Zuidplas-extra duurt langer Jaarlijkse subsidie KB O Brugweg krijgt een flessehals KANKERQ1 BESTRIIDINGÜI mmihh BLUF GEVEN! School dansend open afgewezen ir Reconstructie is begonnen n Fancy-fair rond St. Victorkerk Select bewaakt scholen Bestrating en verlichting Politie pakt hardrijders Botulisme velt 15 koeien Open huis volleyjeugd van Be Fair Busreis Dansschool Waddinxveen van Ruud en Chiena van der Helm Brief over puzzelritten Spoorbrug uit 1911 Demonstratie knippatronen Josta van Beek i< WADDINXVEEN - Josta van Beek uit Vinkeveen geeft volgende week donderdag 29 augustus om 10.00 uur, 'om 13.30 uur en om 19.00 uur in de PvdA: Geef bibliotheek budget subsidie r o Lessen en clubs Autorijschool ’Jane van Luinen’ 1e 5 lessen 395* per uur -GRUTTOPLEIN 11 2771 SE BOSKOOP TEL. 01727-10071 ■■i 8 Wil hi voetverzorgingscentrum v. d.haven groensvoorde 74 waddinxveen tel. 01828-12887 Wij kunnen ingegroeide nagels op vele manieren behandelen, zodat u er geen last meer van heeft. ij I |hT beginner gevorderde geslaagd autorijder --- WADDINXVEEN - De Brugweg, die buiten de bebouwde kom nog dit jaar zal worden gereconstrueerd, zal worden voorzien van snelheidsrem- mende maatregelen. Dat is door verkeerswethouder J. Neele (PCW) af gesproken in het overleg met de subsidiërende provincie Zuid-Holland, het Brugwegcomité (omwonenden) en de gemeenteraadsleden. WADDINXVEEN - Met een demonstratie rolstoeldansen en een optre den van het eigen formatieteam is de Dansschool Waddinxveen (voor heen José Bruens) aan de Staringlaan zaterdagmiddag officieel geopend. «w’ 1 B M WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) hoeft niet te rekenen op een jaarlijkse subsidie uit de gemeentekas. Dat heeft de organisatie van het college van Burgemees ter en Wethouders te horen gekregen. Men kan wel een eenmalige subsi die over 1991 tegemoet zien. -W w 1 «41? ’BB JU 1 Pagina 15 Woensdag 21 augustus 1991 I Het subsidieverzoek van de KBO voor 1990 en 1991 is zowel binnen het col lege van B. en W. als in een aantal raadscommissies uitgebreid besproken geweest. Zo namen de gemeenteraads leden G. van den Berg (CDA) en mr. Ruud en Chiena van der Helm zijn sinds 1 juni de nieuwe eigenaren van de Dansschool Waddinxveep aan de Sta- ringlaan. Ruud is negen jaar FDO (Ne derlands) en acht jaar IDTA (Engels) gediplomeerd dansleraar. Hij geeft sa men met zijn vrouw en soms met zijn dochter Cindy danslessen. Ruud en Chiena van der Helm verzorgen ook danslessen in Nieuw-Vennep en in Kat wijk. Ze zijn van plan in het volgend seizoen ook lessen voor rolstoeldansen te gaan geven. Collecte 26 augustus t/m 7 september 1991 Sophialaan 8. 1075 BR Amsterdam Tel 020 - 664 09 91 Giro 26000 Bank 70 70 70 007 WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) wil bij voldoende belang stelling op maandagmiddag 2 sep tember een bustocht maken naar de tingieterijen in Tiel, waar een rond leiding wordt gegeven en een film wordt vertoond. De bus vertrekt om 12.00 uur bij het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad en is om 18.00 uur weer in Wad dinxveen terug. Een andere ANBO-activiteit, het dansen voor ouderen, gaat woens dagavond 17 september in de dans school Van der Lubbe aan de Sniepweg weer van start. Nieuwe deelnemers (tenminste brons) kun nen zich aanmelden bij J. Kunz (tel. 01828-12689). De ANBO houdt samen met de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) en de Protestants-Christe- lijke Ouderen Bond (PCOB) op zaterdag 28 september in het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat een hob- bydag en -beurs voor