Alexander Poot PROMOTIE KORBIS verovert brons Slot competitie Be Fair-tennis Matige tot slechte vangst in de Gouwe Boulers behalen 3e plaatsen Hennink wint de WSV-titel Gouwebos- loop met 100 atleten Bridge drive trok veel regiospelers Pupillen weekeinde Antilope Bejaardenrit Trainers Be Fair ZVH-jeugd derde en tweede III Heren ZVH-Jeugd Competitie ■I TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/m zaterdag van 09.00-17.00 uur. PIANOHANDEL MOS EN SPETTER St. VICTORPLEIN2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE PIANO’S Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 juni 1991 Pagina 29 SPORT JECREATIE Het damesteam 2 van Be Fair-tennis. (Foto: Be Fair- Antilope wedstrijdcommissaris winnen. I i de Beer WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Be Fair-tennis heeft de laatste competitiedagen in district Rotterdam afgehandeld. De resultaten van zeven weken inspan ning zijn bekend. i 4 Nadat, ter gedachtenis aan één der op richters van de bridgeclub, het erelid H. Jenné, enkele ogenblikken stilte in acht was genomen, opende de voorzit ter van het Sportweekcomité, de heer E. Overdam deze drive en streden, soms heel fel, hondérd en achttien brid gers, ingedeeld naar vermoedelijke sterkte in vier groepen om de prijzen. De uitslagen: Groep A: NZ: 1. heren Haak-van ’t Slot (Zevenhuizen) 68.15% 2. echtpaar Verschuur (Waddinxveen) 63.69% 3. heren Eikenaar-Langerak (Gouda) 52.08% OW: 1. heren Hart-Knijf (Waddinx veen) 59.22% 2. echtpaar Anker (Waddinxveen) Groep D: NZ: 1. echtpaar Knijff (Waddinxveen) 76.19% 2. dames Keiser-Malenstein (Waddinx veen) 60.71% 3. dames van Bergen-Noordergraaf (Waddinxveen) 55.56% OW: 1. dames den Hertog-van Nielen (Waddinxveen) 59.92% 2. heren v.d. Zee-de Graaf (Gouda) 59.52% 3. heren van Dort-de Jong (Waddinx veen) 53.17%. i i i I groep C: NZ: 1. mevr. v.d. Gaas-hr. Vloeyberghs (Gouda) 59.44% 2. dames Konings-Yben (Gouda) 58.89% 3. dames Welleman-van Delft (Wad dinxveen) 53.33% OW: 1. dames Overdevest-Nijhof (Boskoop) 60.58% 2. echtpaar Dessing (Waddinxveen) 54.29% 3. heren Kool-van Tilburg (Waddinx veen) 51.43% WADDINXVEEN - De beslissingswedstrijd die Korbis-korfbal tegen de nummer twee van de zondagafdeling Harga moest spelen bracht voor hen de zo begeerde promotie naar het korfbaldistrict. Door dit resultaat speelt het eerste korfbalachttal van Korbis nu, zowel in de zaal als op het veld, voor het eerst in het bestaan districtskorfbal. Piet Graafland. (Foto: Han Zoet). WADDINXVEEN - Vorige week don derdag 6 juni werd door de atletiekver eniging Antilope de jaarlijkse Gouwe- bosloop georganiseerd. Een kleine honderd deelnemers liepen de diverse afstanden in rondes van 25 kilometer. De afstanden die afgelegd konden worden waren 2,5, 5,10 en 15 kilometer. De weersomstandigheden (zeer vocht- rijke lucht maar geen regen) zorgden ervoor dat de deelnemers het bijzonder zwaar hadden. Al spoedig na de start ontstond een kopgroepje van drie man, waarbij het opviel dat korte-afstandlo- per Bert Koster (AV-47 Boskoop) zich in dat gezelschap bevondt. Bij het 7,5 kilometerpunt kwam de kopgroep door op 27 minuten en 23 seconden. Bert Koster hield het bij 10 kilometer voor gezien, terwijl de andere twee doorgingen voor de 15 kilometer. Ge lijk hierna al liep Fred van Zoest (AV- 47) uit op Ed van Gemeten (AV-47) en finishte met ruime voorsprong in een tijd van 53 minuten en 46 seconden. Er werd door een flink aantal Antilo- pers meegedaan aan deze prestatie- loop. Wedstrijdleider John Droog, die in belangrijke mate door wedstrijd commissaris Piet Graafland werd bijge staan, kan terugzien op een geslaagde loop. Piet Graafland: ”Op deze smalle weg getjes in het Gouwebos, moet het aan tal deelnemers niet veel meer worden, anders wordt het voor de organisatie erg moeilijk”. 