Be Fair-teams handhaven zich Opening van Nieuw seizoen Gouwe Streek Beste eindposities Waddinxveen-tennis Korbistro ■O w Speedo- Antilope bij Flora-run Letteke Broekman naar Gent I? Boomkwekers winnen 4e waterpolo- tournooi Kardol bij WSV 3e i; .Records en ij vijf titels Gouwe-masters h successen De Gouwe I; y Mixed Heren ■1® WADDINXVEEN - Bij Be Fair-tennis ging vorige week de aandacht spe ciaal uit naar enkele teams die degradeerden en veel teams die promo veerden. De teams die volgend seizoen in de klassen blijven waarin ze dit jaar speelden krijgen daarom nu alle aandacht. WADDINXVEEN - De Waddinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek heeft op maandag 10 juni een ledenvergadering gehouden, waarin de activiteiten voor het nieuwe seizoen aan de leden zijn gepresenteerd. WADDINXVEEN - Zaterdag 8 juni troffen tennisteams van Waddinx- veen- tennis uit het district Rotterdam elkaar op de zevende en laatste competiedag. Veel ploegen op een veilige middenpositie zagen deze dag als een goede voorbereiding op komende tournooien. Qok relaxed waren teams die konden aantreden vanuit eenzame kopposities. Paginal? WADDINXVEEN - Als het aan het weer gelegen had zou de officiële opening van het gloednieuwe Korbistro-complex aan van Korbis-korfbal aan de Dreef zaterdagmiddag maar een saaie vertoning zijn geworden. Niets was echter gelukkig minder waar. Temidden van een groot aantal genodigden opende wethouder P.F.J. van Schie (CDA) op formele wijze de toegang door een bal door een korfbalmand te schieten waarop de sleu tels van de deur naar beneden vielen. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 juni 1991 1 AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Vs SPORT.. RECREATIE Rechts voorzitter Letteke Broekman van de Wad- Met deze ludieke handeling was in feite het einde daar van ruim een jaar hard werken van het Korbis-bouwteam aan de tweede Korbistro. Immers, de eer ste Korbistro - gelegen bij de nieuw bouw aan de Limaweg - moest als ge volg van de gemeentelijke nieuwbouw- plannen afgebroken worden, wat des tijds voor Korbis een grote desillusie betekende. Van veel personen werden cadeaux ontvangen, waaronder een gift van 3.000,- afkomstig van de Stichting "Vrienden van Korbis”, terwijl ook het cadeau van de leden zelf, bestaande uit stoelen voor de kantine, zeer goed van pas zal komen. Naast deze fraaie cadeaux moeten ook de bloemstukken en wandversieringen niet onvermeld blijven. Ook een fraai houtsnijwerk voorstellende het inte rieur van de Korbistro zal zeker een goede plaats krijgen. Namens heel Korbis bedankte voorzit ter Cees Visser alle genodigden en sprak de wens uit dat Korbis op deze lo- katie nog heel veel jaren mag blijven gehuisvest. Het vierde en laatste mix-team onder leiding van Mieke Bartens en/of Wil lem Wesselo (voor de TC is nooit dui delijk geworden wie nu de echte cap tain was) kwamen met 22 punten in de hogere regionen. Het eindresultaat in deze poule is nog niet exact bekend maar een 2e plaats zit erin voor dit team met Attie Duivesteijn en de al vroeg door René Roelofs opgevolgde Menno Goedhart. Ook Joke Kool, Margo Hoogendoorn en Gerard van Oyen (kennelijk een veel gevraagde man) speelden een goede invalrol in het ge heel. Bij