Zaterdag loterijfeest WSE-voetbal Posteractie van Visio Leerbedrijf zoekt mensen Hoogstaand niveau Aeolus-tournooi Theaterproject De Wadde geslaagd WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 6 en vrijdag 7 juni stond in de christelijke scholengemeenschap De Wadde (Sniepweg) alles in het te ken van de eigen theaterproduktie ’’Koning van Barboren”, geschreven door twee MAVO-4 leerlingen Laurens Lueks en Marco Versluijs en ge regisseerd door leden van de Waddinxveense toneelvereniging ”Toi- Toi”. Programma De Schaapskooi Martijn v.d. Meij op meerkamp in Zoetermeer Kunstprijs van stad Gouda 91-92 Expositie Vierdaagse Zevenhuizen Tsjechen weer thuis Orkboe VKHUIZRS Finalewedstrijd Sonneheerdt Nieuwe loterij 01828 - 18708 Exclusief Avondvullend Creatief bezig AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! da’s ma ’^meegenomen... GAAT U VERHUIZEN? GLASBEEK Wilt U informatie? EJLy WADDINXVEEN WW Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 juni 1991 Pagina 23 Het gemeentebestuur van het Tsjechische Pelhrimov bracht ook een bezoek aan het centrum voor kunstzinnige ervaring op te doen in, de tuinbouw en groenvoorziening. Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen I gatie te zorgen”, om het in toneelter- men te zeggen. NEDERLANDSE VERENIGING van ondern:mers in het C ARROSSE RiE BE ORiJf GOUDA - Op vrijdag 21 juni om 20.00 uur zal de heer J.G. Potharst, wethou der van Cultuur te Gouda, in de Stads galerie aan de Raam in Gouda een ex positie openen waarop werk te zien zal zijn van genomineerden voor de Kunst prijs van de Stad Gouda 1991/92. Te vens zal hij bekend maken aan wie van hen deze (tweejaarlijkse) prijs is toege kend. Er zijn elf genomineerden: Arjan Oos ters, Jan Pieter van den Bos, Araun Gordijn (Gouda), Theod. Hoogwerf Boomzinger (Ouderkerk a/d IJssel), Pim Leefsma, Gert Jan van Maanen, Katarina Rudebeck (Gouda), Jolanda Stil (Boskoop), Cees van der Veer, Gea Vonk en Rob Walters (Gouda). De expositie is van 22 juni tot en met 30 juni a.s. te bezichtigen in de Stadsgale rie. Aanstaande zondag wordt vanaf 12.00 tot 16.00 uur de finalewedstrijd om het kampioenschap van het district Zuid- Holland in het kader van de jeugdcom- petitie 1991 gespeeld in sportzaal ”De Duikelaar”. Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828)12588 Waddinxveen Hoezeer centra voor dienstverlening aan blinden en slechtzienden hun best ook doen, ze kunnen weinig betekenen voor iemand, die de weg naar zo::n centrum niet vindt. Bij het werk, dat het Christelijk Blindencentrum Sonne heerdt ten behoeve van visueel gehan dicapten, blijkt meer dan eens dat een slechtziende of blinde lange tijd heeft getobd zonder goede begeleiding of hulpmiddelen. gewoon, omdat en niet op de hoogte is. Door de problemen, die hun handicap met zich meebrengt, dreigen mensen in een isolement terecht te komen. Voor hen is het van groot belang, dat voor lichting over de mogelijkheden, die er toch wel zijn, hen beter bereikt. Zo no dig via kranteberichten, die hun arts of anderen in hun omgeving - familie en vrienden - onder ogen komen. De dienstverlening van het in Ermelo gevestigde Sonneheerdt richt zich op volwassenen en ook jongeren vanaf de leeftijd, waarop een beroep wordt ge kozen. Op dit centrum maken slecht zienden en blinden bij voorbeeld ge bruik van het aanbod van aangepast werk of van één van de speciale vakop leidingen voor het gewone bedrijfsle ven. Verder zijn er verscheidene vor men van creatieve vrije tijdsbesteding voor visueel gehandicapten ontwikkeld en is er de mogelijkheid van aangepast wonen WADDINXVEEN - Zaterdag en zondag is voor de vijfde maal het door de Waddinxveense badmintonclub Have en Goed/Aeolus georganiseerde invitatie-jeugd-team-toumooi verspeeld. Gedurende beide dagen wer den er van 9.00 tot 19.30 uur op de