dan Berdien Onjuist peil grondwater Opening van nieuwe Dansschool W’veen Regionale herdenking van oorlog met Japan Judith beter Enkele kale plekken Mening Jan Koorengevel: Mozart- Minister concert Lans Deo opent Plantarium Keramiek- demonstratie Oud-W’veense predikant overleden Eerlozen Benauwend Herdenking worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. i i Kerk- WADDINXVEEN - Via de RTW-radio is komende vrijdagavond Wad- dinxveehs dwarsfluitiste Judith Glasbeek, die nu in Amsterdam woont, te horen. Volgens de Waddinxvener Jan Koorengevel is haar spel beter dan dat van de bekende fluitiste Berdien Stenberg. WADDINXVEEN - David Simon, directeur van de Stichting Holland Dance Promotion en secretaris van de Nederlandse Vereniging van Dans- leraren, verricht komende zaterdagmiddag 17 augustus om twee uur de officiële opening van de ’’Dansschool Waddinxveen” (voorheen José Bruens) aan de Staringlaan. ’s Avonds is er vanaf acht uur een openingsin- stuif, die voor iedereen gratis toegankelijk is. WADDINXVEEN/GOUDA - In het regionaal opgezette en gefinan- cieerde Zuidhollands Verzetsmuseum in Gouda wordt zaterdag 17 augus tus de oorlog met Japan herdacht, die in 1941 begon. Vooral de slachtof fers van de Japanse terreur in de kampen en de vaak afschuwelijke herin neringen van de overlevenden zullen hierbij centraal staan. In het kader van de herdenking is ook een tentoonstelling van tekeningen, beelden en gedichten in het museum aan de Turfmarkt in Gouda. ANNIE LANGEBERG, straat 29. ING. FENNY DE RUITER, Kerkweg West 48. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Bij FOCWA X Garantiebedrijf A9RFFK Noordkade 24 tyVnMgppjf Telefoon (01828)12588 Waddinxveen 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 augustus 1991 Pagina 17 i De Dansschool Waddinxveen (tel. 01828 - 16000) geeft les in quick- step, Engelse wals, tango, slow foxtrot en Weense wals. Ook voor de Latijnsame- rikaanse dansen (cha-cha, rumba, sam- bla, paso doble, jive) en voor de mode dansen (mambo, lambada, sega) kan men aan de Staringlaan terecht. De ruime zwevende parketvloer van bijna 200 vierkante meter is vriendelijk voor de gewrichten en pezen van de danslustigen. Na het dansen kan er in de bar ”De Pink Panter” - die is ver scholen achter een wand van planten - t i klachten over gedradingen van ambte naren of organen van de rijksoverheid en de politie. Zowel waterschap als ge meente maken geen deel uit van de rijks overheid. Er komt op 22 oktober 1990 een gesprek tussen vier gemeentelijke vertegenwoor digers (inclusief wethouder J. Neele (PCW) en Openbare Werken-adjunct- directeuring. W.J. Dekkers), deGront- mij Zuid-Holland NV en drie bewoon sters van de Kerkweg-West en de Kerk straat. De drie protesterende Waddinxveense vrouwen overhandigen tegelijkertijd een lijst met 25 handtekeningen van buurt bewoners "om ten spoedigste structurele maatregelen te treffen om het grondwa terpeil in onze buurt op het vereiste ni veau te krijgen en te houden". In dat gesprek worden een aantal toe zeggingen gedaan, onderzoeken aange- kondigd en maatregelen in het vooruit zicht gesteld. In de eerder genoemde brief van 27 februari 1991 aan B. en W. en met een afschrift voor Meer en Woude stelt Fenny de Ruiter dat hiervan vier maanden later) nog maar weinig is terecht gekomen. Op het verzoek om een reactie op korte termijn komt pas op 4 april 1991 antwoord van het college van B. en W. Het is nu 14 augustus 1991 De Waddinxveense Swinging World- dansschool, ondergebracht in de voor malige kantine van de fabriek van elec- tronische orgels Eminent BV, heeft in het echtpaar Ruud en Chiena van dér Helm een nieuwe eigenaar