REORGANISATIE BUURTWERK IN GEMEENTERAAD Vandalisme Politie pakt vijf jongens Auto weg na proefrit velt boom een mutsje op olgende keer Na vechtpartij op kermis Parachutistensprong Mien Jolink-Perridon Plastic geld van de Rabobank VAN DE PLUYM Kinderdag de Passage geslaagd Redelijke vangst H.S.W. De Gouvve- meisjes winnen kringbeker RUCANOR SPORTSCHOENEN BODEMPRIJZEN Op rijksweg Onder invloed (Brom)fietsen Verduistering Diefstal Trainingen Aanrijdingen IS Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. LINNEN SPORTSCHOENEN MAAT28T/M35 - VAN 69,95 NU 25,00 LINNEN SPORTSCHOENEN MAAT36T/M 46 - VAN 99,95 NU ƒ39,95 LEREN SPORTSCHOENEN VAN 129,95 NU VOOR 49,95 EN 59,95 WEEKMARKT WADDINXVEEN Waddinxveen AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828)12588 Waddinxveen I I F Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 3 juli 1991 WADDINXVEEN - Naar aanleiding Dreef, zijn vijf Waddinxveense knapen (16 tot 17 jaar) door de rijkspoli tie aangehouden en hierover nader aan de tand gevoeld. Twee clowneske steltlopers vormden een onderdeel van de zaterdag in het i winkelcentrum de Passage in Waddinxveen gehouden kinderdag en mini- braderie. (Foto: Sjaak Noteboom). voor ben. Maar dan zeg ik: ik hóef toch niet. Als ik er wel bang voor was, zou ik het ook niet doen”. Haar zeventienjarige kleinzoon die twee jaar geleden tegelijk met haar zijn eerste sprong maakte, vertelt dat in het vliegtuig de schrik hem om het hart sloeg. ’’Maar toen ik oma hup naar bui ten zag springen, dacht ik: nu kan ik niet meer achterblijven”. Op de zuidbaan van de rijksweg A 12 werd een 71-jarige Gouwenaar al fiet send aangetroffen. De man had zich vergist in een afslag. Hij wilde het fiets pad oprijden, doch hij ging de A 12op. POLITIENIEUWS® Bij FOCWA Garantiebedrijf J MfOtRcANOSE vt«»fHiG'”G r“ U vA” O”Of M€ AS I” "H C*AKOSSf«'f8fO«ijf WADDINXVEEN - Op donderdag 27 juni werd bij de rijkspolitie aan gifte van verduistering van een zo goed als nieuwe personenauto gedaan. Een Waddinxveens autobedrijf stond toe, dat met de auto een proefrit werd gemaakt. De bestuurder kwam niet met de auto terug. Een dag later werd de auto in Utrecht teruggevonden. Van de dader ontbreekt nog het spoor. Met grote verbazing hebben leerkrach ten, leerlingen en ouders van de open bare Leon van Gelderschool (Essen- gaarde) geconstateerd, dat de nog geen twee jaar geleden geplante Meta sequ- sia op het middenplein gesneuveld is als gevolg van barbaars vandalisme. Alweer anderhalve week geleden werd de kruin van dit nog jonge boompje, dat zou kunnen uitgroeien tot een ware reus, op de midden tussen de schoollo kalen gelegen patio aangetroffen. Op het plein was al wat resteerde een kale stam aan een steunpaal. Wat zo mooi was begonnen als afslui ting van een goed geslaagd milieu-pro ject en waarvoor zelfs wethouder K.W.Th. van Soest bereid was om te helpen met planten, is in één klap - zin loos, onvolwassen en vooral weinig I i Medezeggenschapsraad, team, ouder! raad èn leerlingen zijn allen zeer aange slagen. In de gesprekken met de ge, meente over de bestrijding en het voor* komen van vandalisme, zal opnieuw ert krachtdadiger dan voorheen worden aangedrongen op échte harde maatre* gelen. Want zelfs in het directe zicht van om wonenden wordt de waarde van de nar tuur "naar de knoppen" geholpen', waarschijnlijk in het holst van de nacht want niemand had het gezien. WADDINXVEEN - Voor de reorganisatie van het sociaal-cultureel werk en de kunstzinnige vorming