Stedenband Pelhrimov KWALITEIT info THEMA BIJ HET GOP VERLOOP GESLAAGD Eerste paal Dialezing Jan de Grauw Collecte voor het Anjerfonds Eerste helft competitie van schutters WADDINXVEEN - De schuttersver eniging Waddinxveen heeft per 1 juni de eerste helft van de clubcompetitie afgesloten. Na een sportieve onder linge strijd is de uitslag geworden: Luchtpistool: Groep 1! 1. J. Dekker met 264,8 punten, 2. H.C. Groen met Informatie avond in Zevenhuizen in De Boog ’’Amnesty”- toneel op scholen Siervishandel erloop Speciaalzaak voor zee- en zoetwater aquaria Jaarvergadering De Wadde Don Bosco Koffieochtenden Bezoek Pelhrimov Inschrijving ■6 jj van den broek totaalinstallateurs bv Maandagmorgen en woensdagmorgen gesloten. Vrijdagavond koopavond. Noordeinde 351 2771 WR Boskoop Tel. 01727-15569 Wij hebben voor u: - Plantenvoeding - Filtermateriaal - Vakantievoer - Lectuur enz. enz. We testen uw aquariumwater gratis Gun uw vissen ook een fijne vakantie Geef uw aquarium een extra beurt -TA huurgeyser i.v.m aanpassing volgens de C.B.S index zal de geyserhuur met ingang uan 1 Juli 1991 met 5% worden verhoogd heeft u een storing, bel tussen 9.00-10.00u □1727-17116 (elke werk dag) geef tijdig bericht, indien U verhuist Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 juni 1991 Pagina 25 Burgemeester C.M. ei Potloodtekening Jan de Grauw, getekend door Gijs Voskuyl. WADDINXVEEN - Voor de Stichting Gastouderproject Waddinxveen en omgeving GOP) is kwaliteit het werkthema van dit jaar, zo meldt voorzit ter drs. Ron Kempkes in de laatste Nieuwsbrief. Het Gastouderproject heeft dan ook nieuwe cursussen, gespreksbijeenkomsten en voorlichtingsbijeen komsten op het programma staan. Het team is uitgebreid met medewerkster Liesbeth Kronenburg. 2742 80 Waddinxveen Kerkweg-west 10 Telefoon 01828-19888 263.9 punten', 3. J. v.d. Neut met 251,7 punten, 4. P. Brands met 246,6 punten. Groep 2: 1.1. v.d. Berg met235,7 pun ten, 2. P. Hom met 215,7 punten. Jeugd: 1. A. Spaans met 217,5 punten, 2. M. Philipse met 216,5 punten, 3. A. Verbree met 205,9 punten, 4. X. Bik- bergen met 193,6 punten. Luchtgeweer: Klasse B: 1. J. v.d. Neut met 232,8 punten, 2. G. Heemskerk met 219,2 punten. Klasse C: 1. C. Ta- merus met 208,5 punten. Klasse D: 1. T. Berg met 214,9 punten, 2. H. Douma met 213,2 punten, 3. G. Wilde- boer met 193,6 punten. Jeugd 1: 1. B. v.d. Sluis met 221,7 punten, 2. R. Dek ker met 208,4 punten, 3. B. Roos met 187.9 punten. Jeugd 2: 1. X. Koetsier met 173,2 punten, 2. E. Tamerus met 161,6 punten. Wie interesse heeft in de schietsport en 14 jaar of ouder is kan gratis komen kennismaken. Dit kan elke donderdag avond van 19.30 uur tot 21.00 uur. Het adres van de schietaccommodatie is Alb. Thijmlaan 2a in Waddinxveen. WADDINXVEEN - In de komende twee weken zal er in Waddinxveen weer gecollecteerd gaan worden voor het Anjerfonds Zuid-Holland. Dit zal gebeuren door de Pieter Maritzgroep en de Klimopgroep (scouting) en de muziekverenigingen Voorwaarts, Con cordia en Cormula’s. De collecte zal gehouden worden van 17 juni t/m 29 ju ni. De bronnen waaruit de Anjerfondsen putten om jaarlijks meer dan 2.000 sub sidies te kunnen verstrekken, zijn veel zijdig. In de eerste plaats wordt er elk jaar in honderden gemeenten de wel bekende Anjeractie gehouden. Met collectes en loterijen in het kader van die actie wordt een beroep gedaan op de gehele Nederlandse bevolking om geld te geven. De Drumband Cormula’s kreeg reeds van het Anjerfonds voor de aankoop van instrumenten 490,-. Bovendien wed een subsidiebedrag van 