Vele kilo’s muntgeld Actiebijeenkomst van CNV in Het Trefpunt Boskoop krijgt een verlichte hefbrug Een dag vol actie f s 1 Gewogen, gesorteerd en geteld In winkelcentrum Luifelbaan Info-avonden: Ochtend CNV- Vrouwenbond in Gouda Jazznight in Alphen Overdracht opbrengst sponsor- zwemmen Culturele avonden ouderen Arie Slinger spreekt op FNV-protest Mulder NV: 73% meer winst in ’91 W i t Tel. 01720-22450 Succes voor Be Fair-jeugd A- tu Hh Om »J r BEDRIJFSOPLEIDINGEN ALPHENSE AVONDSCHOOL Muziek Tegenvaller Kaartverkoop Boerderijschool 1 Wl BW i 1 Plaats: CURSUSJAAR 1991-1992 - AVONDOPLEIDINGEN maandag 26 aug. (géén Talen) maandag 9 sept. (alléén Talen) Scholengem. BOSPARK Pr. Beatnxlaan 4 Alphen aan den Rijn Tijd: 19.30 - 21.00 uur Voor aanvraag studiegids of verdere informatie: WADDINXVEEN - Zo’n vijftig kilo buitenlands en Nederlands munt- en papiergeld is maandagmorgen vanaf tien uur en dinsdag in de raadzaal van het gemeentehuis gewogen, gesorteerd en geteld door diverse leden van de Werkgroep Anti Apartheid Waddinxveen. Niet alle buitenlandse munten konden worden thuisgebracht. BOSKOOP - Boskoop krijgt een verlichte hefbrug. Vrijdagavond 20 sep tember gaat deze verlichting voor het eerst en met een officieel tintje branden als onderdeel van de die dag en zaterdag 21 september in het kwekersdorp te houden tweedaagse en voor de dertiende maal gehouden braderie, die in het teken staat van de muziek. MIDDENSTANDSDIPLOMA BASISKENNIS BOEKHOUDEN PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN ‘MBA REP. CURSUS MBA en PRAKT.D. BOEKH. SPD - alle modulen Extra Cursussen: ENGELS, FRANS, DUITS en SPAANS - Aanvang september/oktober a.s. - Cursusduur 4-12 mnd. - Hoog percentage geslaagden voor elke cursus, b.v. middenstand 80% I I I Pagina 15 ’■Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 september 1991 Het was zaterdag in het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan weer een dag vol~actie tijdens de LuifeT- (foto onder). (Foto’s: Sjaak Noteboom). Na zoveel jaar oorlogvoeren tegen Zuid-Afrika is het land arm. Op de school in Kalkrand geeft men, na de 7-jarige basisschool vakcursussen timmeren, naaien, stofvérsieren en huishouden. Geld voor gereedschap en onderwijs-materiaal heeft men wel, maar het salaris van de leraar timmeren kan nog niet betaald worden. WADDINXVEEN - De eerste offi ciële wedstrijden voor de standaardelf tallen van Be Fair-voetbal zijn zeer suc cesvol geweest. De drie ingeschreven jeugd-elftallen wonnen alleen de eerste ronde van de KNVB-beker en plaatsen zich reeds voor de volgende ronde die pas begin volgend jaar zal worden ver speeld. A-l won in een rommelige wedstrijd uit bij Jodan Boys met 2-6. Bekerwinnaar van vorig seizoen B-l had geen moeite met Bergambacht en won daar met 3- 11 en C-l nam revanche in en bij Gou da, voor de verloren finale van vorig seizoen. Het werd nu 0-5 winst. Zaterdag begint de competitie. A-l start in Bodegraven tegen Esto om 14.30 uur. Het regionale B-l gaat op bezoek bij SIC in Noordwijk ook om 14.30 uur en C-l speelt om 11.00 uur in Boskoop bij Floreant. k1' Li GOUDA - De Vrouwenbond CNV houdt op zaterdag 21 september van 10.00 tot 12.00 uur in gebouw De Ves te, Ridder van Catsweg 300, Gouda een voorlichtingsbijeenkomst over de Algemene Bijstandswet. Mevrouw A.C. Brouwer van de Ge meentelijke Sociale Dienst in Gouda zal daar de nodige voorlichting