De Gouwe traint weer Duitse jeugd absolute Kaarten De Gouwe Hier is uw Rijn en Gouwe zwemmers geschud krant te koop smaakmaker op tournooi I Familie- De Gouwe- dames winnen WSV start schaakjaar Verkoping Welfare Badminton overdag Recreatie middag in Reeuwijk De Sperwer dag van TOOS-gym Aarhus wint opnieuw 4e editie Axis-WSE ’91 -tournooi I Uitslagen Informatiebus Sponsor Eerste dag Tweede dag Topsport CC. ralgfe** «fel c WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Spar van Maurik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 Als je op de dag van je leven wilt schitteren', laat je dan aankleden door een deskundige, die een keuze heeft uit meer dan 130 éénmaal gedragen bruidsjaponnen, daardoor ook betaalbaar. Om je alle aandacht en tijd te geven help ik op afspraak. p ■am - ?;<c Pagina 21 •T7 69; D. Heeren 6-51-81-97-128; M. Tol- I I ^/ADDINXVEEN - De Waddinx- WADDINXVEEN - In de recreatie- zaal van het Anne Frank-centrum zal op woensdag 11 september weer een herfst-verkoop van het Welfare Rode Kruis worden gehouden van 8.30 tot 14.00 uur. Wederom zullen weer de mooiste handwerken en andere artikelen te koop zijn, die door de deelnemers zijn gemaakt. De opbrengst is bestemd voor het aanschaffen van materiaal. WADDINXVEEN - Het nieuwe seizoen is voor de leden van de zwem- en poloclub De Gouwe inmiddels alweer begonnen. De diverse selecties zijn al enkele weken in voorbereiding en de rest van de leden kunnen van nu af aan weer aan de slag. Merwede-Engeland 15-5; Engeland- Zijl/LGB 12-9; Merwede-De Gouwe 6- 13; Merwede-Zijl/LGB 13-12; De Gouwe-Engeland 15-3; De Gouwe- Zijl/LGB 14-6.. Eindstand: De Gouwe 42-15; Merwede 34-30; Engeland 20-39; Zijl/LGB 27- 39. WADDINXVEEN - Ter voorberei ding van de komende competitie in de hoofdklasse waterpolo van de KNZB werkt de damesselectie van De Gouwe een aantal toernooien af. Daarbij is de start hoopvol begonnen. Verleden weekend werd in Oldenzaal een tweede plaats behaald bij het OZPC-toernooi, waaraan ook de teams van Het Gooi, Losser en Donk deelnamen. Afgelopen zondag 1 september werd het eerste damesteam van De Gouwe winnaar van het ”Van Dam en De Ko- ning waterpolotoernooi” in Dordrecht. Het toernooi werd prima georgani seerd door DSZ Merwede. Tevens na men De Zijl/LGB en het Engelse natio nale team deel. En aangezien de rest Jan Willen moest laten gaan lag hij twee kilometer lang in niemandsland. ”Je zwemt wel onge stoord, maar ik miste op die manier de echter strijd”, was zijn commentaar. Toch verzamelde hij punten voor het klassement voor de Zwemkroniekbe- ker. Dit klassement zit heel anders in elkaar dan voor de Speedobeker bij de mas- strijd de leiding door een eigen doel punt van de Deense formatie. Echter door het hoge tempo van de Denen, wisten de Duitsers hun verdediging niet meer goed te organiseren en kort voor tijd wist Aarhus door een doelpunt van Nikkel Sonderup gelijk te scoren. Als gevolg van de gelijke eindstand werden er shoot-outs genomen en Aarhus deed dit iets beter (4-3). Intussen was FC Utrecht-trainer Ab Fafié gearriveerd voor de prijsuitrei king. Naast bokalen voor de deelne mende teams waren er ook individuele prijzen beschikbaar. Andreas Blum (Borussia Mönchengladbach) werd topscoorder; tot beste speler werd ge kozen Martin Nielsen (Aarhus) en WSE keeper Rogier Schoonaker werd uitgeroepen tot meest getalenteerde