|||l Succesvolle combogroep (Hwiiw VERKOPER OP DE MARKT m/v v. d. linde Bekroon een Auping met een Auping 300100 méderlandDntdeicl - 11DE VOORD ROLLUIKEN Nanny Vogelaar nu ook’s avonds actief BEAUTY FACE Informatie- ochtenden ouders in bibliotheek Parkeren gehandicapten Honderd duizendste kilo papier ISMH in nieuw pand Dieet- spreekuur ’s avonds ’’Ondernemen in Midden-Holland” tapijt, vinyl, gordijnen vitrage, jaloezieën naar: s VOOR UW INRICHTING MET: SIM AVI auping t a p ij t gordijn I Jet Boeke f Clusters Symposium Knutselmiddag Nicolaas Beetslaan Elzenhorst IS Pagina 21 J beschikbaar op de beurs. l\ K Nieuwe Haven 143 - 2801 CV Gouda - s 01820-18622 Met spoed gevraagd: K l\ K Voor inlichtingen en sollicitaties: rolluikspecialisten zon w eringsspecia listen I die ons op dinsdagmorgen, don derdag, vrijdag en zaterdag op de markt wil helpen met de ver koop van kaas e.d. GEEF VOOR MEDISCHE HELP IN ONTWIKKELINGS LANDEN HOLLAND DELTA KAAS t.a.v. G.C. Laban lerlandweg 2 Bodegraven 01726-13220, privé 01726-17570 Revolutionair nieuw apparaat om rimpels drastisch te verminderen verovert de wereld. Thans ook verkrijgbaar bij SCHOONHEIDSSALON JENNY BAAK Informatie: Tel. 01727-15497 (S.v.p. na 18.00 uur) giro 1 ft Vroeg opstaan is voor onze nieu we verkoper natuurlijk geen probleem. k ft p| :ft WADDINXVEEN/GOUDA - De belangstelling voor deelname aan de bedrijvenbeurs ’’Ondernemen in Midden-Holland” in Bleiswijk op dins- i dag 19 en woensdag 20 november is groot. Ruim 270 bedrijven en instan- ties hebben zich reed aangemeld voor een stand. Van deze deelnemers be hoort 40% tot de sectoren Techniek en Bouw. Een derde deel bemant een I stand in de sectoren Kanoorefficiency en Managementadvies. De overige I deelnemers zijn verdeeld over de sectoren Voorlichting, promotie, On- i derwijs, Horeca en Exportadvies. In beperkte mate is er nog standruimte 10 ,SSsi, Li De Waddinxveense bewegingslerares Nanny Vogelaar. (Foto: ton Bennemeer). K eimers Spruitenbosstraat 6, 2012 LK Haarlem WaddinxveenDorpstraat 38, tel. 01828-12373 Boskoop: B.C.-straat 2, tel. 01727-12544 maakt voor de lokatie Moordrecht. Aandacht op de expositie wordt ook bestemd aan de door dr. H. van der Cammen van de Universiteit van Am sterdam, in opdracht van de Kamet van Koophandel vervaardigde ruimtelijk- economische toekomstvisie op Mid den-Holland. Vermeldenswaard is het spelen van een fraaie solo op het accordeon door me- I I I I Julianastraat 24 - Boskoop (showroom geopend na tel. afspraak) Tel. 01727-13890, b.g.g. 06-52703468 Fax 01727-16553 hoogte 150 150 150 150 i i i r WADDINXVEEN - In december vo rig jaar heeft het algemeen bestuur van het Intergemeentelijk Samenwerkings orgaan Midden-Holland (ISMH) - waarbij ook Waddinxveen is aangeslo ten - besloten om te streven naar een nieuwe, adequate en bovenal efficiën tere huisvesting van het apparaat van het samenwerkingsorgaan, dat thans nog is verspreid over een zestal loka- ties. Naar verwachting van B. en W. in Waddinxveen zullen de nieuwbouw- plannen eind 1991 vastere vorm krij gen. De kostenverhogende effecten van de nieuwbouw zijn reeds gedeelte lijk verwerkt in de begroting voor 1992. Naar aanleiding van de VNG-circulaire inzake de ombuigingen in het Gemeen tefonds heeft het ISMH de bereidheid uitgesproken om een deel van de finan ciële gevolgen van de Tussenbalans te dragen, door de korting op de alge mene uitkering uit het Gemeentefonds te vertalen in een evenredige korting van plm. 0,25 op de bijdrage per in woner. 