zes banen van sportzaal De Duikelaar in totaal 215 partijen gespeeld, verdeeld over 43 wedstrijden bestaande uit een herenenkel en damesenkel, een gemengd dubbel, een heren- en een damesdubbel. De Nederlandse tuinbouw is bedrijvig heid ten top. Kwaliteit staat zeer hoog in het vaandel. Tuinbouw is modern. Het heeft volop toekomst. Tuinbouw is vakmanschap. Ieders inzet voor de tuinbouw kan beginnen in Waddinx veen. Men werkt en leert tegelijk op het tuinbouwleerbedrijf. Snijbloemen- en groentetelers, pot planten- en boomkwekers en hove niersbedrijven, eigenlijk iedereen in de groene sector zoekt extra medewer kers. Het tuinbouwleerbedrijf in Wad dinxveen organiseert daarom een prak tijkopleiding voor werkzoekenden. Een opleiding om snel de gewenste baan te vinden. Op het leerbedrijf kan men kennisma ken met, en ervaring opdoen in, de --- ”Wie heeft de Koning van Barboren vermoord?” was de vraag die twee avonden lang de volle aulazaal van de scholengemeenschap in de ban hield en zullen de detective Gulp Gomez (Lau rens Lueks) en zijn assistent (Marco Versluis) die klus voor het eind van de voorstelling kunnen klaren? Gulp en z’n vriend zijn echter zulke mafketels dat van het onderzoek niets terechtkomt. Gelukkig gaan de kinde ren van het dienstpersoneel van het slot Barboren aanmerkelijk slimmer te werk. Zij ontdekken de draad in het misdaad verhaal of liever de kist met de oplos sing en zo kan de raadsman worden op gepakt om in de cel aan een medege vangene de historie te vertellen. Z’n laatste verhaal weliswaar, want de beul komt hem halen, terwijl de medege vangene de tijd krijgt van het gebeure een toneelstuk te maken. De prestatie die de hoofdrolspelers - ook als auteurs - hebben geleverd werd ruim beloond door een aandachtig meelevend publiek. De regisseuses be wezen met deze produktie jeugdtoneel in de vingers te hebben. Leerlingen en oud-leerlingen zorgden voor de schitterende rest; het dekor van een middeleeuws kasteel, histori sche kledij, licht, geluid en grime en bovenal het aanstekelijk spel, waarin zelfs een liefdes-scene was opgenomen. Al 10 keer eerder heeft ”De Wadde” een theaterproject op stapel gezet, en met succes. De samenwerking met de toneelvereniging ”Toi-Toi” is zo’n ge slaagd initiatief dat het de overweging waard is een ander jaar ’’voor prolon- aan het einde van het tournooi door De Zeemeeuwen in ontvangst worden ge nomen. Hiermee kwam de beker in goede handen terecht en werd tegelij kertijd door De Zeemeeuwen de be lofte uitgesproken ook volgend jaar aan het tournooi te zullen deelnemen. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van het invitatie-jeugd-toumooi werd er ten behoeve van alle deel- ne(e)m(st)ers en begeleid(st)ers zater dagavond van 20.30 tot 22.30 uur in het subtropisch gedeelte van Gouwebad ”de Sniep” een zwemfeest gegeven. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 14 juni is er een open avond in de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. De koffiebar heeft ook dit maal een bijbelboek, een boekenhoek en een muziekboek. Verder is er een anders dan anders in gerichte koffiebar en niet te vergeten een heleboel lekkere dingen. Voor wie zin heeft in de bijbelstudie, deze begint om 21.00 uur. De koffiebar is vanaf 19.35 uur geopend. Iedereen is welkom. De winnende teams van Victoria, WBC Have en Goed/Aeolus en De Zee meeuwen (met wisselbokaal)(Foto: Aeolus). WADDINXVEEN - Visio, Regionale Instelling Zuid-West Nederland, start op vrijdag 14 juni een posteractie in Bodegraven, Boskoop en Wad dinxveen. De verkoop van loten voor de volgende WSE-loterij is in volle gang. De loten kosten wederom 150,- eventueel te WADDINXVEEN - Voetbalvereniging WSE maakt zich op voor het slot van een groots loterijfestijn op zaterdagavond 15 juni in de kantine De Lansbreker aan de Willem de Rijkelaan. Rond de laatste trekking wordt op het Lansbrekerscomplex een daverende feestavond georganiseerd. Bekende artiesten luisteren het geheel op. voldoen in termijnen. Elke maand gaan er 20 mooie prijzen uit, waaronder ditmaal videorecorders, magnetrons, fietsen, meubelcheque’s, een EK-bezoek aan Zweden, een trip naar de Olympische winterspelen, en wederom een Nissan Sunny van 22.695,-. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto pakmatenalen en diverse hulp middelen Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen VERHUIZINGEN WADDINXVEEN - Zaterdag 8 en zondag 9 juni hield atletiekvereniging Ilion te Zoetermeer, namens de KNAU-afdeling Gouda, de meer- kampkamioenschappen 1991 voor ju- nioren-jongens C (14/15 jaar). Aan deze meerkamp, bestaande uit 8 onder delen en bedoeld als voorbereiding op de 10-kamp die later bij de senioren wordt afgewerkt, deed Martijn v.d. Meij van de Waddinxveense sportclub Antilope twee dagen mee. De prestaties van Martijn waren: 100 meter sprint: 13,6 sec, verspringen: 4,53 mtr kogelstoten: 9,38 mtr hoog springen: 1.45 mtr 100 mtr. horden loop: 19,6 sec. discuswerpen: 25,98 mtr speerwerpen: 24,32 mtr. en 1.000 mtr. loop: 2 min. 54,3 sec. Het hoogspringen is een persoonlijke recordverbetering met 10 cm. Op de 1.000 meter werd een clubrecord ge vestigd, terwijl het puntentotaal van 4.087 eveneens een nieuw clubrecord betekent. Na de eerste dag stond Martijn nog op de 22e plaats, maar dankzij een formi dabele 1.000 metertijd klom hij op de tweede dag op naar een mooie 15e plaats. WADDINXVEEN - Het pro gramma van het loterijfeest van WSE-voetbal voor komende zater dagavond 15 juni op het WSE-com- plex in de Oranjewijk ziet er zo uit: 19.15 uur: Zaal open 20.00 uur: Opening feestavond door presentator Hans Matze 20.05 uur: Scarlet Fever 20.30 uur: Circus Custers 21.15 uur: Bekendmaking winnaar derde prijs: video 8 compactcamera (Sjaak Nootenboom fotografie) 21.25 uur: Scarlet Fever 22.15 uur: Bekendmaking winnaar tweede prijs: luxe safari reis voor 2 personen (Van Ginkel Reizen) 22.25 uur: Scarlet Fever 23.00 uur: Bekendmaking winnaar hoofdprijs: Nissan Micra (Auto Baas) 23.30 uur: David Ray 00.15 uur: Scarlet Fever 01.00 uur: Einde feest. Omdat men een grote belangstelling verwacht en er rekening me houdt dat de WSE-kantine te klein is om alle 800 gasten te ontvangen wordt het gebouw voor deze gelegenheid ’’uitgebreid” met een grote tent (ruim 250 m2) die het hele terras voor de kantine over kapt. In die tent zal een podium worden ge plaatst. Daar zal de notaris bekendma ken wie in de prijzen gevallen zijn en ook daar zullen de artiesten hun optre den verzorgen. Dankzij de deelname van een team van het gerenomeerde Victoria uit het Lim burgse Hoensbroek, twee teams van De Zeemeeuwen uit ’s-Gravenzande, twee teams van het Nooddorpse Deo en drie teams van de organiserende vereniging Aeolus (waarvan er net als bij De Zeemeeuwen twee teams bij de eerste 6 eindigden) kon er van badmin ton op hoogstaand niveau worden ge noten. Daarnaast waren er een team van GBC uit Gouda, twee van Mijdrecht uit Mij drecht, een van Oudewater uit Oude- water, een van Rijnland uit Gouda en twee teams van Vederlicht uit Bode graven aanwezig. Met name de wedstrijden in de finale- poule waren ongemeend spannend en van grote klasse tussen Victoria 1, De Zeemeeuwen 1 en Aeolus 1. Uiteinde lijk wist Victoria 1 de eerste plaats voor zich op te eisen door overwinningen op De Zeemeeuwen 1 (5-0) en Aeolus 1 (3-2). Aeolus 1 behaalde in de wedstrijd te gen De Zeemeeuwen 1 een knappe 3-2 overwinning. In het afgelopen seizoen waren beide teams elkaar al tweemaal tegengekomen in de jeugdcompetitie, hetgeen toen resulteerde in een over winning voor de Zeemeeuwen en een gelijkspel. Ook de wedstrijden in de poule om de 4e t/m 6e