keeper. WADDINXVEEN - De kaarten lijken geschud voor de bekers bij de lan- gebaan zwemmerij in slootwater. Met nog één weekeind te gaan kan de Speedobeker voor 50-plussers voor de beste totaaltijd over vier vrije slag kilometers Nic Geers niet meer ontgaan. Ook de tweede plaats is vast in handen van een De Gouwenaar, te weten Hans den Boer. Deze loopt de beker voor de schoolslag mis omdat wegens het slechte weer in juni het schoolslagklassement niet kon worden volgemaakt. iveekblad voor Afgelopen weekeinde werd er alleen zaterdag langebaan gezwommen en wel in het meer ”Te Werve” in Rijswijk waar op de kilometer vrije slag voor masters Nic en Hans weer één en twee werden in 14 min 38.3 en 19 min 50.3. Bij de grote klassiekers voor heren over twee kilometer werd Jan Willem van der Hoek van de zwemclub De Gouwe nu derde. De twee azen Hans van Goor en Almar van der Meer sprongen in de aanvangsfase zo verras send snel weg dat Jan Willem er niet meer bij kon komen. Tijdens deze middag is ook de provin ciale recreatiebus aanwezig. Bij dit in formatiepunt kan men folders krijgen en kopen over recreatievormen als wandelen en kanovaren, of over een specifiek recreatiegebied. De recreatiemiddag in de Reeuwijkse Hout is één van de activiteiten die de provincie organiseert om de recreatie mogelijkheden in Zuid-Holland onder de aandacht te brengen. Tips voor een dagje uit zijn te vinden in het ’’Zuid- Holland magazine”, dat uiteraard gra tis in de informatiebus te krijgen is. achtergrond FC Utrecht-trainer Ab Fafié, die zijn trainersloopbaan bij WSE begon. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Zoals bekend, is Axis-Aandrijvingen leverancier van hoofdzakelijk mecha nische aandrijvingen. Echter voor de aandrijvingen daarvan beschikt men ook over een grote voorraad elektro motoren (de elektrische aandrijvin gen). In deze regio is het nog niet zo alge meen bekend dat veel aandrijfproduk- ten zo aan de balie kunnen worden af gehaald. Vaak ook worden de aandrij vingen op klantenspecificatie samenge bouwd. Alle benodigde componenten liggen ook hiervoor op voorraad. In een modern ingerichte mechanische werkplaats worden dergelijke aandrij vingen door de bij de fabriek ge schoolde monteurs geassembleerd. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan een zeer modern uitgeruste elektronica-afdeling, waarbij alle soor ten elektromotoren kunnen worden ge test, vanaf 24 volt gelijkstroom tot 480 volt 60 Hz draaistroom. Juist deze elektronica rukt zeer snel op in de aandrijftechniek, zodat naast de al genoemde mechanische en elektri sche aandrijftechniek een afdeling ’elektronische’ aandrijftechniek aan het ontstaan is. Niet alleen in de ’normale’ machine bouw wordt de elektronica veelvuldig toegepast. Ook bij machines en appa- ters. Bij de masters is de gezwommen tijd doorslaggevend en bij de grote twee en drie kilometers is de plaatsing van belang. De winnaar krijgt 300 pun ten per kilometer, de volgenden 300 verminderd met het aantal seconden achterstand. Het lijkt wat ingewikkeld, maar dit sys teem is ingevoerd om het soms sterke voor- of nadeel van plaatselijke ver schillen in omstandigheden van de di verse lokaties op te heffen. Tempera tuur, wind, diepte, golfslag, zout en eventuele afwijkingen in de baanlengte hebben grote invloed op de gemaakte tijden, waardoor iemand die eens ver hinderd is