1.010,- toegezegd voor de inrichting van het clubgebouw aan de Kanaalweg. Op 12 maart werd de jaarvergadering gehouden in De Boog met als thema ”Van kwantiteit naar kwaliteit”. Voor zitter Rob Kempkes lichtte de huidige stand van zaken binnen het project toe na vijf jaar gastouderproject Waddinx veen. Coördinator Annemieke Bonthuis maakte duidelijk waarom na vijf jaar een enorme groei de noodzaak aanwe zig is de aandacht te verplaatsen naar kwalitatieve aspecten. Argumenten hiervoor zijn onder meer de concurren tie van andere opvanginstellingen, de internationale ontwikkelingen en de te verwachten overheidseisen. Ter ondersteuning van dit onderwerp werd hierna de video ’’maatwerk” ver toond, die de hele procedure van wer ving tot begeleiding nog eens in beeld bracht. ZEVENHUIZEN - Dinsdagavond 18 juni om acht uur wordt in het Her vormde Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen door de Weerkgroep Irakse Vluchtelingen een informatie avond gehouden. Op deze avond zal de Irakese vluchteling R. Salihi, een Koerd, dia’s vertonen en vertellen over de Bijbelse verbanden tussen de Irake zen. De toegang is gratis en iedereen is welkom. De geslaagden van de christelijke scho lengemeenschap voor MAVO-LTO- LHNO De Wadde na het eerste tijdvak zijn: MAVO: Bianca van Bemmel, Jeroen v.d. Berg, Petra Beukema, Isabelle Blijleven, Sylvia van Bockel, Joan v.d. Bosch, Richard de Bruin, Mariëlle Delpech, Mandy Emster, Irene Faaij, Cosimo Frontino, Esther Geers, An nette van Gent, Renate van Gent, Ni- netta Gissi, Astrid Glasbeek, Andy de Groot, Tamara Hamer, Selma Her mans, Claudia Jansen, Johan Kleijn, Madelon Koetsier, Herriet Leusink, Bert van Loon, Laurens Lueks, Martin van Maanen, Ellen van Ofwegen, Ray mond van Oosten, Marco Oskam, Na tascha Passchier, Suzanne Potuijt, Gertjan Roos, Mariska Smaal, Mi randa Spoel, Marco Stoel, Marco Ver sluis, Sabine Ververs, Hester van Zan ten. LTO: afd. Bouwtechniek: Sierk Bla kenburg, Alexander Boon, Alexander Dissel, Norman van Gent, Rik de GoeijDavy den Hertog, Erik Hooger- dijk, Jeffrey Verweij, Gert-Jan van’t Wout, Danny van Zaanen. LTO: afd. Installatietechniek: Marcel Beringer, Robert Nieuwets. LTO: afd. Mechanische Techniek: Ed win Bakker, Ronald Bunnik, Brenda Colla, Stefan den Haan, Marco Hij- man, Stephan Hoeker, Arjan Quak. LHNO: afd. Kantoor-ZVerkoopprak- tijk: Mathilde v.d. Baan, Julia Bak- huijzen, Silvia Bekkema, Monique Boegheim, Lyda den Boer, Sandra Breedijk, Elma Brouwer, Vanessa van Doornen, Bianca Hofman, Angelique Hoogendoom, Tineke de Jong, Ma riëlle v.d. Knaap, Jolanda Rosbergen, Jolanda Veldhuizen, Mandy van Vliet, Francois Willemse. LHNO: afd. Verzorging: Diny Boe- rop, Kyra Geluk, Carola la Grand, Astrid den Haan, Simone Hoogerdijk, Mariëlle van Hoven, Wanda de Keiser, Miranda Kersbergen, Rianne de Knik ker, Mirella van Leeuwen, Fleur Mul der, Harriet Nederhoff, Conny Schou ten, Trudie Slagter, Mariëlle Tanis, Ta- rina Teuling, Miranda Troost, Mireille VerweijSabine van Vliet, Carola Zou tendijk. Aan de Don Bosco-Mavo in Boskoop slaagden 43 van de 44 kandidaten (1 herkansing). Uit Boskoop: Brenda Been, Farida Benzaim, Harold Dazler, Ronald Gor dijn, Daniëlle Hogendoom, Roy van Klooster, Lilian v.d. Kruk, Martine Looman, Martijn Mol, Elsbeth van Niekerk, Jordie den Ouden, Debby Pellekooren, Caroline Pouw, Carola Rijkenhuizen, Maroesja Stolwijk, Martijn Stolwijk, Marja Sytzema, Je roen Tamming, Wendy Terwijn, Leo- nie Vergeer, Claudia Weemhoff, Kim Weemhoff. Uit Reeuwijk: Pauline van Leeuwen, Richard Mastop, Mark Straver, Lies beth