Waddinxveen nn ro Danstest bij dansschool N Nieuwe federatie maatschappelijke dienstverlening Zeven luxe villa’s J Automobilist licht gewond Waddinxveen 4 gepromoveerd Cursussen Slavische talen Groei leerlingen De Wadde W’veense leidt GPV Feestelijke diplomering ”De Wadde” Opbrengst collecte Wethouder K. W. Th. van Soest (VVD): ’’Kunst en cultuur kleuren ’t leven” w C a Plannen Sega Nieuwe eigenaar a IB Sgt T? p i te w I Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 3 juli 1991 Pagina 13 I laan. Ze denkt daarbij aan het aanbrengen van aanvliegende vogels. Wethouder K. W. Th. van Soest met naast hem kunstenares Ineke van Dijk bij de onthulling van het kunstwerk. schappelijke Dienstverlening Zuidplas. i c «HBS» T” - (Foto: Sjaak Noteboom). zullen Ruud en Chiena op zaterdag 17 augustus de deuren van de dansschool weer openen. De opening zelf zal een officieel tintje krijgen, maar ’s avonds zal het feest zijn voor alle leerlingen, oud-leerlingen en andere belangstel lenden. De diplomauitreiking op de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg was vorige week weer een feestelijk gebeuren. (Foto: Ton Bennemeer). Vorige week plaatsten wij een foto dat niet de samenwer kingsschool was, maar de christelijke scholengemeenschap de Wadde aan de Sniepweg, waarop het artikeltje bo ven deze foto fnee te maken heeft. WADDINXVEEN - De promotie/de- gradatiewedwedstrijd om een plaats in de derde klasse, zijn voor de jeu de boules-vereniging Waddinxveen suc cesvol verlopen. Het triplette bestaande uit Nel de Lan ge, Jan Kooistra en Wouter de Lange is gepromoveerd naar de derde klasse van de Nationale competitie Jeu de Boules. Het team verloor de eerste twee wed strijden, maar wist gesteund door de Waddinxveense supporters, de laatste drie te winnen. Het triplette bestaande uit Truus van Eeden, Hans v.d. Klis en Hans Wou denberg kwam net iets te kort voor pro motie. Opvallend detail daarbij is dat zij de eerste wedstrijd wonnen van het team De Lange/Kooistra. De Waddinxveense club heeft nu zes triplettes in de derde klasse. WADDINXVEEN - Met lichte ver wondingen moest maandagmiddag een 26-jarige automobilist uit Alphen aan den Rijn worden afgevoerd naar het Goudse Bleuland Ziekenhuis. De man was met zijn auto op de Noord- kade tegen een vrachtwagen gebotst, die werd bestuurd door een 20-jarige Culemborger. De beroepschauffeur wilde net gaan keren en zag de perso nenauto te laat. In de scholengemeenschap wordt hard gewerkt aan de planning van de toe komstige Basisvorming, het Voorbe reidend Beroepsonderwijs, dat in de plaats komt van LTS en LHNO- en het nieuwe bekostigingssysteem. De rela tie met het bedrijfsleven in Waddinx veen en wijde omgeving is uitstekend, zoals blijkt uit de vele stageplaatsen die de school krijgt aangeboden. Naast het diploma ontvingen alle ge slaagden ook een schoolgeschenk: een waardevol boekje uitgegeven door de Stichting ’’Godsdienst en opvoeding” getiteld: ’’School - daar blijf je - aan denken”. Waarin ”De Wadde” zich met eigen bijdragen presenteerde. Be laden met bloemen en de beste wensen veranderden de vierde-klassers van "De Wadde” op slag in oud-leerlingen. WADDINXVEEN - Tijdens de laatst gehouden ledenvergadering van het GPV-Waddinxveen e.o. werd een nieuwe voorzitter gekozen. In plaats van de heer W. Griffioen, die aftredend was en wegens activiteiten zich niet meer herkiesbaar kon stellen, werd door de aanwezige leden zijn echtgenote A.M. Griffioen-van Gurp (C. Huijgenslaan 6) gekozen. WADDINXVEEN - Op de samenwer kingschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg worden weer cursus sen gegeven in Russisch of Tsjechisch. Er wordt nu al twee jaar Russisch on derwezen in Waddinxveen. Van de cur sisten worden zeer positieve reacties vernomen. Vandaar dat men de lessen wil continueren en eventueel zelfs uit breiden. Voor het schooljaar 1991/1992 worden er twee cursussen aangeboden uit de volgende drie mogelijkheden: 1. Russisch voor beginners, 2. Russisch voor gevorderden (voor derdejaars) en 3. Tsjechisch voor beginners. Het hangt van de aanmelding af welke door zullen gaan. Bij voldoende deel name zal Daniela Macikova deze cur sussen verzorgen. Zij is docente Slavi sche talen aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Tsjechisch wordt aangeboden omdat het er naar uitziet dat er tussen Wad dinxveen en Tsjechoslowakije speciale banden aan het ontstaan zijn. Niet alleen ouders, verzorgers, leerlin gen en personeelsleden van de school kunnen deze lessen volgen, ook be langstellenden, die geen binding met de school hebben, kunnen zich aanmel den. De cursus wordt op woensdagavond in de school gegeven. Ze bestaat uit 30 lessen van 90 minuten. De kosten voor een hele cursus bedragen 450,-. Hierin zijn niet begrepen de kosten van een boek, stencilwerk, en eventueel ander lesmateriaal. Iedereen die belangstelling heeft voor één van deze cursussen kan zich opge ven bij de heer G. Andeweg, De Wiele waal 32,2761 XZ Zevenhuizen. Deze opgave is slechts bedoeld als pei ling. Bij voldoende belangstelling volgt nog een definitieve opgave. Informatie kan men eveneens inwinnen bij de heer Andeweg (tel. 01802-1919). Het is mogelijk dat de cursus die men wenst vanwege te geringe belangstel ling niet doorgaat. Misschien is men ook geïnteresseerd in één van de an dere cursussen. Daarom wordt ge vraagd naar een tweede keuze. De nieuwe federatie presenteert zich en biedt haar werkplan 1991-1992 aan voor bestuursleden, management teams en ondernemingsraden van de aangesloten instellingen op 1 juli om 16.30 uur in hotel-restaurant De Witte Brug te Lekkerkerk. De vier genoemde instellingen werken al enige jaren samen op het terrein van de gezinsverzorging en het maatschap pelijk werk. Door de federatievorming zal de samenwerking intensiever wor den. Weliswaar behoudt elke instelling haar eigen verantwoordelijkheid voor de dagelijkse gang van zaken, maar in WADDINXVEEN - De nationale AVO-collecte ’’Integratie Gehandi capten 1991” is ook weer in Waddinx veen gehouden. Dank zij alle gevers en de vele collectanten die langs de deuren zijn gegaan is in Waddinxveen 5.484,95 opgehaald. Een prachtig re sultaat dat voor vele gehandicapten uit zicht biedt op een beter bestaan. u WADDINXVEEN - Het leerlingen aantal van de christelijke scholenge meenschap De Wadde (Sniepweg) groeit weer. In het nieuwe schooljaar staan op dit moment 110 leerlingen ingeschreven i voor het brugjaar. Dat betekent dat er een vierde brugklas komt. De Wadde gaat dan ook eind augustus van start van 2 MAVO-klassen, een schakelklas MAVO-LBO en een LBO- klas. ”De teruggang van leerlingen is omge- zet in groei. Ook het totaal aan leerlin- gen van De Wadde neemt weer toe. Dat danken we aan onze gezamenlijke inspanningen voor goed onderwijs” zo meldt de school in de pasverschenen editie ”De Wadde-Informatief”. ’’Naar mijn idee is dat een aardig idee dat best opgepakt kan worden en wel licht ook in samenwerking met het par ticulier initiatief verwezenlijkt kan worden. Zo krijgt Waddinxveen toch in de toekomst er weer een aantal kunst- en cultuurbezittingen bij”, aldus