Arbeidsbemiddelaar gaat aan het werk Aandacht werkende vrouwen in W’veen Naar vijftig asielzoekers Inschrijving als woningzoekende gaat geld kosten moeten het veld ruimen” Waddinxveen vergrijst ’’Meerdere basisscholen College van B. en W. over landelijke onderwijsplannen V erlichting verbeterd Bagger vervuild Financiën beperken cultuur CNV-cursus in Gouda Jeugddienst Telefoniste van het jaar A. de Bruin op accordeon in Gouda Spreiding Gehandicapten Jeugdwerkgarantie wet Leerlingbegeleiding Vrouwen Openbaar REO Havo/Atheneum Huisvesting Hygiëne Basisvorming Banenpools Pagina 13 ciinxveen die een woonvergunning krijgen een bedrag aan leges, verge lijkbaar met dat van andere vergunningen, van 11,- in rekening ge bracht. Dat gaat veranderen. WADDINXVEEN - De landelijke onderwijsplannen van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, die zijn gericht op schaalvergroting in het ba sisonderwijs, gaan ook in Waddinxveen voor ingrijpende veranderingen in het scholenbestand zorgen. ’’Meerdere scholen zullen het veld moeten ruimen”, aldus het college van Burgemeester en Wethouders in de vlak voor het weekeinde verspreide toelichting op de gemeentebegroting voor 1992. WADDINXVEEN - De gemeentelijke Nota Werkgelegenheidsbeleid ’’Werken in Waddinxveen” is toe aan een herijking, zo schrijven B. en W. in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1992, die eind vorige week aan de gemeenteraad is aangeboden. Het gemeentebestuur be steedt door een enquete extra aandacht aan werkgelegenheid voor vrou wen in het Waddinxveense bedrijfsleven. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 september 1991 t 5 - 1 uti uil JCltll M IJgl VV OUUllIAVCCU ttll al UVluiuvimu jdelaar. Dat schrijven B. en W. in de toelichting op de gemeentebegroting. werkgroep V I - WADDINXVEEN - Nog dit jaar krijgt Waddinxveen een arbeidsbemid- t i de wor gen in de exploitatie van de school te la ten vervallen. De Stichting Platform Gehandicapten Waddinxveen zal in het kader van de sociale vernieuwing in de komende pe riode een boekje samenstellen over de toegankelijkheid van openbare gebou wen in Waddinxveen. Met de besturen van de bijzondere scholen voor basisonderwijs zijn af spraken gemaakt over de spreiding van allochtone leerlingen. Het overleg met de Stichting Platform Gehandicapten Waddinveen wordt de komende periode gecontinueerd. Het platform zal betrokken worden bij de opstelling van de nieuwe nota gehandi captenbeleid. Van de tijdelijke voorziening voor de Jeugdwerkgarantiewet (J.W.G.) heb- k Bij de behandeling van de onderwijs nota 1989 besloot de raad gelden be schikbaar te stellen voor het opzetten en uitbouwen van een leerlingbegelei- dingssysteem voor de Kohnstamm-ma- vo. Het doel is te komen tot een bege leiding met een meer struktureel ka rakter. Door de school is gekozen voor ’’in terne begeleiding”, een organisatie vorm waarbij de leerlingbegeleiding - door alle leraren uitgevoerd - wordt ge coördineerd en planmatig wordt ont wikkeld. Een leerkracht van de school is aangesteld als ’’intern begeleider”. Deze coördineert en ondersteunt de zorg van het gehele team voor leerlin gen binnen de school, die problemen hebben. B. en W. overwegen het houden van een enquete bij de nieuw gevestigde bedrijven in de gemeente teneinde op die wijze na te gaan hoeveel arbeids plaatsen voor vrouwen er zijn ge creëerd. Staatssecretaris drs. J. Wallage is voor nemens dit najaar met een plan de cam pagne te komen dat is gericht op een aantal experimenten met betrekking tot een nieuwe bestuursvorm voor het openbaar onderwijs. Door de nieuwe bestuursvorm zou on der andere de onderhandelingsrelatie tussen openbaar onderwijs en gmeente doorzichtiger moeten den. Gemeend wordt dat wellicht aan het einde van deze kabinetsperiode bezien kan worden of een en ander in wetge ving kan worden omgezet. B. en W. zullen zich terzake laten adviseren. VADDINXVEEN - Een terughou- lend beleid op het gebied van kunst en :ultuur. Dat voorspelt het college van 3. en W. in de toelichting op de ge- neentebegroting voor 1992. 