Gouwebos verspreidt huis-aan-huis folder SMENSENg Zilveren speld voor G.C.M. Steenbergen 60 Jaar W. Zijderhand Zn. Boskoopse vakbeurs in weekeinde voor publiek geopend Koren ouderwets gedorst 4e Cursus filosofen van HV Wereldwinkel weer vijf dagen open Budget rijk Winkeltje gedragen kinderkleding f AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! R S iÉ I I Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 augustus 1991 Pagina 18 Plantarium ’91 Bij meubel- en rompenfabriek J. Vermei) aan de Zuidkade is de Transportondernemer W. T. Zijderhand wordt namens de Goudse Kamer van Koophandel en Fabrieken gefelici- utt .uöi uinc A JU’ IIKJ J Jil MA •>x«;wSS888» -in het nieuws- C.J. BRANDER uit Deventer is be noemd tot directeur van Wira Trading -International BV, Waddinxveen. Secretaris P. VAN DER POLS van de afdeling Waddinxveen van de Alge mene Nederlandse Bond voor Oude ren (ANBO) is verhuisd naar het adres Mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen 85 in Waddinxveen. Het telefoonnum mer is 01828-10059. 100.000 40.000,- Bekende auteurs van tuinboeken zijn beide dagen aanwezig om viagen te be antwoorden en hun boeken te signeren. Zaterdag komt Wim Oudshoorn, zon dag Minneke Kurpershoek. Buiten de tentoonstellingshallen is een verkoop- stand en de VVV Boskoop verzorgt rondvaarten door het boomkwekerijge- bied. werkzaam. De drie jubilarissen kregen van hun werkgever een envelop met inhoud aangeboden. Voor Bert Steenbergen was er een glanzend nieuwe fiets, ter wijl de echtgenotes van de werknemers een mooi boeket bloemen kregen. Meubel- en rompenfabriek J. Vermeij werd in 1932 opgericht door de gebroe ders Vermeij. Het bedrijf bestaat dus in 1992 zestig j aar. navische eenden (smienten), dieren (hazen, egels) en vissen (karpers, zeelt, brasem, voorntjes, snoeken) is volgens de nieuwe uitklapfolder ontzettend groot. DRUKKERIJ VAN TILBURG BV heeft de plaats van vestiging gewijzigd van Gouda in Waddinxveen. Bij FOCWA Garantiebedrijf GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828)12588 Waddinxveen WADDINXVEEN/GOUDA - Op de grond van landbouwer mr. Titus van der Torren aan de Bredeweg staat in korenschoven - verzameld in ’’hokken” - drie weken lang het graan te drogen voor verwerking op het traditionele Oogstfeest van de Goudse korenmolen De Roode Leeuw op zaterdag 14 sep tember (Open Monumenten Dag). Met een ouderwetse maalbinder en een aantal vrijwilligers is het Waddinx- veense graan eind vorige week gedorst en verzameld. Dat gebeurde voor de vijfde maal op die manier. Op de an dere dagen van het jaar worden voor De Roode Leeuw de korenaren ge woon met moderne landbouwmachines gedorst. In de week van 14 september wordt het gedorste graan op ambachtelijke wijze per boot over de Gouwe en de Turfsin- gel naar de Goudse korenmolen aan de Vest in Gouda gevaren. Tijdens het Oogstfeest kan het publiek de molen en de verwerking van het ko ren tot meel gadeslaan. Van het meel zijn een week later de broden te koop. De onderscheiding werd door de heer Zijderhand in ontvangst genomen in verband met het 60-jarig bestaan van zijn transportbedrijf W. Zijderhand Zn. aan de Noordkade. Aan dit jubi leum heeft het familiebedrijf iq interne De in Ede op 77-jarige leeftijd overle den emeritus-predikant DS. J. VAN DEN HEUVEL diende de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinx veen van 1968 tot in 1977. Op 1 novem ber in dat jaar ging hij met emeriaat. Ds. Van den Heuvel werd op 19 no vember 1913 in Delft geboren. Nadat hij in Poortvliet in het ambt was beves tigd stond hij in Gameren (1941), Schoonhoven (1946), Ede (1954) en i Waddinxveen. Hij was onder meer lid -van de generale synode van de Neder landse Hervormde Kerk en lid van de commissie voor het opzicht van de ge- ■nerale synode. Waddinxvener G. C. M. Steenbergen 25 jaar in dienst. In zijn hand WADDINXVEEN/BOSKOOP - ’’Honderd hectare rust en recreatie”. Zo presenteert het recreatieschap Gouwebos zich in een dezer dagen huis- aan-huis