Geen subsidie voor Meer cursus plaatsen bij Alliance J1 Gouds Poppentheater VERMIST 250,- BELONING Brugweg dicht Tap-dance lessen bij Marcella Opening expositie Namibië Kerosine- leiding in Moerhuizen Schrijven voor Amnesty Cursussen Marius Erkelens I I HERBESTRATING rkboe vkhwzks Triangel Jubileumjaar Niet alleen AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! GAAT U VERHUIZEN? Wilt U informatie? 01828 - 18708 ASSCHEMAN WADDINXVEEN Voor het levend terugbe zorgen van onze wit/rossi- ge kater Tommy, wit snuitje en befje, donkerrode vlek op schouder en bij staart, gecastr., 4j. oud. Omgeving Kievitstraat Boskoop Tel. 01727-13649 WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag 14 september wordt in Ne derland voor de vijfde keer de Open Monumentendag georganiseerd. Op deze dag zijn in een groot aantal gemeenten alle monumenten, zoals ker ken, molens en kastelen vrij toegankelijk. Ook Waddinxveen besteedt op U 1 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 september 1991 Pagina 13 en Tijdens de Open Monumentendag van volgende week zaterdag is ook het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen 14 september aandacht aan de Open Monumentendag. kerk 11.00-11.30 11.30- 12.00-12.30 das wc Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelt-verhuizmg met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen In de maanden september en oktober worden aan diverse wegen werkzaam heden verricht. WADDINXVEEN - In verband met de reconstructiewerken aan de Brug weg buiten de bebouwde kom, wordt vanaf 5 september gedurende een pe riode van 5 weken of zoveel korter of langer als nodig blijkt de Brugweg op werkdagen tussen 07.00 uur en 17.00 uur afgesloten voor motorvoertuigen. De omleidingsroute wordt met omlei- dingsborden aangegeven. Bij FOCWA Garantiebedrijf GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen NEDERLANDSE VERENIGING van onoern:mers in het CARROSSERlEBEDRlJF VERVOER VERHUIZINGEN Op de Staringlaan (gedeelte tussen Noordkade en kruispunt Brederolaan) en de Esdoornlaan (gedeelte tussen Jan Dorrekenskade en de benzinepomp) worden de trottoirs hertegeld en de rij baan van een nieuwe asfaltlaag voor zien. Wadde (gedeelte vanaf Noordeinde tot aan de Peuleyen) wordt de bestrating uit de rijbaan verwijderd, het trottoir hertegeld en de rijbaan van een asfalt laag voorzien. Deze wegen worden door deze werk zaamheden weer op aanleghoogte ge bracht. Het verkeer zal wanneer het voor de werkzaamheden noodzakelijk is, worden omgeleid. De vorig seizoen in Zoetermeer gege ven vakantiecursus was zo’n groot suc ces dat de dit jaar 25 jaar bestaande Al liance Francaise comité de Boskoop voor de streekgenoten in die plaats start met een cursus, die is gericht op grammatica, heel eenvoudige conver satie en luisteren naar geluidsbandjes om het gesproken Frans te leren ver staan. Deze lessen van anderhalf uur worden gegeven door de dames M. v.d. Loo en A. Govaarts. Uitbreiding in Zoetermeer ligt in het verschiet. In Waddinxveen en Boskoop worden van woensdag 25 september beginners cursussen gegeven op niveau I, II en III, cursussen spreekvaardigheid op ni veau IV, V en VI en de cursus supe rieur op niveau Vil. In Waddinxveen wordt ook nog de cursus La France, les Francais en l’Actualité gegeven. Het lesgeld bedraagt voor 26 lessen van één uur 195,- en voor 26 lessen van ander half uur 280,-. De Alliance Francaise des Pays-Bas section de Boskoop (Boskoop, Wad dinxveen en Zoetermeer) wordt geleid door A. van Veen uit Waddinxveen (voorzitter), P.W. Uittenbroek uit Waddinxveen (penningmeester), me vrouw C.S.M. v.d. Burg-van Winden uit Boskoop (cursusleidster, tel. 01727 - 10657), mevrouw mr. C.L.M. Smeets uit Boskoop (secretaris, tel. 01727 - ^meegenomen. I Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen 14996, na 19.00 uur), mevrouw A. van Wijnen-Vervlossen uit Waddinxveen (lid) en mevrouw G.H. Drenth-Kerk- hof