1 I I. I Prijsvoorbeeld: breedte 100 120 140 160 teriaal en boekwerken, maar ook (ou de) producten en gereedschappen/ma- chines over en van Middenhollandse bedrijven. Een gedeelte van de exposi tieruimte wordt gebruikt om ontwer pen voor transferia (stations waar auto mobilisten direct vanaf de snelweg over kunnen stappen op de trein), die in het kader van een prijsvraag door diverse bureau’s zijn gemaakt, te tonen, derge lijke ontwerpen zijn onder meer ge- Jet Boeke is de schrijfster en tekenares van de bekende Dikkie Dik-verhalen, zij staat dit jaar tijdens de kinderboe kenweek extra in de belangstelling om dat zij het kinderboekenweekgeschenk voor de jonge kinderen maakt. Op vrij dag 11 oktober komt zij naar de biblio theek om voor de kinderen van vier peuterspeelzalen te tekenen en te ver tellen. WADDINXVEEN - Er zijn in Wad dinxveen een paar parkeerplaatsen voor mensen met een handicap bijge komen. Besloten is op de parkeerplaats nabij de woning Koningin Wilhelminasingel 19 in verband met de invaliditeit van de betreffende bewoner een gereser veerde invalidenparkeerplaats aan te leggen, als bedoeld in artikel 132a van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens. Belanghebbenden wor den gewezen op de mogelijkheid tot in dienen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden. trum, is een groot succes geworden. Tijdens deze avond traden op het stree- kaccordeonorkest uit Waddinxveen en de King’s Combogroep uit Woubrug- ge- Begonnen werd met de combogroep. Deze uit drie dames bestaande groep zong liedjes die de ouderen al op de schoolbanken hebben geleerd, maar ook bekende liedjes uit de latere tijd. Uitstekend werd er gezongen. Opvallend van de groep was de duide lijke uitspraak van de liederen die wer den gezongen. Regelmatig was er een dankbaar applaus en er werd meege zongen en meegedeint. De liederen werden met de gitaar begeleid. Na dit optreden kwam het streekorkest uit Waddinxveen aan bod. Dit uit 25 mannen en vrouwen bestaande orkest liet op de harmonica en andere muziek instrumenten horen wat zij waard wa ren. Prachtig werd er gespeeld en vooral de Ouverture Facile was een succes. Ook dit orkest speelde bekende liederen van de televisie en uit vroegere tijden. Verschillende van deze liederen was een eigen arrangement van de diri- gente. Na de pauze trad eerst het streekaccor- deonorkest op en daarna weer de com bogroep. Regelmatig werd een toelich ting gegeven over de te zingen of te spe len liederen. De dirigente van het streekorkest gaf een interessante uit eenzetting van wat een harmonica is en hoe dit instrument in elkaar zit. Het is een blaasinstrument wat velen niet we ten. Bijzonder mooi was het optreden van twee broertjes - 10 en 9 jaar oud - en van een 12-jarig meisje. Zij speelden, gezien hun leeftijd, beschaafd en mooi. Een daverend applaus was dan ook be grijpelijk. In zijn slotwoord zei de voorzitter A. Both dat hij met de aanwezigen verrukt was over hetgeen geboden. ”De com bogroep zong voor de pauze: Breng eens een zonnetje onder de mensen. Dat hebben jullie vanavond gedaan”, aldus de voorzitter. ”Ga door met dit werk, het is zo nodig.” Namens de ou deren werd zowel het accordeonorkest en de combogroep een attentie aange boden. WADDINXVEEN - De Waddinxveense bewegingslerares Nanny Vogelaar - Fielmich (tel. 01828 -12279) geeft vanaf dinsdag 1 oktober nu ook ’s avonds aerobic-fitness-dancelessen. Deze lessen worden door haar elke dins dagavond gegeven van 19.00-20.00 uur in dansschool Van der Lubbe aan de Sniepweg. Op die plek verzorgt ze ook aerobic- en mid-fït-movelessen op maandag, dinsdag en donderdag overdag. Nieuw van Nanny Vogelaar zijn de party-fitness-dance voor bedrijven, verenigingen, instellingen en particulieren. Onder de titel ’’Energie en Milieu” ver zorgt een zestal bedrijven tezamen met de energiebedrijven Midden-Holland en Delfland een gezamenlijke presen tatie in de sector Techniek. Zij zullen zich op de beurs onder meer richten op energiebesparing en milieu-aspecten. In voorbereiding is een innovatieplan. Rondom het Innovatiecentrum Den Haag zullen zich deelnemers groeperen die onlangs een nieuw produkt en/of produktieproces ontwikkeld en in de praktijk hebben gebracht. Daarnaast zal er op de beurs een cluster aanwezig zijn van deelnemers uit Wad dinxveen en van deelnemers uit Zoe- termeer. Ruim vertegenwoordigd dit jaar verder is de automatiseringsbranche. Deze zal zich in sterke mate richten op het as pect computernetwerken. Computer