geven over alle rechten en plichten rond bij standsuitkeringen Er bestaan vele vragen over wat men nu wel en niet mag met een uitkering. Alle leden van de Vrouwenbond CNV, alsmede de leden van andere bonden en een ieder die in dit onderwerp is geïnteresseerd wordt van harte uitge nodigd. WADDINXVEEN - Maandagavond 9 september om acht uur houdt het CNV in Het Trefpunt aan de Stationsstraat een actiebijeenkomst tegen de omstre den ziektewet- en WAO-plannen van het kabinet. Op deze Waddinxveense bijeenkomst zal spreken Evert de Jong, voorzitter van de onderwijsbond PCO, en Wim Groeneweg, districtsbestuurder van het CNV. Zoals bekend voert de vakbeweging (CNV, FNV, MHP) gezamenlijk actie tegen de plannen van het kabinet voor de ziektewet en de WAO/IP (invalidi teitspensioen). De werknemers zeggen onder het motto ’’Gezond werk verze- ALPHEN AAN DEN RIJN - Tijdens de Jazznight in Alphen aan den Rijn zal op zaterdagavond de Amerikaanse top-jazzmusicus Art Farmer (USA) in een gelegenheidsformatie spelen met Bob Brookmeyer (USA) en Klaus Dol- dinger (BRD). Het drietal wordt begeleid door het trio van Klaus Doldinger. De drie blazers hebben niet eerder samengespeeld en treden voor deze gelegenheid op onder de naam Alphense All Stars. Onder de bijna twintig jazz-formaties die tijdens de Jazznight Alphen optre den is ook het Rosenberg Trio, dat de afgelopen maanden veel in de publici teit staat met zijn nieuwste CD Sum mer Gipsy. Het trio trad eveneens op tijdens het concert van Pavarotti in Ahoy op 1 september. Vanwege het tienjarig bestaan van de Jazznight heeft de organisatie een aan tal formaties gecontracteerd die in het verleden hoge ogen gooiden op de Jazznight. Onder hen The Deep River Quartet, Toon Roos, Roger The Evolution, Juke en Greetje Kauffeld met haar trio. Voor het eerst is op de Jazznight ook mondharmonika-jazz te beluisteren in de vorm van het Tim Welvaars Combo. Tim Welvaars is lange tijd in de leer ge weest bij Toots Tielemans. De verlichte Boskoopse hefbrug over de Gouwe is een initiatief van de On dernemersvereniging Boskoop, de Dorpswinkels, de braderievereniging, de gemeente Boskoop en de Provin ciale Waterstaat. De brug zal voortaan ook ’s avonds van verre te zien zijn. Op vrijdag 20 en zaterdag 21 september staat de gehele dorpskern van Boskoop in het teken van de dertiende Bos koopse braderie. Net als bij de twaalf voorgaande editie’s staat gezelligheid voor deelnemers en publiek voorop. Twee dagen lang presenteert Boskoop zich van de goede kant. De organise rende braderievereniging Boskoop is al maanden lang bezig met de voorberei dingen daartoe. Maar nu 20 en 21 sep tember er echt aan komen stijgt de spanning. Niet zozeer bij de organisa tie, die op een ruime ervaring mag bo gen, dan wel bij de deelnemende on dernemers en verenigingen. Nog steeds melden zij zich aan bij het secretariaat van Willem Kruiswijk (tel. 01727- 17348). De organisatie legt dit jaar een extra accent op het thema muziek. Daartoe is commissielid Gertjan Hooftman druk doende. Hij is erin geslaagd om op elke tijd tijdens de braderie muziek te laten klinken. En dan wordt er echt muziek bedoeld. Op drie plaatsen in het parcours moest dat gaan gebeuren. Op het Gouwe- plein, aan de Koninginneweg en bij Hotel Neuf staan drie podia met, voor het eerst, drie daarbij behorende spon sors: Hagoort, Hotel Neuf en Buckler Bier. De muziek wordt