Zorgen parcoursproblemen komen later Hefbrug voor het voetlicht ‘■Li Kindermarkt Amnesty actie op braderie feu Pagina 11 Zoals gebruikelijk wordt achter de Rabobank tijdens de braderie een kindermarkt gehouden. Er is ieder jaar weer enorm veel belangstelling voor en de Braderievereniging wordt lang tevoren bestookt met tele foontjes. Een plaats reserveren op de kindermarkt kan echter niet. Er worden kramen opgesteld waarvan kinderen (gratis) een meter mogen gebruiken. Zijn de kramen vol, dan kan ook op de grond worden uit gestald. Wie er vroeg bij wil zijn kan vrijdag al vanaf 9.00 uur een standje inrich ten, want dan staan de kramen er al. Met nadruk moet gesteld worden dat deze kindermarkt geen pure commercie mag worden. De kinde ren verkopen hun spulletjes voor kinderprijzen. Ouders mogen zich hiermee ook niet bemoeien. Daar wordt op toegezien. De kindermarkt sluit zaterdag om 17.00 uur. kadetten zeil-, wrik- en motorbootde- monstraties. Rijk vertegenwoordigd zijn de Bos- koopse verenigingen. De SOL-groep, een samenwerkingsverband tussen di verse organisaties, heeft op het Kerk plein een tent met activiteiten. Dan zijn er stands van het Rode Kruis, Ons Jeugdhuis en de Stichting Luilakvoetbal Boskoop die kerstkaarten verkoopt. De brandweervereniging ’Steeds Pa raat’ is vrijdag te vinden in de Zuidstraat waar het nodige wordt getoond over het 50-jarig bestaan in 1986 - zal vanaf vrijdag de hefbrug permanent voor het tuur Fonds is er, evenals de Dieren bescherming, de Stichting Open Jeugd- en Jongerenwerk, de Gymnastiekver- ening Boskoop en hetmannenkoor Die Gouwe Sanghers. Veilig Verkeer Neder land heeft als blikvanger een apparaat waarmee de reactiesnelheid kan worden vastgesteld. voetlicht staan. Dankzij het initiatief van de Ondernemersvereniging Bos koop en met een subsidie van de ge meente Boskoop, kon de hefbrug van schijnwerpers worden voorzien die de stalen constructie van onder af zullen verlichten. In dit opzicht wijkt de ver lichting af van de eerdere ’illuminaties’ die gebeurden met snoeren lampen. Kindershow Voor de jeugd is de kindershow van ’Ome Ko’ een leuke attractie. Hij jongleert, goochelt en bespeelt het pu bliek. Ook komt de clown Joppie naar Boskoop die al lopend over de braderie het publiek amuseert met zijn kunsten. Een oude bekende is de performer Jan van Dam, al eerder in Boskoop te zien Zeekadetten en verenigingen Zowel vrijdag als zaterdag is het Zeeka- dettenkorps Gouda aanwezig. Zij ko men met hun opleidings- en vakantie schip ’Hoop doet leven’. Dit oude bin nenvaartschip wordt afgemeerd langs de Gouwe en op het water geven de als Pierrot die met bewegingloos gelaat en houterige motoriek het publiek tot verwarring, dan wel tot hilaritieit wist te brengen. Ditmaal loopt hij over de bra derie in de gedaante van Fransoutbiet en confronteert het publiek met een mallo tig type, dat niet uit zijn rol is te krijgen. Het werk van Jan van Dam is niet on gemerkt gebleven. In 1990 ontving hij twee prijzen tijdens festivals en hij treedt zelfs op in het buitenland. Ook voor de jeugd is een stand waar kinderen zich kunnen laten schminken en er komt een enorme kop van Jut, in de vorm van een 9 meter lange ’strijk bout’. Deze attractie is financieel moge lijk gemaakt door de Ondememersvere- ning Boskoop en de Dorpskemwinke- liers. en de nodige attracties. Het kan niet altijd een optreden zijn van Anita Meij er, zoals in 1988, maar met een iets krapper budget is ook veel mogelijk. Kruiswijk noemt attracties als een Alpi ne klimwand waarop het publiek zich kan uitleven. De waaghalzen worden voor vallen behoed met een veiligheids- ketting. Voorts komt er een enorm luchtgevuld springkussen, het Rucanor Starship geheten. met het Mauretaanse beleid, om zwarte Mauretaniërs te dwingen naar Senegal te verhuizen. Maar er is ook goed nieuws. Sinds het begin van de wereldwijde campagne op 28 mei van dit jaar zijn vijf mensen, voor wie actie werd gevoerd, vrij gela ten. Voor hen in de plaats zijn vijf an dere gevangenen in de actie opgeno men. Er zijn 30 verschillende voorbe drukte kaarten, die op de braderie tegen betaling van 1 gulden, inclusief porto, ondertekend kunnen worden. Voor ie dere verstuurde kaart verschijnt er een ’vlammetje’ in de kraam. Verder is er een spel voor kinderen, waarbij het trekken van een ’branden de’ kaars een prijs oplevert. Voor