S0-plussers. Voor aanmeldingen: tel. 01828 - 12228 of 01828 -17916. NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING pen maanden gemaakte prognoses zul len uitkomen. De Dansschool Waddinxveen zette de opening luister bij door zaterdagavond en zondagmiddag een openingsinstuif te houden op de zwevende parketvloer van bijna 200 vierkante meter. In het complex is er voortaan elke zaterdag avond (van 20.30-23.45 uur) vrijdan- sen. De jeugd kan in de Swinging World-dansschool elke zondagmiddag van 14.00-16.30 uur terecht. WADDINXVEEN - Be Fair-vol- leybal houdt voor de Waddinx- veense jeugd tot en met 12 jaar op donderdag 29 augustus en donder dag 5 september van 17.00-18.00 uur een open huis/instuif in sport zaal de Duikelaar aan de Zuidplas- laan. Tijdens het open huis zullen de meisjes en jongens kennis kunnen maken met het volleybalspel, kun nen meedoen aan spelletjes en kun nen oefenen met trainer Laurens van Elsakker. Kankerbestrijding gaat ons allemaal aan. Maar hoe vertel je een kind, en zijn ouders, dat het kanker heeft? Beiden hebben hulp nodig. De Nederlandse Kankerbestnjding is daarom ook in actie voor de jeugd. Met onderzoek en met het geven van voorlichting. Kanker bestrijding, daar kan niemand omheen. rincklaan. In ieder geval is wethouder P.F.J. van Schie (CDA) namens het gemeentebe stuur al bezig de voor Zuidplas-extra gemaakte exploitatieopzet te voorzien van een minimale en maximale variant en een risicoanalyse voor de komende vijf a tien jaar. Ook de meerjarenont wikkeling van Zuidplas ’80 en Coene- coop 1 zal worden afgezet tegen de nieuwe bestemmingsplannen Zuidplas ’90 en Coenecoop 2, die overigens wel voorzien zijn van sluitende exploitatie- opzetten. WADDINXVEEN - Op het kerk plein van de St. Victorkerk aan de Zuidkade wordt zaterdag 7 septem ber van 11.00-16.00 uur de Sint Vic tor Fancy- Fair gehouden. De op brengst wordt bestemd voor de vrij omvangrijke restauratie van de rooms-katholieke St. Victorkerk. De organisatoren denken met de opbrengst van een viertal activitei ten, waar de fancy-fair er één van is, de kosten te kunnen bestrijden die gemoeid zijn met de verbou wing van de sacristie tot dagkapel. De overige activiteiten zijn: een foto-fïets-puzzeltocht op 31 augus tus van 10.00 tot 15.00 uur, een sponsorloop op 7 september (voor afgaand aan de fancy-fair en in de omgeving van de St. Victorkerk) en een loterij waarvan de trekking plaats zal vinden op 7 september rond 16.00 uur, als afsluiting van de fancy-fair. Ruud en Chiena van der Helm, de nieuwe eigenaren van de Dansschool Waddinxveen aan de Staringlaan in Wad- stuur. Bij het verstrekken van een ook dinxveen met bij hen de roze panter, omdat de bar van de dansschool ”De Pink Panter” is genoemd. Foto: Sjaak door de bibliotheek gewenste budget- Noteboom). WADDINXVEEN - Het particuliere beveiligingsbedrijf Select uit Ter Aar wordt in Waddinxveen in het nieuwe schooljaar de sleutelhouder voor 30 openbare en bijzondere schoolgebou wen. subsidie gaat de sociaal-democraat er van uit dat het stichtingsbestuur door de gemeente een bepaalde beleidsvrij heid wordt gegeven. Wethouder P.F.J. van Schie (CDA) maakte duidelijk dat hierover ook bin nen het college van B. en W. al was ge sproken, maar men was er voor wat be treft de beleidsinhoudelijke nog niet uit. Zo moet worden uitgemaakt op welke punten gemeentelijke controle zal blijven bestaan. Niettemijn achtte hij budgetfinanciering in principe een goed alternatief, dat voordelen heeft. In het kader van een budgetsubsidie zou echter naar zijn mening geen sprake moeten zijn van het overheve len van de onderhoudsuitgaven voor het bibliotheekgebouw aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. 