de herenteams waren de resultaten over het geheel genomen treurig. Van Team 1 van Eugenie de Bruijn heeft niet alles gewonnen. Blijft spelen in de tweede klasse. Team 2 van Simon van Gemeren heeft de laatste wedstrijd tegen Zevenhuizen met 3-2 gewonnen. Staat nu op de tweede plaats in hun derde klasse pou le. dinxveense sportclub Antilope. (Foto: Han Zoet). WADDINXVEEN - Letteke Broek man van de Waddinxveense atletiek vereniging Antilope gaat in de nacht van vrijdag 21 juni op zaterdag 22 juni in het Belgische Gent meedoen aan een monsterloop van 100 kilometer hardlo pen. Broekman:”Ik heb nog geen ervaring met deze afstand, maar ik ben goed ge traind en zie wel hoe het loopt”. Team 4 van Jeanette Malestein won 3-2 tegen CTC 3. De twee verloren par tijen waren 3-setters van Martje Jansma en van Marleen Kroes. DD Henny v.d. Neut met Yvonne de Koek koek werd Ó-4/6-2. Blessures bij de te genpartij waren er de oorzaak van dat de volgende dubbels niet geheel tot hun recht kwamen. Met 23 punten staat team 4 op de tweede plaats in de vierde klasse. Tegenstanders uit Ysselmonde promoveren met 24 punten. Team 6 van Helga Bey blijft volgend jaar in de vierde klasse. Van de 35 te behalen punten zijn er 26 binnen ge haald. Nu ook weer winst. 4-1 tegen Lommerrijk uit Rotterdam. Henny Poot won DE met 6-4Z6-3. Maya van Termey kwam op 6-1/6-2. Hebby met Jose van Heel won DD met 6- 3/6-4. Jose met Helga Bey won DD met 6-4/1- 6/7-5. Alleen DD Maya met Helga ging in twee sets verloren. Team 7 van Joke Franken won met 3-2 van VLTC. Winnende partijen waren DE Corrie Revet met 6-1/6-3, DE Jeanne Claassen met 6-1/6-2 en DD Corrie met Anneke Nootenboom 6-3/ 6-2. Dit seizoen werden 15 punten ge wonnen. Na deze bijeenkomst vond er nog een wedstrijd plaats tussen het achttal van Korbis I tegen een selectie van de afde ling Rotterdam. nioren. Hij wordt uitgereikt door een jury van 3 personen. De juryleden kie zen een junior die met zijn inzet en prestaties het meest in aanmerking komt voor de prijs. De trainingen zijn alweer begonnen. Elke maandagavond wordt er om 7.30 uur in het Gouwebos door ervaren trai ners droogtraining gegeven als voorbe reiding voor het nieuwe schaatsseizoen of om gewoon je conditie op peil te houden. Ook wordt er elke week op verschei dene dagen gefietst. De senioren fiet sen 2 keer in de week een afstand tus sen de 40 en 60 km, de junioren organi seren zelf hun wekelijkse fietsronde op de dinsdagavond. Op de woensdag avond wordt er een speciale fietstrai ning gegeven door een ervaren train- ster voor junioren en senioren. Een paar maal per jaar worden er lange en gezellige tochten (variërend van 90 tot 470 km) en tijdritten georganiseerd. Voor de pupillen zal Dammus Bunnik een nieuwe fietsgroep vormen. Hij heeft ervaring met eerder opgestarte groepen. Ben je geïnteresseerd en on der de 16 jaar, neem dan contact op met Dammus op (tel. 01829- 4941). Gelukkig werden na deze onheilstij ding vrijwel onmiddellijk plannen ge maakt om tot een hernieuwde bouw te komen op een lokatie van het buiten zwembad. Deze plannen hadden succes, want met hulp van de aannemers en veel vrijwilli gers en niet te vergeten het Korbis- bouwteam werd een bijzonder fraai clubhuis met kleedkamers en