Vermeij, Robert v.d. Wai, Jeroen v.d. Werf, Conny de Wit. Uit Waddinxveen: Anouk v.d. Aa, Pe tra Berkhoudt, Pieter Jos Blokzijl, Cindy de Groot, Frank Heukelom, Marion van Hooft, Bas Hootsmans, Charlotte van Loon, Erwin Nienhuis, Liesbeth Pirovano, Aimée v.d. Plas, Inge Poulissen, Pepijn Schakel, Roos Verhoeven. hebben gedacht zoals: wat vindt je partner ervan? Hoe vinden je kinderen het? Hoe veilig is je huis? Hoe staat het met verzekeringen? Aan het eind van deze avond besluiten de aanwezigen zelf of ze verder willen gaan met de procedure. Zo ja, dan maakt één van de coördinatoren een af spraak voor een huisbezoek. Vervolgens komt het opvangaanbod van de nieuwe gastouder in het team overleg en wordt er besloten tot in schrijving of tot het niet ingaan op het aanbod. Voor de gastouders zijn er in februari en april opnieuw koffieochtenden ge houden. Hoewel de belangstelling voor deze ochtenden toeneemt blijkt dat niet alle gastouders weten wat er op zo’n ochtend precies gedaan wordt. Daarom nog wat nadere informatie. De koffieochtenden worden gehouden in het kader van ’’deskundigheids bevordering”. Dat wil niet zeggen dat men denkt dat gastouders onvoldoende zouden weten. Gedacht wordt wel dat het voor gastou ders verfrissend kan zijn om met elkaar over de praktijk van het gastouder- schap te praten en gemeenschappelijke ervaringen uit te wisselen. Hier wordt dan ook elke keer ruimschoots de gele genheid voor gegeven en door gastou ders dankbaar gebruik van gemaakt. In overleg met de aanwezige gastou ders worden soms ook wat meer infor matieve bijeenkomsten gehouden, waarbij onderwerpen op een speelse manier worden uitgewerkt. Zo werd op de ochtend in februari het onderwerp ’’ontwikkelingsfasen” behandeld door het sorteren van kaartjes, die stappen in de ontwikkeling aan geven. Zo kon den ouders de ontwikkelingsfasen vast stellen. Na de laatste koffieochtend vroegen men de ouders wat ze zinvol vonden van deze ochtenden en een paar ant woorden zullen we ter illustratie ver melden. "Met andere ouders praten en horen hoe zij iets aanpakken en wat hun pro blemen zijn”. ’’Herkenning van eikaars omstandig heden”. ’’Leuke discussies en gesprekken”. De gastouders konden kiezen uit een aantal onderwerpen voor de volgende keren en ’’luisteren en observeren” werd hierbij het meest aangekruisd. Het onderwerp voor de volgende kof fieochtend werd dus ’’luisteren en ob serveren”. De laatste koffieochtend van dit sei zoen wordt gehouden op 27 juni en zal gaan over ”de organisatie van je huis houding en aandacht voor jezelf’. WADDINXVEEN - Op dinsdagavond 18 juni om acht uur houdt Jan M. de Grauw in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan een lezing voor de Waddinxveense Kunstkring. In principe is de toegang voor elke belang stellende gratis. Voor de derde maal houdt Jan de Grauw een lezing te Waddinxveen. Ditmaal onder de titel ”De Oude en de Nieuwe Cultuur”. Voor de pauze ver toont hij dia’s die hij maakte op een rondreis door Egypte. Tempels, gra ven, pyramiden, beelden en schilderij en, licht hij nader toe en plaatst ze in de oude cultuur van die tijd. Na de pauze komen voorbeelden van de nieuwe cultuur aan de orde. Aan de hand van dia’s worden twee jonge he dendaagse kunstenaars behandeld, die min of meer een relatie vertonen met oude cultuur. Een jonge beeldhouwer die in hout werkt en jaarlijks één kunst werk maakt en een jonge schilder die in het thema van zijn werk balanceert op de grens van leven en dood. Jan Mattheus de Grauw werd geboren te Rotterdam in 1939. Hij werd opge