netwerken maken het mogelijk de di verse computersystemen binnen een bedrijf met elkaar te laten communice ren. -■ b5 r- Woensdag 25 september 1991 Op de eerste beursdag, dinsdag 19 no vember, organiseert de KvK voor de ondernemers in Midden-Holland het symposium ’’Groeien in het Groene Hart”. De heer dr. H. van der Cammen zal tijdens dit symposium een toelich ting geven op de door hem opgestelde toekomstvisie op Midden-Holland. De andere sprekers op het symposium zijn de heer prof. drs. J. Weitenberg, algemeen directeur van het NCW, en de heer ir. M.C. in ’t Anker, inspecteur ruimtelijke ordening voor de provin cies Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrechten Flevoland. De forumdiscus sie met de zaal staat als vanouds onder leiding van Koos Postema. WADDINXVEEN - De eerste avond van de culturele commissie voor de ou deren maandagavond in het AF-cen- vrouw A. Gerritsen uit Waddinxveen. Zuiver van toon bracht zij haar solo. Degenen die niet aanwezig zijn, zullen er spijt van hebben dat zij niet zijn ge weest. Een prachtige succesvolle avond. De volgende avond is op maandag 21 okto ber. Dan speelt de toneelvereniging Grimas een komisch stuk, getiteld: Echtgenoot te koop. De beurs staat dit jaar in het teken van het 175-jarig jubileum van de Kamer van Koophandel voor Midden-Holland en het eerste lustrum van de beurs. In dit verband wordt er naast het beurs restaurant een expositie ingericht die een beeld geeft van de ontwikkeling van het bedrijfsleven in Midden-Hol land door de decennia heen, met een blik naar de toekomst. De expositie bevat onder meerfotoma- WADDINXVEEN - In het pro gramma van de kinderboekenweek in de Openbare Bibliotheek wordt dit jaar speciaal aandacht gegeven aan boeken voor baby’s en peuters. Voor de ouders wordt op 2 en 3 oktober van 10.30 - 11.15 twee keer een informatie- ochtend gehouden. De jeugdbibliothecaresse zal iets ver tellen over de ontwikkeling van baby en peuter, welke boeken zijn geschikt voor welke leeftijd, waar je een goed boek aan herkend en hoe je het lezen aantrekkelijk maakt voor een kind. Tijdens de koffie kan men ervaringen uitwisselen en een kleine tentoonstel ling baby- en peuterboeken bekijken. Men kan kinderen meenemen. Die worden in de jeugdafdeling bezigge houden. Voor meer informatie en voor inschrijving kunt u terecht bij het in lichtingenbureau van de bibliotheek, of telefonisch (13141). Op woensdag 9 oktober van 14.00 tot 16.00 organiseert de bibliotheek een knutselmiddag voor kinderen van 4 tot 12 jaar. We gaan met elkaar een prach tige nachthemel maken, want de knut selmiddag is tevens de start van het nieuwe leesprogramma ”’s nachts”. De bedoeling van het leesprogramma is dat je vijf boeken leest die over het thema ;;”s nachts” gaan, voor elk boek dat je gelezen hebt krijg je een sticker in je lezerspas. Voor een volle lezer- spas krijg je een beloning. Doe ook mee! WADDINXVEEN - Wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) heeft zater dag op het complex van Be Fair-voet- bal in het Warnaarplantsoen de hon- derste ton oud papier in ontvangst ge nomen. Tijdens een informele bijeenkomst in de bestuurskamer van Be Fair bracht de Waddinxveense wethouder voor mi lieuzaken een bloemenhulde aan de oud papier ophalers van Be Fair en hun echtgenotes. Reden hiervoor was het heugelijke feit, dat door deze mensen, onder de bezie lende leiding van Ben Nap, er in ge slaagd zijn om in dit jaar reeds 100.000 kg oud papier op te halen. De in de Be Fair-kleuren verpakte 100.000e kilo werd door de wethouder in ontvangst genomen. Hij zegde toe deze kilo mee te zullen nemen naar het gemeentehuis. In de gemeente Wad dinxveen wordt per jaar in totaal 400 a 500 ton oud papier opgehaald. Hiervan neemt Be Fair alleen dus al 25% voor zijn rekening. Deze activiteiten van Be Fair leveren de gemeente een flinke besparing op bij de verwerking van afval. De wet houder deelde ook nog mee, dat er plannen zijn om de gemeentelijke stortplaats ook op zaterdag open