GEMEENTE WADDINXVEEN Meer recreatie binnen gemeente Extra voetpaden en bruggetjes J. Neele RTW-RADIO gaf mok Kerstpakketten Sociale Werk voorziening met 44 W’veners Organisatie-adviesbureau bestaat 50 jaar SPREEKUREN VERKEERSMAATREGEL Gouwebos VERGADERINGEN Tournooi van De Springplank COLLECTEVERGUNNING 7 Weegje INZAMELINGSA CTIE LANDBO UWFOLIE GEMEENTE WADDINXVEEN Nota over vrijwilligers TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 1 >1 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 september 1991 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 I Welke soorten mogen worden ingeleverd! Commissie Onderwijs, Personeel RTW VRIJDAG 27 SEPTEMBER Ydo cabaretesk ZONDAG 29 SEPTEMBER Trendy. Presentatie: t Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 30 september 1991, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis Commissie voor de Ruimtelijke Ordening op dinsdag 1 oktober 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Commissie voor Economische Zaken, Recreatie en Emancipatiezaken op dinsdag 1 oktober 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis enkele commissies ver- 18 september. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Wij rekenen erop dat u ook meedoet, verzamel het landbouwfolie en lever dit in. Laat het milieu ook uw zorg zijn en in het belang van een schoon mi lieu lever het landbouwfolie in. Met de inzameling wordt een substantieel aandeel geleverd aan de recycling van afvalplastic. kelijke positie inneemt en door de mid delgrote omvang naast hoge kwaliteit, de nodige specialisatie en overzichte lijkheid weet te behouden. De kenmer ken geven de opdrachtgevers het ver trouwen in de adviseurs als vertegen- De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. De mogelij kheid tot inleveren kan dit jaar verder nog op 29 novem ber 1991 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 19.00 uur - Nederlands op z’n Best. Presentatie: Frank Deurknop en Klaas Vaak. 14433 14433 Via de I .M-hund 87.9 (kabel) en 105.8 (ether). Staringlaan 2. postbus 330. 2740 AH Waddinween. l el. 01828-10379. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Commissie Openbare Werken en Verkeer op woensdag 2 oktober 1991, aanvang 19.30 uur. Gereserveerde invalidenparkeerplaats Koningin Wilhelminasingel. Er is besloten op de parkeerplaats nabij de woning Koningin Wil helminasingel 19 in verband met de invaliditeit van de betreffende bewoner een gereserveerde invalidenparkeerplaats aan te leggen, als bedoeld in artikel 132a van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. ZATERDAG 28 SEPTEMBER 00.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Peter Teunisse. 01.00 uur - Non-stop-muziek. 07.00 uur - Stekker uit je wekker met Gert Voogd. 09.00 uur - Ochtend Magazine. Presen tatie: Ferry van Loon. 11.00 uur - Hitherinneringen. Samen stelling: Ed Schuurman en Gerben van Kruistum. 13.00 uur - Huis op je radio. Presenta tie: Diederick Huizinga. 15.00 uur - RTW Aktueel. Presentatie: Door Oremus. 17.00 uur - Sportuitslagen. Presentatie: Menno Tamming. 18.00 uur - Het Muziekcentrum met Peter Teunisse. 19.00 uur - Hitfront Danceable. Pre sentatie: Gert Voogd. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. De uitbreiding van binnengemeente lijke recreatiemogelijkheden door ex tra voetpaden, bruggetjes etc. zal in 1992 op papier worden gezet, waarbij ook aandacht wordt besteed aan uit breiding van hondenuitlaatroutes. De aanleg van recreatieplekken in de nieuwbouwwijk en de opknapbeurt van oudere speelplekken verlopen con form het beleidsplan. Duidelijk wordt meer en meer dat rijksoverheid en provinciale overheden ook in de recreatiesector over minder middelen beschikken. Behoudens ver dere uitvoering van het provinciale re creatieve fietsrouteplan, valt voor 1992 niet op financiële steun te rekenen. Met name geldt dat voor onze doelstel ling tot betere ontsluiting van de bui tengebieden door wandel- en fietsrou tes en voor de nog nodige laatste inves teringen in het Gouwebos. en Sociaal-Cultureel Werk op woensdag 2 oktober 1991, aanvang 19.30 uur. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) WADDINXVEEN - Meer recreatieve mogelijkheden binnen de be bouwde kom van Waddinxveen. Dat is het streven van het college van B. en W zoals dat wordt toegelicht op de gemeentebegroting voor 1992. Daarin worden ook het Gouwebos en de Reeuwijkse Plassen beschreven. WADDINXVEEN - Zoals bekend staat deze week in het teken van de zorg. Dinsdag 24 september was de Dag van de Thuiszorg. Op die dag heeft wethouder J. Neele (PCW) van Welzijn van de gemeente Waddinxveen bij de fa milie Codee (Dorpstraat 2) aan de gezinsverzorgster en de wijkver pleegster een thuiszorgmok over handigd, daarmee de belangrijk heid van de thuiszorg tot uitdruk king brengend. Hij gaf de mok op uitnodiging van de Maatschappelijke Dienstverle ning Zuidplas. TOEGESTAAN IS: - folie dat is gebruikt als zogeheten kuilzeil - kunstmest- c.q. veevoederzakken vervaardigd van folie (geen ge weven materiaal) - zogeheten schermfolie van tuinbouwbedrijven Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tot het in dienen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden. open op vrijdag WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft op het be drijvenpark Coenecoop vrijdagmiddag het nieuwe kantoor van organisa- tie-adviseurs Ydo BV officieel geopend. Hij onthulde een kunstwerk van Yvonne Dingjan en hield een alleraardigste toespraak. Een kort woord werd ook gesproken door directeur H. Koster. Verwarrend en amusant was het optreden van het cabaretduo Morsige Types. meente zoals die sinds 1983 geldt (dus 8 jaar ongewijzigd) ad 92.000,per gemeente. Op basis van een concept-beheerplan wordt voorzien dat de gemeentelijke bijdrage met ingang van 1993 gedu rende een aantal jaren met plm. 5.000,a f 6.000,per gemeente per jaar zal stijgen (plm. 5% per jaar). Het college zal het voorgelegde be- heerplan kritisch bezien. Nu de inrichtingsfase van het Gouwe bos op z’n eind loopt, is de vraag ge steld door de één dezer dagen schei dende voorzitter van het Schap, of voor het beheer en onderhoud in de toe komst wel zo’n ’’omvangrijke bestuurs vorm” gewenst is. Een rechtstreeks binnen de gemeente begroting van Waddinxveen brengen van dit geheel in Waddinxveen gelegen bos valt te overwegen, inclusief een adequate financiële regeling met de ge meente Boskoop. Het Algemeen Bestuur van het Gou webos heeft op 2 september jl. aan het dagelijks bestuur (en de beide gemeen tebesturen) verzocht hierover een noti tie te maken. Het college onthoudt zich voorhands van een oordeel en wacht de notitie van het dagelijks bestuur af. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. De inrichting van het te exploiteren ge deelte in het Gouwebos zal in 1991 wor den afgerond. Subsidienten hebben te kennen gegeven om met ingang van 1992 geen subsidie voor inrichting meer te verstrekken. Daarmede zal voorlo pig moeten worden afgezien van het streven naar een extra oost-west ver binding onder de spoorlijn door, en van eventuele aansluitende recreatieve pa den. De begroting Gouwebos vermeldt nog de (nominaal) gelijke bijdrage per ge- Wijf Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.