leid aan de Academie van Beeldende Kunsten te Rotterdam. Zijn belang rijkste leraar daar was de bekende te kenaar Gijs Verheul met wie hij nog steeds bevriend is. Daarna studeerde hij kunstpedagogiek en educatie en in teresseert zich - naast het zelf tekenen en schilderen - vooral voor de over dracht. Hij geeft graag gastlessen en lezingen en trad als ’visiting artist’ op in acade mies en universiteiten in Brazilië, Egypte, Engeland, Frankrijk, Grie kenland, Oostenrijk, Portugal, Ver enigde Staten en Zweden. Hij werkte een aantal jaren als ontwerper en als educatief stafmedewerker in het Stede lijk Museum Schiedam. Daarna was hij ook een periode directeur van het Cen trum voor Kunstzinnige Vorming te Dordrecht. Thans is hij stafmedewerker van de Landelijke Vereniging voor Kunstzin nige Vorming en geniet hij vooral be kendheid als radio- en televisiepresen- tator van de Teleaccursus Portret Te kenen en Schilderen. WADDINXVEEN - Vorig jaar werd door de gemeente Waddinxveen par ticulier initiatief aangespoord te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn een stedenband met een gemeenteen het voormalige Oostblok te ontwikke len. Daarna werd een Werkgroep Stedenband Waddinxveen opgericht met het doel zo’n onderzoek uit te voeren. Het leggen van dergelijke contacten in Oost-Europa gaat nu veel beter dan bijvoorbeeld twee jaar geleden. De landen zijn veel meer open geworden en er is een grote psychologische barrière verdwenen. De internationale politieke verhoudingen zijn het laatste jaar door de om wenteling in het voormalige Oostblok ingrijpend gewijzigd. De samenle ving in deze landen, die vroeger draaide om de ideologie, is nu gericht op economie en milieu. De geleide planeconomie van de communistische staat moet plaats maken voor een economie naar westers model. De planeconomie heeft weliswaar nauwelijks een geleid karakter meer, maar er is tot nu toe nog geen beter werkende vervanging voor in de plaats gekomen. Daardoor ontspoort de huidige samenleving en zijn contacten met onze maatschappij hard nodig. Zowel de inwoners van het voormalige Oostblok als die in ons Westen heb ben baat bij stabiele verhoudingen intern en tussen Oost en West. Het op bouwen en ontwikkelen van vriendschapsbanden tussen mensen over en weer lijkt een goede manier om tot deze stabiliteit te komen. De ontwikkelingen die in 1989 zijn begonnen worden daardoor gestimu leerd en vooroordelen tussen bevolkingsgroepen worden afgebroken,. De beste garantie voor een stabiele toestand is het creëren van wederzijdse af hankelijk op sociaal, cultureel en economisch vlak. Een goed voorbeeld hiervan is de huidige situatie tussen Duitsland en Frankrijk. Deze landen hebben eeuwenlang oorlog met elkaar gevoerd, maar nu is zoiets ondenk baar geworden. Zowel het wederzijds kennis laten maken met eikaars maatschappij, als het ontwikkelen van vriendschapsbanden gaat heel goed door een stedenband. In 1990 zijn door het Gastouderproject 135.000 opvanguren gerealiseerd. De gemeente Gouda voert een eigen be leid in het kader van kinderopvang. Op 1 april van dit jaar is er definitief een einde gekomen aan de werkzaam heden van het Waddinxveense Gastou derproject in de gemeente Gouda. Gouda heeft gekozen voor subsidiëring van het gastouderbureau Humanitas en het was voor Waddinxveen om finan ciële redenen niet mogelijk het werk in deze gemeente voort te zetten. In overleg met Humanitas en de gast en vraagouders is er voor alle betrok ken een passende oplossing gevonden. De kinderopvang in de gemeente Ze- venhuizen/Moerkapelle