Sneller asfalteren trekken aandacht Nieuwe huizen in Sportverenigingen geconfronteerd met hogere tarieven Aan IJsermanweg 28 luxe huizen Om achterstand in te halen Tevreden over politie reorganisatie Bridgecursus Inzameling landbouw- folie in Waddinxveen Rus en Pool in Coenecoop In Boskoop en Moerkapelle Buitenwegen Maaien Zwembad Straatreiniging Moerkapelle IJsermanweg Asfaltering WADDINXVEEN - In de wijk Zuidplas worden bij de Piasweg vier ge heel vrijstaande villa’s gebouwd en bij de IJsermanweg 28 luxe twee-on- der-een-kap woningen. De verkoop van deze huizen, die worden neerge zet door verschillende bouwers en naar ontwerp van verschillende archi tecten, is in handen van De Pater Makelaardij BV. BOSKOOP/MOERKAPELLE - In Boskoop en Moerkapelle zijn enkele bijzondere woningbouwprojecten in voorbereiding. Het gaat hier om zes vrijstaande semi-bungalows in Boskoop en om drie vrijstaande villa’s en twee halfvPijstaande villa’s in Moerkapelle (Wilde Veenen). MM RSf Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 september 1991 Sluiting gymzaal Vier villa’s bij Piasweg Enkele van de Waddinxveense woningbouwprojecten aan de IJserman weg (boven) en bij de Piasweg (onder). voorjaarsnota 1992) zullen de stortin gen in het onderhoudsfonds daaraan zonodig worden aangepast. Met betrekking tot de groene velden zal eveneens worden nagegaan of een verdergaande privatisering mogelijk en verantwoord is. Tevens zal in dit totale kader worden bezien in hoeverre de verenigingen verder verantwoordelijk kunnen worden gehouden voor het goed onderhouden van door hen ge bruikte complexen. Verzocht is om de aanleg van een bui- tenhandbalveld in asfalt, zodat op ter mijn ook kan worden deelgenomen aan de zomercompetitie (afmeting 24 x 44 m). Voorshands wordt de groei van de vereniging afgewacht (thans 40 leden) en wordt 's zomers getraind bij dé korf balvereniging op gras. Gezien de aanloopsituatie waarin het zwembad zich bevindt is nog geen on derzoek gedaan naar de mogelijkheid de overdekte accommodaties onder het beheer van de art. 61 commissie te brengen. Hieraan zal in 1992 aandacht worden besteed. Het beleidsprogramma voorziet een viertal ’’nieuwe activiteiten” in de De tweede verdieping is bereikbaar met vaste trap, dit is een bijzonder ont worpen lichte studio, in te richten als werk/studeer- en hobbyruimte. Op de eerste verdieping is tevens een royaal dakterras, bereikbaar vanuit de slaap kamer. Alle woonhuizen hebben royale gun stig gesitueerde tuinen. Het ontwerp is voor de gemeente Waddinxveen een nieuw en nog niet eerder vertoond ont werp. De woningen worden samenge- De sanering van het wegenbe’teer waarvan de beëindiging van de Wet Uitkering Wegen (WUW) het gevolg is, wordt zoals nu voorzien bepaald op 1 januari 1993. Ben W. zullen na het opstellen van het herverdelingsplan door de provincie Zuid-Holland nader berichten wat hiervan de financiële consequenties zijn voor wat betreft het beheer en on derhoud van de in beheer blijvende quartaire en niet-planwegen. Het college verwacht op basis van eer ste verkenningen dat de kostenver- schuivingen voor de buitenwegen ten opzichte van de huidige situatie geen ernstige nadelige budgettaire gevolgen zullen hebben. De kosten van het maaien van bermen en opsloten zijn de laatste jaren toege nomen ten gevolge van volume-toe- name (zoals bijvoorbeeld De Dreef en Coenecoop), de economische waarde vermindering van het gras, waardoor derden hiervoor geen belangstelling meer hebben en wijzigingen van om standigheden waardoor meer hand werk (bijvoorbeeld ten gevolge van de verkeersmaatregelen aan de Piasweg). Dientengevolge achten B. en W. het noodzakelijk de begrotingsbedragen via het wensenpakket met totaal 54.000,- te verhogen. De afvoer