Goede start van Florida-badminton Mini-keeperskamp bij Waddinxveen Eerste nederlaag Be Fair, WSE wint Stickers van Rowah Philipse stevig bij WSV op kop Arbitrage nekt Flyers AEOLUS BLIJFT SCOREN Lijnen bij de NBPV M. Kleiweg kandidaat Fietser tegen bromfietser Kwiek in competitie WSE-jeugd blijft scoren Concert in Zevenhuizen Florida sterk Waddinxveen-zo WSE Be Fair Klaverjassen WSE-voetbal Gasten WADDINXVEEN - Be Fair verloor zaterdag in het Warnaarplantsoen met 0-1 van De Sleutels en staat op de derde plaats met 4 punten. WSE versloeg met 0-4 TOGB en verzamelde 2 punten uit 3 wedstrijden. In de Goudse zondagafdeling speelde Waddinxveen met 2-2 gelijk tegen Nieu- werkerk. De Waddinxveners hebben ook 2 punten uit 3 wedstrijden. WADDINXVEEN - In de herfstvakantie zal op woensdag 16, donderdag' 17 en vrijdag 18 oktober door de voetbalvereniging Waddinxveén in sa menwerking met Inge Rehorst voor de 5e maal het succesvolle mini-kee-^ perskamp worden gehouden. Op het vernieuwde sportcomplex van Wad- dinxveen-voetbal aan de Sniepweg. WADDINXVEEN - Het voorseizoen van de heren van De Gouwe-wa- terpolo zit er bijna op. Tot nu toe kan trainer/coach Albert Spijker zeer te vreden terugkijken op de prestaties van zijn ploeg. WADDINXVEEN - De door de Boskoopse Hilda Mathot geleide Wad dinxveense badmintonclub Florida heeft de zomervakantie goed gebruikt om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen. Naast Hilda zorgen de oude rotten Elly van der Klugt (secretaresse) en Nel Horsman (penning meester) voor de noodzakelijke continuïteit. Dick van Gemeren (jeugd- voorzitter) is van plan zich wat meer terug te trekken, wat ook gemakke lijk kan met een versterkt en verjongd jeugdbestuur. Pagina 27 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 september 1991 De Gouwe I I I Aan het kamp kunnen hooguit 72 kee pers of keepsters deelnemen. Dit aan tal zal zeker worden gehaald gezien het aantal deelnemers dat zich de afgelo pen dagen al heeft ingeschreven. De kosten per deelnemer bedragen 60,-. In dit bedrag is inbegrepen minimaal 2 trainingen per dag, een aantal brood maaltijden, de verzekering, deelname penaltybokaal en een aandenken aan het kamp. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: 16 en 17 oktober: 10.00-12.00 uur: veldtraining 12.30- 13.30 uur: lunch 14.30- 16.30 uur: veldtraining 17.00-17.30 uur: theorie In de moeilijk wedstrijd tegen het ge- voorheen nog nooit gehandbald heb ben, het bij Rowah prima naar de zin hebben. Vaak gebeurt het dat mensen die voor de eerste keer kennismaken met een tak van sport een beetje aan hun lot worden overgelaten. Dat ge beurt zeker niet bij Rowah. Nieuwe handballers en handbalsters worden gelijk bij de trainingen betrokken en voelen zich meteen goed thuis. En ik kan het weten”, vervolgt Ferdinand Emmink. ”Ook ik ben een nieuweling op handbalgebied”. ’’Rowah kan, als startende vereniging, natuurlijk nog heel wat nieuwe leden gebruiken. Voor zowel senioren (da mes en heren) als jeugd is bij Rowah voldoende plaats”. Rowah is momenteel druk bezig met de voorbereidingen voor het schoolhand- baltoernooi, dat in de komende herfst vakantie zal plaatsvinden. ”We hopen, dat veel scholen zullen deelnemen aan dit evenement. Hierdoor kunnen we immers de jeugd van Waddinxveen en omgeving laten ervaren, hoe leuk handbal is”. WADDINXVEEN - De multisport- vereniging TOOS, afdeling gymnas tiek, gaat de algemene jaarvergadering houden op woensdag 9 oktober. Deze vergadering wordt gehouden in de Toosoos, J.W. Frisoweg. Er wordt om acht uur begonnen. Aftredend zijn de voorzitter, secretaris en penningmeester. Het bestuur stelt M. Kleiweg voor voor de functie van penningmeester. Kandidaten voor de overige functies kunnen zich tot aan vang van de vergadering melden bij het secretariaat. De Waddinxveense herenploeg kent in vergelijking met vorig jaar nogal wat wijzigingen. Kjeld