is sterk in op komst. Na een korte introduktie zijn al I. 400 opvanguren gerealiseerd. ”Wij verwachten dat de kinderopvang in het algemeen en in het bijzonder in Zeven- huizen/Moerkapelle een grote vlucht zal nemen”, aldus Rob Kempkes. Het is nu ruim een half j aar geleden dat het Waddinxveense Gastouderproject in Moerhuizen een bureau opende. Men kan zich verheugen in een groeiende belangstelling in Zevenhui zen, Moerkapelle en Oud-Verlaat. Het aantal in deze gemeente geplaatste kin deren is op dit moment ongeveer 20. Hoewel kinderopvang in Moerhuizen in een aantal gevallen nog steeds een zaak is van familie en buren onderling, blijkt voor een groeiend aantal inwo ners de gastouderopvang een goed al ternatief. Niet iedereen kan bij ziekte, arbeid etc. immers beschikken over een lieve oma en goede buur. Tevens blijkt dat men als groot voordeel ziet, zeker in het be lang van het kind, dat bij gastouderop vang continuïteit gewaarborgd is. Omdat er met gastouders goede, zake lijke afspraken gemaakt kunnen wor den en er reserveopvang beschikbaar is. Maar ook omdat er gezocht wordt naar gastouders die heel graag met kin deren omgaan en passen bij een gezin waarvoor ze opvangouder kunnen zijn. Op 1 februari is het team van het Gas touderproject uitgebreid met Liesbeth Kronenburg, de nieuwe administra tieve kracht. Liesbeth werkt 15 uur per week en bemant de telefoon van dins dag tot en met vrijdag van 9.00 tot II. 00 uur (op maandag houdt één der coördinatoren spreekuur). Het Gastouderproject is op iedere werkdag te bereiken en Liesbeth Kro nenburg zorgt ervoor dat de bood schappen terecht komen bij de juiste persoon of dat de doorgegeven wijzi gingen in de administratie worden ver werkt. Het nieuw gekozen gemeentebestuur van Pelhrimov wil graag kennis ma ken met Waddinxveen. Daarom is afgesproken dat in deze eerste week van juni een Tsjechische delegatie in Waddinxveen is. Op het programma staan even rondleiding in Waddinxveen, gesprekken met het college van B.en W de gemeenteraad en enkele gemeentelijke diensten. Bovendien zal de delegatie enkele bedrijven bezoeken. Om dit bezoek goed voor te bereiden hebben twee leden van de Werkgroep en een functionaris van de gemeente Waddinxveen in april een werkbezoek aan Pelhrimov af gelegd. Dit bezoek betekende in feite een hernieuwde kennismaking omdat er in november 1990 verkiezingen in Pelhrimov hebben plaatsgevonden die de gehele politieke struktuur hebben gewijzigd. Er blijkt nu een politiek plaatje te zijn ontstaan dat wel enige gelijkenis met onze structuur heeft. Zo is de burgemeester afkomstig uit de Tsjechische volkspartij. Na een op handen zijnde fusie van deze partij met de Christen Democratische partij is de nieuwe combinatie te vergelijken met het CDA. Verder is er een sociaal-democratische partij die te vergelijken is met de Partij van de Arbeid. De meeste mensen die vlak na de omwenteling Bur- gerforum sterk maakten zijn nu veelal naar een partij gegaan die hen echt aanspreekt. De overgebleven groep is vrij homogeen en heeft zich in Pelhri mov omgevormd van ’’beweging” tot een echte partijdie nu zegt rechts/li- beraal te zijn. De sociaal-democraten en de socialistische partij hebben ongeveer dezelfde denkbeelden. De kans op een fusie is aanwezig. De Socialistische Partij heeft historisch een slechte naam, omdat ze hebben ’’geheuld” met de Com munisten. Burgerforum is nationaal bezig uit elkaar aan het vallen. De beweging is in 1989 opgericht om het communistische bewind uit het zadel te lichten, maar nu is de bestaansnoodzaak