in Waddinxveen heeft het college van B. en W. de vanavond (woensdag 3 juli) vergaderende gemeenteraad gevraagd diverse besluiten te nemen. WADDINXVEEN - Het winkelcen trum "de Passage” heeft zaterdag een geslaagde kinderdag en mini-braderie gehouden. Op de foto de steltlopende clowns, die ontzag inboezemden bij de kinderen. Alle attracties vonden gretig aftrek. De aanbiedingen en voordeelkoopjes van de Passage-winkeliers liepen als een trein. Bij de suikerspinnnen, die gratis werden uitgedeeld, was het een drukte van jewelste. Op het plein voor de Kruiskerk draaide een mini-zweefmolen zijn rondjes. Bij zonder was ook de lopende poppenkast. De leden van het Passage-winkelcen- trum hebben vier jaar geleden voor het eerst de kinderdag georganiseerd en ie der jaar was het een succes. Of het nu mooi weer was of dat het goot van de regen de kinderen en de ouders beleef den er veel plezier aan. Ook dit jaar zal het ongetwijfeld een gezellige dag wor den in het winkelcentrum Passage. Op donderdag 27 juni om 20.00 uur maakte op het Koningin Wilhelmina- plein een man aanstalten met zijn auto te gaan rijden. Drankgebruik werd ver moed. Derhalve onderging deze man de blaastest. Hij kreeg een rijverbod van 12 uur opgelegd. Korte tijd later werd dezelfde man, een 47-jarige inwoner van Nieuw-Beijer- land, rijdend in de Kanaalstraat aange troffen. Hij vestigde de aandacht op zichzelf door zijn rijgedrag (rijdend door rood licht). Hij onderging de ademanalysetest en bleek zwaar onder invloed te zijn. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt terzake het rijden onder invloed en het rijden tijdens op- In Waddinxveen zijn een witte Opoe- fiets (Old Dutch), een grijze damesfiets (Batavus) en een groene damesfiets (Batavus-Cambridge, postcode 2742 GK 61) gestolen. Gevonden werden een grijze herenfiets (Exclusive, framenummer A59407) en een groene (rood overgespoten) da mesfiets (Rivel, framenummer 29336). Twee fietsen werd gevonden en kon den aan de respectievelijke eigenaren worden teruggegeven. voorbeeidstellend - vernietigd. WADDINXVEEN - Naar aanleiding van gepleegde mishandeling en openlijk geweld, gepleegd op zaterdag 8 juni op het kermisterrein aan de Omstreeks 22.00 uur die dag kregen twee jongens wat onenigheid, waar door over en weer wat zou zijn geduwd. Zonder te weten wat zich precies had afgespeeld, trok een 17-jarige Wad- dinxvener partij voor een oude vriend en sloeg een andere Waddinxveense jongen vol op de kaak. Tengevolge hiervan is deze enige tijd buiten bewustzijn geweest en liep hij een forse hersenschudding op. Toen het slachtoffer bewusteloos op de grond lag, werd hij door enkele andere knapen geschopt en geslagen. De aangehouden jongens hebben be kend en tegen hen is proces-verbaal op gemaakt. Eén van hen bekende ook nog recentelijk drie fietsen te hebben ontvreemd en een vuilcontainer in de brand te hebben gestoken. Eén van de gestolen fietsen kon aan de eigenaar worden teruggegeven. Op vrijdag 28 juni werd een 17-jarige Waddinxvencr aangehouden wegens diefstal van een elektrische schroeven- draaierset bij het Waddinxveense be drijf, waar hij stage liep. Na verhoor door de politie is hij heengezonden. Terzake gepleegde verduistering wordt tegen hem proces-verbaal opgemaakt. De afgelopen week werd een 25-jarige inwoner van Gouda gehoord in ver band met gepleegde openbare schen nis. Aangifte hiervan werd gedaan op maandag 24 juni. Het feit speelde zich af op de hoek Noordkade-Willem de Zwijgerlaan. Op zondag 23 of maandag 24 juni werd ingebroken in de Theo Thijssenschool. Via de achterzijde kwam men de school binnen. Ontvreemd werden dranken en een radiocassetterecorder. Uit de gymzaal van de samenwerkings school werd op dinsdag 25 juni tussen 19.