van de inzetbaarheid en be- ZEVENHUIZEN - Zaterdagavond 8 juni om acht uur is er in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen de musical ”De Muur” van het gospelkoor Windows. Deze musical gaat over muren tussen de mens en God en muren tussen men sen onderling. Muren van onbegrip, ja loezie, hebzucht en haat. De musical is een doorlopend verhaal met liedjes van The Continental Sin gers, Michael Jackson, Adrian Snell, U2 en Don Francisco. Eén en ander wordt toegelicht met to neel en mime. De band bestaat uit pia no, dwarsfluit, drums, bas en synthesi zer. Deze avond is georganiseerd door kof fiebar ’t Praathuis en de jeugddienst- commissie, als afsluiting van het sei zoen. Iedereen, jong en oud is van harte welkom. De Hervormde Kerk is open om 19.30 uur en de musical begint om 20.00 uur. Na de musical is et nog gelegenheid om wt)f fp» rlrtnkon p»n no tp» nrafpn Natuurmonumenten beheert in Neder land zo’n 250 natuurgebieden. Ook in de provincie Zuid-Holland liggen be langrijke natuurgebieden die deze ver eniging onderhoudt. In het magazine leest u meer over de activiteiten van Natuurmonumenten. Van de 58 voetveren die Nederland telt, varen er 24 in deze provincie. Voetveren maken het de wandelaar en fietser mogelijk om op een eenvoudige, vriendelijke en goedkope manier een hindernis over het water te nemen. In het magazine staat een verslag over de landelijke vereniging die zich tot doel stelt bestaande pontjes te behouden en opgeheven veerpontjes terug te bren gen in de vaart. Het recreatiemagazine is gratis aan te vragen bij bureau Voorlichting van de provincie Zuid-Holland, telefoon 070- 3116622. Het blad is tevens te verkrij gen bij alle VVV-kantoren in Zuid- Holland en bij gemeentehuizen en bi bliotheken in de provincie. Gedeputeerde George Brouwer verspreidt zelf de eerste exemplaren van het evenementenmaeazine. GOUDA - Het Crabeth College (Mid delbaar Beroepsonderwijs in Midden Holland) in Gouda houdt een tentoon stelling van eindexamenwerkstukken van de afdeling Keramiek. Ook zijn er werkstukken te zien van leerlingen van de examenklas keramiek van het Delta College. Tijdens de tentoonstelling is er ook in formatie te verkrijgen over de oplei dingsmogelijkheden in de keramiek. De tentoonstelling kan bezichtigd wor den van dinsdag 4 t/m donderdag 6 ju ni. De openingstijden zijn van 10.00- 21.00 uur. De expositie vindt plaats in de exposi tieruimte achter het gebouw van het Delta College aan de Graaf Florisweg 64 te Gouda. WADDINXVEEN - Zaterdag 8 juni gaan de gidsen en verkenners van Scou ting St. Victor weer druk aan de slag met emmers en sponsen op de parkeer plaatsen nabij de Passage en Albert Heijn. Deze jaarlijks terugkerende autowas- actie is bedoeld om iets extra’s te kun nen doen tijdens hun zomerkamp. Voor slechts een paar piek wordt ieders auto weer superschoon, terwijl men de boodschappen voor het weekend in huis haalt. Makkelijker kan het bijna niet. Ook wanneer men geen boodschappen nodig heeft, kan iedereen bij de scouts terecht vooreen blinkende wagen. Ser vice en kwaliteit staan bij hen hoog in het vaandel. WADDINXVEEN - Vrijdagmiddag 7 juni vertrekken weer 12 hardlopende ambtenaren en 2 begeleiders van de Waddinxveense ambtenarenloopclub ’’Walk” naar Friesland voor alweer de 6e editie van de Elfstedenestafette op zaterdag8 juni. De Elfstedenestafette is een hardloop wedstrijd langs de bekende Friese elf steden met een totale lengte van 201 