Kindertheater met Gouwe College Hier is uw Rijn en Gouwe Eigen beleid voor minima’s weg uit Waddinxveen krant te koop ’’Ijsbeer” B. en W. komen met notitie Koffiebar Wegens onvoldoende leerlingen Zesde peuter- speelzaal Nieuwe telefoon centrale Opknapbeurt voor Esdoornlaan Inventaris Basiseducatie Logopedie Handhavingsbeleid Ondersteunend Leerlingen vervoer Analyses Peuterspeelzalen Werkgroep Carpoolplaatsen Scholingsbijdragen Sociale vernieuwing SBD Buslijn Aanpassingen WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders pro beert zoveel als mogelijk een eigen minimabeleid te voeren. Dat schrijft het college in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1992. 30 km WADDINXVEEN - Per 1 augustus 1992 heeft Waddinxveen geen dag school voor volwassenonderwijs meer. Het Gouwe College gaat wegens gebrek aan leerlingen het pand aan de Prinses Beatrixlaan verlaten, zo stellen B. en W. nuchter vast in de toelichting op de gemeentebegrotins voor 1992. WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Spar van Maurik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 MMK Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 september 1991 Pagina 23 '4 Reconstructie drie kruispunten In de toelichting op de begroting van 1991 is al melding gemaakt van de bo vengenoemde beslissing van het be stuur van het Gouwe College om zijn activiteiten in Waddinxveen af te bou wen. Reden is de te geringe belangstelling voor de desbetreffende vorm van on derwijs in Waddinxveen. Consequentie van dit besluit is dat vol wassenen die geïnteresseerd zijn in een of andere vorm van educatie zullen moeten uitwijken naar Gouda, Alphen of Woerden. Aangezien in de loop der jaren de ver vanging van de inmiddels meer dan dertien jaar oude bureau/kantoorstoe- len (waarvan de gemiddelde gebruiks duur overigens op zeven a acht jaar kan worden gesteld) mondjesmaat heeft plaatsgevonden, is het noodzakelijk vanwege het vervangen van het forse aantal versleten bureau/kantoorstoe- len nodig via het wensen- en middelen pakket een extra bedrag van 10.000,- aan het vervangingsfonds meubilair toe te voegen, waarmede de totale fonds storting derhalve op 20.000,- per jaar komt. De testonderzoeken naar het verwijde ren van asbest en de verbetering van de kwaliteit van het klimaat in het raad huis zijn in volle gang. B. en W. sluiten niet uit dat deze onderzoeken aanzien lijke financiële gevolgen zullen heb ben. len hebben voor het nieuwe cursusjaar reeds op allerlei activiteiten ingete kend. Deze activiteiten variëren van projek- ten op het gebied van kunstzinnige vor ming tot - en - met verkeersprojekten. Aan het einde van het schooljaar 1991- 1992 zal een evaluatie worden gehou den. Naast intensieve taalcursussen voor al lochtonen (6 groepen) wordt in het cur susjaar 1991-1992 gestart met een ba sisgroep voor Nederlanders (1 groep). In vergelijking met vorig jaar kan er van een intensivering van het aanbod gesproken worden, dat tevens meer specifiek op de Waddinxveense situatie geënt is. Van de kant van Stichting Volwassene neducatie Roosje Vos is toegezegd dat inzage gegeven zal worden in het aantal toegewezen contacturen en het daad werkelijke aantal cursisten uit Wad dinxveen. Met betrekking tot de huisvesting van onder andere deze groepen zijn in overleg tussen de gemeente Waddinx veen. de Stichting Gouwe College en de Stichting Volwasseneneducatie Midden-Holland Roosje Vos principe- afspraken gemaakt voor het gebruik van het schoolgebouw van het Gouwe College aan de Prinses Beatrixlaan 4. Het Gouwe College bouwt namelijk de lesactiviteiten in Waddinxveen af; het schoolgebouw komt per 1 augustus 1992 geheel vrij. In 1992 zal een verlaging van het aantal ter beschikking staande uren logopedie doorgevoerd worden. Het aantal minu ten per leerling zal worden gebracht op het regionale gemiddelde, zijnde 1.05 minuut per leerling. De directie van de GGD heeft op ons herhaald verzoek om inhoudelijke ar gumenten aan te dragen, waardoor ons standpunt