'V' In het nu door Ruud en Chiena van der Helm uit Amstelveen geëxploiteerde complex knipte David Simon, direc teur van de Stichting Holland Dance Promotions en secretaris van de Neder landse Vereniging van Dansleraren, op feestelijke wijze het lint door. Een ’’roze panter” kwam daarop met de eerste drankjes en hapjes aan. On dersteund door Pink Panter-muziek kwam iedereen al gauw terecht in de in een nieuw jasje gestoken bar, die dan ook ”De Pink Panter” wordt genoemd Dansbestuurder David Simon zei in een kort toespraakje dat dansen een belangrijk bestanddeel is van de Ne derlandse vrijetijdsbesteding, waarin 35 miljard gulden omgaat. Hij meldde dat er in Nederland 135 Swinging World-dansscholen zijn en 1.750 in heel Europa. David Simon meende dat Ruud en Chiena van der Helm met een eigen dansschool in Waddinxveen aan een nieuw onderdeel van hun carrière be ginnen en hoopte dat alle in de afgelo- WADDINXVEEN - Er moet rekening mee worden gehouden dat Zuid plas- extra, het woningbouwgebiedje op de landbouwgrond achter auto bedrijf Van Leeuwen BV tussen Piasweg en IJsermanweg, minder snel van de grond komt dan aanvankelijk gedacht. In de komende jaren mag de gemeente Waddinxveen maar mondjesmaat nieuwe huizen bouwen (beschikbare contingenten) en er liggen nog een aantal andere bouwloka- ties binnen de bebouwde kom (Brugcentrum, woongebiedje Apollolaan- Mercuriusweg) op realisatie te wachten. WADDINXVEEN - De gemeentelijke dienst openbare werken en bedrijven bekijkt wat er gedaan kan worden aan de ’’slechte” bestrating en het ontbre ken van verlichting bij de Turkse mos kee en de studio van de RTW- radio aan de Tollenslaan. De snelheid van het doorgaande ver keer wordt bijvoorbeeld afgeremd door het maken van een flessehals met verhoging, waar de (brom)fietsers bui ten om kunnen rijden. Uitgangspunt van de reconstructie, die weer in beeld is gekomen na het afblazen van de aan leg van de noordelijke omleidingsweg, is dat (brom)fietsers en het snelverkeer gebruik maken van hetzelfde wegge deelte. Voor de voetgangers komt er een vrijliggend voetpad. De Waddinxveense gemeenteraad acht het een goede zaak dat over de recon structie overleg wordt gevoerd met het Brugwegcomité. Voor alle omwonen den hield het college van Burgemeester en Wethouders al een informatieavond op dinsdag 28 mei. Het gemeentebestuur is niet van plan een nieuwe info-avond voor de Brug- wegbewoners te houden. Verkeerswet houder Neele gaat er namelijk van uit dat er vanuit het Brugwegcomit wordt teruggekoppeld naar de achterban. Inmiddels is voor de reconstructie van de Brugweg buiten de bebouwde kom tussen de bebouwde komgrens en het kruispunt Brugweg-Zwarteweg-Mid- delburgseweg al een aantal werkzaam heden uitgevoerd. Zo werden er aan de noordkant, waar een slootje met zand zal worden gedempt, bomen en struik gewas gekapt. Voor de aankoop van de In de gemeenteraad hebben WD-frac- tievoorzitter J.C.A.C. de Vogel en PCW-raadslid mr. W.H.K. Dijkster- huis al vraagtekens gezet bij de haal baarheid van de geplande woningbouw in Zuidplas ’90, het wijkje dat in aan sluiting van de nu bijna volle woonwijk Zuidplas moet gaan verrijzen. Er wordt namelijk voor dat wijkje uit gegaan van een exploitatieduur van circa acht jaar en dat zou wel eens veel te kort kunnen zijn. Bovendien zijn er ook allerlei andere ontwikkelingen die in de beschouwingen betrokken zullen moeten worden. De Waddinxveense gemeenteraadsle den hebben het college van Burge meester