58.93% 3. mevrouw Berends-hr. (Waddinxveen) 54.46% WADDINXVEEN - De bridgedrive, die de Bridgeclub Waddinxveen in het kader van de Sportweek ook dit jaar weer organiseerde werd, zoals bijna ge bruikelijk door veel bridgers uit de re gio bezocht. Het mixed-team 3 van Be Fair-tennis. Foto: Be Fair- tennis). Aan het eind van het vorig seizoen pro moveerden enkele herentams. Dat kan niet elk jaar het geval zijn. Team 2 van Henk van Schooneveld heeft het in de derde klasse niet kunnen redden. De laatste wedwtrijden gingen ook weer geheel verloren. Hier moet men degradatie constateren. Ook team 10 van Jaap Wielhouwer heeft het niet kunnen bolwerken in de ■vijfde klasse en zet het spel volgend jaar voort in de zesde klasse. Team 11 vanG. Stuiver speelde dit jaar in de zesde klasse en is nu met weinig punten op de laatste plaats terecht ge komen. Er wordt hard geoefend voor beter resultaat volgend jaar. Veteranen-team 1 heeft twee jaar in de hoofdklasse gespeeld. Dit jaar waren de resultaten niet al te gunstig. Vol gend jaar zal daarom in de eerste klasse gespeeld worden, altijd nog hoog ge noeg. Voor dit team traden op Piet Baas, Henk Borst, Bert Bloem, Her man v.d. Geer, Carl Brero en Pleun de Koekkoek. Team 2 voelde zich dit jaar prima in de tweede klasse en dat wordt geprolon geerd. De spelers zijn Henk Bijkerk, Chris Waagenaar, John Welleman, Cor Fels, Fred de Winter en Peter Schoonderwoerd. WADDINXVEEN - Zaterdag 8 en zondag 9 juni organiseerde de jeugd commissie van Antilope voor haar pu pillen een zomerkamp. Zaterdag 10.00 uur was het verzamelen geblazen op de atletiekaccommodatie, waar verder bijna alle activiteiten zouden plaatsvin den. Er werden groepen ingedeeld, die onder leiding van hun groepsleider, een maskotte moesten verven, die ver der het gehele weekend met de groep werd meegedragen. Hierna vond een spelletjesprogramma plaats, zoals steppenrace, bomenesta fette, vakschieten, balvangen, jeu de boules en het tegeldoorgeefspel. Om 13.00 uur werd geluncht en om 14.00 uur werden weer andere spel letjes gedaan, zoals hindernisbaan, be- hendigheidsrace, estafetteloop en een puzzelspel. Van 16.30 uur tot 18.30 uur werden de barbeques klaargemaakt en genoot ie dereen van alle lekkernijen die van de roosters konden worden gehaald. De tenten en slaapplaatsen werden in orde gemaakt op het middenterrein, waarna om 20.00 uur het avondpro gramma kon beginnen. Het kampvuur was natuurlijk een van de hoogtepunten van de avond. Zondagmorgen vroeg was er tussen 7.00 en 8.00 uur gelegenheid om aan te kleden en de tenten weer op te ruimen. Om 8.30 uur kon een uurtje worden ontbeten, waarna een fotospeurtocht was uitgezet. Om 12.00 uur heeft iedereen heerlijke pannekoeken gegeten, waarna het touwtrekken begon. Om 13.00 uur was het einde van een heerlijk kampweek- end gepland en kon een ieder tevreden naar huis. WADDINXVEEN - Zaterdag 8 juni werden in Rotterdam de Neder landse Kampioenschappen turnen voor jongens en heren in de B/C-lijn georganiseerd. De kampioenschappen, die vlot verliepen, waren in drie delen gesplitst. De publieke belangstelling was groot, met als gevolg dat de tribune tijdens ieder wedstrijddeel goed gevuld was. Alexander Poot heeft in Rotterdam prima gepresteerd en is als derde geëindigd in niveau 2B (turners geboren in 1973 en 1974). Op de vloer draaide Alexander goed (7.45), maar tijdens zijn voltige-oefe- ning maakte hij teveel fouten en kreeg niet meer dan 5.75. Alexander wist dat zijn ringoefening dus beslissend zou zijn en waar zijn zenuwen hem eerder dit seizoen parten