GEMEENTE WADDINXVEEN Fitness voor 3 s 50-plussers ongenuanceerd ”Van Schie was tf B. en W. beantwoord PvdA-vragen: Initiatief ANBO en Den Edel info RTW-RADIO 2! NIEUWE AARDAPPELEN (DORÉ) CEES KROES CAI voor 147 huizen Volière opgeknapt Voor bocht Henegouwer- weg 3,5 ton 99 SPREEKUREN 3 HINDERWET NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES BOUWVERGUNNINGEN WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING WADDINXVEEN 1983 TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN s I afvraagt wat het nut en het effect is van provinciaal beleid. i jj van den broek totaalinstallateurs bv 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 Noordeinde 130, Boskoop 01727 - 15218 WADDINXVEEN - In Waddinxveen wordt gewerkt aan fitness-cursus- sen voor ouderen. Dat heeft de ANBO-afdeling Waddinxveen vorige week laten weten. huurgeyser i.v.m aanpassing volgens de C.B.S index zal de geyserhuur met ingang uan 1 Juli 1991 met 5% worden verhoogd heeft u een storing, bel tussen 9.00-10.00u □1727-17116 (elke werk dag) geef tijdig bericht, indien U verhuist 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 3 juli 1991 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 4 'l Bijdragen besluit openbare li- BOUWPERCEEL: Onderweg 34 Milieudienst Midden-Holland, nr. 4067/91. Noordkade 66 Bloemendaalseweg 17a c Milieudienst Midden-Holland, nr. 254/91. VRIJDAG 5 JULI ZONDAG 7 JULI X CHARLES WIJNEN (PVDA) PAUL VAN SCHIE (CDA) t i De aanvraag en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 4 juli tot 4 augustus 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maan dagavonden gedurende drie uren. 2742 BD Waddinxveen Kerkweg-west 10 Telefoon 01828-19888 - Studio D’Hamecourt B.V. ten behoeve van een foto-studio op het perceel Coenecoop 84. Op de door raadslid Wijnen gestelde schriftelijke vragen zijn door B. en W. vorige week woensdag de volgende antwoorden gegeven: Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het geheel vernieuwen van een warenhuis Is er in het college overleg geweest over de door de heer Van Schie ingenomen standpunten? ’’Neen, de heer Van Schie was als wet houder economische zaken uitgeno digd de bijeenkomst van de Kamer van Koophandel bij te wonen. Wat de in houd zou zijn van de daar gepresen teerde stukken en redeneringen was niet vooraf bekend”. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Een nieuwe folder is: Parkeren door mindervaliden; een uitgave van de gemeente Wad dinxveen. 14433 14433 schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. J Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is ontvangen van: 3 ia de EM-band 87.9 (kabel) en 105.8 (ether). Staringlaan 2. postbus 330. 2740 AH Waddinxveen. l el. 01828-10379. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uiteenlo pende onderwerpen aanwezig. gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde- waar tevens inlichtingen kunnen worden ge- Noordkade hebben onlangs besprekin gen gevoerd over de mogelijkheid om al in het komend najaar fitnesscursus- sen voor ouderen te gaan organiseren. Gemeend wordt dat vooral veel jon gere senioren best wat aan hun conditie zouden willen gaan doen, maar alleen de drempel van een sportschool wat te hoog vinden. Gezamelijk in ANBO- verband zou dat een stuk makkelijker zijn, terwijl de kosten in groepsver band gunstiger komen te liggen. Allereerst wordt nu onderzocht door de ANBO of er voldoende belangstel ling is voor dit initiatief. Ouderen en 50-plussers (dames zowel als heren), die belangstelling hebben voor deze ac tiviteit en daaraan willen meedoen wordt verzocht dit zo spoedig mogelijk kenbaar te maken aan de voorzitter van de ANBO-afdeling, J. Kunz (telefoon nummer 01828-12689). Op dat num mer kan men natuurlijk ook terecht voor alle verdere inlichtingen. Men hoeft geen lid te zijn van de ANBO om mee te doen. de journalistieke vertaling van het to tale betoog van de wethouder. Deze woorden zijn waarschijnlijk niet zo uit gesproken”. - de heer J. Koerts ten behoeve van een propaangasinstallatie met een waterinhoud van 1.000 liter voor huishoudelijk gebruik op een woonschip, gelegen aan de Wilhelminakade, kadastraal be kend gemeente Waddinxveen, sectie F. Heeft het college kennisgenomen van het artikel ’’Maat is vol voor Van Schie” in Rijn en Gouwe van 15 juni 1991? ”Ja”. Deze wijziging van de Algemene Politieverordening treedt in wer king op zaterdag 6 juli 1991 Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het f- - - - - ling Ruimte en Bouw, vraagd. 