van het gras en slootvuil vindt momenteel plaats naar het voormalige stort aan de Middelburgseweg. De gemeente wordt derhalve (nog) niet geconfronteerd met stortkosten. Deze situatie kan wijzigen onder invloed van de steeds stre jgere milieu-eisen. De bezoekers- en gebruikersresultaten van het eerste en tweede trimester 1991 in het Gouwebad ”de Sniep” stemmen tot voldoening. De begroting 1992 is gebaseerd op tot nu toe bekend gewor den cijfers van het eerste halfjaar 1991, en omdat het aanloopseffect van het nieuwe bad niet goed kan worden inge schat (40% van buiten Waddinxveen/ Boskoop) is het recreatieve bezoekers aantal 1992 voorshands gehandhaafd op 150.000 per jaar. Pas na evaluatie van het boekjaar 1991 ten aanzien van de structurele elemen ten zal het mogelijk zijn een meerja renbegroting op te stellen. De commissie art. 61 kondigt bij aan bieding van de begroting zwembad ’92 wel aan dat krediet zal worden ge vraagd voor enige bouwkundige uit breiding in verband met benodigde personeelsruimte en verbetering van de ontvangstruimte voor het publiek. Voorshands gaat het college er vanuit dat één en ander zal kunnen worden ge dekt uit de exploitatie en de aanwezige reserve zwembad. Daarbij dient even eens gelet te worden op tijdige reserve ring voor toekomstig groot onderhoud. i ren aan de gelden die nodig zijn om de achterstand in het onderhoud van de asfaltverhardingen weg te werken. WADDINXVEEN - In de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde start maandagavond 30 september om acht uur een cursus bridge voor beginners.. De organisatie hiervan is in handen van Plonie Hoedemaker. De maandag- avondcursus wordt gehouden onder auspiciën van de Nederlandse Bridge Bond. De beginnerscursus neemt drie maanden in beslag. Voor opgave: 01828-10909. Het wegenbeheerplan van Waddinx veen is in staat van afronding. Na het invoeren van inventarisatie- en inspec- tiegegevens, met het op de Waddinx- veense situatie afgestemde normen- en maatregelenpakket, zal vanaf 1992 het wegenbeheerplan dienst doen als raamwerk voor een verantwoord on- derhoudsbeheer alsmede ten behoeve op de stellen meerjarenplanning en - begroting. Het geautomatiseerde be- heerplan heeft in 1991 reeds dienst ge daan als toetsingsinstrument en klank bord. Door de groei en type bebouwing van Waddinxveen is het aantal woonerven en vrijliggende voet- en fietspaden toe genomen. Eén en ander heeft veel handveegwerk en onkruidbestrijding (op straat) tot gevolg. Teneinde door mechanisatie efficiënter te kunnen werken en het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen sterk te beperken wordt de aanschaf van een kleine veegwagen, voorzien van een onkruidborstel, overwogen. De financiële dekking zal voornamelijk gevonden worden in ombuigingen van de huidige budgetten in de begroting. Aanvullend zal structureel een bedrag nodig zijn voor de onkruidbestrijding op straat. Voorstellen aangaande dit onderwerp zullen komend jaar worden opgesteld. steld uit een lichtkleurige, handge- vormde baksteen. De opbouwen van garages, welke worden ingericht als studio, zijn van lichtkleurig kunststof sandwichconstructie. De glaswand van de hobby-/studeerruimte op de tweede verdieping is bijzonder opvallend en wordt geaccentueerd door grote over stekken en een dakbedekking van hel- derkleurige, rode dakpannen. Dit project van 28 woonhuizen van op vallend mooie kwaliteit is een ontwerp van het architectenhuis Hoghuis Maat te Barendrecht en is gemaakt in op dracht van Noorlander Beheer BV te Leiderdorp. In de eerste weken van oktober gaat een aanvang op de bouwplaats worden gemaakt en het project wordt uitge voerd door Noorlander Bouw BV te Leiderdorp. De verkoop van deze woonhuizen is in handen van De Pater Makelaardij