kunst- en volkshuisvestingswethouder K.W.Th. van Soest (VVD), die vorige week woensdagmiddag het kunstwerk onthulde. Aan de toeschouwers wordt overgela ten of deze vogels wegvliegen van of te rugkeren naar hun plaats van bestem ming. ”Op de meest strakke/zakelijke deel van de gevel heb ik een zeer grote geabstraheerde weergave van vliegende vogels in brons ontworpen”, zegt Ineke van Dijk in een toelichting. ’’Vogels roepen bij mij een gevoel op van vrijheid, thuishoren, groepsver- j band en bedrijvigheid”. Wethouder Van Soest bracht in zijn toespraakje in café-restaurant-hotel de Unie over de bronzen vogels ook het streven naar voren om in de wijk Zuid plas een kunstwerk te maken dat herin- nert aan het daar aanwezige diepste polderwaterpeil van Nederland. Voorts stond hij stil bij het besluit van B. en W. om het oude raadhuis te ver kopen en door de koper te laten restau reren, zodat dit pand als beeldbepalend pand voor Waddinxveen en haar bewo ners behouden zal blijven, mede dank zij particulier initiatief. Wethouder Van Soest was blij met het mooie gevelkunstwerk van beeldhouw ster Ineke van Dijk, dat er op initiatief van de woningbouwvereniging SSW - die eindelijk een bestemming wist voor i de gift ter gelegenheid van het 25-jarig 1 bestaan van de woningbouwvereniging St. Joseph in 1985, omdat een muziek- podium in het Warnaarplantsoen niet door kon gaan - is gekomen. Hij complimenteerde de Stolwijkse ^kunstenares met ’’wederom een prach- tig staaltje van haar kunnen” en wenste de bewoners geluk met deze verrijking van hun woonomgeving. De wethouder betoogde dat het college het in hoge mate waardeert dat de SSW het initiatief had genomen om een re gionaal bekende kunstenares opdracht te geven voor het op zich al markante gebouw op de hoek Juliana van Stol- berglaan-Prins Bernhardlaan een fraai ogend kunstwerk te ontwerpen. ”Een bijzonder verfraaiing van deze hoek”, *stelde de liberale wethouder. In zijn toespraak wilde de heer Van Soest er niet alleen bij stilstaan dat hij wethouder voor kunst en cultuur is (’’Kunst en cultuur kleuren het le ven”), maar ook voor volkshuisves ting. Hij stelde in dit kader dat er in de afgelopen decennia te veel gewerkt is om de achterstand in de woningnood na de Tweede Wereldoorlog in kwalita tieve zin in te lopen. De laatste jaren wordt juist meer geke ken naar de kwaliteit in de zin van af stemmen op de vraag van nu, maar ook van de toekomst. Bekend is volgens hem dat de geboortegolf van na de oor log doorwerkt tot in de komende eeuw. '”Dat betekent dat meer aandacht be steed moet worden aan bouwen voor ouderen”, vindt Van Soest. ”Dat klinkt simpel, maar dat is het in de praktijk niet. Althans niet meer. Het rijksbeleid is erop gericht om de bouw- subsidieregelingen af te bouwen. Dat houdt in dat het moeilijker wordt goed kope woningen te gaan bouwen. Dit vergt van gemeente en woningbouw verenigingen een enorme krachtin spanning omdat zij door het decentrali satie en verzelfstandigingsbeleid meer taken en verantwoordelijkheden krij gen”. Het wordt dan ook volgens hem volop tijd dat Waddinxveen op grond van de nieuwe regeling ’’Woninggeluiden sub sidies”, een eigen gemeentelijk huis vestingsbeleid gaat opzetten en neer leggen in een Volkshuisvestingsplan. Met de woningbouwverenigingen is af gesproken dat hiervoor gezamenlijk een werkgroep zal worden opgericht die dit plan gaat opzetten. Eén van de belangrijkste aandachtspunten zal zijn het bevorderen van de doorstroming om bestaande goedkope woningen vrij Op die nu nog kale plek aan de Noord- kade