bestuurs ruimte neergezet. Na de officiële opening konden de tal rijke genodigden kennis nemen van het nieuwe gebouw en ook de later aan het woord komende sprekers staken hun bewondering niet onder stoelen of bou wen. WADDINXVEEN - Het vierde be- drijfswaterpolotournooi van De Gouwe in Gouwebad ”de Sniep” is ge wonnen door Jac. de Jong Boomkwe kerij De slechte weersomstandigheden heb ben de organisatie danig op de proef gesteld, daar niet altijd kon worden uit geweken naar het binnenbad. Uitein delijk is het toch gelukt het tournooi binnen een week af te werken. De poulewinnaars Jac. de Jong Boom kwekerij, Gemeente Boskop en Kaart club Nel (poulewinnaar na strafworpen tegen De Waardt) streden op de laatste avond om de hoogste eer. Jac. de Jong Boomkwekerij won beide wedstrijden, Gemeente Boskoop werd tweede, gevolgd door Kaartclub Nel. Opvallend was het optreden van debu tant Boonstoppel Verf, dat als vierde eindigde. Daarnaast behaalde de Zuid- Hollandse Glascentrale dit jaar de eer ste twee overwinningen. In alle voorgaande tournooien in Bos koop en Waddinxveen was nog nooit een overwinning geboekt. Alle teams ontvingen na afloop bij de prijsuitreiking een aandenken van dit geslaagde tournooi. De volledige uitslag: 1. Jac. de Jong Boomkwekerij, 2. Gemeente Bos koop, 3. Kaartclub Nel, 4. Boonstop pel Verf, 5. Garage Boonstoppel, 6. De Waardt, 7. Proefstation voorde Boom kwekerij, 8. Romijn-Verbeij, 9. De Groene Golf, 10. Toyota Van Leeu wen, 11. ZHG, 12. West-Nederland, 13. Rhowax. Dames team 3 moest minstens vier par tijen winnen om niet te degraderen. Dat lukte. Zelfs alle vijf werden win nend afgesloten. DE Joke van Hooft werd Ó-2/6-4. DE Wil Hogenelst 6-1/6- 2, DD Joke met Jopie Boonstoppel 6-2/ 6-4. De overige twee dubbels werden 3- setters, gespeeld door Wil met Jopie en door Sjani Vis met Marjonvan Peet. Er staan nu minstens twee andere teams onder Be Fair 3 in de vierde klasse. Team 8 speelde in de vijfde klasse en dat blijft zo. Won de laatste dag met 4-1 van Alexandria. De verloren partij was een DD van captain Barbel Schouten met Truus Rauch. De andere dubbels werden wel gewonnen. Zo ook de en kelspelen van Lenie Blanken en van Ciska Baas. Team 9 van Ria Bakker won met 3-2 van Evergreen 4. Vijfde klasse speelt dit team, evenals team 10 van Jos Huis man. Hoewel hier noteerde de laatste speeldag slechts één gewonnen partij. DE van Corrie van Zijl werd gewonnen met 6-4 en 6-4. De overige partijen wa ren voor CTC uit Capelle. Dames-veteranen speelt derde klasse en met 15 gewonnen partijen blijft dat zo. In de laatste wedstrijd tegen TOC werden 2 partijen gewonnen. DD Ti neke de Jager met Rida Welleman in twee snelle sets van 6-4 en 6-1Het dub bel Rida met Loes Bijkerk ging wat moeizamer. De beide sets kwamen pas na tie-break op naam van Be Fair. Ondanks de overvloedige regenval wistten beide ploegen een leuke wed strijd op de grasmat te leggen. Na een 3-3 ruststand gelukte het Korbis in de tweede speelhelft een licht veldover- licht in een positieve score tot uitdruk king te brengen en was een 8-6 over winning een feit. Andere teams daarentegen zagen nog promotiekansen en begonnen (soms versterkt) gespannen aan de laatste slag. Nerveus startten ook de teams, die op