een achterstand zou kunnen oplopen die niet te wijten is aan zijn zwemcapaciteiten. Je krijgt nu een eer- lijker klassement en je hoeft niet zo no dig op alle te houden wedstrijden te verschijnen. Jan Willem zwom nu 24 min 46.5 en was 53.6 sec achter de winnaar, wat hem 546.4 punten opleverde. Borussia Mönchengladbach, geadop teerd door Axis Aandrijvingen, re kende in haar le wedstrijd af met SC Feijenoord (3-1) en vervolgens met SVV Dordrecht ’90 (4-1). De andere internationale deelnemer, Aarhus GF uit Denemarken, dit jaar weer geadopteerd door Meubelfabriek Mulleman, had het in de eerste wed strijd moeilijk tegen FC Utrecht. In de eerste helft namen beide teams weinig risico’s, maar in de 2e helft opende Aarhus de score, FC Utrecht kwam met een schitterend doelpunt van Andy Alen op gelijke hoogte. In de 2e wedstrijd speelden de Denen tegen Telstar en wonnen met maar liefst 7-0. Telstar kwam fysiek en tac tisch tekort en dit bleek bij Telstar ook al in hun eerste wedstrijdTtegen WSE toen zijn ternauwernood nog 2-2 wisten te spelen. De WSE-ploeg, geheel in ten nieuwe Aarhus uit Denemarken wist voor de 2e maal op rij de hoofdprijs te winnen van de 4e editie van het Axis-WSE ’91 tournooi. In de finale speelde zij 1-1 te gen het Duitse Borussia Mönchenglad bach. Echter het nemen van de shoot- outs deden de Denen net iets beter. 's Ochtends speelde Aarhus zijn laatste poule-wedstrijd tegen WSE. Echter de Waddinxveense formatie werd op vele punten afgetroefd. WSE eindigde op een 3e plaats in de poule en speelde om de 5e en 6e plaats tegen Fortuna Sittard (geadopteerd door Voormolen Dakbe dekkingen). De Limburgers bleken ’s ochtends te veel te hebben moeten geven in hun beste wedstrijd tegen Borussia Mön chengladbach (uitslag 1-1), waardoor ze te vermoeid waren WSE goed partij te bieden. De oranje-zwarten speelde in een hoog tempo direkt voetbal en wonnen deze finale terecht met-2-1 door doelpunten van Guillaume van Willigen en Erwih Pleus. Om de 7e en 8e plaats werd gestreden door Telstar en SVV Dordrecht ’90. Telstar presteerde aanzienlijk beter dan op de le tournooidag en wonnen met 3-2. Toen eenmaal de kleine finale begon tussen SC Feijenoord (geadopteerd door Frans Maas Transporten) en FC Utrecht (geadopteerd door Buropa Kantoorinrichtingen) liep het WSE- complex goed vol (ca. 1500 mensen). Deze finale was een bijzonder goede wedstrijd met volop kansen voor beide teams. Echter FC Utrecht wist beter met de kansen om te springen en won met 2-0 door doelpunten van Verkau- wen en Graanoogst. Volgens schema startte om 16.45 uur de finale tussen de twee internationale deelnemers Aarhus (geadopteerd door Meubelfabriek Mulleman) en Borussia Mönchengladbach (geadopteerd door Axis Aandrijvingen). De Duitsers namen al vroeg in de wed- De zwemselectie zal het komende sei-‘ zoen wer onder leiding staan van train- ster Trudy Vermeulen. Trudy en haar pupillen geven De Gouwe niet alleen nationale maar ook internationale be kendheid en draaien mee in de natio nale sub-top van het zwemmen. In de kring Gouwe-Rijnstreek behoort De Gouwe tot de absolute top. Trainer/coach Wim Groen heeft de da mes waterpoloselectie weer onder zijn hoede. Als debutant in de nationale hoofdklasse zal dames 1 het zwaar krij gen. Ook dames 2 is gepromoveerd en zullen zich waar moeten maken. De da mes zijn echter al fanatiek in de voor