om de tijdstoedeling te ver minderen eventueel in heroverweging genomen zou kunnen worden, onvol doende gereageerd. WADDINXVEEN - De vanaf de ope ning van het raadhuis in 1978 in gebruik zijnde telefooncentrale is overvol en evenals de daarbij behorende appara tuur bijzonder sterk verouderd. Van wege deze veroudering en de daarmee samenhangende inefficiënte werkwijze is een eventueel veel geld vergende uit breiding weinig zinvol. Zoals reeds in de meerjarenbegroting 1990-1994 werd aangegeven, is vervan ging van de huidige telefooncentrale met de daarbij behorende apparatuur (inclusief gemeentewerf) zonder meer een noodzaak. Voor deze in de eerste helft van het vol gend jaar te realiseren vernieuwing, die niet alleen een meer efficiënte werk wijze voor het gemeentelijk apparaat met zich brengt, maar ook de dienst verlening ten goede komt, wordt inclu sief advisering, via het wensen- en mid delenpakket een structurele dekking van 35.000,- opgenomen. Ook een verscherping van het zoge noemde handhavingsbeleid is inmid dels aangekondigd: de afdeling Sociale Zaken zal (nog) nauwkeuriger moeten gaan bepalen of uitkeringen terecht worden verstrekt. Bij verwijtbare handelingen wil men sancties sneller gaan toepassen en de bedragen daarvan verhogen. Mensen die binnen een jaar bij herha ling zonder gegronde redenen niet meewerken aan het krijgen van betaald werk, krijgen in de toekomst - als het aan de staatssecretaris voor sociale za ken ligt - helemaal geen uitkering meer. Het lopende beleid ten aanzien van de invoering van 30 km-gebieden bij her- strating zal ook in 1992 worden voort gezet. Daarnaast zal in het kader van een versnelde invoering van deze ge bieden in Waddinxveen er naar ge streefd worden vóór 1994 alle woonwij ken als 30 km-gebieden ingericht te hebben. In 1992 staan de volgende wijken op het programma: Bomenwijk, Victor- wijk en Groenswaard I en II. De finan ciële lasten zullen zoveel mogelijk wor den bestreden uit het reguliere herbe- stratingsbudget alsmede uit rijkssubsi- dies. t Dit jaar is de Werkgroep Onderwijs Ondersteunend Programma-aanbod van start gegaan. Een uitgebreid pro grammaboekje is ontworpen. De scho- In het wensen- en middelenpakket is 50.000.-opgenomen als extra uitgave betreffende het leerlingenvervoer, zo- Op basis van een ieder j aar op te stellen algemene ongevallen analyse zullen de dan meest onveilig blijkende situaties in Waddinxveen nader worden geana lyseerd (zogenaamde AVOC-analy- ses). B. en W. verwachten op basis van de in 1991 afgeronde analyses in 1992 te star ten met de verbeteringen van de kruis punten Dreef-Sniepweg (mini-roton- de), Kanaalstraat-Kerkweg-Oost (af hankelijk van centrumontwikkeling) en Henegouwerweg-Brugweg (in sa menwerking met de provincie en af hankelijk van provinciale mogelijkhe den). B. en W. verwachten in 1992 tevens de resultaten aan te kunnen bieden van een aantal AVOC-analyses. De behoefte aan peuteropvang is ge groeid. Dit heeft er toe geleid dat de stichting tot behartiging van de Wad dinxveense peuterspeelzalen reeds enige malen het verzoek heeft inge diend tot de opening van een 6e peuter speelzaal te mogen overgaan. Deze zal worden geëxploiteerd binnen het nieuwe kindercentrum. Gezien de geconstateerde behoefte aan deze opvangvorm zijn B. en W. bereid deze speelzaal, te subsidiëren. Hiervoor is een bedrag van 14.000,- op stelpost geplaatst. Na een succesvol seizoen met een vijf tal voorstellingen start Kreater het nieuwe theaterseizoen met wederom vijf voorstellingen kindertheater. In te genstelling tot vorig jaar echter heeft Kreater nu de beschikking over een ei gen zaal. Dat betekent dat de voorstellingen niet meer in de sportzaal Groenswaard ge geven zullen worden, maar in de Krea- terzaal aan de Kerkstraat. Met het in gebruik nemen van de Kreaterzaal als theaterzaal verwacht Kreater het jeugdtheater een vaste speelplek te kunnen geven en daarmee (nog meer) continuiteit te krijgen in dit kwalitatief hoogstaand theateraanbod. Zondagmiddag 