De Zeven Muzen zoeken sponsors Avontuurlijk? Hobbydag in Kreater Wij zorgen voor kleur, Van Blitterswijk bekijkt het van twee kanten! ra si In Zuidplas, bij Apollolaan en in de woonwijk Zuidplas vrouwen Show van kromsnavels Goldkrone bij Van der Haven Kadercursus buitenlandse Mr. Boelen 50jaar Verkoop van schilderijen Het Trefpunt Staking op HAVO- Atheneum VAN blitterswuk Harwa Seniorwoningen Zuidplas 19september wordt de winkel heropend^^^ en krijgt u extra voordeel. 34,90 ZEVENHUIZEN - Ondanks haar benarde financiële positie hoopt de Stichting De Zeven Muzen in Zevenhuizen het in elk geval toch nog tot het einde van dit jaar te kunnen uitzingen. Dit in het belang van de vele volwassenen en kinderen in Zevenhuizen en Moerkapelle die de concer ten of kindertoneelvoorstellingen bezoeken of deelnemen aan een of meer van de muziek- en balletlessen dan wel van de handvaardigheidscur- sussen. Groensvoorde 12 2742 DJ Waddinxveen Tel. 01828-16119 A WADDINXVEEN - Premie A en C-koopwoningen en vrije sectorwonin- gen bij de Apollolaan, 11 vrije sectorwoningen aan de Mina Drucker- hoeve en de De Kuyperhoeve en tien comfortabele modern geschakelde woningen aan de Kastanjelaan bij de Sniepweg. Dat zijn drie aantrekke lijke woningbouwprojecten van De Pater Makelaardij BV. WADDINXVEEN - De drie ouderenbonden in Waddinxveen (ANBO, KBO en PCOB) houden op zaterdag 28 september onder auspiciën van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, een grote ”hobby-dag” in het gebouw Kreater aan de Kerkstraat te Waddinxveen. Ook de Stichting De Gouwebloem zal met een aantal deelnemers aanwezig zijn. Op deze pagina drie woning bouwprojecten. Hier boven premie A en C woningen, rechts 11 vrije sectorwoningen in de wijk Zuidplas en onderaan tien comfortabele ge schakelde woningen. 'EGBO - Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 18 september 1991 Drie aantrekkelijke niatuurbouw en vele andere bezighe den. Zij beleven daar erg veel plezier aan maar doen dit meestal ongezien voor de buitenwereld. BV te Waddinxveen. De start op de bouwplaats zal zijn in de periode okto- ber/november 1991 en het project zal worden opgeleverd in de periode van eind 1992. De laatste jaren zijn de kosten nogal gestegen terwijl de subsidiebronnen opdrogen. Daarbij komt dat de stich ting het noodzakelijk acht de beloning van haar docenten aan te passen aan het landelijk niveau. Een en ander be tekent een toeneming van de financie ringsbehoefte tot ongeveer 25.000,- per jaar. Dit niveau zou desnoods in enkele jaarlijkse stappen moeten wor den bereikt. In de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond 10 september, is het be roep van de stichting De Zeven Muzen tegen de subsidiebeslissingen van de gemeente over 1990 en 1991 verwor pen. Dit betekent dat het definitieve subsidiebedrag over 1990 is vastgesteld op 4.966,46 en het voorlopige subsi diebedrag over 1991 op 8.500,-. Op dit laatste was een voorschot ver strekt van 80% dat wil zeggen 6.800,- Naar aanleiding van een motie van de fracties van CDA en PvdA in de raad, heeft B. en W. toegezegd dit voorschot te verhogen tot 100%, dus met 1.700,-. Een tweede gedeelte van die motie voor aan aanvullend subsidiebe drag van 2.500 over 1991met het oog op de gestegen kosten van de concerten ZEVENHUIZEN - Komende vrijdag en zaterdag houdt de Parkieten Spe ciaal Club van de NBVV regio Zuid- Holland de jaarlijkse kromsnavelshow in dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Er zijn 634 vogels ingeschreven van verschillende kleuren en rassen. De openingstijden zijn vrijdag 20 sep tember van 20.00-22.00 uur en zaterdag 21 september van 10.00-17.00 uur. De toegang is gratis en bereikbaar voor rolstoelers. Tien uiterst comfortabele moderne ge schakelde senior/multifunctionele wo ningen zullen aan de Kastanjelaan te Waddinxveen worden gebouwd door het Bouwbedrijf EGBO BV te Hazers- woude. De woonhuizen zullen worden gebouwd onder een garantiecertificaat