denkt het Bergambachtse/Wad- dinxveense bouwbedrijf Van Erk/Re- horst binnenkort met de bouw te kun nen starten. De koopsommen van de huizen bedragen vanaf 565.000,- (vrij opnaamj. WADDINXVEEN/NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - De vier in stellingen voor maatschappelijke dienstverlening in de regio Midden- Holland gaan een federatie aan. Het gaat om de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Krimpenerwaard, het Protestants Interkerkelijk Centrum voor Maatschappelijk Werk Lek en IJssel, de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Regio Gouda en de Vereniging voor Maat- Volgens de dansschool Waddinxveen is er een nieuwe dansrage die Nederland gaat veroveren: de sega. Voor heup- wiegers, dansvloer-groupies en ritmi sche versierders is de nieuwste dans voor deze zomer en gezien de snelheid waarmee deze rage vanaf het eiland Mauritius op Nederland afsnelt is er geen tijd te verliezen om de sega te le ren. De dans en de bijbehorende muziek zijn afkomstig van het eiland Mauritius en de zanger Denis Azor is de held van de Sega-muziek. De 24-jarige Denis Azor al op zijn zevende met zingen en toen hij veertien was won hij een natio naal muziekfestival van de eilanden groep waartoe Mauritius behoort. Hij zingt zijn liedjes in het Creools. Een van de vele talen die op Mauritius en de omliggende eilanden wordt gesproken, want je kunt daar behalve met Creools ook terecht met Frans, Engels en zeven Indiaanse dialecten. De sega-muziek is al vele jaren dé mu ziek van het tropische en kleurige Mau ritius, maar Denis Azor is de eerste die dit ritme buiten het eiland brengt. Het was een keus die zijn leven drastisch heeft beïnvloed. Vorig jaar stond zijn plaat in de top drie van Italië. Daarna waren de Fransen aan de beurt om he lemaal uit hun bol te gaan met de sega en nu komt de 24-jarige zanger in ja nuari naar Nederland voor een toernee langs discotheken. De sega wordt gezien als opvolger van de Lambada, maar Henri Lessing, die namens de platenmaatschappij Ala Bianca Azor naar Nederland heeft ge haald, zegt dat de twee stijlen nauwe lijks met elkaar vergelijkbaar zijn. ”De overeenkomst zit hem eigenlijk al leen in de combinatie van een aparte muziekstijl met een bijbehorende dans en de enorme rage die er omheen is ontstaan. De sega-muziek heeft een heel bijzonder ritme. Het is erg spran kelend, warm en levendiger dan de Lambada. Bij de sega wordt vooral ge bruik gemaakt van veel drums, percus sie en triangel. Enorm zomers en de dans is snel te leren. Ik heb contacten gelegd met de Nederlandse Vereniging van Dansleraren en die hebben na ken- nismaking met de muziek en beelden van de dans besloten om alle aangeslo ten dansscholen te gaan informeren j over het fenomeen en zij zullen ook overal in het land sega-cursussen gaan organiseren”, aldus Henri Lessing. David Simon, die namens de landelijke Swinging World-dansscholen als woordvoerder optreedt is al even en thousiast. ”Wij presenteren deze nieuwe dans als nieuwtje op ons Inter nationale congres dat op 13, 14, 15, 16 juni in het Amsterdamse Altea Hotel plaatsvindt. Rob Ragonda Rouw- 1 horst, de Nederlandse Kampioenen Professionals Allround gaan deze dans presenteren samen met de Orangina- dansers”. De Swinging World-dans- 1 scholen verwachten veel van deze nieuwe hit. i. M Een tekening van WADDINXVEEN - Aan de Gouwe zullen zeven luxe villa’s worden ge- bouwd. Dat gebeurt op de plek tegen- b over NKF Kabel BV, waar tot voor l kort het bouwvallige pand van bouw- markt Formiao stond. Dit succes was