in Waddinxveen en Boskoop verspreide veelkleurige folder over de ’’groene long” tussen de beide woonkernen. teerd door C. de Bas met het 60-jarig bestaan van transportbedrijf W. Zijderhand Zn. aan de Noordkade. (Foto: Sjaak Noteboom). t Zoon Martin Zijderhand - de derde ge neratie van het transportbedrijf - stapte in april 1986 de zaak binnen. Twee jaar later volgde tweede zoon John. Martin behaalde het diploma buitenland, zo dat ook internationale transporten ge daan kunnen worden door het 60-jarige Waddinxveense transportbedrijf W. Zijderhand Zn. JELLE P. MARCHAND (36) van de Peter Zuidlaan is afgestudeerd aan de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de .Rijksuniversiteit Leiden. Zijn afstu deerrichting was bedrijfsrecht. Tuinideëen Daarnaast tonen de 180 inzenders op een totaaloppervlakte van 11.000 vier kante meter het gangbare sortiment co niferen, heesters, vaste planten, klim planten, bodembedekkers, bos-en haagplantsoen, laanbomen, rozestrui- ken, heide- en waterplanten. Belangrijk om te weten is dat alle deze gewassen in pot worden gekweekt en te koop zijn. Dit betekent dat ze het gehele jaar door geplant kunnen worden. Men is voor het inrichten of verfraaien van de tuin niet meer gebonden aan voor- of najaar, zoals dat altijd het geval was. Nog steeds is bij veel mensen niet be kend dat met de opkomst van de pot- en containerteelt (een pot met een inhoud van meer dan 1 liter wordt container genoemd) het plantseizoen enorm is uit gebreid en daarmee de mogelijkheden voor tuin en balkon. Voor in de tuin wordt het product uit de pot gehaald, de wortels wat losgemaakt, onderdompe len in water en het kan de grond in. Oók hartje zomer. Tijdens de twee publieksdagen komt ook de voorlichtingsmachine in werking om de enorme honger naar informatie te stillen. De praktijk leert dat mensen niet alleen kijken en kopen, maar ook veel vragen stellen. Kwekers, hoveniers en deskundigen staan dan klaar om alle mogelijke en zelfs onmogelijke vragen te beantwoorden. Een aantal ’groene’ bedrijven uit Boskoop, Waddinxveen en Bleiswijk zal in een aparte hal tonen wat van een goed hoveniersbedrijf ver wacht mag worden. WADDINXVEEN/GOUDA - De af deling Midden-Holland van het Huma nistisch Verbond gaat begin volgend jaar in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan in Waddinxveen voor de vierde maal een filosofiecursus geven. Dit keer staan de filosofen Descartes, Spinoza en Hemsterhuis centraal. De cursus, die met een lezing van de Wad dinxveense voorzitter dr. A.A. de Bruin wordt geopend, is gepland op de donderdagavonden 16 en 23 januari en 13 en 20 februari. De HV-afdeling Midden-Holland heeft dezer dagen het activiteitenprogramma voor het seizoen 1991-1992, waarvan de filosofencursus een vast onderdeel is geworden, vastgesteld. Evenals in de twee voorgaande seizoe nen staan weer Humanistische Café::s op het programma op de maandag avonden 2 september, 7 oktober, 4 no vember, 2 of 9 december 1991alsmede 6 januari, 3 februari, 2 maart, 6 april en 4 mei 1992. De lokatie van deze café’s is het COC-Trefcentrum in Gouda. Een cursus gericht op de achtergron den van het humanisme is in het ko mende najaar geprogrammeerd op de donderdagavonden 26 september, 3 en 24 oktober, en 7 november a.s. Deze bijeenkomsten worden gehouden in de Zuidrandflat te Gouda. Ook in de Zuidrandflat vindt op zon dagmiddag 17 november 1991 een pala ver (thema-middagj plaats. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Aan de Hoogeveenseweg in Boskoop (achter Westnederland) wordt van donderdagavond 22 augustus tot en met zondag 25 au gustus a.s. de nationale vakbeurs voor pot- en containerteelt Plantarium ’91 gehou den. De door minister drs. P. Bukman van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij te openen beurs - ook te zien en te horen op de NCRV-televisie en bij Radio West - is komende zaterdag (9.00-18.00 uur) en zondag (10.00-18.00 uur) voor het grote pu bliek geopend. Plantarium ’91, met 180 deelnemers uit 8 landen, richt zich met nieuwe soorten, veel aandacht voor goed ogende en kleurrijke planten voor de tuin (en balkon) en een groeiend aantal kuipplanten meer dan ooit op de smaak van het koperspubliek. WADDINXVEEN - Eigenaar W.T. Zijderhand uit Waddinxveen heeft za terdagavond in restaurant Bibelot aan de Limaweg uit handen van de Wad- dinxyener C. de Bas, adviseur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, de gouden leg penning van de Goudse Ka- mer:0000egen. Bij de penning, die is verfraaid met de afbeelding van Mercu- rius, de Romeinse God van de handel, behoort ook een oorkonde en een draagspeld. Onderhoud Al deze aandacht voor goede informatie werkt in twee richtingen. Een consu ment die door onwetendheid een nieu we aankoop korte tijd later ziet ver pieteren in de tuin, zal minder enthou siast worden. Men denkt dan al gauw dat het product niet deugde of het tuin centrum waar het gekocht is. Wie echter met plezier zijn nieuwe aan kopen ziet gedijen zal met des te meer plezier met groen aan de gang gaan. Daarom wordt op Plantarium veel werk gemaakt van informatie. Over de eigen schappen van planten, hoe ze te behan delen en te snoeien, hoe een tuin in te richten en te onderhouden, welke bo- demsoort gewenst is voor bepaalde pro ducten. De hoveniersbedrijven tonen met le vend- en fotomateriaal de ontwikkeling van een braakliggend terrein tot een vol ledig ingerichte tuin met daarna het on derhoud. Het publiek kan monsters tuinaarde meenemen om ze te laten on derzoeken op zuurgraad (pH-waarde). Voor een betrouwbaar resultaat moet het grondmonster niet uit de bovenste grondlaag worden gehaald. WADDINXVEEN - Nu de school vakanties voorbij zijn is de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen bij het Koningin Wilhelminaplein weer op de. gebruikelijke tijden geopend en wel op maandag en dinsdag van 13.30- 16.00 uur, op donderdag van 9.00-21.00 uur, op vrijdag van 11.00-17.00 uur en op zaterdag van 11.00-13.30 uur. Nieuw in de Wereldwinkel zijn thee van passievruchten uit Tanzania (ver pakt in een mandje van palmblad) en prachtig blauw getint glaswerk uit Gua temala, afkomstig van een recycling project. In Waddinxveen zijn nu uit Guatemala te koop vazen en een karaf, maar als er belangstelling is kan er keus gemaakt worden uit nog meer bijpassend glas werk. Ook zijn er weer allerlei nieuwe artike len te bewonderen, zoals leuke wollen handpoppen uit Chili. Uit Peru zijn er heel leuke aardewerken fluiten in de vorm van bijvoorbeeld een toekan, twee muzikanten en vier vrouwen. Al les is handgemaakt. Voor de kunstnijverheid en de produk- ten in de Wereldwinkel krijgen de pro ducenten in de Derde Wereld een goede prijs betaald en dat is ook hard nodig. Zij kunnen dan een beter be staan opbouwen en hun levensomstan digheden verbeteren. Neem bijvoorbeeld Peru. Extra in het nieuws door het uitbreken van de cho lera. Omdat Peru schulden af moet los sen tegen hoge rente, maandelijks 30 miljoen dollar, is er geen geld genoeg voor waterzuiverings-installaties en raakt er steeds meer water en voedsel besmet. Als consumenten kunnen ook Wad- dinxveners zeker meehelpen de kloof tussen arm en rijk te verkleinen door soms maar een klein bedrag meer te be talen aan kleine producenten in de Derde Wereld. Vorig jaar konden dank zij de Max Ha- velaarkoffie producenten in Mexico een vrachtwagen aanschaffen, in Zaïre sloegen zij waterputten en in Guate mala kon men een opslagplaats bou wen! Mr. R.P. HARSVELD (29) versterkt per 1 september a.s. in Gouda de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland als Hoofd Wets- uitvoering. Tot het veelzijdig taken pakket van de KvK behoort de uitvoe ring van een aantal economische wet ten. Dit zijn de Handelsregisterwet, die de rechtszekerheid van het zakendoen bevordert (in het Handelsregister, ”de burgerlijke stand van het bedrijfsle ven”, zijn ruim 12.000 ondernemingen .Ingeschreven), de Handelsnaamwet en de Vestigingswet