BV te Waddinxveen. De koopsommen zijn vanaf 375.000,- tot 450.000,- V.O.N. Het met ingang van 1990 ingestelde fonds om de kosten tengevolge van ge breken aan de funderingsstructuur van het hoofdwegenstelsel, het renoveren van plantsoenstroken alsmede andere insfrastructurele werken te bestrij den,m wordt wederom aangevuld met de noodzakelijke storting van ƒ75.000,-. Dit fonds zal ,-en bijdrage kunnen leve- WADDINXVEEN - Op asfalteringsgebied bestaat er in Waddinxveen een aardige achterstand, die versneld zal moet worden ingehaald. Een nieuwe kleine veegwagen zal moeten worden gekocht voor het uitbrei dende aantal wegen en straten. Ook het maaien van bermen en opsloten is de laatste jaren fors toegenomen. En met dit alles is extra geld gemoeid, zo hebben B. en W. in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1992 laten weten. De renovatie en herinrichting van de sportvelden zijn in 1991 afgerond. De definitieve financiële verantwoording wacht op de afloop van behandeling van het Waddinxveense bezwaarschrift inzake de weigering tot aftrek BTW ten bedrage van plm. 300.000,-. Bij de overdekte accommodaties valt per 1992 de gymzaal bij de Theo Thijs- senschool buiten de rijksvergoeding. Wanneer het aantal leerlingen in Wad- dinxveen-noord terug blijft lopen, dienst onderzocht te worden of de gym zaal aan de Staringlaan te zijner tijd af gestoten kan worden. De algemene financiële situatie en de optredende inflatie maken het noodza kelijk nu reeds voorstellen te doen over tariefsverhogingen met 5% ingaande 1 augustus 1992, zowel voor de buiten als de binnenaccommodaties. De subsidie in de sportsector zijn nomi naal gehandhaafd op het niveau 1991, behoudens afspraken tot verlaging welke eerder zijn gemaakt. Ten aanzien van de toekomstige onder houdskosten van velden en overdekte accommodaties loopt een onderzoek. Met ingang van de begroting 1993 (of sportsector door de gemeente: gesubsi dieerde kadervorming voor vrijwilli gers in de sportsector, bevorderen deelname ouderen aan sport en bewe gen, bevorderen deelname gehandi capten aan sport en spel en bevorderen sport overdag (door arbeidslozen). Financieel is hiervoor in de begroting 1992 geen ruimte geschapen. Integen deel, de reeds enige jaren ongebruikte begrotingspost ’’sport overdag” van 5.000,- bedoeld om te subsidiëren in de zaalhuur wordt met ingang van 1992 afgevoerd. B. en W. hebber»geen voor stellen bereikt voor sport overdag welke geacht moeten worden subsidie nodig te hebben. Over de noodzaak gemeentelijke be moeienis te hebben met (en subsidie te verlenen aan) kadervorming van de vele vrijwilligers in de sportsector, be staat nog onvoldoende inzicht. De in druk bestaat dat de diverse sportbon den hieraan, gesteund door landelijke subsidies, goede aandacht besteden. B. en W. zullen deze vorm van vrijwilli gerswerk betrekken bij de notitie in zake het totale vrijwilligerswerk. Onderzocht wordt of de gemeente op enigerlei wijze de vrijwilligers deel name kan stimuleren door an deze on misbare groep een (jaarlijkse) blijk van waardering te wijden. Bevordering van bewegen door oude ren wordt enigermate bereikt door de activiteiten in het overdekte bad. Voor 1992 staan meer uren in die sector ge pland. Overigens achten Ben W. het een taak van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen ouderen te stimuleren en de coördineren dat 55-plussers ook de vereiste aandacht krijgen van de plaat selijke sportverenigingen. Evenzo wordt in de sector gehandicap tensport verwacht, dat het platform ge handicapten, dat met ingang van 1992 een hoger budget zal ontvangen, zelf wegen zoekt om de gehandicapten, voor zover zij dit wensente laten deel nemen aan sportactiviteiten. Vaak zal dit op regionaal niveau dienen