voor de nieuwe eige naars van de dansschool Waddinxveen Ruud en Chiena van der Helm, die deze leerlingen overigens vanaf januari onder hun hoede hadden, een bewijs dat zij hun werk goed hadden gedaan. Ruud en Chiena die zich hadden al tien jaar met het dansvak bezig houden hadden de kans om dansschool Wad dinxveen over te nemen nadat de vo rige eigenaar besloten had om met de dansschool te stoppen. Ruud, die de danslessen zal geven met zijn vrouw Chiena voor de standaard en Latijnsamerikaanse dansen, zal met zijn dochter Cindy danslessen geven in rock roll, Lambada en natuurlijk in het nieuwe seizoen de nieuwste dans rage de Sega. Zijn andere dochter Liesbeth zal sa men met haar man Peter Los ook in de zaak komen helpen om de mensen te voorzien van een drankje en een hapje. Na wat aanpassingen en schilderwerk WADDINXVEEN - De Stolwijkse kunstenares Ineke van Dijk heeft concrete ideeën om Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan te betrek ken bij haar vijf bronzen vogels, die zijn aangebracht op de gevel van de 31 seniorwoningen op de hoek Prins Bernhardlaan-Juliana van Stolberg- te maken voor mensen met lage inko mens. ’’Doordat minder gesubsidieerde wo ningen worden gebouwd ontstaat een scheefheid. In Nederland wonen naar schatting 600.000 huishoudens te goed koop. Een instrument hiervoor is aan scherping van het toewijzingsbeleid”, meent de heer Van Soest. ”In Waddinxveen knelt de situatie he lemaal doordat er ondanks de woning bouw van de laatste jaren een stijging is waar te nemen in het aantal woningzoe kenden. IN 1990 hebben we voor het eerst de 1000 gepasseerd en wel 1078”. Binnen dit woningzoekendenbestand vormt de groep 65-plus een duidelijke oververtegenwoordiging namelijk ruim 20%. Met de 55-plus erbij is dit zelfs 30%Als men zich realiseert dat deze groep uit 1- of 2-persoonshuishou- dens bestaat dan mag het duidelijk zijn dat hiervoor een speciaal type woning, liefst in complexen gebouwd moeten worden. Een mooi voorbeeld zijn de 31 senior-woningen. ”Het is voor Waddinxveen dan ook erg plezierig te mogen constateren dat on danks de verminderde rijkssubsidie toch binnenkort gestart wordt met de bouw van 38 seniorwoningen op een van de voormalige voetbalvelden van Waddinxveen-voetbal”, zei wethouder Van Soest. ”De toenemende zorg en aandacht voor de kwaliteit van de woningen en de woonomgeving brengt mij al heel snel naar de aankleding van de woon omgeving in dit geval met kunst. Net als bij de woningbouw zien wij ook in de kunstsector onder meer als gevolg van de algehele bezuinigingsnoodzaak, een terugtredende overheid”. ”Op zich is dit jammer. Immers kunst en cultuur kleuren het leven. De ge schiedenis heeft ons dat geleerd. Maar als wij ons realiseren dat vandaag de geschiedenis van de toekomst wordt vormgegeven dan zullen wij toch met elkaar moeten blijven proberen kunst en cultuur bloeiend te houden”. het federatieve verband zal de inhoud en de organisatie van het werk zoveel mogelijk op elkaar worden afgestemd. Deze onderlinge afstemming en krach tenbundeling is nodig door de grote veranderingsprocessen die zich voor doen in de financiering van de gezond heidszorg en maatschappelijke dienst verlening. De plannen van staatssecre taris drs. W.J. Simons van WVC wor den dezer dagen in de Tweede Kamer besproken. De verschillen van mening gaan over een betaalbare zorg en de in komenseffecten bij de verplichte basis verzekering voor iedereen. Gezinsver zorging als bestanddeel van de thuis zorg zal daarin zijn opgenomen. De federatie bereidt zich voor op