Riet Bron Duikers halen mét dirigent uit Canada GROENGROEP TUINONTWERP - TUINAANLEG - TUINONDERHOUD is een bedrijf dat zich bezig houdt met aanleg, renova- dode uit Gouwe U munten Hans van Woudenberg wint titel zomerschaak Esther Tims bij baptisten Inzameling vakantie- Quick Boys op tournooi van Be Fair SLECHT GOUWE- WATER AANKOMEND HOVENIER Rijst en kruiden in Wereldwinkel Succes De Gouwe op Malta Evangelie onder een linnen dak VAKBEKWAAM HOVENIER Najaarsbeurs in Boskoop Voor concertreeks emigrantenkantoor I Conservatorium Op de boot ’1 Wij vragen: diploma aankomend hovenier of in opleiding hiervoor goede contactuele eigenschappen enthousiasme en inzet Wanneer u nog het een en ander over deze functies wilt vragen kunt u ons uiteraard altijd even bellen. Sollicitaties richten aan: Groengroep, Reijerskoop 145, 2771 BH Boskoop, 01727-16732 Wij vragen: voltooide opleiding vakbekwaam hovenier goede contactuele eigenschappen goede kennis van materiaal en beplanting enthousiasme en inzet rijbewijs BE be en onderhoud van tuinen, zowel voor particulieren als bedrijven. Wij werken met een team van jonge, enthousiaste mensen. Voor uitbreiding van onze werkzaamheden zijn wij op zoek naar een: -'1 1 I i 1 i I Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 augustus 1991 door BERT WOUDENBERG WADDINXVEEN/TORONTO - De geëmigreerde Canadese dirigent WADDINXVEEN/GOUDA i 1 werkingen zijn van mijn hand. Tijdens elk concert is er ook samenzang, een belangrijk en zeer gewaardeerd onder deel van het programma”. Duikers en brandweermensen halen hel slachtoffer uit hel water. Een schokkend beeld waarom uil pië- teitsoverwegingen het lichaam is af bedekt. (Foto: eenstra) WADDINXVEEN - De Stichting We reldwinkel Waddinxveen bij het Ko ningin Wilhelminaplein heeft het pro- duktenpakket deze en volgende maand uitgebreid met rijst uit Bolivia en krui den uit Sri Lanka, het vroegere Ceylon. WADDINXVEEN - In de afgelopen twee weken liepen de heren- en dames- selectie van De Gouwe-waterpolo enige tournooien af op Malta. Beide selecties waren uitgenodigd voor een zeer groots opgezet tournooi in St. J ulians. In het totaal waren er meer dan 30 ploegen naar Malta gekomen om aan dit tournooi deel te nemen. Het veld was uitgelegd in het zeewater. De spelers moesten dus genoegen ne men met omstandigheden als zout wa ter, golven, wind en vissen. Beide se lecties van De Gouwe hadden weinig problemen met deze omstandigheden en wisten beiden een tweede plaats te bereiken. De damesselectie van Wim Groen, die dit jaar voor het eerst in de hoofdklasse zal uitkomen, kende tot de finale wei nig problemen. In de finale moesten ze aantreden tegen Alliance, dat dit jaar zeker tot een serieuze kandidaat voor de landstitel gerekend moet worden. De Gouwedames moesten dan ook hun meerdere erkennen in deze ploeg, maar waren zeer tevreden met het be haalde resultaat. De herenselectie, dit jaar onder leiding van Albert Spijker, kenden ook weinig problemen tot de halve finale. In de halve finale moesten de heren aantre den tegen de Engelse ploeg Warley, een stugge en fysieke ploeg. Deze wedstrijd wonnen de Waddinxve- ners uiteindelijk en kwamen zodoende in de finale tegen het sterke Branden burg. Helaas werd er in deze wedstrijd teveel gemist en moest ook de herense lectie genoegen nemen met een tweede plaats. De dames namen een welverdiende vakantie, terwijl de heren nog een an der internationaal tournooi afwerkten. Een tournooi waarin Moscow Univer sity en de nationale jeugdselectie van