GEMEENTE WADDINXVEEN in gebruik Verbakel mode 30% KORTING OP ALLE KINDERKONFEKTIE Gelegenheid maakt dief GMF Gouda Collecte Rode Kruis Regio-avond van het CDA HINDERWET BOUWVERGUNNINGEN KWIJTSCHELDING AFVALSTOFFENHEFFING (huisvuil) HERSTRAAT EN ASFAL TERINGSWERK SPREEKUREN VERGADERINGEN Vreemdelingen Onder invloed Vernielingen BUDGETCONSULENTE NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES COLLECTEVERGUNNING Aangehouden Verloren lading Diefstal TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Zuidkade 6 - Waddinxveen - Tel: 01828-14000 - Donderdag koopavond 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 DONDERDAG 6 JUNI, VRIJDAG 7 JUNI en ZATERDAG 8 JUNI A.S.: WADDINXVEEN - De afgelopen twee weken is de Waddinxveense poli tie geconfronteerd met diefstallen van portemonnees en bescheiden. De feiten werden gepleegd bij insluipingen in woningen, uit garderobes en uit bedrijven. Commissie voor Economische Zaken, Recreatie en Emancipatiezaken op dinsdag 11 juni 1991, aanvang 19.30 uur 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Bij FOCWA Garantiebedrijf ^m^glasbeek Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen m Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 juni 1991 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, nr. 3464/91 Jan Dorrekenskade-west 13 Anna de Waalhoeve 27 Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1. Troelstrahoeve 66 t/m 78 (even nrs.) en Schaepmanhoeve 65 t/m 81 (oneven nrs.)het oprichten van 16 woonhuizen met bijbeho ren. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: 1. Wijk Zuidplas 1980, in casu met de in het oorspronkelijke plan opgenomen bedrijvenstrook nabij de IJsermanweg. In de inmid dels in procedure gebrachte derde herziening van dat plan maakt deze bedrijfsaanduiding plaats voor woningbouw. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Indien u meent voor deze kwijtschelding in aanmerking te komen en u heeft echter op 1 juli 1991 nog geen verzoekformulier ontvan gen, dan kunt u dat uiterlijk tot 1 september daarna aanvragen bij de afdeling Financiën van de gemeentesecretarie. Voor mensen die menen in aanmerking te komen voor kwijtschel ding van de afvalstoffenheffing bestaat ook dit jaar de mogelijkheid om hiervoor een verzoek in te dienen. BOUWPERCEEL: Noordeinde 37 Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Miiieu-telefoon (voor milieuklachten) Nieuwe folders zijn: - ’’Kwijtschelding gemeentelijke belastingen”, een uitgave van de gemeente Waddinxveen. - ’’Drank- en Horecavergunning”, een uitgave van de gemeente Waddinxveen. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 WADDINXVEEN - Maandagavond 10 juni om acht uur houdt het CDA re gio Gouwe IJssel in Het Trefpunt een regiobijeenkomst met de CDA- statenleden drs. E. Feenstra uit Gouda en W. Waterreus uit Waddinxveen. Zij zullen hun visie geven op de ontwikke lingen die zich in de afgelopen periode binnen de Provinciale Staten van Zuid- Holland hebben voorgedaan. Daarna houdt CDA-Tweede-Kamerlid ir. J.F. de Leeuw een inleiding over de actuele politiek. Op uw aanvraag om kwijtschelding zal individueel worden beslist door de chef van de afdeling Financiën c.a. Indien u meer wilt weten over deze kwijtschelding kunt u zich wen den tot de gemeentesecretarie, afdeling Financiën, telefoon 01828- 14433, toestel 151 of 134. Herstraatwerk In de periode van juni tot oktober 1991 wordt een gedeelte van de Dorpstraat gereconstrueerd. Het is noodzakelijk om de rijbaan tij dens deze reconstructie voor alle doorgaande verkeer af te sluiten. Op borden zal worden aangegeven hoever de panden in de Dorp straat bereikbaar zijn. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. KINDERMODE 3DAAGSE Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: 1. Bloemendaalseweg 17a: het geheel vernieuwen van een waren huis; 2. Noordkade 66: het vergroten van een woonhuis (serre voorge vel). Commissie voor de Ruimtelijke Ordening op dinsdag 11 juni 1991, aanvang 19.30 uur. Op de agenda o.a.: - Voetpad Vondelwijk/Gouwebos. - Planontwikkeling Brugcentrum. - Concept-uitwerkingsplan NW 26, wijk Zuidplas 1980 (Kastanje- laan e.o.). - Voorbereidingsbesluit ten behoeve van uitbreiding garagebedrijf Technoservice Vrijenhoek, Beethovenlaan 74. - Raambesluit tot verlening van geldelijke steun ten behoeve van de bouw van: 16 stuks woningen in het A3-gebied 38 stuks woningen in de Kastanjelaan e.o. - Herziening exploitatieopzet van: Oostpolderwijk Wijk Zuidplas ’80 Plan Wijk Zuidplas 90 Plan Coenecoop I Plan Coenecoop II - Kredietoverzicht bouwrijpmaken grondbedrijf per 1 april 1991. - Beschikbaarstelling van kredieten bouwrijpmaken grondbedrijf voor 1991. - Vaststelling 3e en 4e herziening wijk Zuidplas 1980. Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 12 juni 1991, aanvang 19.30 uur. WADDINXVEEN - Met een feestelijke bijeenkomst op vrijdagmiddag en een open huis op zaterdag is op het bedrijvenpark Coenecoop de Goudsche Machinefabriek GMF Gouda BV officieel in gebruik geno men. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbereidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbre ken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het gel dende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoen de bovenstaande bouwplannen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben inmiddels voor het desbetreffende plangebied een zogenoemde specifieke verklaring van geen bezwaar verleend. Dit houdt in: toestemming vóóraf om benodigde vrijstelling te verlenen op voorwaarde dat tijdens de ter- inzagelegging van het bouwplan geen bezwaren tegen dat plan zijn ingediend. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met gebruikma king van deze specifieke verklaring de bovenbedoelde vrijstelling alsmede de bouwvergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 6 juni 1991 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur voor een ieder in het ge meentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken én Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk vernieuwen en vergroten van een woonhuis het oprichten van twee bergingen/ hobbyruimten het oprichten van een hobbyschuur Vanuit een garagebedrijf aan de Oran- jelaan werd op donderdag 30 mei een portemonnee met bankpasjes en be scheiden ontvreemd. Bij een insluiping in een woning aan de Zuidkade werd op vrijdag 31 mei een portemonnee buit gemaakt. Vermoe delijk is de dader via de achterzijde van de woning (via garage en tuin) in de wo ning gekomen. Uit een in de keuken hangende tas werd de portemonnee weggenomen. De bewoonster was el ders in de woning bezig. Op woensdag 29 mei heeft de Wad dinxveense politie assistentie verleend aan de dienst inspectie arbeidsverhou dingen bij een ’’vreemdelingencontro le”. De controle werd uitgevoerd bij di verse bedrijven aan de Piasweg. In to taal werden vier illegaal in Nederland verblijvende personen aangehouden. De aangehouden personen woonden respectievelijk in Schiedam en Den Haag en zijn voor uitzetting overgedra gen aan de betreffende politiekorpsen. Bij een routine-controle werd op zon dag 2 juni een Boskoopse aangehou den, die onder invloed van alcohol bleek te rijden. De vrouw heeft een adem-analyse ondergaan die te hoog uitviel. Er wordt proces-verbaal opge maakt. Op woensdag 29 mei werd aangifte ge daan van vernieling van een fiets, welke gestald had gestaan in de fietsen stalling van NS-station Noord. Onbe kenden hadden de fiets in de brand ge stoken waardoor de fiets en op de fiets aanwezige fietstassen ernstig bescha digd werden. Inwoners van de gemeente Waddinxveen die in de schulden zijn ge raakt of dreigen te geraken, kunnen op twee middagen in de week, en wel op dinsdag en donderdag van 13.00-17.00 uur voor schuld hulpverlening terecht bij de sectie Bijstandsmaatschappelijk Werk van de afdeling Welzijn, Onderwijs en Sociale Zaken. De sectie wordt bijgestaan door de budgetconsulente van de Stich ting Consument en Huishouding, mevrouw A. Smets-Wilms. Bij de schuldhulpverlening ligt de nadruk op het wegnemen van de oorzaak, die meestal ligt bij overbesteding van het inkomen. De budgetconsulente geeft