Christenen De wachtende bruid Open huis bij volkstuinders Opvallend veel niet-W’veners in zaken in Bibelot Géén sprookje: ’t Kan Vriezen De Wadde Succesvolle fietstocht Zonnig Zuid Goud van Goudse Kamer voor directie Berkesteijn Praktische verkeers- proef 333 scholieren sponsort artsen Atheneum op bezoek in Engeland Oplossing rebus van Kerngroep Subsidie voor creche in W’veen Schrijven voor Amnesty Loterij I Wijnen Administratie Fraai WBM Mm wn MMR MMM Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. lriunn£L1 l; - i/r?t Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 juni 1991 Pagina 17 voor helemaal in het teken te zetten. De drie vertrekkende directeuren G. Th. B. Mulleman (links), J.W.A. van Berkesteijn en J. P. L. van Berkesteijn hoofdgerecht I I De eerste paal ging op 19 februari van het vorig jaar de grond in, op 3 septem ber 1990 was al de opening. Een huza renstukje. Maar aan de andere kant heeft het daarvoor wel zes jaar geduurd voordat Ververs en Waddinxveen het eens waren over de lokatie. Want nieuwbouwplannen bestonden er al langer. Bibelot is als het ware gebouwd als twee halve cirkels. In de één bevindt zich het restaurant, in de ander het par tycentrum (voor 150 personen). Het partycentrum loopt bijzonder goed en is zo’n vier keer per week bezet, niet al leen voor partijen, maar ook voor le zingen en dergelijke. Ook het restaurant mag zich in een toe nemende belangstelling verheugen en wat daarbij opvalt, is dat veel gasten niet eens afkomstig zijn uit Waddinx veen, maar uit omliggende gebieden. De ligging van Bibelot zal daar onge twijfeld mee te maken hebben. Het res taurant, met voldoende parkeerruimte naast het pand is vanaf de Beijerinck- laan, de verbindingsweg met de A12, goed zichtbaar. Vooral ’s avonds is de aanblik bijzonder sfeervol, dank zij de uitstekend gekozen verlichting. Van bistro Bibelot tot restaurant Bibe lot. Het lijkt op zich niet meer dan een kwestie van details, toch is er bij deze eetgelegenheid in Waddinxveen sprake geweest van een complete metamorfo se, met een schitterend, nieuw ge bouwd restaurant annex partycentrum aan de Limaweg, grenzend aan de wijk Zuidplas, als een verbluffend eindre sultaat. Praktisch al hun vrije tijd besteden zij aan hun hobby, hetgeen resulteert in een volle vrieskast met natuurzuivere groenten en vruchten. (Roberto Mondavi Winery, Napa Val ley Californië), twee verrassende, uit stekende wijnen. Aardig detail van Bi belot is voorts het Ramlosa Mineraal water (Grand Cru), ’sprankelend water uit Zweden”. i u Ter ondersteuning van haar werk heeft het bestuur van ”Ons Genoegen” een FRIDA DOMACASS’E WINKLAAR Elzenhorst 58 Aanbieding van de maand juni: BENEN HARSEN 32.50 DE SCHOONHEIDSSPECIALIST JE KUNT ZIEN DAT JE HUID HET LEKKER VINDT! WADDINXVEEN - De Waddinx- veense afdeling van de landelijke vereniging Veilig Verkeer Neder land houdt ook dit jaar weer een praktische verkeersproef voor 333 schoolverlaters van de Waddinx- veense basisscholen. Op dinsdag 11 en woensdag 12 juni zal het centrum van Waddinxveen en een deel van de woonwijk Zuid plas weer in het teken staan van deze vaardigheidsproef, waarbij de leerlingen individueel een circa 5 km lang parcours zullen moeten fietsen te midden van het overige verkeer. Een team van zo’n 109 vrijwiligers ziet er kritisch op toe hoe de, op de basisscholen gegeven verkeersles- sen, in praktijk worden gebracht. Bewust is het parcours ook dit jaar weer zodanig gekozen dat de leer lingen weer tal van moeilijke ver keerspunten zullen moeten passe ren. WN hoopt de schoolverlaters op deze wijze vertrouwd te maken met verkeerssituaties die zij straks op weg naar andere scholen zullen ont moeten. De deelnemers zullen goed herken baar zijn. Ze zijn gekleed in een oranje hesje met deelnemersnum- mer. Voordat zij aan de