Ö0-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Abusievelijk zijn de vergaderingen van keerd vermeld in de gemeenterubriek van Hierna volgen de juiste gegevens. WADDINXVEEN - Al jaren is het in Waddinxveen een goed gebruik om aan alle personeelsleden en oud-perso- neelsleden van de gemeente Waddinx veen ter gelegenheid van Kerst een at tentie te verstrekken. B. en W. stellen de raad thans voor deze geste een struc tureel karakter te geven en hiervoor een bedrag in de begroting op te nemen van 25.000.-. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. WADDINXVEEN - Voor de achtste maal organiseert de klaverjasvereni- ging ”De Springplank” weer haar jaar lijkse tournooi voor koppels. Zoals ge bruikelijk zal dit tournooi worden ge houden in de grote zaal van het Anne Frank-centrum op zaterdagmiddag 26 oktober. Ook dit jaar kunnen de deelnemers zich weer aanmelden via hun bedrijf of vereniging, die hiervoor van ”De Springplank” een uitnodiging zullen ontvangen. Voor bedrijven of verenigingen, die nog niet eerder aan dit tournooi (een begrip bij de klaverjassers) hebben deelgenomen, kan de inschrijving wor den aangemeld bij het bestuur van De Springplank tel. 16947 of 17671 Het totaal aantal deelnemers, kan ma ximaal 120 personen bedragen. 20.00 uur - Non Stop Muziek. 22.00 uur - Da Capo. Presentatie: Jan Koorengevel. WADDINXVEEN - Op grond van de Wet Sociale Werkvoorziening (WSW) heeft ook de gemeente Waddinxveen een taak om verstandelijk, lichamelijk en karakterologisch gehandicapten on der aangepaste omstandigheden aan werk te helpen. Momenteel zijn 44 per sonen uit Waddinxveen in het kader van de WSW op zogenaamde werkver banden geplaatst. Op korte termijn zullen B. en W. be sluiten of zij het verzoek van de Ster- renborgh in Gouda zullen honoreren om in aanmerking te komen voor een deel van de eenmalig aan de gemeente toegekende sociale vernieuwingsgel den. Deze gelden kunnen dan aangewend worden om het aantal medewerkers dat aangewezen is op aangepaste arbeid in het kader van de WSW, te verhogen, waarna het rijk deze plaatsen struktu- reel gaat subsidiëren. Op de agenda o.a.: - Begrotingen 1992. - Verkavelingsvoorstel locatie Gijsberterf. - Verzoek opheffing schorsing bestemmingsplan Bedrijvenpark Coenecoop II. - Voorbereidingsbesluit ten behoeve perceel Kerkweg-Oost 256. - Verzoek de heer Slaman om schadevergoeding als bedoeld in artikel 49 W.R.O. Op de agenda o.a.: - Advies inzake kunstwerk Zuidplas. - Advies afrekening kamermuziekconcerten 1990/1991. - Advies subsidieverzoek Stichting Gouds Poppentheater. In de week van 30 september tot en met 5 oktober 1991 zal er gecol lecteerd worden door de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Gouda e.o. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. 00.00 uur - In ’t holst. Presentatie: Ferry van Loon. 02.0Ó uur - Non Stop Muziek. 08.00 uur - Non Stop Gospel Mix. 09.00 uur - Kerkuitzending verzorgd door Gereformeerde Kerk. De dienst begint om 9.30 uur. 12.00 uur - RTW Klassiek. Presentatie: Ben Evertse. 14.00 uur - Vakantie Magazine. 16.00 uur - RTW Sportcafé. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.0Ó uur Adrienne. 21.00 uur - XTRA. Presentatie: Diede-, rick Huizinga en Luuk van Dijk. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. 