verzorgd door in hoofdzaak Boskoopse formaties, waar nodig aangevuld met groepen van bui tenaf. Van pop tot middle of the road tot instrumentaal, zo noemt Gertjan het aanbod. Voor elk wat wils: jazz, ’’straat”, Tiroler, folklore, Boskoopse pop, instrumentaal. In totaal nu 16 formaties, 180 muzikan ten en 24 uur muziek. Gertjan Hooft man heeft muzikale en organisatori sche adviezen gekregen van Ruud Kre- baum en René Berkhouwer (Point Ze ro). Bekend van de Boskoopse Braderie is, dat de organisatie, bestaande uit Piet v.d. Linde, Gerrit Koetsier, Willem Kruiswijk en Gertjan Hooftman, niet zomaar enige honderden kramen in de Dorpskern neerzet. Dat gebeurt met zorg. In de eerste plaats om te zorgen dat de branches (plm45) zoveel mogelijk over het parcours verdeeld gaan worden maar ook om die branches af te wisse len met oude ambachten. Men heeft wel eens een jaar overgeslagen, maar oude ambachten horen er toch echt bij Over twee dagen komen er veertien verschillenden. Tevens huldigt de organisatie het standpunt het ’’zuur” verdiende geld niet ineens op te maken aan een of an dere ”mega”-ster. Het liefst verdeelt zij dat budget over diverse attracties. Het Rucanor Starship komt alsmede een Alpine Klimwand. Charli de jongleur zwerft over het parcours, Pe dro de goochelclown met ballonnenact ook en (als Pierrot al eens geweest) ani mator Jan van Dam beeldt de meest uiteenlopende types uit. Ook hij be weegt zich onder het publiek, heeft het publiek ook nodig en is er zelfs al eens in geslaagd prins Claus hartelijk aan het lachen te krijgen. Die foto heeft in alle bladen gestaan. Een niet onbelangrijke ontwikkeling heeft zich achter de schermen bij de or ganisatie van de Boskoopse Braderie voorgedaan. Hoewel de organisatie in februari al vergunning had aange vraagd bij de gemeente Boskoop en er door burgemeester drs. J.J. Spros be paalde verwachtingen waren verwekt, kreeg zij eind mei te horen dat zij niet over het Gouweplein en het stuk Burg. Colijnstraat vanaf de Rabobank tot aan Blue Star mocht beschikken. Het college had besloten dat de week markt op zaterdag aldaar gewoon door gang zou moeten vinden. Die beslissing werd genomen omdat de Zijde als ver keersweg open moet blijven en de weekmarkt daar dus niet meer gehou den kon worden. Met een openstelling van de Zijde had de braderiecommissie totaal geen moeite omdat dit probleem zich anders volgend jaar zou voordoen als de Koninginneweg heringericht zou zijn en men nu ook al graag de Konin ginneweg bij het parcours wilde heb ben omdat er in 1992 een tiental nieuwe ondernemers op dat gedeelte zich ge vestigd zou hebben. Na een gesprek met alle betrokkenen, ook dus een delegatie van de markt kooplieden, leek iedereen het erover eens dat de weekmarkt naar het Raad huisplein zou worden verplaatst. Na tuurlijk wilden de marktkooplieden ook liever op het Gouweplein blijven maar zij zagen in dat dit gezien de ja renlange braderietraditie niet reëel was. Toch meende het college te moe ten beslissen dat het Gouweplein en omgeving voor de weekmarkt was. De braderiecommissie sprak direct het onaanvaardbaar daarover uit. Vele al daar gevestigde ondernemers zouden dan niet mee kunnen doen, diverse al gecontracteerde attractie’s zouden we gens plaatsgebrek afgezegd moeten worden en vrijdags zou dat parcoursge- deelte leeg staan. Daarbij zou nog ko men dat de gemeente Boskoop op zijn