GEMEENTE WADDINXVEEN Ambtelijke top schrapt 1,5 mln seniorenreis Bedankt comité IRTW-RADIO! VERGADERINGEN HINDERWET BOUWVERGUNNINGEN Sociale huurhuizen NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES SPREEKUREN BIJZONDERE BIJSTAND NA 1 AUGUSTUS 1991 HOMEOPATHIE "de peperboom BESTEMMINGSPLAN ’’WIJK ZUIDPLAS1980” TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben van hun top ambtenaar een plan gekregen om in 1995 uit te komen op een besparing van zo’n anderhalf miljoen gulden voor ’’politieke afweging” en ’’moge lijke toekomstige tegenvallers”. Volgende week buigt de raadscommissie voor de financiën onder voorzitterschap van wethouder P.F.J. van Schie (CDA) zich over de suggesties voor het wegwerken van een gebleken structureel tekort. Let op! 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 fit naar een ideaal gewicht met ’’SLANKPLAN” Helpt bij afvallen, activeert de stofwisseling. Bevat vet- afdrijvende stoffen en ondersteunende mineralen en vitamines. 120 capsules voor 20 dagen 14.95 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 juni 1991 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 255/91, 259/91 en 10305/91. Ter inzagelegging beschikkingen Milieudienst Midden-Holland, nr. 10860/90,10861/90 en 10862/90. De Algemene Bijstandswet kent twee vormen van bijstand. Thorbeckehoeve 24 Kon. Wilhelminasingel 37 Troelstrahoeve 4 en 12 Wilhelminakade21 Zwarteweg 2a VRIJDAG 21 JUNI ZATERDAG 22 JUNI i -prog ramma- Bij de aanbieding van de meerjarenbe groting 1991-1995 in april hebben B.en W. de gemeenteraad medegedeeld, dat het Management-team (de ambtelijke top in het gemeentehuis) is verzocht een plan op te stellen waarin is aange geven op welke wijze het geraamde structurele tekort van rond één miljoen gulden in 1995 gedekt kan worden. Bij brief van 15 mei heeft het Manage ment-Team B. en W. een plan aange boden, dat resulteert in een totaalbe drag van rond 1.500.000,- aan dek kingsmogelijkheden in 1995. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben positief te be schikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving van: - de heer J.L.M. van Haastert ten behoeve van een snijbloemen kwekerij op het perceel Abr. Kroesweg 18; - Firma A.W.L. Moons Zn. ten behoeve van een snijbloemen kwekerij op het perceel Bloemendaalseweg 17 b; - Firma A. Treurniet ten behoeve van een op- en overslagbedrijf overzeese grondstoffen voor mengvoederproduktie op het per ceel Noordkade 141. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op donderdag 20 juni 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a. - Reorganisatie van het Sociaal Cultureel Werk Waddinxveen. Commissie voor de Bezwaar- en Beroepschriften op donderdag 20 juni 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. den. Een aantal voorstellen van het Mana gement-Team hebben B. en W. niet (geheel) overgenomen in hun dek- kingsplan. In een enkel geval betrof dit voorstellen, die naar hun mening niet als structurele dekking kunnen worden aangemerkt, gezien de hieraan verbon den financiële risico’s, danwel in relatie 20.00 uur - Khabar oua Nagham. Pre sentatie: Hamid Meskine. 21.00 uur - Non-stop-muziek. 22.00 uur - Da Capo. Presentatie: Jan Koorengevel. - de direktie van Van der Laan Koeltechniek B.V. ten behoeve van een koeltechnisch installatie- en produktiebedrijf op het per ceel Noordkade 92e; - de heer K. de Redelijkheid ten behoeve van een potplantenkwe kerij op het perceel 2e Bloksweg 38; - de direktie van Aannemersbedrijf Breedijk ten behoeve van een houtbewerkingsinrichting op het perceel Bloemendaalseweg 2. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 20 juni tot 20 juli 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeente huis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Mozartlaan 6b Oostpolderweg9 tot de overige voorstellen een te grote lastenstijging voor de burger zouden betekenen. Daarnaast hebben B. en W. het begrip ’’kerntaak” niet overgenomen van wege de verschillende invalshoeken die ten aanzien van dit begrip kunnen wor den gebezigd. Vooralsnog hebben B. en W. geen beperkingen opgenomen met betrekking tot subsidies. Door Oremus. 17.00 uur - Sportuitslagen. Presentatie: Menno Tamming. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 19.00 uur - Hitfront Dansable. Presen tatie: Gert Voogd. