1 A. Vis naar K. v.d. Kaaden nam afscheid ICOLOPHON! -Weekblad voor- Waddinxveen Contant geld in het buitenland: gemakkelijk uit de geldautomaat KFRK 2e Bloksweg Adjunct-directeur De Groene Zijde Naar golf- tournooi met Hooftman KLACHTEN BEZORGING WADDINXVEEN: Rabobank O Meer bank voor je geld Afscheid groep 8 "Koningin Juliana” Zomerschaak in Zuidplas Kleding- inzameling Moerkapelle/ Waddinxveen Uitbreiding scholen in Zuidplas p Voorverkoop Weekenddienst dierenarts: Tuinieren Timmerman Echt handwerk Pubertijd Waardering F*? SWEELINCKHOF 31 -TELEFOON 18950 KLACHTEN? DONDERDAG TUSSEN 14.30-18.30 UUR BELLEN!!! l\ 111\ dien sten Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 10 juli 1991 Pagina 5 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 65, tel. 14162. De vertrekkende Waddinxveense adjunct-directeur K. van der Kaaden van de Boskoopse Lagere Agrarisci ie ZONDAG 14 JULI 1991 Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft dienst: Arts: J. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 12078. Uitgeverij: VETAB.V. Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m Donderdag: 8.30-17.30 uur Vrijdag: 8.30-12.30 uur Klachten bezorging: Sweelinckhof 31 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 34,-per halfjaar. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs 0,51 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. J.J. Verhaar, Nieuwerkerk aan den IJssel 17.00 uur ds. Joh. de Rijke, Stad aan ’t Haringvliet De Hoeksteen: 9.30 uur ds. K.J. Visser, Gouda 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 17.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. Joh. de Rijke, Stad aan ’t Haringvliet Immanuëlkerk: 9.30 uur karid. J. Tromp, Leiden 19.00 uur geen dienst GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uur geen dienst In samenwerking met het organise rende bureau van het Heineken Open 1991 kunnen liefhebbers van de golf- sport bij Hooftman Autobedrijf BV toegangskaarten met 20% korting be stellen voor dit top-evenement. Bezoekers van het Heineken Open 1991 kunnen hun auto’s parkeren op het parkeerterrein van het Heineken Open. Er zal parkeergeld worden ge heven 10,- per auto per dag). Voor Volvo-rijders is gratis parkeerruimte gereserveerd. 17.00 uur ds. J.C. de Moor Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. J.A. van Kakerken, Soest OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d'. Want ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 09.00 uur Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst Ook in het buitenland haalt u gemakkelijk contant geld uit de geldautomaat. Op steeds meer plaatsen. Heel gewoon, met een Europas plus pin-code. Zodat u nooit zonder contanten zit. Kom even langs voor de folder met uitgebreide informatie over geldautomaten in een aantal (vakantie) landen. En als u nog geen Europas of pin-code hebt, vraag er dan een aan. WADDINXVEEN: Kerkweg-Oost 161 - Tel. 01828-14566- Bijkantoor: Groensvoorde 14 BOSKOOP: Overslag 12 - Tel. 01727-15540 Burg. Colijnstraat 22 - Tel. 01727-14141 Bijkantoor: Puttelaan 144 - Tel. 01727-12400 Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). BOSKOOP/WADDINXVEEN - Waddinxvener K. van der Kaaden heeft afscheid genomen als adjunct-directeur van de Lagere Agrarische School De Groene Zijde in Boskoop. Hij zette een punt achtereen onder wijsloopbaan van 31 jaar. School De Groene Zijde werd in een riksja van huis gehaald. (Foto: Cees Bakker). Van der Kaaden is niet bang dat hij nu in een gat valt. ”Ik heb nog zoveel te doen. Allereerst ga ik alle klusjes in mijn huis doen. Ook moet ik nog een boek afmaken over plantenteelt. Dit vak heb ik noodgedwongen een jaar moeten geven en dat vond ik zo leuk dat ik het boek waar ik toen samen met de leerlingen aan begonnen ben wil af maken. Daarnaast ben ik een verwoed volkstuinder. Ook verwacht ik wel dat mijn kinderen vaker een beroep op me zullen doen. Mijn vrouw en ik hebben elf kinderen waarvan er inmiddels ze ven getrouwd zijn. En met onze 