gevonden. Zij geven samen met hun 25- jarige dochter Cindy zeven avonden in de week van 18.00-23.15 uur dansles. Vol gens hen is dansen een feest van dan sen, leven en lachen. Het tweetal is sinds 1 juni eigenaar van de Dansschool Waddinxveen in Wad- dinxveen-Noord. Ze geven al tien jaar dansles in gehuurde zalen in Katwijk en in Nieuw-Vennep. Ruud van der Helm is reeds negen jaar FDO (Nederlands) en acht jaar IDTA (Engels) gediplo meerd dansleraar. Met zijn vrouw en dochter wil hij van de dansschool een danscentrum van de eerste orde gaan maken. Voor Els en Ineke Teeuwen staat hun werk op zich, een toelichting geven hoeft en willen ze niet. Praten over het verleden kost hen moeite. Anders is het met Hans Scholze, die vorige week in het museum aan de Turfmarkt open hartig sprak over zijn ervaringen, in sa menhang met zijn werk. Voor Scholze, geboren in 1933 in Cepu (Java), was de internering met zijn moeder en zusje in het vrouwenkamp van Semarang een verpletterende erva ring. Als 11-jarige moest hij weg uit het kamp en ging naar een speciaal jon genskamp in Bangkong, voor het ver richten van slavenarbeid. ”Een lijdens weg”, zo vat hij het samen. Toch hoorde hij pas na de oorlog van lotge noten wat zich echt heeft afgespeeld tij dens de Japanse onderdrukking. Hij is nu in staat er enige afstand van te nemen. Het rumoer rond het staatsbe zoek van Kaifu wordt door hem gerela tiveerd. Scholze over het optreden van premier Lubbers: ”Ik heb geen hoge pet op van politici”. En over Japan ners: ”Je kunt van eerlozen niet ver wachten dat ze een ereschuld inlos sen”. Daarmee is voor hem de kous af. GOUDA - De Goudse christelijke ora- toriumvereniging Laus Deo laat dit Mozartjaar evenmin ongemerkt voor bij gaan. Daarom geeft Laus Deo op vrijdag 13 september om 20.00 uur in de St. Janskerk te Gouda een Mozart - concert met het Requiem, Missa in C (Krönungsmesse) van W.A. Mozart Krönungs Te Deum van Salieri. Als solisten werken mee Miranda van Kralingen (Sopraan), Margareth Beunders (alt), Alex Vermeulen (te nor), Lieuwe Visser (bas) en Tijn van Eijk (orgel). De begeleiding wordt verzorgd door het Randstedelijk Begeleidingsorkest. Het concert staat onder leiding van Ed win Wolf. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de koster van de St. Janskerk, de VVV te Gouda, Angelina Platenshop (Lekkenburg 69), boekhandel Mit (Korte Tiendeweg 19) in Gouda en ’s avonds aan de kerk. De toegangsprijs is 20,-, voor 65+ 15,- en voor jongeren beneden de 18 jaar 10,-. Naschrift redactie: Bij dit ingezonden stuk voor onze rubriek "Lezers Schrij ven". overlegden de Waddinxveense schrijfsters ing. Fenny de Ruiter en An nie Langeberg ook een niet in hun brief gepubliceerd dossier. Voor wie graag kennis neemt op welke wijze instanties en overheden zoals omgaan met de post van burgers geeft dit dossier daarvan weer een weinig opwekkend beeld. In Waddinxveen bestaat de regel om briefschrijvers tenminste binnen 30 da gen een ontvangstbevestiging en enig zicht op een antwoord te sturen. Dat blijkt heel vaak niet te lukken, zo consta teerde WD-gemeenteraadslid J. van den Berg laatst opnieuw tijdens de rond vraag van de raadsvergadering in een andere kwestie. Het blijkt echter ook uit de reacties (of vooral het ontbreken daarvan) op de brieven van de Waddinxveense dames, die al jarenlang in de weer zijn om het grondwaterpeil in hun buurt op het juiste niveau te krijgen en daarbij van het kastje (waterschap Meer en Woude) naar de muur (gemeente Waddinxveen) worden gestuurd. We laten de jarenlange periode van mondelinge gesprekken, brieven en tele foontjes (met de bijbehorende telefoon- notities) tot 1990 