van het GIW. Het mooie strakke ont werp is een ontwerp van architectenbu reau Treffers en Polgar BV. Op de begane grond bevinden zich een flinke eetkeuken en'de woonkamer, die aan de tuin grenst. Deze tuin ligt op het zuidwesten, dus gunstig ten op zichte van de zon. Een comfort verhogend aspect is, dat zich op de begane grond tevens een grote slaapkamer en een badkamer met toilet bevinden, die via een aparte hal bereikbaar zijn. Daarmee zijn deze wo ningen zeer geschikt voor bewoning door senioren, maar ook voor een ge zin dat een aangepaste woning zoekt. Een inpandige royale garage/berging, en de met een vlizotrap bereikbare zol der maken deze woning zeer compleet. door hun originele vormgeving en ge distingeerde kleurstelling: hoofdzake lijk witte buitengevels van betonsteen en roodkleurige pannen op het dak. Zodra het bouwterrein bouwrijp is (ca. november 1991) wordt met de bouw een aanvang gemaakt en de oplevering zal plaatsvinden einde 1992. Koopsommen variëren hier vanaf 328.000,- v.o.n. De grondoppervlak- ten variëren vanaf 225 m2 tot 337 m2. In het project is één royalere woning opgenomen die desgewenst als prak- tijkpand kan worden ingericht. Ook hier is de gemeentelijke bepaling opgelegd dat de woonhuizen gedu rende de eerste drie maanden uitslui tend mogen worden aangeboden aan senioren, woonachtig en/of werkend in de gemeente Waddinxveen. Het plan voor 11 vrije sectorwoningen aan de Mina Druckerhoeve en de De Kuyperhoeve bestaat uit een bouwblok van 7 en een bouwblok van 4 woonhui zen en wordt gebouwd door het aanne mingsbedrijf ”De Langen Van den Berg BV” te Bergambacht, nar een ontwerp van architectenbureau A.S. van Tilburg BV te Rotterdam. Deze traditioneel te bouwen woonhui zen worden gebouwd in gevels van een witte betonsteen en enkele mooie kleurcontrasten. De verdiepingen en de eindgevels worden uitgevoerd in een krabpleister. Het totaalcomplex is geheel afwijkend in materiaalkeuze dan dat we tot nu toe zagen bouwen in Waddinxveen en sluit aan bij het in aanbouw zijnde medisch kinderdagverblijf, een ontwerp van de zelfde architect. De koopsommen zijn vanaf 199.500,-v.o.n. HAZERSWOUDE - Vorige week donderdag 12 september werd de bur gemeester van R8ijneveld, mr. M.J.J.M. Boelen, vijftig jaar. De bur gemeester is op dit moment met vakan tie, zodat de viering met het personeel ter secretarie op de dag van verjaring niet mogelijk was. Burgemeester en wethouders besloten daarom maandag 16 september aan dacht aan de verjaardag van de burge meester te schenken. Bestuur en perso neel hebben maandag de burgemeester in de hal van het gemeentehuis een ont vangst bereid, waarbij uiteraard Abra ham niet zal ontbreken. Het is bekend dat veel ouderen hun vrije tijd op een nuttige en prettige wijze doorbrengen door het beoefene- nen van een hobby. Dit kan zijn het verzamelen van postzegels, sigaren bandjes, lucifermerken en andere za ken, schilderen, tekenen, boetseren, borduren, tapijtknopen, pergamano (het kunstig bewerken van perkament- papier), origami (papiervouwen), mi en kindertoneelvoorstellingen, werd in stemming gebracht doch door de raad verworpen. Dit ondanks alle inspanningen van De Muzen en een dinsdagmiddag aan het gemeentebestuur aangeboden petitie met 482 handtekeningen van mensen van binnen en buiten de gemeente die de subsidieaanvrage van de stichting ondersteunen. Over de subsidiëring voor 1992 zal in het najaar worden beslist in het kader van de vaststelling van de nieuwe subsi dieverordening van de Gemeente Moerhuizen. De stichting hoopt nog steeds op een gunstige subsidiebeslis sing van de gemeente over 1992, maar zoekt tevens sponsors. In de loop van het najaar, als meer dui delijkheid is gekomen in de mogelijk heden en onmogelijkheden van de fi nanciering voor 1992 en volgende jaren door subsidiëring en sponsoring, zal de stichting beslissen of zij het verant woord acht haar werkzaamheden na 31 december voort te zetten. Inmiddels