hadden gespeeld, bleef hij nu kalm en draaide een ringoe fening waar niemand aan kon tippen. Met 7.20 bleef hij de concurrentie op dit toestel weer ver voor en eindigde met 42.90 op de derde plaats. De bron zen plak die hij in ontvangst mocht ne men is een fraaie beloning voor de inzet en ijver die Alexander op de trainingen ten toon spreidde. verrichtingen van Albert had gevolgd, was in het derde en laatste wedstrijd ge deelte aan de beurt. Alexander begon wat aarzelend, want de landing bij zijn paardsprong was niet optimaal. Hij kreeg 7.65 en hield daarmee de schade beperkt. Vervolgens liet Alexander een rede lijke brugoefening zien en stond na twee toestellen op de zesde plaats. Via een sublieme rekoefening (7.60, een score die 0.70 hoger lag dan de tweede) klom hij echter op nar de tweede plaats. Aanstaande zaterdag gaan vier teams van ZVH strijden om het nationale jeugdkampioenschap. De C-jeugd jon gens en meisjes zullen in de Hal II Westwijk te Vlaardingen spelen. De jongens C komen tegen Dinto, Nu- voc en Flash/N. De meisjes C van Ren- tokil-ZVH gaan strijden tegen Vollkei, Rosstarsd en Altemo. De wedstrijden in Vlaardingen beginnen om 09.30 uur. Voor de A-jeugd, spelen de ZVH-ju- nioren in de Margriethal te Schiedam. Ook hier beginnen de wedstrijden om 9.30 uur. De dames-junioren zullen het opnemen tegen Nokia/VTC, Reflex en Henzo/Oikos. De heren junioren van Rentokil-ZVH krijgen Facit/Gemini S, Piet Zoomers/DA en ATC als tegen standers. De finale wedstrijden zijn gepland om 17.30 uur. Daarna worden de teams in Zevenhuizen in het dorpshuis Swanla feestelijk ontvangen. Zoals vorige week al aangekondigd eindigt in de damescompetitie het eer ste damesteam op de tweede plaats in de hoofdklasse-poule. Bij de laatst ge speelde wedstrijden tegen Rhoon 1 werden de te behalen zes punten eerlijk gedeeld. Uitslag 3-3. De voortreffelijke samenwerking tus sen Rita v.d. Maas, Elly van Tol, Nel Vermeulen, Wil Boon en Adri van Erk heeft 23 punten opgeleverd. Op de eer ste plaats staat het sterke team Victoria 1 uit Rotterdam. Enkele teams zijn wel kampioen ge worden in hun poules en promoveren naar hogere klassen. Het gaat hier om team 2 van Truus Boere. De laatste wedstrijd in de tweede klasse werd met 4-1 gewonnen tegen Dash 25 no 2. An- nemarie Kuyper kwam in DE op 6-5/6- 1. Lida Preitschopf DE werd 7-6Z7-5. Het ging er hard aan toe in die partij DE Kuyper/Boere noteerde de setstan den 6-3/6-2. DD Lida met Maartje Ba- rendsz werd 6-4/7-6. DD Truus met Maartje leek op overwinning af te gaan na de eerste set met 6-1 gewonnen te hebben, maar toen volgden sets van 2-6 en 4-6. Evenwel geen treurnis want met 26 punten is promotie naar de eerste klasse een feit. Ook teanr5 van Will Borst gaat het ho gerop zoeken. Zij promoveren met 25 gewonnen partijen naar de derde klas se. De nu met 3-2 gewonnen dag tegen Dash 35 no 5 leverde enerverende par tijen op. De uitslagen spreken voor zich. DE Lia Sekeris 7-5/4-6Z6-3. DE Ria Gilhuis 6-4/3-6Z6-4. DD Will Borst met Marion van Yperen 6-0/6-2. DD Lia met Gerrie van Dijk eindigde met ver lies maar na twee tie-breaks (6-7/6-3Z6- 7). DD Marion met Gerrie werd 4-6/4- 6. Team 11 van Krina Smit zal volgend seizoen in de vierde klasse zwaardere tegenstanders gaan zoeken. De laatste weken in de vijfde klasse werd het bijna gewoonte om met 5-0 te winnen. Zo ook de laatste wedstrijd tegen Krim pen. DE Henny Joling 6-3Z7-6. Ze moest zich bij tie-break even inspannen. DE Nelly v.d. Velde 6-2Z6-3. DD Joling met Krina Smit 6-0/6-1. DD Nelly met Marian Bons 2-6Z6-4Z6-1. En DD Ma rian met Krina 1-6/6-4/604. Van de 35 gespeelde wedstrijden werden er 28 ge wonnen dit seizoen. Team 12 bekijkt de