bereiding en hebben de nodige kilome ters al in de benen zitten. Bij de herenselectie zien we dit seizoen een nieuw gezicht op de kant. Albert Spijker, afkomstig van De Zijl/LGB uit Leiden is dit seizoen de nieuwe trainer/ coach. Mogelijk dat zijn verfrissende trainingsaanpak er voor zal zorgen dat heren 1 in de eerste klasse iets constan ter gaat presteren en het gepromo veerde heren 2 ook van zich kan laten spreken. I 1 WADDINXVEEN - Donderdag 5 sep tember gaat in de sportzaal Groens- waard aan de Wingerd het project ’’badminton overdag” van beide Wad dinxveense badmintonverenigingen Florida en Have en Goed/Aeolus weer van start. Dit project gaat inmiddels alweer het zesde seizoen in. Het is destijds opge zet om een ieder, die niet in de gelegen heid is om ’s avonds bij een badminton vereniging te gaan spelen of het bad minton niet in verenigingsverband wil beoefenen, toch kennis te kunnen laten maken met de badmintonsport. Onder de deskundige leiding van Lies- beth van Bergeijk en Marjo Appel kan men iedere donderdag (behalve in de schoolvakanties) van 9.30 tot 11.30 uur in de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd terecht. Per keer betaalt men -.ƒ 3,50. Aangezien ook het sociale aspect in de sport een grote rol speelt kan men in bar-petit-restaurant De Point bij Job Haagsman onder het genot van een .verse kop koffie even bijpraten. Indien men nadere informatie wil kan men iedere donderdag even vrijblij vend langs komen in sportzaal Groens waard. raten, welke in de glastuinbouw wor den gebruikt, zien we de elektronica steeds meer verschijnen. Speciale aan drijvingen worden in eigen beheer ont wikkeld en met eigen aandrijfcompo- nenten gecompleteerd tot geavan ceerde aandrijfsystemen. Zo zorgt Axis-Aandrijvingen ervoor dat over de gehele wereld machines worden aangedreven door aandrijfsys temen ’Made in Waddinxveen’. Iets waarop Visser en zijn medewerkers te recht trots mogen zijn! Een dergelijk grote voorraad vraagt ook een goed beheer. Hiervoor staat een computernetwerk ter beschikking, waarbij het gehele orderverloop door de computer wordt gestuurd. Echter vraagt dit ook mankracht, waartoe op dit moment voor magazijn werkzaam heden plaats is voor een jonge LTS-er (metaal of elektro). Deze jongeman krijgt binnen het bedrijf een brede op leiding. REEUWIJK - De vliegende brigade, een initiatief van de provincie Zuid- Holland, houdt in samenwerking met het natuur- en recreatieschap Reeu wijkse Plassen en de Stichting Sportief Aktief een recreatiemiddag in de Reeuwijkse Hout op woensdag 11 sep tember. Vanaf 13.00 uur vinden er in dit recreatiegebied talloze gratis activi teiten plaats. Jong en oud kunnen zich uitleven tij dens het kanovaren, voetballen, vol leyballen en badmintonnen. Ook is er de mogelijkheid kennis te maken met diverse sporten uit verschillende lan den. Na het zevenlandenspel is het dan ook voor iedereen duidelijk welke sporten er bijvoorbeeld in Nederland, Frankrijk en Engeland worden beoe fend. Voor de allerkleinsten zijn er ook acti viteiten. Zo kunnen ze zich laten schminken als clown, turtle of vlinder. Bovendien kunnen de kleintjes henge len, blokken stapelen en ezeltje rijden. In de knutselhoek kan er gekleurd, ge tekend, geplakt en geknipt worden. Deelnemen aan de activiteiten kan op de recreatiemiddag tot 17.00 uur. Het is duidelijk dat er bij De Gouwe op