adviezen over bestedingspatronen, maar ook over organisatie en planning van het huishouden. Voor het maken van een afspraak kunt u kontakt opnemen met me vrouw Smets, telefoon 14433, toestel 122. tevreden met de Goudse invloeden in het Waddinxveense bedrijfsleven, waar - zo benadrukte hij - op z’n Hol lands zaken worden gedaan. En passant bekritiseerde hij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, die zich bezig houdt met het zoeken naar nieuwe bedrijfs terrein rond Gouda. ”Ik betwijfel sterk of dat de taak van de Kamer is. De Ka mer moet het zoeken naar en het aan wijzen van nieuwe lokaties voor wo nen, werken en groen overlaten aan de betrokken en bevoegde gemeentebe sturen”, vond hij. Asfalteringswerk In de maand juni 1991 worden in de gemeente reparaties aan de as faltwegen uitgevoerd. Stagnaties zijn hierdoor onontkoombaar. Zoveel mogelijk zal met verkeerslichten het verkeer worden gere geld. Burgemeester C. M. van der Linden bood bij de opening van de Goudsche Machinefabriek GMF Gouda BV de Waddinxveense gemeentevlag aan. (Foto: Sjaak Noteboom). In alle gevallen bleken waardevolle spullen, in dat geval portemonnees met veelal geld, bankpassen en bescheiden, ontvreemd te zijn. Hoewel bij alle dief stallen mensen elders in de diverse lo katies aanwezig waren bleken onbe kende daders toch te kunnen toeslaan. Dit werd mede mogelijk gemaakt door het niet afgesloten zijn van toegangs deuren. Hoewel elke situatie zijn eigen beper kingen en oplossingen kent adviseert de politie het volgende: Indien u elders in de woning of in het bedrijf bezig bent, sluit dan toegangsdeuren goed af. Met name achterdeuren en tussendeu ren bleken de afgelopen weken ge liefde plaatsen om binnen te sluipen. Laat geen waardevolle spullen onbe heerd achter. Haal portemonnees uit de jassen of tassen die in garderobes of hallen gehangen/achtergelaten wor den. Nagekomen mededeling De aanvangstijd van de openbare zitting op dinsdag 18 juni 1991 in het gemeentehuis naar aanleiding van de hinderwetaanvraag van de heer H.J. van der Loo voor een snackbar annex cafetaria, gelegen hoek Elzenhorst/Groensvoorde, is: 16.00 uur. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uiteenlo pende onderwerpen aanwezig. In de week van 10 t/m 15 juni 1991 zal er gecollecteerd worden door de Vereniging AVO Nederland. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van dg collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. Het Goudse familiebedrijf, dat uit ei gen middelen 18 miljoen gulden voor de nieuwbouw op tafel legde, is daar mee met 160 medewerkers en een om zet van 40 miljoen gulden klaar voor de jaren negentig. De officiële opening van het bedrijf was in handen van burgemeester C.M. van der Linden. Hij bood GMF Gou da, zoals het bedrijf zich is gaan noe men, een Waddinxveense gemeente vlag aan. Over de naamgeving grapte hij dat het college daar bij de grondver- koop geen bijzondere aandacht aan had geschonken. Hij toonde zich best Toezending van het verzoekformulier kwijtschelding Aan personen die in het jaar 1990 voor kwijtschelding afvalstoffen heffing in aanmerking kwamen en bovendien aan personen die in april 1991 een uitkering ingevolge de Algemene Bijstandswet (- ABW/Rijksgroepregeling Werkloze Werknemers (RWW) en de Wet Inkomensvoorziening Oudere en gedeeltelijk Arbeidsonge schikte Werkloze Werknemers (IOAW) ontvingen, wordt automa tisch een verzoekformulier toegezonden. Op de agenda o.a.: - Bedrijvigheidsoverzicht/arbeidsmarktoverzicht le kwartaal 1991. - Besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland met betrek king tot het bestemmingsplan Bedrijvenpark Coenecoop II van de gemeente Waddinxveen. - Herberekening maatschappelijke kosten gecreëerde arbeids plaatsen voor Job Creation. - Overzicht van arbeidsbemiddeling in Regio Midden-Holland. - Jaarrekening 1990, begroting en meerjarenbegroting 1992-1995 en 2e en 3e wijziging begroting 1991 van het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen. - Jaarrekening 1990 Recreatieschap Gouwebos. - Begrotingswijziging zwembad 1991. - Brief