en Wethouders dan ook ge vraagd Zuidplas-extra ook te koppelen aan de verwachte ontwikkelingen rond en na de eeuwwisseling aan de oost zijde van de Beijerincklaan. Hierbij wordt gedoeld op de gewenste realisatie van een derde NS- station ter hoogte van het bedrijvenpark Coene coop, mogelijke nieuwe - mede voor de regio bedoelde - bouwlokaties tussen de Beijerincklaan en de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn en het maken van een oost- westverbinding middels een tunnel onder de Beije- Sport Sauna CentrumMar- chant. Beat, Jazz/Klassiek Ballet, Aerobic 'Callane- tics. Aerofitness) Yoga. Judo, Jiu Jitsu, Aikido, Taekwon-do, Thai-kick boksen, Karate. Conditie training, Fitness, Figuur- - vorming, Slankcursus, Ski- conditietraining. Badmin ton. Sauna, Turks bad, Zonnebanken, Pool- en Snookertafel. Sportartike- len, Kleding en Schoenen. Alle lessen onder gediplo meerde leiding. Voor inl.: Marchant Sport en Sauna Centrum, Torenpad 120, Boskoop, tel. 01727-13500 of 14025. te verwerven gronden zijn door het ge meentebestuur contacten gelegd. Dit najaar gaat de gemeenteraad op voorstel van B. en W. bekijken in hoe verre ook het gedeelte van de Brugweg binnen de bebouwde kom kan worden aangepakt. Geprobeerd wordt hier voor eveneens subsidie van de provin cie Zuid-Holland te krijgen. Andere verkeersaandachtspunten in Waddinxveen: - De belijning op de Kanaalstraat is volgens CDA-raadslid W.S.J. Water- reus-de Vries weggesleten. - Het zebrapad op de Zuidplaslaan (nabij de Beijerincklaan) is volgens D’66-raadslid W.L.J. de Wit nagenoeg weg. - Het plotselinge gat in het wegdek op de hoek Kanaalstraat-Kerkweg-Oost- Juliana van Stolberglaan is een gevolg geweest van het inklinken van de grond onder de fundering van het riool, waar door grond en zand rondom wegzakte, zo heeft PvdA-raadslid G. L. Toren beek van Openbare Werken-directeur ing. S. van Houten te horen gekregen. - Aan asfalteringswerkzaamheden in Waddinxveen zal voortaan een ruimere bekendheid worden gegeven, omdat toen daarvan in de wijk Zuidplas sprake was bepaalde straten niet goed bereikbaar waren. WADDINXVEEN - De. Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en de ministeries van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordeningen Milieubeheer en van Verkeer en Waterstaat zullen van de gemeente Waddinxveen een brief krijgen over de kwalijke kanten van autopuzzel- en orentiëntatieritten. B. en W. hebben dat geantwoord op vragen van PvdA-raadslid J.B. Bonsel- Snelleman. Haar fractie zou zo gauw mogelijk dit soort ritten willen verbie den, maar het college meent daarvoor onvoldoende wettelijke mogelijkhe den op basis van de verkeerswetgeving te hebben. WADDINXVEEN - Vorige week don derdag 15 augustus is door de Wad dinxveense rijkspolitie op diverse loca ties in de gemeente een radarsnelheids- controle uitgevoerd. De overtreders werden via foto- apparatuur vastgelegd en zullen eerdaags een acceptgiro thuisgestuurd krijgen. De controles werden uitgevoerd op het Noordeinde, de Kanaaldijk en de Groensvoorde. De hoogst gemeten snelheden lagen voor het Noordeinde opllO km/h, de Ka naaldijk op 115 km/h en de Groens voorde op 74 km/h. In samenwerking met de verkeers- groep van de rijkspolitie is vorige week een bromfietscontrole verricht. De controles werden uitgevoerd op het Noordeinde, de Willem de Zwijger- laan, Groenezoom, Gouwebos en Zuidplaslaan. In totaal werden vijf bromfietsen uit het verkeer genomen. De bromfietsen bleken een te groot vermogen te heb ben. De eigenaar wordt in de gelegen heid gesteld dit euvel te verhelpen. Tegen