29 september opent Theater Thije het seizoen met de voor stelling "Ijsbeer”. Het boek "Ijsbeer in de tropen” van Hans de Beer en de magie van het land van de Inuit vormen de inspiratie voor deze produktie. Op het toneel staat een iglo. Daarnaast zit Manok, een oude eskimovrouw. Op haar schoot zit een ijsbeer. ”Toe Manok, zullen we weer het ver haal spelen van mijn spannende reis naar de tropen? Samen spelen ze nog één keer het avontuur. Hoe de ijsbeer voor het eerst sneeuw ziet, door een storm op zee in een ver vreemd land te recht komt, andere dieren ontmoet en andere planten met onbekende kleu ren. Hoe hij eerst angstig toekijkt, dan nieuwsgierig wordt en tenslotte vrien den maakt. De voorstelling Ijsbeer gaat over af scheid nemen. Als Manok wakker wordt weet ze dat het haar laatste dag is. Ze zal afscheid moeten nemen van de ijsbeer. Hij zal op zijn eigen poten moeten gaan staan. Maar afscheid ne men betekent niet het einde van zijn verhaal. Elk afscheid is een nieuw be gin. De voorstelling speelt zich in het win terse landschap van de noordpool en de bonte wereld van de tropen. Het boek Ijsbeer in de tropen van Hans de Beer dat de totale raming voor 1992 wordt opgetrokken naar ruim 325.000,- per jaar. Een verdere verhoging is niet uit gesloten. Een en ander is een direct gevolg van uitbreiding (Onder meer vanwege het stijgende inwonersaantal van Wad dinxveen) van het aantal kinderen waarvoor een vervoersvoorziening, bijvoorbeeld naar een school voor (voortgezet) speciaal onderwijs, nood zakelijk is. In het verleden is het na onderzoek niet mogelijk gebleken om dit vervoer in ei gen beheer te nemen. Het grote gebied dat bestreken moet worden, waarin veel scholen van het speciaal onderwijs parallel lopende tijden kennen, en het specialistische karakter van dit vervoer impliceren het uitbesteden ervan. Op basis van een in 1991 opgestelde werkopzet zal in 1992 de werkgroep verkeersveiligheid voorstellen uitwer ken ter verbetering van de verkeersvei ligheid. Dit zullen zowel infrastructu rele als niet-infrastructurele maatrege len zijn. B. en W. verwachten in 1992 diverse voorstellen te doen. Voor kosten van de werkgroep is een bedrag van 20.000,- beschikbaar (uit reserve meerjarenplanning verkeers veiligheid). Mede op aandringen van Waddinxveen heeft Rijkswaterstaat een tweetal car poolplaatsen (Henegouwerweg/IJser- manweg) gerealiseerd. Inmiddels zijn B. en W. er in geslaagd Rijkswaterstaat plannen te doen voorbereiden vooreen forse capaciteitsuitbreiding voor de lo- katie Beijerincklaan/RW 12. Voor het komende jaar is een uitbrei ding gepland van 9 naar 45 plaatsen. In verband met de verkeersveiligheid is de uitbreidingslokatie gezocht nabij de af rit van de rijksweg A12/Beijerincklaan. Het rijk betaalt de aanleg. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen gaat door met het reali seren van een centraal adres voor kin deropvang, zo blijkt uit de toelichting op de gemeentebegroting. De raadsbesluiten met betrekking tot kinderopvang zijn thans in uitvoering. Een beheersstichting wordt gevormd uit - als dat nog kan - het bestuur van het huidige kinderdagverblijf Jodokus, de Stichting tot behartiging van de be langen van de Waddinxveense peuter speelzalen en het Gastouderproject. Deze stichting zal de taken met betrek king tot het gebruik van de centrale kinderopvangvoorziening uitvoeren. Op termijn wordt het volledig fuseren van de genoemde instellingen tot één kinderopvangorganisatie (inclusief het peuterspeelzaalwerk) niet uitgesloten. B. en W. zullen deze fusie bevorderen. Naar verwachting zal de huisvesting ui terlijk 1 maart 1992 gereed zijn. Wad dinxveen zal dan beschikken over een breed aanbod aan kinderopvangvoor- zieningen. Naast de reeds bestaande gastouderopvang via het Gastouder project zal dan immers ook halve/hele dagopvang gerealiseerd zijn, evenals buitenschoolse opvang. op dit beleidsterrein is daardoor voor alsnog gering. In weerwil van de beper kingen die in de praktijk blijken te be