GEMEENTE WADDINXVEEN Waddinxveen weer op bedrijvenbeurs De Wadde-cheque Artsen zonder Grenzen Actie gemeente voor 3e NS-halte BRECOM Ter hoogte van bedrijven Coenecoop Avond voor nieuwe gastouders PIT-collecte Herdenking van Chili Comité in De Boog Film in koffiebar Fancy-fair St. Victor Sjoelen Matige vangst w - P\o .•A» BEL UISTEREN BANDJES RAADSVERGADERINGEN HERBESTRA TING EN ASFALTERINGSWERK AFSLUITING BRUGWEG SPREEKUREN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES COMPUTERS B COLLECTEVERGUNNING BOUWVERGUNNINGEN BUDGETCONSULENTE AANPASSING WET WERKLOOSHEIDS VOORZIENING (WWV) VERGADERINGEN REGELING LAGER LEGGEN VAN VERANTWOORDELIJKHEDEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 4- 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 - 13000 13000 Op de agenda o.a. r-. Pagina 3 1 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Kievitdreef 83 i keer is de opzet veel breder. I I I WADDINXVEEN - Van 9 tot 14 sep- tember wordt er ook in Waddinxveen gecollecteerd voor het PIT (Protestants Interkerkelijk Thuisfront), maar dit Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van zij- en achter- erfscheidingen het oprichten van een achter- erfscheiding Staringlaan (gedeelte tussen Noordkade en kruispunt Bredero- laan) en de Esdoornlaan (gedeelte tussen Jan Dorrekenskade en de benzinepomp) worden de trottoirs hertegeld en de rijbaan van een nieuwe asfaltlaag voorzien. Wadde (gedeelte vanaf Noordeinde tot aan de Peuleyen) wordt de bestrating uit de rijbaan verwijderd, het trottoir hertegeld en de rij baan van een asfaltlaag voorzien. Genoemde wegen worden door deze werkzaamheden weer op aan- leghoogte gebracht. Het verkeer zal wanneer het voor de werk zaamheden noodzakelijk is, worden omgeleid. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.Q0-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Nieuwe folders zijn: - Subsidie bij doorverkoop van premiewoningen. - Vrije sectorwoningen met eenmalige bijdrage 1991. - Op gelijke voet, nummer 3. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. gewoon verheugd over het enorme be drag en zei dat de ’’Artsen” zich voor een volgende sponsortocht van De Wadde aanbevolen houden. 14433 14433 Van wat tijdens de vergaderingen van de gemeenteraad wordt ge- In de maanden september en oktober 1991 worden aan de volgende wegen werkzaamheden verricht. In verband met de ^constructiewerken aan de Brugweg buiten de bebouwde kom, wordt vanaf 5 september 1991 gedurende een pe riode van 5 weken of zoveel korter of langer als nodig blijkt de Brugweg op werkdagen tussen 07.00 uur en 17.00 uur afgesloten voor motorvoertuigen. De omleidingsroute wordt met omleidings- borden aangegeven. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uiteenlo pende onderwerpen aanwezig. Noordkade 92d - Waddinxveen Tel 01828 10888/fax 01828 10582 Ma/vr. 9.00-17.00. za 9.00-14.00 uur oorzaak, die meestal ligt bij overbesteding van het inkomen. De budgetconsulente geeft adviezen over bestedingspatronen, maar ook over organisatie en planning van het huishouden. Voor het maken van een afspraak kunt u kontakt opnemen met me vrouw Smets, telefoon 14433, toestel 122. WADDINXVEEN - De leerlingen van klas 1 en 2 van de christelijke scholen gemeenschap De Wadde aan de Sniep- weg in Waddinxveen hebben deze zo mer/ 14.000,-bij elkaar gekano’d voor ’’Artsen zonder Grenzen”. De prestatie, die door familie en vrien den moest worden gesponsord, werd geleverd tijdens een wildwatertocht van 20 kilometer in wisselende weers omstandigheden op de rivier de Lesse in de