Detailhandel. De heer Harsveld is verantwoordelijk voor de desbetreffende afdelingen. Tevens zal hij zich bezighouden met de advise ring aan ondernemers over juridische zaken als huur/verhuur van bedrijfs ruimte, rechtsvormen, winkelsluitings wet, merkenrecht, ontbinding ven nootschappen e.d. De heer Harsveld is afgestudeerd aan de Rijks Universiteit te Leiden, waarna hij gedurende 3 jaar werkzaam was als stafmedewerker bij PTT Telecom. Sinds 1987 was hij Hoofd Juridische Zaken bij het Bedrijfschap Slagerbe- drijf en adviseerde het bestuur en on dernemers op het terrein van juridische zaken: vestigingswetgeving, winkel sluitingswet, arbeidswetgeving, ont wikkelingen in het kader van EG ’92, jobmarketing, huurrecht. De heer Harsveld volgt de heer Mr. J.M.G. DERKSEN op, die een baan elders heeft aanvaard. De in Boskoop te houden internationale beurs vindt dit jaar voor de negende maal plaats. Ooit ontstaan als een vak- gebeuren pur sang wordt toch steeds meer ingespeeld op het publiek, uitein delijk toch ook de consument. Vooral voor de binnenlandse markt is het be langrijk met leuk ogende en vlot ver pakte boomkwekerijproducten de im- pulsmarkt te stimuleren. Om die reden geen ook bloemenvei lingen zich steeds meer met boomkwe kerijproducten bemoeien. Zo makke lijk als de klant in een supermarkt of warenhuis bloemen koopt, neemt hij ook een bloeiende tuinplant of aantrek kelijk jong boompje mee. Met ongeveer 180 Nederlandse en bui tenlandse inzenders heeft Plantarium vakman en leek volop te bieden. Specia le aandacht gaat dit keer uit naar de kuip- of oranjerieplant, die helemaal ’in’ zijn. Het zijn planten die ’s zomers in een pot of kuip buiten staan maar niet winterhard zijn en dus ’s winters op een koele plek moeten overwinteren. Derge lijke planten zijn in een pot gekweekt en kunnen daarin blijven staan of worden overgezet in een sierpot. Bekende voorbeelden zijn onder andere laurier, Oleander, Phoenix, citrus- boompje, Bougainvillea, Datura en dergelijke. Mede door de niet al te stren ge winters van de laatste jaren is de belangstelling voor kuipplanten in ons land sterk toegenomen. Waar en wanneer Voor het publiek is Plantarium open op zaterdag 24 augustus van 9.00 tot 18.00 uur, zondag 25 augustus van 10.00 tol 18.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10 gulden voor volwassenen, kinderen en houders van een pas 65-plus betalen 5 gulden. Het tentoonstellingscomplex is te vin den aan de Hoogeveenseweg achter het streekvervoerbedrijf Westnederland. Aan de overkant van de weg is voldoen de parkeerruimte op het ITC-terrein. Vandaar rijdt continue een pendel dienst. Ook vanaf het NS-station in Boskoop rijdt met grote regelmaat een bus naar Plantarium. houdt hij de zilveren legpenning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Waddinxve ner G.C.M. Steenbergen heeft er vrij dagmiddag en -avond in hotel-café-res- taurant De Unie aan de Kerkweg-Oost op feestelijke wijze bij stilgestaan dat hij 25 jaar in dienst is van meubel- en rompenfabriek JVermeij aan de Zuid kade. De meubelmaker ontving als blijk van waardering voor deze trouwe staat van dienst uit handen van de heer C. de Bas, adviseur van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- Holland, de zilveren legpenning van de Goudse Kamer. De legpenning, waar toe ook de oorkonde en een draagspeld behoort, is verfraaid met de afbeelding van Mercurius, de Romeinse God van de handel. Bert Steenbergen ging direct van de technische school bij de firma Vermeij werken. Dat was in 1966. De heer De Bas herinnerde er in een toespraakje aan dat langdurige dienstjubilea tegen woordig steeds minder voorkomen, maar daarentegen meer worden ge waardeerd. Hij stelde vast dat directeur Hans Ver meij toch wel een goede baas moest zijn, want juist in deze maand zijn nog twee medewerkers, A. v.d. Ruit en Bram van Hoven, twaalf en een half jaar bij het Waddinxveense bedrijf De acht pagina’s tellende uitklapfol der, met drie sfeervolle kleurenfoto’s