plaats waren van een hoog ni veau en ook hier lagen de uitslagen dicht bij elkaar. De eindrangschikking zag er uiteindelijk als volgt uit: 4. Zee meeuwen 2; 5. Aeolus 2; 6. Deol. De overige plaatsen werden als volgt verdeeld: 7. Vederlicht 1; 8. Oudewa- ter 1; 9: Vederlicht 2; 10. Deo 2; 11. Aeolus 3; 12. Rijnland 1; 13. GBC 1; 14. Mijdrecht 2; 15. Mijdrecht 1 (naop gave op de zondag). De Have en Goed-wisselbokaal mocht WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft het voortouw ge nomen om aan de Tweede Bloksweg te komen tot de oprichting van een leerbedrijf voor enthousiaste mensen die op zoek zijn naar betaald werk, het gaat om een praktijkgerichte opleiding om kennis te maken met, en tuinbouw. Men kan er ieder moment beginnen. Gestart wordt in groepjes met een oriëntatie van ca. 6 weken, aangepast aan ieders nivo. Daarna kiest men voor bloemen-, groente-, boomteelt, of groenvoorziening: een gerichte opleiding met stage op een be drijf. Praktijkervaring, (beperkte) theorie, excursies en stage(s) bereiden iedereen voor op een vaste baan. Doorstroom naar andere opleidingen is ook moge lijk. Na verblijf op het leerbedrijf krijgt men een certificaat. Op het leerbedrijf wordt een beeld ge geven van de tuinbouw, boomteelt en groenvoorziening. Men maakt kennis met: - Teelt van snijbloemen en potplan ten. - Groenteteelt. - Boomteelt. - Aanleg en onderhoud van tuinen en plantsoenen. - Handel en verwerking van produk- ten. - Bediening van apparatuur en machi nes. Gerichte vooropleiding is niet nodig. Het bedrijf helpt bij problemen, bij voorbeeld met de Nederlandse taal. Ie dereen is welkom (vanaf 16 jaar). Mee doen is op ieder moment van het jaar mogelijk. Men moet wel werkzoekend zijn. Afhankelijk van ieders mogelijkheden een praktij kprogramma van 2 maan den tot een jaar met gemiddeld 1 dag per week theorie. Na minimaal 12 we ken bestaat de mogelijkheid tot betaald werd in de tuinbouw of groenvoorzie ning. Tijdens de opleiding wordt uitge keken naar een vaste baan. Men wordt dan betaald volgens de CAO. Er is deskundige begeleiding, gratis les materiaal en werkkleding en gratis (groeps)vervoer van en naar het leer bedrijf. Het feest zal een exclusief karakter hebben. Alleen op vertoon van een en treebewijs verkrijgt men toegang, en entreekaarten zijn in beginsel alleen weggelegd voor de lotenhouders en hun aanhang. Bij de lotenverkopers kunnen zij, onder opgave van het aan tal personen dat hen vergezelt, inschrij ven voor het feest. Een week voor het feest worden de entreebewijzen toege zonden. Die inschrijfprocedure is noodzakelijk in verband met een ade quate voorbereiding. Zo’n 120 WSE-ers zullen deze avond weer hun medewerking verlenen om er een geslaagd feest van te maken. De loterij commissie is al vele maanden geleden begonnen met de voorberei dingen voor deze avond. Dat moest ook wel want het gaat niet om zo maar een feestje. Jan Verbakel, een van de stuwende krachten in de loterijcommissie: ”De commissie voelt zich aan haar stand verplicht de zaken goed aan te pakken. In de hele opzet van de loterij hebben wij ernaar gestreefd enig allure uit te stralen. Denk aan de ’’glossy” folder en de prijzen: champagne-ontbijt, roman tisch tafelen, een safari enz. Dat is goed aangeslagen. Het feest moet een ge paste afronding geven aan de actie. We trachten een kwalitatief goed pro gramma te bieden: avondvullend, ge varieerd en afgestemd op een breed pu bliek. Mede dankzij een forse finan ciële injectie van Nissan-Auto Baas moeten we in die opzet kunnen slagen. Aan de entourage van het feest wordt dus veel aandacht geschonken”, aldus Jan Verbakel. Het assortiment hapjes en drankjes dat die avond verkrijgbaar is zal behoorlijk afwijken van het gangbare assortiment van een voetbalkantine. Geen patat en snacks, maar een beetje luxere borrel