een hoog niveau sport bedreven wordt. Bij de zwemmers individueel, al treden zij wel als ploeg naar buiten, en bij de waterpoloërs in teamverband. Het be drijven van topsport is voor De Gouwe echter geen hoofddoel. De zwemsport staat bekend als één van de veelzijdigste en minst blessurege- voelige sporten. Het is daarom belang rijk dat alle leden, jong of oud, de mo gelijkheid geboden wordt om hun favo riete sport te bedrijven. Het wordt voor De Gouwe echter steeds moeilijker om het hoofd boven water te houden. Het is duidelijk dat De Gouwe de dupe is geworden van de dadendrang van de gemeente, zo valt bij de zwem- en poloclub te horen. Het neerzetten van een subtropisch zwemparadijs was niet de wens van De Gouwe. Het resultaat mag er zijn en is mogelijk succesvol, maar biedt De RAADHUISPLEIN 1, BOSKOOP, TELEFOON 01727-18300 OF 19577. Gouwe geen extra faciliteiten. De Gouwe wordt steeds meer gedwongen in het keurslijf van de gemeente. Kon De Gouwe vroeger zomers het buitenbad tegen een geringe vergoe ding huren, nu zijn de leden verplicht om voor elk trainingsbezoek extra te betalen. Ze moeten dan wel binnen trainen, terwijl het buitenbad er verlo ren bij ligt. Hoe frustrerend. Vroeger kon men toernooien organise ren waarbij de opbrengst van de ver koop van drank en hapjes ten goede van de clubkas kwam. Ook dat is over. Rest nog een steeds hoger wordende badhuur (zonder extra faciliteiten) en trainingstijden die variëren van half zes 's middags tot half twaalf 's nachts. De commissie Gouwe Plus, die enkele jaren geleden is opgericht en tot doel had het organiseren van activiteiten buiten de zwemsport om en geld inza melt voor extra activiteiten (trainings kampen e.d.), moet zich nu eigenlik helemaal richten op het geld inzamelen om de vereniging de primaire activitei ten te kunnen laten bekostigen. Inkomsten uit een clubhuis ontbreken eveneens. Elk idee voor een clubhuis wordt zonder meer de grond inge boord. De behoefte is groot, net zoals de bereidwilligheid en zelfwerkzaam heid van de leden. De clubhuizen van de Waddinxveense sportmensen staan bij de gemeente bekend als plaatsen van verderf en drankmisbruik en men verwacht dat het bij De Gouwe net zo zal gaan, zegt men bij De Gouwe. Met tegenvallende inkomsten en stij gende uitgaven zal De Gouwe toch moeten proberen om het hoofd boven water te houden. De continuïteit van het prestatieniveau, laat staan de voor uitgang, bij De Gouwe is ernstig in het gedrang. Ondanks dit trieste verhaal zullen de leden van De Gouwe toch aan de slag moeten voor het komende seizoen. Ook niet-leden zijn van harte welkom om eens een keertje mee te komen trai nen in het binnen bad op maandag avond, dinsdagavond, donderdag avond, vrijdagavond, zaterdagmorgen en zondagmorgen. «r raizLzn r lux - rt auuiilA' «Aeense Schaak Vereniging WSV heeft (net nieuwe schaakseizoen voor de jeugd opgestart met een snelschaak- toernooi. In de finalegroep won Jan Paul met drie punten. Tiemen van Brugge werd tweede, Mariska Klein- hoonte derde en Jeroen Eitjes eindigde op de vierde plaats. Onder leiding van jeugdleider Van der Hoek zal vanaf donderdag 5 september weer les worden gegeven en een aan vang worden gemaakt met het competi tie spelen. De interne competitie voor de senioren zal dan tevens een aanvang ,T»emen. Nieuwe leden en belangstellenden kun nen iedere donderdagavond terecht