(X) uur en 20.00 uur tijdens jazz- gymnastiek een paar schoenen, merk All Star, maat 38, ter waarde van 200,-weggenomen. In een woning aan de Zuidelijke Dwarsweg werd ingebroken. Middels grof geweld werd toegang tot de wo ning verkregen. Het gehele huis werd doorzocht. Voorlopig worden enkele sieraden vermist. Op maandag 24 juni werd aangifte van diefstal van vier wieldoppen gedaan. Deze diefstal vond plaats aan de Wei- dezoom. WADDINXVEEN - Zaterdag viste dq hengelsportvereniging Waddinxvecp (HSW) haar zesde wedstrijd voor de zomercompetitie in de Amstel. Ejj werd door een ieder redelijk vis gevan-, gen. De uitslag is als volgt: 1. A. van Leen-1 wen (7920 gr), 2. W. Houtman (5560 gr), 3. M. Reichard (5440 gr), 4. J. van Egdom (4650 gr), 5. R. Jenner (410Ö gr). Dinsdag 25 juni werd voor de vierde wedstrijd voor de zomeravond-compe- titie gehouden in de Oude Rijn. Hier was de uitslag: 1J. Rupkc (6520gr), 2i M. Reichard (5460 gr), 3. J. Verhoef (4980 gr), 4. A. van Leeuwen (4020gr), 5. H. de Haan 1960gr). Komende zaterdag wórdt de volgende wedstrijd voor de zomercompetitie ge houden in het Amsterdam-Rijnkanaal, Hoewel het seizoen ’90-’91 eigenlijk nog niet afgelopen is, is er voor de le den van De Gouwe al wel de gelegen heid om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen. Ten aanzien van voor gaande jaren is er echter wel het een en ander veranderd. Vanaf 1 juli tot en met 29 augustus kan er op maandag en donderdag vanaf 20.00 uur gezwommen worden en op dinsdag vanaf 19.00 uur. De training is binnen en de kosten zijn 1,60 voor le den tot en met 18 jaar en 2,20 voor de ouderen. Het bad is gesloten voor trai ning van 22 juli tot en met 5 augustus. Twee jaar geleden maakte Wilhelmina Jolink haar eerste sprong. Een ca deautje van haar twee zoons voor haar tachtigste verjaardag. Ben Jolink: "Mijn moeder weet nooit een cadeau voor zichzelf te bedenken. Wel had ze vaker gezegd als ze mensen met een pa rachute zag afdalen: "Het lijkt mij enig om daar te hangen”. Toen ze hoorde van haar originele cadeau, heeft me vrouw Jolink géén seconde geaarzeld. Nog dezelfde dag kwam het er van. Mevrouw Jolink: "Mensen hebben me vaak gevraagd of ik er zenuwachtig Voorgesteld is te besluiten: - De commissie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming op te heffen per 31 december 1991 en de col legeleden tijdelijk als bestuur de com missie te doen bemannen. - De verordening op de commissie So ciaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vórming per 1 januari 1992 in te trek ken. - Het gebruik van De Bonkelaar als jongerenwerkaccommodatie te beëin digen. - Het gebouw aan de Peter Zuidlaan 4 in principe toe te wijzen aan het jonge renwerk, waarbij 50% van de noodza kelijke verbouwingskosten ten laste zal komen van de reserve stadsuitleg. - Te besluiten een nieuwe jongeren werkorganisatie in het leven te roepen. - Een statuswijziging van de Stichting Werknemerspool voor te bereiden re kening houdend met het eindadvies van de commissie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming en de adviezen, zoals vervat in het rapport van Seldon en De Groot. - De begroting 1992 van de betrokken instellingen conform bovenstaande uit gangspunten nader te doen