3e heroverweging van de nota Kunst :n Cultuur is ter hand genomen en zal n het voorjaar van 1992 gereed zijn, jezien de financiële situatie zal een te- ughoudend beleid gevoerd dienen te vorden en zal het streven erop gericht rijn in de toekomst de uitvoerende ta- cen. waarbij onder andere gedachte vordt aan de kamermuziekconcerten :n de exposities, zoveel mogelijk onder e brengen bij instellingen voor het par- :iculier initiatief. Met name het Cen- rum voor Kunstzinnige Vorming Greater kan hierin een stimulerende ■ol vervullen. De Stichting Waddinxveense Kunstda den heeft in 1990 geen activiteiten ont- In 1990 is binnen het REO (Regionaal Economisch Overleg) besloten tot een intensivering van de regionale samen- De beschikbare gelden, 10.000,- te verstrekken gedurende maximaal twee jaar, zullen in het schooljaar 1991-1992 met name worden gebruikt voor scho ling van de intern begeleider en het team en voor de aanschaf van mate riaal. wikkeling naar vermogen ondersteu nen. De eerste resultaten van de regionale indicatiecommissie zijn positief. De evaluatie van haar werkzaamheden zal via het I.S.M.H. gescheiden. &VADDINXVEEN - Tot nog toe wordt aan woningzoekenden in Wad- op asielzoekers en vluchtelingen. In de nieuwe overeenkomst met het ministe rie van WVC heeft Waddinxveen zich verplicht voor 1 januari 1995 in totaal 50 asielzoekers op te nemen. Hiertoe zal de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen naar verwachting drie extra woningen inrichten. Op korte termijn zal gezocht worden naar alternatieven voor een zinvolle tijdsbesteding van asielzoekers, bij voorbeeld in de vorm van leer/werk- projekten. Nadere voorstellen onder andere in het kader van de sociale ver nieuwing zullen de raad hierover berei ken. WADDINXVEEN - De bodem van sloten en vaarten in Waddinx veen is vervuild, zo valt te lezen in de toelichting op de gemeentebe groting voor 1992. Het baggeren van de singels en slo ten, zoals voorzien in de begroting van 1990 is (nog) niet uitgevoerd, omdat volgens de genomen mon sters bleek dat de bagger op een aantal waarden sterker vervuild was dan, volgens de provinciale vergunningen, toegelaten wordt voor de baggerstort. Deze bagger dienst onder speciale voorzieningen te worden verwerkt, hetgeen thans nog niet bekende fi nanciële consequenties heeft. Deze kunnen op dit moment nog niet in beeld worden gebracht. Onderzocht zal worden of nog meer singels en sloten binnen de ge meente zodanig vervuild zijn dat speciale verwerking noodzakelijk blijkt. Zodra mogelijk zullen B. en W. de raad van de geldelijke conse quenties op de hoogte stellen en hiervoor financiële dekking zoe ken. In het jaarlijks overleg met de commis sie van Bestuur voor de Samenwer kingsschool is overeengekomen met in gang van 1992 de (reeds enige jaren als bezuinigingsmogelijkheid aangedra gen) jaarlijkse gemeentelijke bijdra- Bij wensen en middelen wordt het strukturele bedrag voor gehandicap tenbeleid (inclusief voorzieningen en subsidie voor het gehandicaptenplat form) verhoogd van 4.500,tot 8.000,per jaar. WADDINXVEEN - De openbare verlichting in Waddinxveen wordt aangepast aan 30 km-gebieden en op andere plaatsen vernieuwd. De verlichting van de Brugweg buiten de bebouwde kom zal worden aan gepast, zo hebben B. en W. in de toelichting op de gemeentebegro ting voor 1992 laten weten. Daar waar de woonwijken inge richt worden als 30 km-gebied, zal de openbare verlichting moeten worden aangepast aan de nieuwe si tuatie. Voorts bestaat het voornemen in het komende jaar de openbare ver lichting aan de Onderweg, Jan Dorrekenskade-Oost, Juliana- straat en de K.W. singel-West te vernieuwen. De verlichting van de Brugweg (buiten de bebouwde kom) zal met subsidie van de provincie worden aangepast aan de nieuwe situatie. Voortgegaan