Marinescho olfe est Willem van Oranje Den Haag Grote vraag sneldienst Lots Lane exclusief in sporthal GESLAAGD Meubelstad- waardebonnen voor BOVAG- autokopers Klassement van lente- tournooi Collecte opbrengst Concert van Voorwaarts in Passage Meisjes A De Gouwe op de NK Muziek avond van Kreater Vlisttour Gezondheids- expositie in Gouda Luilekker* dag bij St. Paulusschool 31 BI1W Viswedstrijd De Paddestoel Ma ■I Andere wensen Trophee Automobilisten Start 1 Wil Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 juni 1991 Pagina 15 4 Westnederland werkt aan plannen om vanuit Waddinxveen sneldiensten fe. Lois Lane in actie tijdens het eindfeest van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum in desporthal ”de Sniep”. (Foto: Ton Bennemeer). iSIU WADDINXVEEN - De protestant-christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan heeft in marine-style het jaarlijkse schoolfeest gehou den. BOSKOOP - In maart heeft busonderneming Westnederland onder alle huishoudens van Waddinxven een enquete gehouden om de behoefte naar een sneldienst van de bus tussen Waddinxveen en Den Haag te pei len. Het aantal teruggestuurde enquêteformulieren bedroeg 600. Op basis van de enquetegegevens is een prognose gemaakt hoeveel reizi gers in de ochtendspits gebruik gaan maken van de sneldienst naar Den Haag: ca. 280 reizigers. «SiH naar Den Haag en Rotterdam te laten rijden. (Foto: Westnederland). BOSKOOP - Uit het vorige week gepresenteerde jaarverslag van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland blijkt dat het aantal vervoerde reizigers in 1990 met bijna 4% is toegenomen. Met name het aantal reizi gers in de sneldiensten groeide spectaculair: met 23%. Deze stijging zet zich in 1991 voort: tot en met april 1991 vervoerde Westnederland ruim 11% reizigers; onze sneldiensten groeiden ruim 49% ten opzichte van 1990. De clown Jopie. k.j o 4 Meer reizigers Westnederland 6791 fc.'s.x" De wijken Groenswaard en Zuidplas nemen hiervan het leeuwendeel voor hun rekening. In Den Haag zijn een viertal concentraties van bestemmin gen aan te geven: de Binckhorst, Cen traal Station en omgeving, de Prinses ’Beatrixlaan en de Frederik-kazerne aan de Waalsdorperweg. Lane op. Het werd voor de massaal op gekomen leerlingen een grandioos feest in de beste tradities van de samen werkingsschool. In het verleden traden daar al eens op The Time Bandits en VOF de Kunst. De netto winst bedroeg in het verslag jaar 1,3 miljoen. Westnederland wil ook in 1991 de reizi ger snel en ”op maat” vervoeren. Er wordt hard gewerkt aan een uitbreiding van het aantal sneldiensten, al dan niet in samenhang met infrastructurele aan passingen. Tevens volgt Westneder- land de ontwikkelingen om te komen tot een milieuvriendelijker bus op de voet. Bij Westnederland staat de reiziger in het spectrum van de belangstelling. In dien de minister van Verkeer en Water staat haar beleid ten aanzien van het openbaar vervoer, zoals verwoord in het SVV en NMP-plus daadwerkelijk de leerlingen van de samenwerkings school, zodat op geen betere wijze het schooljaar 1990-1991 in de boeken kon worden bijgeschreven. De inzet en het muzikaal gehalte van Lois Lane droe gen bij aan een geslaagd festijn. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden straatcollecte van het Rode Kruis, gehouden op 7 en 8 juni, heeft 2.844,95 opgebracht. WADDINXVEEN - Indien de weers omstandigheden dit toelaten geeft de brassband ’’Voorwaarts” donderdag20 juni een zomeravond concert. Tussen 19.30 uur en 20.30 uur wordt op de Passage een programma met veel populaire muziek afgewerkt. Aan boord was inmiddels ook een en thousiast team volksdansers gekomen en deze nodigde eerste de matroosjes uit groep 1 en 2 uit tot het maken van volksdansjes op marinemuziek in de gymzaal, waarna ook de kinderen uit groep 3 t/m groep 8 en hun ouders, opa’s en oma’s uitgenodigd werden tot volksdansen op het grote plein aan de voorzijde. De vonk van de kleintjes i sloeg over en dit werd een groots ge beuren. Om 19.30 uur werd stoom afgeblazen en kwam er een einde aan dit grandioze i marinefeest. Het rad van avontuur en kinderrad draaide niet meer. Ook nu was het weer gelukt om met en voor de kinderen een fantastisch schoolfeest te houden. Iedereen had het opperbest naar zijn zin gehadVol daan maar vermoeid keerde men van het schip terug naar huis. Het feest leverde een positief saldo op. De organisatoren van het schoolfeest zullen in overleg met de kinderen een goed doel of project uit kiezen en dit bedrat aan dit doel/project schenken. Vele Waddinxveners hebben de moge lijkheid aangegrepen om op het terug gestuurde enquêteformulier ander wensen te uiten. Twee wensen komen regelmatig voor: een betere busverbin ding van de wijk Zuidplas naar Gouda en een sneldienst Waddinxveen-Rot- terdam. De verbinding met Gouda kan verbeterd worden als de verbindings weg tussen de Zuidplas en Coenecoop is aangelegd. Een sneldienst naar Rotterdam staat hoog op de prioriteitenlijst van West nederland. De filevorming op de A20 tussen Nieuwerkerk a/d IJssel en Rot terdam houdt deze snelheid voorlopig nog tegen. Zodra er nieuwe ontwikke lingen op dit gebied zijn, worden de in woners van Waddinxveen hiervan de hoogte gesteld. WADDINXVEEN - Vorig weekend heeft meisjes A van De Gouwe-water- polo in Nijverdal meegestreden om het nationale kampioenschap waterpolo voor adspiranten meisjes. De ploeg van invaller coach Arie van Hoorn haalde daar een verdienstelijke vijfde plaats. De meisjes waren het afgelopen sei zoen al ongeslagen en met een doel saldo van 326 voor en 19 tegen, kam pioen van de kring geworden en had den zich via de districtskampioen- schappen moeiteloos voor de NK ge plaatst. In de eerste wedstrijd tegen Heygrave kende de Gouwe weinig problemen (19-1). Daarna volgde een spannende wedstrijd tegen Damixa/Ravijn, die nipt verloren werd (5-7). De uiteinde lijke winnaar Alliance was echt iets te sterk en de Gouwe werd met 10-3 ver slagen. Doordat De Gouwe vrij sterk was inge deeld konden zij uiteindelijk niet mee strijden om een plaats op het erescha- vot. In de strijd om de vijfde plaats ver sloegen zij moeiteloos Njord (10-3) en de Otters (14-4). In het team van De Gouwe speelden Sandra Berckenkamp, Marion van Hooft, Barbara Pouw, Manon van de Roest, Annemieke Kroon, Nancy van de Hoek, Monique Slingerland, Lisette de Roo, Yvette de Beer en Mirye den Boon. De meiden treurden niet want zij hadden een uiterst gezellig weekend achter de rug. WADDINXVEEN - Woensdag 19 juni - vanavond - houdt de speeltuinvereni ging De Paddestoel een viswedstrijd voor de jeugd. Deze wedstrijd bestaat uit twee gedeelten. Het eerste gedeelte is op 19juni en het tweede op woensdag 18 september. Wie voor een prijs in aanmerking wil komen moet aan deze twee wedstrijden meedoen. Alleen een hengel en een emmer mee