üitwerken en hierover bij de begrotingsbehande ling in oktober definitieve besluiten te De provinciale pers is aanwezig nu me vrouw Jolink op initiatief van Opzij op haar 82-ste voor de tweede keer springt. De 22-jarige instructeur Sebas- tiaan Böhm die met haar een tandem sprong gaat maken, dat wil zeggen dat zij wordt vastgeklonken aan zijn voor kant, oefent nog even ’droog’ met haar. "Uw handen aan het harnasftuigje) als we uit het vliegtuig springen. Zodra u een klopje op uw schouders voelt, kunt u uw armen breed uitzwaaien voor de vrije val. Bij de volgende tik weer de handen aan het harnas, want dan gaat de parachute open. En vergeet u niet bij het landen uw knieën op te trek ken". De verslaggeefster mag als ’passagier' mee in de Skyvan. het vliegtuig dat 2Ü KAREL VAN SOEST (VVD) nemen. Door de commissie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming is B en W. bij brief van 27 mei 1991, een reor ganisatievoorstel aangeboden, ten be hoeve van het sociaal-cultureel werk en de kunstzinnige vorming in Waddinx veen. Het reorganisatievoorstel van de com missie is gebaseerd op de resultaten van onderzoek, dat is verricht onder bege leiding van het bureau "Werk in Uit voering" en uitgevoerd door het bu reau Sheldon en De Groot. De commissie heeft de effecten van het doorvoeren van de conclusies en aan bevelingen van dit onderzoek verbreed naar het sociaal cultureel werk en de kunstzinnige vorming in zijn geheel. De commissie heeft tussentijdse advie zen uitgebracht op 28 januari 1991 (het conceptstandpunt van de commissie) en een week later het definitieve stand punt. Omtrent een viertal aspecten achtte de commissie nader overleg met het col lege noodzakelijk, omdat dit aspecten betrof die buiten het bereik van de commissie lagen. De commissie heeft hierover een uitspraak van het college gevraagd. Op grond van het advies van de com missie is ambtelijk advies uitgebracht op 15 februari en (aanvullend advies) op 22 februari 1991. Aan de hand van deze adviezen hebben B. en W. hun standpunt bepaald. Op 5 maart 1991 hebben zij een overleg met de commis sie gevoerd op basis van de door B. en W. ingenomen standpunten. Op grond van de resultaten van dit gesprek, die zijn vastgelegd in een verslag (verbe terde expeditie na collegevergadering van 19 maart), heeft de commissie haar eindadvies uitgebracht op 27 mei. Op grond van dit advies hebben B. en W. hun definitieve standpunt met be trekking tot de voorgestelde reorgani satie ingenomen in hun vergaderingen van 4 en 11 juni. Op grond van de advi sering zijn zij tot de conclusie gekomen dat de commissie een inhoudelijk goed onderbouwd voorstel heeft gedaan, dat door B.en W. wordt onderschreven. Ten aanzien van de financiële opzet hebben zij evenwel moeten constate ren dat de uitwerking die de commissie conform de resultaten van het overleg van 5 maart 1991 heeft gegeven niet strookt met hun beleidsuitgangspunten voorde raadsperiode 1990-1994. De financiële paragraaf nemen zij der halve niet over. In hun brief van 11 juni hebben B. en W. de leden van de com missie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming op de hoogte gesteld van hun eindoordeel. "Ons is inmiddels gebleken dat de le den van de commissie SCW/KV in het door ons ingenomen standpunt una niem aanleiding hebben gezien hun po sitie in de commissie ter beschikking te stellen", aldus B. en W. "Hoewel wij deze stap betreuren, te meer daar wij het advies van de com missie op essentiële inhoudelijke on derdelen hebben overgenomen, zien wij hierin geen aanleiding het door ons ingenomen standpunt in de brief van 11 juni 1991 te wijzigen. Wij achten het derhalve noodzakelijk, als college, ge durende een zekere interim-periode de taken van de commissie uit te voeren. In deze periode zullen wij de begroting 1992 samenstellen, op basis van de fi nanciële uitgangspunten verwoord in onze brief van 11 juni, die bij de begro tingsbehandeling in oktober kan wor den vastgesteld”. Behandeling van de B. en W.