ki lometer. Elke etappe tussen twee ste den wordt door één van de deelnemers afgelegd. De afstanden van de etappes variëren van 5,4 km (Sneek-IJlst) tot 29,8 km (St. Annaparochie-Dokkum). Naast veel doorzettingsvermogen van de deelnemers is deelname tevens mo gelijk gemaakt door steun van Wegen bouwbedrijf Versluys te Bodegraven en de Waddinxveense bedrijven J. Baas BV en Heemskerk BV. De reden dat er 12 deelnemers zijn aan een Elfstedentocht is gelegen in het feit dat de etappe tussen Franeker en Dok- kum vanwege de grote lengte (46,4 km) in twee stukken is opgedeeld. De tus senstop is gepland in St. Annaparo- chie. De ’’Walk” is alle keren al present ge weest, dus staan er, naast enkele debu tanten, voornamelijk ervaren rotten aan de start. Om verkeersveiligheidsre- denen mogen de lopers niet door auto’s worden begeleid, dit kan zelfs in het rustige Friesland niet, daarom mogen zij per fiets begeleid door twee colle ga’s, Rien Rodenburg en Wilma Ro- meijn. Ook voor hen betekent dit een lange dag (de start is om 05.00 uur) en onge veer 100 km fietsen in een (voor een fietser) langzaam tempo. De deelnemers en de te lopen afstan den zijn tussen haakjes staat het aantal keren dat ze al eerder meededen): Ben Kramer (2), Hans Stikkelorum (1), Henny Captein (5), Piet Lebbing (5), Paul Niersman (3), Tiny Lebbing (-), Frank Osse (-), Lenie Alblas (4), Gré Straver (2), Wil den Adel (3), Gerard Dekker (4), Bert Bakker (3). ’’Koning van Barboren” (met 24 meis jes en jongens en 22 jongeren en oude ren achter de schermen) heet de nieuwe theaterproduktie van De Wad de. Het geheel bevat een magische kijk in de fantasiewereld van beiden schrij vers en speelt zich af in Engeland in de middeleeuwen. Kosten noch moeite zijn gespaard om dit project tot iets heel bijzonders te maken, temeer om dat het stuk dit jaar door twee oud-leer- lingen is geschreven. Laurens Lueks schreef het script met Marco Versluis. Dank zij een goede sa menwerking van de auteurs met de beide regiseurs (mevrouw De Knikker en mevrouw Bruining) is er door de beide knapen een knap werk afgele verd. Het stuk opent toepasselijk in de cel. Al gauw arriveren twee detectives die niet alleen hun spiegelbeeld maar ook dat van de wereld onder de loep ne men. Gulp Gomez, één van de twee detecti ves die alles beweerd te zijn, en zijn as sistent (de andere detective) krijgen voortdurend te maken met een groep middeleeuws grut dat er alles aan doet om ook maar iets te weten te komen. En dan komt het raadsel het toneel op. De spanning stijgt. Het is een raadsel om je vingers bij af te likken. Het ge heel is enigzins gekruid met humor om het theaterproject een fleurig tintje te geven. In het stuk wordt tevens kennis ge maakt met de koning van Barboren hetgeen waar het hele stuk helemaal om draait. Wie zou de koning kunnen helpen? Gulp Gomez en zijn domme assistent misschien?? De opvoeringsdata’s zijn 6 en 7 juni. Aanvang om 20.00 uur. Kaartjes (voor 1,-) zijn op de avond zelf verkrijg baar. De acteursgin volgorde van opkomst zijn de De Wadde-leerlingen Daniëlle Scheurwater, Evelina Francken, Mar tin Fickweiler, Jessica Blacquiëre, Henk Visser, Bert van Loon, Andy de Groot, Laurens Lueks, Marco Ver sluis, Jessica de Groot, Martin van Maanen, Daniëlle van de Bosch, Karin Kleiweg, Miranda Spoel, Mark van de Loo. Vannessa van de Sloot, Johan Klein, Jessica Blacquiëre, Erwin Ver- sh»is, Nanna van Pruisen, Mariëlle Ta nis, Nanna van