nemen, voor aas zorgt De Paddestoel. Verzamelen op woensdag 19 juni om 18.15 uur bij De Paddestoel, Lijster besstraat 18. WADDINXVEEN - De rooms-katho- lieke St. Paulusschool (J. Catslaan) hield vorige week woensdag weer een Luilekkerdag. De leerlingen van deze school gaan het ene jaar op schoolreis, het andere jaar hebben ze Luilekker dag. gezien de sfeer waarin de leerlingen de laatste weken werken, waren alle kin deren, leerkrachten en hulpouders ver kleed als circusartiest. Alle leerlingen van groep 1 tot en met 8 hadden de afgelopen weken hard ge werkt om de lokalen in circussfeer te brengen. Prachtige tekeningen werden er gemaakt en diverse circusliedjes werden ingestudeerd. De speelplaats werd ook in circussfeer gebracht. Alle leerlingen werden om 8.30 uur verwacht. Het gehele spekta kel duurde tot 12.30 uur. Maar liefst 40 spelletjes, werden er door het enthou siaste team leerkrachten en ouderver eniging voor de kinderen in alle lokalen en op de speelplaats uitgezet. Volop extra activiteiten waren er zoals een heuse Uncle Sam, die popcorn stond te bakken, bakkers van een zelf- bedieningswarenhuis stonden voor de kinderen slagroomsoesjes te ma ken.een portie poffertjes voor ieder kind, een draaiorgel om de sfeer te ver hogen en als klap op de vuurpijl een op treden van de echte clown ’’Jopie”. ’s Middags werd er een musical opge- - voerd (’’Spionnen in het circus”) door leerkrachten en oudervereniging (to neelgezelschap ’’Perplex” voor de groepen 1 tot en met 4 en ’s avonds voor de groepen 5 tot en met 8. In 1990 verstevigde Westnederland haar positie zowel op de openbaar-ver- voer-markt als daarbuiten. Westneder land nam de Sneltram Utrecht-Nieu- wegein over van de NS. De overname stelt Westnederland in de gelegenheid het beheer van de sneltram doelmati ger in te richten. Westnederland heeft in 1990 haar werkzaamheden op het gebied van groeps- en toervervoer uitgebreid door overname van het touringcarbedrijf Westercoach. Tevens werden een loop- vlakvernieuwingsbedrijf en een (groot)handel in banden en autoacces- soires aan de Westnederland-groep toegevoegd. De noodzaak tot verbreding van activi teiten komt mede voort uit de onzekere toekomstverwachtingen voor het open baar vervoer. In de tussenbalans, die het kabinet in maart 1991 presenteer de, werd een vermindering van de sub sidies en een verhoging van de tarieven voor het openbaar vervoer aangekon- digd. Deze maatregelen doorkruisen de eerder in de overheidsplannen SVV en NMP-plus geformuleerde doelstel ling om het openbaar vervoer te stimu leren. De activitieten van de Westnederland- groep hebben in 1990 geleid tot een forse omzetstijging tot 177,8 miljoen. Voor liefhebbers van instrumenten als blokfluit, piano, dwarsfluit, key--, boards, en van popmuziek en klassieke muziek, wordt het een avond die niet gemist mag worden. De toegang is gra- tis. Maar liefst 8 Waddinxveense jeu de boules-teams hebben zondag meege daan aan de strijd om de Maasstadtro- fee. De wedstrijd werd gespeeld op het terrein van JBV Maasstad. Drie Waddinxveense teams bestaande uit Wilfried Dries en Hans van Wou denberg, Kees en Nel de Lange en Dino Giancaspero wisten vier van de vijf wedstrijden te winnen. Hierdoor leverde Waddinxveen een prestatie van formaat. De club die de beste prestatie leverde, gemeten naar de eerste drie teams, won namelijk de Maasstad Trophee. De trophee krijgt een voorname plaats in het