Boonstoppel is ge stopt, maar voor hem zijn er twee nieuwe spelers naar De Gouwe geko men. WADDINXVEEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Waddinxveen heeft op donderdag 3 ok tober om half tien een koffieochtend in hotel-café-restaurant De Unie (Kerk- weg-Oost). Sylvia van Minnen komt vertellen over het hoe en wat van de Weight Watchers. De Weight Watchers zijn 28 jaar gele den opgericht door Jane Nidetch, sa men met een paar dames. Zij zijn toen heel klein begonnen, maar het is nu een wereldwijde organisatie geworden. Om de twee jaar komt er een nieuw programma, omdat ze bij de tijd blij ven en elke keer als er nieuwe produk- ten bij komen worden deze (uiteraard geen vetmakers) in het nieuwe pro gramma opgenomen. is klaar WADDINXVEEN - Hoewel handbal vereniging Rowah nog pas in haar eer ste verenigingsjaar is, beschikt Rowah sinds kort over een belangrijk en pro fessioneel promotieartikel. Door de in spanningen van enkele van haar leden heeft Rowah een eigen meerkleuren sticker, waarop het logo en de naam van de vereniging zijn afgebeeld. Met deze sticker hoopt de Waddinxveense handbalvereniging nog wat beter te kunnen werken aan de promotie van de vereniging. goed te benutten is er gedurende de ge hele maand september, dus tot en met 29 september een gratis instuif (inlicht tingen bij E. v.d. Klugt, tel. 15720, bij geen gehoor 19903 of 15487). Van deze instuif is tot op heden gretig gebruik ge maakt. Hiervoor worden door de Bad minton Bond rackets ter beschikking gesteld en is ook een trainster aanwe zig, die - indien men dat wenst - elke avond tot januari een groep een uur training wil geven. Op deze wijze krijgt de Zuidplas er een volwaardige sport faciliteit bij. Paul van Doorne en Robert Wagenveld van resp. KLC en ZPB/Profus zijn dit jaar de nieuwe gezichten bij de heren. Jaco de Jong heeft zich dit jaar ook we ten te bewijzen en is nu definitief opge steld in het eerste herenteam. De Waddinxveense heren kenden een zeer druk en lang voorseizoenmaar ze lijken nu echt klaar te zijn om een goede constante competitie te gaan spelen. Zo werd op 22 juli al begonnen met 2 toernooien in Malta, waar twee tweede plaatsen werden behaald. De Gouwe werd 2 weken geleden ook tweede op een sterk bezet internatio naal toernooi in Berlijn. Voor toer nooizeges kunnen de heren beter in Nederland blijven want eerste plaatsen werden bereikt in Beilen en in Oegst- geest. In Oegsteest werd definitief afstand ge nomen van ploegen uit tweede klasse Bond en wist De Gouwe de wedstrij den tegen VIVAX en BZPC, beide spelend in dezelfde klasse als De Gou we, in winst om te zetten. Afgelopen weekeinde speelde De Gouwe zijn eerste bekerwedstrijd te gen DSZ uit Den Haag. Dit was de eer ste officiële wedstrijd voor de heren van De Gouwe in deze formatie en on der leiding van Albert Spijker. In deze wedstrijd liet De Gouwe al snel weten wie het meest recht had op de eindzege. Na de eerste periode was de stand dan ook al 6-0 in het voordeel van de Waddinxveners. Uiteipdelijk werd de eindstand 20-3 en speelt De Gouwe deze week de tweede bekerronde tegen ARGO. De Gouwe speelt deze wedstrijd wederom in eigen bad op zondag en de wedstrijd begint om 17.00 uur. Reeds in de eerste helft had de thuis club een voorsprong moeten nemen, maar zowel Erik Valk, alleen voor de keeper, als Henk Jan Verzijl, van vijf meter tegen de lat, wisten de geboden kansen niet te benutten. Eerlijkshalve dient ook een schitterende kopbal van de Sleutelsvoorwaartsen te worden vermeld. Maar Be Fair gaf verder geen kansen weg. Na de pauze was het opnieuw HenkJan Verzijl, die na 10 minuten spelen Be Fair op een voorsprong had kunnen WADDINXVEEN - Op de Henegou- werweg zijn een 13-jarige fietser uit Waddinxveen en een 48-jarige brom fietser uit Gouda met elkaar in botsing gekomen. Eén van hen hield onvol doende rechts. De fietser liep schaaf