-voorstel len in de raadscommissies voor de Fi nanciën en Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk heeft plaatsge vonden op respectievel ij k 19 en 20 j uni Op grond van deze besprekingen heb ben zij toegezegd enkele punten nader in het raadsvoorstel uit te werken. Verzocht is in het raadsvoorstel nader aan te geven welke relatie de verschil lende instellingsbesturen tot elkaar en de gemeente zullen onderhouden. B. en W. doen dat ook. In het advies van de commissie is aan gegeven dat na opheffing van de com missie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming de instellingen zullen worden gesubsidieerd op basis van de subsidieverordening. Dit bete kent dat ten aanzien van De Boog, De Paddestoel, Zonnig Zuid, Het Ge maal, De Overkant en de nieuw te vor men jongerenwerkorganisatie de bepa lingen van de verordening van toepas sing zullen zijn, behorend bij de subsi- die-ontvangers ondergebracht in cate gorie B2 van staat G van de gemeente begroting (afdoeningsmandaat ligt in dit geval bij de chef Financiën). Het CKV en de Stichting Werknemer spool zullen als groot subsidie-ontvan- gers moeten voldoen aan de bepalingen van categorie A (in dit geval is een raadsbesluit voor subsidietoekenning nodig). Onderlinge relaties bestaan daar waar de instellingen gebruik ma ken van de diensten van de Stichting Werknemerspool door het inzetten van beroepskrachten en aanvullende akti- viteitensubsidie. Deze relatie is alleen mogelijk tussen de Stichting Werknemerspool en één of meer van de Sociaal Cultureel Werkin- stellingen. Het bestuur beslist binnen het door de raad (categorie A) goedge keurde formatieplan en aktiviteiten- budget over de verdeling van de inzet van de beschikbare middelen. Tevens is verzocht na té gaan of het zin vol en mogelijk zou zijn een begelei dingscommissie in te stellen, zoals deze heeft gefunctioneerd bij het onderzoek naar het jongerenwerk. B. en W. zullen de mogelijkheden hiertoe nader onder zoeken en hierop later terugkomen. gelegd rijverbod. Op vrijdag 28 juni vond op de Kanaal straat een kop-staart-aanrijding plaats, waarbij twee personenauto's waren be trokken. De bestuurder van de aange reden auto, een 50-jarige Waddinxve- ner, bleek alcohol te hebben genuttigd, reden waarom van hem een ademtest werd afgenomen met voor betrokkene negatief resultaat. Hij kreeg een rijver bod van drie uur opgelegd. In de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 juni wed een 29-jarige Waddinx veense vrouw onder invloed van alco hol achter het stuur aangetroffen. Zij onderging de ademtest, waarbij bleek, dat zij meer genuttigd, dan wettelijk was toegestaan. parachutisten naar 4 kilometer hoogte brengt. Hoewel het beneden 19 graden is, vriest het hier maar liefst tien gra den. Het Skyvan zet, zoals zijn naam al zegt, als een vrachtwagen zijn achterklep open. Als laatsten stappen mevrouw Jolink en haar begeleider doodkalm de diepte in. "Jij moet het ook eens doen”, roept ze me