Vragen over expositie Een blijvend duo r Theo den Boon in raadzaal De Gouwe- Opleidingen KBK in Het Voorwaarts Vergaderen Gebruikers- raad Gouwe- bos bijeen CURSUS RIAGG Nog geen vrouwen bij brandweer WADDINXVEEN - Het is inmid dels wel bij iedereen bekend dat de vrijwillige brandweer van Wad dinxveen op zoek is naar vrouwe lijke spuitgasten. Dat wil tot nu toe maar niet lukken. Aanlijn gebod honden in Gouwebos Plantarium bij de RTW zwemmers actief op langebaan Raad van State over voetpad Vrouwenraad zoekt dames- secretariaat Platform Gehandicapten zoekt voorzitter Steigertje Kleikade mét vergunning Antilope in Woerden repeteert in Kreater Trefpunt bij de Kamer Aankoop mummie Verzoeken V WADDINXVEEN - De door de eerder dit jaar 50 jaar geworden Wad- dinxveense kunstenaar Theo den Boon in de raadzaal van het gemeente huis te houden overzichtstentoonstelling heeft binnen de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur de tongen los gemaakt. Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 augustus 1991 Veldwijks baliemedewerkster Jolanda Goudriaan en magazijnme- de werker Marco Blanken trouwden vorige week in Boskoop. ster van het grafisch bedrijf Veldwijk BV aan de Oranjelaan in Waddinxveen en Marco Blanken is werkzaam als ma gazijnmedewerker. Ze zijn gaan wo nen aan de Wilhelminalaan in Bos koop. Hun huwelijksfeest en tot in de kleine uurtjes durende receptie werden gehouden in het Boskoopse hotel-res- taurant Neuf.^ Hans den Boer liet ook in Madestein de masterkilometer schieten en begon op gewekt aan de eerste drie km school- slag-wedstrijd van zijn leven, nadat hij twee weken geleden in Enkhuizen al goede ervaringen had opgedaan op de twee km. De wedstrijdleiding had eerst nog geïn formeerd of de startnummers wel juist waren, want Nic en Hans zouden dan 53 en 60 jaar zijn en die leeftijden ko men nooit voor bij de twee en drie km vrije slag en schoolslag. De geboortejaren bleken juist te zijn en radio West was er toen als de kippen bij om Hans na zijn geslaagde drie km - in iéts meer dan een uur en een kwar tier na de 23-jarige winnaar Antoine van Weerden uit Leiden - naar de mi crofoon te halen, waarvoor Hans be duusd en bibberend zijn wedervaren vertelde. WADDINXVEEN - Het in de hal van het gemeentehuis staande mummie- kunstwerk, dat er in bruikleen was neergezet nadat tijdens een hoorzitting over het nieuwe winkelcentrum het daar staande kunstwerk in gruzelemen ten ging, kan wat dé gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur be treft worden aangekocht. Overigens moet het college van B. en W. wel over wegen het beeld een geschiktere plaats te geven. WADD1NXVEEN/GOUDA - De Re gionale Instelling voor Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg (RIAGG) aan de Ronsseweg in Gouda (tel. 01820 - 16422) geeft dit najaar weer de cursus ’’Omgaan met kinderen bij echtscheiding”. Hieraan zijn geen kosten verbonden. De start is op dinsdagavond 24 decem ber om kwart voor acht. De andere dinsdagavonden zijn 1, 8, 22 oktober, 5, 19 november en 3 en 17 december, telkens van 19.45-22.00 uur. De cursus - in acht bijeenkomsten met ongeveer tien ouders in groepsvorm - wordt begeleid door een psycholoog en een pedagagoog van het RIAGG. Als ouders gaan scheiden is dat namelijk ook voor de kinderen een ingrijpend gebeuren met allerlei emotionele en praktische problemen, zodat veel gere geld en bepraat moet worden. