Zomerconcert van RTL-ster 10e Rommelmarkt Zaterdag muziekfeest ”Rien Hoogendoorn bij RTW-radio Rijnlands Orkest brengt 44 mille op Vrijdag 14 juni in Ontmoetingskerk mieUe Wethouder Feestprogramma RTW Radio I Legpenning Kamer voor W. de Bas Waterpolo- tournooi bedrijven De Gouwe in selectie Greep uit kassa ZONDAG MIDDAG DISCUSSIE CDJA start vervolg Actie Tankslag Motorclub houdt weer choppershow In ’92 weer Coornhert- geldprijs Jeugdbingo in Zuidplas Container Uitslagen Diefstal Bert Mooiman Aanrijdingen iè f s VOGUE Pour Homme Vaderdagtip f 6.95 Jli PACO RABANNE "SPORT" Eau de Toilette 30 ml. spray "speciale aanbieding" f24.50 1 PACO RABANNE Bij twee produkten GRATIS een T-Shirt. After Shave 75 ml. voor f 29.00 t Woensdag 12 juni 1991 I den’ is te gast bij RTW radio. j Lokaal nieuws ieder uur vanaf 11.30 tot en met 17.30 uur recht voor koffie, limonade en kleine versnaperingen. WADDINXVEEN - Op 15 juni is er feest in de RTW studio aan de Staring- laan in Waddinxveen. Buiten de studio zullen er tal van activiteiten plaatsvin den en daarbij kunnen de bezoekers een blik werpen in de keuken van het radio maken. Het officiële gedeelte begint om 10.45 uur met een toespraak van RTW voor zitter Sjef Cabooter en wethouder P. van Schie. Om 11.00 uur wordt door middel van het hijsen van de RTW vlag door Bas van Toor (van Bassie en Adriaan) de etherzender officieel in ge bruik gesteld. Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beaute 4 I Tl Winkelcentrum "PASSAGE' Waddinxveen. Juliana van Stolberglaan 4, Telefoon 01828 - 17689 VRIJDAG 14 JUNI 1991 20.00 uur - Khabar Oua Nagham. Pre sentatie Hamid Meskine 21.00 uur - Non Stop Muziek 22.00 uur - Da Capo. Klassiek program ma met Jan Koorengevel Vanaf de Trompstraat is een vuilcon tainer ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in naar een vermeende da der. to: Sjaak Noteboom). «faxt paco vabatino fwcawhwine ■<i 4 De rebus in het Weekblad voor Wad dinxveen leverde ongeveer 90 goede oplossingen op. De winnaars van een prijs (handdoek, voorraadbussen van DE kaasplateauknuffelbeesten) zij n geworden: Niedine van Gorkum, Wil- lemieke Maasland, Mariëlla Boon, mw. C. Karels, Renate Sekeris, Mi riam van der Laan en W. Dekker. Op de rommelmarkt werden diverse verlotingen gehouden. Dit zijn de uit slagen ervan. De reis van Reisbureau Van Ginkel t.w.v. 500,- ging naar Jaap van der Loo (Noordkade 173). De winkelwagen met boodschappen van Super (Groensvoorde) kwam terecht ZATERDAG 15 JUNI 1991 00.00 uur - Dag week, Hallo weekend. Presentatie: Door Oremus 01.00 uur - Non Stop Muziek 07.00 uur - Ochtend magazine. Presen tatie: Ferry van Loon 09.00 uur - D’r uit met Teunisse. Peter Teunisse interviewt Frits Spits en Lex Harding. Toespraak van de RTW voor zitter Sjef Cabooter. Toespraak van Wethouder P. van Schie. Medewerkers van het Muzikanten Collectief spelen de RTW jingle. 11.00 uur - Hitherinneringen met Ed Schuurman en Gerben van Kruistum. Clown Bassie (van Bassie en Adriaan) verricht de oficiële ingebruikname han deling van de zender. Vier grimeurs toveren kinderen om in clowns, tijgers en andere circusartiesten. U hoort een impressie. Vanaf 12.30 een impressie van de demonstratie van de Honden sportvereniging. 