Malta waren vertegenwoordigd. Net als in het voorgaande tournooi moesten de heren weer genoegen nemen met een tweede plaats achter Moscow Uni versity. WADDINXVEEN - Een kleine hon derd lidmaten van de Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen spannen zich in om de jaarlijkse tente- vangelisatieweek in de wijk Zuidplas tot een succes te maken. Op het grasveld tussen het winkelcen trum Zuidplas en de sportzaal De Dui kelaar aan de Zuidplaslaan zijn twee tenten neergezet om het evangelie on der het motto ”Er is er maar Eén” aan jong en oud te kunnen verkondigen. Dat gebeurde vorig jaar op dezelfde plaats. Eerder stonden de tenten aan de Mozartlaan, Wingerd, Overtoom en aan de Sniepweg. De uit 13 leden bestaande tentcommis- sie is verantwoordelijk voor het pro gramma onder het linnen dak in de laatste week van de schoolvakantie voor het basisonderwijs. Sinds dinsdag zijn er elke ochtend en middag allerlei activiteiten. Op zaterdagavond 17 au gustus om acht uur is er een openlucht- zangdienst met het jeugdkoor van Vox Jubilans en zondagmorgen is er in de tent een kerkdienst met kandidaat P. Barmentlo. Leendert Kooij maakt deze maand voor de derde keer in tien jaar een suc cesvolle tournee door Nederland met zijn nu 30- jarig groot emigranten koor Ontario Christian Music Assembly. De geboren Zwijndrechter uit Downsview, Toronto, brengt - evenals in 1981 en in 1986 - natuurlijk ook weer een familiebezoek aan Waddinxveen, waar zijn vrouw Riet Kooij - Bron is geboren en waar in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bij- nenpad zijn bejaarde schoonmoeder woont. Leendert Kooij en Riet Kooij-Bron hebben inmiddels 17 kleinkinderen. Hun jongste zoon is al 18 jaar. Hun ne gen kinderen zijn allemaal in min of meerdere mate bij het muzikale werk van hun vader betrokken. Ze maken dan ook deel uit van het koor of van het koperkwintet, dat een onderdeel is van het groot emigrantenkoor. Het bijna voltallige gezin komt met het Ontario Christian Music Assembly za terdag 17 augustus op Schiphol aan om er weer op vrijdag 6 september te ver trekken. In die tussentijd concerteert het 130 leden tellende koor (waarvan er 100 meekomen) tussen dinsdag 20 en zaterdag 31 augustus op zeven lokaties in zes plaaatsen. Het feest van zang en muziek is te zien en te horen in Bolsward (Grote- of Martinikerk), Middelburg (Nieuwe Kerk), Maassluis (Immanuëlkerk), Scheveningen/Den Haag (Bethelkerk en Evangelisch-Lutherse Kerk), Apel doorn (Grote- of Loolaankerk) en in Vianen (Grote Kerk). Achter het orgel nemen afwisselend Klaas Jan Mulder, Sander van Marion en Andr Knevel plaats. Duikers van de brandweer haalden het slachtoffer op de kant, de bestuurder van de boot is naar een ziekenhuis ge bracht, de jongen bleef ongedeerd maar was totaal overstuur. Hij werd door omstanders opgevangen. Volgens de politie was er geen sprake van een technisch mankement, de be stuurder van de speedboot zal een ver- De rijst uit Bolivia is witte rijst van zeer goede kwaliteit, een mooie grote kor rel. Op de verpakking staat, naast hoe men de rijst moet bereiden, ook het verhaal hoe ex-mijnwerkers in de streek Alto Beni in het Noorden van Bolivia zelf begonnen zijn een nieuw bestaan op te bouwen. Ze gingen rijst verbouwen en met el kaar richtten de onervaren boeren een coöperatie op. Ze kochten een rijstpel- machine en voor het transport een vrachtwagen. Er zijn nu goede voorzie ningen voor gezondheidszorg en scho ling, waarvan ook niet-leden gebruik maken. De handel in kruiden