GEMEENTE WADDINXVEEN A. Vis naar 2e Bloksweg ER OP UIT IN GOUDSE STREEK Milieu is Goudse Reuze-oven De Wigo BV Kamer een zorg Heksentoeren, gondels, tuinen en sloten Bijdrage aan rapport commissie-Oele Overgebracht door Prins BV Evenementen-' magazine vol met tips Eerste voetbal wedstrijden ^Fx/asscheman tAj WADDINXVEEN SPREEKUREN Vrijwilligheid HINDERWET Heksentoeren Groene Hart Ob?kb©e vRHucas 01828 - 18708 Tuinen BEKENDMAKING Bodemsanering Rol Kamers TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN da's ma GAAT U VERHUIZEN? 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 GOUDA - Een groen en grassig paradijs tussen de vier grote steden, dat is Midden-Holland. Polderlandschap met knotwilgen, koeien en molens. Het ’oneindig laagland’ langs de IJssel leent zich goed voor eindeloze wandelingen en op de Reeuwijkse Plassen, waar het riet zeldzame vogels verbergt, is het uitstekend spelevaren. En wie de weidsheid van de natuur te veel worden, gaat gewoon naar de markt in Gouda. WADD1NXVEEN/GOUDA - Het milieu is ook de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland een zorg. De Goudse Kamer is dan ook gaarne bereid een constructieve bijdrage te leveren aan de uit voering van het onlangs verschenen rapport van de Commissie Bodemsa nering in gebruik zijnde Bedrijfsterreinen, beter bekend als het rapport van de Commissie Gele. Wilt U informatie? 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 24 juli 1991 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 de vergunning bezwaren Milieudienst Midden-Holland, nrs. 255/91 en 259/91. Het te verplaatsen bedrijf van A. Vis BV aan de Noordkade. (Foto: Sjaak Noteboom). - de heer J.L.M. van Haastert ten behoeve van een snijbloemen kwekerij op het perceel Abr. Kroesweg 18; - firma A.W.L. Moons Zn. ten behoeve van een snijbloemen kwekerij op het perceel Bloemendaaiseweg 17b. WADDINXVEEN - Aardewerkfabriek De Wigo BV aan de Noordkade van de Gouwenaar Hans de Wit is druk bezig de gevolgen van de uit slaande brand in de nacht van zondag 15 op maandag 16 april, waarbij voor vier miljoen gulden werd verwoest, zo goed mogelijk te boven te ko men. werkt aan het kopiëren van de moeder- modellen. De glazuurafdeling is al zo goed als op orde gebracht. Aangezien niemand zich met bezwaren tot de gemeenteraad heeft gewend en de gemeenteraad bij de vaststelling van beide bestem- Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400,-2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 I Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. De bestemmingsplannen liggen ter inzage in het gemeentehuis, af deling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrij ven (van 08.30 uur tot 12.30 uur), Raadhuisplein 1, Waddinxveen. De Goudse Markt is deze zomer het middelpunt van de meest uiteenlo pende gebeurtenissen. Een ouderwetse spiegeltent vormt op 5, 6, 7 en 8 sep tember de concerthal voor een groot- aantal jazz-musici. Het Randstad jazz festival beperkt zich niet alleen tot die tent, ook in de Burgerhal en de Waag zijn optredens en in zo’n twintig restau rants en café’s treden muzikanten op. De Markt ziet er op 28 augustus weer totaal anders uit: dan staan er zo’n zes tig kramen voor het Gouds Pottenbak kersfestival. Pottenbakkers die nog met een echte draai- of schopschijf werken, stallen daarin hun werk uit en doen mee aan wedstrijden in het vervaardigen van de hoogste vaas en de breedste schaal. Goudse kaas proeven? Dat kan van eind juni tot eind augustus iedere don derdagmorgen op de Goudse kaas- en ambachtenmarkt. Daar wordt boeren kaas verhandeld volgens de methode ’’handjeklap” waarna de partij de WADDINXVEEN - Op zaterdag 7 september - de eerste dag van de nieuwe KNVB-voetbalcompetitie 1991-1992 - speelt Be Eair in de 4e klasse B in het Warnaarplantsoen tegen TAVV. Op zondag 8 september moet de Vondelwijkclub WSE in de 3e klasse A van West II uit spelen te gen Foreholte. In de eerste ronde om de KNVB- j beker speelt Be Fair thuis tegen Donk. De winnaar van deze twee speelt in de tweede ronde tegen WSE of DWO. In de eerste ronde speelt WSE uit tegen DWO om in de tweede ronde Be Fair of Donk te treffen. De eerste ronde voor de KNVB-be- ker in de afdeling Gouda is op don derdag 29 augustus. Het eerste team van Waddinxveen-voetbal speelt dan in het sportpark ”de Sniep” tegen Donk. De tweede ronde wordt gespeeld op donder dag 5 september. Be Fair-voetbal heeft het oefenpro gramma voor het nieuwe seizoen geheel rond. