GEMEENTE WADDINXVEEN VOOR 2,98 KILO AARDBEIEN,) Gouwebad blijft erg in trek Ballonvaarder na zware opleiding In eerste halfjaar 167.000 bezoekers RTW-RADIO Museum- jaarkaart verloot SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES VAKANTIEREGELING 1991/1992 VOORBEREIDINGS BESLUITEN Ballonreclame HINDERWET Rob Wiegers Onbestuurbaar OPHEFFING KLAAS DE VRIESSCHOOL PER 1 AUGUSTUS 1992 TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN ZATERDAG 13 JULI ZONDAG 14 JULI X, Verzoek om vrijstelling 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 1 BON PER KLANT TEGEN INLEVERING VAN DEZE BON 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 10 juli 1991 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Aan die voorwaarde voldoen de bovenstaande bouwplannen. Kerstvakantie Voorjaarsvakantie Paasvakantie BOUWPERCEEL: - voortgezet onderwijs Noordkade 149 De Akker 23 - voortgezet onderwijs Milieudienst Midden-Holland, nr. 10863/90. Weidezoom 43 I 1. Zuidkade 172 Een nieuwe folder is: Studiefinanciering van A tot Z 1991. (tuinhuisje). Ballon landt I De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Eén van Nederlands bekende ballon- vaarders is Hilversummer Rob Wie- gers. Zijn bedrijf was laatst ook verant woordelijk voor de ballonvaart op ini tiatief van Gerritsen van der Hoop Au tobanden BV in Coenecoop. In het weekblad Elsevier /an deze week wordt aandacht geschonken aan het ballonvaren en de ballonvaarder. Hier aan gaat een zware opleiding vooraf. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 11 juli tot 26 juli 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. 1. Landelijk gebied Oost, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Schaepmanhoeve 65 t/m 81 (oneven nrs.) enTroelstra- hoeve 66 t/m 78 (even nrs whirlpool en speelbad blijft daarbij ook in gebruik. En als het weer tegenvalt is ook het binnen-wedstrijdbad volledig beschikbaar met de zonnebank en het solarium. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Pinkstervakantie Zomervakantie meivakantie, waarin Koninginnedagen Bevrijdingsdag Hemelvaartvakantie Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 00.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Peter Tenunisse. 01.00 uur - Non-stop-muziek. 07.00 uur - Gert Voogd 09.00 uur - Ochtend Magazine. Presen tatie: Ferry van Loon. 11.00 uur - Hitherinneringen met Top 30 1970. Presentatie: Ed Schuurman en Gerben van Kruistum. 13.00 uur - Huis op je radio. Presenta tie: Luc van Dijk. 15.00 uur - RTW Aktueel. Presentatie: Ton van BemmeL 17.00 uur - Sportuitslagen. Presentatie: Paul Aalbers. 18.00 uur - Peter Teunisse. 19.00 uur - Hitfront Danceable. Pre sentatie: Mark van den Heuvel. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. 3 ia de IM-band 87.9 (kabel) en UI5.8 (ether). Slaringlaan 2. postbus 330. 2740 AH Waddinxseeii. l el. 01828-10379. 00.00 uur - Non-stop-muziek. 08.00 uur Non Gospelmix 10.45 uur - Kerkuitzending. Uitzending van de rooms-katholieke kerk. De dienst begint om 11.15 uur. 12.00 uur - RTW-Klassiek. Presenta tie: Henk Laan. 14.00 uur - RTW Music Magazine. Pre sentatie: Kate Goudriaan. 15.00 uur - De Komische Noot. Samen stelling Gert-Frank van der Poel. 16.00 uur - RTW Sportcafé. Presenta tie: Paul Aalbers. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur - Luc van Dijk. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Peter Teunisse. 24.00 uur: Sluiting. 14433 14433 In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uit eenlopende onderwerpen aanwezig. 