clubhuis van de jeu de boulesver- eniging Waddinxveen. WADDINXVEEN - Met nog één wed strijd te gaan staan Nel de Lange en Norbert Schifferling nog steeds boven aan in het klassement van het lente- tournooi van de jeu de boulesclub Waddinxveen. Zij hebben nu 16 van de 20 wedstrijden gewonnen en hebben 88 winstpunten. Theoretisch kunnen alleen Marco van Wageningen en Francisca Laning hun eerste plaats nog bedreigen. Zij staan namelijk tweede met 15 ge wonnen wedstrijden en 77 winstpun ten. Alleen als Marco en Francisca met grote cijfers winnen en Nel en Norbert met grote cijfers verliezen kunnen Marco en Francisca hen nog verslaan. De derde plaats is verrassend overge nomen door Peter Kortekaas en Ar nold Janssen. Piet v.d. Made die door familieomstandigheden zijn vaste maatje Betsy Stuut moest missen ver loor twee wedstrijden en werd verdre ven naar de vijfde plaats. Dino Gian caspero staat met Hans v.d. Klis op de vierde plaats. tot uitvoering brengt, zullen wij de rei zigers een goed openbaar-vervoerpro- dukt kunnen bieden. WADDINXVEEN - Op vrijdagavond 21 juni om zeven uur is de jaarlijkse 1 einduitvoering van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming Kreater aan de Kerkstraat. In de gloednieuwe Krea-1 terzaal zal het seizoen muzikaal afge sloten worden. Om iedereen in de gelegenheid te stel-1 len de voorstelling te bezoeken zal het programma twee keer gespeeld wor- - den. De eerste keer om 19.00 uur en de tweede keer om 20.30 uur. Het programma duurt een uur en om- - vat zeer uiteenlopende werken. Vivaldi staat broederlijk naast popmuziek ge- programmeerd! Ook het blokfluiten-, semble zal acte de presence geven,-; evenals het accordeonorkest dat tussen de twee voorstellingen in (dus van> 20.00 tot 20.30 uur) zal spelen. werkzaamheden en het ministerie van Verkeer en Waterstaat zal naar ver wachting vanaf 1992 de kosten van een sneldienst vergoeden. Bovendien geeft dit uitstel tot januari 1992 Westnederland en de wegbeheer- ders de mogelijkheid enkele knelpun ten in de sneldienstroute op te lossen. Lois Lane kon zich verheugen in een grote aandacht van het jeugdige pu bliek uit Waddinxveen en omgeving. Zoals gebruikelijk hadden alleen leer lingen toegang tot het eindfeest. Deze week zijn de laatste lessen voor ZEVENHUIZEN - De Tourclub Ze- - venhuizen ’80 houdt zondag 23 juni de Vlisttour. Er zijn drie afstanden: 35, 80 en 110 km. De starttijden zijn voor 35 km tus sen 10.00-13.00 uur, voor 80 km tussen 9.00-12.00 uur en voor 110 km tussen 8.00-10.00 uur. De startplaats is café De Roerdomp, Tweemanspolder 12, Zevenhuizen. WADDINXVEEN - In de eerste ronde slaagden van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniep- weg de volgende eindexamenkandida ten. Voor HAVO: Lars van de Akker, Bernhard Bakker, Bas Bautz Sharon de Beer, Tom van den Berge, Bart Bie- mond, Reineke Bierma, mariska Bies heuvel, Jeroen de Bode, Jeroen Brand, Anita Broeders, Martine Broekman, Chantal Broker, Harry Cuvelier, Ma rian Dijkstra, Johanneke Drenth, Mark Dubbeldam, Bram van Duppen, Fred Ebben, Jan van Eijk, Karin Fase, Fyanka Fiere, John Geers, Ronald van den Haak, Erica Haverkamp, Cindy Helbers, Margo Heusdens, Roeland Hoogendoorn, Laura Jaeger, Marco de Jong, Robert Jongeneel, Remke Kaaijk, Bart Kamminga, Sarina Karto- pawiro, Stefan Kleijkamp, Annet Kloots, Saskia van der Kooij, Willen- Jan Kraanen, Mascha Kramer, Ferry l£reft, Kimmo