wordt met storting van gelden in het fonds Vervanging Openbare Verlichting conform de meerjarenbegroting. In 1992 zal de raad een onderbebouwing bereiken van de totaal benodigd geachte jaarlijkse structurele stortingen voor de openbare verlichting. Via mensen en middelen wordt reeds voorgesteld om een extra fondsstorting te doen plaatsvinden van 50.000,-, waarmee nu 100.000,- struktureel wordt ge stort. De snelle uitbreiding van de ge meente en de gestegen onder houdskosten ”per paal” nopen B. en W. de raad voor te stellen het wensen- en middelenpakket van de post onderhoud openbare verlich ting met 50.000,- te verhogen. Onderzocht zal worden of het reeds jaren gehanteerde systeem dat het onderhoud via het Energiebedrijf Midden-Holland wordt opgedra gen, moet worden gecontinueerd. Voor de vele administratieve en be stuurlijke handelingen die zijn verricht Voordat een woonvergunning wordt Verleend, zoals de inschrijving als wo- lingzoekende, de geautomatiseerde 'erwerking, de maandelijkse beoorde- ing van de ingeschrevenen, de woning- oewijzing alsmede de jaarlijkse her- :ontrole van de ingeschrevenen, wor- len tot nu toe geen leges berekend. Jet lijkt B. en W. reëel de kosten die iaarvoor gemaakt worden, zo veel als nogelijk is, te laten betalen die diege- ten die daarmee gebaat zijn. Voor de oerekening van deze kosten is, ter be maling van de hoogte, ook bezien welke Sinds het verschijnen in oktober 1984 is er nog al wat veranderd op economisch terrein. Zowel kwantitatieve als kwalitatieve aspecten van het werkgelegenheidsbe leid zijn in ontwikkeling, sommige doelstellingen uit de nota zijn verwe zenlijkt, onder andere het leerbedrijf voor de tuinbouw is van start gegaan, economische data behoren geactuali seerd te worden, nieuwe beleidsvoor nemens dienen te worden geformu leerd, met name in het licht van de ver wachting dat het jaar 1992 weer een stijging van de werkloosheid te zien zal geven. plooid. De stichting heeft aangekon- digd in 1991 een definitief besluit te ne men over het al of niet voortbestaan. B. en W. geven de stichting daarbij in overweging om naast de stichting "Vrienden van de muziekschool”, die zich vooral richt op financiële onder steuning van het muziekonderwijs, on dersteuning te gaan geven op inhoude lijk en uitvoerend niveau. Initiatieven op het gebied van de ama teuristische kunstbeoefening kunnen ook in 1992 op beperkte financiële steun blijven rekenen. u. Zoals het zich thans laat aanzien, zal in de periode 1993-1996 een aanzienlijke reorganisatie plaatsvinden binnen het basisonderwijs. De door staatssecreta ris drs. J. Wallage (Onderwijs en We tenschappen) aangekondigde schaal vergroting (als resultante van een aan zienlijke verhoging van de getalsnor men voor stichting en instandhouding van basisscholen) zal ingrijpend zijn voor het Waddinxveense scholenbe stand. Meerdere scholen zullen het veld moe ten ruimen. De komende jaren zal deze operatie veel aandacht vragen, waarbij het streven erop gericht zal zijn om te zamen met het bijzonder onderwijs te komen tot een gezond en evenwichtig scholenbestand. Dit overleg zal moge lijk dit jaar worden begonnen. Naar verwachting zal in 1992 de perma nente uitbreiding van de Kardinaal Al- frinkschool (twee lokalen) en van de Koningin Beatrixschool (één lokaal) worden gerealiseerd. Onder de huidige omstandigheden zal de uitbreiding van capaciteit, die met deze leslokalen in de wijk Zuidplas is verkregen, voorshands een eindsituatie bereiken. Alleen een aanzienlijke wijziging van de plannen voor woningbouw kan hierin nog verandering brengen. Voor een verdere stijging van de behoefte aan leslokalen in de wijk Zuidplas zal derhalve slechts ’’tijdelijke huisves ting” (in de vorm van verwijzing naar leegstaande lokalen in gebouwen bin nen 2.000 meter of naar noodlokalen) aan de orde zijn. Het ministerie heeft een aantal belang rijke wijzigingen in de regelgeving aan- gekondigd