weggevallen. Burgerforum is in tweeën gesplitst: een deel van de voormalige dissidenten en een deel dat zich rechte/liberaal noemt. In Pelhrimov bestaan alleen het tweede deel. Men noemt zich nu Burgerlijke Demokratische Partij. De combinatie van Tsjechische Volkspartij en Christen Demokratische Partij is vergelijkbaar met het CDA. Binnen deze partijen zijn de katholie ken in de meerderheid. De koers is pragmatisch christelijk. Opvallend is dat er een vereniging ondernemers in de stads- en gemeente raad zitten en stemrecht hebben. De Werkgroep Stedenband Waddinxveen heeft de gelegde contacten als zeer positief ervaren. In het laatste bezoek is getracht duidelijk te maken dat het accent voornamelijk op persoonlijke contacten en informatie-uit- wisseling zal moeten liggen. Uit de verschillende gesprekken bleek overigens dat de mensen in Pelhri mov het hiermee van harte eens is. Voor het leggen van contacten is belang stelling bij bedrijven, sportclubs, onderwijs, politiek en gemeentelijke diensten. Na overleg met de gemeente Waddinxveen ging de Werkgroep Stedenband Waddinxveen op zoek naar een ”kandidaat”-gemeente. Voor de voorma lige DDR was niet zoveel animo, omdat voor dit land veel gemeenten in de rij staan om banden aan te knopen en er daardoor wachtlijsten bestaan. Om geografisch niet al te ver uit de buurt te zijn kwam de Werkgroep in Tsjechoslowakije terecht. In juni 1990 toog een delegatie van de Werk groep naar de plaats Pelhrimov. Deze stad ligt in de landstreek Bohemen, ca 120 km achter Praag midden in een prachtig heuvelgebied. Er wonen ongeveer 20.000 mensen en de plaats bezit een mooie historische stadskern. Door het ontbreken van zware indus trie is het milieu nog niet zo aangetast als in sommige andere gebieden. Tijdens het bezoek werd één ding heel duidelijk: de bevolking van Pelhri mov wil heel graag een stedenband. Ze willen niets liever dan te leren hoe Westerse strukturen in elkaar steken. In de afgelopen winter werden door de Werkgroep Stedenband een aantal belangrijke organisaties gepolst of er in Waddinxveen belangstelling be staat voor een Stedenband met Pelhrimov. Daarbij werden twee punten duidelijk: bijna alle organisaties voelen wel voor het opzetten van zo’n band, maar in eerste instantie is het contact ma ken en informatie-uitwisseling hoofdzaak. Tot voor kort werden nieuwe gastou ders door het Gastouderproject thuis bezocht en na een gesprek opgenomen in het bestand. Men heeft gemerkt dat er door deze vanzelfsprekendheid van de inschrijving soms te snel over de voor- en nadelen van het gastouder- schap heen wordt gestapt. Hierdoor loopt het Gastouderproject het risico dat koppelingen voortijdig en soms op een ongelukkige wijze worden beëin digd. Voortaan gaan zij aan geïnteresseer den die het gastouderschap overwegen eerst een informatiesetje sturen waarin zij al het een en ander over het gastou derproject kunnen lezen. Zij krijgen daarbij een uitnodiging voor een informatie-avond. Op deze avond belichten de coördina toren van het project een aantal aspec ten van het gastouderschap waaraan nieuwe gastouders misschien (nog) niet 0^ WADDINXVEEN - Evenals in de af gelopen vier jaar hebben de drie scho len van voortgezet onderwijs in Wad dinxveen in nauwe samenwerking met Amnesty International een theater voorstelling georganiseerd. Uitgangspunten is dat er éé’n voorstel ling wordt gegeven voor 2e klas leerlin gen van de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum en één voor de 3e klas leerlingen van scholengemeen schap De Wadde en de