te ge beuren om hun activiteit in- de wed- strijdfase waar te kunnen maken. De faciliteiten voor regionaal gebruik van het overdekte bad door gehandi capten, wordt mede dank zij de grote inzet van fysiotherapeuten en andere vrijwilligers, op dezelfde voet voortge zet. Ter besparing van zeer hoge ener giekosten zal een deel van de activitei ten in het recreatiebadgedeelte plaats vinden. Ondanks de hogere verhuurprijs van het bad heeft de stichting die deze acti viteiten verzorgt meegedeeld geen sub sidie van de gemeente nodig te hebben. De beschikbaarstelling van het extra warme water, zonder doorberekening, wordt zeer gewaardeerd. WADDINXVEEN - Komende vrijdag 27 september bestaat in Waddinxven de mogelijkheid om landbouwfolie in te leveren, op de gemeentewerf Noord- kade 48, tussen 08.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. Met de inzameling wordt een substantieel aandeel gele verd aan de recycling van afvalplastic. Ingeleverd mogen worden folie dat is gebruikt als zogeheten kuilzeil, kunst mest c.q. veevoederzakken vervaar digd van folie (geen geweven mate riaal) en zogeheten schermfolie van tuinbouwbedrij ven Folie dat als loopfolie is gebruikt in tuinbouwbedrijven in verband met sterke verontreiniging met grond, folie dat is gebruikt bij het ontsmetten van grond en plastic voorwerpen zoals jer rycans en buismateriaal mogen niet in geleverd worden. Op de eerste verdieping zijn drie royale slaapkamers en een open studio, ruim ingerichte badkamer met luxe inrich ting, bestaande uit een ligbad, douche en een wastafel. Op de overloop is een ruim apart 2e toilet en een berging. In het landelijk gebied tussen Reeu- wijk, Boskoop en Bodegraven aan de Warmoeskade te Boskoop is een pro ject in voorbereiding van 6 vrijstaande semi-bungalows op grote kavels grond. De grondoppervlaktes bij de woonhui zen varieert in een oppervlakte van ca. 935 m2 tot ca 2.210 m2. Opvallende wordt de terreininrichting, waarbij ook gebruik wordt gemaakt van bestaande sloten, singels. Alle woonhuizen zijn zodanig gesi tueerd dat een royaal uitzicht over het blijvende polderlandschap wordt gega randeerd. De woningen, welke worden ingericht met royale hal, grote L-vor mige woonkamer met open woonkeu ken, bijkeuken, slaapfkamer en royale badkamer op de begane grond en grote garage. Direct grenzende aan de woon kamer is een onderheid terras. Op de eerste verdieping zijn 3 slaapka mers, veel bergruimte. De woningen worden gebouwd door het bouwbedrijf L. van Leeuwen BV in Boskoop naar een ontwerp van architectenbureau Henk den Hollander BV te Boskoop. Vermoedelijk start de bouw van deze woonhuizen in de tweede helft van 1991.en de oplevering zal vermoedelijk plaatsvinden eind 1992. De verkoop van deze woonhuizen is in handen van De Pater Makelaardij BV te Boskoop en Waddinxveen. In de gemeente Moerkapelle zijn thans een enkele bijzondere bouwprojecten in aanbouw, direct daaraansluitend zal binnenkort worden gestart, met een bij zonder fraai ontworpen bouwplan van 3 vrijstaande villa’s en 2 halfvrijstaande villa’s. Het ontwerp van dit bouwplan is van het Architectenbureau Abken BV te Nieuwegein. De woonhuizen worden gebouwd door het bouwbedrijf Vrees wijk en Koebrugge te Huizen. De in- Op basis van het ingevoerde normen en maatregelenpakket zou dit moeten leiden tot het onderhoudsbudget. Om deze verhogingen goed onderbouwd te gedetailleerd door te voeren is voor de meest onderhoudsgevoelige asfaltwe gen een gedetailleerd verhardingson- derzoek uitgevoerd. Op basis van dit onderzoek en rekening houdend met het verkeerscirculatie plan Waddinxveen, zal voor de periode 1992 t/m 1994 voor de asfaltwegen een versneld en gefaseerd onderhoudsplan worden opgesteld-. Een en andere om de levensduur