proef zul len worden toegelaten worden hun fietsen grondig geïnspecteerd. Op uitnodiging van de plaatselijke afdeling is de Waddinxvener B.J. Woudenberg, medewerker van het Centraal Bureau van Veilig Ver keer Nederland in Hilversum, be reid gevonden de eerste deelnemer van start te laten gaan. Dat zal ge beuren op dinsdag 11 juni om half negen bij het politiebureau aan de Mozartlaan. Bibelot heeft zijn draai gevonden, zo als één van de gasten onlangs zei, daar bij ook doelend op de twee gedraaide kunstwerken aan de Beijerincklaan, in Waddinxveen beter bekend als de ’’wokkels”. Maar dat ’’wokkels” is weer een beetje ongepast, gezien de onmiddellijke nabijheid van zo’n kwa- liteitsrestaurant als het nieuwe Bibelot. WADDINXVEEN - Directeur-se- cretaris drs. J.C. Brink van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft vrij dagmiddag in restaurant Bibelot twee gouden legpenningen uitge reikt. Zij hebben het directievaandel overgedragen aan de heer H.A. van Berkesteijn jr. Ter gelegenheid van dit afscheid kregen de heren J.W.A. van Berkesteijn en J.P.L. van Berkesteijn de gouden legpen ning van de Kamer van Koophan del. De heer G.Th.B. Mulleman heeft reeds een Kamer van Koop- handel-legpenning mogen ontvan gen. Zij kregen deze penning overhan digd als blijk van waardering voor de wijze waarop zij gedurende lange tijd het bedrijf Berkesteijn hebben geleid, waarmee zij gelijk tijdig de regionale economie heb ben gesteund. De penning, waartoe ook een oor konde en dasspeld behoren, is verf raaid met de beeltenis van Mercu- rius, de Romeinse God van de han del. De wijnen zijn afkomstig van voorna melijk Franse chateaus, met hier en daar een Italiaanse, Duitse of Ameri kaanse. Voor de gelegenheid namen wij bij het voorgerecht een witte Ovieto Classico Secco (Italië) en bij het t een cabemet sauvignon WADDINXVEEN - ’’Het noodzake lijke met het leuke verenigen”. Dat is de gedachte achter de nieuwe spon soractie die de christelijke scholenge meenschap ”De Wadde” (Sniepweg) organiseert met de leerlingen van klas 1 en 2 ten bate van ’’Artsen Zonder Grenzen”. Nu is het altijd al de opzet van het on derwijs noodzakelijke en leuke zaken op pedagogische wijze met elkaar te verbinden, maar de vraag hoe te reage ren op alles wat er de laatste tijd in de wereld om ons heen gebeurt los je niet zo maar op een lollige manier op. Artsen werken voor de Koerden in Irak, voor de slachtoffers in Bangla desh, voor de hongerenden in Afrika. De leerlingen van ”De Wadde” gaan nu werken voor de artsen. Op woensdag 19 juni zullen zij in de Belgische Ardennen 20 km. moeten kanoën op de snelstromende rivier de Lesse en dat is een paar uur hard werken. ’’Afzien” heet dat in sportter- men, net als de artsen doen en niet te vergeten de slachtoffers. Een beetje slachtoffers zijn dus, of arts, met dit verschil dat je na de 20 km. met de sponsorkaart op stap kan gaan om bij iedereen die een bedrag heeft inge zet het eindresultaat op te halen. De christelijke scholengemeenschap ”De Wadde” wil zoveel mogelijk geld naar de artsen overmaken en het tele foonnummer van de school is gauw ge draaid: 01828-18744. 1 met in hun midden hun opvolger H.A. van Berkesteijn. (Foto: Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - ”Ook christenen kunnen zakenman zijn”. Dat zei de Waddinxveense oud-ondernemer C. de Bas vorige week woensdag avond in de Bethelschool tegenover SGP-jongeren van de SGP-studiever- eniging ’’Jongeren Perspectief”. Samen met zijn plaatsgenoot accountant D. van Doom werkte hij mee aan een forumavond over geld en bedrijf. ’’Zakenmensen kunnen zonder zwart geld werken en dat gebeurt ook”. Ondanks goed ondernemerschap kan een bedrijf toch in de problemen ko men. Dat gebeurt bijvoorbeeld als de fiscus de opgaven verwerpt. Daarom is volgens Van Doom een goede