20.00 uur - Khabar oua Nagham. Pre sentatie: Hamid Meskine. 21.00 uur - Non-stop-muziek. 22.00 uur - Da Capo. Presentatie: Hans’ van Meurs. J Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben positief te be- schikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving van: Dat zeggen B. en W. (inclusief wethou der Van Schie) in antwoord op vragen van PvdA-gemeenterahdslid Ch. A.A. Wijnen over de in de Goudse Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland gehouden pittige ge dachtenwisseling tijdens een paneldis cussie over het KvK-rapport ’’Groeien in het Groene Hart” van dr. H. van der Cammen op 12 juni jl. ’’Jansen heeft met ons verhaal met zijn bekende glimlach aangenomen en er verder niets mee gedaan”. Deelt u de mening van de heer Van Schie dat door het Provinciaal Bestuur, met name door de gedeputeerde, de heer Jansen, ’’Voor de Waddinxveense wethouder is de maat vol”. Welke conclusie trekt de heer Van Schie en het college uit dit ci taat? ”Het college van burgemeester en wet houders heeft begrip voor het feit dat voor de heer Van Schie na 17 jaar be stuurlijke ervaring in Waddinxveen en de regio, zich afvraagt wat het nut en het effect is van Provinciaal Beleid. De woorden ”de maat is vol” is overigens Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: Het bestuur van de afdeling Waddinx veen van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen en Bert den Edel van de Waddinxveense sportschool en fitnesscentrum Den Edel van de Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen heeft begrip voor het feit dat CDA-wethouder P.F.J. van Schie na 17 jaar bestuurlijke ervaring in dit Gouwedorp en in de regio zich Het college vindt overigens wel dat daar ook te ongenuanceerd door wet houder Van Schie is gesproken en wel zodanig dat niet al zijn opvattingen als beleidsopvattingen door B. en W. overgenomen kunnen worden. Maar dat is logisch in een discussie, waarin stellingen doorgaans wat aangescherpt worden weergegeven, vindt het colle ge- Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. ”Van Schie noemt het provinciaal be stuur een verbrokkeld en totaal over bodig beleidsapparaat”. Wat is de op vatting van het college over deze uitla ting? ”Het college vindt deze uitspraak te ongenuanceerd om als beleidsopvat ting voor het college van Burgemeester en Wethouders te kunnen gelden. In het licht van een paneldiscussie worden stellingen doorgaans wat aangescherpt weergegeven. Die verantwoordelijk heid ligt volstrekt bij de heer Van Schie”. Deelt het college de opvatting van de fractie van de PvdA dat een dergelijk optreden naar buiten niet bevorderlijk is voor de relatie met het Provinciaal Bestuur? ”De verhouding tussen een gemeente en het provinciaal bestuur, kan naar de mening van het college nimmer funda menteel beïnvloed worden door een pittige gedachtenwisseling tijdens een paneldiscussie tussen een lid van Gede puteerde Staten en een wethouder”. ZATERDAG 6 JULI 00.00 uur - Dag week, hallo weekend. SS Presentatie: Ineke van Meurs. 5 01.00 uur - Non-stop-muziek. 09.00 uur - Ochtend Magazine. Presem tatie: Ferry van Loon. 11.00 uur - Hitherinneringen. Presen-, tatie: Ed Schuurman en Gerben van Kruistum. fNf 13.00 uur - Huis op je radio. Presenta-^/ tie: Luc van Dijk. 15.00 uur - RTW Aktueel. Presentaties^1 Ton van Bemmel. I 17.00 uur - Sportuitslagen. Presentatie:,’ Menno Tamming. 