van de wegconstructies in een verantwoord kader te houden. In de begroting 1992 is geen ruimte ge vonden om de bij voorjaarsnota 1991 afgevoerde dekking voor de le tranche voor de reconstructie van de Kanaal dijk wederom op te voeren. Als gevolg van getroffen incidentele onderhouds- maatregelen is het verantwoord de re constructie nog enige jaren op te schui ven. houd van de vrijstaande villa’s is ca 700 m3 en deze woningen worden gebouwd op kavels grond variëren van 700 m2 tot 770 m2. De koopsommen variëren van 650.000,- tot 660.000,- VON. Deze woonhuizen worden gedeeltelijk gebouwd als splitlevel type. Voor de toegang naar de garage is een lichte verdieping in het maaiveld gemaakt en de woningen zijn met de begane grond- vloer iets hoger, ca. 70 cm boven het maaiveld. Indeling: tochtportaal, royale hal met korte trapjes, woonkamer is royaal, ruim en licht en grenst direct aan werk-/ studeervertrek. In de woonkamer, op een bijzonder gunstige plaats, is de open haard gesitueerd, direct grenzend naast de schuifpui, die toegang geeft tot het royale buitenterras, grote eetkeu- ken met veel daglicht en handig gesi tueerde bijkeuken midden in de wo ning. Op de verdieping zijn 3 grote slaapka mers, hobbykamer, werkhoek, ver bonden door middel van entresol en vide met de woonkeuken, douchecel, royaal tweede toilet, fraai ingerichte badkamer. Deze woonhuizen gaan worden ge bouwd in witte betonsteen, de hard houten gevelkozijnen zullen worden afgewerkt in fraaie eigentijdse kleur stellingen en de daken van de woningen worden uitgevoerd in frisse kleuren. De twee geschakelde halfvrij staande villa’s worden gebouwd naar een ont werp zoals hier ter plaatse al twee zijn gebouwd. Deze woonhuizen met een inhoud van ca. 450 m3 worden ge bouwd op kavels groot plm. 450 m2 en de koopsom van deze unieke villa’s be dragen ca. 445.000,- VON. De verkoop is in handen van De Pater Makelaardij BV te Waddinxveen. De start op de bouwplaats zal zijn in de pe riode oktober/november 1991 en het project zal worden opgeleverd in de pe riode van eind 1992. Nu de eerste fase van Zuidplas bijna is afgerond, wordt het tijd om in dit mooi en fris opgezette woongebied de laatste puntjes op de i te zetten met een paar opvallend en mooi ontworpen bouw plannen voor eengezinswoningen. Het eerste is een bouwplan van 28 luxe twee-onder-een-kap woningen met ga rage die de afronding gaan vormen aan de zuid-oost zijde van de wijk Zuid plas. Welgeteld 26 woonhuizen worden gebouwd als halfvrij staande woonhui zen, aanééngeschakeld door middel van garage/bergingen. De inhoud van deze woningen is ca. 600 m3. Indeling: royale hal met direct aanslui tend L-vormige woonkamer met schuifpui, direct grenzende aan een royaal ingerichte lichte open woonkeu ken. Aan de keuken is een bijkeuken, waarin mogelijkheid aanwezig is om wasmachine, droger, vriezer op te stel len. Tevens is in deze ruimte de gastge- stookte combiketel. Inpandige garage met deur is bereikbaar vanuit de hal completeert deze woning. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders zegt in de toelichting op de gemeentebegro ting voor 1992 tevreden te zijn over het verloop rond de reorganisatie van de politie in de Goudse streek. De veel omvattende reorganisatie van de Nederlandse politie begint vorm te krijgen. Over de samenstelling van de basiseenheden binnen het regionale korps Midden-Holland bestaat in grote lijnen overeenstemming. Op basis hier van kan de verdere invulling van orga nisatorische, materiële, logistieke en personele aspecten plaatsvinden. Uiteraard houdt een dergelijk omvang rijk reorganisatieproces de gemoede ren binnen het plaatselijk politiekorps bezig. Met de zeer beperkte bezetting wordt geprobeerd de basispolitiezorg te garanderen. Daar