uit Sri Lanka is er al vanaf het begin van de zeventiende eeuw. Onze ”VOC” voer regelmatig op Ceylon. Ook nu komen er allerlei kruiden uit Sri Lanka. Omdat er met tussenhande laren wordt gewerkt is het loon, wat de boeren krijgen voor de kruidenver- bouw, slecht. De kruiden die in de Wereldwinkels worden verkocht komen naar Neder land via de organisatie Podie, die de boeren een goede prijs betaald. De kruiden worden ook in Sri Lanka ver pakt, wat extra werkgelegenheid ople vert. Bovendien past de verpakking zo ook echt bij de kruiden. Palmbladmandjes, door vrouwen met de hand gevlochten Kistjes gemaakt in een sloppenwijk. Handgeweven katoenen zakjes voor de kruiden voor bisschopwijn. Allemaal voor aparte kadoverpakking in veel va riaties in vormgeving, afmeting en prij zen. De kwaliteit van het Gouwe-oppervlakte- water bij Waddinxveen en Boskoop krijgt van het hoogheemraadschap van Rijnland de slechtst denkbare kwali teitsklasse V. Dat gebeurt in het jaarverslag over 1990. Verwacht wordt dat de kwaliteit van het Gouwe-water nu is verbeterd door de ingebruikname van de water zuiveringsinstallatie in Reeuwijk-Ran- denburg. De kwaliteit van het zuiveringsslib daar voldoet volledig aan de zogenoemde afzetnorm. Die norm is vastgesteld door de Unie van Waterschappen. Daarin worden betrokken de gehalten aan koper, chroom, zink, lood, cad mium, nikkel, kwik en arseen. Voor het overige wordt in het jaarver slag gesteld dat de kwaliteit van het op pervlaktewater in de Goudse streek enigszins is verbeterd. Leendert Kooij, die lid is van het Ko ninklijk Conservatorium van Toronto (ARTC), emigreerde op 18-jarige leef tijd naar Downsview, Toronto. Hij vol tooide daar zijn studie aan het Royal Conservatory of Toronto. Van het be gin af aan staan er twee Canadese ko ren onder zijn leiding. Tot het Ontario Christian Music Assembly behoort na melijk ook nog het koor van Bowman- ville, een plaatsje op 75 kilometer van Toronto. De beide koren verzorgen regelmatig concerten en werken geregeld mee aan speciale kerkdiensten, toogdagen en bijzondere bijeenkomsten. Ook gram mofoonplaten hebben ze gemaakt. Sinds 1986 wordt jaarlijks meegewerkt aan het Christian Festival Concert in de befaamde Roy Thomson Hall in Downsview, Toronto. Hieraan werken telkens Nederlandse organisten en solisten mee. De concert zaal, waar 3.000 mensen in kunnen, is steeds weken van te voren geheel uit verkocht. ’’Onze programma’s staan op een goed peil”, schreef ons maandag Leendert Kooij. ’’Naast verschillende oratoria brengen wij ook spirituals, kleinere werken, bewerkingen van geestelijke liederen en gospel-medleys. Veel be- BOSKOOP - Dinsdagavond 20 augus tus om acht uur wordt in Boskoop in de veilinghallen van de Coöperatieve Ver eniging De Boskoopse Veiling BA aan de Middelburgseweg de Najaarsbeurs 1991 geopend. Na een inleiding van veilingdirecteur J.C. Brand volgt de openingsceremo nie door directeur P. Hofkens van het computerbedrijf D.K. Osnabrück (Sa- ten Kommunikation). Deze ceremonie staat in het teken van informatie - com municatie. Het slachtoffer zat samen met zijn zoontje in een speedboot, die werd be stuurd door een 34-jarige plaatsgenoot. Deze zag op de Gouwe-oever wat be kenden en stuurde voor de grap de boot met hoge snelheid naar de kade om ze met een boeggolf te besproeien. Door een stuurfout ramde de boot echter de kant, waarbij de bestuurder een ver wonding opliep en de controle over het vaartuig verloor. Eijs sloeg overboord en wilde zwemmend de kant bereiken