maar voor wat ze zijn als we ons beperken tot het kennis ne men van een aantal schriftelijke stukken van 1990 en 1991 in het dossier. Op 15 augustus 1990 stuurt Fenny de Ruiter maar eens een brief aan het col lege van B. en W. van Waddinxveen, omdat een telefoontje met een ambte naar in het gemeentehuis na een maandje wachten niet wordt beant woord. Voor de ontvangstbevestiging van de brief tekent gemeentebode J. K. Meijer op 17 augustus 1990. Op de brief, waarin de gemeente aan sprakelijk wordt gesteld voor de schade, die als gevolg van het lage grondwater peil aan een aantal woningen zou zijn ontstaan, wordt pas op 10 oktober 1990 door de gemeente gereageerd nadat de gemeentelijk sociaal raadsvrouw drs. C. de Bakker daarnaar een onderzoek had ingesteld. A Die reactie wordt gegeven in een brief* over een andere kwestie (aankoop, huur of het gebruik maken van een perceeltje gemeente- eigendom achter een woning) door Openbare Werken-directeur ing. S.. van Houten. Hij schrijft (bijna acht weken later): “”Op korte termijn vindt overleg plaats met het waterschap Meer en Woude. Op grond van dit overleg zal een verdere standpuntbepaling door de gemeente plaatsvinden waarover u zo spoedig mogelijk in kennis zal worden gesteld”. Het duurt nog tot 4 april 1991 (bijna zes maanden later) alvorens het college van B. en W. in een brief verstuurd op 8 april 1991terugkomt - na een schrifte lijke herinnering van de dames aan B. en W. op 27 februari 1991 - op het door ing. Van Houten ondertekende schrij ven van 10 oktober 1991 Onderzoek in november 1990 heeft vol gens het college aangetoond dat de doorstroming van het water in het le- kriool (tracé Ringvaart bij benzinesta tion Boonstoppel tot de Dorpstraat) prima functioneert (geen belemmerin gen, vervuiling of verzakkingen, wel in filtratie van water naar de naastliggende grondlagen) en dat het ook nog eens goed door de gemeente wordt onder houden. Dit alles betekent volgens B. en W.in hun brief dat het waterschap Meer en Woude als eerstverantwoordelijke spoe dig maatregelen moet treffen om het vol gens de Keur vastgestelde waterpeil van 2,38 minus N.A.P. nauwkeuriger te handhaven. Op 26 september 1990 krijgt ook het wa terschap Meer en Woude in Zoetermeer van Fenny de Ruiter een brief over de grondwaterstand in de omgeving van de Kerkweg-West. Het antwoord laat tot 2 november 1990 (vijf weken) op zich wachten. Het schap beweert daarin vrolijk dat de wettelijke eindverantwoordelijkheid voor de grondwaterstand eigenlijk bij niemand berust. Het schap heeft echter wel een zorgplicht voor het peil van de waterstand in de watergangen, terwijl de gemeente verantwoordelijk is voor de onderhoudstoestand van onder meer een (volgens het waterschap) onwillig gebleken lekriool. Inmiddels leveren twee (telefoon)ge- sprekken en contacten met de gemeente lijk sociaal raadsvrouw namen op van te raadplegen gemeenteambtenaren en de mededeling dat voor het aan de orde stellen van deze kwestie van het spreek recht gebruik gemaakt zou kunnen wor den tijdens de gemeenteraadsvergade ring van 24 oktober 1990 of van 21 no vember 1990. De ambtenaren worden zonder merkbaar resultaat gebeld en van het spreekrecht wordt af gezien. Op 1 oktober 1990 wordt door de Wad dinxveense dames ook de Nationale Ombudsman mr.drs. M. Oosting in Den Haag geschreven. Op 10 oktober 1990 (negen dagen later) krijgen zij van hem het schriftelijke antwoord dat hij niets kan doen, omdat hij alleen gerech tigd is een onderzoek in te stellen naar WADDINXVEEN/BOSKOOP - Mi nister drs. P. Bukman van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij opent don derdagavond 22 augustus in Boskoop de 