staan, zullen wij er, waar mogelijk met inzet van eigen middelen, naar blijven streyen nieuwe impulsen aan het ge-, meentelijk sociaal beleid te blijven ge ven door het ondersteunen van ver nieuwde projekten. Bij de vaststelling van het beschikbare budget voor sociale vernieuwingspro- jekten hebben wij geconstateerd dat minimabeleid en sociale vernieuwing in financieel opzicht in feite communice rende vaten zijn: de gelden die (nog) niet worden aangewend ten behoeve van de bijzondere bijstand worden aan gewend voor sociale vernieuwing. In dien de hierboven veronderstelde toe nemende druk op het beschikbare bud get voor bijzondere bijstand inderdaad zal toenemen, impliceert dit dat het be schikbare bedrag voor sociale vernieu- wingsprojekten zal afnemen. B. en W. hebben bij wensen en midde len aan het fonds sociale vernieuwing het bedrag toebedeeld dat de verslech tering van de positie van de minima compenseert, die is veroorzaakt door de bovengenoemde scherpere normen met betrekking tot de kwijtschelding afvalstoffenheffing. De in de meerjarenbegroting voorge stelde verhoging van de steunfondsen met 2.000,- hebben B. en W. in de af ronding van deze compensatie tot 25.000,- meegenomen. De toevoe ging van de incentive, de 10% premie die het rijk verstrekt in verband met de daling van de bijstandsuitkeringen, kan het fonds sociale vernieuwing enige ruimte blijven bieden. De hoogte van dit laatste bedrag is evenwel voorals nog ongewis. De provincie Zuid-Holland heeft be sloten de Regeling Scholingsbijdragen provincie Zuid-Holland met ingang van het schooljaar 1992-1993 in te trek ken. Dit jaar (1991) zullen B. en W. de raad een voorstel doen hoe te handelen met de door de raad in 1989 vastgestelde verordening regeling scholingsbijdra gen gemeente Waddinxveen. Ook in de notitie met betrekking tot het minima beleid zullen wij hieraan aandacht schenken. Op basis van het verkeerscirculatieplan (VCP) Waddinxveen (integratie van deel 1 "autoververkeer”, deel 2 "fiets- verkeer” en deel 3 "openbaar ver voer”) zijn de voorbereidingen gaande om te komen tot een (gedeeltelijke) realisering van de noord-zuid fietsroute ’’fietsroute E”. B. en W. verwachten begin 1992 een compleet uitgewerkt plan te kunnen aanbieden. De uiteindelijke realisatie van dit plan hangt in sterke mate af van het verkrijgen van subsidie en de be reidheid van NS om grond af te staan, hetgeen nog geenszins zeker is. Mocht deze fietsroute E geheel of ge deeltelijk niet kunnen worden gereali seerd of te grote vertraging ondervin den dan zullen B. en W. de aanleg van veilige fietsroutes langs de Chopinlaan en de Juliana van Stolberglaan bevor deren. Afhankelijk van de uitslag van te vol gen procedures hebben B. en W. het voornemen medio 1992 te starten met de aanleg van de Zuidelijke Rondweg (inclusief het kruispunt Beijerincklaan- Zuidelijke Rondweg) en mogelijk ook, mede afhankelijk van subsidie, de krui sing Kanaaldijk-Zuidelijke Dwarsweg. Tevens hebben B. en W. het voorne men op basis van het Verkeerscircula tieplan een reconstructievoorstel aan te bieden van de Esdoornlaan. Getracht zal worden nog in 1992 te komen tot realisering van dit plan. In 1992 zullen B. en W. in relatie met de na de definitieve besluitvorming ten aanzien van de lokatie van het hoofd winkelcentrum, een voorstel doen toe komen van de centrumcirculatie. Dan zal ook de afrondende behandleiding van het verkeerscirculatieplan inclusief prioriteitsstelling kunnen plaatsvin den. Gelet op het reeds beschikbare investe ringsbedrag voor het verkeerscircula tieplan van 1.000.000,- en de gecon stateerde vertraging in de uitvoering achten B. en W. het - mede gelet op de financiële beperkingen - verantwoord de in de meerjarenbegroting voorziene verhoging van het investeringsbedrag met 500.000,- in 1992 achterwege te laten. In 1991 is een eerste ronde gemaakt waarbij projekten op het gebied van de sociale vernieuwing konden worden in gediend. Van de ingediende voorstel len kon een beperkt aantal als