maar werd overvaren door de stuurloos rondvarende boot. Hij moet op slag dood zijn geweest. Uiteindelijk wist zijn zoontje de speedboot tot stoppen te brengen. WADDINXVEEN - In het Warnaar- plantsoen wordt volgende week don derdag en zaterdag een nieuw voetbal- tournooi gehouden. Donderdagavond 22 augustus speelt de landskampioen bij de zaterdagama- teurs, Quick Boys, de eerste wedstrijd in het kader van het door Be Fair in sa menwerking met Bakker’s Meubelen, Volvo Bedrijfswagens, Verzijl Sport en de gemeente Waddinxveen georgani seerde tournooi. Naast de organiserende vereniging ne men ook nog twee andere eersteklas sers deel aan dit tournooi, te weten Vi tesse Delft en Valleivogels. Het volledige programma voor 22 au gustus (aanvang 19.00 uur) is: Quick Boys - Valleivogels, Be Fair - Vitesse Delft. Voor zaterdag 24 augustus staat op het programma: 12.30 uur - verliezers van donderdag 22 augustus en 14.30 uur - winnaars van donderdag 22 augustus. Om 16.45 uur is er de prijsuitreiking door wethouder P.F.J. van Schie van de door het gemeentebestuur van Wad dinxveen beschikbaar gestelde wissel trofee. WADDINXVEEN - Hans van Wou denberg heeft met 64 punten royaal de door de Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV en de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in De Duikelaar/Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan gehou den zomerschaakcompetitie gewon nen. De Waddinxvener was in de laat ste ronde onbereikbaar voor de overige 40 deelnemers. Voor de tweede plaats moest Smits- kamp het met wit opnemen tegen Te Lintelo. Ondanks zijn volledige trucen- doos moest hij na veel spektakel het loodje leggen. Ritter en De Niet konden nu voluit spe len voor de derde plaats. Beiden speel den scherp en offers vielen aan weers zijde, maar na 45 zetten werd het toch remise door eeuwig schaak. Door deze uitslag en de winst van Jan sen op Van der Starre eindigden 4 spe lers met een gelijk aantal punten op de 3e plaats t.w. Smitskamp, Ritter, De Niet en Jansen. Deze 4 moesten met vluggertjes van 5 minuten onderling gaan uitmaken wie de trofee voor de 3e plaats mee naar huis mocht nemen. Smitskamp scha kelde De Niet uit en Jansen deed dit met Ritter, waarna Jansen uiteindelijk zijn zenuwen het best in bedwang had en in een zinderend spelletje Smits kamp versloeg. Voorzitter G. Torenbeek van de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV reikte de prijzen uit en voorzitter Mei- derwijk van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas benadrukte nogmaals dat dit gezamenlijk initiatief wat hem betreft volgend jaar herhaald kan worden. De totale eindstand is geworden: Van Woudenberg (64 punten), Te Lintelo (53), Jansen (49), Smitskamp (49), Rit ter (49), De Niet (49), Stam (47), vd.d. Born (47), Kloet (47), Hennink (47), V.d. Starre (45), Van Oort (44), Muit (44), Singeling (42), Wiersma (41), Schoonen(41), Van Niekerke (41), Boersma (41), V.d. Gaag (41), Alblas (37), Stouten (37), Claassen (36), Smit (35), V.d. Hoek (34), H.E.van Offeren (34), Noordam (33), Torenbeek (33), Jutte (32), Van Kleef (32), D.J. van Of feren (31), Scheeper (31), V.d. Wou den (31), Dijkstra (31), Prins (31), De Pater (29), Willemen (29), V.d. Berg (26), Meeuwsen(18)en H. van Offeren (12). WADDINXVEEN - Nu de vakanties bijna zijn afgelopen - de scholen voor basisonderwijs beginnen komende maandag weer - is het goed om nog even te denken aan de ’’muntenactie” van de Werkgroep Anti-Apartheid Waddinxveen, zo heeft woordvoerster Marije