13.00 uur - Huis op je radio met Diede- rick Huizinga. Met daarin ondermeer een interview door Ton van Bemmel Werken van Poulenc, Fauré en Beet hoven vormen het programma van het Rijnlands Orkest, op haar zomercon cert. De pianist Bert Mooiman zal het vijfde pianoconcert van Beethoven vertolken. Het programma ziet er als volgt uit: Francis Poulenc - Deux marches et un intermède, Gabriël Fauré - Dolly Sui te, op. 56 en Ludwig von Beethoven - Piano concert no 5 in Es, op 73 ”Kei- zerconcert”. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar aan de zaal. Boskoper IV. de Bas bekijkt met zijn vrouw de legpenning en oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, uitge reikt door Waddinxvener C. de Bas. (Foto: Sjaak Noteboom). In Waddinxveen is weer een 11-tal (brom)fietsen gestolen. Van de Dorp straat verdween een Giant mountain bike (type Hurricane postcode 2913 LT)van de Sniepweg een Aldo opoe- fiets (blauw met witte stippen), van de Lindengaarde een Veno damesfiets (zwart), van de Havikhoek een zwarte opoefiets (postcode 2743 GE), van de Wilgenhorst een zwarte Mountainbike, van de Sniepweg een Puch Maxi (rood, LJV 895 met witte helm voorzien van stickers Donald Duck en Bad Boys), van de Sparrengaarde een Valuas da mesfiets (grijs met versnellingen), van de Sniepweg een Union herenfiets, van de Peppelhorst een ATB merk Giant (type Track), van de Nicolaas Beets- laan een blauwe Phoenix damesfiets (drie versnellingen) en van de Kerk straat een groene herenfiets (met 10 versnellingen). WADDINXVEEN - Zaterdag houdt de muziekschool Ton v.d. Wolf in de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan een groots opge zet muziekfestival. De toegang is vrij al wordt er wel een vrijwillige bij drage in de kosten gevraagd. Kadodoos met een Gel Douche en een Deodorant roller in drie verschillende/ k geuren. bij A. van der Meulen en J. van Dorp. De levensmiddelen hebben ze samen gezellig staan verdelen. De opdracht was de kosten van het pakket bood schappen te raden. Op 5 cent na werd het goede bedrag 125,05 geraden. Het geborduurde schilderij werd ge wonnen door mevrouw Weerheim met lotnummer 470 (groen). De molen viel op lotnummer 226 (oranje). De molen is af te halen bij mevrouw Ringenier, Lijsterbesstraat 3. ZONDAG 16 JUNI 1991 00.00 uur - Non Stop Muziek 09.00 uur - Kerkuitzending. Muzikale rubriek over kerkmuziek. 09.40 uur - Poëzie rubriek 10.00 uur - Uitzending Kerkdienst Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt. PredikantL.S.K. Hoogendoom. Or ganist: F. Zwart. 11.10 uur - Gesprek over de positie van de vrouw in de gemeente, (vervolg) 12.00 uur - RTW Klassiek. Presentatie Henk Laan. 14.00 uur - RTW Vakantie magazine. Presentatie Kate Goudriaan. 15.00 uur - De Komische Noot. Con- ferances en muziek. Samenstelling Gert Frank van der Poel. 16.00 uur - RTW Sportcafe. Presenta tie: Menno Tamming. 18.00 uur - Jeugdloon met Ferry van Loon. 20.00 uur - Trendy Jongerenmagazine. 21.00 uur - Diederick Huizinga. 22.00 uur - De Avonduren. Presentatie Ron Menke 24.00 uur - Sluiting. I mee aan spelletjes en verlotingen, gin gen uitrusten op het terras onder het genot van een hapje en een drankje, ondertussen meedoend aan het licht- bakspel. Leerlingen van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater speel den tussen 11.00 en 13.00 uur op viool en blokfluit, waarbij ze als echte straat- muziekanten hun vioolkist of mandje klaar hadden staan. De opbrengst heb ben ze afgestaan aan het goede doel. WADDINXVEEN - Het bedrijfswa- terpolotournooi 1991 is inmiddels in Waddinxveen in volle gang. Vandaag (woensdag) worden de laatste poule- wedstrijden gespeeld. Donderdag en vrijdag staan dan de nog resterende fi-’ nalewedstrijden op het programma. 