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. Het door B. en W. opgestelde plan voorziet volledig in de structurele dek king van het geraamde tekort voor de jaren 1994 en 1995. Omdat als gevolg van rijksbezuinigingen de toename van de tekorten het grootst is in de jaren 1992 en 1993, stellen zij zich voor hier voor afzonderlijk maatregelen te ne men, te weten. Middelburgseweg 17 Zuidkade210 het oprichten van een kweekkas het plaatsen van een dakkapel op het rechter zijgeveldakvlak WADDINXVEEN - Aan de Zuidplas- laan worden vier sociale huurwoningen gebouwd in opdracht van de Johannes Stichting in Zwammerdam. wethouder was fantastisch. Ik dank het comité namens allen die mee zijn geweest. Nieuwe folders zijn: - Huursubsidie 1991-1992 - Huurprijzen van woonruimten - Lekker op vakantie voor weinig geld Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. ZONDAG 9 JUNI 00.00 uur - Non-stop-muziek. 15.00 uur - RTW Aktueel. Presentatie: L. HOFSTEDE-DE BEER Trompstraat 8 In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uit eenlopende onderwerpen aanwezig. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Graag zou ik het Comité Seniorenreis Waddinxveen willen bedanken voor het uitstapje van twee weken geleden naar Haarzuilens, Amsterdam en Al- phen aan den Rijn. Het was enorm. Het weer werkte ge lukkig ook mee. De koffie in Haarzuilens was heerlijk. Na de mooie omgeving van ’t Gooi naar Amsterdam voor de Chinese maaltijd. Een ervaring hoor! Het varen in de grachten van Amster dam was een belevenis. Het diner in Avifauna met de burgemeester en de Hoeveel de bijzondere bijstand in een concreet geval zal bedragen, hangt af van de hoogte van de noodzakelijk te maken kosten en van uw eventueel aanwezige draagkracht. Deze draagkracht is meestal een gedeelte van het verschil tussen uw inkomen en de op u van toe passing zijnde bijstandsnorm. In sommige gevallen moet rekening worden gehouden met een zogenaamd drempelbedrag van momen teel 177,-per jaar. In die gevallen kunnen alleen de kosten die bo ven dit drempelbedrag uitgaan worden vergoed. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) AARD VAN HET BOUWPLAN: het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het oprichten van een berging en een erfscheiding het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning en het oprichten van een tuinmuur het oprichten van een (tuin)berging het gedeeltelijk veranderen van een woning het gedeeltelijk veranderen en vernieuwen van een woonhuis (het aanbrengen van een extra funde- ringsbalk) het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Graanakker 39 Tot 20 juli 1991 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. (kaderbrief en Tussenbalans) zijn ge baseerd op de voor 1 juni gepubli ceerde uitkomsten van het overleg tus sen de VNG en de regering. Het thans voor de jaren 1992 tot en met 1995 te dekken tekort wordt geraamd op plm. 520.000,- in 1992 oplopend tot 1.040.000,-in 1995. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is be slist. Aangezien nu reeds structureel 600.000,-per jaar aan kosten doorbe rekend wordt aan het grondbedrijf en vanwege de mogelijke dreiging van een terugloop in omzet van het grondbe drijf in de toekomst ten gevolge van rijks en provinciaal beleid, hebben B. en W. besloten, de huidige doorbere kening niet structureel te verhogen. Wel hebben zij gemeend voor de jaren 1992 en 1993 vooralsnog rekening te houden met een eenmalige hogere doorberekening. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 20 juni tot 5 juli 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. 00.00 uur - Dag week, hallo weekend. Samenstelling: Ton van Bemmel. 01.00 uur - Non-stop-muziek. 09.00 uur - D’r Uit met Teunisse. Pre sentatie: Peter Teunisse. 10.00 uur - Programma gemaakt door Daniëlle Verlaan, die afgelopen zater dag de Plé Beek Ekts bij RTW-radio won. 11.00 uur - Hitherinneringen. Presen tatie: Ed Schuurman en Gerben van Kruistum. 