Burgemeester opent mini-hondenbiathlon Be Fair-dames Schoolvoetbal werd op de 2e plaats doorslaand succes Atletiekmeerkamp Antilope-jeugd e Sniep Zomerschaak in Zuidhonk Opmars van Van Offeren Vangst HSW viel tegen Praatcafé De Sperwer Eerste plaats Bram Lindhout Damtitel voor Raymond van Es Meerkamp in Boskoop Feestdienst met Meeting Familie dag WSE Zaterdag WORDT HET NU GEEN TIJD VOOR EEN ZONNEBANK KUUR?? In de zomer Negen medaille- plaatsen De Gouwe Mixed ALLERNIEUWSTE PROFESSIONELE ZONNEBANK MÉT GEZICHTSBRUINER, PER 20 MINUTEN SLECHTS 7,50 DAGELIJKS VAN 07.00-19.00 UUR WEEKEINDEN 10.00-16.00 UUR RESERVEER TIJDIG!! 01828-12570. GOUWEBAD sTlIl f Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 juni 1991 SPORT ...RECREATIE I zorgde voor een gewonnen partij met 4-6/6-3Z6-2. De andere vier partijen werden alle in twee sets gewonnen door de heren uit Pernis. Team 1 verdiende in de heren-zaterdag competitie vier punten en liet er eén over voor de Plaswijck-speler uit Rot terdam. HE van Ab Herrebrugh was de spannendste partijDe laatste set werd pas na tie-break gewonnen. Setstanden 6-0/1-6/7-6. Willem Keuzenkamp won HE met de standen 7-5Z6-3. De dubbels werden ge speeld door Ab Herrebrugh met Max van Os (6-4Z7-5), Max met Willem (3-6Z 5- 7) en door Paul Makkinje met Jan Nederhof (6-1/6-2). Team 3 zorgde voor 2-3 uitslag tegen Langeland uit Krimpen. Er werd ge speeld met twee invallers. Eén van hen, Wilfred Luiten, won zijn enkelspel met 6- 1/6-3. Het bekende duo John Hoeke en Bas Boonstoppel won een HD na veel strijd. 3-6Z7-5Z7-6 waren de set standen. Team 10 verloor met 1-4 tegen 's Gra venhout. Peter Vink begon zijn HE goed met een 6-4 set. Maar daarna volgden 1-6 en 2-6. Ron de Gunst kwam, alleen spelend, ook niet tot winst. Maar samen met Jaap Wielhou- wer werd de enige gewonnen partij bin nen gehaald. (6-4/1-6/7- 5). HD van Jaap met Peter Bey draaide op verlies uit. Uit de gespeelde zes compe- titiedagen heeft team 10 slechts 10 pun ten verzameld. Wellicht niet voldoende om in de vijfde klasse te mogen blijven. Team 11 van captain Geert Stuiver had het ook al moeilijk en wel tegen Laatjeskaai 1. Alleen de captain zelf ZEVENHUIZEN - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zeven huizen is vrijdagavond 7 juni om acht uur het allerlaatste Praatcafé van dit seizoen bij koffiebar ’t Praathuis. Deze avond is er ook gelijk een reunie van het koffiebarweekeinde dat afgelopen weekeinde plaatshad. Natuurlijk is er ook gelegenheid om te .biljarten en te darten en na ta praten over het afgelopen koffiebarseizoen. WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging W addinxveen HSW haar vierde wedstrijd van de zo mercompetitie in het Noordzeekanaal. De vangst viel tegen. Bijzonder was dat er door verschillen den platvis werd gevangen, die men toch normaal op zee verwacht. Ook baars liet zich aardig vangen, maar de brasem, die het gewicht in de schaal moet brengen, was niet zo ruim aanwe zig. Wel werd door M.A. van Leeuwen de tot nu toe grootste vis gevangen en wel een brasem van 52,4. Als eerste vijf eindigden: 1. A. van Leeuwen (5190 gr), 2. J. Rupke (3500gr),3. L. Pouwer en M.A. van Leeuwen (2200 gr) en 5. M. Reichard (1200 gr). De eerstvolgende wedstrijd in deze competitie is zaterdag 22 juni. Vertrek hiervoor is om 5.30 uur vanaf het NS- station