de reorganisatie van de dienstverlening als gevolg van de plannen van Simons. Be langrijke partner daarbij is de Stichting Kruiswerk Midden-Holland. In iedere plaats zorgen voor een goed gecoördi neerd aanbod van thuiszorg is de inzet. Het inrichten van meldpunten waar je verder geholpen wordt zonder al teveel tussenschakels is een van de concrete actiepunten waar samen met andere in stellingen aan gewerkt wordt. De sa menwerking met de verzorgingshui zen, verpleeghuizen, artsen, vrijwilli gersorganisaties en gemeentebesturen zal in de regio goed worden afgestemd. De samenwerking met de gemeenten is ook van belang voor het maatschappe lijk werk dat door de gemeenten wordt gesubsidieerd. Er wordt al samenge werkt op het terrein van de bereikbaar heid buiten kantooruren, de slachtof ferhulp, groepswerk en bedrijfsmaat schappelijk werk. Dit zal verder wor den uitgebouwd. Het bestuur van de federatie bestaat uit mevrouw C.J. Nobel-Van Vuuren (voorzitter), J. Bongers, A.Q.C. van Ruiten en B. Twigt. Dit zijn de voorzit ters van de deelnemende instellingen Krimpenerwaard, Zuidplas, Regio Gouda en Lek en IJssel. Daarnaast hebben zitting de heer A. Bot (Krimpe nerwaard), J. van de Ban (regio Gou da) en P. van Harten (Zuidolasl. Het kunstwerk van de Stolwijkse Ineke van Dijk op de gevel van de 31 se- nioren-woningen op de hoek Prins Bernhardlaan-Juliana van Stolberg- laan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De vakantie staat voor de deur. Dat is aan alles te mer ken. Op scholen voor voortgezet on derwijs betekent dat afscheid nemen van de leerlingen die met een diploma afzwaaien. Vrijdagavond 28 juni gebeurde dat in de christelijke scholengemeenschap De Wadde (Sniepweg) met een per soonlijk getinte diploma-uitreiking door de klassedocenten en een gezel lige afscheidsreceptie met een fris drankje onder parasols in de aula. Daaraan voorafgaan gaf directeur J. Willemstein een kort overzicht van de afgelopen periode. Hij had verschil lende redenen om verheugd te zijn: aan de MAVO-afdeling slaagde 93% van de leerlingen, de LHNO-afdeling had 97% geslaagden en de LTS-afdeling maar liefst 100%94 Kandidaten kon den hun diploma ontvangen, waarvan velen op het hoogste niveau examen hadden gedaan. Ook het leerlingenaantal voor het ko mende seizoen was voor de Wadde-di- recteur aanleiding tot optimisme. Het huidige getal van 400 zal met zeker 7% toenemen; 5 (in plaats van 3) brugklas sen zijn er nodig om de vele nieuwe leerlingen te bergen. WADDINXVEEN - Bij Swinging World-dansschool Waddinxveen aan de Staringlaan - die nu in handen is van Ruud en Chiena van der Helm - i< de danstest van de leerlingen die in januari zijn begonnen met een beginnerscursus zeer succesvol verlopen. De leerlingen die afdansten voor de standaarddansen, Engelse Wals, Tango en Quick Step en voor de Latijns Amerikaanse dansen Cha Cha, Rumba en Jive konden, indien zij meer dan 24 punten per afdeling behaalden, een ex tra vermelding ”met ster” verkrijgen. Het merendeel van de leerlingen be haalden deze vermelding. Tevens dansten er nog twee goudparen af, die in mei niet konden deelnemen aan de danstest. De cijfers werden ge geven door de heer Ditters uit Noord- wijkerhout. de zeven te bouwe luxe villa's aan de Gouwe. (Tekening: BV EMOG, Bergambacht). Luxe en comfort staan bij deze wonin gen hoog in het vaandel, aldus BV EMOG ’’Bergambacht”, een dochter maatschappij van Van Erk/Rehorst, die bezig is belangstelling te verwerven voor het nieuwe bouwproject. Ni

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13