1 Na afloop van het programma op vrij dagavond zullen de prijzen worden uit gereikt. Opvallend is dat zich in het deelnemersveld van totaal 13 bedrijven enkele nieuwe namen bevinden. De wedstrijden worden gespeeld in Gouwebad ”de Sniep” te Waddinx veen van 20.00 uur tot 22.00 uur. De toegang is gratis. Pagina 11 Bert Mooiman (1965) studeerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag piano bij Theo Bruins, orgel bij Wim van Beek en kerkmuziek. Zijn di ploma’s Uitvoerend Musicus piano en orgel behaalde hij beide met onder scheiding; bij zijn orgelexamen werd hem tevens de Fock - medaille van het Kon. Conservatorium - uitgereikt. met Joost Buitenweg, beter bekend als Rien Hoogendoom uit de TV serie van Goede tijden Slechte tijden. Een Op treden van de Waddinxveense band Zij van Boven. 15.00 uur - RTW aktueel. Aktualiteiten uit Waddinxveen. Presentatie Ton van Bemmel en Door Oremus. Met ondermeer de Plé beek ekts. 17.00 uur - Sportuitslagen. Presentatie Menno Tamming Waarin de bekendmaking van de win naar Plee beek ekts. 18.00 uur - Jeugdloon met Ferry van Loon. Daarin een interview van Ton van Bemmel met de groep Circus Cus ters. 19.00 uur - Hitfront Danceable. Presen tatie Gert Voogd. 22.00 uur - De Avonduren. Presentatie: Ron Menke Op donderdag 30 mei vond een kop- staart-aanrijding plaats op de Coene- coopbrug waarbij drie auto’s betrok ken raakten. Het voorste voertuig remde voor een overstekende fietser. Het achterste voertuig reed in op de reeds afremmende /stilstaande auto’s. Het bleef bij materiële schade. Een 13-jarige jongen raakte op vrijdag 31 mei gewond bij een aanrijding op de Groensvoorde. De jongen reed op een fiets en sloeg plotseling linksaf. Hierbij werd hij aangereden door een hem ach terop komende auto. Hij werd voor na der onderzoek overgebracht naar het St. Jozef-ziekenhuis in Gouda. Van de opbrengst gaat 40% naar het St. Theresa-Centre in Ghana waar gehan dicapte jongeren een opleiding krijgen zodat ze economisch onafhankelijk kunnen worden. Naaimachines en ty pemachines waren op de markt niet te vinden omdat deze apart gehouden zijn voor een instantie die ze opknapt en naar de Derde Wereld zendt. Het was echt rommelmarktweer, droog en niet te koud, al liet de zon verstek gaan. De sfeer op de markt was gezel lig. De bezoekers zochten iets van hun gading bij de diverse kramen, deden WADDINXVEEN - Donderdag 6 juni zijn in Papendal en Zeist de nationale waterpolo-teams bekend gemaakt voor dames onder 19 jaar en dames B. Hiervoor zijn van De Gouwe respectie velijk Wendy de Frankrijker en Gillian van den Berg geselecteerd. Beide dames, die onlangs met hun team promoveerden naar de hoofd klasse KNZB, nemen in het weekend van 14 t/m 16 juni deel aan een interna tionaal waterpolotoernooi in Emmen. Naast de teams van dames onder 19 jaar en Nederland B nemen tevens de A-teams deel van Duitsland, Frank rijk, Griekenland en Nederland. WADDINXVEEN - De Waddinx veense rijkspolitie meldt een greep uit de kassa van een Waddinxveense win kel. Op maandag 27 mei vervoegde zich een man in een winkel aan de Kerkweg- Oost, die naar bepaalde artikelen in formeerde. Nadat de man te woord was gestaan verliet hij de winkel, waarop de