c.q. aangebracht, die een sterke beperking van bouwactiviteiten (waaronder algehele en partiële aan passing, alsmede ingrijpend onder houd) zullen betekenen. Daarnaast is een restrictief bouwbeleid aangekondigd met het oog op de eer dergenoemde schaalvergroting basis onderwijs en de huidige financierings tekorten binnen de onderwijsbegro ting. In dit verband wordt onder meer be zien of de algehele aanpassing van het gebouw Theo Thijssenschool (in een beperkte vorm) wel dient te worden uitgevoerd. In de plannen met betrekking tot de schaalvergroting neemt de huisvesting van de basisscholen een belangrijke plaats in. De gemeente zal in overleg met de besturen van het bijzonder on derwijs een integraal huisvestingsplan opstellen. Dit zal een zo goed moge lijke afstemming dienen te zijn tussen het scholenbestand per 1 augustus 1996 en alle alsdan binnen de gemeente aan wezige schoolgebouwen. In 1992 zullen B. en W. daartoe een aanzet geven. In verband met het vo renstaande geven zij de raad in overwe ging aan het gebouw van de per 1 au gustus 1992 op te heffen Klaas de Vries- school thans nog geen definitieve an dere bestemming te geven. Een interdisciplinaire waarin ambtenaren van Openbare Werken, Welzijn en Onderwijs zitting hebben, zal de mogelijke bestemming van leegstaande en leegkomende klas lokalen onderzoeken. Een stuurgroep, bestaande uit verte genwoordigers van de besturen en di- rekties van de openbare, katholieke, protestants-christelijke en Nederlands- Hervormde scholen ontwikkelt het hier te voeren beleid. Dit wordt in de praktijk uitgevoerd door een coördinator (voorheen werk zaam in de opvangklas anderstaligen). De thans bereikte resultaten zijn posi tief te noemen. kosten in omliggende gemeente wor den doorberekend. Op basis daarvan stellen B. en W. de raad voor om voor het in behandeling nemen van een verzoek om inschrijving als woningzoekende, de verlenging van de inschrijving na de jaarlijkse hercon- trole en de afgifte van een woonvergun ning vergoedingen van respectievelijk 25,-,/ 12,50 en 25,- (plus 14,-) in de legesverordening op te nemen. Bijkomend argument om deze nieuwe legesbedragen in te voeren is de sane rende werking, welke er van kan uit gaan ten aanzien van de lijst van wo ningzoekenden. De Basisgezondheidsdienst Midden- Holland is na een eerste onderzoek op de scholen in deze regio tot de conclu sie gekomen dat voor het doen van ver dere aanbevelingen een nader onder zoek nodig is. Inmiddels hebben B. en W. de dienst Openbare Werken verzocht steek proefsgewijze toezicht te houden op het schoonhouden en de hygiëne in de gemeentelijke school- en gymnastiek- gebouwen. Het Formatiebudgetsysteem (FBS) is het nieuwe systeem van bekostiging van de personeelsformatie voor het pri mair en voortgezet onderwijs. Invoe ring van het FBS wordt voorzien in het schooljaar 1991-1992. Gestreefd wordt naar een administratieve invoering op 1 januari 1992. Het gaat daarbij om aanpassing van de nodige beheers- en informatiesystemen aan het FBS. Volledige invoering zal volgens de planning op 1 augustus 1992 plaatsvinden. Met betrekking tot de karakteristiek van het FBS geldt het volgende. In het FBS wordt op basis van het leerlingen aantal een genormeerde hoeveelheid formatierekeneenheden aan scholen toegekend. Iedere funktie gebruikt een aantal van deze rekeneenheden, dat is gebaseerd op de gemiddelde salaris kosten van het bij de funktie beho rende carrièrepatroon. De besturen kunnen deze eenheden op grond van eigen beleidsinzichten besteden. Naast de formatievaststelling kunnen deze eenheden ook worden gebruikt voor onder andere overheveling naar een andere school of verzilvering bij voorbeeld voor het aantrekken van een gastdocent. De financiële risico’s van de besturen worden onder het FBS afgedekt door een landelijk vervangingsfonds - de scholen zijn verplicht zich hierbij aan te sluiten - en een fonds voor onvermijd bare garantiekosten