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In het gemeentehuis van Boskoop gaven vorige week woensdagmiddag Jolanda Goudriaan (22) en Marco Blanken (24) elkaar het ’’jawoord”. Daarmee werd het Boskoopse tweetal een blijvend duo, dat elkaar vijf geleden tijdens een motorritje voor het eerst leerde ken nen. Jolanda^ Blanken-Goudriaan is sinds september 1986 baliemedewerk- Brandweercommandant P. Baan en zijn mannen zijn wel eens in con tact geweest met een Waddinx- veense die brandweervrouw wilde worden, maar het korps meent dat er beter twee vrouwen tegelijk lid kunnen worden, want dan hebben ze ook wat aan elkaar. Vooralsnog heeft de vrijwillige brandweer de moed nog niet opge geven. Het college van Burgemees ter en Wethouders, de gemeente raad en de brandweerlieden zelf gaan enthousiast door ook vrou wen te interesseren voor de lokale brandweerorganisatie Om een beetje te laten zien dat vrouwen passen bij de vrijwillige brandweer van Waddinxveen maakten wij deze foto. Irritatie is ontstaan over de manier waarop een en ander is ’’geregeld”. In de commissie liet wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) weten dat Theo den Boon van de Dorpstraat met de nu op vakantie zijnde burgemeester C.M. van der Linden een gesprek had gehad om naar aaleiding van de 50e verjaardag van de kunstenaar een ex positie te houden tussen 3 november en eind december in de Waddinxveense raadzaal. Daar er vanuit de werkgroep exposities van de gemeentelijke commissie afwij zende geluiden werden gehoord, onder andere naar aanleiding van de gevolgde procedure, werd besloten dat wethou der Van Soest intern het een en ander zou gaan rechtzetten. Dat is deze zo mer gebeurd. De gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur bestaat in Waddinx veen uit K.W.Th. van Soest (voorzit ter), de dames J. Radstaat en Y.C.M. Hofhuizen-Wilms en de heren P.A.A. Roza, F.W. Zwart, W.G. van Baarle en W.M. Moret. Voortaan is de RTW-radio ook elke woensdagavond tussen 19.00 en 22.00 uur te horen. Met deze zendtijduitbrei- ding wordt voldaan aan een wens van de luisteraars. Drie uur lang draait Frank Deurknop dan Nederlandstalige verzoeknum mers. Tijdens de uitzending kunnen de luisteraars bellen naar de studio (01828-10379) en in een razend tempo worden de platen opgezocht. Deze snelle service zorgde tijdens de eerste uitzending voor meer dan 30 telefoon tjes. Het programma ’’Nederlands op zijn best” is het eerste RTW-programma dat buiten het weekeinde wordt uitge zonden. De radiomakers van Waddinx veen hebben nog meer plannen voor onder ander een programma voor ou deren. Wanneer dit gestalte gaat krij gen is nog niet bekend. WADDINXVEEN - In een deze week huis-aan-huis in Waddinx veen en Boskoop verspreide veel kleurige folder meldt het recreatie schap Gouwebos dat in dit gebied van ’’honderd hectare rust en re creatie” voor honden het gehele jaar een aanlijngebod geldt. Er zijn echter vier gebieden tussen Wilgen- laantje/Noordkade en Noordeinde waar de honden los mogen lopen. De borden, die de hondenbezitters op het in de afgelopen jaren veelbe sproken aanlijngebod wijzen, moe ten nog bij de diverse toegangen voor voetgangers en fietsers wor den geplaatst. Dat geldt ook voor het aanwijzen van de plaatsen waar de honden vrij mogen lopen. De WADDINXVEEN - Komende zater dag 24 augustus zal de RTW-radio tus sen drie en vijf uur aandacht besteden aan de Boskoopse beurs Plantarium ’91 in het programma RTW-Aktueel. Ook wordt in dit programma door de heer Muilwijk, voorzitter van de Boskoopse Oranjevereniging, de stand van zaken weergegeven over het Bloemencorso van zaterdag 7 september. WADDINXVEEN - In Goes was za terdag