Belgische Ardennen. De uit zijn krachten gegroeide cheque met het bedrag werd dinsdag 3 septem ber tijdens een feestelijke en vooral ook muzikale happening in de aula van de school aangeboden een de publiek- svoorlichtster van Artsen zonder Gren zen mevrouw H.N. Mostart uit Am sterdam. Het geld werd in vijf couplet ten op de wijs van ”Dat gaat naar Den Bosch toe” toegezonden naar ’’Artsen zonder Grenzen”. Het geld zal worden bestaan aan een project in Cambodja waar artsen en verpleegkundigen van de organisatie zich hebben ontfermd over ziekenhui zen die door de burgeroorlog zwaar te lijden hebben gehad. De hulp bestaat naast medische zorg onder andere ook uit het opknappen van de gebouwen en het verkrijgen van schoon water. Mevrouw Mostart toonde zich buiten- In de week van 9 t/m 14 september 1991 zal er gecollecteerd worden door de Stichting "Gezamenlijke Thuisfronten" (P.I.T.). Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Sperwerhoek 24 en 26 Inwoners van de gemeente Waddinxveen die in de schulden zijn ge raakt of dreigen te geraken, kunnen op twee middagen in de week, en wel op dinsdag en donderdag van 13.00-17.00 uur voor schuld hulpverlening terecht bij de sectie Bijstandsmaatschappelijk Werk van de afdeling Welzijn, Onderwijs en Sociale Zaken. De sectie wordt bijgestaan door de budgetconsulente van de Stich ting Consument en Huishouding, mevrouw A. Smets-Wilms. Bij de schuldhulpverlening ligt de nadruk op het wegnemen van de Volgens een in juni 1991 in werking getreden wet kunnen in begin- WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen blijft hardnekkig stre ven naar een derde NS-station bij het bedrijvenpark Coenecoop, ook al zien de Nederlandse Spoorwegen en het provinciaal bestuur van Zuid- Holland zo’n halte in de nabije jaren voorlopig nog niet zitten. trein namelijk zeer te wensen over, al dus de gemeente Waddinxveen. De be reikbaarheid met overige openbaar vervoer (met bussen van Westneder- land) wordt matig tot redelijk ge noemd. Volgens de bestuurders aan het Raad huisplein past Waddinxveens derde station prima in het beleid van de rijks overheid en de provinciale overheid om de automobiliteit terug te dringen, zij het dat niet alle besluiten die in dit verband van hogerhand genomen wor den ook begrepen worden. Zo is met het oog op het nieuwe mobili teitsbeleid van provinciewege bepaald dat in het nieuwe Waddinxveense be stemmingsplan "Bedrijven Coenecoop II” geen ruimte is voor kantoorvesti gingen. Intussen wordt haast gemaakt met het ontsluiten van Coenecoop II, hetgeen inhoudt dat de gronden aan de Zuide lijke Dwarsweg spoedig aangekocht zullen moeten worden. Ook de Zuide lijke Rondweg (tussen Zuidelijke Dwarsweg en Beijerincklaan) moet er snel komen. maanden zal over deze plannen, waar mee al gauw 15 miljoen gulden is ge moeid meer duidelij kheid worden ver schaft. Dan wordt ook duidelijk of de Neder landse Spoorwegen tegemoet zullen kunnen komen aan een wens van Gou wenaar drs. J. Borgman (oud-Eerste Kamerlid voor de PvdA en oud-gede- puteerde van Zuid-Holland) om over de oude draaibrug een fietspad tussen Gouda en Coenecoop te laten lopen. Bij realisering van dit alles zullen ook nieuwe regelingen met het scheep vaartverkeer moeten worden getrof fen, dat er juist van is uitgegaan dat de oude spoorbrug zou verdwijnen na de aanleg van de nieuwe spoorburg over de Gouwe. Zolang er echter ter hoogte van Coene coop geen NS-station komt laat de be reikbaarheid van de bedrijven met de De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 10 september 