zachtst gezegd onbehoorlijk bestuur verweten zou kunnen worden omdat de negatieve beslissing vier maanden na de vergunningsaanvrage en zo kort voor de braderie genomen was. Na de voor hen positief uitgevallen be slissing hebben de marktkooplieden alsnog besloten zeker voor dit jaar de weekmarkt toch naar het Raashuis- plein te verplaatsen, een prima geste die vooral het gezicht van het college heeft gered. Afgesproken is dat er na een evaluatiegesprek tussen alle be trokken partijen er voor januari 1992 een alsnog voor beroep vatbare beslis sing van het college verwacht kan wor den. Mocht die weer negatief voor de Bra deriecommissie uitvallen, dan zal zij besluiten j uridische stappen te gaan on dernemen of te stellen dat de dertiende Boskoopse Braderie de laatste was ge weest. Triest te moeten constateren dat het college de éigen ondernemers diep heeft laten vallen, concludeert de bra deriecommissie. kert beter” een ander en beter alterna tief te hebben. De Waddinxveense CNV-bijeenkomst is bestemd voor (kader)leden en an dere belangstellenden. Met elkaar zal gesproken worden over de inhoud van de kabinetsplannen, de ideeën van de vakbeweging en de voortgang van de acties. Plannen om bij ziektewet vakantieda gen in te leveren, bij ziekte 30% salaris kwijt te raken en in de AAW (op bij standsniveau) terecht te komen bij ar beidsongeschiktheid worden door de vakbeweging gekraakt. CNV, FNV en MHP roepen hun leden op op Prinsdag (dinsdag 17 september) op de Troonrede af te stemmen en mas saal het werk te onderbreken. Op de Coolsingel voor het stadhuis in Rotter dam wordt die dag om half één een pro testmanifestatie gehouden, waar de troonrede via een groot videoscherm is te volgen en commentaar wordt gele verd door Karin Adelmund namens de gezamenlijke vakcentrales. WADDINXVEEN - In het voorjaar heeft het jaarlijks sponsor-zwemmen plaatsgehad in het zwembad ”De Sniep” te Waddinxveen. De opbrengst was voor zwem- en poloclub De Gouwe en voor de stichting De Gouwebloem. De overhandiging van het sponsorgeld zal plaatsvinden op vrijdagavond 6 sep tember om acht uur in het gebouw van De Gouwebloem, Tollenslaan 161 te Waddinxveen. Ook zullen er prijzen uitgereikt wor den aan drie deelnemers die het meeste geld bij elkaar hebben gezwommen, alsmede een attentie voor de oudste en jongste deelnemer. WADDINXVEEN - De culturele com- missie van de Stichting Welzijn Oude- ren Waddinxveen heeft het programma vastgesteld voor het komende winter seizoen. Op maandag 23 september wordt de eerste avond gehouden. Door de zang groep Kings-Combo wordt dan met be- geleiding van gitaar en slagwerk een Nederlandstalig programma geboden, afgewisseld met accordeon-orkest en S gemengd ensemble met viool en dwars- fluit met een gevarieerd muzikaal pro- j gramma. In.totaal worden in dot seizoen negen avonden gehouden, alle op maandag. De programma’s bestaan uit licht klas sieke muziek en toneel, terwijl de slot- avond wordt verzorgd in mei 1992 door de Goudse Operette. Alle avonden worden gehouden in de toneelzaal van het Anne Frank-cen- - trum. De kaartverkoop voor de Jazznight is 23 augustus van start gegaan. Kaarten zijn a ƒ35,- per stuk verkrijgbaar bij de Rabobank-kantoren in Alphen aan den Rijn en bij de VVV Alphen aan den Rijn. De organisatoren verwachten dat plm. 3.000 jazz-liefhebbers u3 het hele land weer naar Avifauna zullen komen om de artiesten