Pruisen, Martin Fic kweiler en Manuel Francken. Verder werken mee de auteurs Marco Versluis en Laurens Lueks, regiseurs mevr. De Knikker en mevr. Bruining, coördinatoren Adrie de Keizer, Hans Geel, Laurens Lueks en Marco Ver sluis, de licht- en geluidsmensen Erik van Heijst en Adrie de Keizer, decor- llllll Illi ill WADDINXVEEN - Donderdagavond 6juniom20.00uurzalde bewonersver- eniging Zuidplas haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering houden in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan (De Duikelaar). Het voltallige bestuur zal voorstellen om de vereniging op te heffen daar men van mening is dat haar taak volbracht is. Daar er beslissingen genomen zullen moeten worden over de besteding van het batig saldo hoopt men op een grote belangstelling. De provincie wil in de toekomst evene menten actief gaan stimuleren. Daar voor moet subsidie beschikbaar ko men, Gedeputeerde Brouwer wil daar voor in Zuid-Holland een Festivalbe leid ontwikkelen. ’’Festivals zijn bij uitstek geschikt om een groot publiek in contact te brengen met kunst en cultuur. Ook zullen goed georganiseerde festivals heel nieuw pu bliek van binnen en buiten de provincie aantrekken”, aldus de gedeputeerde. Het ”Uit in Zuid-Holland” magazine is gemaakt in opdracht van de provincie Zuid-Holland door een redactie die be staat uit medewerkers van de Culturele Raad Zuid-Holland, de provinciale VVV ZH, de federatie van Musea ZH en bureau Voorlichting van de provin cie. De provincie heeft voor deze uit gave 150.000 gulden beschikbaar ge steld. Het magazine heeft een van op lage 200.000 exemplaren. Het magazine is gratis verkrijgbaar bij VVV-kantoren, de ANWB, de Bruna- boekhandels, de recreatieschappen, culturele centra, hotels, campings, mu sea, tijdens evenementen en bureau Voorlichting van de provincie Zuid- Holland. 4 WADDINXVEEN/DEN HAAG - ”Uit in Zuid-Holland, alles dicht bij el kaar. Recreatie om de hoek is in Zuid- Holland zeker geen loze kreet! Alles is mogelijk, vaak binnen een straal van slechts enkele kilometers”. Zo begint de veelbelovende inleiding van het nieuwe ’’Recreatiemagazine Zuid-Holland”, dat de provincie elk jaar uitgeeft en waarin ook het Gouwe bos tussen Waddinxveen en Boskoop wordt genoemd. Dit magazine laat zien dat een ogen schijnlijk ’’volle” provincie als Zuid- Holland vele mogelijkheden biedt voor recreatie en vrije tijd. De gids biedt ook dit jaar ideeën voor een dagje uit of voor een korte vakantie in één van de recreatiegebieden in de provincie. Voor dertien regio’s zijn de recreatie mogelijkheden gedetailleerd beschre ven en is aangegeven welke voorzienin gen aanwezig zijn. De kaartjes geven de ligging van de gebieden aan, de fiets route, de provinciale wandel- en kano- routes, de veerponten en surfmogelijk- heden. In het magazine is een beschrijving van een dagtocht ’’Langs de Linge” opge nomen. Oud-gedeputeerde Peter van Heemst neemt de lezer mee in het stadje Gorinchem, op de fiets langs de Linge en uiteindelijk naar het glasmu seum in Leerdam. In de uitgave is ”De grote Nessebos-ac- tie” opgenomen. De provincie Zuid- Holland en het recreatieschap Rotte- meren roepen de hulp in van verenigin gen en instellingen voor de aanleg van een natuurbos in de Nessepolder. De uitdaging is dat elke vereniging binnen twee jaar 10.000 gulden bij elkaar krijgt, waar in het natuurbos 400 bo men van worden geplant.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13