wonden op en de bromfietser moest voor onderzoek naar het Goudse Bleu- land Ziekenhuis, 18 oktober: 10.00-12.00 uur: veldtraining 12.30- 13.30 uur: lunch 14.30- 15.30 uur: spelvormen, waar voor de prijzen beschikbaar zijn ge steld door Uhl-Sport; 16.30- 17.30 uur: voorronde Penalty bokaal; 18.00-19.00 uur: finale Penalty-bokaal; 19.30- 20.00 uur: afsluiting keepers- kamp met uitreiking van de prijzen van de penalty-bokaal welke wederom be schikbaar zijn gesteld door Massa Sport uit Waddinxveen ook worden de prijzen uitgereikt van de spelvormen. Op een uitstekende grasmat legde WSE met succes TOGB in Berkel het vuur aan de schenen. De Waddinxve ners smaakten na twee nederlagen te gen Foreholte eh Soccer Boys weer het zoet van de overwinning. De wedstrijd was 10 minuten oud toen de weer eens als een tijger spelende Martijn Sol vrijgespeeld werd door René Moons. Hij omspeelde de keeper en scoorde beheerst 0-1. WSE probeerde daarna de voorsprong uit te breiden maar stuitte vooralsnog op eigen onvermogen of de verdediging van TOGB. Bovendien ontsnapte WSE aan de gelijkmaker toen zowel Martijn v.d. Wal als Guillaume van Wilgen de bal van de lijn haalden. Bei den speelden overigens een prima par tij evenals Martijn Sol. Kort voor rust werd het bijna 0-2. Erwin Pleus kopte een voorzet van Martijn Sol net over. Na rust een zelfde beeld. Technisch verzorgd spel van WSE, opportunis tisch spel van TOGB. Het eerste le verde (gelukkig) meer kansen op, ech ter Marco Scheurwater en Erwin Pleus stuitten op de keeper. Patrick Rijnbeek kopte net over en Willy Beelens inzet werd van de lijn gehaald. TOGB ontsnapte telkenmale maar creëerde zelf geen kansen behalve een schot net naast. Negen minuten voor tijd werd de ban gebroken. Willy Bee- len omzeilde de buitenspelval en de keeper en scoorde 0-2. Erwin Pleus rondde vervolgens een snelle aanval doeltreffend af. Keeper Bert v.d. Kaa gooide de bal richting Guillaume van Wilgen die de bal doorspeelde op Er win Pleus (0-3). In de laatste minuut werd het zelfs 0-4 toen Erwin Pleus een prima voorzet van Patrick Rijnbeek be heerst inkopte. TOGB gaat moeilijke tijden tegemoet. WSE mag weer naar boven kijken. Zondag wacht Nieuwkoop thuis. Ook Nieuwkoop heeft 2 punten uit 3 wed strijden. De eerste nederlaag in de lopende com petitie tegen De Sleutels heeft Be Fair volledig aan zichzelf te wijten. Het ver toonde veldspel van de gastheren was zeer goed, maar het afwerken van de kansen liet veel te wensen over. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat in een dergelijke situatie één uitval van de te genpartij wel een doelpunt oplevert en daarmee een, gezien het wedstrijdver- loop, niet verdiende zege wordt be haald. zetten, maar tot driemaal toe wist hij de keeper niet te passeren. In de 35e minuut was het weer bijna raak, maar de uitstekende doelman van De Sleutels wist met een katachtige redding de vrije schop van Leon Hoge- nelst uit de bovenhoek te pakken. De thuisclub rook de overwinning en rukte volledig op naar de helft van de tegen stander. Hieruit ontstonnd dan ook het enige doelpunt van de wedstrijd, want met een goed breed gehouden uitval wisten twee aanvaller één verdediger en de doelman uit te spelen en mocht Leo Compeer deze aanval doeltreffend «ifronden. In de laatste 5 minuten heeft Be Fair alsnog geprobeerd de dreigende neder laag af te wenden, maar verder dan een kopbal op de lat kwam Be Fair niet. Ook de inbreng van Ronald van Dood- eward voor de licht geblesseerde Fred Klomp mocht niet baten. Zaterdag staat de uitwedstrijd tegen CVC Reeuwijk op het programma. Wanneer Be Fair dan de kansen beter weet te benutten zullen beide punten meegenomen kunnen worden. len. Waddinxveen hernam langzaam weer het initiatief en Raymond Beij wist de voorwaartsen weer aan het werk te zetten. Er kwamen weer kansen voor Leunis- sen en Hoogendoorn, maar domme pech hield de