in de zeven zalen te zien optreden. De Jazznight start om 20.30 uur en loopt door tot in de vroege uur tjes. a GOUDA/WADDINXVEEN - De Goudse vakbond FNV houdt op don derdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur een demonstratieve optocht van het Stationsplein in Gouda naar het stad huis en de Lange Groenendaal. Er wordt verzameld aan de stadszijde van het NS-station. Het CDA krijgt een petitie aangebo den en de PvdA, in vergadering bijeen in de Lange Groenendaal, zal worden toegesproken. Sprekers zijn Anton Kruis, penningmeester van de Voe dingsbond FNV en de naar Gouda ver huisde Waddinxvener Arie Slinger, voorzitter van de FNV-afdeling Gou da. Alle werkenden en niet-werkenden roepen zij op mee te demonstreren te gen de heilloze plannen van het kabinet met de WAO, de ziektewet en de kop peling. Het CNV en de MHP zijn geïnfor meerd en uitgenodigd voor de demon stratie. Het motto luidt: ’’Gezond werk verzekert beter!”. Een massaal protest zal de regeringspartijen met hun neus op de democratische en politieke feiten moeten drukken. Het gaat om ons aller belang. Niet al leen van mensen werkend in de private sector, maar ook de sociale zekerheid van mensen in overheidsdienst staat op het spel. Daarom: komt allen en laat merken dat u het politieke spel met uw belangen en centen niet langer pikt, al dus de FNV. BOSKOOP - Mulder Boskoop NV, fa brikant van truckmixers, beton- en bandtransportinstallaties en specifieke apparatenbouw) heeft in het eerste halfjaar van 1991 een netto omzet be haald van 10,3 miljoen, terwijl die in dezelfde periode van 1990 10,1 mil joen beliep. Het resultaat uit gewone bedrijfsuitoe fening vóór belasting bedraagt 491.000,-, tegenover/ 278.000,-over hetzelfde tijdvak van 1990. Dit is een stijging van 76%. Het resultaat nabelastingen is ƒ301.00,- winst, over hetzelfde tijds bestek van 1990 was die 174.000,-. Dit is een stijging van 73%. De verbetering in het resultaat is het gevolg van de nieuwe bedrijfsfilosofie die door de raad van commissarissen en directie sinds 1988 is ingevoerd, name lijk zorgen voor een solide financiering van de onderneming door eigen midde len, hetgeen inmiddels heeft geleid tot een zeer ruime liquiditeitspositie. Door verdere maatregelen die geno men zijn om door een betere logistiek, kostenbesparingen te bereiken zijn de liquide middelen wederom sterk toege nomen. Door te profiteren van de hoge rente stand zijn de rente-opbrengsten een be langrijke faktor die tot verhoging van het resultaat uit gewone bedrijfsuitoe fening hebben bijgedragen. Daarnaast beginnen de reeds eerder aangekondigde maatregelen om de kosten van de eigen branche in Enge land terug te dringen, effect te sorte ren. Met inachtneming van het gestelde in het jaarverslag van 1990 ten aanzien van de vooruitzichten in 1991 blijft op grond van de huidige gang van zaken, de verwachting dat 1991 met een hoger positief resultaat kan worden afgeslo ten en de ingezette positieve beleids/re- sultaatslijn verder uitgebouwd wordt. Op grond hiervan is de verwachting dat ook over 1991 wederom dividend kan worden uitgekeerd. Het eigen vermo gen per aandeel bedraagt per 1 juli 1991 74,92. J baanfeestdag. Jong en oud vermaakte zich. Er waren dieren (foto boven) en de jeugd kon zich laten schminken A'j «SSSSsaaSfe .x.c... .