twee autobestuurders is in deze proces-verbaal opgemaakt ter zake het aanwezig hebben van een meertonige hoorn in hun voertuig. De claxons zijn uit de auto’s gedemonteerd en door de politie ingenomen. WADDINXVEEN/GOUDA - De oude Goudse spoorbrug over de Gouwe, die vorig jaar deels is ver vangen door een nieuwe, stamt uit 1911, zo meldt Waddinxvener C. Neven in zijn boekje ’’Toen Wad dinxveen nog een dorp was“”(1981). Met de bouw van de nu veelbespro ken tweede spoorbrug werd in 1907 begonnen. De brug is nog een on misbaar onderdeel van de spoorlijn Gouda-Rotterdam/Den Haag, die in 1934 werd uitgebreid met de lijn Gouda-Alphen aan den Rijn. In 1855 werd de spoorweg Rotter dam - Broek in gebruik genomen. En omdat niemand wist waar dat gehucht lag, sprak men maar van de lijn Rotterdam - Gouda. Tot 1870 bleef het echter een feit, dat het Goudse station in één van de drie Waddinxveense ambachten lag. Niet ver voor het bewuste station bouwde men een lage spoorbrug over de Gouwe. ’’Reeds in die tijd van de houten IJsselvloot, was zij een verkeersobstakel in de toenma lige hoofdverbinding te water van Amsterdam naar Rotterdam. Maar och, het tempo van het water verkeer was laag en de spoorweg dienst weinig frequent. ”In die tijd reden vijf treinen per dag in iedere richting. Daar wilde niemand moeilijk over doen. Zeker niet zo lang de binnenvaart de Goudse Mallegatsluis moest passeren om de Gouwe te bereiken, waardoor de rivier steeds in betekenis afnam. Na 1893 werkte men twaalf jaar lang aan de afsnijding van de Gou- webochten. Toen dit werk gereed was, werd ook de plaats van de spoorbrug gewijzigd. Twee hon- dermeter verder naar ’t noorden begon in 1907 de bouw van een nieuwe ’’gelijkarmige draaiburg voor drie sporen”. Er moesten nieuwe landhoofden gemaakt worden. Samen met de aarden baan van brug tot emplace ment vormde het geheel een reus achtig karwei. Meer dan tiendui zend schepen zand werden aange voerd. Vergeten we daarbij niet dat het zand met lichaamskracht ver werkt werd. Baggerbeugels en kruiwagens zorgden voor heel wat gezeul. Op 6 maart 1911 was het werk ge reed. Inmiddels hadden de schip pers de strijd aangebonden tegen de steeds verder gaande beperkin gen van de openingstijden van deze spoorbrug. Vooral na de aanleg van de Julianansluizen in 1936 groeide het scheepvaartverkeer door de Gouwe enorm. ”Het is bij de huidige frequentie van de treinen een hopeloze zaak. De spoorweg moet hóóg over de Gouwe of laag er onder door. Zij mag deze belangrijke vaarweg niet langer versperren”. Dat is het tal loze malen herhaalde refrein van de schippersvereniging. Tevergeefs. In Holland wordt de stem van het water niét gehoord. Nog minder ge vreesd. WADDINXVEEN - De Waddinx veense rijkspolitie heeft de afgelopen week een onderzoek ingesteld naar het overlijden van een vijftien-tal koeien op weilanden aan de Henegouwerweg. Uit onderzoek is vast komen te staan dat de oorzaak vermoedelijk is gelegen in het feit dat een weiland bemest is met botulisme besmette kippemest. Deze mest is niet gevaarlijk voor mensen, maar runderen blijken daar gevoelig voor te zijn. Thans zijn er nog een aantal zieke die ren onder behandeling van een dieren arts. In overleg met een aantal milieu- instanties is inmiddels voor vernieti ging van de mest zorg gedragen. Het onderzoek duurt voort. Ook elders in de Goudse streek zijn koeien door het type-D-botulisme be smet. De dieren krijgen dan verlam mingsverschijnselen en sterven vrijwél zeker. De bacterie komt met besmet kippemest op het land. Bij deze botu- lismabesmetting is het Centraal Dier