waar de personele capaciteit dat toelaat, wordt inhoud en uitvoering ge geven aan deelplannen van het beleids plan. Over de wijze waarop basispoli tiezorg en deelplannen worden uitge voerd zijn B. en W. in het licht van de omstandigheden tevreden. ”Wij blijven de ontwikkelingen nauw lettend volgen den zullen daar waar noodzakelijk en mogelijk onze invloed aanwenden om een voor Waddinx- veens adequate politiezorg te garande ren”, aldus het college. WADDINXVEEN - De mogelijkheid bestaat dat de gymzaal aan de Sta ringlaan moet worden afgestoten als het aantal leerlingen in Waddinx veen blijft dalen. De hogere tarieven voor de buiten- en binnensportac- commodaties gaan al per 1 augustus 1992 omhoog. Een aantal sportsubsi- dies gaat omlaag. Dat zijn enkele sportieve punten uit de toelichting op de gemeentebegroting voor 1992. Het hoofdstuk sport wordt afgesloten met gunstige berichten over het Gouwebad ”de Sniep”, dat zal worden uitge breid en waarvan het beheer overigens nog niet in een stichting zal worden ondergebracht. OP de voormalige ”Telkamp”-lokatie aan de Piasweg wordt binnenkort een aanvang gemaakt met de bouw van 4 geheel vrijstaande villa’s. Dit opval lende project woonhuizen is een ont werp van het Waddinxveense architec tenbureau Stuurman Partners BV en gaat gebouwd worden door het aanne mingsbedrijf De Langen Van den Berg BV uit Bergambacht. Op de begane grond is een royale hal, open bordestrap naar eerste verdie ping, garderobe, toilet, inpandige ga rage met mogelijkheid om in deze ga rage een werk-.studeervertrek te ma ken. Tevens is hier de mogelijkheid aanwezig om deze ruimte in te richten als slaapkamer en badkamer. Een royale bijkeuken in het midden van de woning, beschikbaar als ber- ging/wasruimte, maar ook voor de op stelling van de gasgestookte .-v-combi- ketel, geeft aan dat aan alles is gedacht in het woonhuis. De woonkamer wordt uitgevoerd in Z- vorm met een schuifpui, veel licht en een bijzonder mooi rond erkerraam. De eethoek, grenzende aan de leuk ge situeerde keuken met royaal hoekraam boven de aanrecht. Direct grenzend aan de woonkamer, bereikbaar door middel van een schuifpui, is een royaal terras. Op de verdieping een praktisch inge richte overloop, 3 slaapkamers, badka mer, ingericht met ligbad, douche en wastafel en een apart royaal tweede toi let. Dit project wordt volledig traditioneel gebouwd, uitgevoerd in spouwmuren, de gevels zijn samengesteld uit gebro ken kalkzandsteen, afwisselend zijn in de gevels enkele accenten aangebracht door middel van afwijkende kleur ge velsteen, zg, speklaag. De daken, dak randen worden bijzonder geaccen tueerd door mooi gedetailleerd prefab goot overstek. De koopsommen van deze woonhuizen zijn vanaf 555.000,- tot 575.000,- VON. inc. 18,5% BTW. De bouw*zal starten in de maand oktober 1991 en de oplevering zal plaatsvinden in de tweede helft 1992. De verkoop is in handen van De Pater Makelaardij BV te Waddinxveen. Het herstraat- en asfalteringspro- gramma 1992 is in voorbereiding en zal ter advisering worden voorgelegd aan de commissie Openbare Werken en Verkeer en aan derden belanghebben den. IN de primitieve begroting is door de dienst Openbare Werken een verho ging van de post onderhoud straten en wegen opgenomen van 287.000,-. Ten behoeve van het sluitend krijgen van de begroting is de verhoging terug gebracht naar 100.000,-. Uit de financieel-technische gegevens van het wegenbeheersprogramma blijkt dat er met name wat betreft de as faltverhardingen een onderhoudsach- terstand bestaat. Staringlaan dreigt B. en W. wijzen erop dat het geraamde tekort voor het zwembad voor 1992 ge lijk is aan dat voor 1991, verhoogd met 6.500,- ten behoeve van prijscom pensaties gestegen energieprijzen. Loon- en