Gouwe-zwemmer Jan Willem van der Hoek uit Boskoop weer van de partijNa een vermoeiende reis uit Ita lië, waar hij wel aan surfen maar niet aan zwemmen was toegekomen, wist hij in het zoute water bij Goes deson danks met miniem verschil beslag te leggen op de tweede plaats van de 2.000 m vrije slag in 24 min 16.3 sec. Zondag was hij te vinden in het recrea tiegebied Madestein in Den Haag, waar zijn trainingsonderbreking meer naar voren kwam. In een zwaar bezet veld werd hij op de drie km vrije slag achtste in de toch knappe tijd van 36 min 34.9. Gouwe-master Nic Geers heeft zater dag in het Eindhovense kanaal zijn eer ste positie in het 1.000 m vrije slag mas ter klassement aangescherpt met een formidabele 13 min 30.7. Hans den Boer liet het daar afweten. Hij bereidde zich voor op zijn debuut op de 3.000 m schoolslag zondag in Ma destein. Nic zwom hier eerst nog een masterkilometer in 14 min 16.4, waarna ook hij zich weer eens op het ’’grote werk” stortte. Hij draaide op de drie km vrije slag klassieker goed mee tussen de jongere garde en eindigde in de middenmoot in 46 min 10.3. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het door de de gemeente Waddinx veen en het recreatieschap Gouwebos gedachte oostelijke pad van de Vondel- wijk naar de groene long tussen Wad dinxveen en Boskoop blijft de Wad- dinxvener G. Korver van de De Genes- tetlaan dwarszitten. Binnen een paar weken krijgt hij van de afdeling geschillen van de Raad van State in Den Haag te horen of zij n grote bezwaren tegen dit extra voetpad te recht zijn. Namens hem was advocaat mr. M.L. Groen naar het hoogste rechtscollege in ons land gestapt om de eventuele aanleg van het omstreden pad, dat is voorzien in de herziene be stemmingsplannen Vondelwijk en Gouwebos, te voorkomen. Het nieuwe voetpad loopt langs en ach ter het koophuis van de heer Korver naar de spoorbaan Gouda-Alphen aan den Rijn om achter het tennispark De Woerd en de algemene begraafplaats in het Gouwebos uit te komen. Op die manier heeft het Gouwebos er - naast de toegang aan het eind van de Alber- dingk Thijmlaan - een in- en uitgang bij en wordt tevens het aantal wandelmo gelijkheden in de wijk in Waddinx veen- Noord vergroot. De heer Korver, maar ook andere buurtbewoners die herhaaldelijk tegen het voetpad bij de gemeenteraad heb ben geprotesteerd, verwacht dat het overigens door de gemeente ’s avonds te verlichten pad ’’ongure types” aan trekt en ook voor andere vormen van hinder en overlast kan gaan zorgenHij is echter de enige van alle omwonenden die zijn gelijk bij de Kroon is gaan zoe ken. Het laat zich volgens hem en zijn advo caat raden dat de Waddinxveense rijks politie, die toch al sterk is onderbezet en hulp moet inroepen van de Konink lijke Marechaussee, nauwelijks of geen oogje in het zeil zal kunnen houden op dit achter woningen en onderaan de spoorlijn weggestopte pad, zo bleek tij dens de openbare zitting van de afde ling geschillen van de Raad van State. WADDINXVEEN - Het dagelijks be stuur van de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen zoekt in verband met het aftreden van de huidige secretaris twee vrouwen, die gezamenlijk de secreta- riaatswerkzaamheden (waaronder no tuleren) willen verrichten. Deze taak houdt ook in, samen met de leden van het algemeen bestuur, thema- en voorl- cihtingsavonden voorbereiden. Bij de Vrouwenraad zijn tien Waddinx veense vrouwenorganisaties aangeslo ten. Doelstelling van de Vrouwenraad is de bewustwording en volledige me deverantwoordelijkheid van de vrouw in de samenleving