24.00 uur: Sluiting. Voor de verder inrichting van het na tuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen Schap (voornamelijk de Goudse Hout) stelt de rijks- en provin ciale overheid voor 1992 en volgende jaren nog wel investeringssubsidie in het vooruitzicht. De afgelopen jaren is de bijdrage van de gemeente Waddinxveen slechts met het inflatiepercentage gestegen. De ho gere nominale bijdrage ten gevolge van de groei van het onderhoudsareaal werd geput uit het destijds ingestelde steunfonds voor Gouda en Waddinx veen. Berekeningen hebben uitgewezen dat het steunfonds, ondanks jaarlijkse toe voeging van rente, in een te snel tempo dreigt te worden uitgeput als niet met ingang van 1992 de bijdrage van Gouda en Waddinxveen op reëel niveau wordt gebracht. De hogere hieruit voort vloeiende financiële bijdrage is in de primitieve begroting verwerkt. De discussie over de bevoegdheden tot aanwending van de zandpot is ten ge volge van het verscheiden van één der juridische adviseurs een jaar lang be vroren. In 1992 hopen B. en W. nader inzicht in de ’’toekomst van de pot” te kunnen geven. Een vertragende factor is dat in 1992 het nog aanwezige (reeds verkochte) zand door Rijkswaterstaat zal worden gewonnen. Het kan noodzakelijk zijn dat het Reeuwijkse gemeentelijke zandwinbe- drijf, dat thans "de pot” beheert, gedu rende die periode nog moet blijven be staan. Vanuit de provinciale overheid is een beleid opgezet dat ertoe zal leiden dat de Provincie zich geleidelijk uit de ex- Gebruikersraad Recreatieschap Gouwebos op maandag 30 september 1991 om 20.00 uur in het gemeentehuis van Waddinxveen Op de agenda o.a.: - Begroting 1992 en meerjarenbegroting 1992-1996. - Beheersvisie Gouwebos techn. commentaar - Bespreking met politie. - Bebording trimparcours. - Verlichting. - Bromfietsen in het Gouwebos. - Evaluatie functioneren gebruikersraad. - Algehele bebording in het Gouwebos. Zowel de lokatie als de opzet van de nieuwe behuizing van het bijna vijftig jaar bestaande adviesbureau illustre ren de positie die Ydo in de organisatie- adviesmarkt wil innemen: Centraal ge legen en in een modern bedrijvenpark in een gebouw met een eigen karakter en stijl, zonder overdaad. Ydo heeft in Waddinxveen al 15 jaar een vestigingsplaats (Beukenhof/Brug- weg) die aan veel wensen voldeed. Met de plek die nu binnen deze gemeente is gevonden, op het nieuwe bedrijven park Coenecoop hebben de ruim 20 ad viseurs en de 7 ondersteunende mede werkers een uitvalsbasis die represen tatief is voor een groot deel van hun werkterrein: temidden van industrie, handel, distributie, transport en dienst verlening. Bovendien is voor de behuizing een vorm gevonden die de functie van een levendige en aantrekkelijke thuisbasis voor de medewerkers volledig waar maakt. Het kantoor heeft een effi ciënte zakelijke opzet. Dat begint al bij een ruim bemeten parkeergelegen heid, maarhet heeft ook allerlei verras sende elementen, die tevens de mense lijke schaal van de werkomgeving be nadrukken. Deze kenmerken passen het bureau, omdat Ydo een zelfstandige onafhan- Op vrijdag 27 september 1991 bestaat de mogelijkheid om land bouwfolie in te leveren op de Gemeentewerf Noordkade 48, tussen 08.00 -12.00 uur en van 13.00 -16.00 uur. NIET TOEGESTAAN IS: - folie dat als loopfolie is gebruikt in tuinbouwbedrijven in verband met sterke verontreiniging met grond - folie dat is gebruikt bij het ontsmetten van grond - plastic voorwerpen zoals jerrycans en buismateriaal Nadere informatie wordt desgevraagd graag verstrekt door de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. ploitatie van Recreatieschappen terug zal trekken. De eerste nadelen daarvan zullen zijn dat een aantal tot heden ver strekte gratis diensten en adviezen, in het vervolg betaald zullen moeten wor den. Omdat nog geen knopen zijn doorgehakt, is hiermede in de begro ting 1992 nog geen rekening gehouden. Een gevolg zal ook kunnen zijn dat het secretariaat, tot heden vervuld door een provinciaal ambtenaar, op korte termijn zal worden toegewezen aan één der dagelijks bestuursleden. Een ander elelment kan zijn dat de dienstverlenende technische ambtena ren (die thans tegen kostprijs worden ingehuurd) worden