admini stratie onontbeerlijk. ’’Besteed tijd aan je administratie, want als je niet schrijft, krijg je ruzie met de fiscus en verlies je geld”zei hij Zo’n administratie is trouwens niet eenvoudig. Zelfstandigen komen na melijk met allerlei aftrekposten in aan raking, zoals zelfstandigenaftrek, in vesteringsaftrek en vermogensaftrek. Wie personeel in dienst neemt, komt daarnaast nog in aanraking met loon administratie. ”Een goede accountant verdient geld voor je”, concludeerde De Bas. Geld verdienen moet echter binnen be paalde grenzen blijven en zwart geld hoort daar niet bij’’Mensen kun je be driegen, maar God niet”, aldus oud- ondernemer De Bas. ”Je kunt zonder WADDINXVEEN/GOUDA - Restaurant Bibelot aan de Limaweg in Waddinxveen van Ton en Caroline Ververs was voor het magazine ’’On dernemen in Midden-Holland” van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland aanleiding de rubriek ”Een zakendiner” er- WADDINXVEEN - Zaterdag 8 juni houdt de Waddinxveense volkstuin- dersvereniging ”Ons Genoegen” een open huis op het complex aan de Tweede Bloksweg in verband met haar 10-jarig bestaan. Op die dag is ie dereen, die belangstelling heeft voor het tuinieren op een volkstuin, van harte welkom tussen 10.00 en 14.00 uur. Dat gebeurde tijdens het afscheid van de voltallige directie van het bedrijf Berkesteijn Meubeltoonza- len BV te Waddinxveen. Dit be drijf, dat in 1921 door H.A. van Berkesteijn werd opgericht, wordt sinds de vijftiger jaren geleid door de huidige directie, bestaande uit de heren G.Th.B. Mulleman, J.W.A. van Berkesteijn en J.P.L. van Berkesteijn. met verzorgingsproducten uit Israël, afkomstig uit de Dode Zee. o.a. behandelingen met Mineralenolie, zwarte modder en het echte Dode Zee zout. Er zal tijdens het open huis voorlich ting worden gegeven over de activitei ten van de vereniging, het maken van wijn en het bloemschikken. Belangstellenden kunnen kennisma ken met de leden van de vereniging en hun werkzaamheden en uiteraard de arbeidsvreugde die hier aan verbonden is. Graag willen de leden tonen hoe hun tuin er bij ligt en welke produkten zij telen. WADDINXVEEN - De leerlingen van 3 Atheneum van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum (Sniep weg) hebben de traditionele Engeland- reis weer achter de rug. Dit project, waarin de vakken Engels en aardrijkskunde samenwerken, houdt een concretisering in van de leer stof. Naast aspecten van de Engelse historie, neemt de ontwikkeling van Londen een belangrijke plaats in. De leerlingen hebben een bezoek van een dag gebracht aan Canterbury, waar onder leiding van Engelse gidsen de historie van deze oude Romeinse stad tot leven werd gewekt. De twee dagen in Londen hebben op de leerlingen een onvergetelijke indruk gemaakt. De reis is georganiseerd door 12 medewerkers van de samenwer kingsschool die terug kunnen kijken op een zeer geslaagde projectreis. V. STUDIO DE ELZEN 2/ M. V.D. BROEK-V. OTTERLOO ROZENLAAN 16 TEL. 01727 - 14620 STIVAS GEDIPL. ANBOS KERNLID HUID EN LICHAAMSVERZORGING WADDINXVEEN - De oplossing van de rebus, die de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen op 1 mei in het Weekblad voor Waddinx veen plaatste, is: ’’Verre buren kunnen toch goede vrienden zijn, die van Torna en Lima rekenen op U”. Uit de goede inzenders is als winnaar gekomen mw. M.van Bourgonje, Groensvoorde 142, Waddinxveen. Zij koos een CD-bon. De prijs is inmiddels aan haar overhandigd. Binnen in het restaurant is het al net zo sfeervol. Hoofdkleuren zijn rose, lila en zwart die samen een fraai geheel vormen. Het is geen werk van een bin nenhuisarchitect, maar een idee van Ton en Caroline Ververs zelf. Gevoel voor smaak heeft ook chef de cuisine Ron van Leer, die al twaalf jaar aan Bi belot is verbonden. De gerechten zijn Frans georiënteerd en, zoals