in de speelaccommodatie in het Anne Frank-centrum. De jeugd tussen 18.45 sen 19.45 uur en de senioren tussen 20.00 en 24.00 uur. Overige informatie >Js te krijgen bij de secretaris, telefoon *01828-19528. Op de eerste dag van het Axis-WSE ’91 tournooi bleek dat het Duitse Borussia Mönchengladbach niet zo maar een tournooi kwam spelen. Ondanks een lange busreis als gevolg van files speel den de Duitsers in een hoog tempo en technisch goed verzorgd voetbal. De 4e editie van het Axis-WSE ’91 tournooi werd zaterdagochtend ge opend door loco-burgemeester Paul van Schie. De openingsceremonie werd muzikaal begeleid door het mu ziekcorps ”De Cormula’s”, tezamen met een vlaggeparade. Paul van Schie stelde dat de gemeente Waddinxveen trots is op de voetbalver eniging WSE omdat het Axis-WSE ’91 tournooi het enige internationale eve nement is in Waddinxveen. WSE-voor- zitter Jan Janssens heette alle teams van harte welkom en begeleidde Paul van Schie bij het nemen van de aftrap. Méde door het prachtige weer brachten zo’n 1000 mensen de eerste tournooi dag een bezoek aan het WSE-complex. Op het terras was een grote tent opge zet, waar een ieder het nodige kon con sumeren. Evenals voorgaande jaren was er ook een kraam met promotie-ar- tikelen. Zo waren er onder meer te koop baseball-caps, dames- en heren slips, zonneparasols etc. Zoals gebruikelijk bij alle grote evene menten in Waddinxveen was ook de RTW-radio aanwezig. Vanaf het WSE- complex verzorgde zij live-reportages, vanuit een container die beschikbaar was gesteld door Van Noort Verhuizin gen. Na afloop van de wedstrijden op de eerste dag was er voor de E-, D-, en C- spelers van de 3 Waddinxveense voet balvereniging een penalty-bokaal geor ganiseerd. Pim Doesburg werd door de Waddinx veense jeugd zwaar onder het vuur ge- noemen. De winnaars in de 3 leeftijds- categoriën waren: Born Tollenaar, Je roen Joling en Robin Schouten. Als afsluiting van de eerste tournooi dag vond er een vaart met een hete luchtballon plaats. Door de goede weersomstandigheden was de ballon snel opgeblazen (maar vertrok een uur te laat) en was er een koers uitgezet richting Den Haag. Aan deze vaart werd ondermeer deelgenomen door Ruud Visser, directeur van Axis Aan drijvingen, de hoofdsponsor van het tournooi. Hij landde in het Westerpark in Zoetermeer. Waddinxveen - Woensdag 4 september 1991 WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit [!St. Ghislain Hornu. Weersgesteldheid: matige oostenwind. Afstand 190 km. In concours 553 duiven. Gelost om 8.00 uur. Aankomst eerste duif 10.38 uur. Laatste duif 11.04 uur. Snelheid eerste duif 1188 m.p.m. Uitslagen: J. Verbakel 1-3-5-7-8-9-12- 13-14-17-18-20-23-24-25-26-27-29-30- 31-32-3 5-37-39-41-45-48-49-50-52-54- 158-60-62-63-64-65-66-67-73-74 -80-84- 187-90-92-94-95-96-101-105-106-108- 119-120-121-122-1 23-124-126-137-138; 'D. Boere 2-4-11-19-22-28-38-42-46-59- 69; D. Heeren 6-51-81-97-128; M. Tol lenaar 10-34-36-77-113; D. Griffioen 115-61-68-72-103-104-114; N. Hooger- dijk 16-56-57-71-109; J. Toor 21-76-99; E. van Beek 33-43-47-82-93-100-111- 117-127; R.A. van der Made 40-44-53- 86-115-118; H. Metselaar 55-78-83-85- 88-98-102-129-130; W. Hofman 70; A. Hofman 75-79; J. Troost 89-107-112; H. Vink 91-125-136; C. A. Bode 110; F.’ Rip 116-135; N. van Tol 131; G.C. van Kleef 132-133; T.H. Twigt Zn 134. outfit gestoken door hoofdsponsor NKB Offset, kwam tweemaal op voor sprong door doelpunten van Erwin Pleus en een schitterend doelpunt van Dennis Jager. Dat WSE niet de volle buit pakten kan zij zich geheel zelf ver wijten door het missen van enkele goede kansen. WSE speelde haar 2e wedstrijd tegen de FC Utrecht, geadopteerd door Bu ropa Kantoorinrichtingen, en met de rust leidden de Utrechtenaren met 1-0. Na de rust waren de Waddinxveners steeds een stapje te laat bij de bal en verloren slechts met 3-0. Fortuna Sittard speelde in haar le wed strijd 1-1 tegen SVV Dordrecht ’90. De limburgers namen de leiding door een prachtig genomen vrije trap van Guido Carati. Echter door een individuele ac tie van Marlon Dors kwamen de Dorte- naren op gelijke hoogte. Fortuna Sit tard, geadopteerd door Voormolen dakbedekkingen, kwam tekort tegen SC Feijenoord. De Rotterdammers, wederom geadop teerd door Frans Maas Transporten, wisten een 1-0 achterstand bij de rust om te buigen tot een 3-1 overwinning. De rangschikking na 2 wedstrijden is als volgt: Poule 1: 1. Aarhus GF, 2. Utrecht, 3. WSE, 4. Telstar. Poule 2:1. Borussia, 2. Feyenoord, 3. Fortuna, 4. SVV Dordrecht. WADDINXVEEN- Borussia Mönchen Gladbach was de absolute smaakmaker op het zaterdag en zondag voor de vierde maal gehouden Axis-WSE ’91 internationaal jeugdtournooi, dat voor de tweede maal door Aarhus uit Denemarken werd gewonnen. Op beide dagen bezoch ten zo’n 2.500 mensen het door loco-burgemeester P.F.J. van Schie (CDA) geopende tournooi, waar FC Utrecht-trainer Ab Fafié de prijzen kwam uitreiken. De WSE-jeugd behaalde een vijfde plaats. WADDINXVEEN - De familiedag, die zaterdag 31 augustus als laatste feestactiviteit in het kader van het 70- jarig jubileum van de gymnastiekver eniging TOOS georganiseerd werd, is een zeer gezellig evenement geworden. Het terrein van de atletiekvereniging Antilope was gekozen als lokatie voor een dag waarop alle TOOS-leden met hun familie van harte welkom waren. Om 10.00 uur was er voor iedereen een kopje koffie met een stukje vlaai. J Nadat de dag om 11.00 uur officieel ge- t opend was door mevrouw Brugmande voorzitter van TOOS, gaven de leden van de jazz-demo-groep een korte de- monstratie. I Vervolgens was de beurt aan de aanwe- zige kinderen om mee te doen aan een van de dertien activiteiten die op het veld konden worden gedaan. Alle kin- deren konden onder andere meedoen aan een skippy-bal race, een behendig- t heid-circuit, koekhappen en springen I op een luchtkussen. Om 13.00 uur was er een lunchpauze en i na een geïmproviseerde lange mat de- i monstratie door de kernploeg begon de speurtocht. De deelnemers aan de J speurtocht werden kris-kras door het l Gouwebos gestuurd en moesten daar- bij allerlei opdrachten uitvoeren en wagen beantwoorden. Nadat alle groepen terug gekomen wa ren, werden de barbecues aangestoken en kon iedereen zich tegoed doen aan hamburgers, frikadellen en saté. Na de barbecue werd de jubileum-com- missie, die zowel de jubileum-uitvoe- ^rmg in februari als deze familiedag had- •■rien georganiseerd, even in het zonne tje gezet en vervolgens keerde iedereen met een voldaan gevoel en een lekkere kleur huiswaarts. WSE-voorzitter Jan Janssens neemt het woord bij de prijsuitreiking, zon dagmiddag, van het Axis-WSE '91 internationaal jeugdtournooi. Op de Cl V

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 21