te stellen voor die particulierendie op za terdag hun schuurtje opruimen en hun afval dan op de gemeentelijke stort plaats kunnen aanleveren. Tevens toonde de wethouder begriep te hebben voor de echtgenote’s, die hun mannen zo vaak moet missen. Hij stelde voor een vereniging voor een zame vrouwen van krantenophalers op te richten. Ook was hij zeer geïnteres seerd in de verhalen van de papierop- halers, die smakelijk konden vertellen over onder ander het abusievelijk mee nemen van bijvoorbeeld een fondustel, aardappels en dergelijke. De voorzitter van de supportersvereni ging van Be Fair, W. Slagboom, zegde aan het jeugdbestuur een bedrag van 1.600,- toe voor de algemene middelen en zal ook de kosten van het jaarlijkse zwempartijtje vergoeden. In zijn dank woord bedankte de voorzitter van de jeugdcommissie, M. Saarloos, wethou der Van Soest voor de gemeentelijke subsidie voor het oud papier. Deze op brengst komt namelijk geheel ten goede aan de jeugd van Be Fair. Mede hierdoor is het mogelijk een aantal ex tra dingen voor de jeugdige leden van Be Fair aan te schaffen. Besloten is op de parkeerplaats nabij de woning Nicolaas Beetslaan 182 in verband met invaliditeit van de betref fende bewoner een gereserveerde inva lidenparkeerplaats aan te leggen, als bedoeld in artikel 132a van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerste kens. Belanghebbenden worden gewe zen op de mogelijkheid tot het indienen van een beroepschrift bij de Kroon bin nen een termijn van 30 dagen na heden. GOUDA - Per maand worden in Mid den-Holland zo’n 100 mensen naar het spreekuur van de diëtist verwezen, of besluiten zelf de hulp van een diëtist in te roepen. Dit aantal is de laatste jaren flink toegenomen. Inclusief de vervolg- consulten krijgen de diëtisten van Kruiswerk Midden-Holland ca. 500 mensen per maand op hun spreekuren. De verwijzing naar een diëtist van het kruiswerk heeft altijd een medische re den. De diëtisten van kruiswerk Midden- Holland houden in vrijwel alle plaatsen in Midden-Holland regelmatig spreek uur. Onder de cliënten zijn veel men sen die zich overdag moeilijk vrij kun nen maken van werk, gezin of school, of slecht ter been zijn en overdag niet over vervoer beschikken. Omdat er vaak naar de mogelijkheid van een avondconsult gevraagd werd, heeft Kruiswerk Midden-Holland be sloten een proef te nemen met avond- spreekuren. Voorlopig twee keer per maand op één plaats: in het wijkge- bouw aan de Graaf Adolfstraat 2 te Gouda. De diensten van de diëtisten van het kruiswerk zijn gratis voor leden. Voor een consult op het avondspreekuur geldt naast het verplichte lidmaatschap van de kruisvereniging een financiële bijdrage, namelijk 10,- voor het eer ste consult en 5,- voor vervolgconsul- ten. Als blijkt dat de belangstelling groot genoeg is, bestaat de mogelijkheid ook in andere plaatsen een avondspreekuur te beginnen. Afspraken voor het avondspreekuur kunnen worden ge maakt via het centrale telefoonnum mer 01820-29298. Besloten is op de parkeerplaats in de Elzenhorst in verband met de invalidi teit van de bewoner in de Elzenhorst 11 een gereserveerde invalidenparkeer plaats aan te leggen, als bedoeld in arti kel 132a van het Reglemet Verkeersre gels en Verkeerstekens. Belangheb benden worden gewezen op de moge lijkheid tot het indienen van een be roepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden. Mdieuwethouder K.W.Th. van Soest (VVD) temidden van de oud-pa- pierophalers van Be Fair-voetbal en oud-papierhandelaar D. Metselaar. (Foto: Be Fair/Rien Saarloos). ligjWF prijs 346.- 380.- 414.- 448.- Tussenliggende maten ook mogelijk. Alles op maat, in kleur en naar keuze bedienbaar. Maak een afspraak voor een vrijblijvende offerte bij u thuis. Bel: 01727-13890 of fax: 01727-16553. i'-' Want rolluiken zijn niet alleen een goede zon wering, maar isoleren ook tegen kou en ge luid en vormen een uitstekende inbraak preventie. Grote toeloop bedrijvenbeurs

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 21