14 kleinkinderen is dat een hele familie geworden”. Van der Kaaden kan uren doorvertel len maar graag wil hij nog één ding kwijt: ”Ik heb 30 jaar echt met plezier gewerkt, met alle ups en downs die er bij horen. Daarnaast had ik me geen beter schoolteam kunnen wensen dan vr» Rncl/nnn A UöJ.ool Xo/InnVt” aan de verhalen van collega’s elders in het land. Als een leerling het niet zo goed doet op school dan is daar altijd een oorzaak voor te vinden. Deze hoeft niet altijd op school te liggen. De ge zinssituatie is heel belangrijk. Het komt tegenwoordig veel meer voor dan vroeger dat echtparen gaan scheiden. Kinderen zijn daar geestelijk als eerste de dupe van. Ik schat dat momenteel op onze school één op de vier kinderen uit een een-ouder gezin komt. Dat is rijkelijk veel. Als een scheiding plaats vindt dan zie je zo’n kind in een maand tijd enorm veranderen. Een goed so ciaal contact met de leerlingen is daarom van het grootste belang. In mijn functie als adjunct kwam ik veel in aanraking met problemen. Zelf vind ik de sociale kant van het geheel het mooiste wat er is. Je moet open staan voor de jeugd en de problemen, het ge ven van vertrouwen is heel belangrijk. Als je samen met een leerling in je kan toortje zit dan komen er weleens tra nen maar dat geeft niet. Het fijnste vond ik altijd als je zo::n leerling door de moeilijke periode heen kon helpen en na het examen elkaar de hand kon schudden en zeggen: ’’Fijn dat je er door bent”. Geboren: Anna Adriana, d.v. N.C. Harkes en H. Uitbeijerse; Sa- mih, z.v. A. Bendriham en F. Licoumine; Robbert Dorian An dreas, z.v. A.J.M. Groenendijk en D.C.N. van Oijen; Joseph Ja cobus Johannes, z.v. J.H.M. Nobel enC.C. Klee; Just Wieger, z.v. D.J. Kop en M.A. van Aardenne; Jim Paul Frederik, z.v. M. A.T.A. Jansen en I.E.A. Crabbendam; Daniëlle, d.v. J.J. Monster en M.E. de Knikker; Arie Cornelis, z.v. A. van Gent en N. M. Ravenhorst; Tamara, d.v. P. Heeren en N. Roos; Jordi, z.v. J.J. Spek en J. Verhoef; Danny, z.v. W.A. Heuvelman en P.E.M. Cinjee; Stefan, z.v. W. Bezemer en M. de Hoog; Antje, d.v. J.J. van Gils en L. Rozendaal; Ivana Desiree, d.v. J. Boom en W.C. van Wieringen; Merfet, d.v. M. Boussaid en S. Aatem; Timo Wil liam, z.v. R. van der Zwan en E.J.M. de la Vieter; Chennel, d.v. J. J.M. van der Meer en J.H. Ratsma; Tom Kartsen, z.v. D. en J.E. Uitenbroek; Anouk, d.v. E. Jongejans en P.J. Schriek. Ondertrouwd: J.W. Viola en A.J.R. Schild; J.C. van Steijn en I.J.M. van Gent; N. A. de Leeuw en C.M. Boer; P. Wijnen en H.L. Kerver; M. van Leeuwen en J.C. Wierks; P. Salders en W.C.M. de Booij Gehjiwd: A. Groenendijk en P. Smit; J.W. Fortuin en C.A. van der Spek; P. de Joode en M.W. Wallaart; H.R. Overdijk en I.M.M. Sirre. Overleden: Roos, wv Borman, Wilhelmina, oud 89 jaar; Sekeris, Pleun, oud 72 jaar; Offers, Hendrik, oud 69 jaar; Esveldt, Teunis, oud 81 jaar; Verhoef, Arie J, oud 86 jaar; Oskam, Dirk, oud 80 jaar; Baggerman, ev Bijleveld, Johanna, oud 82 jaar; Graafland, wv Oskam, Aartje J, oud 86 jaar. ^MEDISCHE,. WADDINXVEEN - Net als op alle an dere basisscholen namen de leerlingen van groep 8 van de prot. chr. Kon. Julianaschool (Peter Zuidlaan) af scheid van hun school. Donderdag 4 juli werd er ’s morgens het spel ’’Hints” gespeeld, waarna de rest van de ochtend werd doorgebracht in het subtropische Gouwe-bad. De temperatuur buiten nam ook tropische waarden aan. Nadat ’s middags een videofilm was be keken en de laatste dingen rond het af- scheidsprogramma waren geregeld werd om kwart voor zes aangeschoven voor de gourmet-maaltijd. Door een zestal moeders was alles perfect voor bereid. Het avondprogramma bestond voor het grootste gedeelte uit het spel ”Eén van de acht”. Een viertal ouders was bereid gevonden om samen met hun dochters als kandidaten op te treden. Zij moesten zich onderwerpen aan spelletjes zoals: beroepen en rebussen van plaatsnamen raden, meezingen van een Sinterklaasliedje op verschillende snelheden, het maken van woorden en het zich laten omwikkelen met