bevorderen. Alle ak- tiviteiten vinden plaats in het Vrou wenraadhuis ”de Vlieger” aan de Sta- ringlaan 2. Geïnteresseerden kunnen hun breiven richten (voor 4 september a.s.) aan Bri gitte Leferink, Peuleyen 164, 2742 EP Waddinxveen. Telefoon (voor inlich tingen): 01828-30071 (na 18.00 uur). WADDINXVEEN - Omdat zoals aan- gekondigd in het komende najaar de Waddinxvener J.A. Hielema de Stich- ting Platform Gehandicapten Wad dinxveen (PGW) wegens gezondheids redenen als voorzitter zal verlaten is het stichtingsbestuur naarstig op zoek naar een nieuwe eerste man of vrouw. Het doel van het Platform is de achter stand van met name lichamelijk, zin tuiglijke en orgaangehandicapten in Waddinxveen op te heffen. Dat ge beurt door voorlichting, contacten met de gemeente en een nieuwsbrief. Aandachtspunten op dit moment zijn de toegankelijkheid van openbare ge bouwen, het bevorderen van aanpas baar bouwen, voorlichting over scho ling en arbeid en het inventariseren van mogelijkheden op het gebied van sport, recreatie en sociaal-cultureel ter rein. De vorig jaar opgerichte Stichting Plat form Gehandicapten Waddinxveen is door de gemeente erkend als de ge sprekspartner voor het te voeren ge handicaptenbeleid. Bestuurslid en secretaris mevrouw G.A.J. Vink-Paling (Weidezoom 5, tel. 01828 - 13243): ’’Gehandicapten zijn niet zielig. Zij willen zoveel moge lijk als normale burgers deelnemen aan de samenleving. Zij willen hun capaci teiten ontplooien en kunnen blijven uitoefenen”. ’’Gehandicapten willen zoveel moge lijk invloed uitoefenen op het in dit ge val Waddinxveense beleid, opdat ook voor hen wegen begaanbaar en gebou wen toegankelijk worden. Gehandi capten willen uitvoering van de Wet Arbeid Gehandicapten (WAGW), op dat ook gehandicapten benoemd zullen worden in voor hen geschikte func ties”. Vergunningen voor de tot voor kort illegale steiger voor de gemeentelijke mini-containers van Ans van Leijenhorst en Marjan de Mooij aan de Kiel kade. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - De kleine be richtjes in het Weekblad voor Wad dinxveen over de aanwezigheid van een illegaal steigertje voor mini containers aan de Kleikade blijkt menigeen gelezen te hebben. PCW-gemeenteraadslid Henk de Bas, geïnformeerd door omwonen den, had deze zaak dan ook in een vergadering van een raadscommis sie aangekaart. Hij vroeg hoe het zat met de vergunning voor dat stei gertje in het boezemwater van de vroegere Voorofsche Polder. De Kleikade-bewoners Ans van Leijenhorst en Marjan de Mooy hebben voor het door hun echtge notes gemaakte bouwsel inmiddels een vergunning gekregen van de dijkgraaf en de heemraden van het waterschap Meer en Woude. In de vergunning staan allerlei punten en voorschriften waaraan het steiger tje in de Kleikadevaart voldoet. Voor Ans van Leijenhorst en Mar jan de Mooy en hun mannen was er alle aanleiding het steigertje te la ten maken. De mini-containers blokkeren namelijk het trottoir langs de huizen van de smalle Klei kade, zodat ouderen, jongeren en mensen met kinderen het helemaal moeilijk hebben om er te lopen. Ook elders langs de Kleikade zijn steigertjes te vinden, maar die zijn lang niet zo mooi en stevig als die van Ans van Leijenhorst en Marjan de Mooy. Ze worden ook gebruikt voor het parkeren van (brom)fiet- sen en het voeren van de eendjes. WADDINXVEEN - Leden van de Waddinxveense sportclub Antilope hebben vorige week donderdag in Woerden meegedaan aan de jaarlijkse Singellocp van SC Clytoneus. De loop was verdeeld over 3 ronden en bedroeg in totaal 