is de stichting al degenen die haar met handtekeningen hebben ge steund erkentelijk. Ook de inzet van de CDA- en PvdA-gemeenteraadsfracties heeft zij zeer gewaardeerd. De belangstelling voor de premie-A is groter dan het aanbod en uiteindelijk blijkt dat er voor de premie-C wonin gen zich nog kandidaten kunnen aan melden. De verkoop van de vrije sector wonin gen gaat goed, maar daar kunnen zich ook nog kandidaten voor aanmelden. Met grote belangstelling is er gerea geerd vanuit de gemeente Waddinx veen om in dit nieuwe bouwproject te kunnen wonen, dat een afronding moet gaan tussen het Zuidkadegebied en de Victorwijk. De woonhuizen worden gedurende een periode van 3 maanden te koop aange boden aan uitsluitende inwoners en economisch gebondenen van de ge meente Waddinxveen. In vervolg daarop kan het gemeentebestuur toe staan de verkoop te doen plaatsvinden aan regionaal gebondenen en gebonde nen. De koopsommen van de vrije sector woningen zijn een courante prijsklasse en variëren vanaf 283.000,- v.o.n. tot 334.000,- v.o.n. Alle woningen wor den gebouwd onder een GIW-garantie- certificaatHet ontwerp is van architec tenbureau Henk Klunder uit Rotter dam. De ontwikkeling en realisatie is door Verenigde Bouwbedrijven Van der Heijden BV uit Woerden. De verkoop is in handen van De Pater Makelaardij ZIE OOK ONZE ADVERTENTIE OP PAGINA WADDINXVEEN - Voetverzorgings- centrum Van der Haven (Groensvoor de) ervaart dat steeds meer mensen het comfort van Goldkrone-schoenen met verende luchtkamers ontdekken. Wat hebben knie en rug en voeten met elkaar te maken? Ogenschijnlijk winig. Toch hebben ze daar bij de Duitse schoenfabrikant Goldkrune heel an dere gedachten over. En niet sinds van daag of gisteren maar al zo’n 30 jaar lang. Want, zo stelden ze bij Goldkro ne, veel mensen met vermoeide pijn lijke voeten, maar ook met knie- of rugklachten, zouden minder last heb ben als ze ander schoeisel droegen, schoenen met een aan de anatomie van de voet aangepaste pasvorm en inge bouwde schokdemping. Om die reden gaf Goldkrone indertijd de arts dr. Maertens de opdracht een zool te ontwerpen met een optimale schokdemping. Het resultaat was de zogenaamde ’’Luftpolstersohle”, een al even unieke als simpele vinding met als belangrijkste kenmerk ingebouwde luchtkamers die de schoenzool een tot dan toe dan ongekende schokdemping en souplesse gaven. De zool werd een succes en bracht Goldkrone naam en faam. Hoe sterk de vinding van dr. Maertens was blijkt prijs wel uit het feit dat hij nu, 30 jaar later - weliswaar natuurlijk in verbe terde vorm - nog steeds wordt toege past en door orthopedisten wordt be schouwd als de ideale schokdempende zool, die niet alleen de voeten spaart maar ook de wervels en gewrichten. In de loop der jaren heeft Goldkrone zich, mede door de Luftpolstersohle, ontwikkeld tot een van de belangrijkste fabrikanten van kwaliteitsschoenen, die ook in ons lans steeds meer liefheb bers vinden. Niet alleen bij mannen en vrouwen met moeilijke voeten, want die hadden de unieke loopeigenschap- pen allang ontdekt, maar ook bij kwali- teitszoekers, die in Goldkrone de zeld zame combinatie van comfort, stijl en klasse hebben gevonden. WADDINXVEEN - In Het Trefpunt wordt komende zaterdag 21 september tussen 10.00 en 17.00 uur een verkoop tentoonstelling van olieverfschilderijen gehouden. De toegang is vrij. Kunst, dus ook schilderkunst is voor ie dereen gemaakt. De tijd dat kunst al leen maar werd tentoongesteld in mu sea, kunsthandels en galeries gaat steeds meer tot het verleden horen. In openbare gebouwen en ontvangstruim ten van bedrijven ziet men nu regelma tig kunst hangen. De verkooptentoonstelling in Het Trefpunt brengt kunst dichter bij de mensen. Dit komt ook door de betaal bare prijzen die voor de schilderstuk ken gevraagd worden. Ruim tweehon derd schilderijen worden zaterdag ten toongesteld. Naast surrealistische doe ken en kleurrijke abstrakten bestaat een aanzienlijk deel