toiletpa pier. Uiteindelijk plaatsen zich voor de vra genronde Willemijn van Heel en haar vader. Willemijn won en zag alle leer lingen voor haar groep met een ca deau” als lopende band” voor zich voorbij trekken. Vele prijzen mocht zij uit handen van presentatoren René Baak en Agnes Verdoom ontvangen. Na de pauze zongen de leerlingen een afscheidslied, gaven een afscheidsca deau en overhandigden hun leerkrach ten een bos bloemen. Aan het einde van de avond sprak di recteur P. van Zwet ouders en leerlin gen toe. Voor elke leerling had hij een toepasselijk persoonlijk gedichtje ge maakt, dat verzameld met een foto in een gedenkboek was geplakt. Na de uitreiking van bijbel, rapport, schoolkrant en het gedenkboek ging een ieder voldaan naar huis. Een be langrijke levensfase was afgesloten. Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898. GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoom 14.45 uurds. L.S.K. Hoogendoom BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RUN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ev. A. Ramaker 18.30 uur ds. J. v.d. Zeeuw JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. M.J. Oosting 19.00 uur ds. M.J. Oosting K. van der Kaaden werd geboren in Bergschenhoek en na de ambachts school deed hij een poging om de MTS te halen maar het was in die tijd werken om te kunnen leven dus ook hij ging al snel het bedrijfsleven in. Hij kwam te recht in een timmerbedrijf waar hij naast het handwerk wat men daar le verde ook moest zorgen voor de teke ningen. Daar kwam hij voor het eerst in aanraking met jongeren uit het leer lingstelsel. Een functionaris van de Hout- en Bouwbond viel het op dat Van der Kaaden zo goed met de jeugd overweg kon. Al snel kwam de vraag of hij zich ook in wilde zetten voor het on derwijs. En zoals Van der Kaaden zelf zegt: ’’Toen zat ik erin. Het begon met een halve dag in de week en dat ging goed want een jaar later had ik drie scholen. En dan te bedenken dat ik al tijd had gezegd ”Ik ga nooit in het on derwijs”. Drie scholen was best een beetje veel. Ze lagen in Bleiswijk, Moerkapelle en Boskoop. Uiteindelijk ging mijn hart toch het meeste uit naar Boskoop. Kijk, ik ben een man die graag met hout werkt, als je dan ook ziet hoe zo’n boom zich ontwikkelt dan krijg je steeds meer waardering voor het hout en je gaat het met liefde be werken”. Van der Kaaden heeft uiteindelijk 31 jaar in het onderwijs gezeten. Groten deels als leraar handvaardigheid en la ter werd het vak omgedoopt in tech niek. Toen hij in 1974 daaraan begon waren er nauwelijks boeken waaruit de leerlingen les konden krijgen. ”Het mi nisterie van Landbouw liet ons destijds maar een beetje zwemmen”, vertelt hij. ”A1 snel werd er een landelijke commissie gevormd waarin alle colle ga’s vertegenwoordigd waren. Hieruit zijn we gestart met het ontwikkelen van leerstof. Iedereen schreef bij wijze van spreken een bladzijde over een bepaald onderwerp, probeerde dit uit op zijn school binnen de commissie werden de reacties verwerkt en zo ontstond er uit eindelijk een lesboek. Dat duurt uiter aard jaren, want je zoekt steeds naar perfectie”. Twee collega’s haalden de vertrek kende schooldirecteur op in een riksja bij zijn woning in Waddinxveen. Al snel liep de ketting eraf zodat de beide heren hun scheidende adjunct-direc teur naar Boskoop moesten duwen. Een taak die ze graag over hadden voor Karei van der Kaaden. Eigenlijk was het de bedoeling dat mevrouw Van der Kaaden ook mee zou rijden, maar het voertuig bleek berekend te zijn op kleine mensen. Zij ging dus met de au to. Eenmaal op school brak het feest los. Eerst werd afscheid genomen van de leerlingen en daarna van de collega’s. Van der Kaaden genoot alom waarde ring voor zijn werk en zijn persoonlijke betrokkenheid. Op de Lagere Agrari sche School ’De Groene Zijde’ ziet men hem dan ook met leden ogen ver trekken. De zorgen van de leerkrachten in het voortgezet onderwijs houden niet al leen op bij het overbrengen van leer stof. De leerlingen zijn