Waddinxveen. kwaliteits-offer deed en enkele zetten later kon opgeven. Van der Born-Smit maakte er een Franse opening van, waarin wit de combinaties dieper bleek doorbere kend te hebben. In het middenspel hield hij een pion meer over en bouwde dit netjes uit naar winst. Dat Bos zijn schaakkunsten nog niet verleerd heeft, werd gedemonstreerd in zijn partij tegen D.J. van Offeren. In een Engelse opening vol finesses gaven zij elkaar weinig toe toen de stukken kwam te zitten wilde beiden geen risico nemen en besloten wijselijk tot remise. Van Kleef-van Sandijk speelde een stugge partij, waarbij wit veel moeite had met de beruchte "rookgordijnen” van Van Sandijk. Hij trachtte dit euvel te omzeilen door taktisch remise aan te WADDINXVEEN - De dames van Be Fair-tennis speelden hun dinsdag- competitie, de heren hun zaterdagcompetitie en verder waren er op het tennispark De Buitenhof aan de Sniepweg de mixed-wedstrijden. WADDINXVEEN - Bij de meisjes van de groepen 7 en 8 heeft de rooms katholieke St. Paulusschool (J. Catslaan) en bij de jongens de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg) de schoolvoetbalwedstrijden in het kader van de 46e Sportweek Waddinxveen gewonnen. WADDINXVEEN - Zaterdag 1 juni hield de Waddinxveense sportclub Antilope de tweede meerkamp voor pupillen en junioren. Onder goede weersomstandigheden werd weer geweldig sportief gestreden om een goed resultaat op de diverse onderdelen te behalen. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit Peronne. Weersgesteldheid: krachtige n.n.w. wind. Afstand 266 km. In con cours 381 duiven. Gelost om 12.15 uur. Aankomst eerste duif 16.14 uur. Laat ste duif 16.35 uur. Snelheid eerste duif llOOm.p.m. Uitslagen: H. Metselaar 1-4-7-11-14- 23-25-41-42-49-57-70-73-75-78; R.A. van der Made 2-18-22-24-36-56-77-81; J. Troost 3-21-27-32-44-48-80-91; J. Verbakel 5-13-26-31-33-34-39-43-47- 50-51-54-66-93-94; D. Boere 6-30-59- 65-76-95; M. Verbeek 8-92; J.H. Vugts 9-28; J. Jansen Zn 10-35-45-55-67- 84; D. Heeren 12-83; J. Toor 15-19-37- 46-71-79; N. Hoogerdijk 16-40-69-87- 89; D. Griffioen 17-52-60-90; A. Hof man 20; M. Tollenaar 29-38-58-72-82; Comb. Wibo 53-62-85; W. Hofman 61- 88; C. A. Bode 63-74; N. van Tol 64-68; W. Breedijk 86. minuten precies. De jongens-pupillen A eerste jaars hebben in hun groep een echte knokker in Sven Metsemakers (60 meter 9.8 se conden) ver 3,60 meter, bal 23,5 meter en de 1.000 meter in 3 minuten en 45 se conden. Helaas voor hem echter was Menno Hoogendoorn in goede vorm en legde met een schitterende verte- sprong van 3,92 meter de basis voor de eerste plaats in het dagklassement. Frank Kuiper en Mark Boon zijn bij de pupillen A tweede jaars, duidelijk ei kaars concurrent. Op de 60 meter sprint nam Frank Kuiper echter gelijk al de kop door in 9,6 seconden (tegen Mark Boon 9,9 seconden) de 60 meter sprint te winnen. Bij het verspringen nam Mark Boon revanche door 3,84 meter tegenover 3,79 meter van Frank Kuiper te stellen. De junioren C en D zijn helaas wat kleiner in aantal deelnemers, maar ook hier geldt dat zij een fijne atletiekmid- dag hebben gehad. Mark Jansen stootte hier de kogel naar de respecta bele afstand van 10.50 meter, doch kan niet verhinderen, dat Martijn v.d. Meij in het totaalklassement voor hem staat. Martijn sprintte op de 100 meter naar 13,4 seconden en sprong 4,65 meter