na. Het vliegtuig duikt als een kermisat tractie met open klep omlaag. We zijn precies op tijd om het wonderlijke duo, dat ruim vijf minuten in de lucht ver bleef, te zien landen, mevrouw Jolink rust even languit uit op de grond. Nie mand mag haar daarna helpen opstaan "Zij heeft als bijnaam Mientje-zelf- doen”, legt haar schoondochter uit. "Gaf het gevoel van vrijheid’’?, vraagt een journalist. "Ach, vrijheid heb ik al genoeg. Ik woon op mezelf en hoef nie mand te gehoorzamen", zegt ze nuch ter. Heeft ze nog een andere wens, wil een radiojournalist weten die zelf voor geen goud door de lucht zou willen scheren. Jawel, dat heeft ze wel. "Ik zou dolgraag eens een tochtje met een luchtballon willen maken". WADDINXVEEN - Na het behalen van het kampioenschap van de Kring Gouwe-Rijnstreek en de vijfde plaats op de Nederlandse Adspiranten Kam pioenschappen is het succesvolle wa- .erpolo-seizoen van de meisjes-adspi- ranten van De Gouwe afgesloten met het veroveren van de Kringbeker. In zwembad De Hoorn in Alphen aan den Rijn werd LZ ’86 met 11-0 verslagen. De eerste periode speelde De Gouwe zeer matig en verzuimde het veldover- wicht om te zetten in doelpunten. Na enkele harde woorden van coach Peter van der Loo ging de machine eindelijk lopen en werd een 3-0 voorsprong op gebouwd. De coach van LZ ’86 vond deze voor sprong al een reden om de wedstrijd op te geven en bracht zijn ploeg voor het volgend seizoen in het water. De Gouwe was hiervoor veel te sterk en vergrootte de voorsprong in de derde periode naar 9-0. Uiteindelijk werd de wedstrijd met een 11-0 overwinning afgesloten. De doel puntenmakers: Marion van Hooft 5x, Sandra Berckenkamp 2x, Nancy v.d. Hoek 4x. Hiermee is er een einde gekomen aan een lang seizoenEen deel van de meis jes stroomt door naar de damesselectie van De Gouwe. Op de valreep van het seizoen hebben Marion van Hooft en Sandra Berckenkamp een trainings kamp bijgewoond van de Nederlandse selectie onder de 17 jaar. Beiden heb ben daar goed gepresteerd en zijn op nieuw uitgenodigd voor een trainings kamp in de herfstvakantie. WADDINXVEEN-BOS'KOOP-Inde ('afgelopen jaren is het aantal soorten plastic geld enorm toegenomen, aldus de Rabobanken in Waddinxveen en Boskoop. Als gevolg van die ontwikkeling is het voor consumenten erg moeilijk om de l'voor hen meest geschikte bankpas te kiezen. Een ordening van de gebruiks mogelijkheden van bankpassen maakt die keuze een stuk gemakkelijker. De Rabobank heeft recent die orde ning in haar passen en creditcards aan gebracht. Zij zijn bovendien voorzien van een aantal gebruiksmogelijkhe- 1 den, die alleen door deze bank worden aangeboden. Afhankelijk van de soort pas nemen de gebruiksmogelijkheden toe. Aan de hand van de wensen van de gebruiker kan zo op eenvoudige wijze worden be paald welke pas het meest geschikt is. Wie een pas wil die alleen in Nederland te gebruiken is, kan volstaan met een Rabopas. In zijn eenvoudigste vorm is deze pas alleen te gebruiken bij de ei gen plaatselijke bank. Bij betalingen en geldopnames in het buitenland is één van de andere passen een betere keuze. Voor het gebruik van geldauto maten in Europa of Eurocheques is de Europas het meest geschikt. Voor wie het gemakkelijk vindt grotere uitgaven met het plaatsen van een handtekening te betalen, ligt de aan schaf van een Rabocard voor de hand. Deze creditcard biedt de mogelijkheid om wereldwijd te betalen bij bijvoor beeld winkels, hotels en restaurants en geld op te nemen bij