verkoopster de verkoopruimte verliet. Kort hierop werd de bel van de winkel deur weer gehoord waarop de verkoop ster de winkel weer inkwam. Er bleek niemand aanwezig. Wel bleek het pa piergeld uit de kassa te zijn verdwenen. Voor de leerlingen en hun ouders vormt het muziekfestival een feeste lijke afsluiting van het seizoen, maar ook andere belangstellenden zijn van harte welkom om het festival bij te wo nen. Het programma start om drie uur ’s middags met twee leerlingenconcerten. Tijdens deze concerten wordt in veler lei combinaties gemusiceerd op blok fluiten, piano, orgel en spinet. Vermel- denswaardig zijn een aantal stukken voor 6-handig piano en een concertje voor twee orgels. Na de pauze om zes uur ’s avonds een concert door de zeer gevorderde leer lingen waaraan ook docenten hun me dewerking verlenenHet concert wordt spectaculair afgesloten met het eigen tijdse werk ’’Black Intention” voor blokfluiten en tam-tam uitgevoerd door Ton van der Wolf. Als afsluiting van het muziekfestival zal door ruim honderd muzikanten een deel uit ”Eine kleine Nachtmusik” van W.A. Mozart uitgevoerd worden. Pas op de avond van het festival, dat duurt tot ongeveer zeven uur, zal dit werk in bijzijn van het publiek worden ingestu deerd. Tijdens het gehele festival is er een ver koop van bladmuziek en kunt u zich via een informatiestand nader inlichten over de muziekschool. Ook is er een tentoonstelling van ’’muziekschilderij- en” die gemaakt zijn door leerlingen die hebben deelgenomen aan de cursus muziekgeschiedenis In het festivalcafé tenslotte kunt u te- WADDINXVEEN - Het Christen-De- mocratisch Jongeren Appèl (CDJA) in Waddinxveen en omgeving (Boskoop) houdt komende zondag 16 juni een dis cussiemiddag over sociale vernieu wing. Concreet zullen centraal staan de laatste tijd veelbesproken problemen rond de WAO en de hoogte van de mi nimumlonen. De discussie is niet alleen toegankelijk voor leden, ook andere geïnteres seerde jongeren worden uitgenodigd hun opvattingen over deze thema’s uit te wisselen. Voor de belangstellenden liggen bij het CDJA rapporten over sociale vernieu wing van het CDA en het ministerie van Binnenlandse Zaken ter inzage. De discussie vindt plaats op zondag 16 juni om 15.00 uur op het secretariaat van het CDJA. Wie belangstelling heeft wordt verzocht even contact op te nemen met secretaris Carla Smid, tele foonnummer 01828-14051 Pianist Bert Mooiman, solist van het Rijnlands Orkest. WADDINXVEEN - Milieuwethouder K.W.Th. van Soest (VVD) geeft don derdag 13 juni om 10.30 uur het start sein voor het vervolg van de actie Tank- slag. Hij start de actie door een begin te maken met het verwijderen van een on dergrondse olietank uit de tuin van het pand aan de Vijverlaan 30 te Waddinx veen. Begin mei heeft de gemeente Waddinx veen ongeveer 100 brieven met aan meldingsformulieren verstuurd d voor deelname aan de actie Tankslag. Tot nu toe hebben ruim 60 tankeigenaren zich aangemeld om hun ondergrondse olietank onschadelijk te laten maken. Iedere dag komen er nog nieuwe aan meldingen binnen. De uit milieu-oogpunt beste oplossing is de tank geheel te laten weghalen. Een goed alternatief is de tank leegma ken, schoonspoelen en volblazen met zand. Het bedrijf Laura en Vereniging BV is in samenwerking met Milieutec BV, in middels begonnen met de voorberei dingen voor de saneringswerkzaamhe- den om de olietanks onschadelijk te maken. Aanmelding voor deelname aan de ac tie staat overigens nog steeds open voor degenen die dit nog niet gedaan hebben en denken een tank in hun tuin te heb ben. Zij kunnen een aanmeldingsfor mulier aanvragen bij de contact-ambte- naar milieuzaken van de gemeente Waddinxveen, telefoon 01828-14433, toestel 116. 