zaal van de andere kant. Het is gedegradeerd naar de zesde klasse, maar dat is zeker geen ramp. Dit team had zich ook opgege ven voor de zesde klasse, maar werd door een administratieve fout inge deeld in de vijfde klasse. Dat speelt dan niet prettig. Volgend jaar derhalve meer spelvreugde voor de juiste dames op de juiste plaats. De jeugd van Be Fair is vermoedelijk te druk met spelen om er veel aan te wij den. Hoewel, het enige mixed team tot en met 12 jaar laat wel van zich horen door als kampioen te eindigen. Som mige spelers hebben bekende ouders binnen Be Fair. Het gaat om Kirsten Schouten, Willemijn van Heel, Justin Schouten en de kapitein Philip Brink. Dit team gaat op 12 en 19 juni spelen te gen de kampioenen van andere poules in ons district. NIEUWERKERK AAN DEN IJS- SEL - Zaterdagavond 15 juni organi seert de automobiel- en motorclub ’’The Skymasters” in te Nieuwerkerk aan den IJssel de jaarlijkse bejaarden rit. Dit is geen rit voor alleen bejaarden, maar de opbrengst van deze rit komt ten goede an de organisatie van de be jaardenreis. De rit wordt verreden op basis van een routebeschrijving en een aangepast reglement. Deze rit telt mee voor de gezelligheidscompetitie. De lengte van de rit is ongeveer 30 km en de duur 1,5 uur. Er worden geen bij zondere eisen gesteld aan de auto, dus iedereen kan meedoen. Na afloop van de rit is er een verloting. Inschrijven voor deze rit is mogelijk van 20.00 tot 21.00 uur in café-restau- rant ”De Koperen Ketel”, Klein Hit land 8 te Nieuwerkerk aan den IJssel (nabij de steenovens langs de IJssel- dijk). De eerste deelnemer start om 20.30 uur. WADDINXVEEN - Bij de Waddinx- veense Schaakvereniging WSV prolon geerde Hennink zijn titel van schaak kampioen van Waddinxveen. Welis waar is zijn puntenvoorsprong kleiner als vorig jaar, maar zijn prestatie is er beslist niet minder door. Met nog één ronde voor de boeg is hij onbereikbaar i geworden voor zijn achtervolgers, die nog verbeten strijd leveren op de 64 velden voor de overige ere-plaatsen. Lange tijd maakte v.d. Hoek met zwart spelend, het hem knap lastig. Met te gengestelde rochade ging zwart voort varend in de aanval op de damevleugel en in opperste nood offerde wit een to ren op de koningsvleugel voor tegen- kansen vol risico’s. In tijdnood kon V.d. Hoek de juiste weerlegging niet vinden en ging met eer ten onder. Versluis, die na zeer lange afwezigheid weer aan het bord zat, bood Stouten een alternatief antwoord op diens Alje- chinverdediging. Dit resulteerde in een turbulente aanval op de damevleugel, waar de zwarte koning zijn heil had ge zocht. Geen stuk bleef onbenut. Versluis bleek het spel nog volkomen meester, zijn kolossale troepenmacht ver- dwaalde echter in de nevelen, die Stou- ten uit zijn moeras liet opborrelen. Bei- den konden uiteindelijk met een glim lach remise overeenkomen. Philipse-van Woudenberg belandden in een Damegambiet, waarin zwart naar zijn gewoonte zeer aanvallend spel vertoonde. Maar deze keer over speelde hij zichzelf. Het vele materiaal dat hij offerde leverde niet het nodige rendement en Philipse combineerde keurig naar winst. Jansen-Smitskamp leken wel een stel letje angsthazen. Beiden waren bang hun posities op de ranglijst te verslech teren en kwamen al op een vroeg tijd stip een salon-remise overeen. Van Kleef-Reus was een enerverende Italiaanse partij; wit offerde een stuk tegen twee pionnen en met verdubbe ling van zijn torens op de open lijn sloeg zijn aanval ondanks de tijdnood in zijn voordeel door. Op drie borden konden de spelers er geen genoeg van krijgen. Om midder nacht werden de volgende partijen af gebroken: Kardol-D. van Offeren, v.d. Bom-de Niet en