en een prachtige getekende impressie van het Gouwebos in vogelvlucht aan de beide zijden van de spoorlijn Gouda- Alphen aan den Rijn, heeft het recreatieschap kunnen uitgeven dank zij financiële medewerking van Hooft- man Autobedrijf BV in Waddinxveen en ingenieursadviesbureau Grontmij Zuid-Holland NV in Waddinxveen. Het Gouwebos, dat tussen 1983 en 1990 grotendeels is ingericht, wordt omschreven als een wandelgebied, waar fietsen is toegestaan. Voor auto’s, bromfietsers en ruiters is het gebied tussen het Wilgenlaantje/Noordkade en het Noordeinde taboe. Honden moeten er het gehele jaar aan de lijn, behalve op vier daartoe aangewezen plekken. Twee boswachters houden toezicht, beantwoorden vragen en verzorgen rondleidingen voor de schooljeugd, die naar hartelust van het Gouwebos ge bruik kunnen maken om er te spelen (er zijn speelhuisjes, klimrekken en glijbanen), te vissen (met sportvisacte) en te varen. Voor volwassenen is en een trimpar- cours met uitloopbaan en er is een vis- steiger voor mensen rolstoelgebrui kers. De zitbanken in het westelijke deel van het Gouwebos zijn gemaakt van recyclingmateriaal, zodat er geen tropisch hardhout gebruikt behoefde te worden. In de folder staat interessante informa tie over de inrichting van het veenwei degebied, waarvan het oostelijk deel niet toegankelijk is om er de weidevo gels ongestoord te laten vertoeven, en de ’’droogmakerij”, die bestaat uit oude zeeklei met katteklei en wat rest- veen. Heel lezenswaardig zijn de wetens waardigheden over de flora en fauna van het Gouwebos. De verscheiden heid aan (wilde) planten (gele en oranje klaprozen), bomen (populie ren, elzen, essen, berken, eiken, vlier- bessen, braamstruiken), bloemen, vo gels (grutto’s, kievitten, futen, winter koninkjes, koekoeken, fazanten, valk- jes, uilen, reigers, Russische en Scandi- WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen kan voor dit jaar van het rijk een budget van 157.860,- tege moet zien in het kader van de bijdrage regeling 1991 voor intensivering bij zondere bijstandsverlening. Dat blijkt uit een publikatie van de bij drageregeling in de Nederlandse Staatscourant. Waddinxveen maakt deel uit van de woonruimtegroep A2. WADDINXVEEN - Jetty Eerden en Trijntje van Brero vestigen na de schoolvakanties weer de aandacht op hun winkeltje voor gedragen kin derkleding aan de Zuidkade 17a in Waddinxveen, dat maandag 9 en dins dag 10 september open gaat. Beide Waddinxveense vrouwen staan aan het begin van het zestiende sei zoen. Hun winkeltje is voor de inname van kleding op maandag open van 8.30- 11.30 uur en van 19.00-21.00 uur (’s avonds alleen aan het begin van dit nieuwe seizoen) en voor de verkoop van kleding op maandag van 13.00- 15.00 uur en op dinsdag van 8.30-11.30 uur en van 13.00-1500 uur. De kleding die kan worden ingeleverd moet schoon en heel zijn, draagbaar en nog wel modieus. Ingeleverd kan wor den kleding vanaf maat 86 tot en met de maten S, M en L (dus ook van tieners). Verder beschikt het winkeltje een kleine sortering dameskleding in de maten 38 en 40: Keuringen Voor de meer dan gemiddeld geïnteres seerde tuinliefhebber is ook belangrijk om te weten dat een belangrijk aspect van Plantarium het keuren van gewas sen is. Stands worden als geheel be oordeeld op verschijning en het getoon de sortiment. De mooiste stand krijgt de Rabobank Trofee. Daarnaast wordt er gekeurd door de internationaal gewaardeerde vaste keu ringscommissie van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkun de. Doel van al deze keuringen is ver betering van het sortiment en de presen tatie van de gewassen.' Op Plantarium worden ook veel nieu wigheden gekeurd. Dit wordt gedaan door een commissie van de Koninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen. Het gaat daarbij om eigen nieuwighe den van bedrijven of aanwinsten van derden, die in Nederland niet of in be perkte mate zijn verspreid. De beste producten worden met een certificaat bedeeld. Daarnaast selecteert een