van de kollektie uit stijlvolle landschappen, bosgezichten en woeste of romantische zeeën in zo wel klein als groot formaat. Men kan met recht zeggen dat er voor elk wat wils is, er zijn doeken in pastel tinten geschilderd, die uitstekend in een modern interieur passen en tevens zijn er ook naturalistische werken die weer mooi in een klassiek interieur staan. De schilderijen zijn meestal nog niet in gelijst, maar zijn tijdelijk voorzien van een wit passe-partout. Het publiek kan op deze manier zelf uit een aantal mo dellen een passende lijst bij het schilde rij uitzoeken. Behoudens een enkele uitzondering worden de lijsten gratis bij aankoop van een schilderij aange boden. De doeken worden niet tijdens de ten toonstelling gespannen en ingelijst, maar een kleine week later op een afge sproken tijdstip in de zaal afgeleverd. Op de plaats waar bij de Apollolaan oorspronkelijk de nieuwe rijksweg A-3 had moeten komen is nu een bouwplan in wording. De weg gaat niet door. Het wonen wordt hier rustig. Hier worden gebouwd: 16 huurwonin gen, waarvan 4 aangepaste wooneen heden, 9 premie-A woningen en pre mie-C woningen, 5 patiobungalows, 6 grote halfvrijstaande woonhuizen met 4 slaapkamers, zolder en garage, 18 grote halfvrijstaande woonhuizen met 3 slaapkamers, zolder en garage en 1 praktijkpand met bovenwoning. Dit praktijkpand kan geheel naar eigen in zicht worden ingericht en ingedeeld. De premie-A en premie-C woningen worden aangeboden, nadat de kandi daten zich hebben ingeschreven en na dat, door middel van een loting, is be paald in welke volgorde met kandidaat- kopers mocht worden onderhandeld. De Waddinxveense ouderenbonden willen al deze hobby’s nu eens aan het publiek tonen zodat ook anderen geïn spireerd en mogelijk geactiveerd wor den zich aan een hobby te wijden. Te vens kunnen de ouderenbonden op deze dag, de mogelijk een publiektrek- ker wordt, zichzelf presenteren om een grotere bekendheid te krijgen bij het publiek, waardoor het imago ’’zielige oude mensen” verder wordt afgebro ken. Er wordt natuurlijk gehoopt op een grote opkomst van de Waddinxveense bevolking. De heer J. Neele (PCW), wethouder van welzijnszaken en oude renbeleid, heeft zich bereid verklaard de manifestatie ’s ochtends om 10.00 uur te openen. De dag zal duren tot 16.00 uur. Een ieder is er van harte wel kom, de toegang is gratis en er wordt een kopje koffie aangeboden. Natuur lijk worden vooral ouderen aangemoe- digd acte de presence te geven maar ook kinderen zijn van harte welkom. Voor hen is er een grabbelton. Tot nu toe hebben zich een 20-tal deel nemers gemeld actief deel te nemen aan de hobbydag. Men zal van hen de volgende onderwerpen kunnen bewon deren (onder andere): boerenbont- schilderen, poppen maken, lijsten ma ken, tekenen en schilderen, emaille ren, bidprentjes verzamelen, boekbin den, pergamano, origami, miniatuur lingi knutselen (oude Waddinxveense huis- *- jes, een minikermis en verhuiswagens van Van Noort), kralen rijgen, bordu ren en handwerken, knopen, steno, brooddeeg figuren maken. Deze lijst kan nog uitgebreid of veranderd wor den. Ouderen met een leuke hobby die den ken door mee te doen een positieve bij drage te kunnen leveren aan deze dag worden uitgenodigd zich te melden. Vooral verzamelaars van postzegels die hun verzameling willen laten zien, wor den uitgenodigd. Men kan zich in ver binding stellen met mevr. Hoogen- doorn, Peter Zuidlaan 119, tel. 12228 of met mevr. A. Toor, Lijsterbesstraat 65, tel. 17916. woningbouw projecten Op de eerste verdieping is voor de ove rige twee slaapkamers eveneens in een badkamer met toilet voorzien. De mo gelijkheid is aanwezig tot het maken van drie slaapkamers op de eerste ver dieping. Eén (hoek)woning biedt de mogelijk heid van een aangebouwde kantoor-/ praktijkruimte van bijna 80 m2. De wo ningen worden hoogwaardig afgewerkt met onder andere hardhouten buiten kozijnen, dubbele beglazing en een geïsoleerd dak. Uiterlijk vallen