gezegd, goed betaalbaar. Een greep uit het goed gesorteerde menu: terrine van rivierkreeftjes en gerookte zalm 2,-), gemarineerde kalfsfilet met truffel 16,50), lichtgebonden mosterdsoep 10,-), rogvleugel met Jacobsschelpen en pemod 37,50), gepocheerde tongfilets gevuld met kreeft en basilicum-saus 49,50), biefstuk van de ossehaas met paddes toelen en rode wijnsaus 40,-), bla- derdeeggebakjes met mango en ho- ningsaus 11,-), flensjes met exotisch fruit 16,-). En dan zijn er natuurlijk nog de menu’s surprise (4 gangen 62,50) en Bibelot (5 gangen 72,50). Bistro Bibelot was voorheen gevestigd in winkelcentrum Passage in Waddinx veen, in een tijd dat het nog ’in’ was in het schemerduister te eten, van houten planken. Het nieuwe restaurant is echter met zijn tijd meegegaan en staat nu op ge lijke hoogte met de betere kwaliteitsge- legenheden, zoals Waddinxveen (De Gouwe Dis en ’t Baarsje) er wel meer kent, met dien verstande dat gastheer en gastvrouw Ton en Caroline Ververs van Bibelot de prijzen alleszins schap pelijk hebben gehouden. Toch prettig in deze tijd. Het nieuwe restaurant is een ontwerp van Judith Barth van het architecten bureau Treffers en Polgar in Waddinx veen en is gebouwd door Muyres uit Bodegraven. Er was eens een smal dorpje aan een kanaal, in het midden van een groen- groen-knollenland. In één van de goed koopste wijken van dat dorpje, kwa men veel buitenlanders wonen. In die wijk waren er natuurlijk verschillende scholen. De kinderen van de buitenlan ders gingen bijna allemaal naar de school -’t Kan Vriezen-. De witte ouders van die school lachten vriendelijk om die kleine zwarte bui- tenlandertjes. Ze waren zó leuk. Ze hadden óók twee ogen, één neusje en één mondje. Ha, ha. Dat hadden die witte ouders nooit verwacht. Wat wa ren die zwartjes grappig en soms zelfs lief. De witte en zwarte kindertjes hadden veel lol met elkaar. Maar, er kwamen steeds meer buitenlanders op ’t Kan Vriezen. Dat vonden de witte ouders gevaarlijk worden. Hun witte spruitjes zouden wel eens te kort kunnen ko men. Van de ene dag op de ander waren die zwartjes niet meer zo grappig en hele maal niet meer lief. De witte ouders be gonnen hun kinderen weg te halen uit ’t Kan Vriezen. ’De Andere’ scholen in die wijk namen gretig de witte kinde ren, ondanks gemaakte afspraken, zelfs midden in het schooljaar, op hun school. Dat kwam hun goed uit, want in die wijk kregen de witte ouders zoetjes aan grijze haren. Er werden niet zoveel witte kinderen meer geboren. ’De An dere’ scholen waren blij met elk nieuw wit kind. Wat een opluchting. Nu hoef den er geen leerkrachten op ’De Ande re’ scholen ontslagen te worden. Ondertussen zag het zo langzamerhand in die wijk zwart van kinderwagens, wandelwagens, stepjes en driewieler- tjes met buitenlandertjes erop en erin, ’t Kan Vriezen dreigde een zwarte school te worden. In het smalle dorpje werd er voor de buitenlandertjes een opvangklas gegoocheld. Nu hoefden de witte ouders zich niet meer ongerust te maken (zo dachten de goochelaars). Ondanks dat de zwarte kinderen apart van de witten les kregen, werd de school met de dag zwarter. De goochelaars organiseerden een stu diedag, waarop alle scholen uit die wijk werden uitgenoodigd. Van heinde en ver kwamen knappe en minder knappe Waddinxveen kent een bedrijvige be volking. Vooral bouw en boomkweke rij trekken veel startende onderne mers, maar ook andere bedrijfstakken kennen nieuwkomers. Voor deze be ginners wilde de plaatselijke studiever eniging van de SGP een avond beleg gen, waarop zowel praktische als prin cipiële zaken aan de orde zouden ko men. Als sprekers fungeerden C. de Bas, ad viseur voor startende ondernemers bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland en D. van Doorn, die een accountantskantoor heeft aan de Kanaalstraat. De Bas