13.00 uur - Huis op je radio. Presenta tie: Diederick Huizinga. a. De algemene bijstand. Dit is een maandelijkse uitkering, be doeld voor de algemene noodzakelijke dagelijkse bestaanskos ten voor diegenen die hierin niet zelfstandig kunnen voorzien. Dus o.a. voor de kosten van voeding, water, gas en licht en de aanschaf en vervanging van allerlei gebruiksgoederen zoals een stofzuiger, een koelkast, een wasmachine e.d. b. De bijzondere bijstand. Dit is een bijstandsuitkering die be doeld is voor de betaling van noodzakelijke kosten die door bij zondere omstandigheden voor u zijn ontstaan en waarvoor geen voldoende andere vergoedingsregeling bestaat. Voorbeelden: - uw eigen bijdrage (ook wel retributie genoemd) in de kosten van alpha-hulp, gezinsverzorging of bejaardenhulp; - uw eigen bijdrage in de kosten van medische voorzieningen, zoals een gebitsprothese, een boortoestel, een bril, een pruik, orthopedische schoenen, steunzolen e.d.; De gemeenteraad heeft een bij gestelde berekening gemaakt van het aanvanke lijk bij voorjaarsnota 1991 geraamde tekort in de meerjarenbegroting. Op gemerkt wordt, dat de inschatting van de gevolgen van de rijksbezuinigingen Dit betreft onder andere een hogere doorberekening van kosten naar het grondbedrijf. In het door het Manage ment-Team opgestelde dekkingsplan was onder meer opgenomen om in gaande 1992 een hogere doorbereke ning van de kosten naar het grondbe drijf te ramen. Deze hogere bijdrage werd voor 1992 geraamd op 100.000,- en liep terug naar de structureel hogere bijdrage in 1995 van 50.000,-. Daarnaast is rekening gehouden met een gefaseerde verlaging van de rente- toerekening aan de ijzeren-voorraad van de algemene reserve. In beide ge vallen zou in 1994 de voorgenomen ho gere bijdrage volledig gerealiseerd zijn. Thans stellen B. en W. zich voor om met ingang van 1992 al rekening te houden met de volledige hogere bij- drage/lagere rentelasten. De bijzondere bijstand is niet alleen bedoeld voor mensen met een algemene bijstandsuitkering. Ook personen die een andere uitke ring, b.v. een Ziektewet- of Werkloosheidsuitkering hebben of loon ontvangen, kunnen - afhankelijk van hun draagkracht - voor bijzondere bijstand in aanmerking komen. Tot slot de opmerking dat u rechtens geen aanspraken kunt ontle nen aan deze voorlichting over de mogelijkheden van de bijzondere bijstand, omdat het onmogelijk is hierin alle wettelijke bepalingen te verwerken. Bij twijfel raden wij u daarom aan altijd eerst een aanvraag in te dienen alvorens een aanschaffing te doen. Inmiddels hebben B. en W. het opge stelde plan beoordeeld. Over de opzet en argumentatie van het aangeboden plan spreken zij hun waardering uit. Het nu door B. en W. onderschreven dekkingsplan bevat overigens nog geen definitieve keuzes, doch geeft aan in welke richting het college de oplossing zoekt. Eerst bij de behandeling van de gemeentebegroting 1992 zullen B. en W. de raad definitief voorstel aanoie- Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot verbinding van een sol- licitatieverplichting aan een uitkering ingevolge de Rijksgroeps regeling Werkloze Werknemers. - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot toekenning van een éénmalige uitkering ingevolge het Noodfonds, resp. tot weige ring van een uitkering ingevolge de Algemene Bijstandswet. - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot beëindiging van een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werkne mers. - Bezwaarschriften tegen een beschikking tot wijziging van een bouwtekening, behorende bij een bouwvergunning, ten behoeve van de plaatsing van een dakscherm op de eerste verdieping en de verbreding van de dakopbouw aan de achtergevel van de woning De Genestetlaan 28. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Verder is aan de orde een versnelde in voering bijdrage CAI/lagere rente en ijzeren voorraad algemene reserve. In de bij voorjaarsnota 1991 gepresen teerde meerjarenbegroting is rekening gehouden met een gefaseerde verho ging van de bijdrage van het CAI-be- drijf aan de algemene dienst. - de extra waskosten in verband met ziekte of handicap; - de extra kosten van kleding in verband met extra slijtage door het dragen van een prothese of door incontinentie of door een plotselinge sterke gewichtstoename of plotselinge sterke gewichtsafname; - de extra voedingskosten in verband met een medisch voor geschreven dieet of in verband met het betrekken van warme maaltijden, omdat u deze tijdelijk niet meer zelf kunt klaar maken; - de kosten van kinderopvang bij werkaanvaarding, bij het opdoen van werkervaring, bij scholing ter vergroting van de kansen op een baan of bij sociaal-medische omstandigheden; - de kosten van aanschaf van allerlei andere voorzieningen waardoor men zich zolang mogelijk zelf thuis kan redden of waardoor opname in een verzorgingstehuis of verpleegin richting kan worden voorkomen of uitgesteld, zoals: de aan schaf van een elektrisch bediende rolstoel, een elektrische driewieler indien u zeer slecht ter been bent, een elektrisch hoog-laag bed, een postoel, een douche-stoel, een anti-decu- bitus matras (tegen het ’’doorliggen”) e.d.; - de kosten van (gedeeltelijke) woninginrichting in verband met echtscheiding; - relatief hoge woonkosten in afwachting van huursubsidie of andere en goedkopere huisvesting. Naar aanleiding van het verzoek van de raadscommissie voor de financiën heb ben B. en W. het Management-Team gevraagd een dekkingsplan op te stel len van 1.250.000,- teneinde meer ruimte te hebben voor politieke afwe ging en in verband met mogelijke toe komstige tegenvallers. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 11 juni 1991 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is verleend aan de volgende bedrijven: Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 5 juli 1991 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Na 1 augustus 1991, de datum van inwerkingtreding van de decen tralisatie bijzondere bijstand, krijgen de gemeenten een grotere verantwoordelijkheid voor de verlening van de bijzondere bij stand. De gemeente krijgt dan jaarlijks een bedrag aan geld hiervoor (een budget) dat ze dan zo rechtvaardig mogelijk en zo doelmatig moge- lij k moet zien te verdelenHoe dit zal gebeuren moeten de gemeen ten zelf via bepaalde spelregels (gemeentelijke richtlijnen) gaan be palen. Deze spelregels, ook wel aangeduid als het gemeentelijk bij- standsbeleid, moeten voor een deel nog worden opgesteld. Voor uitlopend hierop wensen burgemeester en wethouders van Wad dinxveen u alvast wat informatie te geven, zodat u weet wat er be doeld wordt met de term bijzondere bijstand. U zult daardoor wel licht beter in staat zijn om te beoordelen of u er misschien voor in aanmerking kunt komen. Bij twijfel kunt u uiteraard altijd eerst in formatie inwinnen bij een van de bijstandsmaatschappelijk werk(st)ers van de gemeente, bereikbaar onder telefoonnummer 14433 of door hun spreekuur te bezoeken, 's morgens tussen 09.00 en 12.00 uur op iedere werkdag in het gemeentehuis. WINKELCENTRUM PASSAGE WADDINXVEEN Juliana van Stolberglaan 6 telefoon01828 - 17689 SSlCN Commissie voor Sociale Zorg op donderdag 20 juni 1991, aanvang 19.45 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Advies met betrekking tot deelname aan een Stichting regionale banenpool Midden Holland en onderbrengen J.W.G. bij deze stichting. - Advies tot verlening subsidie over het jaar 1990 aan de Katho lieke Bond voor Ouderen. - Rapport met betrekking tot de jaarrekening 1990 van de Com missie Flankerend Ouderenbeleid. - Aanbieding overzicht van arbeidsbemiddeling in de regio Mid den Holland. - Jaarrekening 19901.S.M.H. - Subsidie 1991 Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen. - Vervolgnotitie sociale vernieuwing, inclusief een eerste voorstel tot het aanwenden van de beschikbare middelen. Ontwerp zesentwintigste uitwerking Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” uit te werken met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zijnde een gebied dat globaal wordt begrensd door de Sniepweg, het Sportpad en de kantorenlo- katie aan de Limaweg. De onderhavige (zesentwintigste) uitwerking maakt de bouw mo gelijk van 38 seniorwoningen in de sociale huursector, 10 vrije sec tor seniorwoningen en woningen met praktijk- en kantoorruimten. Het ontwerp ten behoeve van deze uitwerking ligt met ingang van donderdag 20 juni 1991 gedurende een termijn van veertien dagen tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur ter inzage op de afdeling Ruimte en Bouw, Raadhuisplein 1 alhier. Gedurende bovengenoemde termijn van veertien dagen kunnen belanghebbende hiertegen schriftelijke bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. LEZERS schrijven 09.00 uur - Kerkuitzending. Uitzending van de Remonstrantse Gemeente. Pro- gramma-onderdelen: 9.00 uur gram- mofoonmuziek, 10.00 uur kerkdienst met ds. E.H. Cossee te Rotterdam over thema ’’Waar de geest des heren is, daar is vrijheid” (organist M. Slappen del en fluitiste A. Hofmeijer), 11.00 uur grammofoonmuziek. 12.00 uur - RTW-Klassiek. Presenta tie: Ben Evertse. 14.00 uur - RTW Vakantie magazine. Presentatie: Kate Goudriaan. 15.00 uur - De Komische Noot. Samen stelling Gert-Frank van der Poel. 16.00 uur - RTW Sportcafé. Presenta tie: André de Knoop. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur - Trendy Jongerenmagazine. 21.00 uur - Diederick Huizinga. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. 24.00 uur - Sluiting.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3