10 kilometer. Bij de wedstrijdlopers kwam Frans van Olijve uitstekend voor de dag met een tijd van 39 minuten en 20 seconden. In dezelfde categorie startte ook Pieter Blaauboer, die in 42 minuten en 30 se conden over de finish kwam. Letteke Broekman verdeelde haar krachten erg goed en liep 41 minuten en 21 seconden voordat zij de finishlijn passeerde. Bram Lindhout liep bij de Veteranen III weer een goede 10 kilometertijd van 40 minuten en 36 seconden. WADDINXVEEN - Nu de school vakanties voorbij zijn is ook de Wad dinxveense brassband Voorwaarts weer met de repetities gestart. Deze repetities worden nu gehouden in het gebouw Kreater aan de Kerkstraat, waar Voorwaarts een prachtige repeti tieruimte heeft gekregen. Deze repetities worden gehouden op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en iedereen die belangstelling heeft kan gerust eens komen kijken. Ook de opleiding van leerling vindt in dit gebouw plaats. Onder deskundige leiding worden de lessen gehouden elke zaterdagmiddag van 16.45 uur tot 18.30 uur. Belangstellenden zijn ook hierbij van harte welkom voor inlichtingen kan men ook bellen tel. 01828-17257 of 01828-15939. borden zullen volgens het recrea tieschap spoedig worden geplaatst. Voor het Gouwebos heeft inge nieursbureau Grontmij Zuid-Hol- land NV in Waddinxveen een be- heersvisie gemaakt. In het recrea tiegebied steken Waddinxveen, Boskoop en de provincie Zuid- HoIIand jaarlijks namelijk zo’n an derhalve ton aan onderhoud. Na 1992 moet dit bedrag worden opge schroefd tot bijna twee ton om alles te kunnen doen wat gedaan moet worden. In de in opdracht van het recreatie schap Gouwebos gemaakte be- heersvisie staat dat ook aan de Waddinxveense kant tussen het oostelijk deel van het bos en het westelijk deel voor de wandelaars een goede en veilige verbinding over de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn zou moeten komen. Aan de Boskoopse kant bevindt zich al een tunneltje. Omdat zo’n voorziening aan de Waddinxveense kant te duur is gebruiken de bezoe kers van het Gouwebos na enig klimwerk veelal een vroeger door de betrokken landbouwers ge bruikte overgang. Aan de oostkant van de spoorlijn ligt overigens wei een speel- en ligweide die door het slechte onderhoud niet uitnodigt tot gebruik. In het algemeen vindt de Grontmij NV, die nog aanbevelingen doet voor betere beschoeiingen langs de oevers en het aanpakken van het vandalisme, dat alle routes in de ’’groene long” beter herkenbaar moeten worden gemaakt. Omdat fietsen in het Gouwebos zijn toege- laten (bromfietsen niet) is het voorts van belang te komen tot het aangeven van een doorgaande fietsroute. Dat de helm v m de Waddinxveense vrijwillige brandweer ook een vrouw goed staat blijkt uit deze foto met Soraija Bresser in een brandweerwagen aan de Noordkade. (Foto: Fejagrafie Tbn Bennemeer j. WADDINXVEEN - Met ingang van volgende maand verzorgt KBK Oplei dingen in Rotterdam (010-4222429 of 010-4220034) wekelijks één avond per week in Het Trefpunt aan de Stations straat in Waddinxveen cursussen mid denstand (9 maanden), basiskennis boekhouden (4 maanden) en praktij k- diploma boekhouden (13 maanden). Het is nu negen jaar geleden dat KBK Opleidingen haar activiteiten op het gebied van avondcursussen voor lande lijk erkende diploma’s begon. Er zijn nu opleidingen in Berkel, Rotterdam- Ommoord, Capelle aan den IJssel, Pij- nacker, Rotterdam-Schiebroek, Rot- terdam-Hoogvliet, Ridderkerk en Waddinxveen, waar in 1989 werd ge start. Het cursusaanbod voor 1991-1992 be staat uit de volgende