allemaal in de pubertijd en hebben zo hun eigen pro bleempjes. Van der Kaaden heeft dit met name meegemaakt in zijn periode als adjunct-directeur. Zelf vindt hij het de waardevolste tijd geweest. ’’Ont wikkelingen die zich in de maatschap pij afspelen hebben altijd een grote in vloed gehad op de jeugd. De woelige zestiger jaren zijn in Boskoop eigenlijk best «nenel verinnen Dit te nnrdelen Het bedrijf hecht er aan, dat die lokatie in Waddinxveen is gelegen. Vis BVïs reeds 150 jaar in Waddinxveen geves tigd. Verplaatsing naar het bedrijven park Coenecoop II achten B. en W. niet haalbaar vanuit milieu-hygiënisch en planologisch oogpunt in verband met de beperkingen, die - als milieuca- tegorie 5-inrichting - worden opgelegd aan de overige industriële en handels- activiteiten met annex kantoorfuncties. Een geschikte lokatie komt binnenkort beschikbaar aan de Tweede Bloksweg 54. Momenteel is daar gevestigd een varkensmesterij/vetsmelterijDit be drijf zal zijn totale bedrijfsactiviteiten verplaatsen naar elders. WADDINXVEEN - In Zuidplas doen op dit moment 32 personen mee met de zomerschaakcompetitie. Zij komen uit heel Waddinxveen en enkele zelfs uit Gouda en Nieuwkoop. Het betreft zowel club- als huisscha- kers. De deelnemers spelen twee par tijen per avond in een ongedwongen sfeer. De top-tien na zes ronden is als volgt: 1 B. Jansen (26 pnt), 2. W. Hennink (24 pnt), H. van Woudenberg (24 pnt), F. Ritter (24 pnt), 5. W. Schoonen (22 pnt), 6. J. v.d. Born (20 pnt). P. te Lin- telo (20 pnt), D. Boersma (20 pnt), E. Singeling (20 pnt). T. Wiersma (20 pnt). Nieuwe deelnemers kunnen nog wor den ingedeeld. Er wordt gespeeld ie dere donderdagavond in het wijkge- bouw Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552 om 20.00 uur. Voor informatie kan men zich wenden tot de wedstrijdleiding Piet de Niet (tel. 19528) en Hans van Woudenberg (tel. 13423). MOERKAPELLE - Volgende maand houdt de Stichting World Child Care in Moerkapelle en in Waddinxveen een kledinginzamelingsactie De ellende in de arme landen neemt steeds maar toe. De stichting World Child Care heeft ten doel de armsten te helpen. Wie nog goede kleding voor volwasse nen en kinderen heeft, of schoenen, de kens, beddegoed en huishoudtextiel kan het nu apart zetten. Binnenkort wordt het in Moerkapelle huis-aan-huis ingezameld. Voor deze kledingsinzamelingsactie vraagt de stichting vrijwilligers voor het ophalen van de zakken. Een vergoe ding is vanzelfsprekend. Wie minimaal 16 jaar is gelieve kontakt op te nemen met het kantoor van de stichting, tel. 04750-16916. Van der Kaaden stond heel hoog aan geschreven bij de leerlingen. Zij gaven hun blijk van waardering door hem een fototoestel kado te doen. ”Hoe tech nisch en handig ik ook mag zijn, foto’s mislukken altijd”, zegt Van der Kaad en. ”Ze hopen dat ik nu met dit een voudige toestel wel eens met goede fo to’s van vakantie terug kom. Van zijn collega’s mocht hij een kleuren-tv ont vangen. Ook daar was hij erg blij mee. ’’Toch”, zegt hij, ”het mooiste wat ik gekregen heb zijn de kaartjes met de verschillende wensen van mijn colle ga’s. Korte, hartverwarmende teksten die kun je niet kopen, voor nog geen miljoen”. Tijdens het gesprek passeren nog en kele herinneringen de revue. Hij weet zich nog goed te herinneren dat het eer ste meisje op de agrarische school kwam. ”Dat was in Bleiswijk. Uiter aard werd ze in eerste instantie flink na gestaard maar doordat het meisje zelf thuis alleen maar broers had wist ze met het manvolk om te gaan. Ze kleedde zich in een lange broek en deed verder heel normaal tegen iedereen. Uitslovers kozen dus al snel het haze- pad. Het mooiste kwam toen ze ha vier jaar studie haar diploma kreeg. Tijdens de diploma-uitreiking verscheen ze in een schitterende lange avondjapon. Al die bekkies vielen open van verbazing. Kijk en om dit soort dingen heb ik ple zier. De reactie van mensen is vaak heel verrassend en verfrissend”. De vrijkomende lokatie achten B. en W. vanuit milieuhygiënisch en planolo