hapjes en versnaperingen. Verschil lende sapjes, diverse soorten wijn, bui tenlandse biertjes, licht-alcoholische cocktails, noem maar op. Visio biedt slechtziende en blinde kin deren en volwassenen voorlichting, ad vies, consultatie, onderzoek en revali datie. Tevens kan iedereen die vragen heeft met betrekking tot slechtzienden en blinden voor voorlichting en advies bij Visio terecht. Slechtzienden en blinden in Bodegra ven, Boskoop en Waddinxveen zijn aangewezen op de diensten van Visio, regionale Instelling Zuid-West Neder land. Deze instelling wordt door de Al gemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) gefinancierd. Aan de dien sten van Visio, Regionale Instelling Zuid-West Nederland zijn geen kosten verbonden. Op donderdagmiddag tussen 13.00 en 15.30 uur kan men zonder afspraak langskomen op Wijnhaven 99 te Rot terdam, telefoon 010-4111603. Omdat de hulpverlening van Visio bij veel mensen onvoldoende bekend is, heeft BTC-sponsoring in samenwer king met Visio een posteractie in Zuid- West Nederland mogelijk gemaakt. De posters worden verspreid in Bodegra ven, Boskoop en Waddinxveen. Isolement dreigt vaak voor ouderen, die heel weinig of niets meer zienSoms zijn ze voorheen graag in de weer ge weest met handwerken of knutselen, maar zonder het goed te kunnen zien, lukt dat niet meer. Toch kunnen zij le ren opnieuw creatief bezig te zijn ”op gevoel”. Een speciaal team (’’Creatief’) van Sonneheerdt test handwerktechnieken uit, die geschikt zijn voor visueel ge handicapten. Op deze manier zijn al vele handwerkpakketten ontworpen. In samenwerking met de Christelijke Blindenbibliotheek in Ermelo is een postorderservice opgezet, waardoor abonnees in het hele land hiervan kun nen profiteren. Bovendien worden er samen met het op het terrein aanwezige Vakantieoord Dennenheul creatieve werkweken voor blinde en slechtziende deelnemers georganiseerd. Ook voor bewoners van Sonneheerdt worden (re-)creatieve activiteiten ont plooid. Vooral voor bewoners, die niet meer of nog gedeeltelijk werken, is een goede dagopvang in welke vorm dan ook heel belangrijk. Naast de overheidssteun, die de ver schillende activiteiten van Sonneheerdt genieten, speelt particulier hier een be langrijke rol. De Vereniging Sonne heerdt, die bijna zeventig jaar geleden op bescheiden wijze met eigen midde len de hulp aan blinden begon, bekos tigt tegenwoordig ongesubsidieerde za ken. Belangrijke initiatieven, als de start en ontwikkeling van de vakoplei dingen voor slechtzienden en blinden en bijvoorbeeld ’’Creatief’ zijn op deze wijze van de grond gekomen. WADDINXVEEN - De Waddinx veense kunstenaar Theo den Boon (1941 Gouda) exposeert schilderijen in Galerie aan de Kippelijn van Willeke en Wietze Landman in Lunteren. Zijn werkstukken worden daar van zaterdag 1 juni tot en met zondag 30 juni ten toongesteld met beelden van Gerrit Langedijk (1930 Wageningen). ZEVENHUIZEN - Het plaatselijk co mité ”A4D” houdt voor de zesde ach tereenvolgende keer de Avondvier daagse voor Zevenhuizen en omgeving van maandag 24 juni tot en met vrijdag 28 juni. Dat zijn vijf avonden, waar door de mogelijkheid bestaat om, door wat voor omstandigheden ook, één avond over te kunnen slaan. De lengte van de route’s bedraagt 5 en 10 km. De route’s leiden lang het vele natuurschoon rondom Zevenhuizen. Er is opgenomen een akkerbouwroute, een kassenroute, een Rotte-Zuid en Rotte-Noord route en op de afslui tende avond wordt er door het dorp ge wandeld. De voorinschrijving is op zaterdag 22 juni van 10.00-15.00 uur bij de kraam op het Dorpsplein van Zevenhuizen. De kosten bedragen bij voorinschrij ving ƒ3,-, daarna wordt 4,- berekend voor deelname. De kosten voor de deelnemers kunnen zo laag gehouden worden, vanwege een groot aantal sponsors. Alle wandelaars lopen dit jaar weer voor een