die de besturen zelf niet kunnen betalen. WADDINXVEEN - In 1992 zal de nota Minderhedenbeleid van 1986 geactualiseerd worden. Het is het voor nemen van B. en W. een notitie te ma ken waarin onder meer aan de orde komt dat de Werkgroep Buitenlanders als formeel adviesorgaan voor de ge meente kan gaan functioneren. Vanuit haar contacten met minder heidsgroeperingen zal zij het gemeen telijk beleid kritisch kunnen volgen en ideeën kunnen formuleren. Om een dergelijke functie te vervullen is het van belang dat de Werkgroep zich ver breedt, daar zij momenteel te eenzijdig is samengesteld. Een speciaal onderdeel van dit beleids veld is de activiteit die betrekking heeft werking op economisch gebied. Deze intensivering heeft vooral gestalte ge kregen door het initiëren, vormgeven en begeleiden van projecten, waaron der het Waddinxveens Leerbedrijf voor de tuinbouw. Gelet op het wegvallen van financiële impulsen van provinciezijde, met name door de recente opheffing van het Sti muleringsfonds Werkgelegenheid, dient te worden bezien of het regionale overleg in de huidige vorm dient te worden gecontinueerd. Op 28 juni 1991 heeft de Tweede Ka mer het wetsvoorstel basisvorming aangenomen. De invoering van de ba sisvorming op de scholen start op 1 au gustus 1993. De cursusjaren 1991-1992 en 1992-1993 kunnen door de scholen worden gebruikt om zich organisato risch en onderwijskundig op de invoe ring van de basisvorming voor te berei den. Hiervoor worden door het Rijk fa ciliteiten beschikbaar gesteld. Zoals reeds werd vermeld in de toelich ting op de begroting 1991 is op initiatief van het college een ’’Regionaal overleg basisvorming” gestart om de met de in voering van de basisvorming samen hangende problematiek te bespreken. Gelet op het feit dat de voorstellen over de basisvorming de totstandkoming van brede scholengemeenschappen im pliceren en dat de opheffingsnormen van de scholen aanzienlijk worden ver hoogd, werd besloten ook de wense lijkheden en mogelijkheden van schaalvergroting door middel van fusie te onderzoeken. De Samenwerkingsschool, de Kohn- stamm-mavo en De Wadde uit Wad dinxveen traden hiertoe in overleg met de Don Bosco- en de Maranatha-mavo te Boskoop en de Haduard-mavo te Hazerswoude. In maart 1991 werd een ’’stuurgroep” gevormd, waarin een vertegenwoordi ger van het bestuur van elk van de aan het overleg deelnemende scholen zit ting heeft. Besproken worden zaken als bestuursvorm, grondslag en identiteit, vestigingspunten, personele conse quenties. Voorts is een uit de direktieleden van de deelnemende scholen bestaande ’’werkgroep basisvorming en schaal vergroting” geïnstalleerd, die op ver zoek van de stuurgroep een aantal za ken onderzoekt en voorbereidt. In het belang van het onderwijs in Waddinxveen wordt, mede gelet op het beleidsprogramma voor de raadspe riode 1990-1994, door het college ge streefd naar een zo breed mogelijke scholengemeenschap. Omdat het bestuur van De Wadde in middels heeft besloten samenwerking te gaan zoeken in Gouda, de Marana tha-mavo inmiddels heeft besloten de school te beëindigen en omdat deel name van de Haduard-mavo te nega tieve personele consequenties heeft, is voorshands een fusie van de Samen werkingsschool, de Kohnstamm- en de Don Bosco-mavo te verwachten. Als resultaat van de gesprekken in de stuurgroep zal de raad op korte termijn een fusieplan worden voorgelegd. B. en W. zullen de behoefte onderzoe ken aan, alsook de aanwezigheid in ventariseren van voorzieningen op het terrein van de maatschappelijke dienst verlening. Op grond van deze bevin dingen zullen zij vervolgens prioritei ten stellen met betrekking tot het aan trekken van voorzieningen ten be hoeve van een meer geïntegreerd ge meentelijk voorzieningenniveau. Waar mogelijk dient ”de social kaart” van Waddinxveen nader te worden in- - gevuld. Uitgangspunt is het zo lang mo gelijk zelfstandig laten funktioneren van het individu. De