geelzwarten van een ge lijkspel, tot de laatste minuut. Eerst ging Robin Leunissen gevaarlijk op het doel af. Zijn schot werd geblokkeerd. De terugspringende bal kwam voor de voeten van de ijverige Wim Hoogen doorn. Deze twijfelde geen moment en benutte het buitenkansje koelbloedig: 2-2. Een terechte uitslag voor het moeig te rugvechtende Waddinxveen. Ko mende zondag wacht de moeilijke uit wedstrijd in en tegen Lekkerkerk. Aanvang 14.00 uur. penningmeester van de handbalvereni ging. ’’Hoewel Rowah nog een kleine vereniging is, bewijzen we met deze sticker dat Rowah gericht aan haar be staansrecht werkt. Met minimale finan ciële middelen, weten we toch leuke re sultaten te boeken. De Rowah-sticker is natuurlijk maar een klein artikel, maar de wijze waarop we de sticker hebben kunnen realiseren is tekenend voor onze club. Iedereen in de vereni ging wil meehelpen en meewerken om van Rowah een bloeiende vereniging te maken”. "En Rowah zit inderdaad in de lift”, volgens Ferdinand Emmink. "Bij het begin van het seizoen konden we weer een aantal nieuwe dames en heren ver welkomen. Het ledental stijgt nu lang zaam naar de veertig”. ’’Heel belangrijk is het dat mensen die WADDINXVEEN - In het WSE-com- plex De Lansbreker aan de Willem de Rijkelaan wordt vrijdagavond 27 sep tember om acht uur weer geklaverjast. Elke laatste vrijdag van de maanden september tot en met april kan ieder een bij WSE een kaartje komen leg gen. De avonden kenmerken zich door gezelligheid. Daarom wordt er elke maand weer naar uitgekeken. Tijdens elke kaartavond zullen er weer enkele prijsjes beschikbaar zijn. Ellers-Kloet toverde weer een origi nele Van Geet-opening op het bord, waarin zwart zich niet thuis voelde. Wit kreeg een sterke aanval, veroverde de kwaliteit en ondanks lang tegenstribbe len van Kloet moest zwart in het verre eindspel capituleren. Stouten probeerde met zwart de Alje- chin-verdediging uit tegen V.d. Born maar deed dit te passief. V.d. Born greep zijn kans om met een prachtig lo- per-offer de partij in 14 zetten te beslis sen. P. van Offeren rukte op naar de achtste plaats door met zwart tegen Van Oort in een Konings-indische par tij een stuk te vereoveren en Van Oort verder geen kansen te geven. Brinkhorst-Ponsioen maakte er een ge zellige partij van. Wit was wat meer in de aanval, veroverde twee pionnen en na damenruil maakte hij het gewonnen eindspel naar behoren af. Van Sandijk-Smit was bloedstollend. WADDINXVEEN De Waddinx veense tafeltennisvereniging Kwiek start deze week met zestien senioren teams de naj aarscompetitie van de NTTB, afdeling Gouda. Kwiek-1 zal uitkomen in de eerste klas, waarin Ro nald Verboon, Wim van Wageningen en Cees Vos kanshebbers hopen te zijn voor de titel en een mogelijke terug keer naar de landelijke competitie. Kwiek 2, 3 en 4 komen uit in de tweede klas, team 5, 6, 7 en 8 in de derde klas, team 9 t/m 13 in de vierde klas, team 14 en 15 in de vijfde klas en team 16 en de zesde klas. Bij de jeugd is de competitie afgelopen week van start gegaan. Kwiek-1, dat in de landelijke competitie uitkomt, ver loor de eerste wedstrijd met 9-1 van het Amsterdamse Tempo Team-2. Alleen Martijn Gilhuis wist te scoren. De tweede wedstrijd verliep gunstiger. Te gen ATTC-1 uit Alphen a/d Rijn werd met 8-2 gewonnen, waarbij Jurgen Rei chard ongeslagen bleef en Marco Hoo- gendam en Martijn Gilhuis beiden 2x wonnen. Kwiek 2, 3 en 4 treffen elkaar in de eer ste klas in dezelfde poule. De confron tatie tussen 2 en 3 eindigde in een 7-3 overwinning van Kwiek 3. Dennis Pronk bleef ongeslagen, Guido Kappe en Remco Hofstee wonnen beiden 2x. Kwiek-4 speelde in een uitwedstrijd 5-5 tegen het Bleiswijkse Combat-1. Se- bastiaan van Ommeren en Martin Loef wonnen 2x, Michel v.d. Lans kwam lx tot winst. Team 5 en 6 verloren hun eerste wed strijd in de derde klas. In de vierde klas verloor team 7 met 8-2 van Tl VN