ondergebracht in een geprivatiseerd dienstverlenend be drijf, waarbij minstens de B.T.W. plichtigheid kan leiden tot 18,5% kos tenverhoging. Daartegenover ontstaat echter ook een mogelijkheid tot con currentie door het bedrijfsleven die prijsverlagend zal kunnen werken. Over de kwaliteit van het recreatiege bied en het bezoek daaraan kan wor den opgemerkt dat het gebodene ge heel aan de gestelde verwachting vol doet, en dat een kostenbewust onder houdsbeleid wordt gevoerd. Gezien de ligging van de schapsgebie- den, met name de Reeuwijkse Hout met surfplas tegen de gemeente Bode graven en Boskoop aan, valt het te be treuren dat bij de betreffende gemeen tebesturen, wier bevolking in grote mate gebruik maakt van deze voorzie ningen, nagenoe - geen positieve reac tie te bespeuren valt voor deelname in de bestuursbevoegdheid en verant woordelijkheid en daarmee ook in de financiële lasten van het Natuur en Re creatieschap. Als stimulerende en initiatiefnemende instantie zou van de provinciale zijde actie mogen worden verwacht om te komen tot een rechtvaardige lastenver deling, zeker nu de provincie zich lang zamerhand terugtrekt. Tot nu toe is daarvan echter niets ge bleken. B. en W. zullen de provincie hierover het komende jaar benaderen. WADDINXVEEN - De produktie in 1991 van een notitie ten aanzien van het totale vrijwilligersbeleid is vanwege de ontwikkelingen op het gebied van de kinderopvang en het sociaal cultureel werk, waaraan B. en W. prioriteit moesten geven, nog niet ten uitvoer ge bracht. Met de samenstelling van de notitie zal zo spoedig mogelijk een aanvang wor den gemaakt en B. en W. streven er naar de raad deze in 1992 aan te bieden. Van dit nieuwe bedrijfspand in Coenecoop gebruikt organisatie-adviesbureau Ydo BV de begane grond en de eerste verdieping. (Foto: Ydo BV/Sjaak Noteboom). Op de agenda o.a.: - Advies inzake benoeming nieuw lid van de marktcommissie. - Rapport inzake oprichting belangenvereniging Coenraad. - Verslag openbare vergadering van het Recreatieschap Gouwe bos d.d. 2 september 1991. - Enquête bezoek zwembad 13 augustus tot en met 18 augustus 1991. - Evaluatie zomerseizoen 1991 zwembad De Sniep. - De begroting 1992. woordigers van een bureau, dat profes sionaliteit stelt boven expansie-drift. Ydo zal dan ook vrijwel uitsluitend op de Nederlandse markt opereren en daarom is de goede bereikbaar heid van het bureau binnen Nederland zo essentieel. Organisatie-adviseurs Ydo BV houdt zich sinds de oprichting bezig met de vraagstukken die zich voordoen op het gebied van interne bedrijfsorganisatie. Daarbij worden de opdrachtgevers ge vonden in secotren die uiteenlopen van metaal- en electro-industrie, via weg en waterbouw, handel, distributie- en transport-organisaties, chemische, voedings- en grafische industrie tot een grote diversiteit van overheidsbedrij ven. De kracht van het bureau is dat Ydo zich concentreert op vraagstukken die betrekking hebben op het bedrijfsma tig functioneren va deze organisatie. De adviseurs zoeken daarbij binnen zo’on organisatie voortdurend de ver banden tussen de mensen en wat hen bezig houdt), de structuur en het func tioneren van die organisatie en de rol die de organisatie in de omgeving, markt speelt. Naast onderzoek, analyse en advise ring is (hulp bij) de implementatie van de adviezen een kenmerkend onder deel van hun werk. Dit blijkt onder meer uit het feit dat in het Ydo-team al tijd mensen werken, die niet alleen aan de leiding en staf van een organisatie adviseren, maar die tevens op de werk vloer een bijdrage kunnen leveren als het gaat om het invoeren van verbete ringen in de organisatie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3