technische moge lijkheden stellen zorgvragenden in staat zich langer zelfstandig of met be perkte aanvullende hulp in de eigen woonomgeving te handhaven. De organisaties voor ouderenzorg en hulpverlening zullen de komende pe riode overleg voeren om te komen tot een centraal meldpunt waarbij alle hulpvragen aan één loket behandeld kunnen worden. Hiermee wordt een verbetering tussen hulpvraag en hulpaanbod gestimuleerd. B. en W. zullen deze ontwikkeling waar moge lijk bevorderen. GOUDA - Het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) geeft telkens in formatie, noodzakelijk om te doorzien hoe onze ingewikkelde, snel veran derde maatschappij in elkaar zit. Het CNV-dienstencentrum Zuid-Holland start op donderdag 3 oktober in Gouda een cursus sociale zekerheid. De ge hele cursus duurt 7 avonden van 2 uur. De aanvangstijd is telkens 20.00 uur. In de cursus wordt uitgebreid aandacht besteed aan het nieuwe stelsel en aan overgangsregelingen. Een cursus die onmisbaar is voor een ieder die zich in teresseert voor sociale wetgeving. De cursus gaat in op de volgende on derwerpen: doel, rechtsgrond, ont staan en ontwikkeling van de sociale zekerheid, CNV-visie over het sociaal verzekeringsbeleid, het stelsel van so ciale zekerheid, de organisatie van de uitvoering en de omvang en financie ring van sociale zekerheid. Na de startdatum 3 oktober heeft de cursus plaats op de donderdagavonden 10,17, 24 oktober en 7 en 14 november 1991. Voor CNV-leden is deze cursus gratis. Niet-leden betalen 10,- per avond, in clusief het cursusmateriaal. Bij het goed doorlopen van de cursus wordt er een certificaat uitgereikt. Iedereen met een opleidingsniveau vanaf lager on derwijs kan, onder deskundige begelei ding van de docent de cursus succesvol afsluiten. Men kan zich zo spoedig mogelijk aan melden bij het CNV-dienstencentrum district Zuid-Holland in Delft, tel. 015- 621631 en/of de aanmeldingsformulier met meer uitgebreide informatie aan vragen. [Omdat B. en W. kritisch zijn gestemd lover de tot nu toe door het GABbe haalde resultaten met de heroriëntatie- [gesprekken met langdurig werklozen én omdat zij menen dat het benutten van relatief korte lijnen in de bemidde ling tussen werklozen en mogelijke [werkgevers een groter resultaat kan be werkstelligen, hebben zij een gemeen telijk arbeidsbemiddelingsprojekt uit- igewerkt, waardoor de raad reeds kre- jdiet heeft verstrekt. De financiële deel name van het G.A.B. staat thans ook wast. Dit jaar nog zal de Waddinxveense ar beidsbemiddelaar zijn/haar aktivitei- ften aanvangen. In nauwe samenwer king met het arbeidsbureau zal hij/zij langdurig werklozen uit Waddinxveen 'trachten toe te leiden naar de arbeids markt. Momenteel is de wervingspro- cedure nog gaande. De behaalde resul taten zullen geëvalueerd worden. iDe afgelopen periode is aan alle voor gaarden voldaan om de banenpool uit !te voeren. Het Intergemeentelijk Sti- imuleringsprojekt (I.S.P.) zal trachten ’de vier aan Waddinxveen toegewezen 'banenpoolplaatsen nog in 1991 te ver vullen door langdurig werklozen met een R.W.W.-uitkering. Dit zijn derhalve in principe de moei- lijkst plaatsbare personen. Als dit lukt zal vervolgens bij het rijk een verdub beling van het aantal plaatsen aange vraagd worden. ZEVENHUIZEN - Zondagavond 6 oktober is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: Is Jezus welkom in jouw leven? De voorganger is ds. Poort uit Oister- wijk. De muzikale medewerking wordt verleend door het koor Sheharin uit Bodegraven en organist Adr. Verhoef uit Zevenhuizen. ben in de jaren 1989 tot en met 1991 respectievelijk 15, 5 en 4 personen ge bruik gemaakt. De verlaging van het aantal hangt onder meer samen met de (tijdelijke) tendens dat jongeren langer dan voorheen naar school gaan en de jeugdwerkloosheid de laatste jaren aanzienlijk is afgenomen. Per 1 januari 1992 is Waddinxveen ver plicht de Jeugdwerkgarantiewet (J.W.G.) uit te voeren. Deze