het randje van degradatie balan ceerden. Sombere weersvoorspellingen ten spijt werd de achtste juni een prima tennis dag zonder zon maar met redelijke in de middag nog relatief hoog oplopende temperaturen. Van de 12 competitieteams staken de 4 mix-teams qua prestaties met kop en schouders uit boven de andere spel- soorten (heren 25+ en veteranen). Het le gemengde team van Henriëtte Laan, Cora Sanders, Peter Vrancken en Martin Sanders kwam uit in de 2e klasse en eindigde op een 5e plaats. Een hogere klassering was volgens dit team mogelijk geweest. Captain Hen riëtte speelde als vanouds en stuurde menige jonge tegenstandster van de ene hoek naar de andere. Ton Rutten met Kateline Roelofs, Helmy Rutten en Frits van der Pol vochten zich naar een overtuigende le plaats met 30 punten (van maximaal 35 pt). Promotie naar de 3e klasse dus, voorwaar een prestatie van dit team dat voor 3/4 bestaat uit ’’oudgedienden” in deze zwaardere competitie. Nieuw lid Kateline Roelofs bewees haar (c)nivo en bleef met Helmy Rut ten de hele competitie ongeslagen! Helmy presteerde het zelfs om geen en kele set af te staan. Maar ook Ton en Frits lieten zich niet onbetuigd. Behou dens de eerste dag op betonbanen ble ven ook zij vrijwel ongeslagen. Een knappe prestatie van aanvoerder Ton was een overwinning op een C-speler, wiens spel op handige wijze volledig werd ontregeld. Een klein maar niet onbelangrijk aandeel hadden de inci dentele invallers Rebeca Arends en Gerard van Oyen. Het 1 nivo lager spelende mix-team van Arnold Wekking behaalde eveneens met invallers Gineke Gijsberts en Ge rard Van Oyen een eerste plaats en promoveert naar de 4e klasse. Hanne lore Stelling, Lydia Koop en Jan Huis man behaalden vele punten en hadden daarmee een belangrijk aandeel in het eindresultaat. Team 1 bij de heren is en blijft in klasse 3. De laatste wedstrijden tegen Dash 35 werden met 3-2 gewonnen. Ab Herre- brugh won zijn enkelspel met 5-7Z6-2/6- 4. Max van Os verloor zijn HE. Max, samen met Willem Keuzenkamp HD werd 7-6Z7-5. Ook werd gewonnen het HD van Jan Nederhof met Willem 2-6/ 6-2Z6-3. Team 3, vierde klasse, won met 4-1 van Zwarte waal. In de dubbelspelen werd hard gestreden. Steeds 3-setters met veel tie-breaks. Vooral het duo John Hoeke met Bas Boonstoppel had ge duchte tegenstanders, maar zi trokken aan het langste eind met 6-7/7-6Z6-4. Ad van Maaren won HE met 6-4Z6-4. Jan v.d. Maas ondervond wel tegen stand, maar minder. 6- 4/6-0 maakte hij ervan. Team 4 gaat ook door in de vierde klas se. De laatste winst was 3-2 tegen DDH uit Zwijndrecht. Leo van Dam won vlot met 6-1/6-2. Dick Frerichs won HE ook, zij het na een verloren eerste set. De volgende twee gingen beter. Leo van Dam en Adrie van Dijk begonnen hun HD met een set van 6-0. Maar daarna lukte het niet meer. Sets van 0-6 en 2-6 volgden. Herman Simons en Jan van Knippenberg moesten hun HD na twee sets overlaten aan DDH. HD Fre- richs/van Dijk werd met 6-2/6-2 gewon nen. Team 5 van Pieter Hooftman, blijft in de vijfde klasse. De competitie werd af gesloten met 1-4 verlies tegen Slie- drecht. Alleen in HD Hans Hoger- brugge met Rob Verkerk werd winst behaald. Deze partij begon wat moei zaam, maar werd steeds beter (2-6/7-5Z 6-1). Team 6 bestaat