v.d. Wouw van de gemeente Waddinxveen laten weten. De actie gaat weer vergezeld van infor matie over de gevolgen van het apart heidssysteem in zuidelijk Afrika. In het gebouw van de Stichting Openbare Bi bliotheek Waddinxveen aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan wordt vol gende maand een expositie over de problemen van de zwarte bevolking in dit werelddeel gehouden. Wie buitenlands geld over heeft kan dat via de leerlingen van elf deelne mende basisscholen bestemmen voor projecten in het vorig jaar onafhanke lijk geworden Namibië (nieuwe ge schiedenisboeken voor scholieren en salaris leerkracht boerderijschool Gras in Kalkrand) en in Zuid-Afrika (scho ling dienstbodes SADWU-vakbond). Vorig jaar bracht de eerste inzameling van overgebleven vakantiemunten 4. 000 gulden op. De bestemming van dit geld loopt via het landelijk Komitee Zuidelijk Afrika, waarmee de door de gemeente opgerichte Werkgroep Anti- Apartheid Waddinxveen banden on derhoudt. Van de elf deelnemende basisscholen zijn er vijf openbaar, vier rooms- ka tholiek en twee protestants-christelijk. ALPHEN AAN DEN RIJN - Zondag avond 18 augustus zal Esther Tims mu zikale medewerking verlenen in de. dienst van de Baptistengemeente Al-h phen aan den Rijn (waarbij ook Wad-» dinxveners zijn aangesloten) in de ’’Triomfatorkapel” aan de Vijverstraat te Alphen aan den Rijn. Deze dienst waarin ds. H.G. Koekkoek zal voor gaan begint om 18.30 uur. Veel mensen zullen Esther Tims herin neren van haar muziekspecial ’’Esther Tims in Maleisië” die een aantal maan den gelden op televisie te zien was. Zij heeft al meerdere langspeelplaten en c.d.’s uitgebracht, zowel met anderen als solistisch. Hoewel Esther voornamelijk in Neder land optreedt, maakte zij toch ook tournees door België, Duitsland, Zwit serland, Engeland, Schotland. Esther Tims werd geboren in Soeraba- ja. Ze verhuisde met haar familie naar Nederland toen ze 9 was. Ze deed al vroeg aan muziek en op haar 14e deed ze mee aan de grote finale van Natio nale Talentenjacht van Muziek Ex press in het Circustheater in Schevenin- gen. Het liedje ”How can you refuse Him now?” van Hank Williams sr. heeft haar leven ingrijpend veranderd. Vanaf toen zong ze uitsluitend nog Go- spellliederen. Esther besloot toen haar talenten te gebruiken ter ere van God. Na haar medewerking aan het muziek- project ”In verwondering” kwam haar CD ’’Zomer in oktober” op de markt. Ook zondagavond zal zij in de Baptis tengemeente Alphen aan den Rijn een aantal van haar liederen ten gehore brengen. De enthousiaste en ondernemende Leendert Kooij is al jarenlang ge trouwd met het Waddinxveense meisje van toen: Riet Bron van de Piasweg. In 1958 ontmoette de dochter van Willem Bron en Anna van Elswij k (die nu aan het Jan van Bijnenpad woont) de in Ca nada zo bekend geworden dirigent op de boot. Riet ging voor een half jaar op familiebezoek naar het land overzee en Leendert (afkomstig uit Zwijndrecht) scheepte zich in om muziek te gaan stu deren in Toronto. Riet Bron was 33 jaar geleden 19 jaar. De boot voer van Rotterdam naar Montreal. Aan boord bevonden zich ook haar oom en tante en hun dochter. Reeds in de bus van het station naar de boot had Leendert Kooij de Waddinx veense ontdekt. Op de tweede dag aan boord, toen het schip al in volle zee was, ontmoetten zij elkaar. Sindsdien zijn ze niet meer bij elkaar vandaan ge weest. De Waddinxveense en de Zwijndrech ter trouwden in Toronto, nadat eerst nog het verblijf in Canada tot een jaar was verlengd. Nu