en speelde team 8 gelijk tegen het Goudse Ilac. WADDINXVEEN - Bij de debuut- wedstrijd van Flyers’ herenselectie in het rayon bleek dat ook op hoger ni veau scheidsrechters een te zware stempel op een wedstrijd kunnen druk ken. De wedstrijd tussen Flyers en Rot terdam Zuid 2 was weliswaar een ste vige wedstrijd op het scherp van de snede maar door de matige leiding lie pen de gemoederen aan beide zijden te hoog op. Gevolgen hiervan waren een grimmige sfeer met een tot diskwalificatie van twee spelers, leidend opstootje èn voortijdige beëindiging van de wed strijd. Zo’n 2,5 minuut voor het slotsignaal staakten de scheidsrechters de wed strijd bij een 76-61 stand voor Flyers, een gewonnen stand dus. Flyers was na een matige start beter in de wedstrijd gekomen, via een 38-34 ruststand konden de Waddinxveners vooral dankzij hun goede schot (o.a. 8 drie-punters) uitlopen. Hoewel niet alle aanvallen goed werden uitgespeeld was deze wedstrijd voor Flyers een goede seizoensstart. Scores: Rudo van Loo 19, Marlon Elc- kerhout 17, René Hazelaar 16, Wolter Zwijnenburg 13 pnt. Het gepromoveerde Flyers 3 startte slecht maar kwam sterk terug en vooral dank zij een serie 3-punters van Peter Rutten werd een beslissende voor sprong op Jumpers gepakt. Winst met 64-61. Scores: Gert Jan Oskam 18, Pe ter Rutten 15. Dat jeugdbasketbal leuk kan zijn bleek wel bij de wedstrijd van Flyers meisjes aspiranten tegen Grasshoppers. Het team van coach Anita van Unen was in een zeer spannende wedstrijd net iets beter dan de Katwijksen. On der aanvoering van uitblinkster Ymke Troost wonnen de Flyers met 60-54. Scores: Marchien Heerkens 18, Ymke Troost 17, Esther van de Hoeven 13 pnt. De meisjes-kadetten zullen nog wat meer wedstrijdervaring moeten krijgen om een woordje mee te kunnen spre ken. Tegen het vooral fellere Blitz werd een flinke nederlaag geleden, 28- 64, hoewel het bij vlagen een leuke wedstrijd was. y WADDINXVEEN - De jeugd van WSE-voetbal is in topvorm. Dat bleek de afgelopen weekenden al en dat werd dit weekend weer eens bevestigd. In de 15 wedstrijden werd 9 x gewonnen, 1 x gelijk en 5 x verloren. Er kwamen in to taal 73 goals van de WSE-voeten af. A-l wist in een goede wedstrijd te win-1 nen van Sportlust A-l met 4-1 waarvan 3 van Guido Hack. A-2 zorgde voor de grootste uitslag. Dit team wist een knappe 5-9 zege te behalen bij Woer den A-L Ook B-l blijft goed draaien. In de thuiswedstrijd tegen ARC B-l wisten zij een knappe 4-2 overwinning te be halen. B-2 wist ook deze keer geen punt té behalen. In een goede wedstrijd moest men met 3-6 het onderspit del- ven tegen Rodha B-L C-l won weer eens op zijn sloffen van Bergambacht met 4-0. Verwacht wordt dat deze jongens de titel pakken dit jaar. Voor C-2 pakte het anders uit, na 2 ruime overwinningen moest men nu Nicolaas Boys voor laten gaan (4-0). C- 3 pakte de eerste punten. In de thuis wedstrijd werd het 10-1 tegen Gouda C-5. D-l liet het volledig afweten in de uit wedstrijd tegen Vep D-L Men verloor' dan ook met 2-1. In de E-groep gaat het uitstekend. Alle drie de zeventallen hebben wederom gewonnen. E-l won met 4-1 van Nieu- werkerk, E-2 met 8-3 van Bodegraven en E-3 met 5-1 van Lekkerkerk. Door deze overwinningen staan alle drie de teams aan kop. Helaas lieten de F-pupillen het afweten dit weekeinde. F-l verloor met 4-5 van Lekkerkerk en F-2 met 4-3 van Olym pia. En dan de meiden: MJ-1 won in een zwaar bevochten strijd met 3-1 van Woerden MJ-1, onder andere door twee goals van Jeanette van Triet. MJ-2 wist hun eerste puntje weg te slepen te gen Cabouw MJ-1 door een 1-1 gelijk spel. Na drie competitieronden is al duide lijk hoe alles een beetje zal gaan. Van de WSE-jeugd draaien 8 teams mee aan de top. ZEVENHUIZEN - De Zeven Muzen in Zevenhuizen start haar concertreeks met het Drechtsteden Harp-ensemble uit Dordrecht. Dit, inmiddels door ra dio en televisie bekende