uit captain Wim Vis- schers, Joep Malestein, Jan Franken, Peter Postma en Ferry Groenendijk. Ze hadden het moeilijk op de laatste competitie-dag. Eén HD van Postma/ Groenendijk werd moeizaam gewon nen met de standen 4-6/6-4Z7-6. Vijfde klasse spelers zijn ze en blijven ze. Team 7, ook al vijfde klasse, won 2 van de 5 partijen tegen Sluipers. HE van Jan Kuyper werd 6-2/6-1. HD Jan met captain Piet Boere eindigde na twee sets met voordeel (7-5Z6-2) Team 9 van Jan Hogerbrugge heeft dit seizoen gezellig gespeeld en eindigt in het midden van de vijfde klasse. Met 1- 4 werd verloren tegen Reyerbos. De winst werd bereikt in het HE van Rik Fontijn met 6-2Z6-4, nadat hij in de tweede set van 1-4 had achter gestaan. In de vergadering zijn Frans van Die men (secretaris) en Victor van Leeu wen (Public Relations), na het einde van hun zittingsperiode, uit het bestuur getreden. Frans van Diemen wordt ver vangen door Karei Warmenhoven en Victor van Leeuwen door Eelco Hoe- demaker die echter voorlopig adviseur zal zijn voor Public Relations totdat hij in de najaarsvergadering kan worden benoemd. De jeugdtrainers Klaas de Knikker en Eelco Hoedemaker zijn, na enkele ja ren van speels schaatsles geven aan de pupillen, met hun activiteiten gestopt. Er wordt nog naar vervangers gezocht. Ook in de Coenecoopcommissie is een nieuw gezicht te vinden. Bert Bakker wordt de nieuwe voorzitter en zal er ook dit jaar weer een spetterende ge beurtenis van maken. De J.R.-bokaal, die elk jaar wordt uit gereikt aan de snelste schaatser van het seizoen, gaat ook dit jaar naar Geert Veenstra. Dit is de derde keer dat hij de bokaal heeft gewonnen en hij mag hem nu behouden. Dit jaar is er een nieuwe J.R.-bokaal gemaakt, maar deze krijgt het karakter van een aanmoedigingsprijs voor de Ju de 6 ploegen konden alleen de teams van Henk Ter Meer (Heren 2; 4e klas se) en van Hans Benschop (Heren 6; 5e klasse) zich handhaven. Heren 1 van Luciën Hendriks behaalde slechts 8 punten, hetgeen zelfs in deze veranderde competitie een matig resul taat kan worden genoemd. Team 2 van Henk Ter Meer met vaste bezetting bestaande uit Frank Hes, Wim de Lang en Johan, van Heek komt met 21 punten op een 3e/4e plaats. Henk-Jan Dokter en Chris van Beek vervingen op 1/6 en 8/6 de geblesseerde Johan. Maurice van Wingerde was nauwelijks meer aanspreekbaar toen bleek dat zijn team op 1 punt degradeerde. De veilig lijkende 5e plaats na 6 ontmoetingen bleek toch een verborgen addertje te hebben in de vorm van een taai Triomf- team dat de 2e plaats in de poule be zette en behield. Hoe het mogelijk is dat Phoenix met 5-0 van Be Quick/M won, zal wel altijd een raadsel blijven! Ook Piet van der Vlies wist zijn ver trouwde team niet op de been te hou den. Hoewel bij vlagen uitstekend werd getennist, waren de 12 punten net te weinig om heren 4 in de 5e klasse te behouden. Het 5e heren-team van Hans Taal be sloot loyaal te zijn en volgde team 4 naar de 6e-klasse. De 5-0 overwinning op de laatste competitiedag met inval ler Hans Fok kon de opgelopen achter stand niet meer ongedaan maken. Team 6 van Hans Benschop, Jan de Bruin, Wil Driessens, Anton van Dijk en Ed Terpelle haalde het wel. Met 14 punten is de waarschijnlijke eindposi tie een 5e