benadrukte in zijn lezing dat een beginnende ondernemer beslagen ten ijs moet komen. Gedegen vakman schap is volgens hem een eerste vereis temaar ’vaak ontbreekt het hieraan” Andere voorwaarden voor een goede start zijn voldoende werk en omzet. Ook een goed ondernemersplan is vol gens hem onmisbaar. ’’Begin nooit zo maar iets”, hield hij zijn jeugdige luis teraars voor. zwart geld werken en dat gebeurt ook” gaf Van Doorn als antwoord op vragen uit de zaal. Een aanwezige vroeg zich af of een christen zakenman kan zijn. Hij ver wees naar de advertentiepagina’s van het Reformatorisch Dagblad, een in SGP-kring veelgelezen krant. Van Doorn bevestigde het gevaar van materialisme: ’’Elke zakenman heeft tijd te kort, omdat hij vervuld is met de dingen van het heden”. ’’Ondanks allerlei voetangels kunnen volgens beide forumleden christenen toch zaken doen, maar ze moeten hun relatie met God niet vergeten. ”Je bent maar leenheer”, vatte De Bas samen. WADDINXVEEN - De fietstocht van wijk- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid is, gelet op de reacties van de deelnemers, zeer geslaagd. Ondanks alle sombere voorspellingen, was de weersgesteldheid om te fietsen optimaal. Een record aantal deelne mers (62) ging op weg om via Moerka- pelle, Zoetermeer (Noord Aa), Wei- poort, Hazerswoude (Klein Giet hoorn) en Boskoop, langs vaak onbe kende paden te fietsen. Weinigen wisten dat de Noord Aa zo bosrijk is, of dat dwars door de weilan den van Weipoort 50 cm brede ’’fiets paden” lopen, of dat het waterrijke ’’Klein Giethoorn” vanuit westelijke richting (alleen) per fiets bereikbaar is. De, soms cryptische vragen, bleken niet allemaal even makkelijk, zodat slechts enkele deelnemers alles goed hadden. De uitslag: 1. fam. Grooten, 2. fam. Steenbergen, 3. fam. Bot, 4. fam. Kok en 5. de ’’Jannen’’ koppen aan de genoodigden vertellen dat alle mensen samen moeten leren le ven. Oooooooo! maar dat wisten ’de Andere’ scholen al lang. Wat dacht je dan? Dat verkondigde 2000 jaar gele den hun grote Tovenaar óók al hoor. Dat was hun blazoen: Samen Leren Le ven. Er waren natuurlijk een paar knel- puntjes, bij de ene ’Andere’ school wat meer dan bij de andere ’Andere’ school, maar ja, dat was nu eenmaal zo. Uiteindelijk zeiden de ’Andere’ scho len: Laat de kinderen tot mij komen. Hoera, ’t Kan Vriezen ging sluiten. Er mochten geen nieuwe kinderen meer aangenomen worden. Alle nieuwko mers zouden verdeeld worden over ’De Andere’ scholen. Wat er toen gebeurde? De ene ’Ande re’ school zei’ Luister eens hier, ik heb toevallig al vijf zwarte kinderen op mijn school, ik krijg uit die drie gezin nen nog vijf broertjes en zusjes erbij in de komende jaren. Méér dan tien zwar tjes wil ik niet. Sorry, ik zit vol. Daaaaag!. Een buitenlander die haar kind op een ’Andere’ school ging aanmelden kreeg te horen: in groep drie zitten al twee zwartjes, met die van jouw erbij wor den het er drie, dat is teveel. Ga maar naar een andere school. Aju. Een andere ’Andere’ school zèi tegen een vader die zijn kleuter in wou laten schrijven: ’’Meneer, wij geloven hele andere dingen dan u. Ónze kinderen moeten elke dag met hun ogen dicht etc. etc. Dat is toch niets voor u”. ”Dat is niet erg”, zei de vader, ”ik wil mijn kind op deze school”. ”Ga eerst eens praten met de goochelaars. Doei”, was het antwoord van de ’An dere’ school. Een andere ’Andere’ school kwam met de mededeling.etc. Ondertussen schreven knappe koppen in de krant van het Volk op 23 mei in Open Forum: Maak de zwarte scholen sterk, gezellig, leefbaar. Zet er gemoti veerde leerkrachten op. Ga niet leuren met zwarte kinderen. Stuur ze niet naar scholen waar ze ongewild zijn. Het komt hun zelfbeeld niet ten goede, met alle gevolgen van dien. GOUDA/WADDINXVEEN - De Goudse Stichting Volwassenen educatie Midden-Holland ’’Roosje