Ritter-Besemer. De overige uitslagen waren: Brobbel- Stam 0-1, Alblas-van Oort 1-0, v.d. Neut-van Sandijk 1-0, D.J. van Offe- ren-Prins 0-1 en Ponsioen-H. van Offe ren 0-1. De top-tien ziet er nu als volgt uit Hen nink (2159), Jansen (2035), Philipse (1903), Kardol (1888), v.d. Born (1773), de Niet (1757), van Wouden berg (1750), Claassen (1729), Smits- kamp (1680), D. van Offeren (1548), Ellers (1518), v.d. Hoek (1515) en Stam (1515). t Een uitstekend resultaat waar de club best trots op mag zijn. Ook voor de ver- enigingsopbouw zijn deze twee promo ties een goede zaak, wat op het spelpeil zeker in de breedte zijn positieve weer slag zeker zal gaan krijgen. Hoewel het een beslissingswedstrijd betrof was het niet een echt spannende wedstrijd, daarvoor speelde Harga te zwak. Natuurlijk had Korbis dat zwakke spel moeten weerleggen mid dels een grote productiviteit, maar dat viel zwaar tegen. Slechts acht doelpunten vielen te be wonderen doordat werkelijk legio kan sen onbenut werden; kennelijk het ge volg van de zwakheid van Harga. Toch zal Korbis moeten leren ook tegen der gelijke tegenstanders de spelconcen- tratie te bewaren. Alleen dan is de ploeg all-round en zal zich best in de hogere klasse weten te handhaven. Het score-verloop was als volgt: via doelpunten van Frits Visser en Yvonne Visser werd het vrij snel 2-0, en toen Pieter Slootweg na zo’n 20 minuten uit een doorbraak 3-0 wist te scoren, leek Harga stormtij p. Plotseling zat de korf echt potdicht en was het zelfs zo dat na een kwartier spe len in de tweede helft Harga tot 3-3 te rug wist te komen. Deze stand gaf nog een goed het bewijs weer, dat een te genstander bij het missen van zoveel kansen wel terug moest komen. Gelukkig zagen de Waddinxveners bij tijds het absurde van deze situatie in en werd de stand weer opgevoerd naar 6-3 alvorens Harga iets terug kon doen (6- 4). Jaco Wineke; opnieuw Yvonne Visser en Wim Lebbing tekenden respectieve- WADDINXVEEN - De jeugdcommis sie van Be Fair-voetbal is verheugd te kunnen mededelen dat haar trainers- staf voor het seizoen 1991/1992 rond is. Cees Verbree zal zijn zesde seizoen in gaan als A-trainer. Cor van Triet, vele jaren reeds bij be Fair actief) en zijn tweede seizoen bij de B-jeugd door brengend zal het B-l-elftal (uitkomend in de regionale afdeling) gaan trainen en zaterdags begeleiden. De overige B- jeugd zal door Inge Rehorst getraind worden. Jan Koole zal opnieuw de succesvolle C-jeugd trainen en Michel Flotman wordt de nieuwe trainer voor de gehele pupillengroep die uit ca. 150 jongens in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar be staat. Flotman zal 10 uur training per week aan deze groep geven. Voor de keepers zijn twee trainers aan gesteld. De juniorenkeepers worden door Inge Rehorst getraind en de pupil lenkeepers, evenals de seniorenkee pers, door oud-eerste elftal keeper Cees Verhoef. Be Fair denkt volgend seizoen met twee A-elftallen, drie B-elftallen (waarvan het hoogste elftal regionaal voetbalt), vier C-elftallen, vier D-elf- tallen, 7 E-teams en 5 F-teams aan de competitie deel te nemen. Totaal 25 teams en 300 jongens. tennis). De opstellingen in de mixed-teams wa ren dit seizoen een beetje anders dan vorig jaar. En met welk een succes. Vier teams hebben het kampioenschap bereikt. Team 3 heeft alle wedstrijddagen ge wonnen. Verschillende keren met 4-1 en twee keer met 5-0, inclusief de laat ste wedstrijddag tegen TOP. 30 punten werden in totaal behaald. Dit naar de vierde klasse gepromoveerde team be staat uit captain v.d. Geer, de zusjes Petra en Joan Boere, Evelien Bekker en Wouter Borst. Team 4 met Ans de Jong, Antoinet Vis, Jeroen van Tol, Joke v.d. Meer, Arie