ver. Vincent Boere is bij de jongens D de te kloppen man. Door een goede kogel stoot van 6,23 meter echter blijft hij zijn naaste belager Walter van Berkel een paar punten voor. Wedstrijdleider John Droog van Antilope kan weer te rugzien op een geslaagde Waddinx veense atletiekmiddag. Hoewel de Be Fair-dames 1 in de dins- dagcompetitie "slechts” op Dl-niveau spelen, wisten ze in Vlaardingen tegen Holy 1 met 4-2 te winnen. De Holy-da- mes zijn B2 speelsters. In de hoofd klasse in district Rotterdam staat nu Victoria uit Rotterdam met 25 punten bovenaan. Dan volgt Be Fair met 20 punten, daarna Holy met 18 punten. Voor de twee door team 4 gewonnen partijen tegen Bevers uit IJsselmonde zorgden Yvonne de Koekoek samen met Henny v.d. Neut als DD met 6-3/6- 3. Dezelfde Henny, nu met Jeanette Malestein, kwam vervolgens op 6-3/6- 4. Marleen Kroes had in De drie sets nodig om te verliezen. Hetzelfde óver kwam Martje Jansma. Team 5 kwam tot drie gewonnen par tijen tegen Melissant. DE van Lia Se- keris noteerde de setstanden 6-4Z5-7/6- 4. Marion van Yperen kwam net niet tot winst. Twee sets besloot ze met een verloren tie-break. Eén set won ze met 6-1. Coby van Doorn met Will Borst moes ten hun pogingen in DD bekopen met verlies. Coby en Lia samen wonnen hun DD met de setstanden 6-4Z3-6/6- 4 en Will met Marion kwamen als dubbel op winst met 6-4Z6-2. Na twee gewonnen en twee verloren partijen moest bij team 6 het DD Helga Bey en Maya van Termey trachten de winst naar Be Fair-zijde te krijgen. Met succes, na drie sets. Voordien had Maya haar DE verloren met 3-6/3-6. Henny Poot won De met 6- 3/6-1, maar samen met Anneke Ver sluis kwam DD op verlies. Daarente gen wonnen Bey/Versluis weer een DD. Team 7 verloor met 2-3 tegen Hoog vliet. DD van Ria Tanis met Anneke Nootenboom werd in twee sets gewon nen en DD Anneke met Corrie Revet werd een gewonnen 3-setter. Daarbij bleef het. De DE van team 9 werd door Toke Si mons gewonnen met 6-2/6-3 tegen Joke Dekker van Hartel 4. Maar Joke kreeg het spel van Toke door. DD van Toke met Els Zijderhand tegen Joke Dekker met Willy Tan ging nu voor Be Fair ver loren met 1-6/4-6. De twee andere speelsters voor Be Fair waren Ria Bak ker en Truus Vink. Ze kwamen niet tot winst. Team 11 blijft doorstomen naar pro motie naar de vierde klasse. Nu met 5-0 winst tegen Mijnsherenland, alles in twee sets. DE Henny Joling 6- 1/6-0. DE Nelly v.d. Velde 6-4/6-1DD Joling met Krina Smit 6-3Z6-2. DD Nelly met Marina Bons 6-4/6-1. Marian met Krina bereikten 7-5/6- 0. Later zou zij op de 50 m vrije slag nog eens de zilveren medaille veroveren in 0.31.2 sec. Bij de jongens onder de lójaarging het brons op de vlinderslag naar Evert van Klaveren in 0.32.9 sec. Mare ter Braake werd kampioen op de 50 m vrije slag bij de heren in 0.26.4 sec. In de klasse onder de 12 jaar won Marije v.d. Boon twee keer een medaille. Ma rije won de 50 m vlinderslag in 0.39.3 en later pakte zij op de rugslag het zil ver in 0.42.2. In dezelfde klasse bij de jongens werd Andres v.d. Sluys kam pioen in 0.39.7 sec. Tenslotte waren er bij de dames en de heren nog twee ereplaatsen. Bij de he ren won Michel Jongejan zilver op de 50 m vlinderslag in 0.30.1 en bij de da mes ging het zilver naar Erika Vlasman in 0.35.4 sec. Evenals vorig jaar kan er ook deze zo mer bij WSE doorgetraind worden. Dit gebeurt iedere