uit Boskoop (lid). Het docentencorps bestaat uit me vrouw C.S.M. v.d. Burg-van Winden, Pascal Godey, mevrouw M. v.d. Loo, C. van de Wall, mevrouw N. Afeiche en mevrouw A. Govaarts. Bestuur, do centen en leerlingen zijn erg ingeno men met de activiteiten van Alliance Francaise in déze streek. De belangstelling voor het bestuderen van de Franse taal is nog steeds groot. Frankrijk is al vele jaren hèt vakantie land voor Nederlanders. En toch erva ren velen de handicap zich niet goed en vlot verstaanbaar te maken tegenover de Fransen en ook hen niet goed te ver staan. Dat wil de Alliance dus veranderen. De studiemethode van de Alliance is we reldwijd bekend. Ook in ons land be nutten duizenden cursisten de winter maanden om in een plezierige en nut tige studie beter Frans te leren (spre ken, verstaan, lezen). worden, maar de poppen hebben toch de overhand gekregen. De meeste voorstellingen van Henk Boerwinkel spelen zich in het buitenland af. Dit be zorgde hem internationale roem en veel kunstprijzen. In het begin van dit jaar ontving hij de Duitse kunstprijs ”de Knurrhahn”. Met de voorstelling Metamorfosen ver trekt hij dan ook binnenkort weer naar het buitenland. Maar eerst komt hij met deze voorstelling nog naar Gouda en wei op zaterdag 14 september. Aan vangstijd: 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 15,- p.p. Op zaterdag 14 september treedt Henk Boerwinkel met zijn figurentheater Triangel op in het Gouds Poppenthea ter. Het figurentheater Triangel speelt uitsluitend voor volwassenen en heeft een internationaal repertoire. De voorstelling ’’Metamorfosen” be staat uit een aaneenschakeling van korte tekstloze nummers met mario netten, maskers, stok- en handpoppen. Door de toepassing van al deze ver schillende bewegingstechnieken ont staat een contrastrijk programma dat zeer verrassend op de toeschouwers in werkt. Kijkend naar de gestileerde bewegin gen van deze figuren, kan de toeschou wer mee fantaseren en vooral ook ei gen interpretaties leggen. De nummers zijn, mede door de geraffineerde be lichting en bijpassende life-geluidjes, poëtisch van sfeer, somd vreemd en ob sederend en dan weer doortrokken van zwarte humor. In 1984 heeft Jim Henson, de maker van The Muppets, een tv-serie gemaakt over zes, in zijn ogen, interessante pop penspelers ter wereld. Die vond hij res pectievelijk in Rusland, Amerika, Frankrijk, Duitsland, Australië en in Nederland was dat het theatert van Henk Boerwinkel. Als kind was Henk al gefascineerd door de poppenwereld. Tekenen was zijn hobby en hij wilde eigenlijk illustrator WADDINXVEEN - Gediplomeerd balletdocente Marcella Kouwenhoven van het Noordeinde (tel. 01828-13162) geeft in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat les sen jazz- en tapdance. Deze week zijn de balletlessen bij bal letschool Marcella in Kreater weer be gonnen. Kinderen vanaf vier jaar, tie ners en volwassenen hebben weer vol enthousiasme hun klassieke balletles sen hervat. Nieuw dit seizoen zijn de lessen jazz- ballet en tap-dance. Deze lessen wor den op woensdagavond in de balletzaal van Kreater gegeven en staan onder lei ding van de Belgisch °eter Horcmans. Op zijn twaalfde j<_ r begon Peter met jazz-ballet en op zijn achttiende be sloot hij van dans zijn beroep te maken Inmiddels zit Peter in het vierde en laatste jaar van de Rotterdamse Dans- academie. Naast zijn opleiding treedt Peter Hore- mans op met een eigen dansgroep en in TV-shows. Ervaring in het lesgeven heeft Peter ook. Jazz- en tap zijn zijn specialiteit. Ook hoopt hij bij ballet school Marcella een cursus moderne dans te gaan geven. De nieuwe lessen beginnen op woens dag 11 september. Tapdance van 18.00- 19.00 uur, jazz-ballet van 19.00-20.00 uur. De lessen zijn bedoeld voor tie ners en volwassenen. Danservaring is niet vereist. Iedereen is op 11 september welkom in Kreater an de Kerkstraat in Waddinx veen om mee te doen of te kijken. Ook