plaats. Tenslotte tennissen op de zaterdagmid dag bij Waddinxveen al verscheidene jaren twee veteranen-herenteams. Het le team van Rob Binkhuijsen had een met heren 1 vergelijkbare ervaring. Ook veteranen 1 ondervond wat ophef fing van hoofdklasse B betekende. Nu kreeg men de volle laag van teams met oud A en B-spelers en dat resulteerde in een laatste plaats met slechts 2 pun ten. Beide punten werden door het duo Gerard Okkerse/Wim Oosterom bin nengehaald. Degradatie naar de le klasse betekent dat aansluiting met het 2e veteranen team is gerealiseerd. Waddinxveen heeft die aansluiting wel gewenst, maar had eigenlijk een andere uitvoering in gedachten! Veteranen 2 dat na de eerste ontmoe ting zich al op weg waande naar een le plaats kwam er al snel achter dat het sterkere Ouderkerk hetzelfde voorne men had. De ploeg van Carl Hassel- bach heeft een 3e of 4e plaats bereikt en daarmee zeker voldaan aan de ver wachtingen. Gerard Boer, Jan Dolisla- ger, Joop Nederhof, Gerard Venmans vormden met Carl het team. Goede in vallers in veteranen 2 bleken Chris Wiebes, Dolf de Vries en Harry Lui ten. t WADDINXVEEN - In de laatste com- petitieronde van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV stond de derde plaats centraal. Philipse stond slechts enkel punten voor op Kardol, zodat beiden op de volle winst moesten spe- len om de derde plaats te bemachtigen. Kardol speelde met wit tegen D. van Offeren. Hij nam geen onnodige risi co’s maar bouwde een positioneel voordeel uit naar een toreneindspel met 1 pion meer. Toen Kardol de kans kreeg om de torens te ruilen, wikkelde hij af naar een gewonnen pionneneind- spel. Nu maar wachten wat Philipse presteerde. Philipse was ondertussen in een afmat- tende strijd beland tegen Claassen. Er gebeurde van alles op het bord. Claas sen had in het begin licht voordeel, i maar wit wist dit langzaam om te bui gen. Toen bekend werd dat Kardol had gewonnen, kon Philipse alleen nog maar doorgaan voor de volle winst. Hij bracht een sterk kwaliteitsoffer dat veel beloofde, het hele bord stond in vuur en vlam, maar op onnavolgbare wijze wist Claassen steeds de enige juiste voortzetting te vinden. Beiden kwamen in tijdnood, zwart haalde een extra dame, wit offerde stukken, zwart kwam in een matnet maar kwam er weer uit zwart ging offeren en kreeg een enorme tegenaanval en met de vlag op vallen moest Philipse opgeven: mat in 2 zetten was niet meer te ontlopen. De overige uitslagen waren: v.d. Bom de Niet remise, Smitskamp-v.d. Starre 1-0, Stam-Hennink 0-1Smit-van Wou denberg 0-1Ritter-Besemer 0-1Muit- Jansen 0-1, van Oort-v.d. Hoek 0-1, Brobbel-Versluis 0-1, Stouten-Alblas 1-0, Wiersma-van Kleef 0-1, Prins- H.E. van Offeren 1-0, H. van Offeren- D.J. van Offeren 1-0, Verwaal-BosO-rg- van Sandijk-Reus 0-1 en Ponsioen-To*- renbeek 0-1. De definitieve top-tien ziet er als volgt- uit: Hennink 2247, Jansen 2119, Kar- dol 1979, Philipse 1903, van Wouden berg 1837, Claassen 1827, v.d. Borp 1821, de Niet 1805, Smitskamp 1770 pp v.d. Hoek 1597. De sub-toppers tot en met de twintigste plaats zijn: D. van Offeren 1548, Ellers 1548, Stam 1515, Besemer 1491, Smit 1449, Ritter 1438, v.d. Starre 1424, Muit 1409, van Oort 1395 en de Bock 1379. De midden-moters tot en met de