9e editie van de vaktentoonstelling Plantarium ::91, die is ondergebracht in een speciaal daarvoor ingericht ten toonstellingscomplex aan de Hooge- veenseweg. Deze vakbeurs voorde boomkwekerij, die moet uitgroeien tot een jaarlijks Europees boomkwekerij-centrum, duurt tot en met zondag 25 augustus en kent een recordaantal van 180 exposan ten. De buitenlandse deelnemers ko men uit België, Engeland, Schotland, Duitsland, Frankrijk, Denemarken en Italië. Donderdag 22 en vrijdag 23 augustus zijn bij Plantarium ’91 speciaal bedoeld voor de vakbezoekers. Op vrijdag 23 augustus is er ook een internationale workshop over de milieuwetgeving en de boomkwekerij. Plantarium ’91 staat op zaterdag 24 en zondag 25 augustus open voor het publiek. Na de oorlog kwam Scholze in Neder land aan, bezocht er de Academie voor Kunst en Industrie in Enschede en werd binnenhuisarchitect. Dat vak werd hem op den duur te benauwend, aan regels en wetten gebonden. In de kunst kon hij zich beter uiten. ’’Daar mee kan ik de poort uit, iedere keer weer”. Op 40-jarige leeftijd had hij genoeg verdiend om het een jaar alleen in de kunst te proberen. Dat lukte aardig en sindsdien is het zijn beroep. ”Ik wilde alleen verder, die samenwerking met anderen werd me te benauwend. De stap werd me ingegeven door gesprek ken met anderen waarna ik besloot: ik ben een vrij mens en laat me niet weer WADDINXVEEN - De gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrij ven doet er deze zomer alles aan om de voetbalvelden voor de op 6 en 7 sep tember beginnende competitie weer in prima conditie te brengen. Zo wordt er in deze droge tijd volop water gespo ten. Voorlopig vertoont het hoofdveld van WSE-voetbal in de Vondelwijk nog enkele kale, zwakke plekken. Dit veld bij de kantine De Lansbrekers is tot eind deze maand (Axis WSE’91- tournooi) nog onbespeelbaar. De Waddinxveense voetbalclubs zijn intussen volop in training gegaan en spelen oefenwestrijden. De WSE-se- lectie van de Bodegraver Ad van den Herik ging tegen het Alphense ARC met 5-0 onderuit en houdt zich daarom maar vast aan de wijsheid: ”Een slechte generale betekent een goede uitvoering”. Te meer daar de tweede oefenwed strijd ook al werd verloren. In Zwam- merdam verloor WSE met 4-3 van het naar de Goudse KNVB- afdeling gede gradeerde zaterdagelftal van Floreant. Dennis Jager scoorde tweemaal en Willy Beelen eenmaal. De vooralsnog niet sterker ogende WSE-selectie kent een aantal nieuwe namen. Meest opvallende nieuwkomer is Bert van der Kaa. De ex-doelman van DONK zal proberen Richard Scheurwater uit de basis te spelen. Ed win Borsboom en Martij n van der Wal maakten de overstap van de jeugd naar de A-selectie. Ron Scheurwater gaat ook weer proberen een plaatsje in WSE 1 te bemachtigen. Tegenover de nieuwe aanwinsten staan het vertrek van Marcel van Dijk (Al phense Boys), Theo de Heer (afge zwaaid), Robert Kerkhoff, Robert de Zeeuw (studie) en Willem den Besten (trainer bij Floreant). WSE doet het komend weekeinde mee aan een twee daags tournooi in Velp. Be Fair is de eerste oefenwedstrijd te gen tweedeklasser Capelle begonnen met 0-1 verlies. De Waddinxveners speelden voor het eerst met de nieuwe lingen Branco Driessen (Lenig en Snel) en Joop in ’t Veen (Soccer Boys)In het weekeinde speelde WSE tegen het la ger geklasseerde Ouderwaterse Unio. De Waddinxveners slaagden er niet in hun overmacht in winst om te zetten en moesten genoegen nemen met een 0-0 gelijk spel. Voor de herdenking op 17 augustus zijn enkele honderden mensen uit de regio uitgenodigd. De verwachting is dat ve len hieraan gehoor zullen geven. Ze senveertig jaar de beëindiging van de oorlog zijn de