Prof. Kohn- stamm Mavo. Een en ander zal wederom deel uitma ken van een lessenreeks betreffende de mensenrechten en het werk van Am nesty International. Opgevoerd wordt het stuk Sloten. Dat gebeurt door het Instanttheater uit Utrecht. Per klas bestaat de mogelijk heid voor de leerlingen tot een nabe spreking met de acteurs en actrices. In Sloten komen achtereenvolgens 4 personages op het podium, die ver schillende situaties rond de mensen- rechtenproblematiek uitbeelden. Daar tussendoor zijn straatinterviews te zien, waarin meningen over de dood straf en Amnesty, vooroordelen en on doordachte uitspraken aan de orde ko men. Eén en ander wordt getracht op een realistische, geloofwaardige en aanspreekbare wijze te laten plaatsvin den om zo het belang van het werk van Amnesty duidelijk te maken. WADDINXVEEN - Op de hoek Zuidplaslaan-IJsermanweg is bouwbedrijf G.J. Bakker Zn,. BV uit Moerkapelle gestart met de bouw van Zuidplasstaete, een woongebouw met tien luxe appar tementen naar een ontwerp van Visser en Wijtman. Het startsein daarvoor werd gegeven door bur gemeester C.M. van der Linden, die officieel een paal sloeg. Zuidplasstaete wordt in één bouw- stroom neergezet met de in aan bouw zijnde tien eengezinswonin gen van Vink Ontwikkeling BV uit Moordrecht. Het neerzetten van het kleinschalige appartementen gebouw kende een voorbereiding van ongeveer een jaar. Ervan uitgegaan wordt dat Zuid plasstaete, waarvan de huizen wor den verkocht door De Pater Make laardij BV, een bijdrage levert aan het hoogwaardige woonklimaat in de bijna volgebouwde Zuidplas. Volgens burgemeester Van der Linden is het een project dat de aandacht verdient. Burgemeester C.M. van der Linden hield de vingers van zijn handen voor zijn oren toen het slaan van de eerste officiële paal voor het appartementencomplex Zuidplasstaete werd afgesloten met vuurwerk. (Foto: Sjaak Note- boom). 2771 BC Boskoop Reijerskoop 2 Telefoon 01727-17116 WADDINXVEEN - Aan de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan in Wad dinxveen werd van de 82 kandidaten voor het MAVO-diploma niemand de finitief afgewezen. Er zijn 12 leerlingen die een herkansing nodig hebben om het diploma alsnog te halen. De geslaagden zijn uit Waddinxveen: Renate Alblas, Mohamed Anakrouch, Natascha Bekooy, Maroesja Beuker, Evelien van Bockom Maas, Diana Bot, Wouter Brinksma, Linda van Broek huizen, Dayenne Bulder, Joop Cuper, Jeroen Derks, Daatje van Dijk, Arno Goozen, Jolanda Havenaar, Esther van Hoof, Kristy Hopman, Daniëlle Hornis, Joris Jansen, Martin Kalkho- ven, Laurien Kraaijestein, Monique de Lange, Barbara Lanser, Carina Ma teus, Astrid van Nierop, Semmy Patti- wael, Mariël Peeters, Jeffrey Pons, Dennis Rauch, Brenda Reichard, Jur gen Reichard, Noëlle Reijnen, Dirk Jan Roos, Jeroen de Ruijter, Barry Smits, Alexander v.d. Spek, Sjoerd Starren, Jelle Troost, Annemieke Uit hol, Jurjan de Vries, Jolanda van Wi- chen, Pascal de Wolf. Uit Zevenhuizen: Maarten Backer, Marco de Graaff, Remco van Hoek, Patrick van Mechelen, Caroline den Ouden, Sander Poot, Arnie van Prooij- en, Soerin Sewpal, Maurice van Vliet, Joyce Zappeij, Bianca Zwarteveld. Uit Boskoop: Verona van Beusekom, Martine Broeders, Pauline Bulk, Os- tara van Greuningen, Marian gout man, Xander Houtman, Monique Kok, Angelique van Oyen, Barry Ver boom. Uit Moerkapelle: Bastiaan Baaij, Flo ris v.d. Berg, Jolanda Koren, Rene Ot- tevanger, Alex v.d. Vorm. Uit Gouda: Yuri Dukker, Janet Ko- nincks. Uit Reeuwijk: Simone van Harskamp, Anja Kok.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 25