banken of geldau tomaten. Voorwaarde is wel dat zij de card ac cepteren. Dit blijkt uit het aangeplakte Eurorcard/Mastercafd-vignet. Met de card kan ook een auto worden gehuurd zonder daarvoor een borgsom te beta len en is de hotelreservering gegaran deerd. De Rabobank heeft ook een Topcard. Dit is een creditcard, die uitermate ge schikt is voor mensen die veel reizen en regelmatig in het buitenland verblij ven. Deze card is onder meer voorzien van een doorlopende reisverzekering en het lidmaatschap van de internatio nale vereniging van vliegtuigpassagiers (het IAPA Associate Membership). Daarmee kunnen flinke kortingen bij hotels en autohuur worden verkregen, kan gebruik worden gemaakt van kan- toorfaciliteiten op vliegvelden en wordt hulp geboden als bagage zoek is. Bij beide creditcards wordt ook een Euro pas geleverd. Europas- en creditcardbezitters ont vangen een gratis museumjaarkaart. Die is tot eind 1992 geldig en geeft gra tis toegang tot zo'n 400 Nederlandse musea. Dit extraatje vertegenwoordigt een waarde van 80,-. Pashouders van de Rabobank die in het buitenland in problemen komen, kun nen InterHelp inschakelen. InterHelp organiseert personenhulpverlening. Dit kan variëren van het blokkeren van vermiste passen tot het organiseren van de repatriëring van mensen. Binnenkort breekt het zomervakantie- seizoen weer aan. Naast het uitzoeken van een vakantiebestemming zal ook het nodige op financieel terrein moeten worden geregeld. De juiste bankpas kan nu al worden besteld, zodat deze ruimschoots voor de vakantie beschik baar is. Medezeggenschapsraad, team, ouderraad èn leerlingen van de Leon van Gelderschool, Essengaarde 2. WADDINXVEEN - Het feministisch maandblad Opzij heeft in het juli/au- gustusnummer aandacht geschonken aan de veelbeschreven parachute sprong van de Waddinxveense Wilhel mina Jolink-Perridon (82). "Welkom op aarde, moeder”, zegt vol gens Opzij-verslaggeefster Anke Man schot haar zoon als mevrouw Jolink on gedeerd op het grasveld van vliegveld Teuge is aangeland. "Het was toch wel een beetje koud daarboven. Ik had een mutsje op moeten hebben”, antwoordt de parachutiste die nog beduusd zit bij te komen van de Grote Kick. LEZERS schrijven Op maandag 24 juni raakte in de sloot langs de Wilhelminakade een vracht auto te water. De vrachtauto weck uit voor een tegenligger en kwam met de wielen in een drassige berm terecht. Met twee takelwagens moest de auto op het droge worden getakeld. Het ver keer moest die dag van 09.30 tot 14.00 uur worden omgeleid. Op dinsdag 25 juni vond op rijksweg A 12 een eenzijdig ongeval plaats. Bij dq splitsing van rijksweg A 12 en rijksweg A 20 voegde een busje verkeerd in, waardoor een bestuurster de vangrail raakte, op de rijbaan terugschoot en rechts in de vangrail terecht kwam. De auto moest worden afgesleept. Op maandag 24 juni reden op het fiets pad langs de Kanaaldijk, ter hoogte van de Zuidelijke Dwarsweg, twee bromfietsers frontaal tegen elkaar. Beide bestuurders liepen lichte ver wondingen op. Lichte materiële schade was het gevolg van een aanrijding op de leplaan. Een automobiliste reed met de voorruit te gen een openstaande achterdeur van een geparkeerde vrachtauto. Op vrijdag 28 juni vond op de Juliana van Stolberglaan een kop-staart-aanrij'1 ding plaats, waarbij drie auto’s wareij betrokken. Een achteropkomende bet stuurder reageerde te laat. Persoom lijke ongelukken deden zich niet voor. SUF 'v

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 9