herinneringen levendi ger dan ooit. De recente gebeurtenis sen tijdens het bezoek van de Japanse premier Kaifu aan ons land spraken duidelijke taal. Evenzo wordt verwacht dat de exposi tie, die duurt tot 15 oktober, veel be zoekers zal trekken. Verantwoordelijk hiervoor zijn de drie exposanten Hans Scholze (tekeningen), Els Teeuwen (beelden) en Ineke Teeuwen (Gedich ten). Alle drie hebben ze als kind de Ja panse interneringskampen overleefd en ondervinden nog steeds de hierdoor opgelopen geestelijke schade. Els en Ineke Teeuwen zijn zussen, die hun moeder in het kamp verloren, na de oorlog emigreerden naar Nederland om daar een gezin stichtten. Min of meer therapeutisch verwerken zij hun ervaringen in de kunst. Vooral de gips- beelden van Els zijn aangrijpend en hebben een enorme zeggingskracht. Zij exposeert regelmatig en er bestaat ook internationale belangstelling voor haar werk. De tentoonstelling is een mengeling van beelden en gedichten. De herdenkingsbijeenkomst op 17 au gustus begint om 10.30 uur met de ont vangst van genodigden. Na een woord van welkom leest C. van Heekeren voor uit eigen werk. Hij schreef veel boeken over Nederlands-Indië. Aan sluitend leest Barbare de Reus- Kamma enkele gedichten uit de bundel van Ineke Teeuwen. Om 11.45 uur wordt een minuut stilte in acht geno men. Het programma vervolgt dan met een inleiding door Peter Gongrijp, journa list en kunstcriticus. Daarna wordt om 12.00 uur de tentoonstelling geopend door C. van Heekeren en volgt een slotwoord door bestuursvoorzitter H. Pasman. Door middel van deze brief willen we de aandacht vestigen op een probleem waar onze buurt, Kerkweg-West en Kerkstraat, al 6 jaar mee bezig is. In die 6 jaar zijn we van het kastje naar de muur gestuurd. Wat is het geval: Het grondwaterpeil in onze buurt is consequent te laag. Zo laag zelfs dat er schade is ontstaan aan sommige huizen en tuinen. Immers, door het lage peil verzakt de grond en daarmee de hui zen. Een aantal is namelijk niet onderheid. Ook de huizen die onderheid zijn met houten palen hebben problemen, om dat de bovenkant van de palen boven het grondwaterpeil uitsteekt en (kun- nen),gaan rotten. Oorzaak van het probleem ligt in het verleden. Vele tientallen jaren geleden liep er een sloot door de Kerkweg. Deze is gedempt en daarvoor in de plaats heeft men een riool aangelegd waaruit water moet lekken (een le kriool). Zo moet het grondwaterpeil op niveau blijven. Het water voor het lekriool komt uit de Petteplas. Deze krijgt zijn water weer uit de Gouwe, ook via een lekriool en de ringvaart. Helaas, het water in de Petteplas staat altijd lager dan het officieel moet zijn. Daardoor is er ook te weinig water in het lekriool en in de sloten rond de oude begraafplaats en de Kerkstraat. Dit heeft weer gevolgen voor het grondwaterpeil. We weten dat het wa- terniveau te laag is omdat we regelma tig kijken op de peilschaal die in de sloot bij het kerkhof is aangebracht. Zes jaar geleden is hierover de eerste brief naar de gemeente gegaan. Daarna zijn we regelmatig gaan bellen. Dit heeft ons wel mooie beloftes opgele verd, maar geen enkel resultaat. De ge meente stuurde ons naar het water schap Meer en Woude Ook van het waterschap hebben we al veel verhalen mogen vernemen, maar helaas, weer geen resultaat. Overigens verwees het waterschap ons weer naar de gemeente. Dit ’’spelletje” is zo een aantal jaren doorgegaan. Intussen werd het pro bleem voor een gedeelte van de buurt alleen nog maar groter doordat de ge meente in de sloot een damwand plaat ste. Vorig jaar september waren we ten einde raad, ook omdat de schade aan sommige panden erger werd. Onze brieven naar