dinsdagavond vanaf 19.30 uur de trainingen zijn toeganke lijk voor alle senioren, de A- en B- jeugd. WSE beoogt hiermee om haar leden ook tijdens de zomerperiode haar favo riete sport te laten beoefenen. Boven dien blijft de conditie op peil en zullen de blessures minimaal zijn zodra de competitie in september aanvangt. WADDINXVEEN - Bram Lindhout behaalde zaterdag een eerste plaats tij dens de in Driebergen door de plaatse lijke atletiekvereniging gehouden Se- minariloop. De Seminariloop gaat over een afstand van 10 kilometer, waarbij de deelne mers 2 grote en 1 kleine ronde moesten afleggen. Bij de heren- senioren won de Nederlandse top-atleet Aart Stigter in een tijd van 30 minuten en 5 secon den. Deze winnende tijd duidt al op een niet al te snel parcours. Bram Lindhout van het Waddinx veense Antilope liep bij de veteranen III (60-70 jarigen) mee en legde keurig beslag op een le plaats in een tijd van 40 minuten en 2 seconden. bieden, zwart sloeg dit af en deed prompt een zeer zwakke zet, waardoor hij een stuk verloor en direkt kon opge ven. Reus etaleerde met wit tegen De Bock zijn enorme aanvalsdrift; de Bock schatte de gevaren verkeerd in, kwam een toren achter en in een hopeloze gaf hij terecht op. Kloet-van Ófferen speelde een goed opgezette Italiaanse opening, waarin zwart in het middenspel met een mooie combinatie een toren veroverde en keurig afwikkelde naar winst. De overige uitslagen waren: Jansen- v.d. Hoek remise evenals van Oort- Ritter; v.d. Starre-Brobbel 1-0, Alblas- Wiersma 0-1, H. van Offeren-Stouten 0-1, Torenbeek-v.d. Geer 1-0 en Prins- Ponsioen 1-0. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Hen- nink 2068, Jansen 1989, Kardol 1843, Philipse 1807, Van Woudenberg 1741, V.d. Born 1726, De Niet 1709, Claas sen 1698, Smitskamp 1635, V.d. Hoek 1515 en D. van Offeren 1499. en 8. Tuidelijk te merken is, dat deze jongelui een paar jaar ouder zijn. Er werd van tijd tot tijd heel leuk gevoet bald met soms verrassende uitslagen. De eindstand, na finalewedstrijden luidde: Meisjes: 4. Jan Ligthartschool, 3. Ge reformeerde school, 2. Eben Haezer- school en 1. St. Paulusschool. Jongens: 4. Willem van Oranjeschool, 3. Eben Haezerschool, 2. Kon. Bea- trixschool en 1. St. Jozefschool. De kampioenen van het toernooi kwa men daarmee in het bezit van de wissel- beker. De door Super v.d. Sluys be schikbaar gestelde sportiviteitsbekers werden gewonnen door Kardinaal Al- frinkschool (meisjes) en de Jan Lig thartschool (na loting)(jongens). WADDINXVEEN - Zaterdagmorgen 8 juni om elf uur zal Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden het startschot geven voor de tweede Ne derlandse mini-hondenbiathlon op de terreinen van de Hondensportvereni ging Waddinxveen (HSVW) aan de Middelburgseweg in Waddinxveen. In totaal zullen meer dan 40 koppels (geleiders met hun hond) aan de start verschijnen. Er zal om de vijf minuten gestart worden zodat geschat wordt dat de prijsuitreiking omstreeks 15.30 uur die dag zal plaatsvinden. Naast deelnemers van de organise rende club zullen aan de start verschij nen geleiders van "De goede combina tie.” uit Zoetermeer, geleiders van de "Alphense Hondenclub” uit Alphen aan den Rijn en enkele individueel in geschreven geleiders. Van alle rassen doen er deze dag hon den mee. En met betrekking tot de ge leiders kan er gesteld worden, dat