gezelschap, bestaat uit leerlingen in de leeftijd van 11 t/m 18 jaar van de Toonkunstmu- ziekschool te Dordrecht. Naast samen- spel zullen zij ook solostukken ten ge- hore brengen van o.a. Handel, Bach, Mozart en volksmuziek. Het concert vindt plaats op zaterdag avond 28 september in de Vrijzinnige Hervormde Kerk, Dorpsstraat 139, te Zevenhuizen. Aanvang 241.00 uur. Zwart veroverde al snel een pion, maar wit kreeg het initiatief. Om onder de druk uit te komen offerde zwart een stuk tegen 2 pionnen en de aanval; dit was bijna gelukt maar Smit stormde met de verkeerde pion naar voren en kwam in een verloren stand terecht. Maar toen kwam de tijdnood in het spel en presteerde Van Sandijk het in een glad gewonnen stelling de verkeerde afwikkeling te kiezen en zodoende als nog te verliezen Besemer-v.d. Hoek was een scherpe partij met wisselende kansen. Wit of ferde een kwaliteit, maar toen zwart' ook nog eens een tweede kwaliteit won was dit te veel van het goede en kon V.d. Hoek de partij in zijn voordeel be slissen. Wit sloeg de aanval af en na nog een on nauwkeurigheid van zwart haalde Van Offeren de winst binnen. De Pater-V.d.. Heiden namen beiden geen risico; na een lange schuifpartij besloten zij tegen het vallen van de vlag de punten te verdelen. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Phi lipse 395, Smitskamp 333, Ellers 321, Hennink 264, Reus 257, De Niet 254, Jansen 249, P. van Offeren 248, Van Woudenberg 238, Smit 233 en Kloet 226. WADDINXVEEN - De paradepaard- jes van Florida-badminton, uitkomend in resp. de 2e en 3e klasse van de natio nale competitie, lieten dit weekeinde wel erg duidelijk zien dat ze er zijn. Florida 1 gaf les aan DKC 3, Florida 2 trainde Corbulo 1Twee maal 8-0 winst voor de Waddinxveense top-teams. Liesbeth van Bergeijk (team 2), die vo rig jaar in dezelfde klasse won, lijkt dit seizoen speltechnisch diep gezonken. Haar halstarrige pogingen om de tweede gemengd-dubbel te verliezen werden echter gefnuikt door haar ma gistraal spelende partner Dick van Tey- lingen. Acht-nul vind ik zielig” zo ver klaarde zij haar belabberde spel. Team 3 versloeg het minder bekende ’’Onder Ons 2” met 2-6, Thea Fen- nema viel succesvol in. Het ijzersterke 4e team vocht in sporthal de Sniep te gen Hazerswoude 2 en won met 5-3. Er vielen aan beide zijden slachtoffers, waardoor Hazerswoude de 2e mix moest opgeven. Florida kon de damesdubbel niet uit spelen wegens een enkelkwetsuur van de invalster Janneke van der Knaap. Op bezoek bij Shutlewoude 3 wist team 5 geen resultaat te boeken (5-3). Inval ster Nel Horsman tekende verdienste lijk voor twee partijpunten. Florida 6 tegen Hazerswoude 3 was een enerve rende wedstrijd, waarbij van beide kanten tientallen jaren badmintoner- varing in de strijd werden geworpen. Florida trok, op eigen terrein, aan het langste eind: 5-3. Vlietwijk 4 ontving Florida 7 en zag de bezoekers vertrekken met 2 kostbare wedstrijdpunten: uitslag 2-6. Florida 8 wist Delft 18 nipt te verslaan 5-3. Het negende team wist de oude ’’concur rent van huis uit” Flair in Alphen een gelijk spel af te dwingen 4-4. Florida 10 had een zware middag in de derby te gen Aeolus 8 en ging strijdend ten on der met 2-6. WADDINXVEEN - In de interne competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV is van de drie koplopers Philipse, Reus en Wiersma alleen Philipse er in geslaagd de 100% score vol te houden. In een recht streeks duel tegen Reus weerstond hij de aanval van wit, die met een stukoffer tegen 2 pionnen de partij wilde force ren. Hij toonde aan dat het offer niet korrekt was en nadat de aanval was uit gewoed hield Reus een hopeloze stel ling over en gaf op. Wiersma speelde met wit tegen Smits kamp een felle partijveroverde al snel een pion en scheen zo op winst af te ste venen. Maar in het middenspel ging hij twijfelen, durfde geen tweede pion te incasseren en ging