gisch oogpunt verantwoord. Aan de te stellen milieu-eisen kan worden tege moetgekomen. Vooroverleg met pro vinciale diensten heeft duidelijk ge maakt, dat op medewerking kan wor den gerekend. Om aan de bedrijfsverplaatsing mede werking te verlenen is een artikel 19- procedure noodzakelijk, aangezien een en ander niet in overeenstemming is met de agrarische bestemming al daar. Ten behoeve van deze procedure is een voorbereidingsbesluit, als juri disch planologische basis, noodzake lijk. In verband hiermede stelden B. en W. de raad voor een voorbereidingsbesluit te nemen, zulks door vaststelling van een concept-besluit. Voorts verzochten B. en W. de raad de afhandeling van het verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO te laten afdoen door het college. ZATERDAG 13 JULI 1991 EN ZONDAG 14 JULI 1991 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft dienst: Arts: T.S. Wilms, Joke Smithoeve 30, tel. 18613. WADDINXVEEN - Hooftman Auto bedrijf BV op Coenecoop nodigt lief hebbers van de golfsport uit voor het Heineken Open 1991. Op de golfbanen waar belangrijke toer nooien worden gespeeld, is Volvo pro minent aanwezig. Niet alleen als spon sor, maar ook als grote stimulator van de golfsport in zijn totaliteit. Vanaf donderdag 25 juli tot en met zon dag 28 juli wordt op de schitterende baan van de Noordwijkse Goldclub in Noordwijk het Internationaal Open Golf Kampioenschap van Nederland gespeeld, voorheen bekend onder de naam KLM Open, nu voor het eerst on der de naam Heineken Open 1991. Volvo treedt ook dit jaar weer op als een van de belangrijkste co-hoofdspon- sors. Op woensdag 24 juli wordt de ver maarde Burginvest PRO-AM ge speeld, waarbij een top-professional met drie jeugdige amateurgolfers een ronde over 18 holes speelt. De drie besten van het Volvo Paastoer- nooi, Robert Hollen, Brigitte van Zut- phen en Boudewijn Gielen, zullen deelnemen aan deze PRO-AM van het Heineken Open. ■BURGERLIJKE.™ WADDINXVEEN - De Waddinx veense gemeenteraad heeft zich gebo gen over het verzoek om herziening van de beschikking Huisvestingsover- zicht 1991-1993 met betrekking tot de gewenste uitbreiding Koningin Bea trix- en Kardinaal Alfrinkschool met elk twee permanente lokalen. Bij beschikking van 11 juli 1990 wei gerde het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen goedkeuring te hech ten aan het door de raad vastgestelde Huisvestingsoverzicht voor de jaren 1991-1993. Middels dit Huisvestingsoverzicht werd rijksvergoeding aangevraagd voor: 1. uitbreiding Koningin Beatrix- school 2 lokalen; 2. uitbreiding Kardi naal Alfrinkschool 2 lokalen; 3. uit breiding Annie M.G. Schmidtschool 2 lokalen en 4. ”een tweede A-gymnas- tieklokaal” in Zuidplas. In de beschikking werd de bereidheid tot herziening opgenomen, indien er meer duidelijkheid en eenduidigheid zou bestaan met betrekking tot de ont wikkeling van het aantal leerlingen op de basisscholen in Zuidplas. Door het opstellen van de ’’gezamen lijke prognoses” zijn deze duidelijk heid en eenduidigheid inmiddels ver kregen. Op basis van deze nieuwe prognoses werd door het college bij brief van 3 juni 1991 aan het ministerie verzocht de beschikking OVH 1991- 1993 te herzien en alsnog voor bekosti ging in aanmerking te brengen: 1. uit breiding Koningin Beatrixschool met twee permanente lokalen en 2. uitbrei ding Kardinaal Alfrinkschool met twee permanente lokalen. Na overleg met de juridische afdeling van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen is gebleken, dat ter zake het verzoek om herziening van ge noemde beschikking opnieuw een raadsbesluit dient te worden genomen. En dat is eebeurd. WADDINXVEEN - Op voorstel van B. en W. heeft de Waddinxveense gemeenteraad ingestemd met het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Tweede Bloksweg 54 zodat A. Vis BV, onder andere hoofddepothouder van Benegas en depothouder van AGA gas aan Noordkade 37, zijn bedrijfsactiviteiten daarnaar kan verplaatsen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 5