van Eijck en Armand van Frankfoort eindigde de laatste dag tegen Bevers uit IJsselmonde met 4-1 winst. In totaal zijn 31 van de 35 punten binnenge haald. Promotie naar de vijfde klasse is volledig terecht. Team 5 spelde constant op winst, meestal 5-0. Zo ook de laatste wed strijddag tegen CTC uit Capelle. Al leen recentelijk tegen TVO werd 2-3 verlies genoteerd. Het nu bereikte aan tal punten is ruim voldoende voor pro motie naar de vijfde klasse. Dit resul taat kwam tot stand door goede samen werking tussen Captain Aart Duiser met Marion Rietveld, Yolanda v.d. Neut, Hanno Winkelman, Dirk-Jan van Peet en Anka van Zwienen. Toch mag dit team niet promoveren. Eén van de teams in hun poule heeft name lijk alle wedstrijden met winst afgeslo ten. Reglementair is het daarmede kampioen, hoewel het aantal punten lager ligt dan bij Be Fair 5. Team 6 had de vorige week al 28 pun ten. De laatste wedstrijddag tegen Lan- geland uit krimpen leverde nog eens 5 punten op. Mocht dit team bij elkaar blijven dan spelen volgend jaar Her man Streng, Leen Hooftman, Irene v.d. Meer, Cor Matse en José Wansink een klasse hoger en wel als vijfde klas- sers. Bovenstaande berichten hebben vrij wel uitsluitend betrekking op promo ties en degradaties, dat wil zeggen de extreme gevallen. De meeste Be Fair teams blijven even wel rustig spelen in de klassen waarin ze dit seizoen uitkwamen. Ze zullen volgende week beschreven worden. De gymnastiekvereniging TOOS was bij deze NK vertegenwoordigd met twee turners: Alexander Poot in niveau 2B en Albert Hogeweg in niveau 3B. Beide turners wisten zich gesteund door meer dan 20 meegereisde suppor ters. Albert kwam tijdens het tweede wed strijddeel in actie. Hij begon bij de rek en draaide daar een redelijke oefening, wat hem een 6.95 als uitgangscijfer op leverde. Op de vloer presteerde Albert ook redelijk, maar zijn oefening was niet sprankelend genoeg en daarom kreeg hij niet meer dan 7.15 voor zijn oefening. Na een fraai begin van zijn voltige-oe- fening maakte Albert een paar slordige fouten, waardoor zijn score meer dan een punt minder lager uitviel en er niet meer over bleef dan 6.60. Op ringen en sprong waren zijn scores respectieve lijk 7.00 en 7.40. Op het laatste toestel, brug, liet Albert wel een goede oefening zien, maar kreeg hij er met 6.75 een te lage score voor. Zijn eindtotaal van 41.85 leverde Albert uiteindelijk een achtste plaats op, maar er had voor Albert meer in ge zeten. Alexander Poot, die van de tribune de Met nog drie wedstrijden te gaan staan Norbert Schifferling en Nel de Lange 3 met 15 gewonnen wedstrijden en 95 winstpunten bovenaan. Zij worden ge volgd door Marco van Wageningen en Francisca Laning met 14 gewonnen wedstrijden en 75 winstpunten op de tweede plaats. Derde staan nu Piet v.d. Made en Betsy Stuut die afgelopen dinsdag 2 wedstrij den verloren. Zij hebben nu 13 gewon nen wedstrijden en 46 winstpunten. Christa Giancaspero en Cock Ruiten- burg staan nog steeds vastbesloten op de laatste plaats met 1 gewonnen wed strijd en 110 minpunten. De nationale competitie is voor de Waddinxveense jeu de boulesvereniging redelijk sue- cesvol verlopen. In de vierde klasse werden twee derde plaatsen behaald die wellicht nog uitzicht geven op pro- motie. Pieter en Carla Wijbenga met Anneke v.d. Akker wisten in poule F beslag te leggen op de derde plaats. In poule F waren het Dino Giancaspero, Willem van Bockom Maas en Betsy Stuut die beslag legden op de derde plaats. Ove- rigens werd Betsy Stuut wegens fami- lieomstandigheden vervangen door Pe- ter Kortekaas. In hoeverre beide teams nog in aanmerking komen voor het spe len van promotie- en degradatiewed strijden wordt in