verdedigen in plaats van de aanval af te maken. Zwart veerde op en liet dit buitenkansje niet glippen, hij nam de aanval over en be sliste de partij op fraaie wijze alsnog in zijn voordeel. Stam-Muit en T. Goor-Versluis speel den beiden een evenwichtige Sici- liaanse partij en besloten al snel tot re mise. Ook De Niet-van Woudenberg kwamen remise overeen, nadat wit te vergeefs geprobeerd had met een on verwachtse pionnen-mars op de ko- ningsvleugel zwart te overbluffen. Op de ronde sticker is het logo van de vereniging, bestaande uit een aanval lende en een verdedigende handballer, afgebeeld. De aanvallende handballer is ingekleurd is de verenigingskleuren van Rowah: het rode shirt (wat ook als de eerste twee letters van de naam van de vereniging naar voren komt), en een blauwe broek. De rand van de sticker is voorzien van de tekst "handbalvereni ging Rowah”. "Alle nieuwe leden krijgen deze sticker gratis”, vertelt Ferdinand Emmink, WADDINXVEEN - Na de goede start van vorige week stonden alle teams van de badmintonclub Have en Goed/Aeo lus opnieuw op scherp in de 2e speel- week van de districtscompetitie. Geen enkel team van de Waddinx veense vereniging bleef zonder punten Een uitstekende prestatie als men be denkt dat 6 van de 8 teams vorig sei zoen zijn gepromoveerd, omdat men ofwel kampioen ofwel op de 2e plaats eindigde. Daarnaast is het aantal verte genwoordigende teams met 2 uitge breid tot in totaal 10 teams. Het le team opnieuw op weg om een nieuw hoofdstuk aan haar succesver haal toe te voegen. Het huidige le team bestaat uit jeugdige talentvolle spe(e)l(st)ers die, zo als het er nu naar uitziet hun top nog niet hebben bereikt. Sinds men in de 5e klasse debuteerde in het le team is men ieder jaar nog ge promoveerd. Thans komt het le team, bestaande uit Natasja van Es (19), Anita van der Starren (24), Tjeerd Hillerts (19) en Marco Overes (19), uit in de Hoofd klasse van de NBB district Zuid-Hol- land en staat men onder leiding van coach Adrie Sip op de drempel naar de Bondscompetitie. Afgelopen zaterdag speelde men in Leidschendam tegen het onthutsend zwakke 6e team van BC Sio. In een eenzijdige wedstrijd kwam men tot een 8-0 overwinning, waarin men soms moeite had de concentratie vast te hou den. Zoals reeds gemeld waren ook de an dere teams uitstekend op dreef en boekten de volgende resultaten: Mij drecht 3 - Aeolus 2 2-6; Aeolus 3 - Ma- riahoeve 2 5-3; Aeolus 4 - Aigis 8 5-3; Aeolus 5 - Sio 12 8-0; Aeolus 6 - Ha zerswoude 4 7-1; Aeolus 7 - Maria- hoeve 6 4-4; Florida 10 - Aeolus 8 2-6; Aeolus 9 - Hazerswoude 5 7-1. Het 10e team is dit weekeinde niet in aktie ge komen. Op de eerste dag zal wederom het aan komende talent van Sparta, reserve- doelman Frank Kooiman, aanwezig zijn. Voor de finale van de penalty-bo kaal zijn de laatste onderhandelingen met Feyenoord nog bezig om Ed de Goeij naar Waddinxveen te krijgen. Op de laatste dag zal weer gestreden worden om de penalty-bokaal, ge schonken door Massa Sport. Eerst zal er een uur lang worden gestreden in voorronden, die zal worden gehouden op de oudste deelnemers aan het kamp. Na een pauze zal dan de finale plaats vinden. Ook niet-deelnemers aan het kamp kunnen zich voor de penalty-bokaal opgeven. Voetballers van de verenigin gen Be Fair, WSE en uiteraard Wad dinxveen en zelfs degenen die niet op een club zitten, maar het willen probe ren kunnen zich opgeven bij het mini- keeperskamp. Dit kan schriftelijk gebeuren, maar ook telefonisch. Het keeperskamp be schikt over een eigen antwoordappa raat dat na 18.00 uur geheel openstaat voor opgave. Wie zich schriftelijk wil opgeven moet een briefje door de bus doen op Eikenlaan 62. Bij telefonische opgave graag naam en andres vermel den en leeftijd. Iedereen krijgt per soonlijk bericht thuis. De kosten voor deelname bedragen 2,- per persoon en iedereen ontvangt een kleine herinnering. Opgeven graag voor 