4 Het programma op RTW radio (105.8? FM) zal de gehele dag in het teken staan van de festiviteiten. Bekende radioma- kers als Frits Spits en Lex Harding ver- lenen hun medewerking. Voor het tota- le programma verwijzen wij naar het j overzicht in deze krant. De RTW nodigt het publiek van harte 1 uit op op zaterdag 15 juni tussen 10.00 en 19.00 uur bij het podium voor de j studio langs te komen. Joost Buitenweg (Rien Hoogen- doorn) uit ’Goede tijden, slechte tij-j WADDINXVEEN - Zaterdag 22 juni houdt de Waddinxveense motorclub De Comancheros wederom een chop pershow op het parkeerterrein Beu kenhof in Waddinxveen. Het evenement zal om 13.00 uur begin nen en zal bestaan uit een show van zelfgebouwde, verfraaide of naar smaak veranderde motorfietsen. Er is een zogenaamde Bikermarkt waar al lerlei artikelen verkrijgbaar zullen zijn zoals T-shirts, ringen en lederwaar. Te vens is er een hapje en een drankje te verkrijgen en zal de rock- bluesband Roughcut een life-optreden verzorgen. Om 16.00 uur zal een prijsuitreiking volgen voor de diverse categorieën. Het is een evenement voor iedereen en de toegang is gratis. WADDINXVEEN - Het Rijnlands Orkest, gedirigeerd door Michel Ha- Hij nam deel aan diverse masterclasses voor pianisten, gegeven door onder an dere György Sebök, Louis Kentner en Yvonne Loriod. Als solist trad hij op met verschillende Nederlandse orkes ten, waaronder het Radio Kameror kest. Hij maakte enkele radio-opna- men in kamermuziekbezetting. In 1990 werd hij finalist bij het Smetana-concours te Tsjechoslowa- kije. Momenteel studeert hij bij Naum Grubert. Voorts is hij actief als orga nist. Hij behaalde prijzen bij enkele in ternationale orgelconcoursen en treedt naast zijn solo-concerten veel op als basso-continuo-speler. venith, geeft vrijdagavond 14 juni om kwart over acht weer een concert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Solist is de pianist Bert Mooi man. De toegangsprijs is 7,50 (CJP-ers en 65-plussers 6,-). WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Boskoopse speelgoedwinkelier - en voorzitter van de Ondernemersvereni ging Boskoop - W. van der Bas is geëerd met de legpenning van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. De onderschei ding plus oorkonde en draagspeld wer den hem overhandigd door de Wad dinxveense ondernemer C. de Bas, die ook functies vervult binnen de onder nemersvereniging en Kamer van Koop handel. Van der Bas maakt 25 jaar deel uit van de winkelketen van De Bas. Als voor malig chef meubelmaker bezocht hij destijds veelvuldig het doe- het-zelf be drijf van De Bas in Waddinxveen. Uit eindelijk werd hem daar een baan aan geboden, wat Van der Bas accepteer de. Aanvankelijk deed hij de inkoop en ad ministratie, later runde hij de hele win kel. Toen hij enige tijd als invaller de speelgoedwinkel in Boskoop onder zij n hoede nam, beviel hem dit na verloop van tijd zo goed dat hij niet meer terug wilde. De speelgoedwinkel aan de Dorpsstraat werd in 1975 geopend. Tijdens de informele bijeenkomst in de woning van De Bas, stelde deze dat het bedrijf