over moderne dans kan dan informatie verkregen worden. De afdeling Boskoop (die dus ook de cursussen in Waddinxveen en Zoeter meer verzorgt) werd opgericht in de cember 1966. In de komende maand december is dat dus 25 jaar geleden. Een viering is in voorbereiding. Het moet een waar feest worden waarin alle leden en cursisten worden betrokken. Leden en cursusten ontvangen in sep tember het informatieboekje waarin alle bijzonderheden staan vermeld. Zaterdag 14 september houdt het Gouds Poppentheater aan de Fluwe lensingel 53 open huis. Na een grondige verbouwing van zowel de theaterzaal als de bovenruimte is het nu zover dat' de voorstellingen weer een aanvang ne men. Voor de toeschouwers is in de zaal een podium gebouwd, zodat alle voorstel lingen vanuit de gehele zaal goed te vol gen zijn. Voor dit podium kreeg het Gouds Poppentheater een subsidie van het Anjerfonds. Boven het theater is de ruimte ingericht voor een expositie van theaterpoppen van verschillende poppenspelers. Deze expositie werd door Hanneke Kuipers met medewerking van Ruth van der Steenhoven (Nederlandse vereniging voor poppenspel) ingericht. Om iedereen de kans te geven een kijkje te nemen in het theater en de ex positie, is het theater die dag open tus sen 10.Ó0 en 17.00 uur. In het nieuwe seizoen vinden weer tal van activiteiten plaats. Zo wordt be gonnen met een voorstelling voor vol wassenen van figurentheater Triangel op zaterdagavond 14 september. De kindervoorstellingen starten weer op zaterdag 21 september met een try- out van Poppentheater Hanneke Kui pers, en op 28 september speelt pop pentheater Pimpernel een voorstelling voor de kleintjes vanaf 3 jaar. Ook in de volgende maanden staat er een aantal gastspelers op het program ma, zoals Poppentheater Dibbes, ma rionettentheater Anton Anderle (CSR), papierentheater Phoenix poppentheater Anneke Strack. Alle cursisten zijn automatisch lid van de Alliance. Elk winterseizoen worden er activiteiten georganiseerd en zijn er lezingen, diapresentaties, chansons, bi bliotheek en een scrabbleclub, waar van alle cursisten kunnen profiteren. Er wordt dus niet alleen aandacht be steed aan de taal, maar ook aan het land, de natuur, de cultuur, de bevol king. De avonden worden in de regel ver zorgd door Fransen, die er speciaal op ingesteld zijn te spreken voor buiten landers (dus niet-Fransen), die ook een grote ervaring en deskundigheid heb ben over het onderwerp dat zij behan delen. WADDINXVEEN - De Werkgroep Anti Apartheid Waddinxveen heeft in Waddinxveen de tentoonstelling ’’Na mibië op weg naar onafhankelijkheid” ingericht. De opening vindt plaats op 6 september om 20.30 uur in de Open bare Bibliotheek aan de Van Mecklen burg Schwerinlaan in Waddinxveen. De tentoonstelling is georganiseerd door de Werkgroep Anti-Apartheid Waddinxveen en laat indrukwekkende beelden zien over Namibië en de school die Waddinxveen daar steunt. De fo to’s worden begeleid door informatieve teksten. De tentoonstelling behandelt onder werpen als de verkiezingen, de bevrij- dingsstrijd, racisme, apartheid, religie en basisvoorzieningen in Namibië. Als speciale gastspreekster voor de opening is de Zuidafrikaanse schrijf ster Emma Huismans uitgenodigd. Van haar is onlangs het boek ’’Berich ten van weerstand” uitgekomen. heeft en krijgt men een goede indruk van de plaats. Het is bijvoorbeeld ook heel goed mogelijk om een gedeelte van de dag in Waddinxveen van al het moois te genieten en het andere deel van de dag de monumenten in omlig- aan de Esdoornlaan, waarin de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen wekelijks kerkt, voor bezichti ging geopend. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Orgelbespeling in acht kerken MOERHUIZEN/WADDINXVEEN - In Moerhuizen zal door de gemeente raad een voorbereidingsbesluit worden genomen als eerste stop op weg naar de aanleg van een ondergrondse brand stoffenleiding. Deze leiding moet het kerosinetransport over de Gouwe gaan beperken. Door het ministerie van defensie is bij de gemeente Moerhuizen een principe verzoek ingediend om een leiding te mogen aanleggen welke loopt vanaf het nieuw aangelegde brandstofleiding Pernis-Klaphek naar de luchthaven Schiphol. De feitelijke aanleg is ge pland in begin 1992. De leiding heeft primair een militair doel, jnaar dat zal in de praktijk voor een zeer groot deel worden gebruikt voor civiel transport van kerosine naar Schiphol. In het vigerende streekplan wordt het belang van de leiding erkend. Hierbij speelt een rol, dat het civiel gebruik dient ter vervanging van het vervoer over het water. Transport per leiding is uit oogpunt van externe veiligheid gewenst en verdient ook uit milieutechnische oogpunt de voorkeur. De tracékeuze is gemaakt in overleg met de Dienst Ruimte en Groen van de provincie Zuid-Holland. Het Landbouwschap heeft in principe bezwaar tegen ieder tracé dat door agrarische gebieden loopt. Mocht zulks echter onontkoombaar zijn, dan wordt gepleit voor het projecteren op of naast een bestaand tracé. Aan deze wens wordt voldaan doordat het tracé aan sluit bij de bestaande gasunieleidingen. B. en W. van Moerhuizen hebben, mede gelet op het feit, dat het een rela tief kleine leiding betreft, geen be zwaar tegen de gewenste aanleg. Aangezien de leiding in strijd is met de vigerende bestemmingsplannen van Zevenhuizen en Moerkapelle achten zij het gewenst, dat de raad verklaart, dat voor het betreffende tracé een her ziening van deze plannen in voorberei ding is. Vervolgens kan dan een proce dure van de Wet op de Ruimtelijke Or dening worden gestart. WADDINXVEEN/GOUDA - B. en W. van Waddinxveen hebben beslo ten - en de gemeenteraad is het hiermee eens - geen subsidie van duizend gulden te geven aan de Stichting Gouds Poppentheater aan de Fluwelen singel 53 in Gouda als bijdrage in de exploitatiekosten. Het college acht subsidiëring van Goudse kindertheatervoorstellingen niet in het Wad- dinxveens belang. WADDINXVEEN - Na deze zomer vakantie gaat de werkgroep Waddinx veen van Amnesty International door met het schrijven voor politieke gevan genen. Na de vakantiemaanden juli en augus tus, waarin door Amnesty geen schrijf- gelegenheden georganiseerd werden, zal dit in de maand september weer volop het geval zijn. Naast de mogelijk heden vanuit de verschillende kerken voorbeeldbrieven mee naar huis te ne men, kan men terecht op: - maandagmiddag 9 september vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff (Peuleyen 174, tel. 15376); - maandagavond 9 september vanaf 20.00 uur bij Anja Dijkhuizen (Klaver veld 23, tel. 17640); - dinsdagmiddag 10 september vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg (Molen- ring63, tel. 16229); - woensdagavond 11 september van 20.00 tot 21.00 uur bij Hannie Okkes (Chopinlaan 26, tel. 16078); - maandagavond 16 september van 19.00 tot 20.00 uur bij Marijke de Groot (Kievitdreef 19, tel. 10082). Men kan schrijven en zo vrijlating vra gen voor To Thuy Yen (een 50-jarige schrijver en dichter in Vietnam, die volgens Amnesty werd gearresteerd wegens de vreedzame uitoefening van zijn recht op vrijheid van meningsui ting) en voor Sjeik Samir Ali Al-Ribeh (een 30-jarige theoloog in Saoedi-Ara- bië, die zonder proces wordt vastge houden waarschijnlijk vanwege de ge weldloze uiting van zijn politieke op vattingen). Lesgeefster Marcella Kouwenhoven van het Noordeinde in Waddinx veen. gende plaatsen te bekijken. In alle kerken zullen orgelbespelingen zijn waarvan de tijden op elkaar zijn af gestemd. Ook zullen in alle kerken in- formatieboekjes verkrijgbaar zijn. De tijdstippen van de orgelbespeling: Brugkerk 10.30-11.00 - 14.00-14.30 uur. Remonstrantse 14.30-15.00 uur. Sint Victorkerk 11.30-12.00 - 15.00- 15.30 uur. De Hoeksteen 12.00-12.30 - 10.00- 10.30 uur. Chr. Afgescheiden Gemeente 12.30- 13.00- 10.30.11.00 uur. Bethelkerk 13.30-14.00 - 11.00-11.30 uur. Immanuëlkerk 14.00-14.30 12.00 uur. Kruiskerk 14.30-15.00 uur. WADDINXVEEN - Het Atelier 6e Tocht van Marius Erkelens aan de Zesde Tochtweg start donderdag 12 september om 19.30 uur weer met nieuwe cursussen tekenen/schilderen en boetseren. Afgelopen jaar werden met enthou siasme deze cursussen gevolgd. Er is getekend, geaquareleerd en met olie verf geschilderd. Verschillende men sen gingen met keramisch handvormen aan de gang. ”Wij proberen de groepen niet te groot te maken om zo iedereen de aandacht te kunnen geven waar men recht op heeft. De resultaten waren er dan ook naar”, aldus Marius Erkelens. ”Wij roepen een ieder dan ook op onze eerste avond te komen bezoeken. We werken niet volgens een afgerond sys teem zodat men er altijd bij kan ko men. Iedereen werkt naar eigen ver mogen en het in de fout durven gaan hoort er bij. Met elkaar maken wij er altijd een fijne avond van”. Atelier 6e Tocht is gemakkelijk te be reiken. Het is een zijweg van de Pias weg. Bij de kruising van de Abraham Kroesweg is het ruime atelier waar de verschillende activiteiten plaats vin den. U kunt ons ook bellen. (Inlichtin gen: na 18.00 uur tel. 01793-1618 of overdag Galerie Kunst en Interieur tel. 01828-20751). Behalve de twee officiële monumen ten, de Hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost en de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade, zijn nog zes beeldbepalende kerkgebouwen van 10.00 tot 16.00 uur voor publiek toe gankelijk. Dit zijn: de Kruiskerk, de Immanuël kerk, de St. Victorkerk, De Hoek steen, de Bethelkerk en het kerkge bouw van de Oud-Gereformeerde ge meente. De hele dag door zijn in deze acht kerken orgelbespelingen gepland. In alle kerken liggen informatie-boek- jes onder het motto "Monumentendag- Kerkdankdag-Orgelpracht” waarin onder andere de tijdstippen van de or gelbespelingen staan vermeld. Tevens is de ’’Open Monumentenkrant” be schikbaar, met daarin naast achter grond informatie over deze dag per ge meente, ook een overzicht van de opengestelde monumenten. De acht Waddinxveense kerken zijn zaterdag 14 september onder het motto ’’Monumentendag - Kerkdankdag - Orgelpracht” tussen 10.00 en 16.00 uur voor het publiek vrij toegankelijk opengesteld. Bij de kerken hangt die dag de speciale Open Monumenten- dagvlag weer uit. De landelijke ope ning van deze dag is in de St. Janskerk in Gouda door WVC-minister drs. H. d’Ancona en haar Franse collega Jack Lang. Tot de echte monumenten worden in Waddinxveen alleen gerekend de Brugkerk en de Remonstrantse Kerk. Toch is er ook in de andere kerken veel moois te zien en zijn de kerken vaak be palend voor de directe omgeving waar zij staan. Zo is de torenspits van de Sint Victor kerk al jaren een opvallende verschij ning voor iedereen die Waddinxveen vanuit Gouda nadert. Ook hebben in de historie van Waddinxveen verschil lende kerken een belangrijke rol ge speeld. Omdat niet alle kerken tot de monu menten gerekend kunnen worden maar wel beschikken over mooie orgels zijn op afgesproken tijdstippen orgelbespe lingen gepland. Men kan op die manier op de route langs alle kerken regelma tig genieten van de orgelklanken. In de kerken zullen boekjes liggen met een beschrijving van de historie van alle deelnemende kerken met daarbij vermeld de tijdstippen van de orgelbe spelingen en een plattegrond met daarop aangegeven de plaats waar zij zijn te vinden. Door de tocht langs alle kerken zal men ook kunnen genieten van hetgeen Waddinxveen verder nog te bieden WADDINXVEEN - De Alliance Francaise des Pays-Bas heeft aan het begin van het nieuwe seizoen het aantal cursusplaatsen in Waddinxveen (op woensdagmorgen) en Boskoop (op woensdagavond) uitgebreid met Zoetermeer (voor beginners op donderdagavond). De nieuwe reeks les sen van 26 lessen gaat woensdag 25 en donderdag 26 september van start. - |FO-99*CWj

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13