dér- tigste plaats zijn: Alblas 1360, Stouten 1333, Brobbel 1331, T. Goor 1245, 1 Reus 1239, v.d. Knaap 1212, van Oos ten 1210, Prins 1177, H. van Offeren 1172 en Torenbeek 1157. De kleurrijke achterhoede wordt ge- vormd door: Wiersma 1151, Littooy 1093, van Kleef 1077, v.d. Neut 1054, Kloet 1040, Brinkhorst 1034, Verwaal 1030, van Sandijk 987, W. Goor 983, J v.d. Geer 877, H.E. van Offeren 816, Bos 800, P. van Offeren 770, D.J. van Offeren 756, Versluis 725, Ponsioep 713 en mevr. Timmermans 515. Het schaakseizoen is hiermee afgeslo ten, maar dit houdt niet in dat niet meer geschaakt kan worden. De Stichting Wijkwerk De Zuidplas organiseert met medewerking van WSV een zomer- schaakkompetitie Vanaf 20 juni tot en met 8 augustus wordt er iedere donderdagavond ge-.;; schaakt in het wijkgebouw Het Zuid- honk aan de Zuidplaslaan 552, aanvang 20.00 uur. Inschrijven of informatie bij de wedstrijdleiding: Piet de Niet, tc. 19528 en Hans van Woudenberg, tel. 13423. WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportclub Antilope was zater dag in Boskoop bij de atletiekvereni ging AV-47 voor deelname aan haar eerste Flora-run een wedstrijd over 10 Engelse Mijlen (16090 meter). Het zal door het zeer slechte weer zijn geko men, dat slechts 57 deelnemers aan de start verschenen). Het parcours liep door de polders van Hazerswoude en Boskoop. Tijdens de loop viel de regen bij bakken neer, wat de lopers echter niet belette om toch goede tijden neer te zetten. Als le kwam Korevaar binnen in 49 mi nuten en 51 seconden. Op 1 minuut en 53 seocnden werd hij gevolgd door Fred van Zoest van AV- 47. Waddinxvener Joop Briedé werd 8e in 58 minuten en 35 seconden. Bij de vete ranen I werd Bert Koppendraaier van Gouda le in 53 minuten en 21 secon den. - T.' 1 - Waddinxveen - Op vrijdag 14 en É^terdag 15 juni werd in het Apel- dpornse Kristalbad de ”le Casparie Iputch Open Masters” gehouden. Aan d^ze wedstrijden die werden georgani seerd door de Apeldoornse vereniging ^iZC werd deelgenomen door Zwit sers, Zweden, Duitsters, Belgen, En- jfelsen en twee veteranen zwemmers v»n de Gouwe, Nico Geers en Hans qfcn Boer. Tijdens deze midden en lange afstand wedstrijden veroverden de twee Gouwe masters vijf nationale titels en vestigden of verbeterden zij vijf re cords. Op vrijdag 14 juni zou eerst Nico Geers op de 400m wisselslag kampioen vgirden in de klasse 50+Geers werd eerste in 6.22.10 net als op de 400m vjjije slag die hij in 5.22.0 zwom. frons den Boer (65+) zou op de 200m s^ioolslag het tot dan geldende Neder landse record (4.11.8) verpletteren en fmishen in 3.35.69. Hans was in zijn r^ce zo snel gegaan dat hij met zijn tus sentijd op de 100m eveneens het Ne derlands record verbeterde en het van lro9.2 op 1.44.62 bracht. bij de Gouwe trainende Judith v. aprkel-de Nijs (45+) werd kampioen b® de dames op de 400m vrije slag in 5^5.41. Zaterdag 15 juni leverde on danks het slechte weer wat deze wed strijden in het 50m buitenbad ontsier- c®voor Judith zelfs een Nederlands en Europees record op. Op de 1500m vrije sfeg werd zij eerste. Judith bracht het c®de record van 25.52.20 terug aar 23.40.96. Mpn de Gouwe masters zou alleen Nico Cheers op de 1500m aan de start komen. Nic finishte op dit nummer na