bestaat het gezin van Leendert en Riet Kooij-Bron uit negen kinderen: drie meisjes en zes jongens, welke allemaal zingen en verschillende instrumenten bespelen. Ook moeder zingt mee. De meisjes vormen het trio The Kooij Sisters en treden vaak met het koor van hun vader op. Leendert Kooij maakte in Toronto op succesvolle wijze zijn conservatorium- studie af, waarna hij tezamen met zijn vrouw - nu 30 jaar geleden - het Ontario Christian Musci Assembly oprichtte. Deze twee koren hebben samen 130 le den. Voorts beschikt men over een ko perkwintet. Wie het Canadees groot emigranten koor zou willen zien en horen kan in de buurt van Waddinxveen terecht op za terdagavond 24 augustus in de Imma- nulkerk in Maassluis (organist Sander van Marion), op zondagmorgen 25 au gustus om tien uur in de Bethelkerk in Scheveningen (organist Sander van Marion), op zondagavond 25 augustus om zeven uur in de Evangelisch-Lu therse Kerk in Den Haag en op zater dagavond 31 augustus in de Grote Kerk in Vianen (organist André Knevel). WADDINXVEEN/BOSKOOP - De duikploeg van de Waddinxveense vrijwillige brandweer heeft zaterdag in het begin van de avond uit de Gouwe bij Boskoop het ontzielde lichaam van de 45-jarige Boskoper P. J. Eijs van de Otweg gehaald. De man zat met zijn zoon Perry in een door een 34-jarige plaatsgenoot bestuurde speedboat, sloeg bij het stuntyaren aan de oostkant van het water overboord en werd door de stuurloos ge raakte boot overvaren. Hij was op slag dood. klaring afleggen wanneer hij daartoe in staat is. Onduidelijk is of hij strafrech telijk vervolgd zal worden. Politiewoordvoerders in Waddinxveen en Boskoop wezen er dezer dagen op dat zo’n ernstig ongeluk als zaterdag avond zich op de Gouwe tot in lengte van jaren niet heeft voorgedaan. De Waddinxveense adjudant C.J. Barelds was in het weekeinde snel op de plaats des onheils aanwezig Diverse instanties in ons land spannen zich met de politie in om de recreatie- vaart op de Nederlandse rivieren en meren veiliger te maken. Het ministe rie van Verkeer en Waterstaat komt in april 1992 met een vaarbewijs, dat ook bestuurders van speedboten moeten hebben. Op het water moeten de be stuurders 18 jaar of ouder zijn, terwijl met een speedboot niet harder dan 20 kilometer per uur gevaren mag wor den. Diverse gemeentebesturen in ons land beraden zich over maatregelen om te komen tot snelheidsbeperkingen voor boten. zijn Waddinxveense vrouw Riet Kooij-Bron, gefotografeerd tijdens de pauze van het vijfde Christian Festival Concert in de befaamde Roy Thom son Hall in Downsview, Toronto, waar jaarlijks 3.000 mensen muzikaal Het door de Canadese Zwijndrechter Leendert Kooij geleide groot emi grantenkoor Ontario Christian Music Assembly, dat 130 leden telt en dat dit jaar 30 jaar bestaat. Ze maken voor de derde maal de komende weken een Holland Tour langs zes Nederlandse gemeenten voor zeven concerten. Uit Downsview, Toronto, kwam maandag deze brief bij het Weekblad voor Waddinxveen binnen. Dit zijn de in 1958 naar Canada geëmigreerde dirigent Leendert Kooij en Leendert Kooij A.R.C. T. Associate of the Royal Conservatory of Toronto 90 Topcliff. Downsview, Toronto Canada MSN 1L8 Weekblad voor Waddinxveen llSofd redacteur De rieer BJ .Woudenberg ftubfyen 144 VflJuinxveen(Z.H. 'IMH.LAND komen genieten van meestal ook solisten uit Nederland, zoals Klaas Jan Mulder, André Knevel, Sander van Marion, Ellen van Haren en Etty van der Mei. (Foto: Leendert Kooij).

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 15