Stichting Vrouwenraad Waddinxveen. - Brief PvdA kinderopvang. - Jaarverslag 1990 van Stichting Wereldwinkel Waddinxveen. - Subsidieverzoek Stichting Omroep voor Radio Freedom. - Lota-evaluatie. - Jaarverslag 1990 Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen. - Brief VNG-programma Gemeentelijke Ontwikkelingssamen werking. - Advies gemeentefondsbegroting/ontwikkelingen op de diverse beleidsterreinen; rapport van de Raad voor de gemeentefinan- ciën. Uit (buurt)onderzoeken blijkt regel matig dat buurtbewoners wel iets of ie mand verdacht in de omgeving hebben gezien maar om de een of andere reden de politie niet lastig wilden vallen met deze melding. De politie is echter 24 uur per dag bereikbaar en is graag breid om op uw melding te reageren. In de nacht van zondag 2 op maandag 3 juni werd een 34-jarige Waddinxvener aangehouden. Deze aanhouding ge schiedde op verzoek van de rijkspolitie te Zierikzee in verband met mogelijk gepleegde inbraak en/of heling. Op het traject tussen de Bredeweg en de Beijerincklaan heeft een transport bedrijf op dinsdag 28 mei een steekwa- gen en een doos verloren. Nadat de vermissing ontdekt was is de chauffeur de gereden route teruggereden maar heeft niets meer gevonden. Na afloop van de Braderie in de Dorp straat heeft een van de standhouders diverse goederen uit de aanhangwagen achter zijn auto verloren. Hij was via de Dreef op weg richting rijksweg. De benadeelde mist bermuda’s en diverse trainingspakken. Vanuit de Kruiskerk aan de Passage zijn op woensdag 29 mei diverse goede ren ontvreemd. Men kwam binnen door een niet afgesloten deur. Vanuit de garderobe werden twee jassen weg genomen met een rijbewijs en een mapje met pasjes. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). WADDINXVEEN - Het Rode Kruis collecteert vrijdag 7 juni op de week markt en zaterdag 8 juni bij de winkel centra. Eind mei en begin juni is de jaarlijkse Rode Kruis-collecte. Door de vele berichten in de media over de hulp die geboden wordt in het buitenland, lijkt het op de hulp in eigen land wat op de achtergrond is geraakt. Niets is minder waar. Denken we alleen maar aan de vakan ties van langdurig zieken op de J. Henry Dunant en aan de vakantiehui zen van het Rode Kruis. Ook in Wad dinxveen hebben de leden en dona teurs weer een acceptgiro ontvangen. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Als gevolg van wettelijke maatregelen zijn met ingang van 1 januari 1991 de gemeentelijke kwijtscheldingsnormen voor de gemeente lijke afvalstoffenheffing gewijzigd. In het algemeen kan gezegd worden dat door dit nieuwe kwijtscheldingsbeleid de mogelijkheid tot kwijtscheldingsverlening beperkter is geworden. De kwijtschel ding van de afvalstoffenheffing hangt af van uw persoonlijke finan ciële omstandigheden. De bouwplannen liggen met ingang van 6 juni 1991 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. NEOEAlANOSE VERENIGING VAN onoerncmers in het dSf c o i111 o u i Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 12 juni 1991, aan vang 19.30 uur Op de agenda o.a. - Doorgifte T.R.T.-International. - Aanbieding overzicht personeelsbestand c.a. voor 1991 en vol gende jaren. - Advies inzake herziening overlegstelsel. - Wijziging diverse rechtspositieregelingen. - Bespreking gemeentelijk standpunt met betrekking tot inhoud/ aard kunstexposities. - Rapport inzake de financiële afrekening St. Waddinxveense Kunstdagen 1989/evaluatieverslag en financiën 1990. - Verzoek van beide MC’s aan het college om enige tijd als zodanig te mogen blijven functioneren. - Scholenschouw/artikel 74 WBO-aanvragen (andere voorzienin gen) r.k.-basisonderwijs. - Instandhouding 1992 basisscholen: opheffen Klaas de Vries- school. - 5e uitbreiding eerste inrichting (onderwijs-leerpakket en meubi lair) Koningin Beatrixschool. - Overzicht Vermeerdering Huisvestingsvoorzieningen 1992- 1994; ministeriële beschikking (ter kennisneming). - Electronische beveiliging gebouwen op openbare en bijzondere basisscholen en de Kohnstamm-mavo. F* - Tm k

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3