•.'xv.sw.sv, I Twee vrouwelijke leden van de Werkgroep Anti-Apartheid Waddinxveen kregen in de raadzaal van het gemeen tehuis soms de meest vreemde vakantiemunten onder ogen, maar alles komt ten goede aan een leraar timmeren in „Namibië. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De winkeliers van het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan in Waddinxveen-Noord hebben zaterdag waar gemaakt wat ze beloofden: Een Luifelbaanfeestdag vol actie. Het publiek had daar veel waar dering voor. De bezoekers kregen om te beginnen namens de negen winkeliers gratis kof fie met een stroopwafel aangeboden. In de kramen waren allerlei aanbiedin gen, bezienswaardigheden, demon straties en wedstrijdjes, zoals het ge wicht raden van Griekse druiven bij H. Asscheman. Een mini-kermis met een springkussen en een schminckkraam hield de jeugd aangenaam bezig. Ze kregen ook nog een gratis limonade aangeboden en bij Garantmarkt een gratis suikerspin. Dierenspeciaalzaak Hoodie liet Gou wenaar Joop Dorst gratis foto’s van huisdieren maken bij inlevering van een bon uit het Weekblad voor Wad dinxveen en nodigde de bezoekers uit een kijkje te nemen in de tropische vis- afdeling. Slager en poelier P.C. van Beest toonde een groot Oosters assorti ment. De meer dan tweeduizend gulden - en dat is weer meer dan in 1990 - is in de af gelopen twee weken voor het tweede jaar door leerlingen van elf deelne mende Waddinxveense basisscholen opgehaald in het kader van de jaar lijkse ’’muntenactie”. De overgebleven vakantiemuntjes (soms voorzien van hartelijke schrifte lijke mededelingen van de gevers) zijn bestemd voor het betalen van een (parttime) leerkracht timmeren voor de Boerderijschool voor voortgezet on derwijs Gras in Kalkrand (Namibië), pver welk land vanaf vrijdagavond in de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan een ten- toonstelling wordt gehouden. Een jaarsalaris voor een docent daar be- •7 draagt 7.000,-. - De door president Sam Nujoma ge leide republiek Namibië (betekent dor land, woestijn) is 22x groter dan Neder land en heeft ais hoofdstad Windhoek. Er wonen 1,4 miljoen mensen, waar van 1,3 miljoen zwarte Afrikanen. Zo’n 65% van de bevolking is analfa beet. Namibië is sinds 21 maart 1990 onafhankelijk. Kalkrand is een dorp op het platteland L van Namibië, 240 km ten zuiden van de hoofdstad Windhoek. Daar staat de boerderijschool Gras. Op 21 maart 1990 werd Namibië onaf- phankelijk, nadat het 75 jaar bezet was .geweest door het buurland Zuid-Afri- i ka. Al die jaren kregen de zwarte kin- deren in Namibië heel slecht onder- twijs. L” Zwarten zijn alleen geschikt om on geschoold en laagbetaald werk te doen”, zo vond de bezetter. ’’Goede ^scholen zijn voor hen niet nodig en u middelbaar en beroepsonderwijs hele- '•maal niet”. C Daar waren de mensen in Kalkrand het ’.niet mee eens. En al tijdens de bezet- V ting van hun land begonnen ze met een ^eigen school voor de kinderen van de ^zwarte landarbeiders. Doordat de boe- Sren steeds meer machines gaan gebrui- <ken, vinden er steeds minder mensen Jjwerk op het platteland. Om later toch (Werk te kunnen krijgen, is het belang- grijk om een beroep te leren. J?Nu Namibië onafhankelijk is, zijn er '^gelukkig wetten die zeggen, dat alle ‘^kinderen goed onderwijs moeten krij- Jgen. De nieuwe regering van zwarten Jen blanken vinden onderwijs heel be- »langrijk, maar er is niet genoeg geld. I'. P

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 15