een span nende strij d als tweede in 214501Op db 200m vlinderslag werd hij onbe- djfeigt kampioen in 3.14.39. Tenslotte had Hans den Boer zijn zin nen gezet op de 800m vrije slag. In een goed opgebouwde race vestigde Hans njpt alleen op de 800m een nieuw natio naal record in 14.34.8 maar ook bleken zijn tussentijden op de 200m (3.29.4) en 400m (7.12.1) een verbetering van dqx>ude records te zijn. z 'V f I I WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde werden in Drachten in fi nale- wedstrijden van het landelijke Sdeedo-tournooi gehouden. Aan deze Nederlandse kampioenschappen voor zwemmers en zwerfisters tot en met tviaalf jaar namen dit jaar ook weer een aqntal leden van de Gouwe deel. De meest succesvolle zwemster voor Die Gouwe was dit jaar Inge v.d. S^hrier die op maar liefst drie nummers injde prijzen viel. Inge die in de klasse meisjes ’80 zwom, kon op de 800m vrije slig na een zeer spannende race als d^rde aantikken in 10.316. Naast een fraaie bronzen medaille, veroverde zij oók nog het clubrecord op dit nummer, zij stelde haar persoonlijk record met maar liefst 15.5 sec. scherper. Nbg beter verging het haar op de 100m rugslag, waar zij als dertiende geplaatst whs. Inge verraste alle tegenstanders en eindigde als tweede in 1.18.5 (PR- 2.8). Tenslotte veroverde zij nogmaals h$t brons, op de 400m vrije slag tikte Inge als derde aan in 5.09.8 (PR-11.0). Op de 100m vlinderslag starte Inge met eên dertiende starttijd, uiteindelijk wist zij op te klimmen naar een zesde plaats in 1.22.1 (PR-2.6). Inge zou later n<j>g uit komen op de 200m wisselslag (3.54.8 14e PR-2.3) en de 100m vrije slhg die zij in 1.10.8 zwom, maar op d^ze nummers zou zij niet in de medail- lee vallen. In de jongste groep bij de meisjes intocht Michelle Nahon voor de eerste k^er aan het kampioenschap meedoen. Michelle zou op haar twee nummers uitstekend zwemmen. Op de 400m vijije slag zwom zij 5.53.4 wat een PR van -2.3 in hield en op de 100m school slag finishte zij in 1.37.8 PR-2.8) maar helaas zat er voor haar dit keer nog gqen medaille plaats in. Bij de jongens wérd de Gouwe vertegenwoordigd door vier zwemmertjes. V|ktor Terlaky in de klasse ’81/::82 zwom de 100m rugslag (1.27.4 PR- 2.5) er) werd zevende op dit nummer. Op de 5(|m vlinderslag viel hij met 0.43.8 net buiten de prijzen. Ekeneens in de ’81/’82 groep zwom Ro- biji v. Lienden. Op de 50m vlinderslag, d<?or een wat mislukte start, kwam hij niet verder dan 0.41.3 (PR-0.9) en bl^ef ook hij buiten de prijzen. Iq de klasse ’79 bij de jongens zwom men Koen Groenleer en Arno v.d. Dassen op resp. de 100m vlinderslag (1J.25.8) en 100m schoolslag (1.28.6) ondanks hun prima tijden konden ook zij zich niet bij de eerste drie zwem man. Ttainster Trudy Vermeulen kon met rdtht terugzien op een geslaagd kam pioenschap wat aangetoond heeft dat bij de Gouwe voor de toekomst weer genoeg talenten aanwezig zijn om op landelijk niveau mee te kunnen tellen. Bij FOCWA Garantiebedrijf gMj^GLASBEEK Noordkade24 Telefoon (01828)12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET Jy carrosseriebedrijf Het bestuur van korfbalvereniging Korbis bij het nieuwe clubhuis Korbistro aan de Dreef. Visser. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 17