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood De bodemsanering zal op basis van vrijwilligheid onder het bedrijfsleven gerealiseerd moeten worden. De com missie stelt dat zo’n aanpak efficiënter en effectiever kan verlopen dan een verplicht door de overheid opgelegde en uitgevoerde operatie. Door bedrijven kunnen grote voorde len worden behaald bij een vrijwillige aanpak, omdat zij daarbij zijn om, bin nen zekere grenzen, de sanering zelf te plannen en te beheersen en deze af te stemmen op de bedrijfsvoering. Ook voor de overheid heeft een vrijwillige aanpak grote voordelen; zo hoeft er bijvoorbeeld niet een nieuw omvang rijk overheidsapparaat te worden op gebouwd. Volgens de commissie zal er op bedrij ven die niet vrijwillig mee wensen te werken dwang uitgeoefend moeten worden. Daarvoor is het nodig dat de overheid over een wettelijk instrumen tarium beschikt. Verwacht wordt dat in 1996 80% van de verontreiniging in kaart is gebracht en dat over 10 jaar 25% van de verontreiniging is opge ruimd. g meegenomen Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen Terinzageiegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 16 juli 1991 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is verleend aan: Vroeger waren het trouwens ziet zo zeer de kazen als wel de pijpen waaraan Gouda zijn bekendheid dankte. Een oude tabakswinkel ”De Moriaan” is nu een museum waarin Goudse pijpen en ander rookgerei zijn te bezichtigen. Ze hebben er ook Oudhollandse tegels. Voor Randstad Jazzfestival en Gouds Pottenbakkersfestival zie ook de dag- agenda. Catharina-gasthuis, Oostha- ven 9, ma-vr 10.00-17.06, za 10.00- 12.30, 13.30-17.00, zo 12.00-17.00 uur. De Moriaan, Westhaven 29, ma-za 10.00-17.00, zo 12.00-17.00 uur. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. regelen kunnen aankloppen bij de overheid. In het rapport wordt in dit kader aanbevolen dat er fiscale voor zieningen moeten komen, zodat bedrij ven de saneringskosten kunnen aftrek ken en dat er kredietfaciliteiten worden opgesteld voor bodemsaneringskosten. De commissie is van mening dat bij het treffen van saneringsmaatregelen het herstellen van de multifunktionaliteit van de bodem het uitgangspunt dient te zijn, dat wil zeggen dat na de sanering de gronden voor allerlei doeleinden, dus meer dan bedrijfsdoeleinden, ge schikt zijn. Niet overal echter zal het herstel van de multifunktionaliteit haalbaar of nodig zijn. In dat geval kan volstaan worden met een beperkte sa nering waarbij aanvullende maatrege len op het gebied van isolatie, beheer sing en controle zullen moeten worden genomen. Het stadje Schoonhoven herdenkt dit jaar dat er vierhonderd jaar geleden de laatste heks voor het stadhuis werd ver brand. Het "heksenfeest” duurt van 24 augustus tot 13 september. In het Arto- theater voert de Schoonhovense ama- teurtoneelgroep Arto Post Laboro ver schillende malen een heksenproces op, dat aan de hand van de oude rechtsrol- len is gereconstrueerd. Data zijn 24, 25, 31 augustus en 17 en 8 september. Op 13 september isereen Heksenbai in het cultureel centrum Het Bastion. De VVV houdt een expositie over heksen in de Turfkelder en kan meer vertellen over de historische heksentoer voor fiets of auto. De tocht gaat onder meer naar de heksenwaag in Oudewater. In de Schoonhovense Turfkelder zijn trouwens in juli en augustus werken te zien van amateurs uit de regio. Vanaf 14 september hangen er schilderijen van Mart Bechtold. Toch in Schoonhoven? Breng dan een bezoek aan het Nederlands Goud-, Zil ver-en Klokkenmuseum. Er zijn zilve ren en houden voorwerpen uit de ze ventiende tot en met de twintigste eeuw te zien. De ontwikkeling van de klok is er in alle stadia vanaf de vroegste uur werken te volgen. Goud-, Zilver- en Klokkenmuseum, Kazerneplein 4, di-zo 12.00-17.00 uur. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken obovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Ons milieu krijgt de laatste tijd grote aandacht. Een goede zaak, want ons ei gen nest moeten we niet (laten) bevui len. Dat er voorzichtig met het milieu omgesprongen dient te worden staat buiten kijf. Dit is ook in het belang van het bedrijfsleven dat overigens in het algemeen reeds lang op vele fronten ac tief bezig is met het milieu, bijvoor beeld in de vorm van het opzetten van milieuzorgsystemen. Niet vergeten moet worden dat maatre gelen gericht op het schonen en het be houd van het milieu betaald moeten kunnen worden. En de rekening is per saldo voor het bedrijfsleven dat het Na tionaal Inkomen verzorgt. Het milieu is derhalve ook de Kamer van Koophan del voor Midden-Holland een zorg en zal dit ook in de toekomst blijven. Tussen de vier grote steden ligt het Groene Hart van Holland. Een weids landschap van polders en plassen. Door dit prachtige gebied zijn allerlei routes uitgezet. Bijvoorbeeld kanorou- tes op de Nieuwkoopse plassen, fiets routes langs de dorpen en steden aan de Vecht of wandelroutes via jaagpaden, kades en weggetjes door weidegebie den, De hele maand juli organiseert de ANWB een toeractiefwandeling door het Groene Hart. De VVV weet er al les van. mingsplannen geen wijzigingen in de ontwerpen hebben aange bracht, is niemand gerechtigd bij Gedeputeerde Staten bezwaren in te dienen. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur'verhuizer zelf-verhuizmg met gebruik van verhuis auto pakmatenalen en diverse hulp middelen Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen In combinatie met het museumbezoek is er een rondvaart langs de kwekerijen en tuinen. De tocht duurt een uur en de VVV weet er meer over. Vooral in de tweede helft van mei is het heerlijk in Boskoop. De Rododendrons en aza lea’s staan dan in bloei. In juni is het ge nieten in de openbare rosariums. Boomkwekerijmuseum, Reyerskoop 54, ma-vr 13.06-17.00 uur, za 13.00- 16.00 uur. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Nu de schooolvakanties zijn be gonnen, is de tijd van uitstapjes aangebroken. In het nieuwe ”Uit in Zuid-Hol- land”-magazine kan men lezen wat er deze zomer te doen is in Zuid- Holland op het gebied van cultuur, sport, recreatie en toerisme. De veie mogelijkheden om in deze provincie op stap te gaan staan per regio beschreven: Leiden, Delft, Den Haag, Gouda, Schiedam/ Vlaardingen, Rotterdam, Helle- voetsluis en Dordrecht. Zo kan men in Schoonhoven het ’’heksenfeest” bezoeken, dat van 24 augustus tot 13 september duurt. Een amateurtoneelgroep voert ver schillende malen een heksenproces op, dat aan de hand van oude rechtsrollen is gereconstrueerd. Ook is er op 13 september een Hek senbai in het cultureel centrum Het Bastion. Het stadje herdenkt dit jaar namelijk dat er vierhonderd jaar geleden de laatste heks voor het stadhuis werd verbrand. Op en rond de Reeuwijkse Plassen is op zaterdag 31 augustus het Wa- terspektakei, met polo, waterfiet sen, zwemwedstrijden en een gon- delvaart. In het Groene Hart van Holland zijn vele wandel-, fiets- en kanoroutes uitgezet. In een uitgebreide "dagagenda” komen alle grote evenementen en festiviteiten die in de zomer in Zuid-Holland plaatsvinden aan bod. Het ”Uit in Zuid-Holland”-maga- zine is gemaakt in opdracht van de provincie Zuid-Holland door een redactie die bestaat uit medewer kers van de Culturele Raad Zuid- Holland, de Provinciale VVV Zuid-Holland, de federatie van Musea ZH en bureau Voorlichting van de provincie. Gedeputeerde Staten hebben het geld voor deze uitgave beschikbaar gesteld. Het magazine is gratis verkrijgbaar bij VW-kantoren, de