meer informatie over de actie: Cathy Boer- ma, Kievitstraat 6, tel. 17143. BOSKOOP - De zorg over het braderie-parcours in de toekomst èn de vraag of de dertiende braderie tevens de laatste is, wordt voorlopig even opgezouten door de Braderievereniging. Alle energie wordt nu gewijd aan het slagen van de dertiende editie van de Boskoopse najaarsbraderie, vrijdagmiddag en zaterdag in de dorpskern. ’’Dertien is weliswaar een ongeluksgetal, maar dit is voor ons geen reden om een keer over te slaan”, zo meldt de Braderievereniging monter. Het uitlichten van de hefbrug, ’s nachts van grote afstand als een baken op lichtend, past in het kader van een face lift van de dorpskern. Komende vrij dagavond, terwijl de braderie in alle he vigheid los barst, wordt de verlichting feestelijk in gebruik gesteld door gede puteerde T.F.J. Jansen. Om 19.45 uur worden de genodigden op het gemeen tehuis ontvangen door het college en K. v.d. Broek namens de OVB. Daarna wordt te voet de tocht gemaakt naar de hefbrug. Deze gaat om 20.30 uur om hoog waarna gedeputeerde Jansen de handel overhaalt waarmee de schijn werpers worden ontstoken. Deze heb ben ongeveer drie minuten nodig om hun volle lichtsterkte te bereiken. De ceremonie zal muzikaal omlijst worden door Concordia. BOSKOOP - Hoewel tweemaal eerder verlicht - in 1936 bij de opening en bij Woensdag 18 september 1991 Het organiserende kwartet Piet v.d. Linde, Gerrit Koetsier, Willem Kruis wijk en Gertjan Hooftman, heeft zich dit jaar wat moeten schikken naar de omstandigheden,maar zag niettemin kans opnieuw een gevarieerd geheel sa men te stellen. ”De telefoon gaat nog steeds maar we zijn vol”, verklaart se cretaris Kruiswijk. ”In totaal komen er iets meer dan 200 kramen waarin veel verschillende branches: 56. Ook nu weer veel oude ambachten, die altijd weer aanslaan, maar dit jaar geen stand- werkersfestival. De Koninginneweg wordt permanent met kramen ingericht en dit loopt door tot de Dorpsstraat.” Tot in de verre omtrek geniet de Bos koopse braderie bekendheid door een succesvolle benadering. Geen lucratieve verzameling kraampjes meer een even wichtige samenstelling, leuk aangekleed BOSKOOP - Tijdens de braderie staat Amnesty International, samen met de andere leden van de SOL-groep (Chili komitee, Vluchtelingenwerk, Solidari- teitswinkel en de Stichting Mali-Bos- koop), weer met een tent op het Kerk plein. Er wordt aandacht gevraagd voor 30 jaar Amnesty, aan de hand van 30 mensen uit 30 verschillende landen. Zij vertegenwoordigen het hele, droeve sca la aan schendingen van mensenrechten waartegen Amnesty vecht. Zoals de moord op de 12-jarige Mama- dou Ba en zijn jongere broertje. Zij waren de schapen en geiten aan het hoe den toen leden van de Nationale Garde van Mauretanië hen de keel doorsneed en stervend achterliet. De enige reden voor deze lafhartige moord was hun huidskleur eir. taal en houdt verband waarin LOTUS-mensen de rol van ’slachtoffer’ spelen. Deze worden door hulpverlening. Zaterdag worden de monstraties gegeven metautowrakken, de brandweer vakkundig bevrijd en ver volgens per ambulance afgevoerd om het realistisch te houden. Van de partij zijn ook Rotaract, het CNV, De Zonnebloem, de Vereniging tot Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK), serviceclub de Ronde Tafel, de Tennisvereniging Boskoop verkoopt tuinplanten, het Wereld Na- Opening De braderie wordt vrijdag om 14.00 uurgeopend in de Burgemeester Colijn- straat. Ditmaal door de echtgenotes van de organisatoren. Zij doen dit in een schitterende Amerikaanse slee van een auto, daterend uit de vroege jaren zes tig. Daarna wordt het aanwezige pu bliek getracteerd op een glaasje cham pagne om op de toekomst te drinken. Vrijdagavond sluit de braderie om 21.00 uur met een uitloop naar 21.30 uur, afhankelijk van het weer. De bar gaat om 22.30 onherroepelijk dicht, ’s Nachts zijn er bewakers met honden op de braderie. Zaterdag is de braderie open van 10.00 tot 17.00 uur. In 1936 werd de hefbrug bij de ope ning ook al voorzien van lampen, hetgeen in 1986 werd herhaald. Van af vrijdag is de brug iedere nacht verlicht. Deze foto werd gemaakt in 1936, terwijl een orkestje bovenop de brug speelde. Ml i* ■Isli J K I "W Br" i L 4 I 4,1 I l I Remmen los voor dertiende braderie ■L L. In s cj I

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 11