ze op WADDINXVEEN - De samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg hield dinsdag 17 sep tember van 11.05-11.55 uur een sta kingsactie van leerlingen. Deze actie was bedoeld als protest te gen de aangekondigde maatregelen van het ministerie van Onderwijs over de basisbeurs etc. Het ging om een lan delijke scholierenstaking uitgeroepen door het LAKS, landelijk actie komité scholieren. De staking duurde een les uur en vond plaats in de gemeenschaps ruimte van de school. Een bestuurslid van het LAKS en enkele leden van het Leerlingen Platform hielden een toe spraak. WADDINXVEEN/GOUDA - In Gouda gaat een kadercursus Gezond- heidsvoorliching voor Marokkaanse en Turkse vrouwen van start, waarvoor de cursusprijs mede dank zij een subsidie van de gemeente Waddinxveen laag ge houden kon worden. Het Centrum Buitenlanders Rijn Lek, GGD Midden Holland en Kruis werk Midden-Holland zullen eind ok tober het startsein geven voor de ka dercursus Gezondheidsvoorlichting Migrantenvrouwen in Midden-Hol land. In deze kadercursus zullen Ma rokkaanse (en Turkse) vrouwen opge leid worden tot gezondheidsvoorlicht- sters in de eigen taal. Veel Marokkaanse en Turkse vrouwen hebben grote behoefte aan gezond heidsvoorlichting in de eigen taal; ze beheersen vaak onvoldoende het Ne derlands om de informatie op te pikken waarover Nederlandse vrouwen kun nen beschikken. Bovendien heeft de voorlichting door Nederlandse hulp verleensters met tussenkomst van een tolk een afstandelijk karakter. Voor lichting in eigen taal kan deze proble matiek overbruggen. Gedurende twee jaar zal éénmaal per week in klassikaal verband lessen wor den gevolgd over gezondheidszorg in Nederland, medicijngebruik, zwanger schap en bevalling, baby- en kleuter- voeding etc. Tijdens de lessen worden informatie en eigen ervaring gecombi neerd en de situatie in het eigen land wordt steeds vergeleken met die in Ne derland. De lessen worden zowel in het Nederlands als in de eigen taal (Marok kaans dan wel Turks) gegeven. De cursisten zullen ook stage lopen. De cursus wordt afgesloten met een toets, die na goede beoordeling recht geeft op een landelijk certificaat. Kinderopvang is aanwezig. Van de cursisten wordt verwacht dat ze het Nederlands redelijk kunnen ver staan, spreken en lezen, de eigen taal goed kunnen verstaan en spreken en dat ze in de eigen taal of in het Neder lands aantekeningen en verslagen kun nen maken. Tevens moeten ze belangstelling heb ben voor gezondheidszaken en bereid zijn en tijd hebben om voorlichting te geven in de eigen taal. Voorafgaande aan de cursus zal een toelatingsgesprek worden gehouden. Dank zij subsidie van de gemeente Gouda, de provincie Zuid-Holland en bijdragen van de ge meenten Schoonhoven en Waddinx veen kunnen de kosten voor de cursist laag gehouden worden: 60,- per cur susjaar. De voorlichtsters eigen taal kunnen na de cursus groepsvoorlichting gaan ge ven in de regio Midden-Holland, bijv, in buurthuizen, consultatiebureaus’s, vrouwencentra, gezondheidscentra. Het is de bedoeling dat er dan in de re gio een steunpunt voor de gezond- heidsvoorlichtsters zal komen. Instel len die gebruik willen maken van buitenlandse voorlichtsters kunnen hier een aanvraag indienen. Op zaterdag 21 september is er van 10.00-12.00 uur een voorlichtingsbij eenkomst voor cursisten, familie en be langstellenden. Er wordt dan meer in formatie gegeven over de cursus. De bijeenkomst vindt plaats in het Cen trum Buitenlandse Vrouwen, Lange Groenendaal 79a te Gouda. Vor meer informatie kan men contact opnemen met een van de initiatiefne mers tot de cursus Gerda Fokker (GGD Midden-Holland) tel. 01820- 80308, Trees van der Gun (Kruiswerk Midden-Holland) tel. 01820-211918 of Liesbeth Tielen (CB Rijn Lek) tel. 01720-95141. 4 Astra Een 100% katoenen drukstof, leverbaar in 4 kleuren met speelse moderne motieven. Stofbreedte 140 cm. WS’-prijs incl. maken

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 17