de loop van deze week beslist. Door de splitsing van afdeling 11/12/13 in twee afdelingen vallen er meerdere plaatsen vrij in de derde klasse en is het zeer waarschijnlijk dat ook de plaatsen 3 en 4 meedoen in de strijd om een plaats in de derde klasse. Voor Nel en Wouter de Lange en Jan Kooistra zou het gerechtigheid zijn als ze nog mee mogen spelen voor promotie en degra-g datie. Door een ongelukkige samen- j loop van omstandigheden werden zij r’ de dupe van het terugtrekken van twee teams uit hun poule. Zij. eindigden nu als vierde in hun poule door op de laat ste speeldag 5 van de 6 wedstrijden te WADDINXVEEN - Zaterdag werd in de Gouwe langs de Zuidkade gevist om het hengelkampioenschap van Wad dinxveen. Dit kampioenschap werd door de wedstrijdcommissie van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW georganiseerd in samenwerking met het Sportweekcomité. Door de wat meer gerichte publiciteit lag het aantal deelnemers duidelijk ho ger dan de afgelopen jaren. Er hadden zeven korpsen uit de regio ingeschre ven en 53 individuele hengelaars. De vangst was over het algemeen matig tot slecht te noemen. Het best werd er in vak A gevangen (omgeving B. Trooststraat); winnaar in dit vak en te vens algeheel winnaar werd de heer J. Hordijk uit Zevenhuizen met 4190 gram. De tweede prijs en winnaar van het B- vak (omgeving Apollolaan) werd de heer M. Reichard uit Waddinxveen met 3910 gram, de winnaar uit het C- vak kwam eveneens uit Waddinxveen n.l. de heer A. van Leeuwen met 2640 gram; dit laatste vak lag achteraan de Zuidkade. Bij de korpsen ging het team van de Waddinxveense hengelsportvereniging net als vorig j aar met de éer st rij kenzij werden eerste met 9990 gram vis. Tweede werd het team van het Buiten- Centrum uit Alphen a/d Rijn, zij vin gen totaal 8330 gram. lijk voor deze scores. Dat Henk Naves en Hilde Westerduin in de slotminuten de stand opvoerden naar 8-4 had slechts statistische beteke nis en bevestigde uiteraard wel dat Korbis de promotie verdiend had afge dwongen. Een compliment tot slot aan spelers(sters) en trainer/coach Gijs van de Brink met dit fraaie succes. ZEVENHUIZEN - Het jaarlijkse na tionale A-jeugd volleybaltournooi van Rentokil-ZVH, gesponsord door aan nemingsbedrijf Vermeulen uit Berg- schenhoek, is weer een groot succes ge worden. Bij de dames-junioren speelde naast het reguliere juniorenteam van ZVH ook een jeugdig ZVH-team mee, be staande uit speelsters uit het tweede team. Voor de ZVH-dames was deze poule te sterk en speelde Normis/Orion en Nokia/VTC uiteindelijk de finale, die op duidelijke wijze werd gewonnen door Normis/Orion. De stand van het toumooi is verder 2. Nokia/VTC, 3. ZVH 2,4. DOS, 5. Rentokil-ZVH 1. Bij de heren-junioren kreeg organisa tor Bas Nobel voor de aanvang van het toumooi de mededeling dat een team niet kon komen. Op het allerlaatste moment werden de poule-wedstrijden omgezet. In deze poule wist ZVH de finale te ha len, maar waren te wisselvallig. In de poulewedstrijd werd tegen de andere finalist (Nokia/VTC) nog gelijk ge speeld. In de finale moest er gewonnen wor den. Ook nu weer was het buitenge meen spannend, een achterstand werd weggewerkt en in de beslissende derde set nam Nokia/VTC toch de beslis sende voorsprong. Zodat Nokia het toumooi op hun naam kon zetten. De verdere klassering is 2. ZVH, 3. Nor mis/Orion en 4. DOS. Groep B: NZ: 1. echtpaar Boon (Gou da) 60.42% 2. dames Brinkkemper-Hendriks (Reeuwijk) 54.17% 3. echtpaar van Dorst (Gouda) 52.08% OW: 1. mevr. Kamp-heer Stuiver (Gouda) 64.88% 2. echtpaar van As (Waddinxveen) 54.46% 3. dames de Leeuw-Bakker (Waddinx veen) 51.79%

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 29