jong en oud en zowel mannen als vrouwen zich in het strijdgewoel zullen begeven. Het parcours loopt vanaf de terreinen van de HSVW over de openbare weg en vervolgens over de terreinen van het recreatiepark Breedijk. Ook in 1987 organiseerde de HSVW een mini-hondenbiathlon met veel suc ces. Aan dit gebeuren werd toen onder andere aandacht besteed in het TROS- tv-programma ’’Dierenmanieren” van Martin Gaus. Een mini-biathlon behelst een hinder- pisparcours, dat hardlopend door baas en hond afgelegd dient te worden. Tijdens dit parcours dient de hond een aantal africhtingsoefeningen te demon streren. De baas zal een aantal ’’schiet proeven” met een luchtdrukpistool af moeten leggen. En beiden dienen een aantal spectaculaire "waterhindemis- sen” te volbrengen. Het is een sportief maar niet overdre ven zwaar evenement, dat afgeleid is van de (grote) hondebiathlon voor po litiehonden welke op zijn beurt weer ia afgeleid van de biathlon welke van oor sprong uit het leger afkomstig is. WADDINXVEEN - Zaterdag 1 juni hebben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe deelgenomen aan de B- kring finales. In het Leidse zwembad De Vliet legden de pupillen van train- ster Trudy Vermeulen beslag op negen medailleplaatsen. Het uitgebreide wedstrijdprogramma bestond uit 50 meter nummers, waarop De Gouwe zwemmers prima uit de voe ten konden komen. Op de 50 m vlin derslag ging in de klasse onder de 16 jaar, de eerste plaats naar Yvette de Beer in 0.34.4 sec. Zij won dit nummer op zeer overtuigende wijze met een De meerkamp bestond deze keer uit een sprintnummer, 40, 60, 80 of 100 meter (afhankelijk van de leeftijd), verspringen voor de jongste en oudste deelnemers, hoogspringen voor de A- en B-pupillen, balwerpen voor alle pu pillen, kogelstoten voor de junioren, 1000 meter hardlopen voor de pupillen en D-junioren en als laatste een 800 meter voor de C-junioren. Er worden dit seizoen in totaal drie meerkampen gehouden, waarbij de beste twee uitslagen tellen voor het eindklassement. Voor alle resultaten worden punten toegekend. Hij of zij met de meeste punten uit twee wed strijden is straks in september na de derde wedstrijd, winnaar in zijn groep. Bij de meisjes-pupillen C (de jongste deelnemertjes) sprintte Iet Prevosth op de 40 meter naar 8 seconden rond, sprong zij 2,46 meter ver, gooide de bal 7 meter weg en liep tenslotte de 1.000 meter in 4 minuten en 59 seconden. Zij liet daarmee haar directe concurrente, Mirjam Dubbelaar, een flink aantal punten achter zich. Bij de jongens-pupillen C was het erg spannend en kwam Luuk Schwiebbe op de 40 meter sprint tot 7,4 seconden, sprong ver 2,80 meter, gooide de bal naar 16,5 meter en liep een bijzonder goede 1.000 meter in 4 minuten en 8 se conden. Zijn naaste belager Sander van As behaalde hier heel moedig een goede tweede plaats in het dagklasse- mentstotaal. Bij de meisjes-pupillen B sprong Mar jolein Blauwboer 0.95 meter hoog. De jongste-pupillen B strijden ook een bij zonder spannende strijd, al is, en dat moet gezegd, Tjeu van Haren een klasse apart. Tjeu sprintte op de 40 meter naar 7,3 seconden en wierp de bal deze keer naar ’slechts’ 30,5 meter. Zijn 1.000 meter was goed voor een tijd van 3 mi nuten en 55 seconden. Jan Matze en Maurice Rehorst geven elkaar bij deze jongens geen duimbreed toe. Maartje Prevosth sprintte bij