in de afgelopen 25 jaar ook een beetje van de Boskoopse winkelier was geworden. ”We zijn daar heel content mee en de Kamer van Koophandel vond ook dat jij hiervoor in aanmer king komt”, aldus de Bas, waarna hij de onderscheiding uitreikte. WADDINXVEEN/GÖÜDA - Vóór 1 maart volgend jaar dienen kandidaten aangemeld te worden voor de Coorn hertprijs voor sociale vernieuwing/har- monisering van de Nederlandse samen leving. De prijs is een initiatief van de Coornhertstichting, waarvan de Wad dinxvener dr. A. A. de Bruin voorzitter is. De Coornhertprijs is met name be doeld ter stimulering en realisering van concrete initiatieven op het gebied van sociale vernieuwing. De aandacht gaat uit naar anti-discriminatieprojecten, integratieprojecten ten behoeve van groepen in achterstandssituaties, cultu rele manifestaties die de verhoudingen tussen mensen bevorderen, samenwer kingsverbanden om het voorzieningen niveau op het gebied van onderwijs, ge zondheid, bejaardenzorg en zorg voor gehandicapten in bepaalde wijken of regio’s te handhaven of te bevorderen en documentaires, ideële reclame die een harmonieuze maatschappij beo gen. Belangrijk criterium voor toekenning van de Coornhertprijs is de toepasbaar heid op gemeentelijk niveau, zodat meerdere gemeenten/regio’s er profijt van kunnen trekken. De beoordelingscommissie laat zich bij de toekenning van de Prijs leiden door een drietal overwegingen: de verdien sten van de kandidaten in het perspec tief van de idealen van Coornhert, de maatschappelijke relevantie van de in gediende projecten die dankzij de Coornhertprijs gerealiseerd kunnen worden en de garantie dat het voorge stelde project gaat worden door een projectgroep of instituut. Dit op basis van een contract dat borg staat voor een uitvoering van het project binnen de gestelde marges. De commissie voor de Coornhertprijs bestaat uit H.J.L. Vonhoff (voorzit ter), dr. A.A. de Bruin (secretaris), dr. D. Dolman (lid), mevrouw mr. A.H.N. Kruijer (lid), mevrouw drs. R.M. Meij-van Bruggen en M.W.M. Vos-van Gortel (lid). De Coornhertprijs bestaat uit de Coornhertpenning, een oorkonde en een geldprijs van 50.000,- tot 100.(X)0,-. De geldprijs wordt in on derling overleg aangewend om een pro ject te financieren. De prijs wordt gefi nancierd uit bijdrage van lokale en pro vinciale overheden en aanzienlijke gel delijke injecties van de regering en de Verenigde Spaarbank (VSB). De ac- countanscontrole wordt uitgevoerd door Coopers Lybrand Dijker Van Dien. WADDINXVEEN - De zaterdag rond de Kruiskerk aan de Passage gehouden tiende rommelmarkt van de Gerefor meerde Kerk van Waddinxveen is een groot succes geworden. De opbrengst is 44.800,-, wat 8.000,- meer is dan de opbrengst van vorig jaar. Er werd wéér van alles te koop aangeboden op de rommelmarkt van de Gerformeerde Kerk aan de Passage. (Fo- WADDINXVEEN - Zaterdagavond J 15 juni van 19.00-21.00 uur houdt de, 3 Stichting Wijkwerk De Zuidplas in Het Zuidhonk (De Duikelaar) een jeugd- bingo. De bedoeling is dat de jeugd, welke te groot is voor een kinderbingo en te J klein voor een volwassen-bingo, ook een kans krijgen om dit spel te spelen. Gedacht wordt aan de leeftijdsgroep van 10 t/m 14 jaar. Er zullen leuke prij- i zen te winnen zijn. Vrijdag 21 juni is er klaverjassen in Het Zuidhonk. Aanvang 20.00 uur. Ieder een is welkom. r A A

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 11