de gemeente niet werden beantwoordt. Na 5 jaar in een kringetje lopen zijn we naar de sociale raads vrouw gegaan. Zij heeft de briefwisse ling onderzocht en ons enkele prakti sche tips gegeven. In oktober 1990 hebben we handteke ningen verzameld in onze buurt. Het ging om niet minder dan 25 panden, zo wel woonhuizen als winkels. Deze handtekeningen hebben we aan de ver antwoordelijke wethouder aangebo den tijdens een gesprek. Hij werd in dit gesprek geassisteerd door 2 ambtena- ren en een medewerker van de Grond- mij. Tijdens het gesprek werd toegegeven dat er problemen waren met het water peil en het lekriool. Het laatste was o.a. verstopt bij de Petteplas. Alles zou worden onderzocht en binnen enkele weken worden verholpen. We zouden een verslag ontvangen van het onder zoek. Maanden hebben we op de onderzoek resultaten gewacht. In februari dus weer maar een brief naar de verant woordelijke wethouder geschreven. Wanneer zouden we het verslag krij gen? Het lekriool was immers gecon troleerd? Waarom stond het waterpeil dan nog steeds te laag? Ook als het heel veel had geregend? Het laatste en enige nieuws na deze brief is een brief van de burgemeester die we in april ontvingen. ”Het lekriool was en is prima in orde en voor het wa terpeil moet U bij het waterschap zijn”. We zijn nu, na 6 jaar, nog even ver als toen we begonnen. We worden nog steeds heen en weer gestuurd maar er gebeurd niets. We weten niet meer wat we nu nog kunnen doen. Ook de Natio nale Ombudsman die we hierover heb ben benanderd kan niets voor ons doen. Hij kan noch het waterschap, noch de gemeente aanpakken daar het geen rijksoverheid is. Het enige wat ons nog rest is een rechts zaak. We zien daar nogal tegenop. We hadden gedacht en gehoopt in goed overleg tot een oplossing te kunnen ko men. We worden echter als een stel on mondige kinderen behandeld. We willen iedereen die soortgelijke problemen heeft vragen contact met ons op te nemen. Misschien dat we ge zamenlijk hier uit kunnen komen. We zijn namens de mensen van 25 panden bezig geweest en dat bleek nog te wei nig. nog wat worden nagekletst en gedron ken. Per persoon bedraagt het lesgeld voor de gehele cursus 250,-, inclusief aan betaling bij inschrijving van 40,-. Jon geren tot en met 18 jaar - een belang rijke nieuwe doelgroep - betalen op een jeugdclub 200,- per persoon inclusief een aanbetaling van 40,- bij inschrij ving. De cursus duurt 28 lessen van één uur en een kwartier pauze. De lessen starten vanaf zondag 15 september. Nieuw in Waddinxveen is dat de Dans school Waddinxveen van plan is ook activiteiten voor mensen met een geestelijke en lichamelijke handicap en voor rolstoeldansers te willen gaan houden. Ruud en Chiena van der Helm hebben hun gasten gevraagd - als ze wat zouden willen geven - geld te mogen ontvangen voor de aanschaf van een ei gen rolstoel. GOUDA/WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunstenaressen Gees Goetheer en Ingrid van Haren expose- ren/demonstreren donderdag 15 augus tus van 10.00-13.00 uur gebruikskera- miek in Het Drieluik aan de Cappener- steeg in Gouda. Deze activiteit wordt in het Goudse winkeltje gehouden in het kader van de keramiek-expositie van deze zomer. gevangen zetten”. Scholze heeft duidelijke moeite met de vraag in hoeverre zijn kampervaringen van invloed zijn op zijn werk. ”Dat kan ik onmogelijk aangeven, die invloed is er natuurlijk wel. Ik geef ook geen in terpretaties van mijn tekeningen, geef ze ook geen titels. De sterkste emoties in mijn werk zijn vervreemding, verras sing en verstarring. Tekenen is voor mij niet therapeutisch. Ik werk met onzettend veel plezier maar wel dwangmatig. Iedere