ANWB, de Bruna-boekhandeis, de recreatie schappen, de culturele centra, ho tels, campings, musea, tijdens eve nementen en bij bureau Voorlich ting van de provincie Zuid-Hol land. WADDINXVEEN - Er zijn plannen om A. Vis BV aan de Noordkade 37, onder andere hoofddepothouder van Benegas en depothouder van AGA Gas, te verplaatsen naar de Tweede Bloksweg 54. Momenteel is daar geves tigd een varkensmesterij/vetsmelterij. Dit bedrijf zal zijn totale bedrijfsactivi teiten verplaatsen naar elders. Om de verplaatsing mogelijk te maken heeft de gemeenteraad op voorstel van B. en W. al een voorbereidingsbesluit genomen en was er onlangs in het ge meentehuis een hoorzitting. Vis BV is al 150 jaar in Waddinxveen gevestigd en wil dat ook blijven. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 25 juli tot 25 augustus 1991 ter inzage bij de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het ge meentehuis, alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op ver zoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tot 25 augustus 1991 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; Al langer dan vijfhonderd jaar zijn er in Boskoop boomkwekerijen. Een mooie verzameling van oude gebruiksvoor werpen en gereedschappen van boom kwekers zijn te zien in het Boomkwe kerijmuseum. Het museum is gevestigd in een gerestaureerd boomkwekershuis dat in de stijl van de vorige eeuw is ge meubileerd. Erachter ligt een minia- tuurkwekerij met een historische tuin. Er is ook een uitgebreide bibliotheek over het kweken van bomen en een vi deofilm die laat zien hoe tegenwoordig wordt gewerkt op de kwekerijen. Na de bouwvakvakantie moet het afge- slankte bedrijf (wellicht vallen er nog 13 ontslagen) weer volop kunnen draai en. Dat wil zeggen: driekwart van de produktie wordt dan weer gehaald door de 40 werknemers, die voorname lijk voor de bloemisterij-export produ ceren. Op en rond de Reeuwijkse Plassen is op zaterdag 31 augustus het Water- spektakel. Op de Breevaart wordt wa terpolo gespeeld en gewaterfietst. Er zijn zwemwedstrijden en wedstrijden polsstokspringen. Hoogtepunt is de gondelvaart die om 21.00 uur begint. Ondernemers, verenigingen en men sen die daar gewoon zin in hebben, mo gen zich tijdens die vaart op hun eigen manier presenteren. Langs de Bree vaart is de hele dag een jaarmarkt. Op de Zevenhuizer Plassen is 29 en 30 juni de zogenoemde Nacht van Zeven huizen: een reeks van zeilwedstrijden. Op 24 en 25 augustus hebben wind- surffanaten de gelegenheid om 24 uur lang op de plank te blijven staan tijdens een grote windsurfmarathon. c. degenen die tegen het verlenen van hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. Een deel van het complex, zoals de ver brande produktiehal, zal niet worden herbouwd, zo heeft de Bergambachtse eigenaar Jos van Erk van het complex laten weten. Vandaar dat De Wigo BV genoodzaakt is door te gaan in een klei nere omvang. Vorige week plaatste Prins Ovenbouw BV van de Zuidkade in het bedrijf een 17 meter lange, 2 meter brede en 5 me ter hoge spiksplinternieuwe kerami sche oven met hefdeur. De supergrote kameroven van Nederlands fabrikaat, die een netto inhoud heeft van 26 ku bieke meter en tweemaal per dag ge stookt kan worden, vervangt de in de vuurzee verloren gegane nieuwe gaso vens. In de afgelopen periode produceerde De Wigo BV nog het een en ander op de destijds afgedankte, maar niet ver woeste elektrische ovens. In de ge spaarde gietwerkafdeling moest weer veel met de hand gedaan worden. Om dat veel bijzondere modellen bij de brand verloren gingen wordt druk ge- Vastgestelde bestemmingsplannen ’’Wijk Zuidplas 1980, derde herziening” en ’’Wijk Zuidplas 1980, 4e herziening” De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van 1 augustus 1991 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt de door de gemeenteraad op 3 juli 1991 vastgestelde bestemmingsplannen ’’Wijk Zuidplas 1980, derde her ziening” en ’’Wijk Zuidplas 1980,4e herziening”. Het rapport