concreet projekt in uitvoering worden genomen. Een aantal voorstellen zal in de nabije toekomst nader ingevuld dienen te worden. In het najaar van 1991 zal een tweede mogelijkheid voor het indienen van projektvoorstellen worden geboden. B. en W. zullen daarbij prioriteit geven aan projekten op het gebied van werk en scholing, de banenpool, het jeugd- werkgarantieplan, het projekt dagop vang en dagverzorging van ouderen, de kinderopvang en het minderhedenbe leid. Gezien de onduidelijkheid die nog be staat over de strukturele aspecten van de financiering van de sociale vernieu wing in de toekomst zullen projekten van bepaalde duur voorrang krijgen. Voor Waddinxveen wordt het budget met name gevoed uit posten die voor het overgrote deel geoormerkt zijn. De gemeentelijke bewegingsvrijheid WADDINXVEEN - In de Kreaterzaal aan de Kerkstraat wordt zondag middag 29 september om twee uur een kindertheatervoorstelling gege ven. Theater Thije brengt de poppenkastvoorstelling ’’Ijsbeer” op de planken. De toegangsprijs is vijf gulden. en de magie van het land van de Inuit vormen de inspiratie voor deze produk tieEr wordt nauwelij ks tekst gebruikt het verhaal wordt voornamelijk verteld door beelden. De muziek van Arnoud van Buuren, speciaal voor deze voor stelling gecomponeerd, is dus erg be langrijk. De bewegingen van de pop pen zijn subtiel en overtuigend. Op deze manier wordt de fantasie van kleine kinderen meer geprikkeld dan door het luisteren naar lange dialogen. Het toneelbeeld is een iglo, die tijdens de voorstelling door onder andere lichtveranderingen en met simpele beelden verandert in een poolland schap, een wijde oceaan en een leven dig oerwoud. Theater Thije maakt vanaf 1980 voor stellingen voor kinderen van alle leef tijden. De speelsters Virga Lipman en LinDai Boogerman hebben elkaar ont moet tijdens een workshop, en hieruit ontstond een goede samenwerking. Hun vorige produktie ’Het Duinko- nijn”, ook een verhaal voor de kleinste kinderen, werd zeer enthousiast ont vangen. Begin 1991 kwam de AVRO met een serie voor de kleuters die is geïnspireerd op ”Het Duinkonijn”. Naast het geven van kindervoorstellin gen zijn beide speelsters ook regelma tig werkzaam bij een van de televisie omroepen. WADDINXVEEN - Een fietsroute dwars door Waddinxveen van noord naar zuid, de aanleg van een Zuidelijke Rondweg tussen Zuidelijke Dwarsweg en Beijerincklaan, reconstructie van de Esdoornlaan, 30 km- gebieden in vier nieuwe wijken (Bomenwijk, Victorwijk en Groenswaard I en II) en verbetering van een drietal kruispunten. Dat zijn de verkeer- plannen voor Waddinxveen in 1992, zoals ze door B. en W. worden ont vouwd in de toelichting op de gemeentebegroting. In 1990 is reeds aangekondigd dat vanaf 1992 de gemeentelijke bijdrage aan de School Begeleidings Dienst (SBD) per leerling in 3 jaar afgebouwd zal worden met in totaal 10,-. Dit houdt in dat in 1992 op de bijdrage per leerling een verlaging van 3,35 zal worden toegepast (exclusief autonome loonkostenstij ging) Het begeleidingsaanbod van de Schoolbegeleidingsdienst wordt in het vervolg op zo’n wijze vorm gegeven, dat de scholen een specifiek op hun ei gen schoolsituatie toegesneden pakket kunnen gaan afnemen. Door deze begeleiding a la carte, die een betere afstemming van het aanbod op de vraag mogelijk maakt, kunnen de schoolteams aldus de verminderde be- geleidingstijd door een grotere effecti viteit deels compenseren. Ten aanzien van de huidige (bus)dienstregeling wordt in 1992 op basis van de integrale gedachte ”vrij- baan 21” gestreefd naar het realiseren van een sneldienst richting Den Haag en Rotterdam. Een en ander is echter nog afhankelijk van beschikbare finan ciële middelen en infrastruktuur. Het ligt in de bedoeling in 1992 het be drijventerrein Coenecoop door middel van een aparte buslijn in de ochtend- en avondspits te ontsluiten. Ten aanzien van de spoorlijn Alphen- Waddinxveen-Gouda blijven wij de komende jaren streven naar snelle en direkte verbindingen naar Den