wet geeft werkloze jongeren van 16 tot 27 jaar recht op werk in plaats van recht op een uitkering. Evenals de banenpool zal ook de J.W.G. op regionaal niveau gecoördi neerd en uitgevoerd worden. Per 1 ja nuari zal het I.S.P. in het kader van de J.W.G. starten met de plaatsing van jongeren op additionele werkplekken bij organisaties in de collectieve sector. Op basis van het huidige uitkeringsbe- stand schatten wij dat op termijn maxi maal 40 J.W.G.’ers (doelgroep tot 27 j aar) van de verplichte regeling gebruik zullen gaan maken. Alsdan zullen de uitkeringskosten van het I.S.P. aan zienlijk kunnen gaan stijgen. WADDINXVEEN - Ook Waddinx veen heeft te maken met de toene mende vergrijzing, zo merken B. en W. op de toelichting op de gemeentebe groting voor 1992. Waddinxveen zal in het ouderenbeleid verdere invulling gegeven moeten ge ven aan de formulering van een meer integraal beleid. Daarbij zullen B. en W. er naar streven zowel de Stichting Welzijn Ouderen als de commissie flankerend ouderenbeleid te stimule ren tot projekten die hier inhoud aan geven. In de gemeentelijke plannen over huis vesting voor verstandelijk gehandicap ten willen B. en W. zoveel mogelijk aansluiten bij het provinciaal beleid door kleinschalige woonprojecten te realiseren. Zo is de Hooge Burch reeds gestart met de realisatie van vier sociOwoningen (voor plm. 30 personen) in de Zuid plas. Verder heeft de Hooge Burch aan de gemeente medewerking gevraagd voor de realisatie van 80 intramurale plaatsen in 1994, bestemd voor regio nale dagopvang van volwassenen. B. en W. zijn-gelet ook op het gestelde in het Beleidsprogramma - bereid deze medewerking te verlenen. Qua lokatie denken wij daarbij aan het gebied van Zuidplas ’90. Ten behoeve van de ontwikkeling van een projekt dagopvang en dagverzor- ging voor ouderen hebben zij in het ka der van de toedeling van de sociale ver nieuwingsgelden voorshands 75.000,(incidenteel) toegezegd ten behoeven van de verbouwing van de ruimte in Souburgh voor dagop vang. In afwachting van een nadere onder bouwing stellen B. en W. de raad voor ten behoeve van de sterk toenemende personele lasten van deze dagopvang en van de tijdelijke opnamen bij wen sen en middelen een strukturele verho ging van 50.000,mogelijk te ma ken. De toenemende vergrijzing is hier debet aan. Het verzorgingshuis Souburgh heeft plannen ontwikkeld met betrekking tot de verbouwing en uitbreiding van de keuken, waardoor de voorgenomen overname van de uitbrengmaaltijden van de Stiching Welzijn Ouderen mo gelijk wordt. B. en W. zullen deze ont- WADDINXVEEN - Telefoniste Diny Göddeke - Zegers van Air Products Nederland BV aan de Staringlaan in Waddinxveen behoort tot de tien fina listen die meedingen naar de titel ’’Te lefoniste van het Jaar 1991”. Ze werd door haar werkgever opgegeven en werd gekozen uit 70 kandidaten. De door Interselling Training BV in Raamsdonksveer opgezette verkiezing is donderdag 26 september tijdens de Efficiency Beurs in de Amsterdamse RAI. WADDINXVEEN/GOUDA - Op maandagavond 7 oktober om negen uur is er weer een Humanistisch Café van de afdeling Midden-Holland van het Humanistisch Verbond in Het Tref centrum aan de Spieringstraat in Gou da. Het café is een plek waar humanistisch gezinde mensen elkaar in een open, prettige sfeer kunnen ontmoeten. HV-Midden-Holland-voorzitter An dré de Bruin uit Waddinxveen zal aan deze avond in een bijzondere rol mede werking verlenen. Als accordeonist verzorgt hij de ’’Muziek van de maand”. In de loop van de avond komen er dan twee korte optredens en brengt hij een gevarieerd programma: musette, tan go’s, Weense en Slavische muziek, maar ook evergreens, smartlappen en circusmuziek. Leden en niet-leden zijn vanaf 21.00 uur welkom in het Trefcentrum, Spie ringstraat 113A Gouda. Wie meer in formatie vooraf wenst kan bellen met Marry Menschaart, tel. 01820-23778.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13