de pupil len A eerste jaars naar 9,9 seconden, op de 60 meter, zij sprong 1,05 meter hoog, liep de 1.000 meter in 3 minuten en 55 seconden en moest alleen bij het balwerpen haar meerdere erkennen in Linda Stuifzand. Helaas kon Linda vanwege een opgelopen blessure geen 1000 meter meer lopen Het is heerlijk om te zien hoe de jeugd zich sportief vermaakt bij deze atletiek wedstrijden. Zo ook Suzanne de Leede (pupillen A tweede jaars). Zij en haar groepsgenoten werkten een spannend programma af, waarbij echter de 1,05 meter hoog van Marjolein Groen en Ellen Boere er uitspringen. Kathinka Hoek eindigde op de 1.000 meter slechts 6 seconden ^achter Suzanne de Leede, 3 minuten en 54 seconden om 4 WADDINXVEEN - De 15-jarige Ray mond van Es is dit seizoen bij de junio ren van Excelsior clubkampioen ge worden. De junioren-dammers hebben diverse onderlinge competities ge speeld en daarnaast werd, zij het in be perkte mate, tegen de senioren ge speeld. Lange tijd voelde Raymond zich lang op de huid gezeten door de eveneens goed spelende Teun van der Krol. BOSKOOP - De atletiekvereniging AV’47 te Boskoop organiseert op dins dag 11 juni (voor jongens) en woensdag 12 juni (voor meisjes) haar jaarlijkse scholierenmeerkamp Deze meerkamp begint om 19.00 uur en bestaat uit de onderdelen sprint (40, 50 of 80 m), verspringen, balwerpen en lange afstand (600 of 1000 m). Er vindt een indeling in vier groepen plaats, namelijk 7-8-jarigen, 9-10-jari- gen, 11-12-jarigen en 13-14-jarigen. De meerkamp staat open voor scholieren uit Boskoop, Hazerswoude en Wad dinxveen en wordt gehouden op het sportcomplex aan de Hoogeveenseweg (nabij Westnederland). Men kan inschrijven en warmlopen vanaf 18.00 uur. Deelname is gratis en er wordt een diploma uitgereikt. WADDINXVEEN - Het 10-jarig be staan van het interkerkelijk koor Mee ting is aanleiding voor een interkerke lijke feestdienst op zondagmiddag 9 juni om vijf uur in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Voorganger is ds. J. Koning-Polet uit Reeuwijk. In deze dienst zal Meeting een aantal liederen laten horen. Voor de dienst is er een ontmoeting tussen leden en oud- leden van Meeting. Samen zullen zij ook nog een aantal liederen ten gehore brengen. Overigens heeft Meeting de afgelopen periode niet stil gezeten. Zo hebben ze verscheidene optredens achter de rug. Zondag 26 mei hebben de koorleden hun reli-musical ”In de voetsporen van Paulus” weer ten gehore gebracht. Deze musical werd in november 1990 ten gehore gebracht ter ere van het 10- jarig bestaan. Team 1 kwam in de mixedwedstrijden uit de strijd tegen Meerkerk 1 met een 5-0 overwinning. Eugenie de Bruijn en Nicoline Vermeulen lieten de toe schouwers in grote spanning toekijken hoe ze als DD één set wonnen, één ver loren en in de derde set op 6-6 kwamen Toen moest de knoop worden doorge hakt. Tie-break dus. Steeds kwamen ze een punt achter. 