opleidingen: mid denstand, basiskennis boekhouden, computer boekhouden, PD-boekhou- den, moderne bedrijfsadministratie (MBA) en de marketingopleidingen N1MA-Aen-B. Het cursusjaar 1990-1991 was wederom een bevestiging van de stijgende lijn waar KBK bijna aan gewend raakt. En kele cijfers: circa 450 cursisten en 21 cursussen. De opleidingen MBA en NIMA worden momenteel alleen nog in Rotterdam-Ommoord georgani seerd. De formule van KBK is eenvoudig: er varen docenten, centrale lokatie, aan dacht voor individuele cursist en aan trekkelijke prijsstelling, met ingang van het nieuwe cursusjaar ontvangen oud-cursisten een minimale korting van 10% op he tlesgeld. Deze korting wordt hoger naarmate er meerdere op leidingen gevolgd worden bij KBK. Daarnaast krijgt iedere cursist een exa- mengarantie, hetgeen betekent dat een cursist de examen-trainingsperiode van een cursus kan blijven volgen totdat het diploma behaald is. De resultaten lig gen voor iedere cursus boven het lande lijk gemiddelde. Slagingspercentages van 100% zijn dan ook beslist geen uit zondering. WADDINXVEEN/GOUDA - De Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland aan de Burge meester Van Reenensingel in Gouda (tel. 01820 - 69111) timmert ook als ver gadercentrum aan de weg. Diverse be drijven in de Goudse streek krijgen daarover dezer dagen een brief. De Goudse Kamer heeft representa tieve vergader- en trainingsruimten te huur voor bedrijven, instellingen, ver enigingen en stichtingen, die vergade ringen, congressen, bedrijfspresenta ties, seminars en cursussen willen hou den. De ruimte is multifunctioneel. Er zijn diverse zalen van 25 vierkante meter tot 225 vierkante meter. In de grootste zaal kunnen 180 mensen zitten. Aan wezig zijn voorts moderne audio-vi suele hulpmiddelen. Op cateringge- bied is alles mogelijk, van belegde broodjes tot warme maaltijden. Bij het pand van de Goudse Kamer bevindt zich een ruime parkeergelegenheid. 'k STuOO O€ ELZEN /J c^Sè75ss«c^' M. V.D. BROEK-V. OTTERLOO ROZENLAAN 16 TEL. 01727 - 14620 STIVAS GEDIPL. ANBOS KERNLID HUID EN LICHAAMSVERZORGING terug van een heerlijke zonnige vakantie9 Dan zal uw huid baat hebben bij gezichtsverzorgmg gericht op het herstellen van de vochtbalans in de huid met b v een masker van tarwekiemen en een ampullen kuur Aanbieding tot 14 september: vochtbalans-behandeling ij sjj DE SCHOONHEIDSSPECIALIST JE KUNT ZIEN DAT JE HUID HET LEKKER VINDT! WADDINXVEEN - In het gemeente huis van Waddinxveen wordt maan dagavond 26 augustus om acht uur een vergadering gehouden van de gebrui kersraad van het recreatieschap Gou webos. Het is vier maanden geleden (8 april) dat deze raad voor het laatst bij eenkwam. De agenda van de komende vergade ring vermeldt onder andere de punten begroting 1992 en meerjarenbegroting 1992-1996, beheersvisie Gouwebos, bespreking met politie, bebording trimparcours, verlichting, bromfietsen in het Gouwebos en algehele bebor ding Gouwebos. Ook zal een evaluatie plaats vinden van het functioneren van de gebruikersraad van het recreatieschap Gouwébos. Dit schap is een gemeenschappelijke rege ling tussen de gemeenten Boskoop en Waddinxveen met als doel een circa 100 hectare groot recreatiegebied tus sen de bebouwde kommen van de beide gemeenten te ontwikkelen en te beheren, daar de belangen te beharti gen van de openluchtrecreatie en de naatuurbescherming alsmede het be waren en bevorderen van het natuur- en landschapsschoon binnen het Gou webos. cl j "V' K i 4 Z V o

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13