persjury (vak- en publiekspers) de haars inziens com mercieel meest interessante plant. Dat wil zeggen een product die alom ver krijgbaar is en goede kans maakt om haar verschijning in de toekomst furore te maken. Vrijwel altijd bleek de geko zen plant ook daadwerkelijk succes bij de consument te hebben. Tuinideeën op 15e aan de Van Mecklenburg Schwerin- laan wonende Waddinxvener O.G. HARTMAN (61) neemt met een re ceptie op woensdag 4 september a.s. af scheid als directeur van de Stichting Beheer Sociale Woningbouw in Gouda (het administratief- en onderhouds- kantoor van de woningbouwverenigin gen St. Jozef en Gouda in Gouda en -Moordrecht in Moordrecht). Hij maakt gebruik maakt van de mogelijk heid tot vervroegd uittreden. De heer Hartman is 10 jaar directeur bij de BSW geweest na een loopbaan in bin nen- en buitenland. De 28-jarige Waddinxveense MARJO LEIN VAN DER LINDEN treedt per 1 september a.s. als derde cdördinator in dienst van de Stichting Gastouder- project Waddinxveen en omgeving. Hier zijn al werkzaam WIES KEU LEN en ANNEMIEKE BONTHUIS. Marjolein van der Linden heeft gestu deerd te Den Haag aan de Hogere Be roepsopleiding Jeugdwelzijnswerk (HBO-J). Ze werkte tot heden als groepsleidster in een dagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen te Delft en was daar tevens plaatsvervan gend hoofd. In Waddinxveen is zij lid van de opgehven commissie Sociaal- Cultureel Werk en Kunstzinnige Vor ming. Het werkgebied van Marjolein zal Waddinxveen zijn. Het Gastouder- project is dagelijks van 9.00-11.00 uur telefonisch te bereiken onder telefoon nummer 01828-19591 (Peter Zuidlaan 4 te Waddinxveen). T-» rj jrNEDERLANDSE VERENIGING VAN ondernemers in het c A R R o S S E R I E 8 E D R 1 J f Bij Excelly BV, Waddinxveen, dat de i statutaire zetel heeft gewijzigd in Rot terdam, is directeur S.F.A. BAKKER -uit Rotterdam directeur IR. G.A. BAKKER uit Warmond opgevolgd. Excelly verstrekt adviezen op technisch gebied en verleent diensten op dit ge- j. bied. In Waddinxveen heeft HOUDRINGE RENTMEESTERSKANTOOR BV, De Bilt, een nevenvestiging gesticht. Omschrijving bedrijf: het beheren, ad ministreren, taxeren, bemiddelen bij aan- en verkoop, het assuraderen en re gistreren van roerende en onroerende zaken. Zij verleent diensten aan der den met betrekking tot de overgang van onroerende zaken, alles in de ruim- '■stezin. C 4 Rond 1948 werkte de huidige eigenaar Willem Zijderhand part-time in het be drijf van zijn vader. Hij werd in 1960 medefirmant en nam in 1967 het trans portbedrijf alleen voor zijn rekeningen verantwoording. Het kolentransport maakte plaats voor olie en gas. Het be drijf breidde zich steeds meer uit en be schikt nu over zes grote transportwa gens. -.A.M.L. AUAD-PIEETE uit Wad dinxveen en F.J. FAAS uit Brouwers haven vormen de directie van Proda Supplies BV, Waddinxveen, die voor Proda Supplies en Services als neven vestiging beschikt over de schoonheids salon ”Jane Auad”. De nieuwe BV is bedoeld voor de import en export van en de groothandel in goederen in het al gemeen en in het bijzonder parfums en lichaamsverzorgingsproduktenals mede het uitoefenen van een schoon- heidsverzorgingsbedrijf. Het maat schappelijk kapitaal bedraagt f waarvan geplaatst/gestort f kring aandacht besteed. De legpenning kreeg het bedrijf als waardering voor de wijze waarop het haar bijdrage heeft geleverd aan de bevordering van de re gionale economie, aldus de heer De Bas. TransportbedrijfW. Zijderhand Zn. werd op 9 augustus 1931 opgericht als expeditie- en brandstoffenhandel M. Zijderhand. Dat gebeurde in de moei lijke jaren dertig. De aangeschafte eer ste vrachtwagen werd gebruikt om ko- len rond te brengen. Ook andere vrachtjes in en buiten Waddinxveen werden aangenomen. Na de Tweede Wereldoorlog, die ook voor het transportbedrijf weinig goeds in petto had, werd volop gesleuteld aan oude vrachtwagens om de boel weer draaiend te krijgen. 'w f, J 1 I

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 18