1. een perceel, gelegen aan de Beethovenlaan 74; 2. een perceel, gelegen aan de Tweede Bloksweg 54. De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op donderdag 11 juli 1991. De voorbereidingsbesluiten met bijbeho rende tekeningen liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: maandag 14 oktober t/m vrijdag 18 oktober 1991 maandag 23 december 1991 t/m vrijdag 3 januari 1992 maandag 2 maart t/m vrijdag 6 maart 1992 vrijdag 17 april t/m vrijdag 24 april 1992 Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: De bouwplannen liggen met ingang van 11 juli 1991 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Herfstvakantie WADDINXVEEN - Het is kennelijk weer de tijd van de heteluchtballon- nen. Elke week passeren er wel een paar Waddinxveen. Vorige week woensdagavond kwamen er vier vanuit Utrecht. Ze zochten een veilige landingsplaats achter het bedrijvenpark Coenecoop. Ditmaal waren het particulieren die een enerverende ballonvart maakten. het gedeeltelijk veranderen en het verkleinen van een winkelpand ten behoeve van een daarin te vestigen woning; 2. Bloemendaalseweg 15: het geheel vernieuwen van een berging de belangstelling voor het ’’zwanger- *o schapszwemmen” neemt sterk toe. Vanaf 1 juli is het bad de gehele dag be schikbaar voor het recreatiezwemmen. Voor vroege vogel-prijzen van 07.00- 10.00 uur en tegen normaal tarief vanaf 11.00 tot 19.45 uur. Nu het weer opgeklaard is, is daarbij ook het buitenbad (verwarmd) open en kan er op de zonnetribune en op de lig- wei van de zon genoten worden. Het recreatiegebied met glijbaan, De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 3 juli 1991 heeft besloten te verklaren, dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: duizenden aandachtige toeschouwers. Volgens Wiegers zo’n dertigduizend per vlucht. ’’Ómdat er niemand is die niet kijkt”, staat er in zijn folder. Re clamemaker wat wil je nog meer? Toen Wiegers midden jaren tachtig van ballonvaren zijn beroep maakte, moest hij het vooral van sponsors hebben. Be drijven die hun naamsbekendheid wil len vergroten. Ze laten hun naam le vensgroot op een ballon zetten en we ten zich bij elke vaart verzekerd van om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1. Henegouwerweg 119a: het oprichten van een kuikenschuur. stige gezien. Een groot succes blijkt ook de moge lijkheid om kinder-verjaardagfeestjes in het bad te vieren, waarbij zwemmen en een gezamenlijk hapje daarna wor den gecombineerd. Liefst 2.900 kinde ren hebben in het eerste halfjaar van deze combinatie gebruik gemaakt. Een toenemend aantal neemt weke lijks deel aan het ’’Meer Bewegen voor Ouderen” en ruim 2.100 keer kwamen ouders met hun kinderen naar het spe ciale baby- en peuterzwemmen. Ook Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben positief te be schikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving van: Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht,.bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbereidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbre ken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het gel dende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: WADDINXVEEN - Waarschijnlijk beïnvloed door het qua weer matige voorjaar, is de toeloop naar het overdekte subtropische Gouwebad ”de Sniep” gedurende het tweede kwartaal 1991 zeer groot geweest. In het eerste halfjaar hebben maar liefst 90.000 recreatieve bezoekers de kassa gepasseerd. Dit is 10.000 boven de bijgestelde prognose. Hij was meer chauffeur dan technicus. En dat voor iemand die een hekel heeft aan autorijden. Rob Wiegers (40) be leefde maar weinig plezier aan zijn werk zal service-monteur in de compu terbranche. In 1982 kwam hij voor het eerst in con tact met ballonnen, toen hij