materiaalprijsstijgingen wor den opgevangen door een tariefsverho ging van gemiddeld 6% (inclusief 3% inflatie). Daarmede wordt ook een ho gere doorberekening van de dienst Openbare Werken aan het zwembad afgedekt. B. en W. stellen de raad voor de com missie art. 61 te berichten dat de raad akkoord gaat met de door de commis sie voorgelegde begroting 1992, en dat de raad met belangstelling bij de voor jaarsnota de evaluatie tegemoet ziet. Voorshands achten B. en W. het te vroeg thans reeds een onderzoek te doen naar de eventuele onderbrenging van het bad in een stichting. Voordien willen zij eerst uitbreiding van het be heer over de overige sportaccommoda- tiezalen bezien. De voornaamste particuliere huurder van het overdekte bad, de zwem- en poloclub ”De Gouwe” heeft te kennen gegeven dat de voorgenomen subsidie- verlaging per gehuurd uur van 47,50 in 1991, via/ 39,50in 1992 naar/ 31,50 in 1994, deze club voor onoverkome lijke financiële problemen zal stellen. Met de gemeente Boskoop zal door de vereniging wederom contact worden opgenomen om te bezien of (ten aan zien van de Boskoopse leden) alsnog een subsidie van die gemeente verkre gen kan worden. Zo dit niet lukt, zal een afname van het aantal te huren uren, of schrappen van een deel van de subsidieverlaging door de gemeente Waddinxveen, de enige oplossing zijn. De sportieve resultaten van deze ook in de sponsorsector zeer actieve vereni ging zouden daarmee sterk onder druk komen te staan. Met de Reddingsbrigade, die wegens het hulpverleningsaspect aanmerkelijk hoger wordt gesubsidieerd, is afgespro ken dat meer dan tot nu toe, doorstro ming van ’’leden” zal worden bevor derd na het behalen van de vereiste reddingsbevoegdheden. Het college ziet deze brigade voor een deel als op leidingsinstituut. Slechts op die gron den is de hogere subsidiëring te rechtvaardigen. WADDINXVEEN - De Waddinx veense schaatsvereniging De Gouwe Streek heeft topatleten weten te strik ken? voor de 10 kilometer wegwedstrijd in en rond het bedrijvenpark Coene coop op zaterdag 5 oktober (Coe- necooploop). Over anderhalve week zijn bij de 10 km KNAU wegwedstrijd zowel bij de da mes als bij de heren veel vaderlandse topatleten te bewonderen. Bij de da mes hebben toegezegd naar Waddinx veen te zullen komen: Joke Kleiweg, Carlien Harms, Mieke Hombergen, Anna van Schuppen, Wilma van Onna en Regina van Duin. Bij de heren zullen aan de start ver schijnen Toni Dirks, Michel de Maat, Kim Reijnierse, Cor Lambregts, Henk Gommer, Patrie Aris, Cees Kraaie- veld, Luc Krotwaar en de regio atleten Bert Koppedraaier, Rien v.d. Wilt, Fred van Zoest en Theo v.d. Veer. Graag had het organisatiecomité bij de dames nog de regio-atlete Brenda Sleeuwenhoek uit Schoonhoven aan de start gehad, maar door verblijf in het buitenland kan zij niet aanwezig zijn. De heren senior-atleten zullen strijden om de H.E.-(Hoogwerff-Eikelenboom Kodak) trofee, waaraan bij 3 maal winst een geldprijs verbonden is. Voor het eerst zullen dit jaar twee bui tenlandse ^tieten aan de start verschij nen n.l. de Rus Leonit Isaev met per soonlijk record van 29.11 min en de Pool Dariusz Nawrocki met een pers, record van 28.55 min. Naast deze wegwedstrijd die om 14.20 uur door sportwethouder Paul van Schie worden weggeschoten, worden nog prestatielopen georganiseerd van 1,6 km, 3,7 km, 7,4 km, 10 km, 15 km en 21.1 km. Kinderen tot 12 jaar kun nen hieraan gratis deelnemen. Aan de prestatielopen is een loterij ver bonden met als hoofdprijs een ballon vaart. De derde Coenecooploop wordt dit jaar vooral mogelijk gemaakt door de hoofdsponsors ASAC Nederland, Hoogwerff-Eikelenboom Kodak, A-2 Drukkerij, Grontmij, Satcom en van Noort Transport. ,4 s 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 17