medaille. De starttijd ligt steeds tussen 18.30-18.45 uur. Op de laatste avond starten alle deelnemers gelijk, zodat we gezamenlijk, met alle deelnemers, de intocht kunnen hou den. Tijdens de slotavond zijn er weer, tra ditioneel, een aantal taarten te winnen. Allereerst voor de meest origineel ver klede deelnemers. Daarnaast wordt er op de afsluitende avond, tijdens de wandeling door het dorp, een letterspel georganiseerd. Alle letters vormen met elkaar een woord. Onder de deelne mers die het goede zinnetje hebben ge vonden, worden ook taarten verloot. Het organiseren van de Avondvier daagse is ook dit jaar mogelijk door de steun van de bekende sponsors, waar voor onze hartelijke dank. Voor alle verdere inlichtingen kan men bellen met het A4D secretariaat, tel. 01802- 1913 of 3549. Niet alle mensen met een visuele handi cap zijn geboorteblind. Blindheid of slechtziendheid kan ook het gevolg zijn van een ongeluk, ziekte of ouderdom. Degenen, die dat overkomt, zijn niet van jongsafaan getraind in het omgaan met hun handicap en dat geeft vaak ex tra problemen. De dokter constateert dan op een kwade dag niets meer voor zijn of haar patiënt te kunnen doen en mag je het verder zelf uitzoeken. Dat komt althans voor. Te vaak. Je wordt afgekeurd voor je werk en zit voortaan met een uitkering thuis. Het is heel moeilijk om de vele vrije - of be ter lege - tijd op een zinnige manier te besteden. Je bent immers afhankelijk geworden van zienden. Geen wonder, dat je in paniek raakt. In het slechtste geval ga je ”er mee leren leven” zonder de mogelijkheden te kennen, die er wel zijn. Zo’n mogelijkheid is een (om)scholing op één van de vakopleidingen van Son neheerdt, waar ruim 70 leerlingen zich momenteel voorbereiden op een ar beidsplaats. Dat gebeurt door onder wijs en intensieve stagebegeleiding. De dag ervoor worden er elders voor- wedstrijden gespeeld tussen Lisse, POB, De Zeemeeuwen en waarschijn lijk een vierde team. Het team van De Zeemeeuwen behoort zeker tot een van de favorieten voor de titel. J vorming Kreater aan de Kerkstraat, waar de gasten werden rondgeleid door directeur Roel van Schravendijk. (Fo to: Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - Burgemees ter J. Tomasek, eerste loco-burge- meester P. Velenta en tweede loco- burgemeester F. Marek zijn boor- delvol Waddinxveense indrukken teruggekeerd in hun Tsjechische gemeente Pelhrimov. Ze waren de afgelopen weken te gast van de Werkgroep Stedeband Waddinxveen, een voortzetting van het Vredesberaad Waddinx veen. Afgesproken is dat beide ge meenten contact met elkaar zullen onderhouden, hoewel van een offi ciële stedeband vooralsnog geen sprake zal zijn. Er wordt naar gestreefd de nau were contacten tussen Pelhrimov en Waddinxveen eerst en vooral vanuit de bevolking tot stand te la ten komen. De Tsjechen, die be zoeken brachten aan bedrijven, verenigingen, kerken en scholen in Waddinxveen en gesprekken voer den met het college van B. en W. en de gemeenteraad, zijn het hiermee eens. De banden met Pelhrimov zijn ont staan uit schoolcontacten van de sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum aan de Sniepweg. Dit bleek een schot in de roos te zijn, hetgeen de sfeer (die overigens gedu rende het gehele tournooi uitstekend was) en de onderlinge verstandhouding nog meer ten goede kwam. Geruggesteund door het grote succes van het tournooi maakt de jeugdleiding en het bestuur van Aeolus zich op voor de organisatie van het zesde invitatie- jeugd-team-toumooi in mei 1992 en weet zich daarbij financieel gesteund door haar hoofdsponsor Have en Goed Verzekeringen uit Zoetermeer en een aantal enthousiaste Waddinxveense bedrijven. - Het Circus Custers verleent medewerking aan het loterijfeest van WSE- voetbal. 02518 59519 4^

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23