als chauf feur regelmatig in een volgauto achter de transatlanticus Henk Brink aanreed en hem na de landing met ballon en al oppikte. Toen Brink hem een tweede hands ballon aanbood, accepteerde Wiegers het aanbod op voorwaarde dat Brink hem in de kunst van het ballon varen zou inwijden. Een zware oplei ding die wordt afgerond met een prak tij kexamen onder toezicht van de Rijksluchtvaartdienst. Voordat ie mand praktijklessen mag nemen moet hij de theorie van een complete vlieg- opleiding beheersen. Daarna krijgt hij een even strenge medische keuring als een gewone piloot. De praktijklessen zijn doorgaans een peperdure geschiedenis. Een ballon vaart kost 1200 gulden per keer. Door betalende passagiers mee te nemen kunnen de leskosten worden gedrukt tot vijfhonderd gulden. Als een ballon vaarder het vak onder de knie heeft, is hij minstens vijftig keer de lucht in ge weest en 25 duizend gulden lichter. Wiegers reed echter nog steeds voor Brink. Zo haalde hij met gesloten beurs zijn brevet. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 26 juli 1991 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. bij Coenecoop vijf, zes ton. Een vast salaris heeft hij niet. ”Ik pak wat ik nodig heb, maar dat is niet zoveel”. Aan het eind van het jaar houdt hij een ton over. De ene helft is voor de belasting. De andere in vesteert hij. Zo krijgt hij binnenkort zijn tiende ballon en heeft hij vier au to’s rondrijden. ”Ik heb alleen een hy potheek op mijn huis. Verder wil ik geen schulden. Want als het een jaar slecht gaat - zoals nu met dit onstuimige weer - moet ik geen bank hebben die rente en aflossing wil zien”. Op goede dagen heeft Wiegers er zeker zes ’’hangen”. Zelf doet hij dan twee vaarten en voor de overige huurt hij een van zijn zes free-lance piloten in. Je kunt alleen ’s morgens vroeg ot s avonds varen, omdat de thermiek over dag de ballon onbestuurbaar maakt. Het seizoen loopt van april tot en met september. Vlak voor de geplande vaart bellen zijn passagiers om te horen of alles oké is. Is het weer gunstig, dan heeft Wiegers het razend druk. ”Ik zit nu aan mijn top. Zowel wat ik fysiek aankan als qua organisatie. Ik heb 1500 vlieguren, de meeste van alle Nederlandse piloten. Het is allemaal hard werken, maar ik vind het nog steeds heerlijk. Ik zit in de buitenlucht. Ik hou van het spel met de ballon. Hij gaat naar beneden als niets doet en jij probeert hem omhoog te houden. Dat is een sport, waarvan ik elke keer nog intens geniet”. Van de tachtig gediplomeerde Neder landse ballonvaarders hebben tien min of meer van hobby hun broodwinning gemaakt. Wiegers onderscheidt zich van hen omdat losse passagiers hem zo veel geld in het laatje brengen. ”Die markt is vreselijk gestegen, mensen brengen elkaar op het idee. Meestal hebben ze iets te vieren of is het een ca deautje”. In goede jaren haalt hij een omzet van Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 11 juli 1991 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur voor een ieder in het ge meentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de gemeenteraad in de vergadering op 3 juli 1991 heeft besloten om, onder andere op grond van het bepaalde in artikel 108 van de Wet op het basisonder wijs, de Klaas de Vriesschool, H. Heijermanslaan 15, (openbaar basisonderwijs) per 1 augustus 1992 op te heffen. Deze school voldoet niet meer aan de thans voor Waddinxveen gel dende instandhoudingsnorm van minimaal 75 leerlingen. Het raadsbesluit tot opheffing van de Klaas de Vriesschool is inmid dels ter goedkeuring gezonden aan het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) het oprichten van 7 woonhuizen