Krijgsman, Inge Krom hout, Marielle Kroon, Bianca Lange- laan, Joeri Langeveld, Nathalie van der Lans, Erwin Lesschen, Ingrid Loef, Gertjan van der Loo, Nicole van der Mark, Robert Matze, Najat Mehadi, Peter Meijer, Tonny van der Meulen, Marjolein Moerings, Roel de Mos, Pa trick van de Nieuwendijk, Ruben Nieuwland, Richard van Ommeren, Ronald Oudijk, Marco Pouw, Mireille Raaphorst, Andjena Rambaran, Helga van Reeuwijk, Letta Roskam, Hester Schaaf, Jeroen Shaeffer, Annechien Schiereck, Johan Sleeuwenhoek, Sandra Smulders, André van Spengen, Joleen Streefkerk, Danielle Terpstra, Leo Tijssen, Vico Timmermans, Je roen van Tongeren, Jeroen Verbakel, Sidney Vergouw, Brigitte VerweijEd win de Vreede, Irma van Wensem, Ro bin Wiersma. Voor Atheneum: Bianca Baars, Ma non Berendse, Yorick van den Berg, Marjolein Blok, Marloes Boekraad, Karin de Boer, Trevor de Boer, Edwin van den Boogaart, John van den Bosch, Michiel Bosgra, Arthur van Bourgonje, Tim Bunnik, Maarten Ca- minada, Veronique Coenegracht, Ver- onique Crolla, Norma van Dam, Jos Dorresteijn, Denise van Dort, Maartje Duineveld, Ellen Edel, Ellen van den Ent, Rogier van Est, Herrik van der Gaag, Maarten van der Gaag, Willem Gall, Iwan Groenendijk, Marcel de Groot, Finbar Hage, Sebastiaan hage, Daniel Hartwijk, Henk Heikoop, Es ther den Hollander, Isabella van der Hoorn, André van Hoven, Marlies Janssen, Aad Jongeneel, Martijn Jon gens, Silva Kemp, Cindy Keyzer, Sonja Kleijn, Marielle Klein, Rutger Krijgs man, Babette Lammerts, Eric Lam merts van Bueren, Marco van Leeu wen, Bart Meijs, Michael Mol, Ingrid Mooij, Chantal Niels, Arthur van Noort, Nynke Oenema, Marco Ooms, Mrijam Overdam, Ingeborg Pluim, René van der Pol, Brigitte Ransdorp; Mascha Scharloo, Reneta Schouten, Sonja Siemons, Auke Siersema, Mark Slappendel, Annemarie Sluijs, Martijn van der Steen, Jense van Steijn, Spen cer Stots, Patrick Straver, Gerlinde Taal, Maura Trommelen, Eva Tuik, Mariska van der Velde, Bianca Ver- kleij, Frank Vermeulen, Jorinde Ver sluis, Jan-Martin Visser, Olaf de Vlies, Anneloes van Vliet, Petra Vosselman, Thomas Weerheim, Thalicia Yun Wei, Marion van Wilgen, Robert de Zeeuw. Op de vraag ”hoe reist u naar uw werk?” is door ruim 63% geantwoord met eigen auto of carpoolen. De rest (37%) reist per openbaar vervoer (trein en/of bus). Een van de redenen om deze sneldienst te starten is auto mobilisten te overreden gebruik te ma ken van deze sneldienst. Hierdoor wordt structureel een positieve bij drage geleverd aan een betere bereik baarheid van de Randstad (minder fi les) en een schoner milieu (minder uit laatgassen). Volgens de enquêteresultaten bedraagt de gemiddelde reistijd per auto naar de werkbestemming in Den Haag 56 mi nuten. De reistijd per sneldienst (incl. eventueel overstappen in Den Haag) mag vanuit Waddinxveen niet langer duren dan een uur. Met goede door- stromingsvoorzieningen is deze tijd haalbaar. Het berekende aantal auto mobilisten dat gebruik gaat maken van de nieuwe sneldienst is 150, dus ruim 50% van de prognose van het totaal aantal reizigers. Met de gegevens van de enquete wordt momenteel een definitieve route en dienstregeling uitgewerkt. Op korte termijn starten met deze sneldienst lukt niet. De Bredeweg (onderdeel van de route) van Waddinxven naar Moerka- pelle is tot eind dit jaar afgesloten voor GOUDA - In het Goudse St. Jozef Zie kenhuis wordt van dinsdag 25 tot en met maandag 1 juli