Vos”, die cursussen basiseducatie verzorgt in het werkgebied Mid den-Holland, heeft van de Stich ting Kinderpostzegels Nederland een subsidie van 4.000,- ontvan gen. Dit bedrag is bestemd voor het rea liseren van een goede kinderop- vangmogelijkheid in het schoolge bouw Beatrixlaan 4 te Waddinx veen. Vanaf september 1991 zal ’’Roosje Vos”, voorlopig nog sa men met het Gouwe College, dit gebouw betrekken. Ook Nederlandse cursisten kunnen nu deelnemen aan basiseducatie in Waddinxveen zelf. Het cursusaan bod bestaat uit Nederlands, En gels, rekenen, sociale kennis en in formatiekunde. Voorlopig wordt de creche op twee ochtenden opengesteld. Dit kan in de toekomst uitgebreid worden. WADDINXVEEN - Deze maand juni kan er voor de zomervakantie op initia tief van de werkgroep Amnesty Inter national weer volop geschreven wor den voor gevangenen, die vastgehou den worden omdat zij voor hun over tuiging uitkomen, De schrijftijden en -plaatsen zijn: - maandagmiddag 10 juni vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 74 (tel. 15376). - maandagavond 10 juni vanaf 20.00 uur bij Anja Dijkhuizen, Klaverveld23 (tel. 17640). - dinsdagmiddag 11 juni vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Molenring 63 (tel. 16229). - woensdagavond 12 juni van 20.00- 21.00 uur bij Hannie Okkes, Chopin- laan26(tel. 16078). - maandagavond 17 juni van 19.00- 20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievit- dreef 19 (tel. 10082). Geschreven kan worden voor Hamadi Jebali (een 51-jarige hoofdredacteur in Tunesië, die tot één jaar gevangenis straf veroordeeld werd wegens publi- katie van een artikel waarin werd opge roepen tot de afschaffing van militaire rechtbanken in Tunesië), Olivier Nwaha Binya’a (een Jehova’s Getuige in Kameroen, die omwille van zijn reli gieuze overtuiging sinds 1984 zonder aanklacht of proces in administratieve detentie gehouden wordt) en voor Pa ter Jin Dechen (en 71-jarige katholieke vicaris-generaal van het bisdom Na- nyang in de provincie Henan (China), die veroordeeld werd in juli 1982 tot vijftien jaar gevangenis wegens ”con- tra-revolutionaire” overtredingen). I i i l, 1 ■- i PEWACHTENDE. BRUID In de hal naar de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis is een nieuwe mummie geplaatst van de Goudse kunstenaar Henk Dronkers. Het is een vervan gende kunstwerk, omdat de vier jaar op die plek staande zandkleurige mummie omver werd gelopen tijdens een hoorzitting over het nieuwe winkelhart in de raad zaal. Het is nog de vraag of het nieuwe kunstwerk op een blijvende plaats zal kun nen rekenen, want de meningen over de stand-in-mummie zijn verdeeld. Henk Dronkers maakte de nieuwe mummie op eigen kosten, maar in opdracht van het Waddinxveense gemeentebestuur dat voor de kapotte mummie rekenen kon op de vereiste verzekeringspenningen. De gemeentelijke commissie voor kunst en cul tuur, onder aanvoering van kunstwethouder Karei van Soest WD), zal het laatste oordeel vellen over het nieuwe kunstwerk. loterij opgezet om uit de opbrengst hiervan het onderhoud van het com plex en verenigingsgebouw te kunnen bekostigen. Tot donderdag 6 juni zijn er nog loten a 2,50 verkrijgbaar. Voor de kinderen van de leden is een kleurwedstrijd uitgeschreven waarnaar niet alleen zij, maar ook de ouders met grote belangstelling uitzien. Belangstellenden voor een tuin kunnen zich aanmelden schriftelijk, telefonisch of mondeling. Op dit moment zijn alle tuinen verhuurd, zodat een wachtlijst is aangelegd. In volgorde van binnen komst van de aanmelding wordt een vrijkomende tuin toegewezen. Meer informatie wordt gaarne ver strekt op zaterdag 8 juni. Men kan zich ook wenden tot het secretariaat van de vereniging, tel. 01828-12739 of 01828- 13430. LEZERS schrijven '1 I: 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 17