met bij behoren het plaatsen van een wenteltrap bij de achtergevel het oprichten van een terreinafscheiding het oprichten van 16 woonhuizen met bijbehoren donderdag 30 april t/m dinsdag5 mei 1992 maandag 25 mei t/m vrijdag 29 mei 1992 donderdag 28 mei en vrijdag 29 mei 1992 maandag8 juni 1992 maandagó juli t/m vrijdag 14 augustus 1992 maandag6juli t/m vrijdag 21 augustus 1992 Lagere kosten, wellicht. Want met 1200 gulden per vaart is ballonreclame een kostbare aangelegenheid. Die kos ten werden aanvankelijk enigszins ge compenseerd doordat de sponsor be langrijke gasten trakteerde op een luchtreisje. Maar je kunt ze ook druk ken doorbetalende passagiers mee te nemen. Dat doet Wiegers met grote re gelmaat. Inmiddels heeft hij negen bal lonnen, met een uiteenlopende capaci teit. Meestal heeft hij drie tot vier pas sagiers aan boord. ’’Tachtig procent van de omzet komt nu van de passa giers. Vroeger was dat andersom. Het aantal passagiers is gestegen van een stuk of honderd in 1985, tot vorig jaar ergens tussen de 1500 en 2000”. Wiegers legt uit waarom hij zijn passa giers driehonderd gulden in rekening brengt. Een ballon met toebehoren kost tachtigduizend gulden en kan vier honderd keer varen. De afschrijving bedraagt tweehonderd gulden per vaart. Eenzelfde afschrijving vergt de volgauto - een dure terreinauto die ra diocontact heeft met de ballon die gaat waar de wind hem brengt. Daar bo venop komen de directe kosten: gas, loon voor piloot en chauffeur, ca deautje voor de boer in wiens wei de ballon landt, plus de champagne waar mee elke geslaagde landing wordt be klonken. Aan verzekeringen (aanspra kelijkheid bij een ongelukkige landing, passagiers en de ballon zelf) is Wiegers elk jaar enige duizenden guldens per ballon kwijt. Dan is er nog de overhead van organisatie en reclame. - de directie van Meubelindustrie Waddinxveen B.V. ten behoeve van een meubelfabriek met technische installatie op het perceel Staringlaan 21-01. Daarnaast werd het bad het eerste half jaar gebruikt door 25.000 schoolzwem- mers, 17.000 leszwemmers en diploma- zwemmers en ruim 35.000 keer door le den van de zwemclub De Gouwe, de Waddinxveense Reddingsbrigade en door gehandicapte zwemmers. Het totale halfjaar-gebruik bedroeg dus 167.000 bezoekers, waarbij nog niet is meegeteld het gebruik dat in de weekends plaatsvindt wegens school feesten, personeelsavonden en be drijfsfeesten, waarbij het subtropische bad tegen een uurprijs wordt verhuurd. Ook de vele bezoekers van zwem- en polowedstrijden zijn daarbij niet inbe grepen. Uit een bezoekersenquete is gebleken dat van de recreatieve bezoekers 25% uit Gouda komt, 60% uit Waddinxveen en Boskoop samen, en 15% uit de na bije en verre omgeving. De verhouding tussen de toegangsprijs en hetgeen daarvoor geboden wordt, wordt door vele geënquefeerden als een zeer gun- WADDINXVEEN - Voor de tweede maal heeft de werkgroep ’’Exposities” van de commissie voor Kunst en Cul tuur een museum jaarkaart verloot on der de inzenders van een mini-enquete over het centrum voor kunstzinnige vorming ’’Kreater”. De winnaars was ditmaal de heer P.J. Blokzijl. Deze mini-enquete is gehouden onder de bezoekers van de expositie die in dé maand juni gehouden is in de raadzaal van het gemeentehuis. Vier docenten van ’’Kreater” hebben er hun werk ten toongesteld. Ook voor de enquete verbonden aan de expositie ’’Gemeentelijke Kunstwer ken” die in de maand mei is gehouden, was een museumjaarkaart beschikbaar gesteld. Achter het bedrijvenpark Coenecoop kwam deze heteluchtballon vorige week zonder problemen neer. (Foto: Ton Bennemeer).

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3