van de Commissie Bodem sanering in gebruik zijnde Bedrijfster reinen - in welke commissie vertegen woordigd waren het VNO, KNOV, de Vereniging van Kamers van Koophan del, het Interprovinciaal Overleg, de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten en de ministeries van VROM en EZ - bevat een plan voor een vrijwillige sa nering door bedrijven van verontrei nigde bedrijfsterreinen. De bedoeling is dat allereerst een in ventarisatie wordt gemaakt van de ver ontreinigde bedrijfsterreinen in het hele land. De bedrijfsterreinen die het meeste gevaar opleveren voor de volks gezondheid en het milieu zullen het eerst aangepakt moeten worden. Door de commissie wordt gesteld dat de be drijven zowel het inventariserend bo demonderzoek als het saneringsonder zoek en de eigenlijke bodemsanering dienen te bekostigen. Ais blijkt dat een bedrijf de aangetrof fen verontreiniging niet zelf heeft ver oorzaakt, dan er onder bepaalde voor waarden een beroep worden gedaan op overheidsgelden. Ook bedrijven waar van de continuïteit in gevaar zou ko men bij uitvoering van de treffen maat- De Commissie Oele ziet een belang rijke taak weggelegd voor de Kamqrs van Koophandel in Nederland. In het rapport wordt gesteld dat voor de uit voering van de bodemsanering van be staande bedrijfsterreinen een decen trale aanpak, een aanpak op provin ciaal niveau, wenselijk is. Van bedrijfs levenzijde kunnen per provincie KS- mers van Koophandel een belangrijk^ stimulerende en coördionerende rol vervullen. In Zuid-Holland is inmiddels reeds een aanzet gegeven tot een samenwer kingsverband tussen bedrijfsleven eH overheid. Dit samenwerkingsverband zou zich ondermeer bezig moeten gaau houden met het verzorgen van mforV matiebijeenkomsten, het stimuleren van bedrijven tot het verrichten van boj demonderzoek, het begeleiden en or» derhouden van kontakten bij de voor} bereiding en uitvoering van deze on derzoeken en het bepalen van de volg orde van te saneren terreinen. De jaarlijkse kosten voor dit Zuidhol} landse samenwerkingsverband om t$ komen tot een voorbereiding van di bodemsanering van in Zuid-Holland i| gebruik zijnde bedrijfsterreinen wot| den geraamd op 1,5 miljoen gulden» KvK Midden-Holland ziet hierbij ook een rol weggelegd voor de Bedrijfsmi} lieudiensten (BMD) in Zuid-Hollandt waaronder de op 11 juli officieel gel starte BMD Rijn Gouwe, die gehuisj vest is in het pand van de KvK voor Midden-Holland te Gouda. Ondernemers worden steeds nadruk} kelijker geconfronteerd met de gevoir gen van hun bedrijfsactiviteiten voor het milieu. Hun aansprakelijkheidsri} sico neemt toe en daarmee ook dë noodzaak van een actief bedrijfsintern milieuzorgsysteem. Ook de overheid stelt steeds strengere eisen. Zo dieneij bedrijven in 1995 te beschikken over een milieuzorgsysteem. De BMD richt zich primair op het mid} den- en kleinbedrijf. De bedrijven die zich aan willen sluiten bij de BMD ne men zelf de kosten van de BMD Rijn Gouwe voor hun rekening. Het bestuur van de BMD Rijn Gouwe bestaat uit vertegenwoordigers van he| regionale bedrijfsleven. De BMD iszq met recht een adviesinstantie van, voor en door ondernemers zelf. Waag wordt binnengereden om te wor den gewogen. In de Burgerhal onder het Goudse stadhuis is een film te zien over het maken van kaas. De Waag en-het Stadhuis zijn trouwens het bekijken absoluut waard. De laat ste is een van de weinige vrijstaande go tische stadhuizen in Nederland en werd in de vijftiende eeuw gebouwd. De Waag stamt uit de zeventiende eeuw en is prachtig gebeeldhouwd. Ruim twin- tig monumentale Goudse gebouwen zijn overigens te bezoeken op de open monumentendag op 14 september. Gouda is de stad waar dit landelijke evenement wordt geopend. Bijzonder is het Catharina-gasthuis waar een collectie schilderijen van de zestiende eeuw tot heden hangt. Ook zijn er een chirurgijnsgildekamer, een apotheek, een gasthuiskeuken en een verzameling oud speelgoed te bewon deren. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3