Haag en Rotterdam. Overleg wordt gepleegd over de derde NS-halte. ZEVENHUIZEN - In koffiebar ’t Praathuis in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen is komende vrijdagavond om acht uur weer een praatcafé. Dit is altijd weer en leuke avond om eens gezellig met anderen bij te praten. Ook is het leuk om wat spelletjes te doen zoals biljarten, darten, klaverjas sen en Risk. Burgemeester C.M. van der Linden, afgelopen woensdagavond gefotografeerd tijdens een pauze in de gemeente raadsvergadering. Onder zijn leiding verscheen de gemeentebegroting voor 1992, die in dit Weekblad voor Wad dinxveen van vandaag breeduit wordt besproken. (Foto: Ton Bennemeer). In 1992 hebben B. en W. het voorne men de volgende kruispunten in ver band met de verkeersveiligheid te ver beteren. Oversteek Dreef ter hoogte zwem bad. Eén en ander zal gelijktijdig met de reconstructie van het kruispunt Dreef-Sniepweg worden uitgevoerd. Kruispunt Kanaaldijk-Apollolaan- Coenecoop. Eind 1991/begin 1992 zal deze kruising enigszins worden aange past en worden voorzien van een ver- keersregelinstallatie In vervolg op de reconstructie van de Brugweg buiten de bebouwde kom, zullen B. en W. in 1992 een reconstruc tievoorstel toekomen voor het gedeelte van de Brugweg binnen de bebouwde kom. In de november-vergadering zal de raad overeenkomstig de toezegging van B. en W. een totaal financieel in zicht worden verstrekt. In 1992 zullen B. en W. een plan voor leggen ter verbetering van de fietsbe- wegwijzering. Getracht zal worden dit plan tevens in 1992 te realiseren. Vanaf 1 november 1991 is het nieuwe Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens van kracht. Diverse ver keersborden dienen binnen enkele ja ren te zijn vervangen. In 1992 zal hier mee worden aangevangen. Eind 1991 begin 1992 zullen B. en W. een plan aanbieden met betrekking tot de verwijzing naar diverse (nog nader te omschrijven) voorzieningen binnen Waddinxveen. In de novemberraad zal overeenkom stig het beleidsvoornemen in het be leidsprogramma voor de raadsperiode 1990-1994 een notitie met betrekking tot het minimabeleid worden behan deld. Delen van het minimabeleid die nen gehandhaafd te blijven als aanvul lend beleid naast der bijzondere bij stand, omdat de integratie van het mi nimabeleid in de bijzondere bijstand niet geheel kan worden gerealiseerd. Daarom zullen onder meer het Nood fonds, het Fonds deelname vereni gingsleven en het schuldsaneringsfonds worden geactualiseerd. Er dienst i ie der geval een fonds te blijven bestaan voor het geval er probleemcategorieën resteren die, ondanks de herinrichting ABW en de decentralisatie van de bij zondere bijstand, niet opgevangen blij ken te kunnen worden. Extra aandacht zal worden geschonken aan het feit dat de bekendheid met de bijzondere bijstand onder de poten tiële gebruikers zeer gering is. Evalua tie van het gebruik van fondsen en inci dentele regelingen leert dat de aanvul lende steun moeilijk aan de juiste per soon te brengen is. Het is daarbij overigens zeer de vraag of B. en W. het kwijtscheldingsbeleid bij de invordering van belastingen kun nen blijven zien als een instrument van het gemeentelijk minimabeleid. Om dat de verscherpte normen van de kwijtschelding toegroeien naar de be slagvrije voet in de bijstand kan de kwijtschelding op termijn slechts in in cidentele situaties worden toegepast. Een nieuwe,a aanzienlijke aanscher ping van het kwijtscheldingsbeleid is inmiddels van rijkswege aangekon digd. Als gevolg van de decentralisatie van de bijzondere bijstand en het voortaan "werken voor gemeentelijke reke ning” is 10% van het bedrag dat werd aangewend voor bijzondere voorzie ningen, incidentele bijstand en leenbij- stand vrij gevallen. Bij wensen en mid delen hebben B.en W. aangegeven dat zij dit volledig vrijvallende bedrag van 22.500,- in afwachting van de boven genoemde notitie op stalpost beschik baar willen houden ten behoeve van de minima. r

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23