3-4Z4-5/5-6 maar ten slotte toch 6-6 en afsluitend 8-6. Edwin van Erk met Nicoline won in twee sets. Edwin won zijn HE met 6- 4/ 7-5. HD Edwin met Fred van Kempen werd 7-5Z6-2. Fred en Eugenie kwamen op 6-3/7-6. Team 2 zat aan het eind van de dag met een verlies van alle vijf partijen tegen het sterke team nr. 1 uit Ouderkerk, maar verliezen hoort ook bij het spel. Team 4 van Ans de Jong zag het vrolij- ker na 4-1 winst tegen TVO uit Oud- Beyerland. Het mixedspel Arie van Eyck met Antoinet Vis eindigde in het voordeel van TVO hoewel Be Fair 15 games won tegen TVO 13. Setstanden 4-6/6-0/5-7. Met 5-0 won team 6 van Maasdam. De uitslagen zin: DE Irene van Erk 6-1/6- 1, HE Cor Matse 6-1/6-0, DD José Wansink met Irene 6-2Z6-2, HD Her man Streng met Cor Matse 6-4/6-3, GD Herman met Jose 6-3Z6-4. Het team uit Maasdam staat met 18 punten op de twee plaats in hun poule. Be Fair 6 staat met 28 punten uit 6 wed strijddagen hoog aan de top. Met nog één competitiedag te spelen is promo tie naar de vijfde klasse onvermijde lijk. WADDINXVEEN - In de interne competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV werd de 33e ronde gespeeld. Opvallend is de op mars van D. van Ófferen die binnen een maand opklom van de 21e naar de 11e plaats. Deze keer was het Besemer, die tegen hem met zwart geen schijn van kans had. Hennink-Smitskamp hadden hun afge broken partij op het programma staan. Zwart leek beter te staan, maar wit kon allerlei dreigingen in de stelling houden en door eeuwig schaak werd het remi se. Van Woudenberg-Kardol was een Ita liaanse opening, waarin wit lange tijd het initiatief had. Kardol verdedigde vindingrijk en kwam langzaam maar zeker met de tegenaanval. Toen de witte dame in moeilijkheden kwam en uiteindelijk verloren ging, gaf wit op. De Niet-Philipse speelde een Sici- liaanse opening, waarin het evenwicht lange tijd bleef gehandhaafd totdat wit in het middenspel een te optimistische WADDINXVEEN - Ondanks de drukke activiteitenagenda bij WSE- voetbal zal er ook dit seizoen de jaar lijkse familiedag nog plaatsvinden op zaterdag 8 juni, de laatste dag van het seizoen dat de voetbalvelden gebruikt kunnen worden. Deze dag zal ook in het teken staan van het afscheid van de trainers Bert Keij (B-selectie senioren) en Jeroen de Rui ter (A-jeugd). Het programma van de familiedag ziet er als volgt uit: 12.00-13.30 uur: Het ouder-kind toer nooi, teams worden samengesteld door de ouders te koppelen aan hun kinde ren. Dit toernooi is bestemd voor D-, E-, F- of meisjes-pupillen. 14.00-16.00 uur: Het onderling vier-te- gen-vier toernooi voor de volgende drie leeftijdscategoriën: F-pupillen, E- pupillen en D- en meisjespupillen. 14.00-16.00 uur: Toernooi voor junio ren en seniorenwaaraan wordt deelge nomen door teams bestaande uit kanti- nemedewerk(st)ers, Weekkrantbe- zorg(st)ers, bestuursleden, families, etc. 16.30-17.00 uur: Sponsorloop voor de pupillen. 17.00-17.30 uur: Sponsorloop voor de junioren en senioren. 17.00-18.30 uur: Barbecue. 19.00 uur: Einde familiedag 1991. Rond 17.00 uur zullen de barbecue’s op temperatuur zijn. Als afsluiting van het voetbalseizoen kunnen de pupillen hieraan gratis deelnemen en de overige deelnemers van de familiedag tegen ge ringe prijzen. Ook op deze familiedag is er tijd vrijge maakt voor een tweetal sponsorlopen. De opbrengst van de sponsorloop komt geheel ten goede aan de vele jeugdacti- viteiten, welke door jeugdbestuur en nevenactiviteitencommissie worden georganiseerd. Het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi is weer een doorslaand succes geworden. Het weer was woensdag fantastisch en zaterdag gewoon goed met prima spe lers en speelsters en uitstekende scheidsrechters. Op woensdag kwamen de groepen 5 en 6 in het veld. De nummers één van de diverse groepen zijn