14 oktober. Ook keepers die zich nog willen opgeven, graag voor 6 okto ber. Het telefoonnummer van het mini- keeperskamp is 01828-15207. dat eerder de actieve Rob Flier nog maals gevaarlijk was geweest. Een lange pass bereikte Robin Leunissen. De altijd gevaarlijke Leunissen speelde zijn tegenstander op prima wijze uit en passeerde de Nieuwerkerk-goalie kansloos: 1-0. Een terechte voor sprong. Voor rust ontstonden nog een paar leuke kansen, maar geen doelpun ten meer. Na rust kwam Waddinxveen blijkbaar met de theekopjes nog in handen op het veld, want gelijk in de eerste de beste aanval werd de totale verdediging op het verkeerde been gezet en met een goede schuiver afgerond: 1-1. De volgende minuut was Waddinxveen reeds weer in de aanval. Het afstands schot van een van de betere Waddinx veners John Schijff, werd met solide keeperswerk tot corner verwerkt. Ro bin Leunissen ging even later soleren, maar bij de afronding raakte hij de bal verkeerd en deze ging ver naast. Dit is ook het begin van de ommekeer. Een verre bal vanuit de achterhoede van Nieuwerkerk bereikte de spits, die door oplopen voor buitenspel vrije doorgang kreeg. Wilco Vermeij blok keerde de speler en kon door de nieuwe richtlijnen vertrekken. Door deze si tuatie werd Gert van Bruggen gewis seld en kwam Rik Verwaal in het doel. Zijn start was ongelukkig. Hij liet bij één van de eerste aanvallen de gladde bal van zich af stuiten en dit werd gena deloos afgestraft: 1-2. Waddinxveen was toch een beetje uit het veld geslagen. Even later was het dezelfde Rik Verwaal, die met goed degradeerde Nieuwerkerk heeft Wad- uitlopen de doorgebroken spits op een dinxveen-zondag op de valreep een ge- correcte manier de bal wist te ontfutse- lijkspel uit het vuur weten te halen. In de blessuretijd wist Wim Hoogendoorn 2-2 te scoren. De wedstrijd begon met een goed com binerend Waddinxveen. Het veldspel was beter verzorgd als van Nieuwer kerk met gangmaker Raymond Beij op het middenveld. In de 8e minuut wist Karei Binnendijk goed op te rukken. Via een goede combinatie werd Wim Hoogendoorn in stelling gebracht. Zijn inzet ging voorlangs. Een paar minuten later schoot Rob Flier loeihard van zo’n 25 meter op doel. De keeper pareerde de bal uitste kend, zodat ook dit geen doelpunt op leverde. In de 22e minut schoot Robin Leunissen over na een goede uittrap van doelman Wilco Vermeij. Vijf minuten later was het wel raak, na- Daarnaast blijft Ronald Struijs, die naast het wedstrijdsecretariaat ook het vice-voorzitterschap op zich heeft ge nomen. Nieuw in het bestuur is Dirk Jongejan die de portefeuille voor re creantenzaken onder zijn hoede neemt. Na het uitstekende competitieseizoen 1990/1991, waarin liefst 5 teams kam pioen werden, leek het een uiterst las tige zaak voor de wedstrijdleider om dit te kunnen herhalen. Dank zij de goede sfeer bij Florida heeft hij een luxq pro bleem, want naast de bestaande harde kern zijn er een aantal sterke spelers en speelsters naar Florida gekomen. Liesbeth van Bergeijk, jarenlang club kampioene, speelt nu in team 2, zo ook een andere voormalig eerste teamspe- ler als Dick van Teylingen. Florida is dus versterkt in de top en in de breedte en nu maar wachten op de resultaten. De resultaten van de eerste competitie- week zijn niet slecht met twee teams gelijk spelend en de overige acht met de volle winst op zak weer naar huis. Nieuw met ingang van het seizoen 1991/1992 is het gebruik van de sport zaal De Duikelaar in de Zuidplas. Deze sportzaal, die vlak voor de jaarwisse ling, dus midden vorig seizoen gereed kwam, kon nog niet optimaal gebruikt worden. Thans is er voor zo::n 40 men sen per avond op de donderdagavond de mogelijkheid om op 3 banen te bad mintonnen. De overige 3 banen wor den tot eind januari benut voor trainin gen. Om deze verruimde speelmogelijkheid

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 27