geneeskundig Instituut in Lelystad in geschakeld. Sport Fitness Den Edel, Noordkade 74a, Waddinx veen, Tel. 01828-13659. Lessen in jeugdjudo - judo - taekwon-do - jiu jitsu - aerobic dancing - ski gym - fitness - body building - 50+ gym - herenconditie training - fitness-gym - af- slankcursussen - callane tics. Lutterloh-knippatroonpresenta- trice Josta van Beek uit Vinkeveen. Ontmoetingskerk aan de Groens voorde in Waddinxveen een drietal de- monsstraties van knippatronen. De toegangsprijs bedraagt 7,50. Op deze een uur durende demonstra ties van haar handelsonderneming^die ook worden gegeven in Benthuizen (maandag 26 augustus, gebouw De Bron) en in Hazerswoude-Dorp (dins- tdag 27 augustus, Hervormd Vereni gingsgebouw), leert Josta van Beek de bezoeksters al in enkele minuten maat- geknipte patronen te tekenen. Dat ge beurt aan de hand van het al vijftig jaar bestaande unieke Lutterlohsysteem. Zelf kleren maken, vooral ook de pa tronen is altijd een grote wens voor vele vrouwen. Het Lutterloh-systeem biedt een keuze uit maar liefst 280 modellen, waarvoor men zelf simpelweg de patro nen kan maken. (Josta van Beek, presentatrice van het Lutterloh-systeem in Nederland raakt er niet over uitgepraat. Josta: ”Ik zit al jaren in de branche van de zelfmaak- mode. Ik gaf adviezen bij de aankoop en het gebruik van naai- en breimachi nes. Steeds weer kwam ik mensen te gen die enorm worstelden met het ma ken van knippatronen en zéker voor wat betreft de juiste pasvorm. Mijn t presentatie van het Lutterloh-systeem leidt tot zóveel enthousiasme, dat ik elke dag fluitend de deur uit ga. Veel mensen blij maken met een eenvoudige oplossing voor hun probleem geeft na- melijk een grote zelfvoldoening”. Het klinkt natuurlijk allemaal te mooi om waar te zijn” glimlacht Josta. ”Dat merk ik soms aan de gezichten bij het begin van de demonstratie. Men kijkt zo van: dat kan toch niet, dat een knip patroon in enkele minuten zo precies naar eigen maat kan worden gemaakt i met daarbij een keuze uit honderden modellen? Tijdens de demonstratie zie je dan ook de onzekerheid omslaan in enthousiasme. Die demonstratie is wel echt noodzakelijk om door te krijgen hoe het systeem werkt”, aldus Josta, die er nog aan toevoegt, dat enige ba siskennis absoluut niet is vereist. ’’Ie dereen kan het”. M S+Ss Bil® Bifil issa lil® H X B®-® WADDINXVEEN - PvdA-gemeente- raadslid en oud-wethouder drs. M. Kraaijestein zou er voorstander van zijn om het bestuur van de door ge meentelijke bezuinigingen geteisterde Stichting Openbare Bibliotheek Wad dinxveen voortaan een budgetsubsidie te geven. Hij zei dit bij de vaststelling van de sub sidie over 1991 voor het bibliotheekbe- Ruud en Chiena van der Helm, de nieuwe eigenaren van de Dansschool Waddinxveen aan de Staringlaan in Wad- stuur. Bij het verstrekken van een ook W.H.K. Dijksterhuis (PCW) al direct het standpunt in dat er vanwege het re ligieuze karakter van de Katholieke Bond voor Ouderen geen gemeente lijke subsidiëring zou moeten plaats vinden. Uiteindelijk werd dit standpunt ge deeld door de gehele gemeenteraad. Op grond daarvan besloten Ben W. de KBO alleen maar een eenmalige subsi die voor dit jaar te geven en af te zien van een jaarlijkse subsidie. Dat stand punt hield ook verband vanwege gelijk soortige organisaties binnen Waddinx veen. Afgesproken is om dergelijke verzoe ken om structurele subsidie te gaan af wijzen op grond van de huidige ge meentelijke subsidieverordening. Daarvoor zal het begrip ’’plaatselijk belang” beter gedefinieerd worden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 15