geworden: groep A (meisjes) Groen van Prinsterer- school, groep B (meisjes) Rehoboth- school, groep C (jongens) Bethel school, groep D (jongens) Eben Hae zerschool, groep E (jongens) Kardi naal Alfrinkschool A en groep F (jon gens) De Savomin Lohmanschool. Voor de groepswinnaars was er een be ker, terwijl alle deelnemers/sters een vaantje ontvingen. Zaterdag was de dag van de groepen 7 WADDINXVEEN De HSVW is van mening, dat met name door dit soort spektakels in de praktijk te testen is of de relatie tussen baas en (veelal huis-) hond optimaal is. Niet alleen voor de deelnemers zal het zaterdag een magnifieke dag worden maar ook voor het publiek valt er veel te bekijken. Bij alle hindernissen en africhtings- proeven maar ook bij de schietproeven en het zogenaamde waterwerk kan het publiek op een redelijke afstand één en voorsprong van meer dan een seconde, ander aanschouwen. T --- J ‘rr‘ Verder kan er informatie verkregen worden over de dierenambulance en vele vormen van africhting, terwijl er natuurlijk ook ruimschoots aan de in wendige mens gedacht is. Kortom een echte hondenliefhebber mag deze dag zeker niet msisen. Er is deze dag ruimschoots parkeerge legenheid voorhanden dus men hoeft de auto niet thuis te laten. De terreinen van de HSVW vindt men door komende van de hefbrug in Wad dinxveen de Brugweg op te rijden en vervolgens de eerste weg links in de slaan. De Middelburgseweg is zaterdag 8 juni in verband met dit festijn voor alle verkeer afgesloten. Tot slot valt nog te vermelden, dat af gelopen zaterdag bij de HSVW exa mens voor het gevorderden en ver- gevorderden-certificaat werden afge nomen. Totaal 10 koppels betraden hiervoor het veld. Hiervan moesten er helaas vijf zonder het gewenste papier tje het veld verlaten. Óndanks dat vonden de keurmeesters dat er toch door de geleiders blijk werd gegeven werd van een kundig omgaan met de hond. Dat het op een keurings- dag ook wel eens tegeh kan zitten kwam voor een paar geleiders duidelijk naar voren. De prestaties van de geleiders W. J. van Vliet uit Leiden met de Briard Debra (gevorderden-examen) en S. Peters uit Waddinxveen met de Mechelse herder Paco (vergevorderden-examen) staken met kop en schouders boven die van de overige kandidaten uit. WADDINXVEEN - De Stichting Wijkwerk De Zuidplas gaat met mede werking van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV een zomer- schaakcompetitie starten in het wijkge- bouw aan de Zuidplaslaan in de sport hal De Duikelaar. Vanaf 20 j uni tot en met 8 augustus kan er iedere donderdagavond worden ge schaakt vanaf 20.00 uur. Elke deelne mer speelt twee partijen per avond. De organisatie, indeling en puntenbelo ning wordt dusdanig opgezet, dat het competitie-element interssant blijft, ook al moet men door bijvoorbeeld vakantie een of meerdere malen afmel den. Alle schakers uit Waddinxveen en om geving kunnen meedoen, dus meldt u aan of kom 's avonds eens langs om in een ongedwongen sfeer de schaak- sterkte te testen. Ook toeschouwers zijn van harte welkom. Inschrijven of informatie bij de wed strijdleiding Piet de Niet, Zuidplaslaan 404, tel. 01828-19528 en Hans van Woudenberg, Tollenslaan 107, tel. 01828-13423. De start van de 1 >000 meter met links de nummers 709 en 710 Mark Boon en Frank Kuiper. ÏFoto: Han Zoèt).

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 19