1991, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Sinds 1 mei 1990 is aan gemeente-ambtenaren de bevoegdheid ge geven een aantal zaken zelf af te handelen. Het lager leggen van de verantwoordelijkheden in de organisatie heeft het voordeel dat in procedure een geringer aantal stappen doorlopen hoeft te worden, waardoor zaken sneller kunnen wor den afgehandeld. Waardoor u ook sneller een reactie op een ver zoek (om bijv, een vergunning) ontvangt. Deze efficiëntere werk wijze betekent daarnaast een ontlasting van de maandelijkse raads- agenda en van de wekelijkse vergadering van burgemeester en wet houders. Bovendien zijn op deze wijze de medewerkers in de organisatie die de verantwoordelijkheden ontvangen gemakkelijker aanspreek baar. De eindverantwoordelijkheid blijft echter bij de oorspronke lijke bevoegde(n). Het lager leggen van de verantwoordelijkheden is in de praktijk waarneembaar doordat in een aantal met name genoemde gevallen een ambtenaar de brieven ondertekent namens het college van bur gemeester en wethouders of de burgemeester. zegd, wordt een bandopname gemaakt. Daarnaast wordt van het besprokene een beknopte besluitenlijst gemaakt. Als u geïnteresseerd bent u in het beluisteren van geluidsbandjes van de raadsvergaderingen, kunt u contact opnemen met de afde ling Interne Zaken.de heer R. van Eist, telefoon 14433, toestel 228. B. en W. hebben de gemeenteraad la ten weten zowel op bestuurlijk als op ambtelijk niveau acties te zullen blijven ontwikkelen om de spoorlijn Gouda- Alphen aan den Rijn te voorzien van het station ”Waddinxveen-Zuid”. Gedacht wordt aan een eenvoudige op en uitstapplaats overeenkomstig het sneltram-idee. Naar de mening van de gemeente is er nog een heel mooie toe komst voor de spoorlijn Gouda-Al- phen aan den Rijn weggelegd, vooral als de oude spoorbrug over de Gouwe bij Gouda voor de treinenloop tussen Gouda en Waddinxveen behouden zal kunnen blijven (een studie daarnaar is nog gaande) en het NS-station Gouda ook nog eens zal worden voorzien van een derde perron om al het treinver keer zo soepel en vlot mogelijk te kun nen laten verwerken. In de komende Het ligt in de bedoeling dat gemeente en bedrijfsleven weer gezamenlijk aan de beurs deelnemen onder het motto “Coenecoop 2 ligt voor u klaar”. Wat de PvdA in de Waddinxveense ge meenteraad betreft mag voor de ge meentelijke presentatie meer geld uit getrokken worden en heeft het CDA te kennen gegeven in de stand te laten zien dat Waddinxveen meer biedt dan bedrijven alleen. In de afgelopen tijd heeft de gemeente nagegaan of er bij het Waddinxveense bedrijfsleven voldoende animo be stond om op de in 1987 ingeslagen weg door te blijven gaan. Dat bleek het ge val te zijn. Voor het gemeentebestuur was dit aanleiding om weer tien mille vrij te maken voor deelname aan de be drijvenbeurs. De Bleiswijkse beurs biedt deelnemers de mogelijkheid hun contacten met be staande relaties te versterken en nieuwe relaties op te doen. Waddinx veen benutte de presentatie jarenlang om het bedrijvenpark Coenecoop 1 aan te prijzen. Daarnaast werd Waddinx veen als geheel gepromoot. De ge meente vervulde een voortrekkersrol in het organiseren van een gezamen lijke cluster van de gemeente en bedrij ven uit Waddinxveen. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Miiieu-telefoon (voor milieuklachten) WADDINVEEN - Woensdagavond 11 september om acht uur houdt het Chili Comité Boskoop/Waddinxveen in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huij- genslaan een herdenkingsbijeenkomst. Het is alweer 18 jaar geleden dat Chili’s dictator Pinochet op bloedige wijze een einde maakte aan de democratisch ge kozen regering van Salvador Allende. Op deze gedenkwaardige 11 september begon voor Chili een lange donkere tijd, een tijd van martelingen, execu ties, verdwijningen, politieke gevange nen en vele duizenden vluchtelingen. Ook Boskoop en Waddinxveen hebben hier zijdelings mee te maken gekregen, daar gevluchte Chilenen een veilig t heenkomen zochten en vonden in beide Gouwe-dorpen. Met hen wil het Chili-comité op woens dagavond 11 september om acht uur in De Boog deze dag herdenken. De avond zal muzikaal worden opgeluis terd door de Chileense zanger Carlos Aguilar. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. WADDINXVEEN - Donderdagavond 5 september om acht uur organiseert de Stichting Gastouderproject Waddinx veen opnieuw een informatie-avond voor aspirant gastouders. Deze avond wordt gehouden in het kantoor aan de Peter Zuidlaan 4 te Waddinxveen. Geïnteresseerden die het gastouder- schap overwegen, krijgen op deze avond veel informatie over het gastou- derschap. Er worden zakelijke aspec ten van het gastouderschap besproken zoals de inschrijving, de verdiensten en de verzekering. Daarnaast komen meer persoonlijke zaken, zoals het wennen van het eigen gezin aan het nieuwe kind in huis en de omgang met de ouders van het gastkind aan de orde. De coördinatoren van het project lei den deze avond. Een ervaren gastou der geeft een toelichting vanuit haar dagelijkse praktijk. Iedereen die erover denkt om gastou der te worden, wordt van harte uitge nodigd zich voor deze avond op te ge ven bij de secretaresse van het Gastou derproject (tel. 01828-19591 op werk dagen van 9.00-11.00 uur. sel alle gehuwde vrouwendie vóór 23 december 1984 werkloos zij n geworden, alsnog een WWV-uitkering krijgen. De gehuwde vrouw moet dan wel voldoen aan onder andere de zo geheten referte-eis (om dit te kunnen beoordelen, moet u uw ar beidsverleden kunnen aantonen), terwijl u ook als werkloze werk nemer moet kunnen worden aangemerkt. Bovendien moet bij de indiening van de aanvraag ook worden bezien of u op dat moment (nog) werkloos benteen ziektewetuitkering ontvangt of iets derge- lijks. De ingangsdatum van de eerdergenoemde uitkering is in principe de datum van indiening van de aanvraag. Alleen wanneer er een bijzondere reden aanwezig is, kan de ingangsdatum op een eerder tijdstip dan de indieningsdatum worden gesteld, doch niet eerder dan 23 december 1984. Wanneer u alsnog een WWV-uitkering wilt aanvragen, dient u dat te doen vóór 1 januari 1992. Aanvragen, die na laatstgenoemde da tum worden ingediend, zullen niet meer worden gehonoreerd. De sluiting van de aanvraagtermijn is nu wettelijk vastgelegd. Voor meer informatie kunt u op werkdagen Tussen 09.30 en 12.00 uur contact opnemen met de afdeling Sociale Zaken, telefoon 14433. WADDINXVEEN - Er is in de afgelopen weken nog eens goed gekeken naar het karakter en de omvang van de Waddinxveense inzending voor de vijfde bedrijvenbeurs ’’Ondernemen in Midden-Holland”, die op dinsdag 19 en woensdag 20 november op initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in het veilingcomplex van Bleiswijk wordt gehouden. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse draait vrijdagavond 6 september om half negen de tien jaar geleden ge maakte film ’’Kruis in de asfaltjungltf”. Deze film laat het ruwe leven zien .van de New Yorkse jeugdbendes en van de drugsverslaving. Het is een waargebeurd verhaal over de moed van een plattelands-predikant, die de ghetto’s ingaat om contact te zoeken met de jeugdbendes en ver slaafden, om hen de ware liefde van God te tonen. Zijn confrontatie met Nicky Cruz, de gevreesde bendeleider van de Mau Mau’s veroorzaakt een dramatische ommekeer bij zowel Nicky als bij vele anderen. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar negende wedstrijd voor de zomercompetitie. Er werd gevist in de Oude Rijn nabij Bodegraven. De vangst was matig. De uitslag was als volgt: 1. W. Hout man (8800 gr), 2. H. Romeijn (3570 gr), 3. J. Rupke (3380 gr), 4. R. Jenner (3350 gr), 5. J. van Egdom (2300 gr). De tiende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 14 september. Vertek van het NS-station Waddinxveen om 5.30 uur. Er wordt gevist in het Noord-Hol- lands kanaal. WADDINXVEEN - Komende zater dag is het op en rondom het plein van de 111-jarige rooms-katholieke St. Vic- torkerk aan de Zuidkade een drukte van belang. Drumband Cormula’s ver zorgt een muzikaal optreden. De lijst met sponsors voor alle St. Vic- toractiviteiten telt zo’n 30 namen, waarbij die van Van der Oest Lederwa ren, Groenen, Van der Zwaard Hore caservice en Karelse Coiffures Gouda zijn bijgekomen. Er is zaterdag 7 september vanaf tien uur een sponsorloop, vanaf elf uur een grootse fancy-fair en om vier uur de trekking van de loterij door kandidaat- notaris mr. J. A.M. Koek en wethouder K.W.Th. van Soest (VVD). Tijdens de fancy-fair wordt een origi nele tekening van het interieur van de op te knappen St. Victorkerk, gemaakt door Co Gerts, per opbod verkocht. Van de tekening zullen reprodukties worden gemaakt waarvoor kan worden ingetekend. De aangekodingde foto-fietspuzzel- tocht van de St. Victorkerk is afgelopen zaterdagmorgen al gehouden. De tochtvan 12,5 km door Waddinxveen trok zo’n 100 deelnemers. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 september 1991 Op de christelijke scholengemeenschap De Wadde werd de cheque, waar voor het geld bij elkaar was gekanood, op feestelijke wijze overhandigd aan de voorlichtster van Artsen zonder Grenzen. (Foto: Sjaak Noteboom). AT 80286 12 MHZ 20 MB SV." 3W’ disk station incl. VGA mono scherm nieuwe MS-Dos 5.0 incl. BTW 1999.- Alles voorradig t/m 80486 met alle soor ten harde schijven, stuur uw fax met uw gewenste configuratie en u kn/gt een scherpe pnjs Eigen assemblage, service en ga rantie vanuit Waddinxveen. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 11 september om ze ven uur wordt er weer gesjoeld in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Nieuwe sjoelers zijn van harte welkom. De uitslagen van de laatst gehouden sjoelwedstrijd waren: klasse A: Wim Valenkamp (1402 pnt), klasse B: Dick Dros (1266 pnt), klasse C: Floor van Abshoven’(1170 pnt). klasse D: Dave Muilwijk (1067 pnt), klasse E: Edwin van Abshoven (884 pnt). 06-11 12222 01820-24255 - Advies inzake programma 1991-1995 van Provinciale Staten van Zuid-Holland. - Advies inzake de jaarrekening over 1990 van het Intergemeente lijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland. - Advies inzake de cursus stresspreventie voor de vrijwillige brandweer. - Advies inzake statistiek der branden 1989 en de oorzaken van slachtoffers bij branden. - Aanbieding evaluatieverslag van de luilakviering 1991 - Advies naar aanleiding van de eindrapportage van de werkgroep Emancipatie Brandweer. - Reorganisatie Politiekorps Hollands-Midden. - Spreekrecht. - Vragen PvdA-fractie en antwoorden college ingevolge reglement van orde inzake overname Weekblad voor Waddinxveen. «4 a i ■t-

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3