dag ga ik zitten en werk in een bepaald ritme. Ik moet iedere dag weer die poort uit, maar ik ben niet iemand die zit te mij meren over het verleden. Dat is er na tuurlijk wel, maar bij mij overheerst de zorg voor morgen. Met vragen over het verleden heb ik geen moeite. Het is de consequentie dat ik zo ijdel ben om te exposeren. Communiceren doe je niet alleen met beelden en kleuren, ik wil er best ook over praten. Maar ik kan me voorstel len dat anderen beelden en gedichten exposeren en zelf liever op de achter grond willen blijven”. sterdam wonende Judith Glasbeek zal via de zender van RTW tot circa 10 km in de omtrek van Waddinxveen (mono) te horen zijn op 105,8 MHz. Wie over een Waddinxveense kabelaansluiting beschikt, kan van Judith’s keuze in ste reo meegenieten op 87,9 MHz. Voor de echte liefhebbers valt nog te vermelden dat een optreden van Judith Glasbeek is gepland in een vrij toegan kelijk lunchconcert in de Uitlegzaal van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen te Zoetermeer op vrij dag 10 januari 1992 van 12.30 tot 13.10 uur. WADDINXVEEN/EDE - In zijn woonplaats Ede is vorige week woens dag de oud-Waddinxveense predikant van de Centrale Hervormde Gemeente ds. J. van den Heuvel overleden. Hij is 77 jaar geworden. Ds. Jan van den Heuvel was tot aan zijn emeritaat verbonden met de Hervormd Waddinxveen. Daarvoor stond hij in Poortvliet, Gameren, Schoonhoven en Ede, naar welke plaats hij terugkeerde om er aan de Van Irhovenlaan te gaan wonen. De oud-Waddinxveense predikant is maandagmiddag na een dienst van Woord en Gebed in de Oude Kerk in Ede begraven in besloten kring op de Algemene Begraafplaats in deze Gel derse gemeente. NEDERLANDSE VERENIGING VAN ondern:mers <n het -g CARROSSERiEBEDRiJ» LEZERS schrijven Het nieuwste klassieke radiopro gramma van de RTW, ”Da Capo”, dat elke vrijdagavond van 22 tot 24 uur te beluisteren is, loopt nu al langer dan 20 weken. De presentatoren Han van Meurs en Jan Koorengevel nodigen beurtelings een gast uit in de studio aan de Staringlaan, die dan zijn of haar mooiste klassieke platen of CD’s laat horen. Omdat dit programma meestal direct, dus ’’live” uitgezonden wordt, is het niet mogelijk om de programmakeuze van te voren bekend te maken, dat blijft het verrassende aspect. De gaste van vrijdag 16 augustus is de eminente Waddinxveense fluitiste Ju dith Glasbeek, die onder andere als le rares dwarsfluit verbonden is aan de muziekafdeling van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming ’’Kreater” (Kerkstraat). Haar keuze is uiteraard nog niet be kend, maar wie haar kent, zal met be langstelling naar deze uitzending uit zien, temeer, omdat zij beloofd heeft haar fluit mee naar de studio te nemen! De bijzonder warme klank van dit in strument wordt - naast het meester schap van de fluitiste - veroorzaaakt, doordat het gedeelte dat de klankkleur vormt, uit goud vervaardigd is. Dit is, evenals bij de beroemde fluitist Jean- Paul Rampal, duidelijk aan de klank te horen. Naar de mening van de presentator van dit programma, Jan Koorengevel, overtreft het spel van Judith Glasbeek dat vand e bekende fluitiste Berdien Stenberg. De platenkeuze van de thans in Am- Wijlen ds. J. van den Heuvel en zijn echtgenote H.J.L. van den Heuvel- Kuylman toen hij wegens emeritaat afscheid nam van de Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen. (Foto: Archief). Terreinmeester Dirk de Leeuw van de voetbalvereniging Waddinxveen is veranwoordelijk voor de kwaliteit van de voetbalvelden in het sportpark "de Sniep”. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer).

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 17