18.00 uur - Peter Teunisse. 19.00 uur - Hitfront Dansable. Presen-' tatie: Mark van den Heuvel. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikkingen in te dienen. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 25 juli 1991 telefonisch een afspraak maken (tel. 01828-14433, toestel 116, de heerW. Kaandorp). Als de fitnesscursussen inderdaad van start gaan zullen die onder toezicht en begeleiding staan van een gekwalifi ceerde sportleraar die de oefeningen in goede banen zal leiden en al te enthou siaste beginners wat zal afremmen. Deze wijziging heeft betrekking op het nieuw vastgestelde beleid inzake de ambulante handel in Waddinxveen. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken, voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is, de door de gemeenteraad op 24 april 1991 vastgestelde Verordening tot negende wijziging van de Algemene Politieverordening Wad dinxveen 1983. Zoja, is het college dan bereid publie kelijk afstand te nemen van de CDA wethouder Van Schie? Zie vorige vraag. WADDINXVEEN - In de wijk Zuid- plas zullen 147 nieuwe en in aanbouw zijnde woningen worden aangesloten op de Centrale Antenne-Inrichting (CAI). B. en W. hebben de gemeente raad gevraagd hiervoor 111.720,- be schikbaar te stellen. In verband met de woningbouw in de wijk Zuidplas is een aanvullend krediet voor de aanleg van de CAI nodig. Het krediet zal worden aangewend voor de aanleg van de CAI ten behoeve van: 58 woningen Noorlander BV, 10 wonin gen Vink en Zn. B.V./G.J. Bakker en Zn. B.V 20 woningen woningbouw vereniging Waddinxveen, 4 sociowo- ningen Noorlander B.V 11 woningen Van Langen en Van de Berg, 10 appar tementen G.J. Bakker en Zn. B.V 16 woningen Noorlander B.V 12 wonin gen Noorlander B.V. en een medisch kleuterdagverblijf, in totaal 147 aan sluitingen. Het benodigde krediet wordt inclusief advieskosten, kosten van voorberei ding en uitvoering geraamd op 111.720,- exclusief BTW. Per aanslui- ting/woning gemiddeld derhalve 760,- De éénmalige bijdrage in de aanleg- kosten is door de raad op basis van de exploitatiebegroting CAI-Zuidplas vastgesteld op 640,-exclusief BTW. De opbrengst aan éénmalige bijdragen bedraagt 94.080,-. Het slado der in vestering bedraagt 17.640,-. Het ka belnet, zijnde 60% van de investering, zal worden afgeschreven in 15 jaar. De installatie, 40% van de investering, wordt afgeschreven in 10 jaar. Het ge heel past binnen de exploitatie van het Gemeenschappelijk Antenne Systeem- bedrijf. Bij brief van 26 juni 1991, nr. WEB/92850, hebben Gedeputeerde Staten het vereiste bericht van ontvangst als bedoeld in artikel 198 van de gemeentewet afgegeven. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar- Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 19 juli 1991 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. niets aan de bedrijfsterreinen-politiek is gedaan? ”Het college constateert dat in juli 1990 het gemeentelijk rapport van de 13 ge meenten van Midden-Holland inzake de op termijnnoodzakelijke bedrijfs- terreinomvang ad 76 ha aan gedepu teerde Jansen is aangeboden. Ondanks aandringen vanuit het REO heeft het provinciaal bestuur in 10 maanden geen enkele reactie gegeven. Naar de mening van het college had gedepu teerde mevrouw Stolker-Nanninga op de zitting minimaal aandacht moeten besteden aan het door de gemeenten ingediend rapport. Overigens hebben wij met Gedeputeerde Jansen een goede verstandhouding”. ’’Gouda kan zijn woningen niet kwijt. Wist de provincie nu echt niet dat dit in Moordrecht zou moeten gebeuren?” Is het college met de heer Van Schie van mening dat uitbreiding van Gouda in Moordrecht moet gebeuren? ”Bij de recente gemeentelijke herinde ling per 1 januari 1991 is de mogelijk heid niet benut om de grenzen te ver ruimen ten behoeve van de regionale woningbouw, ondanks het feit, dat bin nen de provincie duidelijk gedacht wordt aan realisering van woningbouw ten westen van Gouda. De mening van het college van burgemeester en wet houders over de meest gewenste wo- ningbouwlokaties doet daaraan niet af of toe. Zie ook beleidsprogramma punt B.3.4 ten aanzien van de Waddinx veense bereidheid tot beperkte regio nale opvang in Waddinxveen”. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter za ken zijnde stukken liggen vanaf 4 juli tot 19 juli 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. 2771 BC Boskoop Reijerskoop 2 Telefoon 01727-17116 -Alvorens aan de lessen te gaan deelne- dient men wel zijn of haar huisarts te raadplegen om te overleggen over zijnmaar mogelijkheden en beperkin gen.De eindverantwoordelijkheid blijft echter te allen tijden liggen bij de deelnemer zelf. De op te knappen volière in het Warnaarplantsoen in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De voliere in het Warnaarplantsoen zal voor on geveer 6.500,- worden opge knapt. Zo zal in het buitenverblijf de ren onder handen worden geno men. Voorts zullen de bijenkorven van een afdakje worden voorzien. Het karwei wordt door de gemeen telijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven uitgevoerd. Aanvanke lijk was het de bedoeling de verbe teringen door een bouwbedrijf te laten uitvoeren, maar dat ging uit eindelijk te veel kosten. Ook is afgezien van de aanschaf van een geheel nieuwe volière, want die zou een heel stuk kleiner zijn dan de huidige, zodat ook dit idee van tafel verdween. Te meer omdat de huidige volière publieksvriendelij ker is, van betere kwaliteit en goed koper te onderhouden. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het voor 350.000,- verruimen van de bocht in de Henegouwerweg (s25) in Waddinxveen is één van de regionale projecten, waarvoor de provincie Zuid-Holland in totaal twee miljoen gulden reserveert ter bevordering van de verkeersveiligheid. Volgens de provincie belemmert het gemaal Bloemendaal het zicht in de bocht. Door het gemaal en woonhuis af te breken en een nieuw gemaal op enige afstand van de weg te bouwen, kan de bocht verruimd worden. Het uitzicht van de automobilist en fietser zal daardoor verbeteren. Gedeputeerde Staten reserveren jaar lijks twee miljoen gulden voor ver- keersonveilige punten (black spots) op het provinciale wegennet. Voor 1991 was van dit bedrag al 1.100.000,- toe gezegd. Het resterende bedrag wordt beschikbaar gesteld voor verkeerson- veilige punten die GS geselecteerd heb ben op grond van het Evaluatierapport Blackspots. 06-11 12222 01820-24255 13000 130(H) Commissie voor Volkshuisvesting, Milieu en Energie op 4 juli 1991, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Jaarverslag 1990 op grond van chaam Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne. - Kaderplan van aanpak NMP voor gemeenten (toelichting wordt verstrekt door de heer ing. C. Janssen, directeur Milieudienst Midden-Holland. - Plan van aanpak volkshuisvestingsplan. 38 00.00 uur - Non-stop-muziek. 09.00 uur - Kerkuitzending. Uitzending - van de Centraal Hervormde Gemeen-; te. De dienst begint om 09.30 uur. Om 09.00 uur is er een kinderprogramma^^’ Dan wordt een gedeelte van de uitvoe.- ring van De Zangvogels van vrijdag 28( I juni uitgezonden. De kerkdienst komt, uit de Bethelkerk. Aanvang 09.30 uur. j Voorganger is ds. Joh. de Rijke uit^i Stad aan het Haringvliet. Om 11.00 uur Volgt een gevarieerd»; koorprogramma. Om 11.30 uur volgt nog tot besluit een muzikaal pro gramma met gedichten. 12.00 uur - RTW-Klassiek. Presenta tie: Ben Evertse. 14.00 uur - Music Magazine. Presenta- i tie: Kate Goudriaan. 15.00 uur - De Komische Noot. Confe- rences en muziek. Samenstelling Gert-- Frank van der Poel. 16.00 uur - RTW Sportcafé. Presenta tie: André de Knoop. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: ,- Ferry van Loon. 20.00 uur - Luc van Dijk. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta- w tie: Ron Menke. 24.00 uur: Het programma van Radio 2.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3