de expositie ”De Gezonde Stad, dat ben jezelf’ gehou den, die dinsdagmorgen 25 juni offi cieel zal worden geopend door de Goudse wethouder mr. J. Warners. Het voornaamste motto van de exposi tie is: gezondheid is méér dan niet ziek zijn. Bij gezondheid gaat het om de al gehele kwaliteit van het leven. De tentoonstelling verbindt de vol gende elementen: gezondheidszorg- ontspanning, samenwerking-milieu, leefbaar wonen/leren-werken. Het laat de bezoekers zien dat gezond heid een veelomvattend begrip is. De manier waarop je je vrije tijd besteedt, de sociale contacten die je hebt en je dagelijkse bezigheden zijn van invloed op je gezondheid. Het project is een initatief van de We- reldgezondheidorganisatie en is gericht op het ontwikkelen van een nieuwe en bredere visie op gezondheid. De tentoonstelling is mogelijk gemaakt door financiële en inhoudelijke bijdra gen van het Ministerie van WVC, de stichting Onderwijs en Milieu en de stichting Gezondheids Expotheek. Middels financiële sponsoring door schildersbedrijf Prévoo te Gouda kan het Sint Jozef Ziekenhuis deze ten toonstelling thans binnen haar muren halen. WADDINXVEEN - Vorige week was in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost de prijsuitreiking van 5 Meubelstad-waardebonnen, ie der ter waarde van 1.000,-. De prijsuitreiking hield verband met de onlangs gehouden BOVAG-show van de gezamelijke autobedrijven uit Wad dinxveen, Boskoop, Moerkapelle en Zevenhuizen. Tijdens de Bovag-occassion-show maakt iedereen die een andere auto ge kocht kans op een waardebon van Meubelstad Waddinxveen t.w.v. 1.000,-. Notaris J. in ’t Hol heeft daar voor de trekkingen verricht. WADDINXVEEN - Op het eindfeest van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg, dat afgelopen vrijdagavond in de sport hal ”de Sniep” werd gehouden, trad exclusief de bekende popgroep Loïs «n V V Donderdagmiddag 6 juni om 15.00 uur was het aan de kade van de Oranjelaan een drukte van jewelste. Vele matro zen, kinderpiraten, oma/opa-passa- giers, ouders/leerkrachten en leerlin gen hielden zich aan kade 3 - school plein op. De team-boot van de Willem van Oran jeschool meerde op dit tijdstip af, waarna het startsein werd gegeven voor het jaarlijkse schoolfeest van de Wil lem van Oranjeschool. Nadat een ieder uit volle borst het ope ningslied had gezongen en de scheeps- bel werd geluid kon men aan boord van de school. Meester Matroos Chris te Raa heette een ieder bij de ingang: Welkom aan Boord. In de school - aan boord van het schip - waren in het kader van dit Marinefeest voor de kinderen en eventuele andere belangstellenden diverse Marine-aciti- viteiten opgezet. Alle kinderen konden aan de hand van het aan hun uitgereikte Anker - deze activiteiten doen. Zo waren in de ver schillende scheepsleslokalen onderge bracht: zwemvliezenrace, beschuiten versieren, haringhappen, vishappen, blikgooien, touwtrekken, schepnet- spel, vlagophangen, boei- en bal race, waterhelmrace, soeplepelrace, vlag getje prik, touwladderklimmen. Ook waren er nog andere spelletjes activi teiten zoals enveloppe trekken, schmincken en grabbelen. Rekening werd gehouden met het feit dat de matroosjes en piraten door hun enthousiaste inzet honger en dorst zou den krijgen, zodat op het achterdek pannekoeken konden worden gegeten en in de grote gemeenschapsruimte iets te drinken was af te halen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 15